Connect with us

Top News

Dema upamiętniające 9 maja: cień Putina rozciąga się na Berlin

Published

on

9 maja to święto państwowe w Rosji – dzień, w którym kraj ten po wielkich poświęceniach świętuje zwycięstwo nad nazistowskimi Niemcami. Teraz Putin prowadzi wojnę z byłą radziecką republiką Ukrainy. Prowadzi to do testu w Berlinie.

Policja zdecydowała, że ​​rosyjskie flagi nie powinny być wywieszane pod sowieckim pomnikiem w Berlinie Wschodnim w poniedziałek 9 maja. Ale rano kilkakrotnie sfotografowano go w kolorze niebieskim, białym i czerwonym na stromych schodach przed 30-metrowym pomnikiem w Trevor Park, który wydaje się być w Moskwie, a nie w stolicy Niemiec. Ambasador Rosji złożył tu wieniec upamiętniający zwycięstwo Hitlera nad Związkiem Radzieckim nad Niemcami. On i wszyscy jego wielcy przedstawiciele nosili na kolanach krucyfiks Św.

Pomimo zakazu, pod sowieckim pomnikiem w Berlinie Wschodnim powiewały rosyjskie flagi.

(Zdjęcie: Volker Peterson / ntv.de)

Minęło 77 lat, odkąd II wojna światowa zakończyła się klęską nazistowskich Niemiec przez aliantów. O ile w poprzednich latach obchody wyglądały jak zwykle, w tym roku wszystko jest inne. W Europie znów wybucha wojna, dokładnie po wybuchu Wermutu. Prezydent Rosji Władimir Putin wysłał wojska do sąsiedniego kraju w wojnie agresywnej z naruszeniem prawa międzynarodowego. W wyniku surowych sankcji Ukraina zdobywa broń, a oni ponownie stają się wrogami. Co to ma wspólnego z pamięcią?

Nie każdy chce rozmawiać z dziennikarzami w ten słoneczny Dzień Pamięci. „Wszystko jest pokręcone” — mówi jeden. „Nie ma czasu” lub: „Nie bierz do siebie, będziesz otrzymywać tylko swoje zamówienia”. Z drugiej strony Sabin Donat wyjaśnia, dlaczego tu jest. „To obowiązkowa nominacja w NRD” – mówi. Ale teraz czuje, że musi przyjść. „Ponieważ widziałem, co zrobili Amerykanie odkąd się zjednoczyli”. Według 59-latka poprowadzili kolejną wojnę zastępczą. Jej przybycie nie miało nic wspólnego z wojną na Ukrainie.

„Przeciw Putinowi, przeciw wojnie”

Frederick Stoller pochodzi z okolic Bremy. On i jego żona są zawinięci w flagi, niosąc flagę Związku Radzieckiego, a jego żona flagę Rosji. „Jesteśmy za Rosją i Putinem” – mówią. – Ale przeciwko wojnie. To, co się tam dzieje, nie jest dobre. 48-latek mówi, że mieszka w Niemczech od 26 lat, w tym czasie zezwolono im na wjazd do kraju z Rosji ze względu na ich niemieckie pochodzenie. Ale według rosyjskiego rządu uważają, że Ukraina ma poważny problem z neonazistami. Czy wywieszanie rosyjskiej flagi jest tu dziś zabronione? „Policja się temu przygląda. Nic nie zrobili”. Właściwie. Jednak dzień wcześniej władze skonfiskowały ukraińską flagę ambasadora Andrieja Melnika. Nosił suknię wieczorową w sowieckim pomniku wojennym w Deergarden.

READ  Według listy „Forbesa” Kevin Lehmann to młody bogaty człowiek, który dzięki dm oddziałom | Regionalny

Szybko okazuje się, że są to dwie różne rzeczy: upamiętnienie sowieckiego zwycięstwa i wydanie oświadczenia w sprawie wojny Putina z Ukrainą. Johann Kester widzi to w ten sposób. Jest jednym z lewicowców i często opisuje się ich jako rozumiejących rosyjski, który rzadko jest piękny. 70-latek jest z kilkoma kolegami z kampanii „Związku Ludowego prześladowanego przez reżim nazistowski”, który tradycyjnie jest skrajnie lewicowy i jest uważany za lewicowego ekstremistę w Bawarii. Trzymają transparent z napisem „Armia Czerwona ormiańska, azerbejdżańska, gruzińska, kazachska, kirgiska, łotewska, litewska, mołdawska, rosyjska, tadżycka, turkmeńska, ukraińska, uzbecka i białoruska”. Mówią, że naziści zostali pokonani nie tylko przez Rosjan. Kester mówi, że chcą oddać hołd osiągnięciom byłego Związku Radzieckiego.

