Connect with us

science

Dzieci rzadko chorują i umierają

Published

on

Hanower. Ponad rok po wybuchu pandemii Corona, anglojęzyczne badanie wykazało, że dzieci rzadko poważnie chorują na Corona lub umierają z powodu infekcji. Tak się pojawia Ucz się pierwszych 12 miesięcy Epidemia w Anglii, która zmarła między marcem 2020 a lutym 2021 roku 25 dzieci poniżej 18 roku życia w wyniku zakażenia koroną. W Anglii prowadzi to do ryzyka śmierci dwóch na milion dzieci z powodu wirusa SARS-2.

Naukowcy z University College London oraz uniwersytetów w Yorku, Bristolu i Liverpoolu dokonali przeglądu danych dotyczących zdrowia publicznego w Anglii na potrzeby swoich badań. 3105 dzieci poniżej 18 roku życia zmarło w pierwszym roku epidemii (od marca 2020 do lutego 2021) w Anglii. Wśród tych przypadków dziecko, które zmarło w wyniku zakażenia koroną lub z innej przyczyny, zostało wyeliminowane, ale potwierdzono, że w chwili śmierci miało koronę.

Większość z nich miała wcześniej istniejące choroby

Według badań, dwadzieścia pięć dzieci i nastolatków zmarło z powodu tej choroby, z których większość miała wcześniej chorobę. Około 15 pacjentów miało choroby „zagrażające życiu”, w tym 13 ze złożoną niepełnosprawnością umysłową. Według naukowców prawie 40 procent zmarłych było pochodzenia azjatyckiego, ale większość była pochodzenia angielskiego.

Ponadto u sześciorga dzieci nie wykryto żadnej choroby, ale mogło to zostać przeoczone, napisał zespół badawczy. Kolejne 36 dzieci uzyskało pozytywny wynik testu na koronę w chwili ich śmierci, ale zmarły z innych przyczyn.

Kilka pobytów w szpitalu

Zespół przeanalizował również liczbę dzieci leczonych w szpitalu z powodu korony do lutego 2021 r. Około 5800 dzieci zostało przyjętych z wirusem – około 367 600 dzieci z innych nagłych przypadków. 250 z nich wymagało intensywnej opieki, a 690 dzieci było leczonych z powodu choroby zapalnej związanej z koroną, tzw. wieloukładowego zespołu zapalnego u dzieci.

READ  Ogromna fala grypy grozi: eksperci ostrzegają przed pośrednimi konsekwencjami działania Corony na wirusy grypy

Chociaż ogólne ryzyko było niskie, najbardziej zagrożone były dzieci z chorobami przewlekłymi, otyłością oraz młodzi ludzie z chorobami serca i chorobami neurodegeneracyjnymi.

SARS-CoV-2 rzadko prowadzi do zgonu, nawet u pacjentów z chorobami współistniejącymi.Dodatkowe choroby, czerwone.), zespół podsumowuje swoje ustalenia. Na tej podstawie rodziny, lekarze i politycy mogą być teraz informowani i doradzani o dalszych środkach i przyszłych szczepieniach dla dzieci poniżej 18 roku życia.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Katastrofalna fala upałów uderzyła w południową Europę! Do 50 stopni! Czy jest teraz rekord? Meteorologia

Published

on

Duża część Włoch i prawie cała południowo-wschodnia Europa odczuwa upalne pustynne powietrze. Przez kilka kolejnych dni wartości wynoszą 45 stopni lub więcej i 50 stopni w sferze możliwej.

Gorące sirocco już od jakiegoś czasu wieje pustynne powietrze w południowo-wschodniej Europie. Jednak to, co zaczyna się w niedzielę, można określić tylko jako katastrofalne. Upał podnosi wartości najpierw do 40 stopni, a następnie w ciągu tygodnia do 45 do 50 stopni. Brutalne upały rozprzestrzeniają się na południowe Włochy, Grecję, Albanię, północną Macedonię, Bułgarię, Rumunię i Turcję.

Intensywne upały trwają około tygodnia, zanim zimne powietrze z północy usunie przegrzane masy powietrza.

Fala upałów w południowej Europie: możliwe są nowe rekordy

10 lipca 1977 r. w Atenach zmierzono 48,0 stopni. To wciąż najgorętszy rekord Europy. Ten rekord będzie mocno wstrząśnięty w nadchodzącym tygodniu. Zarówno w Grecji, jak i Turcji wartości mogą lokalnie przekroczyć 50 stopni.

Rekordy ciepła można ustawić również w innych krajach. Nie jest jeszcze jasne, jak daleko fala upałów może przeniknąć na północ, a następnie dotknąć również Węgry i Chorwację. Ale pewne jest, że we Włoszech i Grecji będzie bardzo gorąco.

Ekstremalne upały mogą szybko stać się bardzo niebezpieczne. Szczególnie układ krążenia może być obciążony, dlatego wymagana jest szczególna ostrożność. Temperatury od 45 do 50 stopni już nie pryskają. Skakanie do wody może powodować problemy z krążeniem tak szybko, jak długie przebywanie na zewnątrz.

Niezwykle zimne systemy klimatyzacji również mogą być niebezpieczne – zwłaszcza w samochodach. Jeśli klimatyzacja jest ustawiona na zbyt niską temperaturę, istnieje ryzyko późniejszego szoku termicznego. Jeśli wysiądziesz z zimnego samochodu, istnieje ryzyko problemów z krążeniem.

Ciepły śródziemnomorski: sezon medyczny jest najbardziej prawdopodobny

Wraz ze wzrostem upałów wzrasta ryzyko pożarów lasów w całej południowej Europie, które w tej chwili nie może być wyższe. Oczekuje się, że pożary rozprzestrzenią się w południowej Europie. Zarejestrowano już 2,5 razy więcej pożarów niż przeciętnie. Oczywiście do końca lipca można spodziewać się 419 pożarów, ale w tym roku jest ich ponad 1000.

READ  Pogoda w tygodniu w szybkim sprawdzeniu: wiatr, deszcz i bardzo zimno

Niespotykane obecnie upały mogą wpłynąć jesienią na sezon sztormowy na Morzu Śródziemnym. Na powierzchni woda jest już gorąca i ciepła od 2 do 3 stopni. Biorąc pod uwagę stałe ciepło można założyć, że woda będzie znacznie cieplejsza. Wtedy, jesienią, Medycyna stanie się bardziej prawdopodobna. Są to huragany podobne do huraganów na Morzu Śródziemnym.

Ponieważ Morze Śródziemne jest stosunkowo daleko na północ i jest stosunkowo małe, prawdziwe cyklony tropikalne nie są możliwe, ale są silne burze. Leki należą do najpotężniejszych burz pozazwrotnikowych i mogą być bardzo destrukcyjne. Jesień to czas Medycyny. Ten rok może być trudny ze względu na upały.

Oryginalna wersja tego postu „Do 50 stopni! Katastrofalny piekielny upał, który ogarnął Europę Południową” pochodzi z kanał pogodowy.