Connect with us

science

Czy grozi Ci nagłe hamowanie? Tutaj możesz dowiedzieć się, jaką wartość ma występowanie korony w Twojej okolicy

Published

on

Od 100 przypadków infekcji: Rada Ministrów decyduje o hamowaniu awaryjnym w całym kraju

Ogólnokrajowe hamulce awaryjne są coraz bliżej. We wtorek rano Gabinet Federalny zdecydował o odpowiedniej zmianie przepisów dotyczących ochrony przed infekcjami. Teraz Bundestag nie przekazał jeszcze ustawy przez Bundesrat. W regionach, w których wskaźnik zachorowań przekracza 100, mieszkańcy dużych części Niemiec muszą między innymi przygotować się na godzinę policyjną między 21:00 a 5:00. Jak tam twoja okolica? Po prostu wprowadź swój region lub miasto w naszej funkcji wyszukiwania rysunków, a zawsze zobaczysz aktualne numery Corona w Twojej okolicy.

Oto jak zrobić rysunek koronowy:

Wykres przedstawia aktualne wartości zachorowalności w 412 regionach Niemiec, tj. 400 okręgach (jednostki administracyjne) i 12 okręgach miejskich Berlina. Możesz użyć funkcji wyszukiwania w lewym górnym rogu, aby wprowadzić swój region lub miasto. Następnie zostanie wyświetlona aktualna zachorowalność przez 7 dni, łączna liczba przypadków koronawirusa i całkowita zachorowalność w odpowiednim dziale.

Dane pochodzą z codziennej aktualizacji Instytutu Roberta Kocha (RKI) i są aktualizowane każdego ranka, gdy tylko aktualne dane z RKI staną się dostępne.

Co dokładnie dzieje się 7 dni?

Częstość występowania w ciągu siedmiu dni nie przekracza liczby nowych zakażeń zgłoszonych w ciągu ostatnich siedmiu dni na 100 000 mieszkańców. Jeśli wskaźnik zakażeń wzrośnie, istnieje ryzyko zwiększonego obciążenia systemu opieki zdrowotnej. Zalecane wartości 35, 50 i 100 są obecnie krytyczne dla zaostrzenia lub rozluźnienia.

Filmy dokumentalne TVNOW: Korona i jej następstwa

Koronawirus od ponad roku utrzymuje świat w napięciu. W TVNOW znajdziesz teraz interesujące dokumenty dotyczące ewolucji, rozprzestrzeniania się i konsekwencji epidemii.

10 faktów na temat szczepień przeciwko koronie

Dla wielu osób data pierwszego szczepienia przeciwko Coronie jest coraz bliżej. Ale wiele pytań jest wciąż otwartych i codziennie dodawane są nowe. Kiedy mogę umówić się na wizytę? Z kim mogę się skontaktować, aby umówić się na termin szczepień? Na co powinny zwracać uwagę osoby chore na raka i kobiety w ciąży? Czy mogę wybrać własny składnik aktywny i czy po szczepieniu muszę przestrzegać zasad AHA? Czy powinienem się zaszczepić, mimo że mam już Coronę? Odpowiadamy na te i inne pytania w naszej historii internetowej tutaj.

READ  Jens Spahn: 800 przypadków infekcji w październiku? Tak realistyczna jest jego diagnoza
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Przypadki infekcji w Bremie: chociaż wskaźnik szczepień jest wysoki, wskaźnik infekcji przekracza 100

Published

on

To paradoks: chociaż Brema ma najwyższy wskaźnik szczepień w całym kraju, stan jest obecnie na szczycie listy wypadków. Wartość ta nie znajduje się w żadnym innym landzie, wskazując liczbę infekcji na 100 000 mieszkańców w ciągu ostatnich siedmiu dni, czyli ponad 100. FOCUS Online wyjaśnia, w jaki sposób taki wzrost infekcji może wystąpić pomimo wysokiego wskaźnika szczepień.

Wskaźnik szczepień w Bremie

Brema w całym kraju znajduje się na szczycie szczepień w każdym kraju związkowym. Łącznie 74,8 procent populacji jest tam w pełni zaszczepionych, co daje zaledwie 78,7. Istnieje kilka przyczyn wysokiego wskaźnika szczepień w kraju.

Senat Zdrowie, Kobiety i ochrona konsumenta Von Bremen wyjaśnił FOCUS Online, gdy został zapytany, że wynika to głównie z trzech powodów:

1. Bezpośrednie podejście

Bezpośrednio na początku szczepienia osoby z pierwszym priorytetem szczepienia zostały poinformowane o możliwych terminach. Mogli otrzymać kody terminów pocztą i w ten sposób umówić się na szczepienia. Wizyty były dostępne za kilka dni.

