Connect with us

science

Corona w Hamburgu: Wielu podróżnych wraca zarażonych | NDR.de – Nachrichten – Hamburg

Published

on

Stan: 13.07.2021 13:37

Coraz więcej nowych infekcji koronawirusem w Hamburgu dotyka powracających podróżnych. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia zarażonych zostało co najmniej 37 osób spoza miasta. Większość z nich znajduje się w Hiszpanii.

Dwudziestu dwóch urlopowiczów w Hiszpanii uzyskało pozytywny wynik testu na koronawirusa po powrocie w zeszłym tygodniu – około dziesięciu procent wszystkich nowych infekcji. Problem: następnie przenosisz infekcję do swojego domu. W szczególnie zakaźnym wariancie delta, członkowie rodziny lub współlokatorzy są prawie zawsze zarażeni. Na początku lipca było to około 40 osób. Władze społeczne Hamburga szacują, że około jedna trzecia wszystkich nowych infekcji była spowodowana przez osoby powracające z podróży. Błaga o unikanie kontaktu, jeśli to możliwe, przez pięć dni po locie.

Mój głos: Powracający podróżni: wiele ofiar (1 minuta)

Najwyższa stawka w Eimsbüttel

W strefach niebezpiecznych obowiązkową kwarantannę można skrócić już po jednym dniu ujemnym szybkim testem. Jednak w tej chwili często nie ma to sensu. Obraz zmienia się teraz w dzielnicach Hamburga, prawdopodobnie za sprawą tych, którzy wracają z podróży. Najwyższy wskaźnik był w zeszłym tygodniu z ponad 17 w Eimsbüttel. W poprzednich miesiącach obszar był poniżej średniej w Hamburgu.

Dodatkowe informacje

Pasażerowie wychodzą ze strefy bezpieczeństwa na lotnisku w Hamburgu, mijając znak ze strzałką wskazujący kierunek do centrum testowego Corona. © obraz sojusz / Axel Heimken / dpa Zdjęcie: Axel Heimken

Podróżni stanowią około jednej trzeciej przypadków. W niektórych przypadkach wszyscy pasażerowie poszczególnych lotów zostali poddani kwarantannie. (07.12.2021) więcej

Dwa symboliczne przedstawienia koronawirusa w różnych kolorach. © Imago Images/Alexander Limbach Zdjęcie: Alexander Limbach

Jakie rodzaje wirusa koronowego rozprzestrzeniają się w Hamburgu? To właśnie analizują badacze z miasta hanzeatyckiego. Jeszcze

Wirus unosi się przed tłumem (fotomontaż) © panthermedia, fotolia Zdjęcie: Christian Muller

Jak Hamburg radzi sobie z pandemią Corony? Tutaj znajdziesz najnowsze numery, wiadomości, filmy i kluczowe informacje. Jeszcze

Ten temat znajduje się w programie:

NDR 90,3 | Bieżący NDR 90,3 | 13.07.2021 | 13:00

NDR . logo
READ  Ilość przeciwciał we krwi może się zmieniać po zakażeniu koroną
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Te objawy pojawiły się 10 lat temu

Published

on

 • Poznaj oznaki udaruNiektóre objawy pojawiły się 10 lat temu
 • Badanie się powiodło Przełom we wczesnym wykrywaniu
 • oni są Najczęstsze objawy udaru mózgu w późniejszym życiu
 • oni są Znaki ostrzegawcze na krótko przed udarem

Udary mózgu należą do najczęstszych przyczyn zgonów w Niemczech. Wczesne wykrycie może uratować życie. Jest również często główną przyczyną niepełnosprawności i niepełnosprawności w wieku dorosłym. Szacunki Dziennik medyczny Dla mnie Każdego roku w Niemczech do 270 000 osób doznaje udaru mózgu. Holenderskie badanie daje teraz nadzieję. Tam jest napisane, że pacjent po udarze już istnieje Dziesięć lat przed wydarzeniem rozpoznawalny. Twoje wyniki wyszukiwania Eksperci wydawniczy w Journal of Neurology, Neurosurgery and Psychiatry.

Badanie udaru: osoby badane przez prawie 30 lat – zaskakujące nowe odkrycia

Prawie 30 lat Zespół naukowców z Uniwersytetu Erasmus MC w Rotterdamie prowadzi badania od dłuższego czasu 14 712 osób. W latach 1990-2016 ochotnicy wielokrotnie przechodzili serię testów psychicznych i fizycznych. Przeanalizowano pamięć, płynność językową i czasy reakcji. Ponadto ludzie muszą oceniać swoje umiejętności interpersonalne w codziennych zadaniach, takich jak pranie, gotowanie, sprzątanie i zarządzanie finansami.

