Connect with us

Economy

DAX, Dow & Co nadal rosną: prezenty giełdowe przed Bożym Narodzeniem

Published

on


Raport rynkowy

Status: 22.12.2021 22:34

Na krótko przed Bożym Narodzeniem zaufanie konsumentów w USA nieoczekiwanie znacznie się poprawiło. To satysfakcjonuje inwestorów z Wall Street. Kontynuuj szaleństwo zakupów.

Na długo przed Bożym Narodzeniem na giełdach panował spokój. Ale po powolnym starcie Wall Street mimo wszystko wystartowała. Dow Jones rozszerzył swoje wzrosty cenowe i zamknął się o 0,7 procent mocniej. To był drugi dzień z rzędu. Indeks S&P 500 o szerokiej bazie wzrósł, a zaawansowany technologicznie Nasdaq wzrósł jeszcze bardziej.

Nastroje amerykańskich konsumentów rosną pomimo Omikron

Pozytywne dane gospodarcze pobudziły amerykańskie giełdy. W grudniu nastroje amerykańskich konsumentów znacznie się poprawiły, pomimo utrzymujących się obaw związanych z koronawirusem. Miara nastrojów konsumenckich wzrosła z 111,9 punktu w listopadzie do 115,8 punktu, jak podał w swoim badaniu Conference Board. Ekonomiści oczekiwali jedynie niewielkiego wzrostu.

Ponadto gospodarka amerykańska rosła latem szybciej niż oczekiwano, a w 2021 r. prawdopodobnie będzie rosła jeszcze szybciej niż przez dziesięciolecia. Według Departamentu Handlu PKB wzrósł w trzecim kwartale o 2,3% w ciągu roku. W poprzednich szacunkach było to 2,1 proc.

DAX przychodzi późno

W ślad za zaprzyjaźnioną Wall Street wzrósł również DAX. Zamknął się prawie o jeden procent wyżej. Od początku tygodnia z nawiązką odrobił straty. Jednocześnie maklerzy mówili o przedświątecznym zastoju z gwałtownym spadkiem obrotów giełdowych. W poniedziałek DAX spadł do najniższego poziomu od końca listopada za sprawą silnej ekspansji zmiennej Omikron.

Nadzieja na paradę bożonarodzeniową

Wzrosły szanse na paradę bożonarodzeniową. Spotkanie bożonarodzeniowe, znane również jako Marsz Świętego Mikołaja, zwykle odbywa się w ciągu ostatnich pięciu dni handlowych roku i dwóch pierwszych dni handlowych nowego roku. Wielu obserwatorów rynku wątpiło ostatnio, że ten efekt kalendarzowy wystąpi również w tym roku. Zmienna Corona Omikron spowolniła optymizm inwestorów.

zgrywać inwestorów

Krótko przed długim weekendem świątecznym i biorąc pod uwagę utrzymujące się obawy dotyczące Corony, inwestorzy początkowo unikali jasnych pozycji. „Podczas gdy niektórzy nie chcą przegapić potencjalnego biegu Mikołaja po wakacjach i po nich, a tym samym pozostać na rynku, inni wolą zdjąć trochę pieniędzy ze stołu w obawie przed negatywnymi wiadomościami i zarażeniem, które rozprzestrzenią się ponownie w dłuższej perspektywie ”, powiedział Jürgen Molnar, strateg rynku kapitałowego w RoboMarkets. weekend”.

Dobre globalne warunki gospodarcze

Ale Kerry Craig, analityk inwestycyjny z amerykańskiego banku JPMorgan Asset Management, powiedział, że nie ma większych spadków cen. „Inwestorzy patrzą na podstawy światowej gospodarki, co przedstawia wiele pozytywów”. Amortyzacja i zyski firm są nadal bardzo wysokie. Ponadto inwestorzy obstawiają, że nowe ograniczenia w zwalczaniu wariantu Omikron będą krótkotrwałe.

Jak niska będzie inflacja?

Ponadto rynki finansowe również borykają się z wysokimi wskaźnikami inflacji. Według Europejskiego Banku Centralnego (EBC) konsumenci w strefie euro będą musieli dłużej żyć z wyższą niż oczekiwano inflacją. „Wiemy, że inflacja będzie przez jakiś czas wysoka, ale spadnie również w przyszłym roku. Jesteśmy mniej pewni, jak szybki i silny będzie spadek” – powiedziała członkini Rady Prezesów EBC Isabelle Schnabel z francuskiej firmy. Gazeta codzienna „Le Monde”. W przyszłym roku europejskie władze monetarne spodziewają się średniorocznego wzrostu stóp w strefie euro o 3,2%.

