Connect with us

entertainment

Cromer był pewien, że padnie martwy na ziemię

Published

on

Kurt Cromer cierpi na depresję od 30 lat, jak później sobie uświadomił. Zdjęcie: zrzut ekranu Ziemi

Dirk Krampitz

Po długich wahaniach były kanclerz Schroeder ostatecznie zrezygnował ze swoich rosyjskich stanowisk: według niektórych obserwatorów obecny kanclerz SPD Olaf Stolz (SPD) również waha się, jeśli chodzi o dostawy broni w wojnie na Ukrainie. Sandra Meishberger omawia te kwestie ze swoimi gośćmi. Potem pojawia się komik Kurt Cromer i opowiada fascynującą historię o tym, jak jego depresja uczyniła go „przykutym do łóżka”. tam:

  • Kurt Cromer, komik
  • Ralph Stegner, polityk Partii Socjaldemokratycznej
  • Norbert Röttgen, ekspert zewnętrzny CDU
  • Florian Schroeder, Moderator
  • Anna Meyer, korespondent główny Die Zeit
  • Christoph Schwink, felietonista t-online

Z zewnątrz wszystko wyglądało dobrze dla Kurta Cromera: jego kariera idzie dobrze, ma czwórkę zdrowych dzieci. Jednak czuł się źle. „Były momenty, kiedy się wstydziłem” – przyznaje dziś komik. Ponieważ inni byli gorsi według obiektywnych standardów, a on nie miał zrozumiałych powodów, by czuć się źle. Kurt Cromer cierpiał na depresję i długo trzymał tajemnicę. „Nie chciałem, żeby ludzie wiedzieli, że nie czuję się dobrze”. Dlatego często kłamał na pytanie „Jak się masz?”

Ostrzeżenie o wyzwalaczu: Poniższy tekst dotyczy depresji. Może to być bolesne i ponownie traumatyczne. Pomoc można uzyskać 24 godziny na dobę w poradni telefonicznej: 0800 1110111

Następnie udał się do codziennej kliniki na osiem tygodni. „Ponieważ to już nie jest możliwe”. Mieszka z nim troje z czwórki dzieci, a on jest samotnym ojcem. Prowadził rutynę dla dzieci, robił jedzenie, ale nawet zakupy były dla niego zbyt trudne. Spisanie listy zakupów zajęło mu cztery godziny, aw sklepie mógł kupić tylko dwie z czterech rzeczy. „W międzyczasie leżałem na łóżku.” Jest mało prawdopodobne, aby wiele osób z depresją było perfekcjonistami. I to niestety pierwszy krok, mówi Cromer: Jeśli wszystko pójdzie dobrze przy 98 procentach, stabilizator depresji ma przy okazji dwa procent.

Maischberer i Krömer po imieniu. W październiku 2010 roku wspólnie prowadzili Nagrodę Telewizji Niemieckiej. To było na krótko przed upadkiem Cromera. „Kiedy cię spotkałem, światła zgasły po sześciu miesiącach, a potem doszło do krachu” – mówi komik. Szedł po monachijskim deptaku, była zima i nagle obficie się pocił. „Pomyślałem: tak się czuję, kiedy umierasz. Dla mnie to było prawdziwe, tak właśnie odczuwam śmierć”. Wyobraź sobie, że tonie na ziemi i umiera. Aby nie stracić przytomności śpiewał głośno. Dziś wie, że „to był pierwszy rażący atak paniki”.

READ  Ensemble Cannell - Impreza - Dwudziestki - dawniej i dziś - Celler Presse

Jakoś wrócił do hotelu i zadzwonił do przyjaciela. Zadzwonił do przyjaciela w Berlinie, który musiał jechać, aby odebrać go z hotelu; Nie odważyłby się podróżować samotnie pociągiem. Na ten temat napisano książkę „Nie powinieneś wierzyć we wszystko, co myślisz”.

Do depresji dołączył alkoholizm. Na imprezie w Hanowerze był tak pijany, że następnego ranka upadł na czerwony dywan i nie pamiętał tego. Ale jego łóżko było poplamione krwią. „Myślałem, że kogoś zabiłem”, mówi, twierdząc, że najpierw spojrzał przy łóżku, aby zobaczyć, czy ktoś tam leży.

Dziś jest suche od 11 lat. Ale to była długa droga. Przyznał nawet przed sobą, że ma problem z piciem: kiedy jego terapeuta zapytał go na sesji o 11 rano, czy pije, był zirytowany. Bardzo zły, bo zaraz po spotkaniu, o 12:30 po południu, usiadł w parku z trzema piwami i zdenerwował się przez telefon z kolegą. „Miałem moment, kiedy alkohol przestał mnie pić” — przyznaje Cromer. Kiedyś przed występem wypił osiem piw, a potem dziewiąte wciąż było na scenie. Długo bał się kliniki. Podobnie jak wielu innych kierował się znanymi wzorcami, które również zapewniały ochronę.