Możesz być zainteresowanym także tym: Badanie udarów: nowe badanie publikuje szokujące statystyki

W ciągu ponad dwudziestoletniego okresu badań 1,662 osób doznało udaru mózgu. Był w średnim wieku 80 lat. Analiza wykazała, że ​​stan osób dotkniętych chorobą zaczął się znacznie pogarszać w ciągu ostatnich kilku lat test poznawczy Wyciąć z tego, czym byli na swój wiek zwykły To mogło być. Efekt ten był widoczny już dziesięć lat przed wystąpieniem udaru. Około dwa do trzech lat przed zachorowaniem wystąpiła również negatywna tendencja w Robienie codziennych rzeczy.

Jakie są pierwsze oznaki udaru? Kim są ludzie szczególnie zagrożeni?

Badanie zawiera również oświadczenie o osobach szczególnie dotkniętych udarami. Według raportu był w tym głównie trend kobieta, ludzie z Niski poziom wykształcenia I ludzie z jednym Generał, który jest powiązany z chorobą Alzheimera, jest szczególnie narażony na udary.

READ  Ilość przeciwciał we krwi może się zmieniać po zakażeniu koroną

Wskazówka dotycząca książki Amazon: Udar mózgu – wspólny powrót do życia

Konsekwencje udarów nadal pogarszały zdolności poznawcze i zwiększały ograniczenia w codziennych czynnościach.

„Przyspieszony spadek funkcji poznawczych i codziennego funkcjonowania przed udarem sugeruje, że osoby, które będą miały udar w przyszłości, będą miały nagromadzenie obrażeń cierpią wewnątrz mózgu”, wyjaśnia dr Alice Heshmatallah z Erasmus MC University W rozmowie z codzienna poczta.

Ciało bije na alarm: Te objawy są poważne – co się stanie, jeśli dostaniesz udaru?

W przypadku udaru kilka minut może oznaczać różnicę między życiem a śmiercią. Jeśli istnieje sytuacja zagrażająca życiu, należy ją rozpoznać na czas. Objawy udaru zwykle pojawiają się nagle i nie są zgłaszane. Najczęstsze znaki ostrzegawcze to:

 • problemy ze wzrokiem: Ograniczenie pola widzenia i pominięcie rzeczy i ludzi
 • Zaburzenia mowy i rozumienia: Niestabilny język, krzywe sylaby, majaczenie, problemy ze zrozumieniem
 • Paraliż i drętwienie: Oznaki paraliżu po jednej stronie ciała, uczucie sierści, opadające kąciki ust
 • Zawroty głowy z niestabilnym chodem: Zawroty głowy, zawroty głowy, chorzy czują się jak w jacuzzi
 • Silny ból głowy: Nagły silny ból głowy, często z nudnościami lub wymiotami

Pełną i szczegółową listę wszystkich znaków ostrzegawczych można znaleźć tutaj.

Jeśli wystąpią takie objawy samodzielnie lub w połączeniu, należy natychmiast zadzwonić pod numer alarmowy 112! Pacjenci po udarze są leczeni na specjalnych oddziałach – oddziałach udarowych. Jednostki udarowe znajdują się na naszym terenie w Bambergu, Norymberdze, Erlangen, Forsheim-Külmbach, Bayreuth, Coburg, Lichtenfels, Würzburgu, Schweinfurcie i Bad Neustadt/Saly. Dostępne są dodatkowe informacje, listy kontrolne i testy dotyczące np. ryzyka udaru mózgu www.schlaganfall-hilfe.de lub www.dsg-info.de.

Artykuł zawiera linki afiliacyjne

*Uwaga: W redakcji zawsze szukamy świetnych okazji i przydatnych produktów dla naszych czytelników – rzeczy, które nas inspirują i okazji, których nie można zignorować. Linki podane w tym artykule i oznaczone ikoną koszyka na zakupy lub gwiazdką są nazywane linkami partnerskimi/linkami sponsorowanymi. Jeśli klikniesz na jeden z tych linków i dokonasz z niego zakupu, otrzymamy prowizję od sprzedawcy. To nie zmienia ceny dla Ciebie. Nasze raporty redakcyjne są zasadniczo niezależne od obecności lub wysokości prowizji.

Continue Reading

science

Turbostopped w Delta Hotspots: dlaczego trend nagle się zmienia?

Published

on

Wielka Brytania, Holandia i Portugalia: Turbo zatrzymuje się w hotspotach Delta! Dlaczego trend się teraz zmienia?