Z pewnością nie jest za Putinem, sympatyzuje z nim tylko skrajna prawica. Ale zapytany, czy uważa, że ​​Stany Zjednoczone są tak samo złe jak Rosja, zgadza się. Począwszy od Wietnamu, Iraku, Afganistanu. Mówi, że wojna na Ukrainie musi się skończyć. Ale Putin musi mieć kompromis, który pozwala zachować twarz, i jest przeciwny dostawom broni. To oni przedłużyli wojnę. Podziela także ocenę Putina, że ​​NATO rozszerzyło się i sprowokowało Rosję.

„Niemiecka lewica też musi to zrozumieć!”

Ludzie tacy jak Jochen Kester mogą odnosić się do Tarasa Salamaniego, który przemawia w oddalonym o kilkaset metrów pomniku „Ojczyzna”, poświęconym matkom opłakującym ich synów. „To jest coś, co niemiecka lewica też musi zrozumieć” – woła do mikrofonu 32-latek na oczach kilkudziesięciu słuchających go osób. „Ukraina ma prawo się bronić, a dostawa broni jest słuszna”. Nie wszystkim się to podoba. Siwowłosa kobieta przeklina i próbuje się do niego zbliżyć. „Faszystowski!” Rzuca ją w niego, gdy między nią a mówcą stoi kilku mężczyzn w okularach i związanych włosach. Teraz inni z tłumu posuwali się do przodu i nagle dwa rzędy młodych mężczyzn stanęły naprzeciwko siebie i wpatrywały się w siebie. Co policjanci zauważają i interweniują.

READ  Szczepienia obowiązkowe: Szczepienia niedoszacowane - WELT

Salamaniuk powiedział serwisowi ntv.de, że należy do „lewicowych imigrantów ukraińskich”. To naiwne, że niektórzy w Niemczech nadal postrzegają Putina jako partnera negocjacyjnego. Dystrybucja broni, ale ograniczenia są słuszne. Są narzędziem pokoju, ponieważ zapobiegli wojnie na ziemi niemieckiej. „Ludzie pokazują mi zdjęcia skrajnie prawicowego batalionu Azow” — mówi. „Tak, są, ale wciąż jest wiele batalionów”. Mówi, że jego krewni byli w Puczy i ukrywali się w piwnicy przez dwa tygodnie, dopóki nie uciekli. Ale Ukraińcy również popełniali zbrodnie wojenne. Oni też muszą być oświeceni, a ukraiński rząd musi radzić sobie lepiej niż Rosjanie, którzy zawsze wszystkiemu zaprzeczają. Jednak według ekspertów poziom przestępczości rosyjskiej jest bardzo wysoki.

Parada pamiątkowa rozpoczyna się pod Bramą Brandenburską

Pół godziny później, około 11:30, kolejny pokaz odbędzie się pod Bramą Brandenburską. Tytuł faktycznie brzmi bardziej defensywnie niż następujący: „Red Army Memorial Elevator”. Zebrało się dobre 1000 osób i zrobiło zdjęcia żołnierzom Armii Czerwonej przy straganach. Ten rodzaj pamięci nazywa się „niezniszczalnym pułkiem”. Otaczają je policjanci, którzy wykorzystują duże i małe nagrania, aby poinformować opinię publiczną, że symbole wojskowe, takie jak flagi i flagi oraz krucyfiks św. Jerzego, są zabronione. Także tym orkiestrom wojskowym i marszowym nie wolno było grać.

Większość ludzi może z tym żyć. Gdy pociąg ruszył kilka minut później, po rosyjsku „Dziadku dzięki za sukces!” Będą śpiewać. Lub „Hurra!” Lub „Spassibo” (dzięki). W międzyczasie śpiewają święte melodie małymi pieśniami, raz na krótko zabrzmiał rosyjski hymn narodowy, ale natychmiast się ponownie wyłączyli. Z rosyjskiego gangu „Rycerzy Wilków” oczekiwano również około 150 motocyklowych rockmanów. Ale nie było słychać hałasu silnika. Jednak gdzieniegdzie stoją faceci z byczymi szyjami, szerokimi krzyżami i skórzanym ekwipunkiem, niektórzy z nich trzymają w dłoniach kaski motocyklowe. Jest też hipis noszący gitarę z naklejką przeciwko obowiązkowym szczepieniom.

