Connect with us

Economy

Eddy na polskich samolotach bojowych – szybkie spojrzenie na obecną sytuację wojenną

Published

on

Nigdy się nie męczą: Ukraińcy nadal bronią swojego kraju z odwagą rozpaczy. Jak kończysz tę wojnę? A jaka jest w ogóle obecna sytuacja? MOPO zapewnia przegląd tego, co dzieje się w nocy i przegląd dnia.

Po dwóch tygodniach wojny na Ukrainie co najmniej jeden z uzgodnionych pięciu korytarzy ewakuacyjnych wydaje się działać. Ukraiński rząd poinformował w środę wieczorem, że około 6700 osób uciekło z miasta Sumy. Według rosyjskich informacji nowa próba korytarzy ewakuacyjnych powinna rozpocząć się rano od godziny 8 rano do innych miast. Ale jednocześnie Rosja kontynuuje ataki na ukraińskie miasta. Zachód próbuje przekonać Moskwę do poddania się presji ekonomicznej. Nie jest jasne, czy samoloty bojowe z Polski lecą na Ukrainę.

wydarzenia wojenne

Ukraińskie władze poinformowały również w środę wieczorem o śmierci – w tym dzieci – i wielu rannych w rosyjskich nalotach m.in. na obwody żytomierskie i charkowskie. Informacje nie mogą być niezależnie zweryfikowane.

Przeciwnicy wojny od wielu dni walczą o umożliwienie ludności cywilnej ucieczki z miast obleganych przez Rosję. Jednak nie znaleziono jeszcze drogi ucieczki do oblężonego miasta Mariupol na południu Ukrainy. Według Czerwonego Krzyża 200 tys. ludzi czeka tam w fatalnych warunkach na wydostanie się z miasta. Wicepremier Ukrainy Irina Wiryszuk powiedziała Unianowi, że dostawy pomocy do miasta portowego również się nie powiodły.

Według Vereshuka około 5000 Ukraińców i około 1700 zagranicznych studentów uciekło z Sumy w bezpieczniejsze miejsce we wtorek. Jednak miasto, które znajduje się około 30 kilometrów od granicy z Rosją, zamieszkuje około 270 000 osób. Według ukraińskich informacji drogi ewakuacyjne prowadzą do Połtawy, Lwowa (Limberg) lub do sąsiednich krajów Unii Europejskiej.

Według ONZ z Ukrainy uciekło ponad dwa miliony osób. Do wtorku w Niemczech zarejestrowano około 64 600 uchodźców wojennych, ale władze uważają, że przybyło tu więcej Ukraińców. Niemiecki Związek Miast wzywa do zwołania szczytu uchodźców koordynowanego przez władze federalne, stanowe i lokalne – powiedział grupie medialnej Funke dyrektor generalny Helmut Didi.

Czy Ukraina może negocjować z Rosją?

Tymczasem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski kieruje do Zachodu nowe apele o pomoc dla jego kraju. „Wojna musi się skończyć” – powiedział Zełenski w wiadomości wideo opublikowanej we wtorek wieczorem. „Musimy usiąść przy stole negocjacyjnym”. Według jego doradcy ds. polityki zagranicznej Ihora Żółkwi, Ukraina nie wyklucza dyskusji o ewentualnej neutralności kraju w negocjacjach z Rosją. Kanclerz zaprosiła do rozmowy twarzą w twarz Selińskiego z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w ARD „Tagestaymen”.

Możesz być zainteresowanym także tym: Nasze życia są złamane: przed wojną i po niej

Schocka wezwał Niemcy, „silnik gospodarczy Unii Europejskiej”, do nałożenia kolejnych sankcji. Jego kraj domaga się embarga na rosyjski gaz i ropę. Ponadto towary należące do Rosjan muszą zostać skonfiskowane. „Każda kara, każda firma opuszczająca Rosję jest o krok bliżej zwycięstwa” – przekonywał na Facebooku minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba w środę wieczorem.

