Connect with us

entertainment

Dokument o księciu Filipie: „Jeśli coś pójdzie nie tak, bawi się jak król” – członkowie rodziny królewskiej

Published

on

Członkowie rodziny królewskiej nigdy nie pokazali się prywatnie!

Sześć miesięcy po śmierci księcia Filipa (99) BBC pokazało w środę wieczorem animowany dokument o nim. Cecha szczególna: Królowa (95) udostępniła w tym celu własne archiwum filmowe.

Ostatnia tajemnica księcia Edynburga – oficjalny tytuł Phillipsa – została ujawniona w sądzie!


W dokumencie BBC, syn Filipa Charles (drugi od lewej) i wnuk William (drugi od prawej) mają swoje zdanie.Foto: AFP przez Getty Images

W godzinnym dokumencie wyłania się zupełnie nowa i nieznana dotąd strona Prince’a: zaangażowany badacz środowiska, dobry słuchacz, wrażliwy i zaskakująco emocjonalny. Gruba skórka, miękki miąższ.

Obejrzyj animowany dokument Bild.

Jego rodzina ujawniła jego ostateczne sekrety

Książę Filip przewidział swoją śmierć.

Zaledwie kilka godzin przed ostatnim oddechem w zamku Windsor na początku kwietnia 99-latek powiedział swojemu najstarszemu synowi, księciu Karolowi (72 lata): „Aby uczcić moje setne urodziny, muszę do tego czasu żyć”. Czy książę wiedział, że dobiegł końca? Charles jest tego pewien. – Właśnie mu powiedziałem, wiedziałem, że to powiesz. Nieco później zmarł książę Filip.


Filip był do końca sarkastyczny.  Jego syn Charles zadzwonił do niego na krótko przed śmiercią, aby przedyskutować obchody jego setnych urodzin

Filip był sarkastyczny do końca. Jego syn Charles zadzwonił do niego na krótko przed śmiercią, aby przedyskutować obchody jego setnych urodzinFoto: Sojusz obrazkowy / empicia

Ulubiony wnuk Phillipsa, książę Harry, lat 37, opowiada o długich i intymnych rozmowach przed i po jego rozmieszczeniu jako żołnierz w Afganistanie. “Mój dziadek był bardzo dobrym słuchaczem. Zawsze znajdowałem u niego otwarte ucho, a jednocześnie nigdy nie zawracał mi głowy wieloma pytaniami” – wspomina Harry, wyraźnie pod wrażeniem.

Ma na sobie białą koszulę, a dwa górne guziki są niedbale rozpięte. Nadmiar formalności był odrażający dla małżonki królowej, zwłaszcza w jego rodzinnym kręgu.


Książę Harry był ulubionym wnukiem Filipa

Książę Harry był ulubionym wnukiem FilipaFoto: Sojusz obrazkowy / empicia

„Zanim po raz pierwszy wyszedłem na front, mój dziadek po prostu powiedział mi, żebym dbała o siebie i próbowała wrócić do życia”. A po powrocie Harry’ego: „Jak widzę, przeżyłeś. Dobrze!” Prince Consort do końca pozostał wierny suchemu, często czarnemu brytyjskiemu humorowi. I za to Brytyjczycy go lubili.

Harry, jego brat William (39 lat) i inne wnuki godzinami rozmawiali ze swoim dziadkiem. Jego najstarszy syn, następca tronu, książę Karol, powiedział, że był aktywny fizycznie i psychicznie do końca – „to był wielki dar”. Podobnie jak fakt, że on i królowa zostali rodzicami czwórki dzieci w stosunkowo młodym wieku.

“To było świetne dla nas, dzieci. Mój tata był zawsze w nastroju do żartów i dużo pracował z nami jako dziećmi i po prostu kręcił się w pobliżu. ” Ścisłe nastawienie i rezerwowy angielski? Zaplanowane! Prywatnie coś się działo z młoda rodzina Windsorów…

Podczas grillowania brano pod uwagę tylko prawidłowy kształt. Chociaż ponad pół wieku temu, jego synowie wciąż żywo pamiętają grille w szkockich górach. Nikomu nie wolno było zbliżać się do grilla, kiedy Filip majstrował przy szczypcach, nożach i szaszłykach.