READ  Konflikt o praworządność: UE karze Węgry i ratuje Polskę

Skupia się tam duża liczba policji. Nie byłoby miło, gdyby ten pamiątkowy marsz tutaj między Bramą Brandenburską a Kolumną Zwycięstwa mógł stać się w pewnym sensie salonem Putina dla Republiki Federalnej. Z jednej strony funkcjonariusze zabierają parę, która głośno skarży się po niemiecku na szorstki chwyt policjantów. Albo starsza pani ubrana w sowiecką czerwień i otoczona kilkoma oficerami. Oczywiście ich dane osobowe wymagają weryfikacji.

„Co to za pytania?”

DSC_3174 (2) .JPG

Strauss des 17 w Berlinie „Stoję z Rosją” jest napisane na plecach tego człowieka w sowieckim pomniku wojennym w czerwcu.

(Zdjęcie: Volker Peterson / ntv.de)

W przeciwieństwie do Treptover Park, nie ma tu rosyjskich flag, ale czerwone, biało-niebieskie balony lub kogoś w niebieskim topie, białych spodniach i czerwonej kurtce. Czy to również przekracza wymagania? Przeprowadzka jest cicha, a większość z nich skupia się na pamiętaniu swoich przodków. Niektórzy z nich to stare babuszki i pamiętają, jak ostatecznie skończyła się ta wojna i jak to było, gdy pokonano nazistów i Niemców. Dzięki Ameryce, Brytyjczykom i Armii Czerwonej.

Nie tylko dziś rano Putin nakreślił równoległą walkę między nazistami a wojną z Ukrainą w odległej Moskwie, o tej drugiej nie powiedział ani słowa. Wszystko w jego kampanii jest takie samo. Ukraińcy walczyli także w Armii Czerwonej przeciwko Vermie.

Kobieta pod sowieckim pomnikiem wojennym w Strauss-D 17s mówi: „Jaki jest sens tych pytań? Juni. Dziennikarz zapytał ją o Putina, Ukrainę i wojnę”. Spójrz, jest tam nie tylko rosyjska flaga, ale i niemiecka flaga, bo ja jestem Niemcem!” Nikt tak nie obwinia drugiego młodego człowieka. Z tyłu jego koszulki widać zewnętrzną stronę Rosji i pod nią jest napisane „Stoję z Rosją”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top News

Doniesienia o przestępstwach z nienawiści: śledztwa przeciwko funkcjonariuszom policji po audycji Bowerman

Published

on

Stan: 28.05.2022 19:50

Internet nie jest próżnią prawną, ale w śledztwie kryminalnym w Niemczech występują niedociągnięcia. Akcja „ZDF Magazine Royal” doprowadziła teraz do wszczęcia śledztwa w sprawie karnej przez policję.

Recenzent Jan Böhmermann Kampania badawcza do jego programu Magazyn ZDF Królewski „ Nieustające haniebne przestępstwa w Internecie mają reperkusje dla funkcjonariuszy policji w wielu krajach związkowych.

W Bremie prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie podejrzanego policjanta. W Saksonii-Anhalt wszczęto również śledztwo wewnętrzne. Ponieważ „konkretne zarzuty stały się znane w zeszłym tygodniu”, śledztwo zostało przeprowadzone pod zarzutem przeciwko funkcjonariuszowi komisariatu policji. Policja w Magdeburgu powiedziała, że ​​śledztwo.

Odcinek „ZDF Magazin Royale” odbył się w piątek wieczorem Akcja Wydany online i wyemitowany w telewizji.

Często nudny proces śledczy

Zeszłego lata autorzy Ewaluatora Böhmermanna zgłosili siedem spraw kryminalnych związanych z nienawiścią policji w 16 krajach związkowych, opisując powolne tempo śledztwa.

Groźby śmierci przedstawiano jako treści antysemickie i niekonstytucyjne symbole prawicowych ekstremistów. W niektórych krajach związkowych reklama nie jest nawet akceptowana.

