Connect with us

Top News

Corona w MV: 655 nowych infekcji – surowe zasady od poniedziałku | NDR.de – Aktualności

Published

on

Od 8 stycznia 2022 o 17:39

W Meklemburgii-Pomorzu Przednim władze zarejestrowały od piątku 655 nowych infekcji koronowych. 91 procent łóżek intensywnej opieki dla pacjentów z koroną jest zajętych w całym kraju. Siedmiodniowa częstość występowania nowych infekcji wzrasta do 413,3. Częstość hospitalizacji spadła do 9,2, ale trzeci dzień z rzędu przekracza 9. W związku z tym sektor rekreacyjno-kulturalny będzie zamknięty od poniedziałku.

Liczba nowych infekcji koronowych odnotowanych w Meklemburgii-Pomorzu Przednim od piątku (do godziny 16:25 w sobotę) wzrosła o 655 przypadków. To o 377 przypadków więcej niż tydzień temu. Liczba ofiar śmiertelnych nadal rosła do 1515 (+0).

Więcej informacji

Wszystko, co musisz wiedzieć o nowej sygnalizacji świetlnej Corona, obowiązkowych testach i 2G w McLenberg-Pomorze Zachodnie. Dalej

Według LAGuS do piątku na północnym wschodzie podano 2 852 761 poziomów szczepionek. W związku z tym 1 166 433 osób zostało zaszczepionych przynajmniej raz (wskaźnik szczepień wynosił 72,4 proc.). 1 131 671 było w pełni zaszczepionych (wskaźnik szczepień 70,3%). 620 161 otrzymało szczepionkę przypominającą (wskaźnik szczepień 38,5%).

Imprezy przyjmowane do szpitala 9.2 – Zamknięte do poniedziałku

Wartość zapadalności pacjentów z koroną przywiezionych do szpitala na leczenie w ciągu siedmiu dni na 100 000 populacji wyniosła 9,2 (-0,6). Oznacza to, że światło ostrzegawcze korony pozostaje „czerwone” w całym kraju przez trzy kolejne dni. Oznacza to, że od poniedziałku będą obowiązywać zasady statusu „Red Plus”. Obiekty kulturalne i rekreacyjne będą zamknięte. Oprócz muzeów, teatrów, sal wystawowych, salonów gier, cyrków i teatrów obejmuje to wnętrza ogrodów zoologicznych czy ogrodów zoologicznych. Nieprofesjonalne imprezy sportowe są odwoływane i odbywać się będą wyłącznie bez profesjonalnych widzów sportowych. Studia fitness pozostają otwarte (zasada 2G plus). Do tej pory środki łagodzące stosowano w okręgach Swerin i północno-zachodnim McLenberg i Ludwigslast-Parchim, ponieważ regiony te mają mniejszą częstotliwość występowania korony niż inne regiony.

Sąd Najwyższy w Greifswaldzie uchylił w piątek pomiar wykorzystania ITS jako kryterium drugorzędnego i naruszył związane z nim zasady, stwierdzając, że wykorzystanie ITS nie jest już uwzględniane w bieżącym raporcie LAGuS Corona. Według LAGuS i Ministerstwa Zdrowia 314 (-17) osób w całym kraju jest obecnie leczonych w szpitalu z powodu Covitu 19, z czego 91 (+1) znajduje się na oddziale intensywnej terapii, według LAGuS. Według danych z oddziału intensywnej terapii (sobota 15:15) 52 (-2) pacjentów miało wentylację nasiękową.

Więcej informacji

Wirusy unoszą się w tłumie (fotomontaż) © panthermedia, fotosprawa Zdjęcie: rclassen

Sygnalizacja świetlna Corona w McLenberg-Pomorze Zachodnie, obowiązkowe testy i wszystko, co musisz wiedzieć o 2G. Dalej