„Myślałem, że zabiorą mi pełną pierś, której potrzebujesz jako artysta”.

Kurt Cromer

Walka o niego trwa. Przyznaje: „Do dziś jestem tym zainteresowany”. Pod koniec kuracji był bardzo wesoły. „Jakby ktoś, kto odurzył twoją Fantę”. Kiedy wrócił do normy, zadzwonił do swojego terapeuty. „Jestem niepokojem”. Ale on powiedział: „Nie, po prostu mieli zły dzień”. Musisz się tego ponownie nauczyć. Jesienią pojawi się jego nowy solowy program. Nawiasem mówiąc, nie zabraknie też żartów na temat depresji.

Ton w niemieckiej polityce staje się ostrzejszy, wspólny front w wojnie z wojną rosyjską musi uważać, by nie wyczerpywać się w pobocznych bitwach i partyzanckiej polityce. Roderich Kiesewetter niedawno wywołał poruszenie w Anne Will, kiedy powiedział, że kanclerz Schultz grał na zwłokę, jeśli chodzi o dostawy broni, i tym samym wysyłał subtelne sygnały do ​​Rosji.

Norbert Röttgen, zewnętrzny ekspert CDU, wspiera swojego partyjnego kolegi. „Wyrażenie „Ukraina musi wygrać” nie zostało jeszcze wypowiedziane – nie sądzę, że to przypadek” – mówi Roettgen. „Kanclerz nie zapewnia takiej jasności”. Nie jest dostarczany ani wdrażany, ponieważ jest niepożądany. „Złamanie obietnic” wywołało „wielkie rozczarowanie” w całej Europie Wschodniej. Jest przekonany, że siły Putina muszą zostać całkowicie wydalone z Ukrainy.

„Wojna nie powinna być w najmniejszym stopniu zasłużona, inaczej Putin będzie kontynuował”.

Norbert Röttgen

Dlatego Niemcy muszą przekazać broń. Nie akceptuje przyczyn swojej porażki. „Możemy to zrealizować, ponieważ mamy branżę, która może to wyprodukować”. Obsługuje przynajmniej część Siły zbrojne Istniejące czołgi „Leopard 2” są natychmiast zabierane w kierunku Ukrainy, „bo najrozsądniejsze miejsce znajduje się obecnie nie w Niemczech, ale w Polsce na flance”.

Z drugiej strony polityk SPD Ralph Stegner postrzega wypowiedzi Rodricha Kezewtera jako „nieodpowiedzialne” i umieszcza je na poziomie demos myślicieli lateralnych. Prezydent RP Andrzej Duda oskarżył Niemcy o złamanie słowa przy wymianie pierścieni do czołgów. Ale dla Stegnera problem polega na tym, że Duda nie czytał dokładnie umów. Stwierdza, że ​​Niemcy poddadzą się jak najszybciej. Ale tak nie jest. W każdym razie cała debata: „Twierdzenie, że Niemcy się wahają, jest błędem”. Niemcy współpracują ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki, Francją i Anglią. „Amerykanie też nie dostarczają czołgów bojowych”. Podobnie Brytyjczycy i Francuzi

Hasło Partii Socjaldemokratycznej brzmiało: Bezpieczeństwo w Europie można osiągnąć tylko z Rosją. Stegner przyznaje: „Dzisiaj potrzebujesz zabezpieczenia przed Rosją”. Chce jednak pozbyć się ostrzeżenia. „Aby myśleć, że możesz pokonać Rosję, drugą co do wielkości potęgę jądrową na świecie – musisz być ostrożny”.

Wreszcie Meischberger próbuje wydobyć z niego interesujący cytat na temat tego, czy była to wystarczająca pokuta za abdykację byłego kanclerza Schroedera. Ale Stegner pozostaje publiczny.

Niezrozumienie Maischbergera

Jeśli chodzi o rosyjską politykę rzekomo bardzo blisko ówczesnego ministra spraw zagranicznych i obecnego prezydenta federalnego Franka-Waltera Steinmeiera, Stegner mówi „Frank Steinmeier”, a to brzmi jak „pani Steinmeier”, co Sandra Meischberger również rozumie. Pani Steinmeier? Pyta lekko kpiąco, podejrzewając, że przejęzyczyła się. Ale Stegner jest w złym humorze i tylko wyraźniej powtarza „Frank Steinmeier”. Meißberger kontynuuje defensywę „Nie słyszę zbyt dobrze…”

Maischberger (po prawej) i ich komentatorzy Christoph Schnick, Anna Mayer i Florian Schroeder (po lewej).