Żona Selinsky’ego, Olena Selinska, w liście otwartym ponowiła apel do Zachodu o nałożenie na Ukrainę strefy zakazu lotów. Rząd federalny nie tylko to wykluczył, bo inaczej NATO mogłoby zostać wciągnięte w wojnę. Ale teraz trwa poważna dyskusja na temat dostaw myśliwców MiG z Polski na Ukrainę. Jedyne, co nie jest jasne, to jak, ponieważ istnieją obawy przed zaangażowaniem się w walkę.

Spór o polskie samoloty bojowe

Polska zaproponowała przekazanie samolotów Stanom Zjednoczonym – być może w celu sprowadzenia ich na Ukrainę z postojem w bazie Ramstein w Niemczech.

MiG-29 Polskich Sił Powietrznych (zdjęcie pliku)

Z kolei rząd USA uważa to za niemożliwe. Rzecznik Pentagonu John Kirby powiedział, że polska propozycja stwarza „trudne wyzwania logistyczne” i że istnieją „poważne obawy” dotyczące wymiaru geopolitycznego.

Przeczytaj także: „Po szyję w brudzie”: istnieją rzekome wewnętrzne źródła dotyczące planów Putina

Decyzja o umożliwieniu Ukrainie nabycia polskich samolotów bojowych jest ostatecznie sprawą polskiego rządu. Minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Barbock wyraziła we wtorek zastrzeżenia do rozważań z powodu podobnych obaw.

Rosyjska gospodarka słabnie

Ponieważ pomoc wojskowa jest trudna, Zachód zależy głównie od presji ekonomicznej. Jak dotąd rząd federalny nie widzi sposobu na obejście się bez rosyjskiego importu energii. Jednak we wtorek Stany Zjednoczone wydały zakaz importu rosyjskiej ropy, a Wielka Brytania ogłosiła zakaz. Z Coca-Colą, Pepsico i Starbucks inne globalne firmy ogłosiły ograniczenia dotyczące ich działalności w Rosji.


Rozpocznij dobrze swój dzień: każdego ranka o 7 rano MOPO News Alarm przynosi najważniejsze doniesienia dnia z Hamburga i północy, z HSV i FC St. Pauli bezpośrednio przez e-mail. Kliknij tutaj i zarejestruj się za darmo.


Obecnie wydaje się, że rosyjska gospodarka została mocno dotknięta licznymi sankcjami. Rosyjski Bank Centralny nałożył surowe ograniczenia na handel walutami. Według Banku Centralnego rosyjskie banki nie będą już mogły sprzedawać obywatelom walut obcych. Agencja ratingowa Fitch ponownie obniżyła rating kredytowy Rosji – do niepożądanego poziomu. Fitch powiedział, że rating oznacza, że ​​nieuchronnie zbliża się niewypłacalność.

To będzie ważne dzisiaj

Według rosyjskich informacji zawieszenie broni nastąpi od godziny 8 rano, aby otworzyć więcej możliwości ucieczki. Kanclerz Olaf Schultz rozmawia z premierem Kanady Justinem Trudeau. A komisja wewnętrzna w Bundestagu zajmuje się reperkusjami wojny. (mikrofon/dpa)

READ  Handel na Giełdzie rozpocznie się w czwartek 15 lipca 2021 r.
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Economy

Media Markt i Saturn: pełne przejęcie nastąpi w przyszłym miesiącu

Published

on

Media Markt i Saturn zostaną w pełni przejęte już w przyszłym miesiącu. W ten sposób spółka dominująca Ceconomy staje się jedynym udziałowcem sprzedawcy elektroniki.

Detalista elektroniki Ceconomy sfinalizował pełne przejęcie Media-Saturn-Holding (MSH) wcześniej niż oczekiwano. Firma ogłosiła we wtorek w Düsseldorfie, że spodziewa się, że transakcja Convergenta, która ma na celu uproszczenie struktury akcjonariatu, zostanie sfinalizowana na początku czerwca.