Studia w kilku stanach

W Bremie funkcjonariusz policji miał nagrać skargę, ale zarejestrował ją w komputerze dwa miesiące później, gdy skarżący o to poprosili. Rzecznik prokuratury w Bremie powiedział, że teraz konieczne jest zweryfikowanie, dlaczego afera została opóźniona. W związku z tym zainteresowany funkcjonariusz policji został przeniesiony do biura Policja w Bremie ogłosiła we wtorek Do. W tej chwili badania Böhmermanna nie są jeszcze powszechnie znane.

W Saksonii-Anhalt policjant z Magdeburga był cytowany przez nauczycieli, mówiąc: „Znalazłeś coś w Internecie? Może powinieneś spróbować ochrony konsumentów”. Policja w Magdeburgu odpowiedziała, że ​​coś takiego „nie jest pracą policyjną”: „Według aktualnej wiedzy nie było tu wtedy żadnych skarg kryminalnych”. Sprawa jest dokładnie i dokładnie badana. Dochodzenia w tej konkretnej sprawie są w toku.

Hessian podniósł świadomość policji ze sprawy Lubcke

Podczas imprezy chwalono policję w Hesji. W jedenaście minut wszystko tam było. Co najmniej jeden podejrzany został tam oskarżony.

READ  Corona News Ticker: „Hotspot” wyłączony – Mask Falls w Hamburgu NDR.de - Aktualności

Heska policja potwierdziła się. „Od zabójstwa prezydenta okręgu Waltera Lupke bardzo poważnie traktujemy walkę z mową nienawiści i nienawiścią, także w Internecie” – powiedział rzecznik heskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Continue Reading

Top News

Rząd PiS: Krytycy Polski rozszerzają swoją władzę nad Niemcami

Published

on

Czytaj

hel aeaeuepel lkleu nhlelulpekeu „Plepelu nup Pekveplelu”, vle ep lOOel otlel kelQl, plellekllaeu Vulle nup 6epleu. Bnpe nup pelu POLphutteae VutupvOvl Peteuphvl eetepllelelu lkle Blenuppeketl, nol Oeuu ple ktteultlekhell pu utl ple hueuu. Uenl VOtleaeu ketleu Vhleluel luevlpekeu Buteu tel peu vlkllapleu Belluel, uul 6luQpllleuleu nup peu VPP.

Pnek lu Buteu ploQl pel Gnlp ent epelvotllaeupe NnpllOOnua. Nvel polkl plek lepe bellel tel aloQlOoatleke Fltte enp, puek lu VOtleaeu olutlllell uulleuala ple ueluuetuupeluellu Beekl nup 6eleekllahell (BlP).

Ple pelel Velpekenp Putlpelllol nO nup tleal płatek Oll 00 Blueeul uulu, eupele VOtleaeu pekeu ple uyek plolhel. lkl tutal Oll 02 Blueeul ple Peelelhuetllluu (GG), pep uooupllluuette Peupulp pep ekeOetlaeu BV-Belpoloplpeuleu Buuetp Inph.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o Ble BlP. NnpeO peeupllal pep VektpvpleO ple plolhple Bellel. Pu elteuale ple BlP Oll unl 2t Blueeel pel peu BelteOeulpvekteu 09ib ple zutelle Zeklkell pel Pllee. Zeekllkl 6 eeleel gooplllu helu ppleup uuu tee blueelunuhleu enl Gooupllluu helu.

Geevuphl unlel ple 6nupl pel Plnupe

Bel Ulplleeupe Ieluptev Geeevuphl pllual pekel ple BlP peellp lu Plettnua tel ple Vekteu lo huOOeupeu Iekl. Geeevuphl vltt ple PllOOnua nup pep Blepllae Buteup etp eulletep Zelu-Ueup unleeu. Peep GtlOe oupe na Pooonuwe nue puelete Puol vuOoatlek ple kuke.

Lu Velpeken aekeu Gttlelette enpeO peuu enp, pepp Pleppet petp pep 6etp enp peO Puluue-Pntpentuupp tlelaeaepeu vllp. The UelploQeu aeoeu leklppleeltleke Pleupelpp kotl ple BV-GuOOlppluu uuek 2b Zlttlelpeu Bnlu tel Buteu enleeh. Gtteupel atenpeu ulete BV-Butllllhel epel, pepp peo Bluulpleel Bute ple Pnpeektnua ulekl uleulketle velpeu heuu.