„Kiedyś zapytałem tatę, czy mógłbym zrobić grilla” – wspomina Charles, wyglądając na rozbawionego. Ale wszystko szybko przerodziło się w katastrofę i bardzo trudno było mi w ogóle utrzymać ogień. Wtedy mój ojciec mnie zaszokował, powinienem po prostu uciekać.

Książę Filip miał na szyi łotra


Philip i jego żona Elżbieta mieli drobne wypadki w oficjalnych terminach

Philip i jego żona Elżbieta mieli drobne wypadki w oficjalnych terminachZdjęcie: Alastair Grant / AP

Przez dziesięciolecia książę przeprowadził ponad 20 000 nominacji w imieniu księcia koronnego.

Zwykle obok królowej i zawsze krok za nią. Zabawne: Filip i Królowa często potajemnie mieli nadzieję, że coś pójdzie nie tak z ich randkami.

Książę William wyjaśnia: „Każde spotkanie dla królowej i księcia jest skrupulatnie zaplanowane i przygotowywane miesiącami. Wszystko powinno i powinno działać idealnie. Jeśli coś pójdzie nie tak, oboje będą się dobrze bawić”.


Biuro Philipsa w Pałacu Buckingham

Biuro Philipsa w Pałacu BuckinghamFoto: Sojusz obrazkowy / empicia

Książę Karol był ostatnim z rodziny Windsorów, który widział umierającego Filipa i rozmawiał z nim w przeddzień jego śmierci.

Gdy następca tronu później wsiadł do limuzyny czekającej przed szpitalem Prince Edward w Londynie około 70 minut później na powrót do pałacu, jego twarz była biała, oczy lekko zaczerwienione, jakby płakał… Mniej niż 24 godziny później zmarł jego ukochany ojciec.

Nie wszystkie tajemnice zmarłego księcia zostały ujawnione w filmie dokumentalnym. Ile pieniędzy i skarbów sztuki książę Filip tak naprawdę zostawił w testamencie i kto dokładnie co i ile odziedziczy, pozostanie tajemnicą państwową na kolejne 90 lat. Aby chronić godność królowej, jak to się nazywa z pałacu.

Filip też by to pokochał.

READ  „WWM”: Schöneberger chce intymnych zdjęć, Gottschalk pozwala sobie powiedzieć Macho
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Odbijając się do tyłu: Anna Maria i Bushido „do wiadra” po urodzeniu bliźniąt

Published

on

op Anna Maria Ferchichi (39) i jej mąż Bushido (43) Czy spodziewasz się, że nadejdzie czas? Żona rapera spodziewa się trojaczków – trzech dziewczyn. Matka pięciorga już jest W ósmym miesiącu ciąży Połączyć. Rodzice są przyzwyczajeni do pośpiechu i krzątaniny dzieci, ale nie szanują stojącego przed nimi potrójnego zadania. Wreszcie pamiętaj jestem Maria A wasi bliscy, jak emocjonujący był etap po narodzinach bliźniaków w 2013 roku!

39-latek pokazał jej to urocze zdjęcie z przeszłości Instagram– Opowieść o tym, jak rodzice bliźniacy byli wtedy płascy: szczęśliwi, ale też wyraźnie bardzo wyczerpani, para leżała z nimi Anna Marias Syn Montereya z poprzedniego związku i nowonarodzone bliźniaki Gabriel i Layla na kanapie. Kobieta w ciąży pisała o przeglądzie: „W tym czasie nasze bliźnięta miały miesiąc i byliśmy całkowicie ograniczeni”.

Teraz spodziewają się nawet trójki noworodków! A to jest naprawdę zupełnie inne przy urodzeniu niż siostra Sarah Connor (41) służy do. był na rozmowie kwalifikacyjnej jestem Maria Już ujawniam to samo Trzy zespoły medyczne Będą tam, kiedy przybędą ich córki. Ta dwójka nie może sobie wyobrazić, jak będzie wyglądała ich przyszłość, gdy będą nowymi trojaczkami. Ale to nie może trwać długo. ponieważ Anna Marias Wygląda na to, że piłka dziecka zaraz wybuchnie.