Po jej zakończeniu Ceconomy stanie się wyłącznym udziałowcem największej niemieckiej sieci sklepów z elektroniką MediaMarktSaturn. W zamian były akcjonariusz mniejszościowy MediaMarktSaturn Convergenta stanie się głównym udziałowcem Ceconomy. W tym celu przewiduje się konwersję akcji uprzywilejowanych na akcje zwykłe pod koniec maja.

Media Markt i Saturn: Ceconomy przewiduje te korzyści z pełnego przejęcia

Media Markt i Saturn: Ceconomy będą wyłącznym współpracownikiem od początku czerwca.
Media Markt i Saturn: Ceconomy będą wyłącznym współpracownikiem od początku czerwca.

Zdjęcie: Armin Weigel / dpa

„To ważny krok dla naszej firmy i cieszymy się, że teraz szybko się rozwija” – powiedział zgodnie z zapowiedzią prezes Ceconomy Karsten Wildberger. Po długim okresie tarć, kwietniowe walne zgromadzenie utorowało drogę do porozumienia, a następnie Ceconomy dążyło do jego zakończenia „najpóźniej do końca września”.

Według własnych informacji, struktura przyszłych udziałowców pozwoli Grupie m.in. na redukcję kosztów administracyjnych i wykorzystanie przeniesionych strat podatkowych. Powiedziała, że ​​transakcja będzie miała pozytywny wpływ na wyniki finansowe na początku tego roku. Grupa spodziewa się dalszego wzrostu synergii podatkowych w kolejnych latach.

Inni czytelnicy są również zainteresowani:

Szybki przegląd wszystkich nowości CHIP .

 • Źródło: Google

  Nie przegap żadnych nowości

  Po prostu kliknij przycisk i Google „Kontynuuj”, aby nie przegapić żadnych wiadomości z CHIP.

READ  Zielony wodór: Plug Power współpracuje z Walmartem: dyrektor generalny przedstawia szczegóły umowy - oczekiwany silny wzrost na rynku wodoru | biuletyn
Continue Reading

Economy

Surowce jako broń: najnowsze osiągnięcia

Published

on

Najnowsze osiągnięcia

Komisja Europejska chce nałożyć na Rosję embargo na ropę. Kraje G7 również chcą zrezygnować z rosyjskiej ropy. Może to mieć poważne konsekwencje. Czemu?

Najnowsze osiągnięcia:

 • Według fińskiej firmy energetycznej Gasum, w sobotę rano Rosja zaprzestała dostaw gazu do Finlandii. Poinformował o tym Gazprom Export w piątek po południu (20 maja), podał w Espoo fiński koncern energetyczny Gasum. Fińska grupa wcześniej zapowiadała, że ​​nie zaakceptuje żądań Gazprom Export o zapłatę w rublach. Firma zapowiedziała, że ​​gaz z innych źródeł będzie dostępny dla klientów w okresie letnim. Przejdź do artykułu
 • Katar chce transportować LNG do Niemiec do 2024 roku. Minister gospodarki Robert Habeck i emir szejk Kataru Tamim bin Hamad Al Thani zdecydowali się na podobne partnerstwo energetyczne.
  Więcej na ten temat: Katar chce dostarczać LNG do Niemiec do 2024 roku.
 • Węgry zażądały pieniędzy na energię słoneczną w zamian za embargo UE na rosyjską ropę. „Węgry chcą inwestować w energię słoneczną, co jest w zasadzie dobre, ale musimy jeszcze porozmawiać o wielkości inwestycji” – powiedziała w czwartek wieczorem (19 maja) przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen na antenie ZDF. – A potem będzie widać, czy jest poważne zainteresowanie, czy też jest prowadzona polityka – dodał szef komisji. Węgry dotychczas sprzeciwiały się embargo na ropę, ale do tego działania potrzebny jest konsensus w Unii Europejskiej.
 • Unia Europejska podjęła decyzję o napełnieniu zbiorników gazowych do minimum przed zimą. Ma to na celu zabezpieczenie zasilania. Przedstawiciele krajów UE i Parlamentu Europejskiego przyjęli odpowiednią ustawę w czwartek (19 maja). Przewiduje, że zbiorniki gazu będą napełnione w 80 proc. do 1 listopada br. i 90 proc. w tym samym terminie w kolejnych latach. Zobowiązanie powinno wygasnąć z końcem 2025 r. – zapowiedziały państwa Rady Unii Europejskiej.
 • Aby uniezależnić się od rosyjskiej energii, Komisja Europejska chce zainwestować do 300 mld euro do 2030 roku. Przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen przedstawiła w środę (18 maja) plan rozmów kwalifikacyjnych, którego celem jest również przyspieszenie transformacji energetycznej. Wymaga to poważnych inwestycji i reform. „Zbieramy na to do 300 miliardów euro”. Plan pomoże oszczędzać energię, przyspieszyć wycofywanie paliw kopalnych i stymulować inwestycje. „To rozpali nasz europejski „zielony ład”” – powiedziała von der Leyen. Celem nie jest kupowanie większej ilości energii od Rosji w ciągu dekady.
  Przeczytaj więcej na ten temat tutaj: Droga do niezależności energetycznej Rosji: W przyszłości Komisja Europejska chce instalować ogniwa słoneczne w każdym nowym budynku.
READ  mRNA a szczepienie wektorowe: BioNTech, Moderna & Co - Ekspert ds. przyszłości szczepionek: „Koniec gry. To mRNA albo nic” | biuletyn

Continue Reading

Economy

Niekontrolowane problemy z płatnościami: gigantyczne pliki elektroniki po bankructwie

Published

on

Kolejne bankructwo na rynku elektronicznym: producent Onkyo złożył teraz wniosek o upadłość, ponieważ nie można było rozwiązać problemów z płatnościami. Podsumowujemy tutaj najważniejsze informacje na ten temat.

Onkyo Home Entertainment, japoński producent urządzeń audio, musi ogłosić upadłość. Jak „Nikkei Azja” wzmiankowanypodobny wniosek został złożony w sądzie w Osace. Firma od jakiegoś czasu boryka się z problemami finansowymi.

Przyczyna trudności prawdopodobnie leży w zmieniających się nawykach słuchowych użytkowników. Podczas gdy systemy stereo, które kiedyś były podstawową działalnością Onkyo, miały w przeszłości ogromne znaczenie, teraz muzyka jest coraz częściej konsumowana za pośrednictwem smartfona. Wydaje się, że firmie nie udało się nadążyć za tym rozwojem.

Gigant elektroniki ogłasza upadłość: jaka przyszłość czeka Onkyo?

Onkyo, producent sprzętu audio, ogłosił upadłość.
Onkyo, producent sprzętu audio, ogłosił upadłość.

Obrazy

Onkyo został już wycofany z giełdy w sierpniu 2021 r. Ponadto dwie jego spółki zależne złożyły wniosek o upadłość w marcu ubiegłego roku. Według wniosku o ogłoszenie upadłości Onkyo jest winne około 24 milionów dolarów.

Nie przewiduje się jednak całkowitego zniknięcia marki Onkyo z rynku. Firma sprzedała swój biznes w zakresie sprzętu audiowizualnego firmom Sharp i Voxx International. Oczekuje się, że spółka joint venture będzie nadal używać nazwy Onkyo.

Inni czytelnicy są również zainteresowani:

Szybki przegląd wszystkich nowości CHIP .

 • Źródło: Google

  Nie przegap żadnych nowości

  Po prostu kliknij przycisk i Google „Kontynuuj”, aby nie przegapić żadnych wiadomości z CHIP.

READ  Projekt w Brandenburgii: plan największej rafinerii litu w Europie
Continue Reading

Trending