Connect with us

Top News

Działania Corona: Przywódcy kraju spotkają się 10 sierpnia

Published

on

Stan: 27.07.2021 18:14

Ponieważ infekcje koronowe rosną, wielu premierów już wezwało do wczesnego spotkania z prezydent Merkel. Teraz jest jasne: 10 sierpnia przywódcy kraju będą dyskutować, jak dalej postępować.

Premierzy państw centralnych chcą 10 sierpnia uzgodnić, jak kontynuować epidemię korony. Zostało to ogłoszone przez ministra Michaela Mர்llera, przewodniczącego Konferencji Prezydenckiej (MPK) i gubernatora Berlina. Kolejne MPK z kanclerz Angelą Merkel pierwotnie zaplanowano na koniec sierpnia.

„Korytarz skutecznego przeciwstawiania się obecnemu wzrostowi zawęża się” – powiedział M முller, zauważając rosnącą liczbę infekcji koronowych. Dlatego działania muszą być podjęte szybko już teraz. „Chociaż stan oddziałów intensywnej terapii znacznie się poprawił, nie możemy już grać o dobrą pozycję wyjściową na jesień” – powiedział Mல்லller.

Soder chce zachęcić dzieci do szczepienia

Premier Bawarii Marcus Soder wezwał polityków federalnych i stanowych do wyjazdu jesienią. Soder powiedział, że nie powinno się wahać w walce z epidemią, mając nadzieję, że „potknie się ona w wyborach federalnych”.

Soder opowiadał się za przywróceniem wolności zaszczepionym ludziom, ale nie tylko za oddaniem ludziom, którzy nie zostali otwarci. Tu nie chodzi o zło niewykrytych czy nacisk na szczepionkę tylnymi drzwiami. Nie można jednak uzasadnić zawieszenia podstawowych praw osób zaszczepionych.

Zdaniem premiera Bawarii szczepienia nieletnich powinny poczynić znaczne postępy. Soder powiedział, że celem powinno być zminimalizowanie ilości wolnego czasu dla uczniów w nowym roku szkolnym. W Wielkiej Brytanii liczba infekcji znacznie wzrosła, a 20 procent studentów jest obecnie w izolacji.

Osoby powracające w podróż potrzebują surowych zasad

Premier Brandenburgii Dietmar Voitke wezwał również do zwołania w najbliższym czasie konferencji krajów związkowych. „Rząd federalny i stany muszą szybko koordynować działania. Dlatego kolejna konferencja premierów powinna się odbyć wkrótce” – powiedział DBA, szef rządowej agencji informacyjnej. „Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić jak najwięcej normalnego życia”.

READ  Polska: Rzecznik Generalny ETS stwierdził, że system dyscyplinarny narusza prawo UE

Voydke zwrócił uwagę, że coraz więcej krajów podróżujących staje się obszarami wysokiego ryzyka. – To powinno być przerażające – powiedział. „Dlatego potrzebujemy standardowych ograniczeń wjazdu”.

Premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego Manuela Svezik domaga się również surowszych zasad dla osób powracających w podróż. „Po powrocie z obszaru wysokiego ryzyka obowiązkowa jest izolacja dwóch testów i drugiego testu” – powiedział Handelspllot. Jeden test nie wystarczy, aby wrócić.

Nowe kryteria oceny infekcji?

Już przed kolejnym spotkaniem premierów rząd Dolnej Saksonii rozważał zmianę zasad koronacji. Z jednej strony, wraz ze wzrostem zachorowalności, obszary powinny szybko unikać ograniczeń „niemających nic wspólnego z rozwojem procesu zakaźnego”.

Richard powtórzył żądanie premiera Stephena Weila, aby odbyło się „szybkie” spotkanie federalne i stanowe w celu wyjaśnienia kwestii odpowiednich kryteriów oceny epidemii poza wydarzeniami siedmiodniowymi w całym kraju. Na przykład w przyszłości należy zwrócić większą uwagę na rozwój szczepionek.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Granica z Białorusią: Polska chce przedłużyć stan wyjątkowy

Published

on

Stan na: 27.09.2021 20:36

Od miesięcy ludzie wjeżdżają nielegalnie do UE przez Białoruś. Polska obwinia za to białoruskiego władcę Łukaszenkę. Rząd w Warszawie chce przedłużyć stan wyjątkowy wzdłuż granicy.

