Connect with us

science

Dochody w wielu branżach dramatycznie się skurczyły

Published

on

Najważniejsze wiadomości i aktualne wydarzenia dotyczące koronawirusa na blogu informacyjnym ze szczególnym uwzględnieniem Niemiec i Południowego Zachodu.

Aktualne numery z RKI¹:

  • To jest teraz potwierdzone Badenia-Wirtembergia: ok. 5500 (łącznie 498 911 – ok. 483 300 odzyskanych – 10 136 zabitych)
  • przypadki śmierci Badenia-Wirtembergia: 10.136.2007
  • Uraz przez siedem dni w Badenii-Wirtembergii: 16,7
  • Strumień Zostało to potwierdzone Niemcy: około 34 100 (łącznie 3 718 955 – około 3 594 700 odzyskanych – 90 179) martwych
  • przypadki śmierci Niemcy: 90179
  • Występowanie siedmiu dni w Niemczech: 11,6

Najważniejsze fakty w skrócie:

  • Incydent w Lindau Po raz pierwszy ponownie poniżej 50 lat (7:39)
  • Dochód w wielu branżach znacznie zmniejszony (12,31 m)
  • Rynek samochodowy W Unii Europejskiej nadal wychodzi z recesji korony (10.46)
  • RKI zgłasza 1330 nowych infekcji i 105 zgonów (6.47)

++ Dochody w wielu branżach dramatycznie się skurczyły

(12.31) Kryzys koronowy Związana z tym krótkotrwała praca spowodowała znaczne zmniejszenie średnich zarobków w wielu sektorach bawarskiej gospodarki. Najbardziej ucierpieli pracownicy sektora hotelarskiego, znani już z dość niskich wynagrodzeń.

Zysk brutto w pierwszym kwartale 2021 skurczył się o ponad połowę w porównaniu z poprzednim rokiem, poinformował w czwartek rządowy urząd statystyczny w Forth. W branży restauracyjnej całkowity dochód spadł o prawie 30%, a średni dochód w branży hotelarskiej wyniósł tylko 1565 euro.

Przyczyna utraty dochodów Była to niemal ogólnopolska praca time-lapse, do której firmy wysyłały swoich pracowników z powodu kończącego się przestoju. Również w wielu innych gałęziach gospodarki robotnicy musieli zadowolić się znacznie mniejszymi pieniędzmi ze względu na skrócony czas pracy. Obejmowało to latanie 38,4 procent wraz z biurami podróży i organizatorami wycieczek z 28,9 procentowym spadkiem wynagrodzeń.

Chociaż wiele branż w pierwszym kwartale ucierpiało w niewielkim stopniu lub nie zostało dotkniętych epidemią, wpływ pracy krótkoterminowej był tak wyraźny, że nawet przeciętny bawarski Spadł nieznacznie we wszystkich sektorach. W związku z tym łączne zarobki za pracę w pełnym wymiarze czasu pracy wyniosły 4224 euro – o 1,2 proc. mniej niż rok wcześniej.

strzyżenie Ale ukrywa ogromne różnice w dochodachPraca w obszarze informacji i komunikacji była najlepiej opłacana 5770 euro miesięcznie, aw bankach, towarzystwach ubezpieczeniowych i dostawcach usług finansowych 5768 euro.

Ocena na podstawie jednego próbka reprezentatywna Wśród 5000 bawarskich firm. Rolnictwo i leśnictwo nie są uwzględnione.

READ  Wskaźnik zakażenia koroną wzrasta do 74: surowsze przepisy w Lüneburgu | NDR.de - Nachrichten - Dolna Saksonia

++ Rynek samochodowy w Unii Europejskiej nadal podnosi się z recesji Corona

(10.46) Rok po wybuchu Corona Rynek samochodowy w Unii Europejskiej nadal znacznie się ożywia. Liczba nowych rejestracji samochodów osobowych w maju wzrosła o ponad połowę w porównaniu z rokiem poprzednim, ogłosiło w Brukseli Europejskie Stowarzyszenie Producentów Acea.