Maischberger (po prawej) i ich komentatorzy Christoph Schnick, Anna Mayer i Florian Schroeder (po lewej).Zdjęcie: zrzut ekranu Ziemi

Schultz: „Absolutna arogancja” i problem komunikacji

Uwagi Maischbergera trafiają bezpośrednio do Schrödera i Scholza. Wystartuje moderator Florian Schroeder. Według niego „Schulz z pewnością ma problem z połączeniem”. Stara się być „Angelą Merkel 2”, która słynie z konserwatyzmu, „a także arogancji wobec wszystkiego, co nie jest takie samo”.

Jednak stary kanclerz Schroeder uznał walenie za „trochę tanie i tanie”. Uważa za tragiczne, że Schroeder zachowuje się tak, jak Putin oczekuje od Zachodu: jest na sprzedaż i gotowy na wszystko: „pożyteczny idiota, do którego wystarczy zadzwonić, a wykona robotę za pieniądze”.

Anna Meyer, korespondentka stołecznego Zeit, nie ma problemu z przekazaniem broni – wręcz przeciwnie. „Nie sądzę, żeby Niemiec mógł być pacyfistą”, mówi, po czym wyjaśnia, że ​​nazistowskie Niemcy zostały pokonane bronią.

„Musisz się z tego nauczyć, że czołgi i myśliwce również mogą wyzwolić”.

Anna Mayer

Gdyby to zależało od niej, sprawy potoczyłyby się znacznie szybciej. „Rozumiem to wrażenie, bo można odnieść wrażenie, że coś się odkłada”.

Publicysta internetowy Christoph Schwenik uwielbia przemyślany kurs Olafa Schulza. „Zrobiliśmy bardzo duże kroki w bardzo krótkim czasie”. Ale nadal uważał Schultza za winnego. O komunikacji: „On nie jest w tym dobry i też nie ma na to ochoty”. Ponadto miał „sezonowe napady paranoi” w kółko, jak w legendarnym cytacie „Każdy, kto rozkazuje prowadzić, dostaje to ode mnie”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

entertainment

Ulrich Tokur krytykuje ARD za zmniejszenie wydatków na Tatort

Published

on

„Te gigantyczne urządzenia stają się coraz bardziej referencyjne”

Ulrich Tukur szczerze opisuje ten dylemat w wywiadzie dla t-online: „Powietrze się przerzedza, pieniądze spadają i jest coraz trudniej”. Co to dokładnie oznacza, nadal nie jest jasne. Zapytany mieszkaniec Hesji staje się prostszy – a przede wszystkim nie pozostawia dobrych włosów, jeśli chodzi o regulowanie nadawców. „Ci giganci stają się coraz bardziej autoreferencyjni”, mówi Tukur o nadawcach o ARD i ZDF, które często są wyśmiewane jako podobne do urzędników, i dodaje: „Muszą spełniać pełne świadczenia emerytalne pracowników”.

Ulrich Tukur: Jako Felix Moreau jest aktywny w HR od 2010 roku. (Źródło: HR / Katrin Denkewit)

To jest powód, dla którego wydaje się coraz mniej pieniędzy na dobre filmy. Wielokrotnie nagradzany aktor narzeka na kulturę wydatkową nadawców publicznych: „To bardzo mały procent, który wciąż wpływa na tak zwaną sztukę”. Dowiedz się więcej o tle: Jak wynika z najnowszego raportu rocznego, tak ARD i ZDF wydają swoje pieniądze.

Murot przed zakończeniem „miejsca zbrodni”? Wskazówki Tukura

Oto jak Tukur również opowiada o swojej przyszłości „Tatort”. 64-latek, którego urodziny są za kilka tygodni, sygnalizuje koniec swojego zaangażowania w ARD. Mówi o „dwóch lub trzech latach” – i wkłada do ust liczbę 65. W końcu w tym wieku urzędnicy, podobnie jak komisarze, powinni móc przejść na emeryturę i cieszyć się emeryturą.

Ulrich Tukur nakręci kolejną „scenę zbrodni” z Florianem Gallenbergerem. Produkcja rozpocznie się zimą, tłumaczy aktor t-online. I jest pewien, że „rzecz naprawdę ma wszystko”. Nie ujawnił dokładnie, co go czeka w roli śledczego LKA Felixa Morota. Po prostu dużo: to najlepszy scenariusz, jaki przeczytał od czasu „Born in Pain”. „Scena Zbrodni” 2014 roku została nagrodzona m.in. Złotą Kamerą i Nagrodą Grimme.

