Connect with us

Top News

Dolna Saksonia: wiele pomysłów na sukcesję biletu za 9 euro | NDR.de – Aktualności

Published

on

Stan: 08.03.2022 08:33

Czy będzie następca biletu za 9 euro, który wygasa pod koniec sierpnia? Premier Dolnej Saksonii Stefan Weil (SPD) nie wierzy w ciągłość – i stawia na alternatywy.

Chciałby kontynuować ofiarę, być może w zaadaptowanej formie, powiedział Weil der „Nowa Gazeta Osnabrück”. Jednak według federalnego ministra finansów Christiana Lindnera (FDP) jest to nierealne. Dlatego powinniśmy stopniowo próbować tworzyć przystępne koncesje na coraz więcej odcinków” – powiedział Weil. Wspomniał na przykład o istniejącym w Dolnej Saksonii biletu studenckim i stażowym za 30 euro miesięcznie. Rząd zapewnia 25 mln euro w tym roku i 30 mln euro rocznie od przyszłego roku.

Dalsze rozwiązanie z północnych Niemiec?

W dyskusjach na temat następcy biletu za 9 euro ministerstwo transportu w Dolnej Saksonii proponowało wcześniej model północno-niemiecki: „Jeśli bilet ogólnokrajowy nie może zostać wdrożony, pięć północnoniemieckich krajów związkowych może stworzyć coś jako alternatywę”. Sugestie nadeszły również z Hamburga, Szlezwika-Holsztynu i Meklemburgii-Pomorza Przedniego. Minister finansów Lindner odrzuca zwykłą kontynuację biletu za 9 euro. Oczekuje się, że do połowy sierpnia doradzą rządy centralne i stanowe.

Wideo: Z biletem za 9 euro do przystanku końcowego (30.07.2022) (4 min)

Krajowa rada studencka Dolnej Saksonii wezwała do kontynuacji biletu za 9 euro. Mówi się, że ten bilet zrewolucjonizował lokalny transport publiczny. „Bilet o wartości 9 euro wypełni lukę między szkołą a czasem wolnym” – powiedziała Luisa Posner ze stanowej rady uczniowskiej. Dla wielu uczniów wartość dodana „wykraczająca poza korzyści szkoły” – zwłaszcza dla dzieci z rodzin o niskich dochodach.

Althusman: Rząd centralny powinien wziąć na siebie odpowiedzialność

Minister transportu Dolnej Saksonii Bernd Althusmann (CDU) uważa, że ​​rząd federalny ma obowiązek. „Rząd federalny nie chce inicjować wydawania biletów, pozostawiać egzekwowania stanom, świętować zwycięstwo i brać odpowiedzialności za dalsze ugody”. Polityk CDU uważa, że ​​dalsza koncesja jest możliwa tylko przy znacznym zwiększeniu funduszy federalnych. Premier Stephen Weill (SPD) już na początku lipca powiedział, że nie spodziewa się kontynuacji koncesji. We wszystkich partiach w Dolnej Saksonii obowiązuje akceptacja biletu za 9 euro i oferta na niego po zakończeniu kampanii.

Hamburg: Transport lokalny wymaga stałej stawki ryczałtowej

W Hamburgu senator ds. transportu Anjes Tjarks (Zieloni) wezwał do rozwiązania dla wszystkich krajów. „Potrzebujemy jednolitej stawki ryczałtowej w całych Niemczech dla lokalnego transportu publicznego” – powiedział. Rządy centralne i stanowe powinny szybko opracować „atrakcyjną ofertę sukcesyjną”. W Hamburgu sprzedano 1,8 miliona biletów za dziewięć euro. W czerwcu Hamburger Werkersverband (HVV) po raz pierwszy miał więcej pasażerów niż latem przed koroną.

MV: Grupa parlamentarna CDU z zadowoleniem przyjmuje projekt Dolnej Saksonii

Kolejna reakcja na inicjatywę Dolnej Saksonii wyszła z Meklemburgii-Pomorza Przedniego: grupa parlamentarna CDU w parlamencie landowym popiera ideę modelu północnoniemieckiego. Rząd centralny jest podzielony w kwestii rozwiązania fuzji. ​​„Pod tym względem współpraca między skandynawską polityką transportową jest absolutnie idealna dla zwiększenia presji na rząd centralny i stworzenia możliwości dla koncepcji transportu międzypaństwowego” – powiedział Daniel Peters, transport rzecznik ds. polityki grupy parlamentarnej CDU. Meklemburgia-Pomorze Przednie ma już bilet na autokary o wartości 365 euro. W 2023 r. nastąpi roczny bilet dla seniorów w wysokości jednego euro dziennie.