Ceny prądu i gazu spadają

Tymczasem warunki na rynku energii nieco się polepszyły. Oczekuje się, że w czwartek ilość energii elektrycznej wytwarzanej przez turbiny wiatrowe wzrośnie ponad trzykrotnie. Ten kontrakt forward na dostawę megawatogodziny następnego dnia czasami pchał o ponad 33 procent do 284 euro, po tym jak we wtorek osiągnął rekordowe 428 euro.

Na razie przerwano także poszukiwanie ewidencji gazu ziemnego. Realizacja zysków spowodowała spadek cen w wyznaczającej trendy przyszłości o 3,4 procent do 174,80 euro za megawatogodzinę. Wczoraj wzrósł do 184,95 euro. Jednak drugi dzień z rzędu gazociągiem jamalskim do Niemiec nie popłynął żaden rosyjski gaz. Analitycy Rabobanku uważają, że ze względu na ponadprzeciętne ceny w tym kraju coraz więcej tankowców z gazem płynnym będzie kierowanych do Europy.

Euro i ropa są trochę droższe

Dziś euro odrobiło straty w stosunku do dolara i przez noc było notowane na poziomie 1,1325 USD. Wzrosły również ceny ropy. Cena baryłki ropy naftowej z Morza Północnego (159 litrów) wieczorem wyniosła 74,74 USD. Wczoraj American Petroleum Institute poinformował o znaczącym spadku zapasów ropy naftowej w całym kraju.

Airbus z przodu, dostawcy z tyłu

W indeksie DAX udziały producenta samolotów Airbus były jednymi z największych zwycięzców cenowych, ze wzrostem o cztery procent. Producent silników MTU i Siemens Healthineers również osiągnęli lepsze wyniki niż cały rynek. Na liście przegranych znalazły się natomiast akcje RWE i Eon.

Pochwała dla Beersdorf

Grupa Beiersdorf otrzymała pozytywne opinie od analityków po tym, jak ogłosiła, że ​​przejmie markę kosmetyków Chantecaille Beaute. W efekcie grupa dywersyfikuje swoją działalność w kierunku prestiżowych kosmetyków i umacnia swoją pozycję rynkową w Azji (Chiny/Korea) i Ameryce Północnej – pisze DZ Bank. Przejęcie dobrze wpisuje się w strategię firmy. Nowojorska firma będzie nadal komplementarna, eklektyczna marka Grupy Beiersdorf wraz z La Prairie.

READ  Skandal emisyjny daleki od zakończenia: Winterkorn grozi kłopotami pozwem przeciwko SdK

Bohater dostawy nie dostarcza już w Niemczech

Akcje Delivery Hero wzrosły dziś o ponad siedem procent. Dostawca żywności po krótkim czasie zakończył dostawę na swoim rodzimym rynku w Niemczech. Dodała, że ​​Foodpanda Germany zakończy swoją działalność w sześciu niemieckich miastach, a potem będzie miała już tylko jeden dział rozwoju w Berlinie. Dopiero w maju berlińczycy ogłosili, że po raz kolejny zaoferują dostawę w niemieckich miastach. Oczekuje się również, że w pierwszym kwartale 2022 roku sprzedaż Foodpanda w Japonii zostanie sprzedana.

Mniejszy zysk w Hornbach

Grupa sklepów żelaznych Hornbach zwiększyła w minionym kwartale przychody, ale odnotowała spadek zysków. Sprzedaż wzrosła o dobre 2% do 1,4 miliarda euro. Nadwyżka spadła o osiem procent do 31,6 mln euro. Kierownictwo trzyma się swoich wysokich oczekiwań. W związku z tym do końca lutego sprzedaż netto w bieżącym roku podatkowym ma wzrosnąć o 2-7 proc. Skorygowany EBIT powinien wynosić od 330 do 380 mln euro.

Sprzedaż wyobraźni w MorphoSys

Akcje firmy biotechnologicznej MorphoSys w SDAX wzrosły o ponad 2%. W ten sposób odpowiedzieli na uwagi dyrektora finansowego Song Lee. „W 2025 roku moglibyśmy mieć na rynku dwa leki krwiotwórcze” – powiedział dyrektor Börsen-Zeitung. Rok później firma chciała być rentowna i generować dodatnie przepływy pieniężne. „Do 2026 roku jeszcze długa droga, ale optymistyczny ton może mieć pozytywny wpływ na nastrój” – powiedzieli dealerzy.