Instagram / anna_maria_ferchichi

Bushido i jego żona Anna Maria Ferchichi
Anna Maria Ferchichi we wrześniu 2021 r.

Instagram / anna_maria_ferchichi

Anna Maria Ferchichi we wrześniu 2021 r.
Bushido i jego żona Anna Maria
READ  Lukas Podolski opuszcza „Das Supertalent” z powodu Corona
Continue Reading

entertainment

Dzisiaj z Andrésem Vail

Published

on

Umiarkowanie: Jane Monkle

Reżyser Andres Vell wyreżyserował kilka filmów politycznych, z których ostatnim był film telewizyjny „Occeeded”, który opowiada o kryzysie klimatycznym. (Imago / Rainer Zensen)

Springer-Verlag zwolnił redaktora naczelnego BILD Juliana Reichelta. Powiedział, że „nawet po zakończeniu procedur zgodności nie było wyraźnego rozdziału między sprawami prywatnymi i zawodowymi” i skłamał. Kontrowersje wokół nadużywania władzy trwają.

Po tym, jak Julian Reichelt został zastąpiony na stanowisku redaktora naczelnego gazety “Bild”, debata na temat jego zachowania wobec koleżanek trwała nadal. Springer-Verlag zerwał z nim po tym, jak wyszło na jaw, że najwyraźniej nie rozdzielił spraw zawodowych i prywatnych, dopóki procedura zgodności nie została zakończona. Reichelt jest m.in. oskarżany o sypianie z pracownikami, a następnie specjalnie ich promowanie.

Od początku marca pojawiły się zarzuty o nadużycie władzy wobec Reichelta. Spiegel poinformował wówczas, że około pół tuzina pracownic zgłosiło firmie medialnej incydenty z poprzednich lat. Rozmawiamy z reżyserem Andrésem Veilem o tym, czy ruch „MeToo” nie dotarł już do Niemiec?

Inne tematy programu:

  • SPD: Tylko mężczyźni są w dyskusji przy przydzielaniu postów
  • Corona: Minister zdrowia Jens Spahn chce zakończyć stan wyjątkowy
  • Polityka klimatyczna: jakie są koszty?
  • Polska i Unia Europejska: Troska o Polexit

Urodzony w Stuttgarcie w 1959 r. reżyser, reżyser i pisarz Anders Weil studiował psychologię i ukończył studia reżyserskie i dramatyczne w Künstlerhaus Bethanien w Berlinie, m.in. u polskiego reżysera Krzysztofa Kieślowskiego. Veiel stał się znany szerokiej publiczności w 2001 roku dokumentem „Black Box BRD”, za który otrzymał wiele nagród. W 2011 roku w kinach pojawił się jego pierwszy film fabularny „Kto jeśli nie my”, a ostatni w 2020 roku jego film „Ökozid” w telewizji. Veiel pracuje również w teatrze: jego sztuka „Der Kick” odniosła duży sukces.

READ  Najważniejsze to Netflix, Prime Video, Sky i TV
Continue Reading

entertainment

„Niebieska kobieta” Strobla to coś więcej niż powieść MeToo

Published

on

Frankfurt nad Menem. Niemiecka Nagroda Książkowa 2021 trafi do pisarki Ange Ravik Strobel. Jury ogłosiło to w poniedziałek we Frankfurcie nad Menem. Strobel została uhonorowana za powieść „Blaue Frau”. Nagroda dla najlepszej powieści niemieckojęzycznej roku została przyznana 25 000 euro.    Autorem jest Ravik Strobel.


© Sebastian Julnow
Autorem jest Ravik Strobel.

Pozostałych pięciu zawodników otrzyma po 2500 euro każdy. Ceremonia wręczenia nagród w Kaisersaal w Römer City Hall na dzień przed otwarciem Targów Książki we Frankfurcie była transmitowana na żywo.