Liczba przyjęć do szpitali na Pojezierzu Meklemburskim jest wysoka

Pojezierze Meklemburskie ma największą liczbę przyjęć do szpitala – 16,7. Na kolejnych miejscach znajdują się okręgi Vorpommern-Grefswald 15,3, okręg Rostock 8.8, Vorpommern-Rugen 7.5 i Swerin City 7.3. Miasto Ronstock ma 5,7, dzielnica Ludwigslast-Parchim 5,2, a północno-zachodnia dzielnica McLenberg 1,9. Siedmiodniowa częstość występowania nowych zakażeń jest drugorzędnym kryterium określania środków ochrony przed koronami w regionie McLenberg-Pomorze Zachodnie. Wzrasta do 413,3 (+24,2). Pojezierze Meklemburskie ma najwyższą liczbę 529,0 nowych infekcji, podczas gdy powiat Ludwigslast-Parchim ma najniższą 319,6. LAGuS nie będzie już wyświetlać zdarzeń, które są podzielone na osoby zaszczepione i nie zaszczepione, ponieważ późne przesłanie danych spowoduje „niekompletne prezentacje”. Dodatkowo LAGuS dokonał dalszych zmian w raporcie zarządczym i mapie warstw.

Więcej informacji

Państwowy Urząd Zdrowia i Spraw Socjalnych w Rostocku.

Między innymi są one związane z reprezentacją wykorzystania łóżek intensywnej opieki Govt. Nowe infekcje nie mogą być dłużej pokazywane oddzielnie dla osób zaszczepionych i nieszczepionych. Dalej

140 nowych infekcji na Pomorzu Zachodnim-Griffswald

Okręg Zachodniopomorski-Griffswald ma 140 nowych ofiar, a następnie Pojezierze Meklemburskie (109), Zachodniopomorskie-Rugia (99), Ludwigslast-Parchim (93), Okręg Rostock (91), Northwest McLenberg (43) oraz Rostock i Swerin Miasta (po 40).

READ  Konflikt w Izraelu: Ataki na niemieckie synagogi - Spodziewane więcej przestępstw

16 aktywnych przypadków infekcji w domach opieki

LAGuS publikuje także cotygodniowe statystyki dotyczące stanu szkół i żłobków oraz domów opieki. W związku z tym w piątek (+19) w szkołach w Meklemburgii-Pomorzu Przednim było 36 aktywnych infekcji. Dotknęło to 50 uczniów (+18) i 7 nauczycieli lub personelu (+5). W żłobkach i świetlicach LAGuS odnotował aktywne przypadki infekcji w 18 placówkach (+-8). Dotknęło to 11 dzieci (+2) i dwóch pracowników (-10). LAGuS zgłosiło 16 aktywnych przypadków infekcji (+2) z placówek opieki geriatrycznej. Dotknęło to 84 mieszkańców (+9) i 51 pracowników (+9).

Prawie 40 procent wszystkich Niemców z Północy zostanie podniesionych do końca 2021 roku. Liczba pierwszych cotygodniowych szczepień podwoiła się w połowie listopada, ale od tego czasu utrzymuje się na stosunkowo niskim poziomie. Raport NDR pokazuje, jak tempo pierwszych, drugich i przypominających szczepień każdego tygodnia rośnie w północnych landach Niemiec.

Korona w MV

Demonstracja przeciwko polityce koronowej w Swerin. © Christoph Kümmritz Zdjęcie: Christoph Kümmritz

Rajd przeszedł spokojnie przez centrum miasta. W kontr wiecu wzięło udział około 25 osób. Dalej

Prawie pusta restauracja.

Pojawiają się recenzje na temat najnowszych wyników Corony z branży hotelarskiej i restauracyjnej. Oprócz zasady 2G-plus jest to Assistance IV. Dalej

Lord burmistrz Klaus Ruhe Matson z Rostocku. © dpa bildfunk Zdjęcie: Bernd Westneck

Matson krytykuje brak spojrzenia na prawdziwy status szczepień w społeczeństwie. Dalej

Więcej informacji

Znak tego "2G - Szczepionka - Odzyskiwanie - Potrzebne dowody". © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Sven Hoppe

Sygnalizacja świetlna w tym kraju zostanie dostosowana w celu zaostrzenia zgodnych środków ochrony przed koronami. Dalej

W dokumentach jest szybki test korony. © N.D.R.

