Connect with us

Top News

Corona w Dolnej Saksonii: Zaostrzenie dla osób nieszczepionych – od środy nie obowiązują żadne zasady

Published

on

Premier Stephen Weil (SPD).

Lian Julian Stradensult / DPA / Archive Image

Gabinet Corony premiera Weila przyjął nowe przepisy dla Dolnej Saksonii. Odpowiednie warunki zostały zaprezentowane na konferencji prasowej.

  • Jest stanowisko Dolnej Saksonii wtorek (21.09.2021) o godz. Edytowany jeden KoronaPrzewidziano rozporządzenie.
  • W niektórych obszarach życie codzienne jest Osoby, które nie zostały zaszczepione Trudniejsze.
  • Obowiązuje nowa zasada korony Od środa (22.09.2021) Na razie jeszcze przez cztery tygodnie.

+++ 16.13: Konferencja prasowa Komitetu Kryzysowego Dolnej Saksonii Corona dobiegła końca. Oto przegląd najważniejszych informacji:

  • Nowe rozporządzenie dotyczące korony ma wejść w życie w środę (22 września 2021 r.). Wtedy obowiązuje tylko jeden wiodący wskaźnik: wskaźnik hospitalizacji, czyli liczba nowych przyjęć do szpitali w ciągu ostatnich siedmiu dni, obliczono dla 100 tys. osób.
  • ten Stan alertu 1 jest wyzwalane, jeśli w ciągu siedmiu dni na 100 000 osób pojawi się więcej niż sześć nowych dodatków. Poziom 2 Zacznij od ponad ośmiu nowych dodatków na 100 000 osób w siedem dni Trzecie miejsce z jedenastoma nowymi dodatkami na 100 000 osób w siedem dni.
  • Organizatorzy i operatorzy obiektów będą mogli w przyszłości wybrać model 2G. Zasada ta nie dotyczy osób, które nie zostały jeszcze zaszczepione: dzieci poniżej dwunastego roku życia, kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią oraz osób, które posiadają zaświadczenie o zakazie szczepienia pacjenta ze względów zdrowotnych. Jeśli organizator wybierze zasadę 2G, pracownicy, którzy komunikują się z gośćmi i nie spełniają zasady 2G, powinni nosić test i maskę FFP2. W takim przypadku wystarczy szybki test. Wyzdrowieni i zaszczepieni pracownicy są zwolnieni.
  • Szybkie testy Bezpłatne dla młodych osób poniżej 18 roku życia oraz tych, które posiadają zaświadczenie, że pacjent nie może otrzymać szczepionki Covit-19 ze względów zdrowotnych. Uczestnicy zostali wykluczeni z badań nad innymi szczepionkami.
  • Kontrola 2G Opcjonalnie dla imprez od 25 do 1000 widzów. w Poziom ostrzeżenia 1 3G jest obowiązkowy. Z Poziom ostrzeżenia 2 to obowiązek 2G w pomieszczeniach – Testowane są nadal dozwolone na zewnątrz. w Poziom alertu 3 dotyczy 2G wewnątrz i 3G na zewnątrzJednak od poziomu 3 ma zastosowanie tylko jeden test PCR.

Korona rządzi w Dolnej Saksonii: teraz jest więcej rajstop dla tych, którzy nie są zaszczepieni

+++ 14.35: Konferencja prasowa dobiegła końca.

+++ Popołudnie 2.34: „Nie ma obowiązkowych szczepień, ale wzrasta presja na szczepienia” – mówi Anke Parkson. Na przykład rząd wie, że używanie maski FFP2 podczas imprezy 2G może prowadzić do uduszenia – jeśli nie jest się zaszczepionym. Środek ten jest niezbędny, aby osoby zaszczepione na imprezie miały również poczucie bezpiecznego otoczenia. Życie codzienne bez szczepień jest nadal możliwe, ale staje się coraz trudniejsze.

READ  Prawo europejskie: Sąd Najwyższy w Polsce odracza europejskie orzeczenie - Bruksela wzdycha

+++ 14.20: Ponieważ Stico czekał stosunkowo długo, zanim przepisze szczepionki dzieciom i młodzieży poniżej 18 roku życia, początkowo byli zwolnieni z wielu zasad. Ale okaże się, czy obecny dobry wskaźnik szczepień dla tej grupy pozostanie taki sam.