Generalnie było tak Prawie 900 000 zarejestrowanych samochodów. Liczba ta jest nadal znacznie poniżej poziomu sprzed kryzysu: w maju 2019 r. w Unii Europejskiej zarejestrowano ponad 1,2 mln samochodów.

Nowy samochód
Samochody Grupy Volkswagen są gotowe do wysyłki w porcie Emden. (Zdjęcie: Jörg Sarbach/DPA)

Wzrost był szczególnie widoczny W maju w Hiszpanii, a następnie we Francji, Włoszech i Niemczech. Patrząc na dotychczasową trajektorię roku, liczba nowych rejestracji wciąż spadała na początku roku, od marca sprawy poszybowały w górę. W sumie prawie jedna trzecia nowych samochodów została zarejestrowana na drogach UE w pierwszych pięciu miesiącach roku w porównaniu z rokiem ubiegłym.

z producentami Umieść nowe rekordy Volkswagena فولكس W maju wzrosła szczególnie szybko o około 73 proc. do 251 tys.

++ Wskaźnik infekcji Lindau po raz pierwszy jest mniejszy niż 50

(7:39) Lindau został w weekend najsmutniejszym liderem pod względem siedmiodniowej kontuzji w całych Niemczech. Ale teraz fala – nawet jeśli jest w Bawarii Nadal na drugim miejscu Ho – może niedługo znów się rozjaśni.

Jeśli wskaźnik infekcji spadnie w ciągu następnych kilku dni, znów będzie ulga.
Jeśli wskaźnik infekcji spadnie w ciągu następnych kilku dni, znów będzie ulga. (Zdjęcie: Susie Donner)

Ponieważ w czwartek rano wartość, która jest bardzo ważna w czasach Corony, po raz pierwszy znajduje się ponownie poniżej poziomu krytycznego, czyli na poziomie 48,8.

Przeczytaj więcej na ten temat tutaj.

++ RKI zgłasza 1330 nowych infekcji i 105 zgonów

(6.47) Organy służby zdrowia w Niemczech Instytut Roberta Kocha (RKI) zgłosił 1330 nowych przypadków koronawirusa w ciągu jednego dnia.

Świadczą o tym liczby odzwierciedlające stan pulpitu nawigacyjnego RKI o godz. 04.34 i możliwe jest, że do wskaźnika RKI mogą zostać wprowadzone późniejsze zmiany lub uzupełnienia. Dla porównania: tydzień temu wartość wynosiła 3187 trafień. W całych Niemczech informacje były teraz zgodne z 24 godzinami 105 nowych zgonów zarejestrowany.

Tydzień temu zginęło 94 osób. Całkowita liczba osób, które przeszły lub miały znaną infekcję Zmarł z wirusem SARS-CoV-2, Teraz jest 90,179.

READ  Saksonia: ponad 10 zdarzeń – Drezno zaostrza zasady dotyczące korony

Występowanie siedmiu dni W czwartek rano ogólnopolski indeks RKI wyniósł 11,6 (poprzedni dzień: 13,2; poprzedni tydzień: 19,3). Instytut naliczył od początku epidemii 3 718 955 wykrytych zakażeń Sars-CoV-2. Rzeczywista całkowita liczba jest prawdopodobnie znacznie wyższa, ponieważ wiele infekcji nie jest rozpoznawanych. RKI określił liczbę osób, które wyzdrowiały na 3 594 700.

Wartość R w całym kraju przez siedem dni Według raportu zarządu RKI ze środy wieczorem było to 0,71 (poprzedni dzień: 0,72). Oznacza to, że 100 zarażonych osób teoretycznie zaraża kolejne 71 osób. Wartość R reprezentuje częstość infekcji 8 do 16 dni wcześniej. Jeśli przez dłuższy czas jest mniejszy niż 1, proces infekcji ustępuje; Jeśli jest stale wyższy, liczba przypadków wzrasta.

