Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Corona w SH: osiem miast i prowincji obecnie o współczynniku zapadalności wynoszącym jeden | NDR.de – Aktualności – Szlezwik-Holsztyn

Status: 07.06.2021 21:33

Od poniedziałkowego wieczoru żaden obszar ani miasto nie ma współczynnika zapadalności powyżej 20. Średnia wartość w SH wynosi 11,0 po 11,9 dzień wcześniej. Region Steinburg odnotował najlepszą wartość na poziomie 2,3.

Liczba osób w Szlezwiku-Holsztynie, u których wynik testu na koronawirusa był pozytywny od początku pandemii wzrosła o 23 do 63 405. Według szacunków Instytutu Roberta Kocha (RKI), uważa się, że około 60 900 mieszkańców Szlezwiku-Holsztynu wyzdrowiało. zgodnie z prądem Statystyka Państwowego Urzędu Rejestracyjnego Do tej pory odnotowano 1606 zgonów związanych z chorobą wirusową Covid-19 – więcej niż dzień wcześniej.

Nasza mapa pokazuje wartości zapadalności dla regionów w SH. Aby zobaczyć odpowiednie wartości, przesuń mysz nad kółka (komputer) lub kliknij odpowiednie kółko (smartfon i tablet):

Instytut Roberta Kocha (RKI) aktualizuje swoje dane zwykle rano, ale czasami dopiero po południu. Ze względu na opóźnienie w zgłoszeniu wartości RKI zwykle nie odpowiadają zapadalności, ale są bardzo niskie. Jako drugą liczbę podajemy oszacowanie, jak wysoka jest siedmiodniowa częstość występowania bez opóźnień w raportowaniu. Wartość ta jest zbliżona do rzeczywistej ewolucji epidemii. Możesz to zobaczyć po kliknięciu jednego z kręgów. Czytać Więcej o wartościach jesiennych tutaj.

Obszar Steinburg z najniższą stawką

Tymczasem żaden okręg ani obszar metropolitalny w Szlezwiku-Holsztynie nie ma wskaźnika zapadalności powyżej 20. Region Pinneberg ma najwyższą wartość w stanie z zapadalnością 19,6 (poprzedni dzień: 21,5), a następnie region Stormarn z 18,8 (poprzedni dzień: 20,5). Dzielnice Steinburg mają najniższy wskaźnik 2,3 (poprzedni dzień: 3,1) i Plön 3,1 bez zmian.

Rozwój liczby przypadków infekcji koronowej w regionie Szlezwik-Holsztyn

Zrelaksuj się przez sh

Od 31 maja więcej osób może się ponownie spotkać na Północy. Nowe przepisy stanowe Corony zezwalają teraz na prywatne spotkania dziesięciu osób w pomieszczeniach z dowolnej liczby gospodarstw domowych. Większe rozluźnienie zasad Corony wpływa na wydarzenia, sport i kulturę. Rząd stanowy chce ponownie dopuścić większe wydarzenia etapami. W przyszłości będzie on aktualizowany co dwa tygodnie.

READ  Zakażenie 7-dniowe poniżej 35: Dotyczy to NRW do poziomu korony 1 | regionalny

Szczepienia przeciwko wirusowi koronowemu

Mieszkańcy Szlezwiku-Holsztynu są szczepieni przeciwko koronawirusowi od 27 grudnia 2020 r. Limit szczepień pokazuje odsetek Niemców z północy, którzy otrzymali już pierwszą dawkę szczepionki.

45 pacjentów z koroną w klinikach

45 osób, u których wynik testu na koronawirusa był pozytywny, jest obecnie poddawanych leczeniu w krajowych szpitalach. To o dwanaście więcej niż dzień wcześniej. 19 Chorzy z Covid są poddawani intensywnemu leczeniu, a 18 wymaga wentylacji.

Poniższa mapa przedstawia wykorzystanie oddziałów intensywnej terapii w Szlezwiku-Holsztynie – podsumowane na poziomie prowincji i metropolii. Jeśli wybierzesz obszar (dotknij lub kliknij), wykryje dokładną wysokość obciążenia i otrzyma informacje o liczbie pacjentów Corona leczonych na oddziałach intensywnej terapii oraz liczbie wentylowanych. W tabeli należy uwzględnić stan daty. Ze względu na opóźnienia w procesie zgłaszania, informacje przekazywane przez kliniki lub Rejestr Intensywnej Opieki Medycznej DIVI mogą się różnić.

Co mówią te liczby – a co nie?

Statystyki rządu stanowego pokazują liczbę potwierdzonych infekcji koronawirusem znanych władzom w kraju i zgłoszonych w zamierzony sposób. To, czego statystyki nie mogą jednoznacznie pokazać, nie mówiąc już o bieżącym dniu, to szybkość, z jaką wirus się rozprzestrzenia. Ponieważ liczba nowo zarażonych osób obejmuje również przypadki zgłoszone kilka dni później. W serii raportów występują opóźnienia, zwłaszcza w weekendy i święta.

Regionalne dane koronowe dotyczące procesu infekcji

Niektóre departamenty publikują regionalną ocenę liczby koron, ale często nie są one aktualizowane. Wybór:

Corona: infekcje przez kręgi w SH

Informacje o koronie dla Twojej okolicy

Czy liczba infekcji dalej spada? Jak wysoki jest wskaźnik szczepień w Twoim domu? Możesz teraz uzyskać dostęp do aktualnych numerów Corona dla swojego regionu za pośrednictwem strony internetowej NDR.de. Po prostu wpisz swój kod pocztowy i zobacz, jak wygląda w Twoim hrabstwie.

READ  Korona i słońce: jak promienie UV wpływają na proces urazu

Dodatkowe informacje

To, co mieszkańcy Szlezwiku-Holsztynu muszą wziąć pod uwagę na dzień 31 maja – wymagania dotyczące odległości od A do Z dla drugiego domu. Jeszcze

Mapa Szlezwiku-Holsztynu przed animacją 3D wirusa koronowego.  © Colourbox Zdjęcie: Hanno Vitanen

Ile infekcji zostało zgłoszonych z niezależnych miast i regionów Szlezwiku-Holsztynu – tabele i wykresy. Jeszcze

Pracownik umieszcza test koronowy w pojemniku w ośrodku testowym.  © obraz sojusz / dpa / Rolf Vennenbernd Zdjęcie: Rolf Vennenbernd

Nie wszystkie regiony zgłosiły do ​​RKI liczby koron w okresie świąt wielkanocnych. Wpływa to na wartości częstości. Jeszcze

Wirusy unoszą się w tunelu liczb.  © Fotolia, Panthermedia Zdjęcie: Mike Kiev, lamianuovasupermail

Dane liczbowe dotyczące infekcji publikowane na stronie internetowej RKI i na NDR.de często się nie zgadzają. Wyjaśniamy dlaczego. Jeszcze

Wirus unosi się przed tłumem (fotomontaż) © panthermedia, fotolia Zdjęcie: Christian Muller

Tutaj znajdziesz filmy, informacje i podstawowe informacje na temat koronawirusa Sars-CoV-2 w Szlezwiku-Holsztynie. Jeszcze

Ten temat znajduje się w programie:

NDR 1 Willy Nord | Wiadomości dla Szlezwika-Holsztynu | 08/06/2021 | 08:00.

NDR . logo