READ  Ensemble Cannell - Impreza - Dwudziestki - dawniej i dziś - Celler Presse
Continue Reading

entertainment

Góry Nienawiści: Obchody rocznicy były tak piękne – Góry Nienawiści

Published

on

Pogoda prawie dopisała z okazji 50. rocznicy powstania rejonu Hasberg. Ponieważ słońce świeciło prawie cały dzień, ale nie było chmur ani niczego innego, co sprawiało, że tereny targowe w Królewcu były bardzo ciepłe. Z tego powodu wizyta prawdopodobnie nie spełniła oczekiwań. Jednak ci, którzy uczestniczyli w programie, nie byli rozczarowani i mogli zaopatrzyć się w przydatne informacje w różnych kioskach klubowych i federacyjnych w okolicy. Do tego pyszne kulinarne przysmaki w różnych sytuacjach i nikt nie musiał umierać z pragnienia. Festiwal powiatowy otworzył w porze lunchu na dużej scenie na rynku przed ratuszem w Królewcu przez dyrektora powiatu Wilhelma Schneidera, który przybył do Regiomontanusstadt na rowerze, a także kilku burmistrzów i ich zastępców w zgromadzeniu z różnych stron . Już nie w stroju rowerowym, ale w eleganckim garniturze, urzędnik powiatu przywitał wszystkich gości, w tym przede wszystkim przyjaciół z gmin partnerskich powiatu we Francji, Polsce i Szwecji: „Jesteśmy żywą i nowoczesną dzielnicą i chcemy to pokazać na naszych jubileuszowych obchodach!” Oddając swoją twórczą siłę w służbie regionu przez ostatnie 50 lat i chcąc kontynuować to w przyszłości, wyjaśnił treść i harmonogram festiwalu oraz oddał głos burmistrzowi Królewca Klausowi Pettenbrunn. Podziękował wszystkim uczestniczącym klubom oraz za to, że Królewiec, który ładnie ubrał się na ten festiwal, został wybrany na miejsce obchodów rocznicy dzielnicy.

READ  Ensemble Cannell - Impreza - Dwudziestki - dawniej i dziś - Celler Presse
Continue Reading

entertainment

„Zdejmij ubranie i jęcz”: Elias Mubarak był dyskryminowany ze względu na płeć

Published

on

„Rozbierz się i jęcz”
Elias Mubarak cierpiał z powodu dyskryminacji seksualnej

Sceny intymne na planie są zwykle niewygodne dla uczestników i wymagają dużej dozy finezji. Aktor Elias Mubarak wspomina niepokojące doświadczenie, które sprawiło, że jego kolega płakał. Dziś nie można już tego tolerować.

Aktor Elias Mubarak w przeszłości został poddany seksizmowi w filmie, z którym teraz będzie sobie radził inaczej. „Musiałem sfilmować scenę seksu, a reżyser powiedział wcześniej: »Zdejmijcie im ubrania i płaczcie«” – powiedział 40-latek gazecie Bild. Pamiętam, jak mój kolega płakał po tym i ja też byłem bardzo zdenerwowany. „Nie może już tolerować tego dnia. Oczywiście ma teraz inne nastawienie”, ale niestety takie rzeczy nadal się zdarzają. Może częściej” – powiedział Mubarak.

W rozpoczynającym się w czwartek filmie Liebesdings Aniki Decker M’Barek („Fack ju Göhte”) gra gwiazdę filmową, ściganą na każdym kroku przez fanów, paparazzi i dziennikarzy w Berlinie. Ciężko walczy o utrzymanie w tajemnicy swojego życia prywatnego – i zakochuje się w młodej aktorce teatralnej. Mubarak powiedział Bildowi, że zauważenie go zajęło dużo czasu.

Zna inne czasy. „Kiedy doradzono mi zmianę nazwiska, ponieważ nigdy mi się to nie uda”. W tym czasie niemiecka telewizja była cała biała. „Po prostu w niemieckiej telewizji nie było osób o innym kolorze skóry lub pochodzenia imigracyjnego”. I wtedy nie spodziewał się, że „wszystko będzie dla mnie takie wspaniałe”.

Zapytany, czy często jest niedoceniany, czy niedoceniany, Mubarak odpowiedział: „Oczywiście. Ale to dobrze, kiedy jestem niedoceniany. To oczywiście najlepsza taktyka dla mnie.

Mubarak przyznał się do błędów w wywiadzie. „Jestem w świetnym nastroju. Staram się nad tym popracować”. Coraz więcej mówi do siebie: „Wolałbyś raczej milczeć”. Ponieważ przez większość czasu nie jest to warte późniejszych emocji.

READ  Gorzka realizacja na temat kawalera - dlatego Christina musiała odejść - TV
Continue Reading

Trending