Connect with us

sport

Drżące zwycięstwo nad Węgrami: piłka ręczna kobiet w ćwierćfinale Mistrzostw Świata

Published

on

Drżące zwycięstwo nad Węgrami
Piłka ręczna kobiet w ćwierćfinale Mistrzostw Świata

Niemieccy piłkarze ręczni są niepokonani na mundialu. Węgrom jest bardzo blisko, w bardzo krótkim czasie nawet wyprzedzają. Ale zespół DHB utrzymuje wysokie tempo – ze szczęśliwym zakończeniem. Więc szanse na awans do ćwierćfinału są ogromne.

Piłkarze ręczni w Niemczech rzucili na parkiet szybki taniec zwycięstwa po ekscytującej historii ze szczęśliwym zakończeniem. Dzięki 25:24 (14:9) w dramatycznym finale grupowym przeciwko Węgrom, typ DHB World Championship po bezbłędnej rundzie wstępnej zdobywa 4:0 punkty w rundzie głównej i tym samym jest na dobrej drodze do ćwierćfinału. – To był emocjonalny rollercoaster – powiedział trener reprezentacji Henk Groener. „Nie musieliśmy robić tego zbyt ekscytująco, ale jesteśmy szczęśliwi. Drużyna walczyła, dopóki nie upadła i zasłużyła na zwycięstwo”.

W rundzie zasadniczej reprezentacja Niemiec zmierzy się w środę z Republiką Konga. Pozostali zawodnicy w drugim etapie mistrzostw to Dania i Korea Południowa. Najlepszymi strzelcami w pojedynku z Węgrami przed 850 kibicami w Leirii są Julia Maidhoff i Mike Schmelzer, z których każdy strzelił po pięć bramek. „Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z zespołu”, powiedział Schmelzer. „Wszyscy walczyli o wszystkich”.

Gra zaczęła się dziko. Obie drużyny popełniły szereg błędów. Pierwsza bramka meczu padła zaledwie trzy minuty później – Maidhof strzelił dla kobiet DHB, które wcześniej odniosły wyraźne zwycięstwa nad Czechami (31:21) i Słowacją (36:22). Węgrzy potrzebowali nawet prawie siedmiu minut, aby strzelić pierwszego gola. Drużyna niemiecka jako pierwsza znalazła swój rytm i miała trzy bramki przewagi 6:3, ale początkowo nie zapewniło to bezpieczeństwa w rozgrywce. Zamiast tego Węgry poprawiły się po wczesnej przerwie. Niemki często były zakłopotane i po raz pierwszy cofały się w połowie pierwszej połowy (7:8/17.).

Węgierski bramkarz zabłysnął w obliczu niemieckiego ataku

Zespół NBD był tym zaniepokojony, podobnie jak wiele straconych okazji. Kibice Grunera raz po raz przegrywali z powodu silnej węgierskiej bramkarzy Blancy Biro – czasami całkowicie zdanej na siebie. Na szczęście zawodnik również popełnił szereg błędów. Tak się złożyło, że przy wyniku 11:9 dla selekcji DHB przez pięć minut nie padły żadne trafienia po żadnej ze stron. Dopiero w ostatniej fazie pierwszej połowy Niemki odzyskały swoje umiejętności strzeleckie iw pierwszej połowie wyszły na prowadzenie pięcioma bramkami. Ale szybko zblakło po zmianie. Węgry potrzebowały zaledwie dziewięciu minut, aby wyrównać 16:16. Gra jest ponownie w pełni odblokowana. To była teraz otwarta wymiana ciosów, a obie drużyny nadal posuwały się do przodu w bardzo szybkim tempie. Po stronie niemieckiej Emily Polk, która gra z mistrzem Węgier Ferencvarosem Budapesztem, brała na siebie coraz większą odpowiedzialność i stwarzała zagrożenie na bramce z pola obrony.

Również na ostatnim etapie było dramatycznie, ponieważ żadna drużyna nie była w stanie zdecydowanie odpaść. Węgrzy w ostatniej minucie cofnęli się do 24:25, ale przy odrobinie szczęścia zespół DHB ledwo obronił prowadzenie pod koniec. – Bardzo dobrze radziliśmy sobie w pierwszej połowie, a także w obronie. W drugiej byliśmy bardzo aktywni – powiedział Gruner.

READ  Euroliga: Bayern po niespodziewanej porażce w otwierających rozgrywkach play-off
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Piłka ręczna EM: Reprezentacja Niemiec w piłce ręcznej wycofała się ze stołu po spotkaniu kryzysowym

Published

on

„Przeprowadziliśmy szeroko zakrojone dyskusje z zawodnikami, delegatami, przedstawicielami HBL i EHF. Doszliśmy do wniosku, że możemy wziąć na siebie odpowiedzialność za pozostanie w turnieju. Mamy wielki szacunek dla wszystkich członków delegacji” – powiedział Mark Schober, dyrektor generalny DHB. Wieczorna wirtualna wycieczka po mediach.

Dyrektor sportowy DHB, Axel Kroemer, mówił o „bardzo skomplikowanej” decyzji. Stutzky przybył do siedziby niemieckiej drużyny w Bratysławie w środowy wieczór. Schmidt i Reichmann są oczekiwani w stolicy Słowacji w czwartek rano – jeśli test PCR będzie negatywny, trio może rozpocząć rundę główną z mistrzami Europy w Hiszpanii w czwartek (18.00). Liveticker) Stań na tablicy. Jednak DHB złożyło oficjalną prośbę do Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF), aby przesunąć mecz z broniącym tytułu na inny dzień.

