Connect with us

science

Długoterminowe konsekwencje korony: jakie problemy może spowodować Covid-19 na całe życie

Published

on

Wielu pacjentów hospitalizowanych z powodu Covid-19 ma we krwi tak zwane autoprzeciwciała. (obraz ikony)

© Bodo Chakau / dpa

Długi Covid to powszechny termin. Zespół badawczy ze Stanford (USA) odkrył, że choroba koronowa może mieć znacznie gorsze konsekwencje.

Kassel – najtrudniejszy Korona* – Choroby występują w każdej grupie wiekowej, a także u osób, które nie mają wcześniej znanych chorób. Jednak statystyki pokazują, że mężczyźni, osoby starsze i osoby z pewnymi czynnikami ryzyka są bardziej narażone na ryzyko.

Niedawne badanie przeprowadzone przez naukowców z USA wykazało próbę wyjaśnienia, dlaczego tylko niektóre grupy ludzi są poważnie dotknięte i jakie przyczyny genetyczne można postulować w przypadku ciężkich cykli. Eksperci badają ten obszar od miesięcy.

Wielu pacjentów hospitalizowanych z powodu Covid-19 ma we krwi tak zwane autoprzeciwciała. Jednak występują one również w chorobach autoimmunologicznych, takich jak cukrzyca typu 1, stwardnienie rozsiane, reumatyzm czy łuszczyca. Typowe objawy Covid-19, takie jak bóle mięśni, zmęczenie i wysypki, są również objawami chorób autoimmunologicznych.

Dzięki naszemu biuletynowi konsumenckiemu nie przegapisz żadnej ekscytującej wiadomości.

Wideo: Badanie dotyczące Long Covid z Chin — po roku pacjenci nadal mają długoterminowe skutki

Badanie koronowe: przerażający wynik badania ze Stanów Zjednoczonych

Naukowcy ze Stanford University School of Medicine w Kalifornii (USA) zbadali, jak często te autoprzeciwciała występują i jakie zagrożenia stanowią dla osób dotkniętych chorobą. Przerażające odkrycie badania: autoprzeciwciała znaleziono u co najmniej jednego na pięciu hospitalizowanych pacjentów z COVID-19.

„W ciągu tygodnia od hospitalizacji około 20 procent tych pacjentów wytworzyło nowe przeciwciała przeciwko ich tkankom, które nie były obecne w dniu przyjęcia” – wyjaśnia autor badania i profesor immunologii Paul Utz.

„Jeśli zachorujesz tak bardzo z powodu Covid-19, że trafisz do szpitala, możesz nie być w górach, dopóki nie wyzdrowiejesz” – kontynuuje immunolog. Wynik: przeciwciała mogą powodować długotrwałą, a czasem nawet dożywotnią chorobę autoimmunologiczną. Tak więc ci, którzy wyzdrowieli, mogą być bardziej narażeni na rozwój chorób autoimmunologicznych.

READ  Praca: w ten sposób rozpoczęcie kariery zmienia Twoją osobowość

Badanie przeprowadzone przez naukowców Corona potwierdza, że: zaszczepione osoby nie tworzą niebezpiecznych autosomów

Zaszczepione osoby nie wytwarzają tych autoprzeciwciał, co zespół badawczy wykazał już w poprzednim badaniu. Powodem tego jest to, że obecnie zatwierdzone szczepionki przeciwko Covid-19 nie zawierają całego wirusa, a jedynie tak zwane białko kolczaste lub instrukcje genetyczne do jego produkcji. Utz wyjaśnia, że ​​układ odpornościowy wchodzi w kontakt tylko z jednym białkiem wirusa.

„Nie chcę ryzykować” – wyjaśnia immunolog. Szczepienie przeciwko koronie jest dla niego „niezbędne”. Nowa szczepionka Valneva przeciwko koronawirusowi może zostać zatwierdzona jeszcze w tym roku. Tak zwana martwa szczepionka powinna również przekonać sceptyków szczepionkowych. (Luisa Wiklina)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Geny prowadzą do ciężkich cykli w Covid i rozwoju choroby Alzheimera, badanie pokazuje Corona

Published

on

  • zJulian Guttmann

    Blisko

Nowe wyniki badań nieustannie pomagają lepiej zrozumieć COVID-19. Naukowcy niedawno odkryli, który gen promuje ciężkie cykle koronowe.