2. Oferty niskoprogowe

Stan ustanawiał również tymczasowe ośrodki szczepień, gdy wypadki były szczególnie wysokie na niektórych obszarach. Istnieją również mobilne zespoły szczepień. Od czerwca robili nawet szczepienia bez możliwej wizyty.

jasna komunikacja

Nie tylko kody pocztowe zostały wysłane, aby ułatwić dostęp do szczepionek. Według serwisu, kampania medialna kraju jest dostępna w siedmiu językach, aby dotrzeć do jak największej liczby obywateli. Informacje są dostępne w języku arabskim, niemieckim, angielskim, francuskim, paszto, perskim i tureckim.

Proces infekcji w Bremie

Przy tak wysokim wskaźniku szczepień można założyć, że liczba infekcji jest niewielka – wręcz przeciwnie. Z częstością 112,8, Brema również we wtorek znalazła się na szczycie wszystkich krajów związkowych. Państwo-miasto zgłosiło ostatnio 47 nowych infekcji dziennie.

W Bremerhaven wskaźnik infekcji we wtorek wyniósł 285,9. Tym samym region jest najsilniejszy w kraju Korona dotknięty.

READ  Corona: Badacz mózgu wyjaśnia, dlaczego jesteśmy tak agresywni podczas epidemii – dowody

Interpretacja paradoksu Bremy

Kolejne pytanie, jak wyjaśnić tę rozbieżność Senatowi ds. Zdrowia, Kobiet i Ochrony Konsumentów, do tej pory pozostawało bez odpowiedzi. Jednak eksperci już skomentowali ten temat i wymienili możliwe przyczyny:

1. Lokalizacja

Na przykład epidemiolog Haju Zeb z Instytutu Leibniza w rozmowie z “ścisły”Z drugiej strony położenie Bremy może z kolei przyczynić się do procesu zarażenia – ponieważ państwo znajduje się w porcie. „W Bremerhaven jest wielu żeglarzy z różnych krajów, którzy mieszają się z ludźmi w pubach i innych miejscach” – powiedział naukowiec.

Kilka tygodni temu rozprzestrzenienie się Corony na statku towarowym w Bremerhaven stało się znane, podobnie jak regionalny nadawca Putin i śródlądowe wzmiankowany. Z tego powodu miasto postanowiło nie uwzględniać epidemii w porcie przy obliczaniu wskaźnika infekcji. Jednak w ten sposób może następować przenoszenie zakażenia na populację.

Jednak sama sytuacja Bremy nie może być odpowiedzialna za liczbę infekcji. W końcu istnieją inne nadmorskie miasta, takie jak Hamburg. Tam jednak wskaźnik infekcji we wtorek wynosi tylko 54,1.

2. Nowy rok szkolny

W wywiadzie dla regionalnego radia rzecznik miasta Bremy Volker Heigenmuser powiedział na początku września, że ​​wzrost zachorowań wynika prawdopodobnie między innymi z osób powracających z podróży. To prawda, że ​​są Wakacje letnie W Bremie od 1 września – ale to mogło spowodować łańcuchy infekcji. Zwłaszcza, że ​​dzieci, które teraz wracają do szkoły, nie mogą być jeszcze zaszczepione przeciwko Coronie.

Jak rzecznik Ministerstwa Zdrowia Putin i śródlądowe W ciągu tygodnia większość infekcji była spowodowana przez dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Dla ciebie wskaźnik infekcji w tym czasie wynosił do 374.

3. Zmniejszony efekt szczepienia

Regionalny nadawca w Bremie identyfikuje inną możliwą przyczynę infekcji: u niektórych osób ochrona szczepień może być zmniejszona. Wirusolog Andreas Dutzauer powiedział, że liczba osiągnięć w dziedzinie szczepień rośnie. W przypadku młodych dorosłych odsetek wzrósł z 0,1 do 0,3 proc. W przypadku osób starszych odsetek ten wynosi ponad 3 proc.

READ  Siedmiodniowa zapadalność osiąga wysoki poziom - szkoły ponownie zamykają się

Ponieważ szczepienia dają wielu poczucie bezpieczeństwa, niektórzy z nich ignorują zasady. Dlatego Dotzauer opowiadał się za wprowadzeniem szczepień osób trzecich dla osób powyżej 60 roku życia.

Continue Reading

Trending