SH: Rozwiązanie północnoniemieckie bez rządu centralnego nie zadziała

Ministerstwo Transportu Szlezwiku-Holsztynu ostrożnie zareagowało na pomysł Hanoweru. Mówi się, że prędkość powinna być wykorzystywana do przemieszczania większej liczby osób z samochodów na kolej ze względu na ochronę klimatu. Wymaga to jasnego ogłoszenia od rządu centralnego, ile pieniędzy otrzyma, powiedział w poniedziałek minister transportu Schleswig-Holstein Klaus Ruhe Madsen (niezależny) NTR w Dolnej Saksonii. Bilet przesiadkowy ma sens tylko wtedy, gdy oferta jest również rozszerzona. „Rozwiązanie północnoniemieckie nie zadziała bez rządu centralnego na pokładzie”, mówi Matson, witając dialog: „Wierzę, że inicjatywa z biletem za 9 euro pokazuje, że możemy uzyskać dostęp do ruchu. rozmowa „Myślę, że najważniejsza jest jednostka płatnicza, uproszczenie dla ludzi. Chcę, żeby było to proste i łatwe. Wtedy jestem gotowy do użycia.”

READ  Polska liga: Landshet wygrywa na początku z Promberg / Speedway

8.03.2022 07:59

Od redakcji: We wcześniejszej wersji artykułu premier Dolnej Saksonii Weil miał przedstawić bilet o wartości 30 euro dla autokarów i uczniów jako możliwy następca biletu za 9 euro. To nieprawda: bilet szkoleniowy jest już w Dolnej Saksonii. Interpretacja Weila jest błędna.

Więcej informacji

Ludzie mijają automaty biletowe Deutsche Bahn.  © Obraz Sojusz/dpa |  Arne Dedert Zdjęcie: Arne Dedert

Propozycja Dolnej Saksonii wywołuje różne reakcje w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. (08/01/2022) Również

Bilet za 9 euro przed metrem w Hamburgu,

Tania oferta podsyciła apetyty, mówi Stephen Richter w tygodniku NTR Info Weekly Commentary. Ale nie chodzi tylko o cenę, chodzi o ofertę. (24.07.2022) Również

Jeden z trzech automatów biletowych na Dworcu Centralnym w Hanowerze.  © NTR Zdjęcie: Julius Matusik

Prezydent regionalny Hanoweru Kracht oraz burmistrzowie Brunszwiku i Kilonii również widzą możliwość powrotu. (20.07.2022) Również

Reporter Jan Bockemuller przygląda się, jak tatuator tworzy nowy motyw dla klienta.  ©Zrzut ekranu

4 minuty

John Bockemuller poznaje między innymi byłego brytyjskiego żołnierza i młodego tatuażystę. (15.07.2022) 4 minuty

Ten temat w projekcie:

NTR 1 Dolna Saksonia | Zdjęcia Radia – Dzień | 08.02.2022 | 16:00

Logo NTR
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top News

ATP Challenger: Jurij Rodionov świętuje pierwsze zwycięstwo w Polsce – Sports Mix

Published

on
Wiedeń – wtorek, 16.08.2022, 12:18

Jurij Rodionov świętuje zwycięstwo w miękkim otwarciu w ATP Challenger w Grodzisku Mazowieckim.

Dolny Austriak pokonał Niemca Henry’ego Scheuera (ATP 287) 6:3 i 6:4 po godzinie 1:34. Za pomocą. To zakończyło serię przegranych trzech meczów Rodionowa.

W pierwszym secie 23-latkowi udało się przełamać 4:2. W drugiej rundzie obaj gracze rezygnują z pierwszej gry serwisowej. Po dwóch odbitych breakballach na początku meczu, Rodionov dostaje przerwę 4:3. W rezultacie Austriak pewnie pracował, aby wygrać pierwszą rundę.

W 1/8 finału spotyka świat nr 138. Zwycięzcą pojedynku jest Michael Geerts (ATP 231) lub kwalifikator Marco Topo (ATP 495).

Turniej w Polsce odbędzie się na twardych kortach i będzie przygotowaniem do rozpoczynających się w przyszłym tygodniu eliminacji US Open.

Źródło tekstu: © LAOLA1.at


na szczyt »

READ  Afrykański pomór świń: roślina kontaktowa ujemna | NDR.de - Aktualności - Dolna Saksonia
Continue Reading

Top News

Come-X szuka dowodów: politycy wzywają do zbadania polityki Scholesa

Published

on

Poszukiwanie dowodów afery Com-X |

Politycy wzywają do nalotu na Scholz

W tej sprawie eksperci sądowi Unii wezwali do nowych poszukiwań kanclerza Olafa Schaalza (64 l., SPD)!

Wynika to z afery Warburga, który w czasie pełnienia funkcji burmistrza Hamburga przekazał SPD datki partyjne i miliony podatków.

Prokuratorzy śledczy z Kolonii odnotowali w aktach, że istnieją oznaki „konkretnego usunięcia” wpisów z kalendarza na terenie kampusu Warburga.

Jak dotąd przeszukano jedynie oficjalną skrzynkę e-mail Scholza. Zastępca wydziału Unii Andrea Lindholz (51 lat, CSU): „Scholz musi teraz ujawnić śledczym swój prywatny ruch e-mail”.