+++ 14:05: „W poprzednich warunkach popyt na maskę nie był zapewniany na cotygodniowych rynkach, więc nie można go anulować” – wyjaśnia Anke Parkson. Ważne jest, aby ponownie to wyjaśniła.

+++ 14:00: Wymóg maski dla klas 1 i 2 został usunięty, ponieważ Schrder twierdzi, że małe dzieci zależą od wyrazu twarzy swoich nauczycieli i kolegów z klasy.

Anke Parkson przemawia na konferencji prasowej na żywo o nowej zasadzie koronacji w Dolnej Saksonii.

NDR

Program Corona krok po kroku w Dolnej Saksonii: zasady pozostają takie same w dyskotekach, klubach i shisha barach

+++ 13:50: Zasady są takie same w dyskotekach, klubach i shisha barach. Operatorzy mogą również wybrać model 2G. Jednak w przypadku 3G nieszczepiona młodzież poniżej 18 roku życia nie jest zwolniona z wymogu testu, tak jak w przypadku wszystkich innych zasad, prawie żadnej odległości do dyskotek i klubów.

+++ 13.45: Kontrola 2G jest opcjonalna w przypadku imprez od 25 do 1000 widzów. Sterowanie 2G jest również możliwe w gastronomii. Ostrzeżenie Poziom 1 3G jest obowiązkowe. Od poziomu alarmowego 2, wewnątrz jest obowiązek 2G – ale ci, którzy zostali przetestowani, nadal mogą przebywać na zewnątrz. Ostrzeżenie Poziom 3 znajduje się wewnątrz 2G, a 3G na zewnątrz, ale zastosowanie ma tylko test PCR z poziomu 3.

+++ 13.40: Nawet jeśli maska ​​będzie potrzebna, prawie nic się nie zmieni. Potrzeba maski jest nadal stosowana w publicznych pomieszczeniach zamkniętych i na imprezach prywatnych z ponad 25 osobami, które nie zostały zaszczepione. Maska nie jest wymagana wyłącznie w przypadku osób zaszczepionych i rekonwalescencyjnych.

Program Corona „krok po kroku” w Dolnej Saksonii jest kontrolowany przez wskaźniki szpitalne

+++ Popołudnie 1.33: Podobnie jak w przypadku obecnego zamówienia, indywidualne warunki zaczną obowiązywać, jeśli wartość przekroczy 5 kolejnych dni. Dzieje się tak z regulacją, że poziom alarmu zostanie zmieniony, gdy wartość spadnie poniżej wartości przez 5 kolejnych dni. Odbywa się to nakazem publicznym państwa po przekroczeniu wskaźników szpitalnych (zarówno łóżek szpitalnych, jak i oddziałów intensywnej terapii). Na podstawie zdarzenia jest to określane przez dzielnicę, jak poprzednio.

Aktualną kontrolę koronacyjną Dolnej Saksonii przedstawi Claudia Schrder, wiceprzewodnicząca Corona Crisis Group, podczas konferencji prasowej na żywo na temat NTR.

NDR

+++ 13.30: Schrder wyjaśnia, że ​​łóżka na oddziale intensywnej terapii ani to zjawisko nie uległy zmianie. Na przykład ponad 35 zdarzeń wyzwala etap 1.

READ  Huawei Watch GT 2

+++ 13:27: Według Schrdera poziom alertu 1 jest wyzwalany, jeśli w ciągu siedmiu dni pojawi się sześć nowych dodatków na każde 100 000 osób. Poziom 2 zaczyna się od ponad ośmiu nowych dodatków na 100 000 osób w ciągu siedmiu dni, a poziom trzeci z jedenastoma nowymi dodatkami na 100 000 osób w ciągu siedmiu dni.

Światło dzienne +++ 1:23: Jeśli organizator wybierze zasadę 2G, pracownicy, którzy wchodzą w interakcje z gośćmi i nie spełniają tej zasady, muszą mieć test i maskę FFP2. W takim przypadku wystarczy test POC (szybki test). Wyzdrowieni i zaszczepieni pracownicy są zwolnieni i mogą pracować bez maski, mówi Schrder.