To były najnowsze doniesienia ze środy.

++ Holetschek chce pomóc pacjentom po Covid z planem działania

(18:55) dla Pacjenci z odległymi następstwami korona W Bawarii powstaną specjalne struktury opieki. „Chcemy jak najszybciej pomóc ludziom” – powiedział w środę wieczorem w Monachium minister zdrowia Klaus Holleczyk (CSU).

Opracowywany jest plan pracy, który obejmuje praktyczne projekty, takie jak: Poradnie, ale także podejście do leczenia, aby połączyć możliwości telemedycyny lub zharmonizować leczenie szpitalne i ambulatoryjne.

„Weźmiemy pieniądze w nasze ręce w różnych dziedzinach” – zadeklarował Holetschek. Rząd federalny jest również coraz bardziej zaniepokojony problemem późnych i długoterminowych konsekwencji infekcji koronowej.

Ale zrobimy coś sami w Bawarii, ponieważ wierzymy, że jest taka potrzeba, musimy pomagać ludziom i nie możemy zostawiać ich samych.

Minister zdrowia Klaus Hollitschek (CSU)

++ Wszystkie hrabstwa na południowym zachodzie mają mniej niż 50 przypadków

(18:11) Po raz pierwszy od miesięcy wskaźnik infekcji koronowej wyniósł We wszystkich 44 obszarach miejskich i wiejskich W Badenii-Wirtembergii ponownie pod znakiem 50.

Średnia krajowa Matematycznie tylko 16,8 osób na 100 000 mieszkańców Koronawirus został wykryty w ciągu ostatnich siedmiu dni, poinformował w środę (od godziny 16:00) stanowy urząd zdrowia.

W dniu poprzednim zapadalność siedmiodniowa wyniosła 18,8.

Ostatnio wszystkie obszary miejskie i wiejskie na południowym zachodzie były poniżej 50. znaku 6 października. Dzień później wartość została przekroczona w regionie Esslingen. W kolejnych tygodniach, jesienią i zimą, liczby rosły stopniowo.

READ  Jak aktywacja poznawcza w starszym wieku zmniejsza ryzyko demencji

++ Korona i święto: jest to możliwe w krajach związkowych

(17:00) Liczba Corona spada, a chęć na wakacje rośnie. W pierwszych landach wakacje zaczynają się w poniedziałek. Ale co właściwie jest dozwolone, biorąc pod uwagę spadek liczby wypadków w całym kraju? Przegląd krajów związkowych.

Badenia-Wirtembergia: Pensjonaty, pensjonaty, hotele, apartamenty wakacyjne i kempingi na południowym zachodzie mogą przyjmować gości. Jeśli nie są zaszczepione lub nie są w pełni wyleczone, powinni przeprowadzać szybki negatywny test co trzy dni.

Gotowanie jest dozwolone w godzinach od 6:00 do 21:00. Wewnątrz dozwolone jest 2,5 metra kwadratowego na gościa. Nie ma ograniczeń dla osób na zewnątrz. Odległość między stołami nie powinna być mniejsza niż 1,5 metra.

W drugiej fazie otwarcia stosuje się dalszą relaksację, jeśli liczba infekcji nadal spada. Na przykład dostawcy zakwaterowania mogą otwierać sauny, łaźnie i strefy wellness dla swoich nocujących gości. We wszystkich przypadkach należy spełnić wymagania higieniczne i udokumentować dane kontaktowe. Wymagania dotyczące masek nadal istnieją.

Bawaria: Hotele, pensjonaty, apartamenty wakacyjne, kempingi, schroniska górskie i schroniska na obszarach wiejskich i miejskich mogą otwierać się w tempie mniej niż 100 stałych odcieni w ciągu pięciu dni.

Goście muszą przynieść negatywny wynik testu wyładowania koronowego nie starszy niż 24 godziny. Jeśli infekcja jest większa niż 50, odwiedzający powinni być również poddawani ponownemu badaniu przynajmniej co dwa dni podczas ich pobytu.

