Connect with us

science

Czy napoje bez cukru są naprawdę zdrowe? Coca-Cola Zero i Fanta Zero & Co. są na horyzoncie

Published

on

  • Coca-Cola Light, Fanta Zero i spółka: Jak zdrowe są napoje bez cukru?
  • Problemy jelitowe mogą zagrażać: Zawarte na przykład w dietetycznych napojach bezalkoholowych, Negatywnie wpływa na florę jelitową
  • przez Wysokie spożycie substancji może zmienić zdrową mikroflorę jelitową i sprzyjać chorobom
  • Dlaczego nawet autor badania z nią Zatrucie krwi przytwierdzać

Zespół badawczy w Wielkiej Brytanii Anglia Ruskin University Stwierdzono, że najczęściej stosowane materiały syntetyczne Sacharyna, sukraloza i aspartam stymulują bakterie jelitowe do inwazji komórek jelitowych Skrzynka. Wyniki zostały niedawno opublikowane w Międzynarodowy Czasopismo Nauk Molekularnych przyjść.

Bóle i problemy żołądkowe: substancje mają negatywny wpływ na mikroflorę jelitową

“Jest dużo Obawy o zużycie materiałów syntetycznych, z niektórymi badaniami pokazującymi, że substancje mogą wpływać na warstwę bakterii podtrzymujących jelito, znaną jako mikrobiota jelitowa, wyjaśnia główny autor badania, dr.

Wcześniejsze badania wykazały, że Materiały syntetyczne mogą zmieniać liczbę i rodzaj bakterii w jelitach. bieżące wyszukiwanie Pierwsze badanie pokazujące patogenne i sprzyjające chorobom działanie substancji syntetycznych, takich jak sacharyna, sukraloza i aspartam. W szczególności substancje te oddziałują z bakteriami jelitowymi Escherichia coli (E. coli) i Enterococcus faecalis (E. faecalis). Najwyraźniej substancje mogą powodować patogenność bakterii, to znaczy mogą powodować pobudzenie i choroby.

„Nasze badanie jako pierwsze pokazuje, że niektóre z najczęstszych substancji znajdują się w żywności i napojach Prawidłowe i zdrowe bakterie jelitowe mogą stać się chorobotwórcze„Dr Chesher potwierdza, że ​​te sprzyjające chorobie zmiany charakteryzują się zwiększonym tworzeniem biofilmu oraz zwiększoną adhezją i inwazją bakterii jelitowych do ludzkich komórek jelitowych.

Cola Light & Co.: Szczególnie dotknięta jest ściana jelita

Szczególnie dotknięte są komórki nabłonkowe jelita, czyli komórki wyściełające ścianę jelita. Dzięki zmianie wywołanej przez substancje bakterie jelitowe są w stanie przyklejać się do komórek jelitowych, przenikać je i zabijać.

READ  Dlaczego ospa była tak niebezpieczna – praktyka uzdrawiania

Zajrzyj tutaj na Amazon: Postać, o której marzysz bez odchudzania – 6 kluczy, dzięki którym możesz wreszcie schudnąć

„Zmiany te mogą spowodować inwazję i uszkodzenie naszych bakterii jelitowych, co może prowadzić do infekcji, posocznica i Multiorganversagen To może być powiązane” – wyjaśnia autor badania.

Z wcześniejszych badań wiadomo już, że bakterie takie jak E. faecalis mogą przenikać przez ścianę jelita i przedostawać się do krwiobiegu. Wiąże się to z gromadzeniem się bakterii w węzłach chłonnych, wątrobie i śledzionie, co zwiększa ryzyko wielu chorób, w tym infekcji i zatrucia krwi.

Badanie: Tylko dwie puszki napoju dietetycznego są szkodliwe dla zdrowia

Naukowcy już to znaleźli dwie paczki Napoje dietetyczne, takie jak Cola Lite, zawierają stężenie substancji, które znacznie zwiększają patogenność zarówno E. coli, jak i E. Faecalis.

Wskazówka dotycząca książki Amazon: Efekty substancji – zła chemia czy zdrowa alternatywa dla cukru?

Z drugiej strony można prześledzić szkodliwy wpływ substancji na zwiększone tworzenie biofilmów w jelicie. W takich biofilmach bakterie rosną szybciej i z większym prawdopodobieństwem wydalają toksyny. Z drugiej strony istnieje zwiększone ryzyko, że patogenne bakterie jelitowe przenikną do tzw. komórek Caco-2 zlokalizowanych w ścianie jelita.

Według badań wszystkie trzy badane substancje, a mianowicie sacharyna, sukraloza i aspartam, miały podobny szkodliwy wpływ na mikroflorę jelitową, chociaż sacharyna nie miała istotnego wpływu na inwazję E. coli.

Dr potwierdza. Cheszera. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, w jaki sposób substancje, jako alternatywa dla cukru, wpływają na zdrowie.

Artykuł zawiera linki afiliacyjne

*Uwaga: W redakcji zawsze szukamy świetnych ofert i przydatnych produktów dla naszych czytelników – rzeczy, które nas inspirują i okazji, których nie można zignorować. Linki podane w tym artykule i oznaczone ikoną koszyka na zakupy lub gwiazdką są nazywane linkami partnerskimi/linkami sponsorowanymi. Jeśli klikniesz na jeden z tych linków i zrobisz zakupy za ich pośrednictwem, otrzymamy prowizję od sprzedawcy. To nie zmienia ceny dla Ciebie. Nasze raporty redakcyjne są zasadniczo niezależne od obecności lub wysokości prowizji.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Przypadki infekcji w Bremie: chociaż wskaźnik szczepień jest wysoki, wskaźnik infekcji przekracza 100

Published

on

To paradoks: chociaż Brema ma najwyższy wskaźnik szczepień w całym kraju, stan jest obecnie na szczycie listy wypadków. Wartość ta nie znajduje się w żadnym innym landzie, wskazując liczbę infekcji na 100 000 mieszkańców w ciągu ostatnich siedmiu dni, czyli ponad 100. FOCUS Online wyjaśnia, w jaki sposób taki wzrost infekcji może wystąpić pomimo wysokiego wskaźnika szczepień.