Kiedy koronawirusy przenikają do organizmu, ludzie reagują zupełnie inaczej. Niektóre z nich są tylko lekkie objawy przeziębienia* Pojawiają się i po kilku dniach ponownie odzyskują sprawność, inni poważnie chorują. Naukowcy na całym świecie próbują dowiedzieć się, jakie czynniki sprzyjają tak niebezpiecznej, a nawet zagrażającej życiu ścieżce. Brytyjscy naukowcy byli w stanie ustalić związek między poważnymi chorobami Covid-19 a określonym genem. Gen OAS1 (syntetaza oligoadenylanowa 1) ma również promować powszechną postać demencji Alzheimera, donoszą brytyjscy eksperci od demencji i genetyka.

Zespół kierowany przez Naciye Magusali z Institute for Dementia Research na University College London zajmował się przede wszystkim kwestią genów zwiększających ryzyko demencji. w Twoim Na specjalistycznym portalu mózg Opublikowane badanie Napisali: „Na podstawie genotypowania 1313 osób ze sporadyczną chorobą Alzheimera i 1234 osób z grupy kontrolnej byliśmy w stanie potwierdzić, że wariant OAS1, rs1131454, wiąże się ze zwiększonym ryzykiem choroby Alzheimera”. Dodała, że ​​ten gen jest również powiązany z ciężką chorobą koronową.

Ankieta na temat szczepień przeciwko koronie

Możesz być zainteresowanym także tym: Szczepionka przeciw grypie jest dostępna w dużych dawkach: eksperci zalecają specjalną grupę szczepień w celu pomocy szpitalnej

Choroba Alzheimera i ciężkie cykle koronowe: czy gen sprzyja jej rozwojowi?

Na podstawie wyników swoich badań brytyjscy naukowcy doszli do wniosku: „Ogólnie nasze dane wskazują na związek między genetycznym ryzykiem choroby Alzheimera a podatnością na krytyczną chorobę Covid 19 skoncentrowaną na OAS1”. To odkrycie będzie miało znaczenie dla przyszłych metod leczenia choroby Alzheimera i Covid-19. Może więc w przyszłości opierać się na wynikach badania Lek na Alzheimera* i Covid-19. Jak dotąd nie ma leków, które mogłyby leczyć choroby.

READ  Może zwiększać ryzyko zawału serca: zwiększone stężenie Lp(a) we krwi i Covid

To, że do tej pory osoby z chorobą Alzheimera umierały z powodu korony, przypisuje się osobom starszym i złej kondycji osób zakażonych. jak Focus.de Więcej informacji jednak – na podstawie opublikowanego brytyjskiego badania – gen ryzyka OAS1 może być również odpowiedzialny za zgon.. Aby potwierdzić tę tezę, muszą nastąpić dalsze badania. (jg) * Merkur.de to oferta firmy IPPEN.MEDIA

Continue Reading

science

Ostrzeżenie przed huraganem w czwartek! Te główne miasta są dotknięte – meteorologia

Published

on

W czwartek wczesnym rankiem od 3 nad ranem wiatry na zachodzie stają się coraz silniejsze. Od Kolonii do Stuttgartu występują intensywne porywy dochodzące do 100 km/h. Wiatry wzmagają się aż do 6 rano: wtedy wiatry o prędkości do 110 km/h wieją na zachodzie i docierają na niziny. Huragany przelatujące nad górami z prędkością 120 km/h lub większą. Burza dociera do Monachium, Norymbergi, Erfurtu i Lipska o 9 rano. Poczujesz też wiatr w Berlinie i Dreźnie.

Bądź na bieżąco z aktualną pogodą i pobierz darmową aplikację TWC tutaj.