Jeśli zachorowalność jest mniejsza niż 100, otwarte są również kolejki linowe, towarowe i restauracje do północy, a także sauny, łaźnie i parki. Zasadniczo obowiązuje tam również następująca zasada: jeśli wskaźnik infekcji utrzymuje się poniżej 50, goście nie muszą przystępować do testu. Obecnie prawie wszystkie prowincje Bawarii mają mniej niż 50 lat.

+++ Kliknij tutaj, aby przejść do bloga Corona od środy +++

Wybrane artykuły na temat wirusa i jego konsekwencji:

Obecnie pozyskujemy nasze dane i liczby z Pulpit nawigacyjny RKI¹

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Turbo przestaje się dziać w gorących punktach delty! Dlaczego trend się teraz zmienia?

Published

on

Wielka Brytania, Holandia i Portugalia: Turbo zatrzymuje się w hotspotach Delta! Dlaczego trend się teraz zmienia?

Wskaźniki infekcji gwałtownie rosną w wielu krajach: Delta kontroluje proces infekcji w Europie. Przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, a także w Holandii i Portugalii liczby gwałtownie spadają. Epidemiolog wyjaśnia, dlaczego tak się dzieje i czy rozwój jest zrównoważony.

Wariant delta spowodował wzrost liczby infekcji w Wielkiej Brytanii w ostatnich tygodniach. W połowie lipca Ministerstwo Zdrowia zgłosiło ponad 60 000 przypadków w ciągu zaledwie jednego dnia. Na początku stycznia liczby prawie osiągnęły poziom silnej drugiej fali. I chociaż w Wielkiej Brytanii ponad 70 procent populacji w wieku 18 lat i więcej jest obecnie w pełni zaszczepionych, to co najmniej 88 procent zostało zaszczepionych po raz pierwszy.

Ale kilka dni temu krzywa w Wielkiej Brytanii ponownie zaczęła się obniżać: liczba przypadków spadła o ponad 50 procent od 15 lipca, do nieco ponad 24 000 dziennie, co odnotowano 26 lipca. 7-dniowy wskaźnik infekcji wynosi obecnie 490 przypadków na 100 000 populacji. Kilka dni temu wciąż było znacznie powyżej znaku 500. Ogólnie liczba spraw jest nadal bardzo wysoka, ale dlaczego liczby nagle spadają?

Zamknięcia szkół i wpływ lata mogą odgrywać pewną rolę

Naukowiec Kit Yates z University of Bath podejrzewa, że ​​może to mieć związek z zamkniętymi szkołami, napisał codzienne lustro. do lata TemperaturyWedług Yatesa życie za granicą mogło przyczynić się do niższych wskaźników infekcji. Dlatego też pewną rolę może odegrać fakt, że wielu Brytyjczyków jest na wakacjach i nie jest poddawanych testom.

Epidemiolog Timo Ulrichs z Akkon University w Berlin Sugerowano, że te czynniki mogą odgrywać pewną rolę. „Nie testowano ze względu na wakacje, ludzie nie są na miejscu, ale na wakacjach i prawie rezygnują z testowania tam”, wyjaśnia, pytany przez FOCUS Online. Dodatkowo, ze względu na dobrą pogodę, ludzie częściej przebywali na zewnątrz, co zmniejsza prawdopodobieństwo przeprowadzki.

Wszystkie ważne wiadomości o koronawirusie w e-biuletynie FOCUS. Zapisz się teraz.