Początkowo młoda kobieta była w rozpaczliwym stanie: odurzyła się likierem w obcym mieszkaniu w obcym kraju, drzwi były zamknięte i wyobrażała sobie, jak będzie zeznawać w sądzie w Helsinkach. Ma nadzieję, że zadrżą ręce związanych mężczyzn. Młoda kobieta, która nosi trzy imiona – Nina, Sala, Adina – przeżywa traumę i doświadcza oderwania od świata, co ilustruje pierwszy rozdział powieści Antje Ravik Strobel „Niebieska kobieta”.

Na ponad 420 stronach 47-letni pisarz opowiada historię MeToo o kobiecie szukającej sposobu na dalsze życie po tym, jak została zgwałcona. Blue Woman dotyczy również struktur władzy w związkach, instytucjach i państwach. Chodzi o władzę i mentalny podział między Wschodem a Zachodem, związek między pieniędzmi a władzą oraz wyzysk ludzi w rzekomo zjednoczonej Europie 2004 roku.

Strobel potraktował temat z „egzystencjalną siłą i poetycką precyzją”, orzekło w poniedziałek jury Niemieckiej Nagrody Książki. „Historia usamodzielniania się kobiet rozszerza się na odzwierciedlenie konkurujących ze sobą kultur pamięci w Europie Wschodniej i Zachodniej oraz różnic we władzy między płciami”.

Strobel, który zdobył już wiele nagród literackich, umiejętnie zmieniał poziomy i sceny czasu. Adina leci z czeskiego ośrodka narciarskiego Harrachov do Berlina, gdzie zostaje uchwycona przez dominującego i błyskotliwego fotografa Rickie, który wkrótce wysyła ją na szkolenie do Uckermarku, gdzie przy granicy z Polską za funduszem powstanie centrum kulturalne.

READ  „WWM”: Schöneberger chce intymnych zdjęć, Gottschalk pozwala sobie powiedzieć Macho

Jedna zbrodnia zmienia wszystko, Adina ucieka do Finlandii. W hotelu, w którym wykonuje niepewną pracę, poznaje profesora Leonidsa, posła do Parlamentu Europejskiego z Estonii. W związku ze starszym mężczyzną najpierw eksploduje nadzieja. Życie psychiczne bohaterów często znajduje odzwierciedlenie w opisach przyrody. Liryczne klipy z tajemniczymi spotkaniami z niebieską kobietą w porcie w Helsinkach przecinają i odwracają fabułę. Tożsamości narratora i bohatera coraz bardziej się zacierają.

„Niebieska kobieta” to także powieść rozwojowa. Podczas czytania pojawia się pytanie, w jaki sposób Adina może uwolnić się od ról narzucanych jej przez różnych mężczyzn, a także społeczność gejowską otaczającą fotografa Ricky’ego. Czy „Ostatni Mohikanin” jest wyjściem? Tak Czeszka opisywała się w rozmowach jako nastolatka – odnosząc się do tego, że jest ostatnią miejscową nastolatką w swojej wiosce, a ton nadają turyści narciarscy z Niemiec i Rosji. Jako Mohikanin czuje się silna, wolna i niezależna.

Poczdamska pisarka pracowała nad Błękitną kobietą przez osiem lat, otrzymując stypendium w Los Angeles i Helsinkach. Niewykluczone, że sama spotkała urzędników kulturalnych, którzy byli wzorami dla niekiedy przerysowanych bohaterów powieści. To, co wyróżnia Blue Woman, to sposób, w jaki Strobel łączy indywidualną walkę zgwałconej kobiety i jej drogę do usamodzielnienia się z fundamentalnymi pytaniami o nadużywanie władzy i wyzysk w Europie.

Więcej od RP ONLINE

Jury nominuje nominację do Niemieckiej Nagrody Książkowej

Te 20 powieści zostało nominowanych do Niemieckiej Nagrody Książkowej

Średniowieczny MeToo

Continue Reading

Trending