Między innymi fryzjer i siłownia wymagają powtórnych testów. Swerin również jest na „żółtym” poziomie. Dalej

Galeria zdjęć: Christian Troston, butelka szczepionki Coccid 19, starsza kobieta poddawana testom koronowym. © Image Alliance, Colorbox Zdjęcie: Michael Shipman

Pod koniec 2019 roku w Chinach wybuchnie nieznana wcześniej choroba płuc. Pierwszy przypadek ma miejsce kilka tygodni później na północy. Dalej

Corona: Musisz to wiedzieć

Usługa

Smartfon Telefon-Dostatur. © iStockphoto Zdjęcie: Krystian Nawrockii

Ministerstwa, urzędnicy i stowarzyszenia w Meklemburgii-Pomorzu Przednim przekierowują telefony obywateli i gorące linie na pytania dotyczące koronawirusa. Oto przegląd. Dalej

Ten temat w projekcie:

NDR1 Radio SN | Aktualności | 06.01.2022 | 18:00

Logo NTR
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Mniej lekcji niemieckiego dla polskich dzieci w wieku szkolnym Europa | DW

Published

on

Agnieszka Kala przygotowuje swoich uczniów, ich rodziców i samą siebie na straszną sytuację: zamknięcie szkoły podstawowej we wsi Grodisko (niem. Grodisko), 700, niedaleko miasta Oppeln. W tej części Górnego Śląska zamieszkuje duża liczba przedstawicieli mniejszości niemieckiej w Polsce. Kala przez wiele lat był dyrektorem wiejskiej szkoły. „Jeśli nasza szkoła umrze, umrze wieś” – powiedział 40-letni niemiecki absolwent. Ponieważ instytucja edukacyjna jest kulturalnym centrum tego miejsca.

Według Gali, każdy z 36 uczniów w Krodzisku uczęszcza na lekcje języka niemieckiego – choć ponad połowa mieszkańców należy do mniejszości niemieckiej. Do tej pory trzy godziny tygodniowo uczono w języku niemieckim, a teraz liczbę godzin trzeba zredukować do jednej – koniec szkoły – nalega nauczycielka. Bo: „Pieniądze, które otrzymujemy na lekcje języka mniejszości w języku niemieckim, pomagają utrzymać szkołę. Nie tylko przechodzą bezpośrednio na przedmioty niemieckie, ale także na rachunki za prąd czy koszty ogrzewania. To jest praktycznie nasz powrót do zdrowia” – mówi Gala. Wiele szkół jest w podobnej sytuacji – dodaje.

W grudniu Sejm, niższa izba polskiego parlamentu, zdecydował o obniżeniu funduszy na naukę języka ojczystego dla mniejszości niemieckich o około dziesięć milionów euro – jedną piątą całości. Decyzja została podjęta w ramach referendum w sprawie budżetu 2022. Teraz jest jasne, że chodzi o Niemcy.

W Polsce istnieje wiele języków regionalnych i mniejszościowych, takich jak litewski, ukraiński, słowacki czy kaszubski, słowiański używany w rejonie Gdańska/Tansika. Projekt budżetu przeraził także Kaspijczyków. „Wbrew dezinformacji o cięciach w finansowaniu nauczania języków wszystkich mniejszości i grup, w tym kaszubskiej, przedstawiam uzasadnienie zmiany, dając do zrozumienia, że ​​cięcie dotknie tylko języka niemieckiego.” Polski minister edukacji Prismislav Sarnek wyjaśnił w tweecie.

Janusz Kowalski, inicjator cięć, nalega, aby uwolnione środki zostały przeznaczone na polskie podmioty, które nie są odpowiednio zaopatrywane w Niemczech. Urodzona w Obolu Solidarna Polska (Solidarna Polska), sojusznik rządzącej partii PiS, jest częstym komentatorem spraw polsko-niemieckich – często zaciekłym krytykiem sąsiedniego kraju.

READ  Versik, zapalony pływak, po prawie 50 kilometrach na helikopterze

Symetria stosunków polsko-niemieckich

Według Kowalskiego Polska jest wzorem do naśladowania w kontaktach z mniejszościami narodowymi – w jaskrawym przeciwieństwie do Niemiec. Polityk zarzuca Republice Federalnej, że nie traktuje polskich podmiotów jako własnego języka, a nawet nie uznaje polskiej mniejszości w kraju. „Przywróćmy równowagę w stosunkach polsko-niemieckich!” Niedawno napisał na Twitterze.