Po południu w niemieckiej drużynie trenera narodowego Alfreda Geslasona doszło do trzech kolejnych pozytywnych wyników, obecnie dotyczy to łącznie dwunastu piłkarzy reprezentacji. Nowymi przypadkami wirusa byli obrońca Sebastian Heymann, najlepszy do tej pory strzelec DHB Christoph Steinert (17 goli) i Gabriel Mebeng po raz pierwszy w turnieju. Ponadto kontuzjowany został niewymieniony z imienia członek zespołu kariery.

w

Niemcy przeciwstawiają się chaosowi Corony: DHB gwarantuje zwycięstwo grupy

Wczoraj o 18:33

Kapitan DHB Johannes Gulla powiedział: „Rozmawialiśmy w zespole o tym, jak możemy kontynuować i ukończyć mistrzostwo. To jest nasz wyraźny cel, wszystko inne nie było naszym problemem. Nawet gdybyśmy wszyscy byli na odległość – rzadko doświadczałem takiej spójności tak jak w ciągu ostatnich kilku dni.”

11 z 17 graczy pierwotnie nominowanych do Mistrzostw Europy odpadło – plus Hendrik Wagner, który później został powołany. Ze względu na poprzednie nominacje, obecnie w Bratysławie jest łącznie 26 graczy DHB. Obecnie 13 z nich pracuje nad meczem z Hiszpanią i wszyscy są na kwarantannie.

Możesz być zainteresowanym także tym: Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej: Niemcy – Hiszpania na żywo w telewizji, transmisja na żywo i pasek na żywo

(SID)

Webber o wybuchu epidemii Corona: „Wielkie bzdury”

w

Mistrzostwa w piłce ręcznej na żywo w telewizji, transmisji na żywo i wideo na żywo w Eurosporcie

14.01.2022 o 21:37

w

6 godzin temu

READ  EM 2021, Robin Gosens: „Już jednego straciłem”

sport

Piłka ręczna EM: Kolejne przypadki Corony w reprezentacji Niemiec – podobno trzech graczy zostało kontuzjowanych na polu obrony

Published

on

Dzień przed klasycznym meczem piłki ręcznej z Hiszpanią Omicron ponownie został bezwzględnie pokonany. Podczas treningów wolontariuszy w Bratysławie trenerowi reprezentacji Alfredowi Jeslasonowi pozostała już tylko drużyna, a nieco później doszło do jej wycieku: co najmniej trzech innych zawodników zostało zarażonych Coroną – sytuacja zawodowa drużyny DHB przybiera dramatyczne zwroty przed startem głównego turnieju. rola Mistrzostw Europy.

Zgodnie z pasującymi informacjami otrzymanymi odnieboA „SID” to pozytywne przypadki Christopha Steinerta, Gabriela Mpengo i Sebastiana Heymanna – w ten sposób zwiększając liczbę niemieckich graczy objętych kwarantanną do dwunastu. Ron Dehmke z Kilonii, który awansował na najwyższy poziom, również nie trafił na trening. Obrońca tytułu nie zgłosił się nawet do Spain Now za jakiekolwiek niepowodzenia, a wszystko sprowadza się do nierównego pojedynku z faworytami turnieju w czwartek (18:00 na żywo).

Jeslason już przed nadchodzącymi wiadomościami z Omikronu opisał „całkowicie absurdalną sytuację” w Bratysławie. „To najbardziej ekscytująca pora dnia, czekając na wyniki testu Covida” – powiedział Islandczyk. Chęć posiadania krakersów w rundzie głównej jest tak samo wielka, jak strach przed większą liczbą przypadków Corony. I nie odeszli.

w

21 godzin temu

Poprzednie występy zaostrzyły apetyt na więcej – i dały graczom szerokie piersi w walce o półfinały. „Mamy teraz cztery finały, które wygraliśmy perfekcyjnie”, powiedział szybko startujący turniej Steinert. „Jeśli możemy to zrobić, wiele jest możliwych”. Teraz 11 z 17 nominowanych graczy – plus kandydat Hendrik Wagner – odpada.

Niemcy są „wielkim słabszym” nawet bez dziesiątek kontuzji

Pomimo złych wiadomości z ostatnich kilku dni, Jeslason był „optymistyczny co do naszej zdolności do radzenia sobie z sytuacjami z zespołem”. Wystąpienie przeciwko Polsce (30:23) dodało mu pewności siebie. Ale rywale stają się coraz więksi i dzieje się to szybko po sobie i tylko dwie pierwsze drużyny z grupy szóstej kwalifikują się do meczów medalowych w Budapeszcie. Norwegia czeka już na piątek (20:30 w transmisji na żywo).

READ  Dzisiejsza transmisja na żywo z biathlonu: sprinty kobiet i mężczyzn w Östersund

W domu coraz więcej widzów ogląda występy na żywo mocno przebojowej selekcji Niemieckiego Związku Piłki Ręcznej. Ponad pięć milionów widzów obejrzało rundę eliminacyjną z Polską, najlepszy do tej pory występ w mistrzostwach Niemiec. Teraz nie tylko weteran Jeslason czeka na „najsilniejszego przeciwnika na papierze iw rzeczywistości”. Nawet bez dziesiątek kontuzji jego drużyna byłaby „rażąco słabsza”.

Ale oznaki pogorszyły się od środowego popołudnia. Zachowanie zdrowia ma ogromne korzyści. „Widzimy w sobie i innych zespołach, że to zdecydowanie czynnik. Zespoły, które nie mają przypadków, mają większe szanse, to zdecydowanie prawda” – powiedział Paul Drucks.

Możesz być zainteresowanym także tym: Radość Jeslasona po zwycięstwie nad Polską: „Zdecydowanie najlepszy występ”

(SID)

w

Kurczak martwi się EM po przypadkach korony: „na ostrzu noża”