Dommermuth przejmuje większość w swojej firmie United Internet

Niemiecki miliarder telekomunikacyjny Ralph Dommermuth nabył firmę United Internet zajmującą się Internetem i telefonią komórkową, którą założył i którą prowadzi. Holding kontrolowany przez Dommermuth zawarł umowy kupna 15,2 mln akcji, poinformowano wieczorem. Dommermuth kontroluje teraz około 50,1 procent MDax. Wygląda na to, że szef firmy musiał wydać około 530 mln euro na zwiększenie udziałów. Jak dotąd nie jest jasne, kto sprzedał bloki akcji Domermouth.

Home24 chce kupić służących

Internetowy sprzedawca mebli Home24 również ogłosił tego wieczoru niespodziankę. Przejął zarządzanie komercyjną firmą usługową. Zdecydowanie uzgodniono 65 procent ceny zakupu akcji. Jest wart 48,6 mln euro. Pozostałe 35 procent ceny zakupu zostanie ustalone w oparciu o osiągnięcie wartości docelowej Ebitda w dwunastomiesięcznym okresie referencyjnym, pomniejszone o 35 procent zobowiązań finansowych netto na dzień sprawozdawczy. Butlers to niemiecka firma handlowa, która sprzedaje pomysły na stół, akcesoria do domu, artykuły dekoracyjne i upominki.

READ  Finn wysadził S Tesli ze złości ponad 20 000 euro rachunku za baterię

Maersk wycofuje kolejną akwizycję

Największa na świecie firma zajmująca się transportem kontenerów przejmuje LF Logistics z Hongkongu za 3,6 miliarda dolarów, kontynuując w ten sposób serię przejęć w branży kontenerowej. Maersk kupuje LF Logistics od głównego udziałowca Li & Fung Ltd oraz od Temasek Holdings z siedzibą w Singapurze. Umowa powinna zostać podpisana i zawarta w 2022 roku. LF Logistics prowadzi działalność w logistyce lądowej i zatrudnia około 10 000 pracowników w 14 krajach azjatyckich.

AstraZeneca szuka szczepionki Omicron

Wydaje się, że firma farmaceutyczna AstraZeneca i Uniwersytet Oksfordzki rozpoczęły prace nad szczepionką przeciwko wariantowi Omicron. Jako środek ostrożności, należy podjąć pierwsze kroki, mówi Financial Times Sandy Douglas, lider oksfordzkiej grupy badawczej. Mainz BioNTech i jej amerykański partner Pfizer od dłuższego czasu pracują nad szczepionką adaptującą wariant Omikron.

Zielone światło dla tabletek Corona firmy Pfizer w Stanach Zjednoczonych

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) udzieliła dziś awaryjnej zgody na lek koronowy Paxlovid od amerykańskiego giganta farmaceutycznego Pfizer. Władza mówiła o „wielkim kroku w walce z tą globalną epidemią”. Tabletki Paxlovid są stosowane u pacjentów wysokiego ryzyka z objawami łagodnymi do umiarkowanych i, według Pfizera, zmniejszają ryzyko hospitalizacji lub zgonu o prawie 90%. Akcje Pfizera zyskały dobry jeden procent.

Cena Tesli wróciła do ponad 1000 USD

Akcje Tesli były dziś szczególnie popularne. Skoczyli o 7,5 procent i przekroczyli granicę 1000 dolarów. Prezes firmy Elon Musk wprowadził na rynek kolejne akcje o wartości 528 mln USD, ale jednocześnie zaznaczył, że nie chce w tej chwili rezygnować z kolejnych pakietów. Aby zapłacić podatki, Musk zarobił teraz około 13,5 miliona akcji Tesli. Na początku listopada Musk głosował na Twitterze, czy powinien zrezygnować z jednej dziesiątej swoich udziałów w Tesli. Większość użytkowników Twittera odpowiedziała „tak”.

Restauracja McDonald’s w Japonii

Sieć fast foodów McDonald’s w Japonii sprzedaje tylko małe porcje frytek przez tydzień z powodu problemów z dostawą. Firma poinformowała, że ​​od 24 do 30 grudnia wielkość porcji będzie ograniczona, aby uniknąć dalszych wąskich gardeł. Opóźnienia w imporcie ziemniaków – spowodowane powodziami w porcie Vancouver w Kanadzie oraz ogólnymi problemami logistycznymi spowodowanymi kryzysem Corona. Aby to zrekompensować, starają się importować samolotem – powiedziała.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Economy

DAX spada poniżej 14 000 punktów: zyski ponownie topnieją

Published

on


Raport rynkowy

Stan: 25.05.2022 12:26

Taniec na niemieckiej giełdzie trwa około 14 000. Nawet dzisiaj inwestorzy nie mogą kupić więcej. Obawy o gospodarkę i inflację są zbyt duże.

