Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Cyberpunk 2077 Pub CD Project mówi, że naruszenie danych jest gorsze niż początkowo sądzono

CD Projekt, spółka matka dewelopera Film Cyberpunk 2077ogłosił w czwartek, że wyciek danych Mogła odnieść więcej szkód, niż sądzono na początku tego roku Letni Festiwal Gier, którego gospodarzem jest Jeff Kelly.

Na początku lutego Project CD ogłosił, że jest celem „cyberataku” i że dane, w tym kod źródłowy gry wideo, zostały skradzione. W tym czasie polska firma ogłosiła, że ​​obcy zażądali okupu za „pewne dane”. Charakter skradzionych danych nie został potwierdzony. Dzisiejsze ogłoszenie brzmi niejasno, ale wydaje się wskazywać, że dane były już bardzo wrażliwe.

Oświadczenie zostało złożone przez na Twitterzektóry stwierdza, co następuje:

Chcielibyśmy poinformować Cię o ciągłym naruszeniu bezpieczeństwa, którego celem było CD Projekt w lutym. Dziś mamy nową wiedzę na temat hakera i mamy powody, by sądzić, że dane wewnętrzne pozyskane nielegalnie podczas ataku są obecnie krążą w Internecie.

Nie możemy potwierdzić dokładnej treści danych, o których mowa, chociaż uważamy, że mogą one zawierać informacje o obecnych/byłych pracownikach i kontrahentach, a także dane o naszych grach. Ponadto nie możemy potwierdzić, czy kwestionowane dane zostały naruszone lub naruszone po naruszeniu.

Obecnie współpracujemy z szeroką siecią odpowiednich służb, ekspertów i organów ścigania, w tym Komendy Głównej Policji w Polsce. Skontaktowaliśmy się również z Interpolem i Europolem. Informacje, które przekazaliśmy Szefowi Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) również zostały zaktualizowane w lutym.

Pragniemy również poinformować, że – niezależnie od autentyczności przekazywanych danych – dołożymy wszelkich starań, aby chronić prywatność naszych pracowników i wszystkich innych zainteresowanych stron. Jesteśmy zdeterminowani i gotowi do podjęcia działań przeciwko stronom, które ujawniają skradzione dane.

po starcie Film Cyberpunk 2077CD Projekt, który został wydany kilkakrotnie spóźniony i bezczynny, stracił na polskiej giełdzie znaczną część swojej wartości. Wcześniej w tym tygodniu Mały Bloomberg Brytyjska firma inwestycyjna poprosiła współprezesów Adama Kisińskiego i Marcina Evensky’ego o rezygnację.

READ  Zatańczmy profesjonalnych tancerzy 2021: Kto tańczy z celebrytami? Profil wszystkich tancerzy