Corona rządzi w Dolnej Saksonii: niektóre grupy nadal otrzymują bezpłatne wersje próbne

+++ 13.20: Podczas szybkiego testu Schrder mówi, że jest on bezpłatny dla młodych osób poniżej 18 roku życia oraz dla tych, którzy mają zaświadczenie, że pacjent nie może zostać zaszczepiony ze względów zdrowotnych. Uczestnicy badań nad szczepionkami są wykluczeni.

+++ 13:14: Organizatorzy i operatorzy obiektów będą mogli w przyszłości wybrać model 2G. Według Schrder, zgodnie z zasadą 2G, wszystkie inne środki bezpieczeństwa koronowego nie dotyczą organizatora. Zasada ta nie dotyczy osób, które nie zostały jeszcze zaszczepione: dzieci poniżej dwunastego roku życia, kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią oraz osób, które posiadają zaświadczenie o zakazie szczepienia pacjenta ze względów zdrowotnych. Wyłączone są również osoby uczestniczące w studiach medycznych. Tam, gdzie wymagane jest badanie PCR, określone grupy mogą teraz oferować większy wybór POC.

+++ 13:10: Claudia Schrder wyjaśnia, że ​​choroba dotyka głównie grupę osób, które nie zostały zaszczepione i że osoby te (kobiety w ciąży, dzieci, osoby wcześniej narażone itp.) wymagają ochrony. Istnieje różnica między modelem 2G a modelem 3G.

Tylko jeden wskaźnik ołowiu koronowego w Dolnej Saksonii: nacisk na wskaźnik hospitalizacji

+++ 13:05: Od jutra będzie obowiązywał tylko jeden wskaźnik wiodący: zostanie przyjęty do szpitala, wyjaśnia Schrder. Oznacza to, że liczba nowoprzybyłych przyjętych do szpitali w ciągu ostatnich siedmiu dni, szacowana na 100 tys. mieszkańców, określi pierwsze poziomy od jutra.

+++ 13:04: Schrder wyjaśnia, że ​​Dolna Saksonia i rząd federalny uzgodniły zdefiniowanie nowych wskaźników. Jednak obecne dowództwo opiera się już na większej liczbie wskaźników niż tylko na zdarzeniach.

+++ 13.02: Przemawia Claudia Schrder, wiceprzewodnicząca Corona Crisis Group. Zmieniony przepis wejdzie w życie od środy jutro do 10 listopada. Powodem tego są zbliżające się jesienne wakacje, które należy uwzględnić.

+++ 13:00: Rozpoczyna się konferencja prasowa.

READ  Migracja przez Białoruś i Polskę – Seehofer intensyfikuje kontrole graniczne

wtorek, 21.09.2021, 12:53 Wkrótce w Dolnej Saksonii rozpocznie się konferencja prasowa na temat nowych zasad koronowania. Premier Stephen Weil (SPD) informuje o uchwałach gabinetu koronacyjnego w Hanowerze. Czy system 2G nadejdzie teraz? Ponadto: Czego mogą oczekiwać osoby niezaszczepione?

Na wideo: To jest pozycja koronowa w Dolnej Saksonii

Corona Crisis Group przedstawia dziś nowe przepisy: wszystkie wiadomości są teraz dostępne w Tigger

Pierwsze sprawozdanie we wtorek, 21.09.2021, 11:29: Hanower – Corona Crisis Group chce przedstawić na żywo w Hanowerze zmieniony regulamin dotyczący korony we wtorek (21.09.2021) o godzinie 13:00. Kluczowe pytania, na które należy odpowiedzieć: Czy Dolna Saksonia ma zasadę 2G? Czy rząd powinien nadal wypłacać utracone dochody osobom, które nie są zaszczepione w izolacji koronowej? Jaką rolę odegrają przyszłe wydarzenia?

W niektórych rejonach codzienne życie osób, które nie zostały zaszczepione, może być bardzo trudne. Ale w Dolnej Saksonii może zmienić się o wiele więcej. Obecna kontrola korony w Dolnej Saksonii wygasa 22 września 2021 r.