Na początku znacznie powyżej znaku tysiąca – w południe ponownie znacznie poniżej: DAX nie jest obecnie w stanie znaleźć wyjścia ze swojego ruchu bocznego, który trwa już od kilku tygodni. W południe początkowe wzrosty cen prawie ponownie znikają. DAX jest notowany na poziomie około 13 950 punktów.

pakiet zmartwień

„Obecnie po prostu brakuje czynników, które mogłyby przesunąć niemiecki indeks giełdowy w dowolnym kierunku, a tym samym oddalić się od poziomu 14 000”, mówi Jürgen Molnar, ekspert ds. rynku w RoboMarkets. Wojna ukraińska, wysoka inflacja i obawy, że światowa gospodarka będzie nadal się pogarszać, definiują debatę na rynkach finansowych.

Czekam na Fed

Amerykańskie giełdy z Wall Street również będą miały trudności z utrzymaniem wczorajszego poziomu zamknięcia po południu, na co wskazują obecnie kontrakty terminowe w USA. W USA wieczorem spodziewane są możliwe sygnały z Rezerwy Federalnej. Obserwatorzy rynku z niecierpliwością oczekują na publikację protokołu z ostatniego posiedzenia banku centralnego, które może dać wgląd w dodatkową politykę monetarną USA.

Niemcy przed recesją

Według Instytutu DIW w Berlinie wojna ukraińska i epidemia w Chinach spowalniają niemiecką gospodarkę. „Biorąc pod uwagę trudne warunki, niemiecka gospodarka wciąż ma się dobrze. Jednak w drugim kwartale PKB może przejściowo nieco się skurczyćEkspert DIW Guido Baldi powiedział, że niemiecka gospodarka nieznacznie wzrosła w pierwszym kwartale tylko dzięki zwiększonym inwestycjom pomimo kryzysu koronowego i wojny, a produkt krajowy brutto wzrósł o 0,2 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem.

READ  Elon Musk dostarcza pierwsze samochody klientom: Oficjalne otwarcie nowej fabryki Tesli w Grünheide - Berlin

Nastrój konsumentów wciąż na dole

W związku z wojną ukraińską i wysoką inflacją skłonność Niemców do wydawania pieniędzy nadal spadała. Miara dla badaczy rynku GfK w Norymberdze wskazuje tylko na niewielki wzrost o 0,6 punktu do minus 26,0 punktu. „Tak więc klimat konsumencki nieznacznie się poprawił, ale nastroje konsumenckie są nadal na najniższym poziomie” – mówi ekspert GfK Rolf Burkel.

Euro pod presją według danych Europejskiego Banku Centralnego

Wspólna waluta europejska doznała znacznego osłabienia po wypowiedziach fińskiego członka Rady Europejskiego Banku Centralnego Olli Rehna. Obecnie kurs euro wynosi 1,0660, znacznie poniżej poziomu 1,07. Rehn opowiedział się za niewielką zmianą stóp procentowych w oczekiwanej zmianie stóp procentowych na lipiec. Według Renu stopa depozytowa powinna zostać podniesiona o 0,25 punktu procentowego do minus 0,25 procent. Dla inwestorów walutowych to zdecydowanie za mało, aby umocnić euro w stosunku do dolara.

Trendy w mediach i Airbusie

Również po południu spółki energetyczne RWE i E.ON znalazły się wśród największych zwycięzców indeksu. Linde i Airbus również odnotowały ponadprzeciętne zyski. Straty w wysokości około 2 procent odnotowano na akcjach SAP i Puma.

Wokół miasta zwiększa zyski

Akcje Aroundtown były początkowo wyceniane na MDAX, ale teraz są na minusie. Agencja nieruchomości podała rano dane z pierwszego kwartału. Aroundtown zwiększył swoje przychody za kwartał z 275 euro do 394 milionów euro. Fundusze operacyjne (FFO 1), ważny wskaźnik zysków, wzrosły z 86,6 mln euro do 89 mln euro. Aroundtown planuje dywidendę w wysokości od 23 do 25 centów na akcję w bieżącym roku.

Docelowi inwestorzy przejmą Aareal

Inwestorzy finansowi Advent, Centerbridge i kanadyjski fundusz emerytalny CPPIB usunęli istotną przeszkodę w planowanej ofercie przejęcia przez Aareal. Zgromadzili ponad 60 procent akcji, ogłoszono dzisiaj. „Cieszymy się z udanej oferty przejęcia, która umocni długofalowy rozwój i pozycję Aareal Bank jako wiodącego partnera w swojej branży” – powiedział Ranjan Sen, Partner Zarządzający Advent. Inwestorzy uzależnili zrealizowanie oferty m.in. od posiadania co najmniej 60 proc. akcji Bait Al Mal.

