Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

DAX zamyka się bez zmian – Dow ledwo się rusza – Europejski Bank Centralny potwierdza kurs – Deutsche Bank prognozuje miliardy na miliony – Extron ponownie podnosi oczekiwania – Koncentracja na Deutsche Wonen, GameStop, BMW, Stylantis | Wiadomość

Niemiecki indeks wyprzedzający nie został rozstrzygnięty w czwartek.

Dax W handlu detalicznym kilkakrotnie zmieniał markę i zakończył dzień z wynikiem 0,06 proc. na poziomie 15 571,22 pkt. Takedax Na początku handlu nieznacznie wzrosła i po tym znalazła się również w strefie zysku. Na koniec notowań ustabilizował się na poziomie 3443,42 pkt (+0,85 proc.).

Rada Europejskiego Banku Centralnego (EBC) jest bardzo przychylna Polityka pieniężna Potwierdzone zgodnie z oczekiwaniami. Jak zapowiedziała po regularnych obradach Rada Europejskiego Banku Centralnego, zakupy w ramach Programu Zakupów Pandemicznych OIPE będą również w trzecim kwartale dokonywane w znacznie szybszym tempie niż w pierwszych trzech miesiącach roku. Dane o inflacji w USA pokazały 5% wzrost w maju, najwyższy poziom od prawie 13 lat.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełny przegląd katalogu

Europejskie giełdy wykazywały w czwartek niewielkie zmiany.

Eurostocki 50 Dzień zaczął się od małego ruchu, a potem ominął linię zerową. Wyszedłem więc z rynku z minimum 0,02 proc. na 4096,07 pkt.

Europejski Bank Centralny (EBC) obstaje przy swoich ogromnych pakietach stymulacyjnych dla gospodarki, pomimo słabej pandemii i rosnącej inflacji. . Strażnik Euro dla Prezesa Banku Centralnego Christine Lagarde W czwartek zdecydował, że zakupy w ramach programu skupu miliardowych obligacji kryzysowych PEPP powinny być nadal znacznie szersze niż na początku roku.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełny przegląd katalogu

Według danych o inflacji w USA, Wall Street w niektórych obszarach wzrosła.

Dow Jones Na początku był w stanie zarezerwować niewielką dodatkową opłatę, w międzyczasie rosła ona coraz bardziej i bardziej zauważalnie. Ostatecznie jednak na tablicy pojawił się tylko 0,06 procent marginalny przyrost do 34466,24 punktów na tablicy. Kompozyt Nasdaq W ciągu dnia wszystko poszło lepiej i nadal zwiększało się zyski. Zakończył sesję mocniej o 0,78 proc. przy 14020,33 jednostek. Ogólnorynkowy indeks S&P 500 wzrósł do nowego rekordu dnia bieżącego (4 249,74 punktów).

READ  Aldi, Edeka, Lidl and Co. Ceny są zagrożone przez rosnące ceny - dlatego zakupy mogą wkrótce stać się droższe

Dane o inflacji w USA opublikowane przed startem giełdy skłoniły inwestorów do usiąść i zwrócić uwagę. W maju inflacja wzrosła o 5 proc. „Nawet jeśli w grę wchodzą częściowo tymczasowe czynniki, jest prawdopodobne, że inflacja i malejące dyskusje otrzymają nowy pożywkę” – skomentował dpa Ralph Umlauf z Circuit. Tymczasem Europejski Bank Centralny nie zmienił kursu polityki pieniężnej i pozostawił główną stopę procentową na poziomie 0,0%.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełny przegląd katalogu

Większość rynków azjatyckich odnotowała w czwartek wzrosty.

Japoński wiodący indeks Nikki Wyszedł z sesji ze wzrostem o 0,34 proc. do 28 958,56 jednostek.

na chińskim kontynencie, Łódź szanghajska Na zamknięciu notowań wzrost o 0,54 proc. przy 3610,86 pkt. Powiesić Seng Z kolei w Hongkongu zamknął się wąsko na poziomie 28738,88 punktu (-0,01 proc.).

W czwartek handlowcy mówili o kontr-ruchu po ostatnich stratach. Generalnie jednak inwestorom wciąż brakowało rozpędu. W ciągu dnia, po zamknięciu handlu w Azji, ceny konsumpcyjne w USA były nadal na stole w maju, co było szczególnie w centrum uwagi ze względu na bieżące obawy o inflację.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełny przegląd katalogu