Corona Crisis Group oferuje dziś nowe przepisy: sterowanie 2G jest już możliwe

W związku z tym oczekuje się, że zmieniony stanowy porządek koronacyjny wejdzie w życie w środę. Zamówienia są zazwyczaj ważne przez cztery tygodnie. Premier Stephen Weil (SPD) w zeszłym tygodniu ogłosił potrzebę rozszerzenia tego, co jest już znane jako regulacja 2G – na przykład w branży gastronomicznej lub podczas wydarzeń.

W zamian potrzebna jest maska ​​i należy unikać trzymania się na dystans. 2G odnosi się do tych, którzy zostali zaszczepieni i tych, którzy wyzdrowieli. Kontrola 2G jest już możliwa, ponieważ właściciel może zdecydować, kto powinien mieć dostęp do jego restauracji, a kto nie. Na przykład, jeśli zdecydujesz się na model 2G w restauracji, potrzebujesz maski, a jeszcze ważniejsze jest zachowanie dystansu.

Corona Crisis Group proponuje dziś nowe rozporządzenie: Czy 2G w ogóle trafi do Dolnej Saksonii?

W związku z tym niektóre obszary mogą być atrakcyjne, ponieważ zapewniają dostęp tylko dla osób zaszczepionych i powracających do zdrowia, ponieważ pozwolono im pomieścić więcej gości niż kiedykolwiek wcześniej. Zgodnie z planami Weila osoby poniżej 18 roku życia powinny mieć dostęp bez szczepień lub rekonwalescencji, ponieważ sprawdzają się przed pójściem do szkoły.

Oczekuje się, że przyjęcie 19 pacjentów do szpitala będzie odgrywać większą rolę w przyszłej ocenie zakażenia koronowego niż kiedykolwiek wcześniej. Obowiązek nie został jeszcze przepowiedziany. Należy stworzyć zachęty do wdrożenia modelu 2G, eliminując potrzebę stosowania masek i zachowując dystans.

W przypadku modelu 2G zwykle nie wystarcza ujemny wynik testu koronowego. W ten sposób codzienne życie osób nieszczepionych staje się bardziej skomplikowane, ponieważ grozi im odmowa dostępu do większej liczby obszarów. Coś musi się zmienić również w systemie szkolnym. Nie ma potrzeby noszenia maski w klasie, ale tylko dla uczniów pierwszej i drugiej klasy. (Lua / DPA)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Armia – Polska chce znacznie wzmocnić swoje wojsko

Published

on

Polski rząd chce znacznie wzmocnić wojsko.

W Warszawie wicepremier Kaczyński powiedział, że liczba weteranów powinna wzrosnąć ze 110 tys. do 250 tys. Jako przyczyny planowanej broni podał pogarszającą się sytuację międzynarodową i sytuację geopolityczną w Polsce. Białoruś prowadzi wojnę hybrydową, przemycając przygranicznych imigrantów do UE, a Rosja gloryfikuje „imperialistyczne aspiracje”. Jeśli chcesz uniknąć najgorszego – wojny – musisz działać zgodnie ze starą prohibicyjną zasadą “Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się na wojnę”. Polska leży we wschodniej części Unii Europejskiej i NATO i może się długo bronić. NATO również na tym skorzysta.

Według Kaczyńskiego sprzęt wojskowy kupowany jest również ze Stanów Zjednoczonych. Rozważona zostanie również broń europejska. Ustawa „O ochronie ojczyzny” nie została jeszcze zatwierdzona przez parlament i prezydenta Dudę. Polska jest jednym z nielicznych krajów NATO, które już na obronę wydają co najmniej dwa procent swojego PKB.

Wiadomość wyemitowana w Deutschlandfunk 26 października 2021 r.

READ  Anglia nie uklęknie przed meczem po sygnałach Czech przed porażką z Walią
Continue Reading

Top News

“Całkowicie akceptuję wybór”

Published

on

Nowo wybrany Bundestack spotyka się po raz pierwszy. To oznacza koniec kadencji mówcy Shaubil. Teraz jest jasne: polityk SPD Boss będzie trzecią po nim kobietą na stanowisku.