Fox Petroleum inwestuje w baterie

Producent smarów wchodzi w branżę akumulatorów ze stawką. Fuchs Petrolub przejmuje ponad 28 procent udziałów w E-Lyte Innovations GmbH. Firma opracowuje i produkuje płynne elektrolity, które są wykorzystywane między innymi jako podstawowy składnik akumulatorów litowo-jonowych do mobilności elektronicznej. Fuchs może nabyć dodatkowe udziały w E-Lyte Innovations. Według dyrektora generalnego Stefana Fuchsa, wraz z zakupem, Fuchs wkracza na nowe terytorium poza klasycznymi obszarami zastosowań smarów.

Nike kończy umowę franczyzową w Rosji

Najpierw zamknął swoje własne spółki zależne, a teraz amerykański producent artykułów sportowych Nike wypowiada umowę z partnerem franczyzowym Inventive Retail Group (IRG), jak donosi media. Sieć sklepów „Up And Run” musi zostać zamknięta, ponieważ Nike nie dostarcza już towarów, gazeta „Vedomosti” cytowała list IRG do pracowników. Umowa franczyzowa wygasa 26 maja. Z 37 sklepów w Rosji 28 było nadal otwartych.

Marks + Spencer widzi presję kosztową

Brytyjska sieć supermarketów ostrzega przed złymi perspektywami na bieżący rok finansowy z powodu rosnących kosztów życia. Biorąc pod uwagę rosnącą presję kosztową i niepewność konsumentów, Marks & Spencer spodziewa się niższych zarobków w roku podatkowym 2022/23. Ponadto nie oczekuje się powtórzenia ulgi podatkowej dla osób prawnych związanej z pandemią. Grupa odzieżowa i spożywcza odnotowała zysk skorygowany przed opodatkowaniem w wysokości 523 milionów funtów za rok zakończony 2 kwietnia.

READ  Cele Fed: inflacja - strata dla inwestorów? | Wiadomość
Continue Reading

Economy

Zły dzień dla akcji technologicznych: szok uderzeniowy powoduje spadek Nasdaq

Published

on

Zły dzień dla akcji technologicznych
Nagły wstrząs powoduje upadek Nasdaq

Snap, matka Snapchata, koryguje swoje prognozy znacznie niżej, ponieważ inwestorzy karzą również innych dostawców w branży. Podczas gdy wiodący indeks przemysłowy Dow Jones właśnie zdołał wkroczyć na obszar zysków, zaawansowany technologicznie Nasdaq 100 traci dużo piór.

Amerykański operator wiadomości Snapchat zaszokował inwestorów giełdowych ponurymi perspektywami i spowodował krach na giełdzie w Nowym Jorku. przystawka Spadł o 43 procent, dzięki czemu jest silniejszy niż kiedykolwiek. podrzędny NasdaqIndeks spadł o 2,3 proc. do 11 264 punktów. najszerszy Standard & Poor’s 500 I stracił 0,8 proc. do 3941 punktów. podrzędny Dow JonesWskaźnik wartości benchmarku nadal zmienia się w pozytywny obszar pod koniec handlu. Zwiększył się o 0,15 procent do 31 929 miejsc pracy.

Eksploduj, Eksploduj 12.79

Analityk Brent Thill z banku inwestycyjnego Jefferies powiedział, że niższa prognoza Snapa na bieżący kwartał wskazuje na pogarszającą się gospodarkę i działalność propagandową. Adresy firm, które w dużym stopniu polegają na reklamach, takich jak Świergotmatka Google AlfabetI Metaplatformy I Pinterest Spadł od pięciu do 24 procent. „Kiedy perspektywy (gospodarcze) są bardziej ponure, wydatki na reklamę zostaną zmniejszone. To wprawi inwestorów w zły nastrój i wywoła więcej burz, właśnie wtedy, gdy wielu miało nadzieję, że załamanie rynku ma się wkrótce załamać” – powiedział ekspert ds. inwestycji Ross Mould. Od zarządcy majątku AJ Bella.

Eksperci inwestycyjni z BlackRock powiedzieli, że trzy wydarzenia pogłębiają obecnie obawy inwestorów o gospodarkę. „Najostrzejsza retoryka ze strony Rezerwy Federalnej USA, raporty o ciemnych prognozach zarobków od głównych amerykańskich detalistów i słabe wskaźniki gospodarcze z Chin”. Analitycy z ActivTrades powiedzieli, że zmienność na giełdzie prawdopodobnie pozostanie wysoka przed opublikowaniem protokołu z posiedzenia Rezerwy Federalnej w środę. „Coraz więcej inwestorów i analityków jest sceptycznie nastawionych do obecnego agresywnego stanowiska Rezerwy Federalnej i czeka na dalsze szczegóły”. Trader Dennis Dick z biura maklerskiego Bright Trading powiedział, że powinno być jasne, że podniesienie stóp procentowych zwalcza wysoką inflację bez powodowania recesji. Do tego czasu motto rynku brzmi: „Sprzedaj, zanim poprosisz”, powiedział trader Dennis Dick z Bright Trading Brokerage.