Wskaźnik szczepień w Bremie

Brema w całym kraju znajduje się na szczycie szczepień w każdym kraju związkowym. Łącznie 74,8 procent populacji jest tam w pełni zaszczepionych, co daje zaledwie 78,7. Istnieje kilka przyczyn wysokiego wskaźnika szczepień w kraju.

Senat Zdrowie, Kobiety i ochrona konsumenta Von Bremen wyjaśnił FOCUS Online, gdy został zapytany, że wynika to głównie z trzech powodów:

1. Bezpośrednie podejście

Bezpośrednio na początku szczepienia osoby z pierwszym priorytetem szczepienia zostały poinformowane o możliwych terminach. Mogli otrzymać kody terminów pocztą i w ten sposób umówić się na szczepienia. Wizyty były dostępne za kilka dni.

2. Oferty niskoprogowe

Stan ustanawiał również tymczasowe ośrodki szczepień, gdy wypadki były szczególnie wysokie na niektórych obszarach. Istnieją również mobilne zespoły szczepień. Od czerwca robili nawet szczepienia bez możliwej wizyty.

jasna komunikacja

Nie tylko kody pocztowe zostały wysłane, aby ułatwić dostęp do szczepionek. Według serwisu, kampania medialna kraju jest dostępna w siedmiu językach, aby dotrzeć do jak największej liczby obywateli. Informacje są dostępne w języku arabskim, niemieckim, angielskim, francuskim, paszto, perskim i tureckim.

Proces infekcji w Bremie

Przy tak wysokim wskaźniku szczepień można założyć, że liczba infekcji jest niewielka – wręcz przeciwnie. Z częstością 112,8, Brema również we wtorek znalazła się na szczycie wszystkich krajów związkowych. Państwo-miasto zgłosiło ostatnio 47 nowych infekcji dziennie.

W Bremerhaven wskaźnik infekcji we wtorek wyniósł 285,9. Tym samym region jest najsilniejszy w kraju Korona dotknięty.

READ  Białko z wątroby może powodować chorobę Alzheimera | Wiedza i środowisko | DW

Interpretacja paradoksu Bremy

Kolejne pytanie, jak wyjaśnić tę rozbieżność Senatowi ds. Zdrowia, Kobiet i Ochrony Konsumentów, do tej pory pozostawało bez odpowiedzi. Jednak eksperci już skomentowali ten temat i wymienili możliwe przyczyny:

1. Lokalizacja

Na przykład epidemiolog Haju Zeb z Instytutu Leibniza w rozmowie z “ścisły”Z drugiej strony położenie Bremy może z kolei przyczynić się do procesu zarażenia – ponieważ państwo znajduje się w porcie. „W Bremerhaven jest wielu żeglarzy z różnych krajów, którzy mieszają się z ludźmi w pubach i innych miejscach” – powiedział naukowiec.

Kilka tygodni temu rozprzestrzenienie się Corony na statku towarowym w Bremerhaven stało się znane, podobnie jak regionalny nadawca Putin i śródlądowe wzmiankowany. Z tego powodu miasto postanowiło nie uwzględniać epidemii w porcie przy obliczaniu wskaźnika infekcji. Jednak w ten sposób może następować przenoszenie zakażenia na populację.

Jednak sama sytuacja Bremy nie może być odpowiedzialna za liczbę infekcji. W końcu istnieją inne nadmorskie miasta, takie jak Hamburg. Tam jednak wskaźnik infekcji we wtorek wynosi tylko 54,1.

2. Nowy rok szkolny

W wywiadzie dla regionalnego radia rzecznik miasta Bremy Volker Heigenmuser powiedział na początku września, że ​​wzrost zachorowań wynika prawdopodobnie między innymi z osób powracających z podróży. To prawda, że ​​są Wakacje letnie W Bremie od 1 września – ale to mogło spowodować łańcuchy infekcji. Zwłaszcza, że ​​dzieci, które teraz wracają do szkoły, nie mogą być jeszcze zaszczepione przeciwko Coronie.

Jak rzecznik Ministerstwa Zdrowia Putin i śródlądowe W ciągu tygodnia większość infekcji była spowodowana przez dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Dla ciebie wskaźnik infekcji w tym czasie wynosił do 374.

3. Zmniejszony efekt szczepienia

Regionalny nadawca w Bremie identyfikuje inną możliwą przyczynę infekcji: u niektórych osób ochrona szczepień może być zmniejszona. Wirusolog Andreas Dutzauer powiedział, że liczba osiągnięć w dziedzinie szczepień rośnie. W przypadku młodych dorosłych odsetek wzrósł z 0,1 do 0,3 proc. W przypadku osób starszych odsetek ten wynosi ponad 3 proc.

READ  Czy zimne wirusy chronią przed koronawirusem?

Ponieważ szczepienia dają wielu poczucie bezpieczeństwa, niektórzy z nich ignorują zasady. Dlatego Dotzauer opowiadał się za wprowadzeniem szczepień osób trzecich dla osób powyżej 60 roku życia.

Continue Reading

Trending