Wiceprzewodniczący Grupy Parlamentarnej CDU/CSU: Andrea Lindols (51 lat, CSU)

Zdjęcie: Sojusz obrazu / dpa

To prawie rok od 2014 roku, kiedy Hamburg uniknął pobierania 47 milionów euro podatków od Warburg Bank. Należy zdecydować o wiadomościach WhatsApp, SMS-ach, osobistych mailach.

▶︎ Ekspert wnętrz Stefan Heck (39 lat, CDU): „Usunięcie kalendarza to przykrywka, która doprowadzi do dalszego dochodzenia”. Biuro Prokuratora Stanowego ma w razie potrzeby „niezbędne narzędzia”.

Rzecznik hamburskiej komisji śledczej Koetz Weiss (56 l. CDU) dodaje: „Wszystkie e-maile i czaty Scholza muszą być sprawdzone”.

Skandal Com-X

W latach 2001-2016 bankierzy, prawnicy i inwestorzy oszukiwali niemiecki rząd na miliardy poprzez sztuczki podatkowe i transakcje giełdowe. Ponieważ te transakcje typu „come-ex” są nazywane, płacą dwukrotność podatku płaconego tylko raz.

Zaangażowany był również hamburski Bank Warburg. Zbadana zostaje rola ówczesnego burmistrza Olafa Scholza.

Prokuratura hamburska: brak podstaw do wszczęcia śledztwa

Tymczasem prokurator generalny Hamburga odrzucił skargę przeciwko Scholzowi i jego następcy burmistrza Peterowi Tzentscherowi (56 l., SPD) za niewszczynanie dochodzeń.

Potwierdził to później rzecznik władz „Codzienne lustro” To zostało zgłoszone.

Powód: Prokurator Gerhard Streit (72 l.) złożył skargę karną przeciwko Scholesowi i Tzentscherowi w związku z podejrzeniem o pomoc w uchylaniu się od płacenia podatków.

Według odrzucenia skargi złożonej przez Prokuraturę Generalną w dniu 10 sierpnia 2022 r., „nie ma wystarczających przesłanek faktycznych, by podejrzewać, że podejrzenia o uchylanie się od opodatkowania Warburg Bank były świadomie lub celowo zachęcane przez hamburskie organy podatkowe”.

To właśnie widziała prokuratura w Hamburgu. Z raportu prokuratora wynika, że ​​nie było żadnych istotnych nowych ustaleń.

Wątpliwe jest, czy będzie to kontynuowane po ostatnich wydarzeniach w aferze Come-X.

Come-Ex-Deals: nielegalny przemyt dywidendy
READ  Policja w Stuttgarcie monitoruje zakaz pokazów koron „myślenia bocznego” - SWR
Continue Reading

Top News

Rosnące ceny: Ceny żywności rosną w Polsce i Danii

Published

on

Wstępne obliczenia Federalnego Urzędu Statystycznego (DESTATIS) zostały potwierdzone w tym tygodniu. W porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku ceny żywności w Niemczech wzrosły w lipcu 2022 r. o 14,8%. Oznacza to, że inflacja wzrosła już piąty miesiąc z rzędu. W lipcu 2022 r. wzrosły ceny wszystkich kategorii żywności. Tłuszcze i oleje jadalne (+44,2%) oraz produkty mleczne i jaja (+24,2%) znacznie wzrosły w cenach. Dwucyfrowe wskaźniki inflacji wyznaczono także dla pozostałych grup żywności, w tym mięsa i przetworów mięsnych (+18,3%).

18,6% wzrost w Polsce

Według analiz UCE Research i Grupy Wyższej Szkoły Bankowej ceny dla odbiorców końcowych dla najważniejszych grup produktów w polskim handlu detalicznym żywnością w lipcu były średnio o 18,6% wyższe niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Oznacza to, że inflacja, która była już wysoka, ponownie wzrosła o 0,6 punktu procentowego w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Podobnie jak w poprzednich miesiącach prym wiodły produkty tłuste, ze średnim wzrostem cen o 50,4% w ciągu roku. Ceny masła wzrosły o 54,3%, olejów jadalnych średnio o 50,5%, a masła o 46,3%. Chleb też jest bardzo drogi. Zgodnie z wynikami analizy, w lipcu trzeba było zapłacić średnio o 28,2% więcej niż rok temu. W przypadku makaronów był on o 32,1% wyższy.

Średnio ceny mięsa są o jedną czwartą wyższe niż w lipcu 2021 roku. Ceny wołowiny wzrosły o 36,9%, kurczaka o 19,4%, a wieprzowiny o 17,1%. Biorąc pod uwagę wzrost cen producentów, ekonomiści spodziewają się dalszych podwyżek cen konsumpcyjnych.

Wzrost o około 11% w Danii

Duńscy konsumenci musieli znacznie głębiej zagłębić się w swoje portfele w lipcu 2022 roku niż latem 2021 roku. Według Krajowego Urzędu Statystycznego oficjalna stopa inflacji żywności w duńskiej sprzedaży detalicznej żywności wyniosła w zeszłym miesiącu 11,0% rok do roku. W porównaniu do czerwca 2022 r. ceny żywności wzrosły średnio o 1,1%. wiek

Continue Reading

Trending