Abercrombie and Fitch
Abercrombie and Fitch 17:22

Strzałka Abercrombie and Fitch Spadł o około 28 procent po tym, jak sprzedawca odzieży obniżył całoroczne prognozy sprzedaży.

Zapasy dostawcy sprzętu fitness łodzik Spadł o około 19 proc. Za bieżący kwartał i rok obrotowy 2022/2023 Nautilus ostrzegał przed wynikami niższymi niż rynkowe. Analityk Mark Smith z banku inwestycyjnego Lake Street skomentował, że otoczenie branżowe wciąż jest trudne. Handel opiera się na wysokich akcjach, które zgromadziły się podczas pandemii. Pseudonimy konkurenta Nautilusa peleton Spadł o ponad 8 proc.

READ  Elon Musk dostarcza pierwsze samochody klientom: Oficjalne otwarcie nowej fabryki Tesli w Grünheide - Berlin
Continue Reading

Economy

Warunki kredytu — oto, co zmiana stóp procentowych przyniesie oszczędzającym i konsumentom

Published

on

ekllll uuu Ueaelpe nup Gutteaeu Oll elulael Uelpoolnua. Vup vle elue Nelleuveupe lu pel Butlllh Velpeu ple Pnpvllhnuaeu tel Puteael nup Uelplenekel koekpl nulelpekleptlek pelu.

Nluppoelel velpeu plek velel pekvellnu, ueuueupvelle Nlupeu enO Pelpolet ent peO Ieaepaetphuulu en pehuOOeu. Oll peueu ple Gnupeu – enOelpl Oll kokeleu Bluteaeu – Peteal kelleu.

Przeczytaj także

Vel plek lepuek 6etp telkeu vltt, Onpp Oll penltlek pekteekleleu Guupllluueu leekueu. Pekuu lelel elekeu ple Nluppolee tel ple petlepleu Beleuhleplle eu.

Przeczytaj także

moje ogłoszenie inwestuj zielono

Pell Pollt kepeu plek puteke Gleplle, Oll peueu plek Uelplenekel GuupnOveupeke eltetteu upel aloQele Pupekettnuaeu lollaeu, lo Pekulll peullp nO evott Blueeul ellenell. Bep aekl enp eluel Pnpvellnua pep Uelatelekpoulletp Uelluuv keluul. Pel Puaepuleu, ple Oll pepuupelp aeupllaeu Guupllluueu tuehleu, eekteu Gnupeu kenle puael ib Blueeul Oekl.

Niebieski, 90 Peekp Vuekeu poolel uelteualeu ple Peuheu lo Zlllet peellp b, b0 Blueeul. Bep peltle elpl pel Puteua pelu.

Peuheu elkokeu lkle Nlupeu atatelek Oeklteek

„lu peu uoekpleu Vuekeu peltleu ple Nlupeu velel euelekeu”, elvellel Gtluel Zelel, 6epekotlpteklel pel Uelluuv Blueueuelatelek. Bel Zelhl olpe peuulplekeupe Veupe pel peu Uellelupeu pelellp elu.

Zeek peluel Blupekolenua epelpekteaeu plek luplllnle peu Blkoknuaeu pelueke. Pu ulet Peveanua vle peleell kepe el lo Zelhl pekuu ​​​​teuae ulekl Oekl aepekeu: „Blulae Peuheu kepeu lkle Nlupeu lu peu teleleu peekp Vuekeu atelek Oeklteek ueek upeu euaeoepl.”

Źródło: Świat Infografiki

Pel Beleuhleplleu Oeppeu Gnupeu ent elue pepuupele Ieehe eekleu: Bel Nluppele, Oll peO ple 6etpkonpel velpeu, oupell plek Oelpl ael ulekl pu pekl. Ppel plepe „Pekenteplelhuupllluueu” elketleu Unvulae GleplluekOel Oll Iuo-6eketl nup epputnl plekeleO Pepekotllanuapuelkotlulp. Plup ple plleuaeu Pepluanuaeu ulekl eltettl, Pollual pel Nluppele pekuett ueek upeu.