Ambasador Niemiec w Polsce Arndt Freytag von Loringhoven natychmiast zaprzeczył tym zarzutom. On dodał Raport Komisarza Federalnego w sprawie pytań dotyczących przesiedleńców i mniejszości narodowych, Bernda Fabrycjusza. Fabridius określa w nim twierdzenie, że Polakom w Niemczech brakuje przedmiotów w języku ojczystym jako „dokładne” – i przypomina im, że Polacy nie mają w Niemczech statusu mniejszości narodowej.

– Nawet oskarżenie ministra edukacji Czarneka w Sejmie, że Niemcy płacą zero euro na promowanie lekcji języka polskiego, jest bezpodstawne – kontynuował Fabritius. Rząd federalny wspiera współobywateli polskich, a szkolenie językowe odbywa się na szczeblu państwowym, ponieważ edukacja i szkolenie językowe są sprawą państwową w systemie federalnym Niemiec. Na przykład w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia około 5100 uczniów pobiera obecnie lekcje języka polskiego w swoim języku ojczystym.

„Całkowicie antyniemiecki charakter”

Rafał Bartek, prezes Niemieckiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego (SKGD) na Śląsku Opalskim wyraził zaniepokojenie w rozmowie z DW. W końcu uznał, że Minister Edukacji nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji cięć dotacji na politykę mniejszościową w Polsce. „Jednakże tym oświadczeniem minister oświaty potwierdził, że cała sprawa jest całkowicie antyniemiecka i że polityka zagraniczna jest teraz realizowana poprzez branie obywateli polskich jako zakładników narodu niemieckiego”.

Loteria Bartech

Rafael Bardek Śląsk Opol (SKGD) Prezes Niemieckiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego

W zasadzie prawo mniejszościowe w Polsce dotyczy dziś wszystkich mniejszości – kontynuował Bardek. W praktyce jednak obecnym rozwojem będzie w przyszłości prawo dla mniejszości niemieckiej, a drugie prawo dla wszystkich pozostałych mniejszości. „Oczywiście byłoby to pogwałceniem prawa i wyraźną dyskryminacją mniejszości niemieckiej” – powiedział lider SKGD.

READ  "Polka 2050": Nowa impreza wstrząsa Polską

Ofiary: Dzieci i nauczyciele

Około 150 000 osób w Polsce identyfikuje się jako mniejszość niemiecka. Około 50 000 dzieci w wieku szkolnym w całym kraju korzysta obecnie z kursu „Lekcje niemieckiego jako języka mniejszości”. Jednak dyrektor szkoły Agnieszka Kala podkreśla, że ​​nie trzeba mieć niemieckiego pochodzenia rodzinnego, aby wziąć udział. Instytucje edukacyjne nie mają prawa weryfikować pochodzenia swoich uczniów. Tak więc lekcje niemieckiego dla mniejszości są otwarte dla każdego dziecka.

Agnieszka Gala

Agnieszka Kala, lat 40, prowadzi szkołę podstawową w Krotzisku / Krotisko

„Kiedy przeczytałem tweet ministra edukacji Jorneck, zmieszałem się z gniewem i szokiem. To cięcie zostało ustalone ponad naszymi głowami. Nikt nie zadał sobie trudu, aby porozmawiać z ofiarami” – powiedziała Gala. Antyniemiecką retorykę obecnego rządu polskiego czerpie z bolesnej polsko-niemieckiej historii. „W końcu cierpią nauczyciele i wszystkie dzieci”.

Pedagog przygotowała petycję do rządu, którą podpisało już blisko 7 tysięcy rodziców. „Nigdy nie spodziewałam się, że zostanie nam odebrana część naszej tożsamości. Rodzice naszych uczniów są obywatelami polskimi. W Polsce płacą podatki i tu pracują – teraz zamierzają plądrować ich podstawowe terytorium. Propozycja ministra jest niezgodna z konstytucją i niezgodne z prawami człowieka” – powiedziała Gala.