Polska chce przedłużyć stan wyjątkowy na Białorusi, zewnętrznej granicy UE, o 60 dni. Wynika to z nielegalnych imigrantów z sąsiedniego kraju. Minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński powiedział w Warszawie, że zaproponuje rządowi zwrócenie się do prezydenta o przedłużenie. Sytuacja na granicy jest tragiczna. „Doszło do wielu prowokacyjnych incydentów z udziałem umundurowanych sił białoruskich i prób naruszenia integralności naszej granicy” – powiedział Kaminsky.

Polski rząd oskarża białoruskiego władcę Aleksandra Łukaszenkę o zorganizowane sprowadzanie uchodźców z obszarów objętych kryzysem na zewnętrzną granicę UE. Oprócz Polski na wzmożony napływ migrantów z granicy z Białorusią, zwłaszcza z Bliskiego Wschodu, narzekają także Litwa i Łotwa.

Polska próbowała 9400 przepraw

Polski parlament musi zgodzić się na przedłużenie stanu wyjątkowego na granicy. Kamiński mówi, że od początku sierpnia próbował ponad 9400 nielegalnych przejść. Transfer został zablokowany w około 8200 przypadkach. Około 1200 uchodźców zostało aresztowanych i wywiezionych do obozów bezpieczeństwa. Z grupy 200 imigrantów 50 miało powiązania z organizacjami islamskimi lub przestępczymi. „Są to młodzi, wyszkoleni na wojnie mężczyźni, którzy brali udział w organizacjach zbrojnych na Bliskim Wschodzie” – powiedział Kamiński.

2 września Polska ogłosiła na 30 dni graniczny stan wyjątkowy o szerokości 3 km i długości 418 km. Zakaz wstępu mają m.in. dziennikarze i organizacje pomocowe. Minister obrony Polski Mariusz Błaszczyk powiedział, że można wysłać więcej żołnierzy na granicę. Obecnie na służbie jest 2500 żołnierzy, 4000 funkcjonariuszy straży granicznej i 600 policjantów.

Białoruś reaguje na sankcje

Łukaszenka zapowiedział pod koniec maja, że ​​Białoruś nie będzie blokować dalszej imigracji do Unii Europejskiej. Zareagował na zaostrzenie zachodnich sankcji wobec swojego kraju. Unia Europejska (UE), Stany Zjednoczone i Wielka Brytania nałożyły sankcje na represje Łukaszenki po kontrowersyjnej reelekcji w sierpniu 2020 roku. Unia Europejska oczekuje teraz odwetu białoruskich władców. Uważa się, że władze białoruskie sprowadzały ludzi do kraju i przemycały przez granice krajów wschodnich UE.

READ  Wir UE: Parlament wywiera presję na Polskę i Węgry – ale najpierw Niemcy

„Bardzo niekorzystna sytuacja”

Łukaszenka zaprzeczył oskarżeniu. Imigranci korzystali z ruchu bezwizowego na Białoruś, aby podróżować do Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii. Łukaszenko powiedział, że jego kraj dobrze traktował imigrantów i zapewnił im ubrania, drewno na opał i szalik. „Ale zimą zamarzają na śmierć”. Na granicy dochodzi do katastrofy humanitarnej.

Łukaszenka powiedział, że sytuację pogorszyły działania straży granicznej w sąsiednich krajach. Mówił o “bardzo niekorzystnej sytuacji” na granicy UE. Sąsiadujące państwa popadły w konflikt z Białorusią. Według niego, Białoruś od dwóch miesięcy opiekuje się 32 migrantami, którzy utknęli na granicy. „Nie chcesz zostać na Białorusi. Nalegasz na wyjazd do Niemiec” – powiedział Łukaszenka.

Organizacje pozarządowe ostrzegają przed kryzysem humanitarnym

Kościół katolicki w Polsce wezwał do zwrócenia większej uwagi na sytuację uchodźców. „Trudna sytuacja tych ludzi jest naszym losem” – powiedział abp Wojciech z Gwinei. „Nawet jeśli nadal są brutalnie wykorzystywane w walce politycznej, nie możemy przestać traktować ich jak naszych braci”.