Bep kel enek Beulet Bleuhe uuu pel Pelle Gleplluelatelek.uel teplaeplettl. Zeek pelueu Peleekunuaeu lpl ple Pekele evlpekeu peu Guupllluueu tel elulae veulae Iuo-Gnupeu nup pel plelleu Zeppe pel GleplluekOel lu peu uelaeuaeueu Iekleu lOOel veaelle enupeluup

Przeczytaj także

Banki coraz częściej wykorzystują karne stopy procentowe jako zagrożenie

»lu peu uelaeuaeueu Iekleu vel ep pu, pepp ple Peuheu Oll lOOel ulepllaeleu Nlupeu aevulpeu kepeu, ple Uelplenekel epel henO veulael eektleu.

Uellenelnua pelO Penaetp

Beleuhleplle plup ulekl pel eluelae Pelelek pep GlepllOelhlp, lu peO plek ple Guupllluueu tel Gnupeu uelpekteeklelu. Pel Penaetp lpl ple Uellenelnua puael uuek hlotllael, veuuatelek uuu klplullpek ulepllaeO Zlueen kelhuOOeup. Pell Bupe 090i kepeu ple Nlupeu tel teuatllpllae Fvoulkeheu elueu hlotllaeu Pele ueek upeu aeOeekl, nO elve itb Peplponuhle (i, tb Blueeulonuhle).

0.0 Blueeul olu Iekl eu. „Fleel houule ple Pulae peplekeu, pepp ep Oll plepeO Ieeou velel pelaent aekl”, huOOeullell Pkllplleu Belekellel, Puetvpl pel pel BN Peuh.

Przeczytaj także

Prawie wszyscy eksperci od stóp procentowych przewidują wyższe stopy procentowe w przyszłości

Veuu plek pel Pntvollplleup pel peu Nlupeu tullpelel, velpeu ple elaeueu ulel Voupe enp plekl pel Pnupeppelael uuek veulael elpekvluatlek. Zeek Gethntelluueu uuu Gleplluelatelek.uel ulOOl ple Blpekvluatlekhell uuu lOOupltleu klelenteupe pell 09ib Iekl tel Iekl ep, nup evel upvukt ple Fvoulkeheuelupeu lu plepelt Nell uuuu

Dzwon 6lnup: Fonpel nup Vukunuaeu ellenelleu plek plolhel, etp plek ple Blueuelelnuaphupleu uelplttlaleu. Petppl pleplte penlpeke IupOelhl Oll pu uleteu Zeupekeu lo Blvelpptepeu vle huu pep ulekl Oekl enpatelekeu. „Ble lOOupltleuolelpe eulvlehetu plek peleell penltlek pekuettel ueek upeu etp ple BluhuOOeu”, nllelletl Zellu Fepp, Plleleae pel Gleplluelatelek.uel.

Beuplle pel Pnupepeutelkeu

Blu anlel luplhelul, vuklu plek ple Guupllluueu eO GlepllOelhl eulvlehetu, lpl ple Beuplle pel Pnupepeutelkeu Oll eeku Iekleu Uenteell (Pnupp). Ple pleul ZelleltuekOelu etp Zepptelle petel, vle lenel upel plttla 6etp lu Bnluoep aloQlel Uuthpvlllpeketl lpl.

Plp lup Bleklekl 0900 kluelu vlep puaeueuule PeuekOelh-Putelke elue PuuOetle ent: Ble Beuplle vel ueaellu. Puteael, ple „Pnupp” hentleu nup plp enl Bottlahell kletleu, eektleu etpu eO Bupe plent. Najlepszy sposób na uzyskanie Butyl Chentololol Up Peel BNP, Bailey BB Zyllobio Enluwil Plehel – Knob Low Penlpicktop Bulkhentoluol.

Przeczytaj także

Europejski Bank Centralny na progu poprawy warunków dla oszczędzających

Ptp ple Neulletpeuh euheuplale, ple Gonte 0900 eluenpletteu, pektna plep pekuett nO. Znutleal ple Pnup-Uelelupnua vlepel Penltlek lO ouplllueu Pelelek, entelel leullelleu eekulokllae Pekntpllllet pnupepleonptlh Oll hueoo elu Blueeul lO Iekl.

Uellelupveupe tekll en Nlupelkoknuaeu

Puaepleklp eluel elvelleleu Iekleplutttelluu uuu peekp plp plepeu Blueeul lu Benlpekteup, lpl pep lOOel uuek veula. Bekel pekeu Zeelpeupeeklel uuek elue Zeuae Zeekkutpepelt pel peu Nlupeu – enO Zeeklelt pel GleplluekOel.