Uczniowie szkół wiejskich w Chorwacji również chcą protestować. Na Boże Narodzenie minister edukacji Tsarneck otrzymał od nich pocztówki – w języku polskim i niemieckim. Powiedzieli mu „Wesołych Świąt”. Taki, który jest celebrowany przez Polaków niemieckojęzycznych i polskojęzycznych. Wszystkie inne, ale wszystkie razem.

Continue Reading

Top News

Live Ticker Corona 24 stycznia: Epidemia w Bawarii – wiadomości z Rosenheim, Transstein, Muldorf, Altotting i Perthdeskatener Land

Published

on

Maska potrzebna w Rosenheim (archiwum).

© Peter Nephel / DPA

Monachium/Górna Bawaria – wirus Corona nadal powoduje ograniczenia w regionie, w Bawarii, Niemczech i na całym świecie. Zmiany na pasku wiadomości w poniedziałek (24 stycznia):

Liczba przypadków na pierwszy rzut oka:

 • Przypadki Covit-19 na oddziale intensywnej terapii w Bawarii: 331 (Źródło: DIVI, 24 stycznia, 18:05)
 • ILS Rosenheim w łóżku do intensywnej terapii: 89,6% (Źródło: DIVI, 24 stycznia, 18:15)
 • Intensywne łóżko terapeutyczne ILS Transstein: 69,7% (Źródło: DIVI, 24 stycznia, 18:15)
 • 7 dniowe wydarzenie: Rosenheim 1154,3, Rosenheim 1087,0, Transstein 930,2, Perthdeskattener Land 982,8, Muldorf 1386,5, Altöting 978,0 (Źródło: RKI, 24 stycznia, 15:21)
 • Dotychczasowe ofiary: Rosenheim City 10 069, Rosenheim County 40 843, Transstein 29 947, Perth Desktop Land 17 744, Muhaldorf 19 569, przydział 15 697 (Źródło: RKI, 24 stycznia, 15:21)
 • Ofiary śmiertelne: Rosenheim City 103, Rosenheim County 660, Transstein 314, Perth Desktop Land 159, Muldorf 262, Altoting 284. (Źródło: RKI, 24 stycznia, 15:21)
 • Usługa: Przypadki NiemcySprawy na całym świeciePrzegląd obszarów ryzyka

Aktualizacja, 9.15 – zgłoszono 170 nowych przypadków wyładowań koronowych w okręgu Altötting

Obecnie zajmuje się tym wydział zdrowia w Altötting 170 nowych skrzynek koronowych Ogłoszony (23 stycznia, 13:00). Więc zachowaj to dla siebie Od wybuchu epidemii w mieście i powiecie Altötting było łącznie 15 697 osób Korona jest zarażona wirusem. Aktualne 7-dniowe wydarzenia w powiecie Altötting są pod ręką 978.0.

Zaktualizowano, 8.24 rano – Najnowsze numery RKI dla regionu

7-dniowe wydarzenia w południowo-wschodniej Bawarii i wzrost w ciągu ostatnich siedmiu dni (do 24 stycznia 2022 r.).

© www.der-himmel-im-suedosten.de

Liczby koronowe w regionie, według RKI Wzrosła bez wyjątku w ciągu ostatnich 24 godzin, aw niektórych przypadkach najwyraźniej wybuchła. Wydarzenia w okręgu Transstein wzrosły tylko o 11 punktów, podczas gdy wydarzenia w okręgu Perthsteiner Land wzrosły o około 270 punktów. Ogólnie liczba nowych infekcji w obszarze OVB24 jest trzykrotnie wyższa niż w ostatni poniedziałek (17 stycznia).

READ  "Polka 2050": Nowa impreza wstrząsa Polską

Szczegóły incydentów: Dzielnica Altöting (898 do 978), Dystrykt Muhaldorf (1184 do 1387), koło Kraj Berchtesgaden (713 do 983), dystrykt Transstein (919 do 930) Miasto Rosenheim (1110 do 1154) oraz Okręg Rosenheim (1050 do 1087). RKI nie zgłosiło niczego regionowi Więcej zgonów związanych z wirusem koronowym.