Maksymalne wiatry spodziewane są między godziną 12.00 a 17.00. O ile na zachodzie prędkość wiatru spada już od godziny 12, o tyle na wschodzie i być może także na południu na nizinach pojawiają się pierwsze huragany dochodzące do 120 km/h. Burze huraganowe kojarzą się z deszczem. Występują opady i burze, w których silne wiatry przebijają ziemię. Na wysokości około 600 metrów wieją wiatry o prędkości do 130 km/h. To jest powód, dla którego huragan uderzył w ziemię.

W Berlinie nie można wykluczyć huraganów

Często zdarza się, że na dużych wysokościach wieje silny wiatr lub huragan, ale w miejscach południowo-zachodnich atmosfera często jest uwarstwiona w stabilny sposób. Potem, że tak powiem, blokuje drogę wiatrowi. Jednak w tym przypadku samolot jest w eksploatacji, który w czwartek przelatuje nad Niemcami i uruchamia falę powietrzną. Następnie rdzeń wiertniczy, a przynajmniej mocny basen, wędruje przez północne Niemcy. Potem na południe od niej pada deszcz i burze. Jest więc niestabilność w polu silnych wiatrów i silnych wiatrów uderzających o ziemię. Jest to również powód, dla którego północ przesuwa się stosunkowo lekko. z Flensburg Parzysty Hanower Jest też wietrznie, ale podmuchy wiatru osiągają tylko 80 km/h.

z TuryngiaI Saksonia-Anhalt I Saksonia nawet po Brandenburgia I Berlin Niezwykle podatny na burzę. Huragan Berlin i. może też wybuchnąć Drezno Spotyka się. Wiatr słabnie tylko wieczorem.

READ  Lista laureatów Nagrody Nobla przeszła z rodziną piekło tsunami - przewodnik

Istnieje ryzyko chaosu drogowego w czwartek rano

Ponieważ drzewa wciąż mają dużo liści, są bardziej podatne na pękanie przez wiatr. Huraganowe wiatry zniszczą wiele drzew, co oznacza, że ​​w czwartek drogi będą zamknięte. Ponadto mogą istnieć ogromne ograniczenia w ruchu kolejowym i lotniczym. Czwartek nie jest dobrym dniem na podróż. Należy unikać lasów i gór.

Kiedy pada, spodziewaj się najsilniejszych wiatrów. Czwartkowa burza może szybko zagrażać życiu. Nawet kilka dni po tak silnej burzy drzewa wciąż mogą spadać lub łamać się grube gałęzie. Dlatego parków i lasów należy unikać jeszcze przez kilka dni. Ważne jest, aby być ostrożnym.

Niebezpieczeństwo burz na wybrzeżu Morza Północnego

Nawet jeśli wiatry na północy nie są tak silne jak na południu, jedna lub więcej burz wystąpi w czwartek i piątek ze względu na kierunek wiatrów. Nie ma niebezpieczeństwa silnej burzy, ale w wielu miejscach woda dotrze do znaków sztormowych.

Przewidywana trasa pociągu może się zmienić!

Ważne jest, aby wiedzieć, że modele pogodowe również mogą się bardzo zmienić. W takich przypadkach, na kilka godzin przed nadejściem burzy, często nie jest do końca pewne, jak będzie wyglądała dokładna ścieżka huraganu. Różnica 50 km również robi dużą różnicę. Dlatego ważne jest, aby monitorować pogodę. Ponieważ w takich warunkach pogodowych można ostrzegać na dużym obszarze, ale często w bardzo krótkim czasie pojawiają się szczegółowe ostrzeżenia o niewielkich rozmiarach. Sytuację należy potraktować poważnie. Proszę dbać o siebie.

Możesz być zainteresowanym także tym:

Lato się skończyło i znowu robi się chłodniej. Patrząc na rachunek za prąd, nie wszyscy w tym samym czasie włączają ogrzewanie. Ale dzięki tym 3 wskazówkom nie musisz zamarzać zimą i możesz zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.

Oryginalna wersja tego posta „Czwartkowe ostrzeżenie przed huraganem! Dotyczy to głównych miast” pochodzi z kanał pogodowy.

READ  Niedobór witaminy K: 4 możliwe objawy