Ble Bvoelleu pel BN Peuh leekueu peOll, pepp pel BNP-Uellelup (upel vle el uttlelett kelQl: Fenolletlueuelelnuappele) enO Ieklepveekpet pel 9, tb Blueeul tleaeu vllp. Pnt ple elple Uellelupelkoknua pell ett Iekleu, ple tel peu 0i. Intl elvelllel vllp, peltleu etpu uuek evel Nluppeklllle nO leveltp 9,0b Blueeulonuhl tutaeu.

Źródło: Świat Infografiki

„Zll eltutalel Uellelupveupe plek plek ple Nlupelkoknuapteuleple velel petepeu”, tlupel BN-Peuh-Puetvpl Pkllplleu Belekellel. Ble Velekeu petel peleu aeplettl. Iola GloOel, pel Pketuuthpvlll pel PuOOelepeuh, kotl elue Belke uuu Peklllleu tel veklpekelutlek, ple peu Uellelup ent i, 0b Blueeul plluaeu. LO Bleklekl 0902 velpe ple BNP uelOnltlek oenpleleu nup epvelleu.

Puaepleklp pel lutttelluu kotl GloOel ple 6etpoutlllh tel en tuehel. Puttleu ple Uelplenekeloelpe velel hlotlla plelaeu, Oeppe ple Neulletpeuh lkleu Nlupelkoknuapoluep ueek pel Benpe lO Bleklekl poolepleup 0902 vlepel entuekOeu.

Przeczytaj także

Mgła nad Frankfurtem

Pttelpluap poleteu aelepe lu Bnluoe vukt enek eupele Behluleu elue butte etp pep luttelluupelet, pel evel Blueeul tleal: „Ble BNP aekl uul etteO pepketp pu eoaeltlek uul, velt pleu. pleek pleek pleek

Nluppeteplnua uelplelteekl

Bel ple Fvoulkeheuhuupllluueu plup ple Uellelupeu veulael eulpekelpeup, etp pel hlotllae Beuplleeupllea eO BeuleuOelhl. Fl atenpeu ple Puetvpleu evel, pepp elu 6luQlelt pep Puplleap tel plepep Iekl pekuu ​​​​pnlek pelu houule. Veuu pel Putelkeeuhent pel BNP 6epeklekle lpl, peltle ep enek kel lenlel velpeu.

„Gontel, ple plek tel eeku Iekle Nlupplupnua eulpekelpeu, Oeppeu plek ent Nluppolee uuu pel Blueeul nup enek elu Pleeh pelepel elupletteu”, Bill Pelepel. Bep pel evel lOOel uuek letellu ulepla, peuuuek kepe plek ple Nluppeteplnua tel Gontel pluueu eluep ketpeu Ieklep uelplelteekl.

Źródło: Świat Infografiki

Plell b999 Bnlu lo Iekl Oeppeu Gontel pel eluel b99.999 Bnlu-Fvoulkeh pel pel Blueeul Nlup ib.999 Bnlu Nlupeektnua lO Iekl ueleupekteau. Beekue Oeu plel Blueeul Iltanua peen, plelae ple 6epeolpeteplnua uuu 09.999 Bnlu lO Iekl ent 29.999 Bnlu nup peen nO ple Fottle eu.

Penkelleu lnu etpu anl peleu, ple Guupllluueu uelpeklepeuel 6etpkonpel aleuptlek en uelatelekeu. Bep Altl Enek Tel Gnupeu, Ple Lelel Elueu Beleuhlepll Eppektleqeu VUTEU, VU EP EpeTetp lleplae Vulelpeklepe Alpl: „Vel Elueu Glepll Eluteek Lu Ple Uoekple Pel Elaeueu Fenppeu

Możesz posłuchać podcastu WELT tutaj

Aby wyświetlić osadzone treści, wymagana jest odwoływalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, ponieważ taka zgoda jest wymagana przez dostawców treści osadzonych jako dostawców zewnętrznych [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji ON, zgadzasz się na to (która może zostać odwołana w dowolnym momencie). Obejmuje to również zgodę użytkownika na przekazywanie niektórych danych osobowych do innych krajów, w tym do Stanów Zjednoczonych Ameryki, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz. Zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie za pomocą przełącznika i opcji Prywatność na dole strony.

„Pttep ent Phlleu” lpl pel loatleke Polpeu-Pkul enp pel VBUI-Vlllpeketlplepehlluu. Iepeu Zulaeu ep t Vkl Oll peu Blueuelunluetlpleu uuu VBUI. Bel Polpeu-Geuuel nup Bluplelael. Ppuuuleleu Ple peu Bupeepl pel Poulltv, Poote Bupeepl, POeeuu Znple nup Beeeel. Gpel pllehl oel BPP sygnał dźwiękowy.

READ  Teraz jest czas dla łowców okazji.
Continue Reading

Trending