Aktualizacja, 19.22 – Przed szczytem Corona: Soder ujawnia, że ​​Bawaria „nie popiera”

W poniedziałek przed kolejnymi rozmowami na wysokim szczeblu między rządami federalnymi i stanowymi w sprawie strategii koronowej Premier Bawarii Marcus Soder ogłasza reelekcję. „Bawaria będzie na konferencji premiera Nie wspieraj żadnej szczelności, Ale dostosuj przepisy w miejscach prywatnych” – powiedział szef CSU Augsburger Allgemeine. Kultura, sport i praca z młodzieżą Znowu możliwy jest większy udział.

To jest weekend Siedmiodniowa impreza w Bawarii wzrosła w niedzielę do prawie 864Według Instytutu Roberta Kocha, piątkowa wartość wyniosła 755. W weekend Wolne Państwo znalazło się powyżej średniej krajowej, która po raz pierwszy przekroczyła granicę 800 w niedzielę (807).

Aktualizacja, 6.45 – Kurs Corona: Ponowna konsultacja z rządami centralnymi i stanowymi

Jest dostarczany regularnie Nowa rekordowa liczba nowych infekcji koronowych Miej premierów Poniedziałek (14:00) Omówiono ponownie z kanclerzem federalnym Olafem Scholesem (SPD). Jednak przed tym stał sam Brak znacznego dokręcania lub podstawowego luzowania Środki bezpieczeństwa. Więc tego się spodziewano Dopasowanie działań dla kontaktów i wydarzeń zostało potwierdzone.

Niemniej jednak podczas wideokonferencji rządów federalnych i stanowych należy omówić szereg oczywistych kwestii. Minister zdrowia Karl Lauterbach (SPD) chce jednego Priorytet testów PCR Określony.

rosenheim24.de jak zwykle będzie relacjonować na żywo kolejną konferencję prasową.

7-dniowe wydarzenia ponownie osiągają bezprecedensowe wyżyny

ten Odpowiedzialna firma Robert Koch (RKI) Kapelusz Znaczący wzrost liczby imprez siedmiodniowych w całym kraju Raport i towarzyszące Znowu max (Niedziela, 23 stycznia Pasek informacyjny) RKI w poniedziałek rano podało wartość nowych infekcji 100 000 obywateli na tydzień jako 840,3. Dla porównania: wartość z dnia poprzedniego wyniosła 806,8. Tydzień temu było to 528,2 (w poprzednim miesiącu: 222,7) w całym kraju.

READ  Awaryjne hamowanie tramwaju! Dziecko wypada z wózka i uderza głową - BZ Berlin

Urzędnicy służby zdrowia w Niemczech zgłosili się do RKI 63 393 nowych infekcji koronowych w ciągu jednego dnia. Wynika to z najnowszych danych RKI (Do 24 stycznia do godziny 17:00) Tydzień temu było 34 145 infekcji. Eksperci oczekują coraz większej liczby spraw, Którego nie można zarejestrować, ponieważ zakres umiejętności testowania i służby zdrowia jest wysoki.

Według nowych informacji Niemcy były 28 zgonów w ciągu 24 godzin Nagrany. Trzydzieści osób zmarło tydzień temu. Liczone RKI Od wybuchu epidemii w Niemczech zdiagnozowano 8744840 przypadków Sars-CoV-2.. Ponieważ wiele infekcji jest niezdiagnozowanych, rzeczywista całkowita ich liczba może być znacznie wyższa.

ten Liczba pacjentów z koroną przyjętych do poradni na 100 000 mieszkańców RKI ogłoszone w ciągu siedmiu dni Piątek z 3,77 A (Czwartek: 3,56) Wartość nie będzie raportowana w weekendy. RKI określił liczbę osób uratowanych w poniedziałek na 7 273 100 osób. Liczba osób zarażonych lub związanych z Sars-CoV-2 Zmarł Oni są, 116,746.

mh / mw / dpa

Continue Reading

Top News

Wycond został wybrany z 50,2 procentami – SWR Actwell

Published

on

Sześć miesięcy po katastrofalnych powodziach mieszkańcy hrabstwa Ahweiler wybrali nowego zarządcę okręgu: niezależna kandydatka Cornelia Weigand wygrała z 50,2 procentami głosów.