Organizacje pozarządowe ostrzegały niedawno przed kryzysem humanitarnym na obszarach przygranicznych spowodowanym spadającymi temperaturami. Oskarżają też rząd w Warszawie o uniemożliwienie ludziom ubiegania się o azyl z naruszeniem prawa międzynarodowego. Co najmniej sześciu migrantów zginęło w ciągu ostatnich dwóch miesięcy na granicach UE z Białorusią.

Continue Reading

Top News

Po rezygnacji z CDU – były lider partii Rehberg przejmuje NDR.de – Aktualności – McLenberg – Zachodniopomorskie

Published

on

Status: 27.09.2021 19:50

Po „katastrofalnym” wieczorze dla CDU w wyborach stanowych w MV Michael Zack i Wolfgang Waltmல்லller zrezygnowali z funkcji lidera partii i sekretarza generalnego. Eckhardt Rehberg jest tymczasowo odpowiedzialny i gotowy do wznowienia współpracy rządowej.

Po przegranej w wyborach landowych CDU w Meklemburgii-Pomorzu Przednim będzie musiało zająć kilka czołowych miejsc. Prezydent stanu Michael Zack oraz były przewodniczący komisji parlamentarnej i sekretarz generalny Wolfgang Waltmல்லller zrezygnowali ze swoich stanowisk dzień po wyborach. W niedzielę CDU uzyskało najgorszy wynik w wyborach stanowych w kraju – 13,3 proc.

Przyszłość państwowej CDU jest otwarta

W osobistym oświadczeniu Zack powiedział, że wyniki wyborów mówią jasnym językiem. On jest odpowiedzialny za koniec. W swoim oświadczeniu Zack mówi o nowym początku pod względem kadrowym i właściwym trendzie politycznym w nadchodzących wyborach federalnych. Zach wróci do Vorpommern-Greifswald jako starosta.

Rehberg: CDU jest gotowe do rządu

Przez pewien czas były przywódca stanu Eckhard Rehberg przejmie stanowisko głowy państwa po odejściu z mody. Mimo osobistej niepewności CDU będzie gotowa do wznowienia współpracy rządu z SPD. Według Rehberga, rozszerzony szef partii w poniedziałek wieczorem przemawiał za zbadaniem rozmów z socjaldemokratami, a SPD powinna przekazać je CDU.

Dodatkowe informacje

Michael Zack, przewodniczący stanowej CDU, rezygnuje po podjęciu decyzji o porażce wyborczej. Sekretarz generalny CDU Wolfgang Waltmல்லller również ustępuje. Dalej

Dzień po wyborach federalnych premier Berlina i McLeanberg-Pomorza Zachodniego Manuela Svesick (SPD) wystąpi na scenie w Willy Brand House.  © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Brita Peterson

Premier Swazik SPD jest w najlepszej formie od 2002 roku. Z drugiej strony CDU uległo awarii. Dalej

Olaf Scholes, minister finansów i kandydat SPD na prezydenta, jedzie samochodem po rundzie ZDF w Berlinie Top Candidates w wyborach federalnych w 2021 roku.  © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Wolfgang Kumm

Według wstępnej oficjalnej decyzji SPD będzie silną siłą. Ale CDU i CSU pracują nad utworzeniem rządu. Dalej

Stół barowy i urna wyborcza przed flagą Meklemburgii-Pomorza Przedniego.  Ot Fotolia.com, iStockphoto Zdjęcie: Martina Berg, ericsphotography

Wiadomości, informacje ogólne, analizy i portrety: W naszym dokumencie zbieramy wszystkie raporty dotyczące Roku Superwyborczego w MV. Dalej

Ten temat w projekcie:

NDR 1 Radio SN | 27.09.2021 | 8:00.

Logo NTR
READ  Wir UE: Parlament wywiera presję na Polskę i Węgry – ale najpierw Niemcy
Continue Reading

Top News

Węgry i Polska zgłaszają obawy związane z wyjściem z UE

Published

on

READ  Saksonia: okradziony z jubilera znalezionego w Polsce
Continue Reading

Trending