Liczba wypadków w wielu krajach gwałtownie rośnie: Delta kontroluje proces infekcji w Europie. Liczby nagle znowu spadają, szczególnie w hotspocie w Wielkiej Brytanii, a także w Holandii i Portugalii. Epidemiolog wyjaśnia, dlaczego tak się dzieje i czy rozwój jest zrównoważony.

Wariant delta spowodował wzrost liczby infekcji w Wielkiej Brytanii w ostatnich tygodniach. W połowie lipca Ministerstwo Zdrowia zgłosiło ponad 60 000 przypadków w ciągu zaledwie jednego dnia. Na początku stycznia liczby prawie osiągnęły poziom silnej drugiej fali. I chociaż w Wielkiej Brytanii ponad 70 procent populacji w wieku 18 lat lub więcej jest obecnie w pełni zaszczepionych – a przynajmniej 88 procent zostało zaszczepionych jako pierwsze.

Ale kilka dni temu krzywa w Wielkiej Brytanii ponownie zaczęła się obniżać: liczba przypadków spadła o ponad 50 procent od 15 lipca, do nieco ponad 24 000 dziennie, co odnotowano 26 lipca. 7-dniowy wskaźnik infekcji wynosi obecnie 490 przypadków na 100 000 populacji. Kilka dni temu wciąż było znacznie powyżej znaku 500. Ogólnie liczba spraw jest nadal bardzo wysoka, ale dlaczego liczby nagle spadają?

Zamknięcia szkół i wpływ lata mogą odgrywać pewną rolę

Naukowiec Kit Yates z University of Bath podejrzewa, że ​​może to mieć związek z zamkniętymi szkołami, napisał codzienne lustro. do lata TemperaturyWedług Yatesa życie za granicą mogło przyczynić się do niższych wskaźników infekcji. Dlatego też pewną rolę może odegrać fakt, że wielu Brytyjczyków jest na wakacjach i nie jest poddawanych testom.

Epidemiolog Timo Ulrichs z Akkon University w Berlin Sugerowano, że te czynniki mogą odgrywać pewną rolę. „Nie testowano ze względu na wakacje, ludzie nie są na miejscu, ale na wakacjach i prawie rezygnują z testowania tam”, wyjaśnia, pytany przez FOCUS Online. Dodatkowo, ze względu na dobrą pogodę, ludzie częściej przebywali na zewnątrz, co zmniejsza prawdopodobieństwo przeprowadzki.

READ  Niemożność czegokolwiek wyczuć - utrata węchu z powodu koronawirusa

Wszystkie ważne informacje o koronawirusie w e-biuletynie FOCUS. Zapisz się teraz.

W odniesieniu do Anglii Ulrich nadal podejrzewa, że ​​zniesienie wszystkich ograniczeń nałożonych na wirusa Corona może nadal skłaniać ludzi do ogólnej ostrożności.

dla SzkocjaW przeciwieństwie do południowo-zachodniej części Wielkiej Brytanii, gdzie liczba wypadków faktycznie zmniejsza się regionalnie, inny czynnik może być częścią wyjaśnienia: Szkocja ustala własne środki, aby poradzić sobie z Coroną i, w przeciwieństwie do reszty Wielkiej Brytanii, nie chce więcej do sierpnia 9, jeśli trend jest w dół Ograniczenia wzrostu. Procedury są tam bardziej rygorystyczne niż gdziekolwiek indziej w Wielkiej Brytanii.

Turbo przestaje się dziać w gorących punktach delty! Liczba infekcji spada również w Holandii

W rzeczywistości Wielka Brytania nie jest jedynym krajem, w którym pomimo ogromnego rozpowszechnienia wariantu delta, generalnie spada liczba zakażeń. Również w Holandii liczby drastycznie spadły przez kilka dni – chociaż kraj, według RKI, jest obszarem o wysokiej zachorowalności od wtorku (27 lipca), a Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało ostrzeżenie dotyczące podróży.

Według tablicy rozdzielczej Corona rządu holenderskiego, liczba nowych infekcji w dniu 16 lipca nadal przekracza 11 000 w ciągu 24 godzin. W ciągu ostatnich 10 dni liczba nowych codziennych infekcji spadła do 3914 (stan na 26 lipca). Siedmiodniowy wskaźnik infekcji wynosi obecnie 266 przypadków na 100 000 mieszkańców, ale tydzień temu był znacznie wyższy: 407 przypadków. Więc poziom jest podobny do w Anglii Nadal jest wysoki, ale nadal niski.