Tak więc Waycond jest już w pierwszym głosowaniu W Landratsva . wymagana jest większość absolutnaWłaśnie sięgnąłem. Według okręgu kandydat CDU Horst Gies otrzymał 28,2 proc. głosów. Christoph Schmidt (SPD), kandydujący jako kandydat bezpartyjny, otrzymał w niedzielę 19,3% głosów; Na niezależnego kandydata Axela Rittera głosowało 2,3 proc. głosujących.

W niedzielny wieczór Waycond powiedział, że jest „bardzo zadowolony z wyniku wyborów”: „Szanuję wielkie zadanie, ale podchodzę do niego z odwagą i pewnością”.

Okręgowy Urzędnik Wyborczy pogratulował nowo wybranej Administrator Okręgu, Cornelii Weigand (Niezależnej).


Bo na zwycięzcę wyborów Weekend czekają specjalne wyzwania. Po gwałtownych powodziach, które zabiły 134 osoby w lipcu 2021 r., wielu mieszkańców nadal jest w szoku. Tysiące zniszczonych domów przywrócono bombom do wyschnięcia. Odbudowa w dolinie Ahr potrwa wiele lat.


Większa frekwencja niż w wyborach okręgowych 2015

Odnotowano 48,1 proc. głosów. W ostatnich wyborach okręgowych w 2015 roku oddano niecałe 30 proc. głosów.

Wcześniej eksperci nie spodziewali się absolutnej większości, ale raczej przepływu. Stałoby się tak, gdyby żaden z kandydatów nie otrzymał więcej niż połowy głosów.


Pobierz film (7 MB | MP4)

Stanowisko starosty w dzielnicy Aharwheeler jest wolne od końca października. Mówi się, że były Jurgen Biehbohler (CDU) ostrzegał przed niebezpieczeństwem zbyt późno 14 lipca. Prokuratura Stanowa w Cobblestone prowadzi dochodzenie w jego sprawie. 63-letni prawnik przeszedł na emeryturę z powodu niezdolności do pracy. Od tego czasu działalność prowadzi pierwszy radny okręgowy Horst Gies (CDU). Partia wybrała Keysa na swojego kandydata na zjeździe partii okręgowej w listopadzie.

Axel Ritter z Bad Neuenahr startował jako kandydat bezpartyjny. W 2015 roku był jedynym kandydatem na zarząd powiatu przeciwko Pföhlerowi (CDU). Ekonomista finansowy Christoph Schmidt zajął stanowisko w sposób bezstronny. SPD z Niederzissen jest zastępcą w okręgu Ahrweiler. Popierali go niezależni wyborcy. Cornelia Weigand, bezpartyjna burmistrz gminy Altenahr, została poparta przez Bündnis 90 / Die Grünen.

Bad Neuenahr-Ahrweiler

Cornelia Waycond chce zostać nowym starostą w powiecie Ahrweiler (zdjęcie: SWR)

Burmistrz gminy Altenahr, Cornelia Weigand, chce zostać nowym zarządcą okręgu Ahrweiler.
Dalej…

Nowe lokale wyborcze wymagają modernizacji

Wiele budynków w dolinie Ahr zostało zniszczonych przez powódź z 14 lipca, a niektóre z nich były powszechnie wykorzystywane jako lokale wyborcze. Jednak w przypadku wyborów okręgowych i ewentualnie drugiej tury wyborów lokale wyborcze mogą zostać ponownie utworzone w gminie Aldenahar iw mieście Bad Nunah. – Śmigłowiec.

Gmina Altenahr posiada łącznie 15 lokali wyborczych, z co najmniej jednym lokalem w każdej z dwunastu społeczności lokalnych oraz łącznie 14 lokali wyborczych na terenie miasta. Bad Neuenahr-Ahrweiler. W ten sposób ludzie mogli głosować w całości. Wiele lokali wyborczych zostało również zrealizowanych jako osiedla namiotowe: Ahrbrook, Aldenburg, Dernav, Reich, Bad Nunahr i Bad Potandorf.


Pobierz wideo (12,1 MB | MP4)

READ  Awaryjne hamowanie tramwaju! Dziecko wypada z wózka i uderza głową - BZ Berlin
Continue Reading

Trending