W odniesieniu do Anglii Ulrich nadal podejrzewa, że ​​zniesienie wszystkich ograniczeń nałożonych na wirusa Corona może nadal skłaniać ludzi do ogólnej ostrożności.

dla SzkocjaW przeciwieństwie do południowo-zachodniej części Wielkiej Brytanii, gdzie liczba wypadków faktycznie zmniejsza się regionalnie, inny czynnik może być częścią wyjaśnienia: Szkocja ustala własne środki, aby poradzić sobie z Coroną i, w przeciwieństwie do reszty Wielkiej Brytanii, nie chce więcej do sierpnia 9, jeśli trend jest w dół Ograniczenia wzrostu. Procedury są tam bardziej rygorystyczne niż gdziekolwiek indziej w Wielkiej Brytanii.

READ  Komórki z zapaleniem mózgu w ciężkiej chorobie COVID-19 - Wiedza SWR

Turbo przestaje się dziać w gorących punktach delty! Liczba infekcji spada również w Holandii

W rzeczywistości Wielka Brytania nie jest jedynym krajem, w którym pomimo masowego rozpowszechnienia wariantu delta, obserwuje się ogólny spadek liczby infekcji. Również w Holandii liczby drastycznie spadły przez kilka dni – chociaż kraj, według RKI, jest obszarem o wysokiej zachorowalności od wtorku (27 lipca), a Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało ostrzeżenie dotyczące podróży.

Według holenderskiego rządu Corona Dashboard, liczba nowych infekcji w dniu 16 lipca nadal wynosiła ponad 11 000 w ciągu 24 godzin. W ciągu ostatnich 10 dni liczba nowych codziennych infekcji spadła do 3914 (stan na 26 lipca). Siedmiodniowy wskaźnik infekcji wynosi obecnie 266 przypadków na 100 000 mieszkańców, ale tydzień temu był znacznie wyższy: 407 przypadków. Więc poziom jest podobny do w Anglii Nadal jest wysoki, ale nadal niski.

mutacje

ten który Korona wirus Może tysiąc razy zmutowany. To, czy spowoduje to, że wirus stanie się bardziej niebezpieczny, zależy od tego, jak się zmieni. Tutaj możesz zobaczyć 360-stopniowy widok głównych kolców, ich rozmieszczenie na mapie Europy i niebezpieczeństwa, jakie stwarzają.

Holenderski rząd ponownie zaostrzył przepisy

Za tym spadkiem mogą również stać zmieniające się działania: bo to dopiero pod koniec czerwca Holandia Zasady korony Jest prawie całkowicie odwołany, a duże imprezy są również dozwolone dla osób zaszczepionych i przebadanych negatywnie. Następnie 1000 osób zostało rannych na festiwalu na świeżym powietrzu w Utrechcie. Od tego czasu rząd holenderski ponownie zaostrzył przepisy: kluby nocne i dyskoteki zostały ponownie zamknięte, a pojemność i godziny otwarcia sektora gastronomicznego zostały ograniczone. Ponadto premier Mark Rutte wezwał mieszkańców do ponownej pracy w domowym biurze i do utrzymywania przez cały czas odległości co najmniej 1,5 metra od innych osób. Bardziej rygorystyczne środki mogły przyczynić się do zmniejszenia liczby.

READ  Wskaźnik zakażenia koroną wzrasta do 74: surowsze przepisy w Lüneburgu | NDR.de - Nachrichten - Dolna Saksonia

Ponieważ ponad 50 procent populacji w Holandii jest teraz w pełni zaszczepionych, a prawie 70 procent otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki, rząd chce ponownie złagodzić zasady podróżowania dla swoich obywateli. W poniedziałek rząd ogłosił anulowanie ostrzeżeń dotyczących podróży do krajów Unii Europejskiej o wysokim wskaźniku infekcji. Obecnie jest nadal używany przez nieistotnego turystę na podróż prawie do Hiszpaniii Portugalii i Cypr doradzać przeciwko. Rząd powiedział, że ostrzeżenia dotyczące podróży oparte wyłącznie na liczbie infekcji nie były proporcjonalne, a także zwrócił uwagę na wysoki poziom szczepień w Europie.