Holenderski rząd ponownie zaostrzył przepisy

Za tym spadkiem mogą również stać zmieniające się działania: bo to dopiero pod koniec czerwca Holandia Zasady korony Został prawie całkowicie odwołany, a duże imprezy są również dozwolone dla osób zaszczepionych, które uzyskały wynik negatywny, a następnie 1000 osób zostało zarażonych podczas festiwalu na świeżym powietrzu w Utrechcie. Od tego czasu rząd holenderski ponownie zaostrzył przepisy: kluby nocne i dyskoteki są ponownie zamknięte, a pojemność i godziny otwarcia sektora gastronomicznego zostały ograniczone. Ponadto premier Mark Rutte wezwał mieszkańców do ponownej pracy w domowym biurze i do utrzymywania przez cały czas odległości co najmniej 1,5 metra od innych osób. Do zmniejszenia liczby mogły przyczynić się bardziej rygorystyczne środki.

Ponieważ ponad 50 procent populacji w Holandii jest teraz w pełni zaszczepionych, a prawie 70 procent otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki, rząd chce ponownie złagodzić zasady podróżowania dla swoich obywateli. W poniedziałek rząd ogłosił, że ostrzeżenia dotyczące podróży do krajów Unii Europejskiej o wysokim wskaźniku infekcji zostaną zniesione od wtorku. Obecnie jest nadal używany przez nieistotnego turystę na podróż prawie do Hiszpaniii Portugalii i Cypr doradzać przeciwko. Rząd powiedział, że ostrzeżenia dotyczące podróży oparte wyłącznie na liczbie infekcji nie były proporcjonalne, a także zwrócił uwagę na wysoki poziom szczepień w Europie.

Wskazówka dotycząca surfowania: Wirus koronowy – śmiertelna odmiana delta? Jak naprawdę niebezpieczny jest boom

Niewielki spadek infekcji również w Portugalii

W Portugalii również od kilku dni nastąpił nieznaczny spadek liczby infekcji – po tym, jak liczba infekcji stale rosła od czerwca i przyniosła krajowi trzecią falę. W połowie lipca portugalski urząd ds. zdrowia odnotował ponad 3300 nowych infekcji dziennie. Zmniejsza się tylko od kilku dni i obecnie wynosi 1610 nowych infekcji dziennie (stan na 26 lipca). Bieżące wystąpienie 7 dni w Portugalii O godzinie 214, 21 lipca, była jeszcze godzina 224.

READ  Monachium: Zmniejszenie nowej Korony - zasady od niedzieli - Monachium

Wypadki 7-dniowe były jak dotąd najwyższe w Algarve i w Lizbonie. Ale tam też wyraźnie zatonęły. Według portugalskiego Ministerstwa Zdrowia w Algarve liczba ta wynosiła obecnie 419. 19 lipca było to 493 w Lizbonie, a obecnie 315 w dniu 18 lipca. Dali władzom 348.

Spadające liczby mogą być związane z bardziej rygorystycznymi środkami nałożonymi niedawno w związku z sytuacją w Portugalii. . W Lizbonie i na wielu jej częściach istnieją znaczne ograniczenia dotyczące godzin otwarcia i pojemności restauracji i sklepów. Dotyczy to zwłaszcza dni świątecznych i weekendów.

Ponadto ponownie obowiązuje godzina policyjna od 23:00 do 5 rano w miastach takich jak Lizbona i obszarach o wysokim wskaźniku infekcji. W Niemczech Portugalia od 7 lipca jest obszarem o wysokim poziomie infekcji. W Portugalii 51 procent populacji jest w pełni zaszczepionych; 15 proc. zostało zaszczepionych po raz pierwszy.

Ulrich obawia się spadku, który nie potrwa długo

Epidemiolog Timo Ulrichs nie wierzy, że ten pozytywny rozwój utrzyma się długo w Portugalii, a także w Wielkiej Brytanii i Holandii. „Obawiam się, że liczby ponownie gwałtownie wzrosną po powrocie tylu osób do tych krajów i że to zakłócenie jest tylko przejściowym zjawiskiem” – mówi.

„Nie ma powodu, aby wskaźnik infekcji w tych krajach spadał niemal sam – szczególnie ze względu na znacznie bardziej zaraźliwy wariant delta”. Byłoby tak tylko wtedy, gdyby populacja stała się już wysoce odporna poprzez szczepienie i zanieczyszczenie, co pokazuje, że wirus nie był już w stanie przeciwdziałać łatwowierności immunologicznej, jak to często bywa. Ale ten stan nie został jeszcze osiągnięty w Wielkiej Brytanii, Holandii czy Portugalii.

Mielony makaron z cukinii z serem jagnięcym: pyszne letnie danie dla młodszych i starszych

Do 50 stopni! Piekielne ciepło ogarnia południową Europę

CS / z materiałem z dpa