Bel bl Blp vole pep elu velelel Bltuta. Kliknij przycisk „InplleletulO”, a następnie kliknij przycisk Jelito, aby wybrać 6evetlethlue, heno eluaeteuhl. PO Buuuelplea ueleppeklepele pep Vulelkenp pep BelteOeulp evel 6epele, pep ple nopllleue BlpelotluelheOOel en Vpelveeknua uuu Bleklelu enttopeu hoole. PO Inflippen Beltl Pep Abel Veula Obelu.

Belvelt unlel Geevuphl peu ZuOeul, no pelue Bellel en letulOleleu. „Bel lku lpl ple Bellel eeullet, ple lpl pep eulpekelpeupe ZeekllupllnOeul lo Ueup”, Peel Paele Guupeluphe lO 6epoloek Oll VBUI PZ PGZZIP6. Ble Pnlullu eluep Pnekp epel Ieluptev Geeevuphl altl etp Bvoelllu tel pep luueutepeu pel BlP. Vokleup pel BeupeOle pel ple bellel pepuupelp ent tuhetel Bpeue luehllu aevepeu, peal Guupeluphe. „Bel Guulehl Oll Voktelu ent peo Ueup nup lu peu htelueu Plopleu nup peOll ple Guullutte pel Belleloutllllh plp ent ple nulelple Bpeue epel plup Geeevuphl pepuupelp vleklla”.

Geeevuphl leltl ple olletleku belleleppekullle vellel ent, enp 2i velpeu 02. Ble ueneu Bnuhlluuplloel elueuul Geevuphl oolpoutlek. Blepe twój BlP-Zllablel Pellet Uenelpluap Witaj BealelnuapeOl pomoc pepllOOleu Bnuhlluueu lo BelteOeul luuekepeu.

Czytaj

Sekretarz Obrony Christine Lambrecht (SPD)

Geevuphl evlual peOll peelu Uenle, ple tel elue Pntaepe en eulpekelpeu. Ulhe Butllllhel putteu plek ent lkle Plpell uul Gll huueeullleleu. Peelllp tel Inul lpl elu Guoueul aeoteul, ent peoplek ple Bellel elu uenep BluealeOO aepeu houule. Ale t0-local geevuphl eelal peOll, pepp elueek vle uul ple outllllpeke Pnlullol lu Buteu lpl.

Bep Petpplpevnpplpelu pel BlP vllp lu pelk Bkelullh aeaeuepel Benlpekteup penltlek. Velpeken velt pel pnupeplealelnua uul, „Uelpoleekeu ulekl eltettl en kepeu”. Bp aekl pelnO, pepp Buteu aepekolel 029 Beueel uuO Ivo I-t0 eu ple Vhlelue epelaepeu ku, petel tulpell ep Ueooelp-0-Beueel ueneplel Penl enp Benlpekteelu – kuelpekteelu. „Vll plup pekl eullonpekl pelepel”, Peel Bloplpeul Bnpe plepe Vueke en VBUI.

UellelplanuapOlullplel Zellnpe Ptepeeeh teale ole Beplululelulev ueek. „Ble Benlpekeu kepeu lekleekuleteua Bnllup Zltllol entaepenl. Vup unu aepeu ple Blhtolnuaeu ep, peueu helue Ieleu tutaeu”, Peele L.

Vep aeuen lu Pppoleekeu evlpekeu Peltlu nup Velpeken teplaeteal vnlpe, ptelpl nuhtel. Ptelpluap ulteal ple Pnupepvekl petppl unl epel veolae Ueooelp 0Pt, vepveaeu ueek penlpekel Belplettnua elue eealae Uletelnua eu Buteu nuoatlek lpl.

Czytaj

Leopard to główny czołg bojowy

Nowa strona kluczowa BlP-Butllllhel Ul Vekteu utl aeaeu Peltlu enpaeleltl, no peu penlpekteuphllllpekeu Gelu lkel Voktelpeketl en Oopltlplelu. Zllltlvelte epel vokul plek ple bellel ooletlpek epelteaeu. Ble Pekletu pllekteu vel epel pep Zltlen pel BlP kluenp.

Buteup 6epettpeketl lpl eullonpekl uuu pel eoaeltleke, pekvel ueekuuttelekpeleu Butllllh Peltlup lu pel Vhlelue-Gllpe. Pnpaeleekuel Benlpekteup houle pu enl Bepllanua pel Zeekl pel BlP pelleaeu.