Wskazówka dotycząca surfowania: Wirus koronowy – śmiertelna odmiana delta? Jak naprawdę niebezpieczny jest boom

Niewielki spadek infekcji również w Portugalii

W Portugalii również od kilku dni nastąpił nieznaczny spadek liczby infekcji – po tym, jak liczba infekcji stale rosła od czerwca i przyniosła krajowi trzecią falę. W połowie lipca portugalski urząd ds. zdrowia odnotował ponad 3300 nowych infekcji dziennie. Zmniejsza się tylko od kilku dni i obecnie wynosi 1610 nowych infekcji dziennie (stan na 26 lipca). Bieżące wystąpienie 7 dni w Portugalii O godzinie 214, 21 lipca, była jeszcze godzina 224.

Liczba wypadków 7-dniowych była jak dotąd najwyższa w Algarve i w Lizbonie. Ale tam też wyraźnie zatonęły. Według portugalskiego Ministerstwa Zdrowia w Algarve liczba ta wynosi obecnie 419. 19 lipca było to 493 w Lizbonie, a obecnie 315 w dniu 18 lipca. Dali władzom 348.

Niższe liczby mogą być związane z bardziej rygorystycznymi środkami nałożonymi niedawno w związku z sytuacją w Portugalii. W Lizbonie iw dużej jej części istnieją znaczne ograniczenia dotyczące godzin otwarcia i pojemności restauracji i sklepów. Dotyczy to zwłaszcza dni świątecznych i weekendów.

Ponadto ponownie obowiązuje godzina policyjna od 23:00 do 5 rano w miastach takich jak Lizbona i obszarach o wysokim wskaźniku infekcji. W Niemczech Portugalia od 7 lipca jest obszarem o wysokim poziomie infekcji. W Portugalii 51 procent populacji jest w pełni zaszczepionych; 15 proc. zostało zaszczepionych po raz pierwszy.

Ulrich obawia się spadku, który nie potrwa długo

Epidemiolog Timo Ulrichs nie wierzy, że ten pozytywny rozwój utrzyma się długo w Portugalii, a także w Wielkiej Brytanii i Holandii. „Obawiam się, że liczby ponownie gwałtownie wzrosną po powrocie tylu osób do tych krajów i że to zakłócenie jest tylko przejściowym zjawiskiem” – mówi.

READ  Wskaźnik infekcji koronami w Berlinie: Dlatego wartość nagle ponownie wzrosła

„Nie ma powodu, aby wskaźnik infekcji w tych krajach spadał niemal sam – szczególnie ze względu na znacznie bardziej zaraźliwy wariant delta”. Byłoby tak tylko wtedy, gdyby populacja stała się już wysoce odporna poprzez szczepienie i zanieczyszczenie, co pokazuje, że wirus nie był już w stanie przeciwdziałać łatwowierności immunologicznej, jak to często bywa. Ale ten stan nie został jeszcze osiągnięty w Wielkiej Brytanii, Holandii czy Portugalii.

Najlepsze Kliniki Rehabilitacyjne 2021 (Ogłoszenie)

Tak dla zdrowia, NIE dla podkreślenia: Ten numer FOCUS-GESUNDHEIT dotyczy rehabilitacji i leczenia. Pokazujemy, jak chroniczny ból pleców może być złagodzony na rehabilitacji, chorzy na astmę lepiej kontrolują duszność, a chorzy na raka odmładzają się fizycznie i psychicznie. Program rehabilitacji dostarcza zbiorczą wiedzę na temat zastosowania, procedur i kosztów oraz prowadzi przez cykl rekonwalescencji. W tym numerze znajdziecie Państwo również najlepsze kliniki rehabilitacyjne, które zostały dokładnie przebadane, podzielone według wskazań, a także 80 uzdrowisk zdrowia i odnowy biologicznej.

Wideo: Schulz jako konsultant? Natychmiast podniosę moją pensję 10 milionów ludzi.

Mielony makaron z cukinii z serem jagnięcym: pyszne letnie danie dla młodszych i starszych

Zabawne też?

CS / z materiałem z dpa