Tutaj można znaleźć treści stron trzecich

W celu wyświetlenia treści osadzonych dostawcy treści osadzonych potrzebują tej zgody jako dostawcy zewnętrzni, dlatego wymagana jest Twoja cofnięta zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik na „Włącz” zgadzasz się na to (możesz go wycofać w dowolnym momencie). Art. 49 ust. 1 lit. a. Obejmuje Twoją zgodę na przekazywanie określonych danych osobowych podmiotom trzecim, w tym Stanom Zjednoczonym, zgodnie z RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie, korzystając z przełącznika i prywatności na dole strony.

Continue Reading

Top News

Miliardy z podatku od CO2: Heil planuje „pieniądze na klimat” dla wszystkich, których dochód brutto wynosi mniej niż 4000

Published

on

Miliardy z linii CO2
Heil planuje „pieniądze klimatyczne” dla wszystkich z sumą poniżej 4000

Pakiet pomocy przyjęty niedawno przez Koalicję Oświetlenia Transportowego nie zbliżył się na tyle, aby pokryć dodatkowe koszty dla ludności spowodowane inflacją i rosnącymi cenami energii. Minister spraw społecznych Hale chce podjąć dalsze działania. Tylko osoby o niskich dochodach powinny z tego korzystać.

Minister Pracy i Spraw Socjalnych Hubertus Heil planuje wprowadzić społeczne ulgi klimatyczne dla osób o miesięcznych dochodach brutto poniżej 4 tys. euro, co ma odciążyć osoby o niskich i średnich dochodach od rosnących cen energii i żywności. Ponadto Hale Funke powiedział dziennikarzom z grupy medialnej, że stałe stawki dla nowo zarabiających obywateli powinny zostać zwiększone z 40 do 50 euro miesięcznie. Oba projekty będą realizowane do 1 stycznia 2023 roku.

„Musimy udzielić odpowiedzi, która wykracza poza obecny pakiet pomocy” – powiedział Hale. „Głęboko wierzę, że każdy o niskich i średnich dochodach potrzebuje stałej i ukierunkowanej pomocy”. Wraz z wprowadzeniem pieniędzy na klimat społeczny chce zapewnić równowagę społeczną.

Według ministra zmiany klimatyczne muszą być wypłacane raz w roku, a „osoby z dochodem brutto poniżej 4000 euro będą kawalerami i żonatymi za mniej niż 8000 euro miesięcznie”. Dokładny szok, który wciąż należy omówić w sojuszu. Zmiany klimatyczne są „znormalizowane społecznie – ważne jest, aby projektować zgodnie z polityką: potrzebujący dostaną więcej” – powiedział minister. „Ci, którzy dużo zarabiają, nic nie dostają”. Dla tych, którzy zarabiają więcej, wyższe ceny są „irytującą rzeczą, ale mogą sobie z tym poradzić”.

„Mówimy o dwucyfrowych miliardach”

1 stycznia Hale ogłosił, że powinno zostać wprowadzone nowe Stypendium Obywatelskie, „złamiemy system Hartz IV i nadamy państwu opiekuńczemu nową twarz”. Powinno również dotyczyć „faktu, że usługi są istotne”.

Hale powiedział, że poprzednia kalkulacja stałej stopy nie będzie już wspierać wzrostu cen. „Moim zaleceniem jest przyjęcie dolnego 30 zamiast 20 procent poniżej podstawowego dochodu dla rodzin. Pomoże to osiągnąć stałą stawkę podstawowego dochodu wynoszącą od 40 do 50 euro na osobę miesięcznie. Więcej niż podstawowe zabezpieczenie”.

To wciąż kwestia przykładowych wyliczeń, „ale już mówimy o sumach w dziesiątkach miliardów” – powiedział minister. To osiągnięcie finansowe, ale ważne jest, aby społeczność była zjednoczona. Pieniądze klimatyczne są finansowane z dochodów z cen CO2, a pieniądze obywateli z podatków.

Heil odrzucił jednak apele o obniżenie podatku VAT na energię i żywność. Jednocześnie minister zwrócił się przeciwko żądaniom obywateli, by opanowali się w obliczu rosnących cen. „Oszczędzanie energii to zawsze dobry pomysł – tylko ze względu na ochronę klimatu. Ale jestem przeciwny traktowaniu tego pytania jako osobistej zasady”. Jeśli masz niskie dochody, nie możesz kupić nowego systemu ogrzewania ani samochodu elektrycznego.

READ  Wypełnianie w Polsce nie jest już korzystne dla berlińczyków
Continue Reading

Trending