Miesiąc później Wybory do Bundesstock Nowy Bundesstock Spotkałem się po raz pierwszy. Na posiedzeniu konstytucyjnym Prezydium Bundestagu zostało ponownie wybrane: do poprzedniego Przewodniczącego Parlamentu niemiecki polityk (CDU) Obserwuje SPD– Członek Bärbel Bas. Obsadzane będą również stanowiska uzupełniające. Schäuble rozpoczął spotkanie jako starszy lider. Po twoim wyborze szef przejmie przewodnictwo spotkania i nada ton twojemu urzędowi w swoim pierwszym przemówieniu.

Śledź sesję Bundestagu w transmisji na żywo powyżej i przeczytaj najważniejsze raporty w D-Online Live Ticker poniżej.

Zgodnie z Ustawą Zasadniczą kadencja poprzedniego rządu kończy się wraz z Zgromadzeniem Ustawodawczym. Kanclerz Angela Merkel (CDU) i ich ministrowie otrzymują popołudnie od przywódcy federalnego Frank-Walter Steinmeier Przekazano im zaświadczenia o zwolnieniu. Jednak pozostaniesz na stanowisku do czasu objęcia urzędu przez nowy rząd.

Sesja Bandestock na T-Online Live Ticker:

13:45: „Mamy funkcję prototypu”, powiedział Boss. Każdy poseł ma obowiązek godnie reprezentować Bundestag. To jest kwestia kultury demokratycznej. „Nie jesteśmy tu po to, by walczyć ze sobą”, mówi nowy lider Bundesstocku, mówiąc, że nienawiść i bunt nie są opinią.

13:39 To pokazuje, że członkowie nowego bandestocku są zakorzenieni w różnych częściach społeczności. To wzbogaci dyskusje. Wezwał posłów do nawiązania kontaktu z mieszkańcami kraju, zwłaszcza tymi, którzy wycofali się z polityki. Aby to zrobić, muszą używać języka zrozumiałego dla wszystkich. Opowiada się za „polityką wyprowadzania dyskusji ze społeczności”.

13:32: Barbell Boss przychodzi na wykład na przemówienie powitalne. Swój wybór postrzega jako punkt zwrotny. „Dobrze, gdy obywatele widzą, że kobieta jest odpowiedzialna w sercu demokracji” – powiedziała.
Ale odpowiedzialność jest daleka od sprawiedliwego podziału – chce kontynuować pracę.

READ  Prawo europejskie: Sąd Najwyższy w Polsce odracza europejskie orzeczenie - Bruksela wzdycha

Bärbel Bas: Jest nowym przewodniczącym Bundestagu. (Źródło: Michael Kappeler / dpa)

13:27: Koniec głosowania na prezydenta Pundestock. Większość posłów głosowała na Bärbel Bas, polityk z Däsberg SPD. Według starszego przywódcy Wolfganga Schuble 53-latek powiedział, że w wyborach w nowym Bundesstocku otrzymał 576 głosów. Po Annemarie Wrangler (SPD) i Rita Sasmuth (Związek) Jest trzecią kobietą na stanowisku.

12.15: Teraz zostanie wybrany następca lidera Pundestock. Przewodniczący Sejmowej Komisji SPD Rolf Mützenich Bärbel Bas poleca. Obecnie głosuje w nim 736 posłów. Proces trwa około godziny.

12.00: członkowie Bundesstock komentują wniosek AfDKomitet ds. Zmian Regulaminu. Partie zdecydowanie się temu sprzeciwiały. Propozycja podważa zaufanie do demokratycznego rządu Marco Bushman Z FDP. Stephen Brandner von der AfD w swoim przemówieniu wspomina o płci: „W przyszłości takie bzdury zostawimy w niemieckim Bundestagu”. Nazywa zasady praktyki „absolutnie poza światem”. Każda partia powinna mieć prawo do zgłoszenia kandydata na prezydenta. Politycy lewicy mówią o „obrzydliwej ilości brązu” John Gorde. “To jest dziwne.” Coraz głośniejsze są apele komisji sejmowej AfD.

11.40: „Zwłaszcza w tym Parlamencie robimy swoją część, aby zapobiec pogłębianiu się podziałów w Europie” – mówi Schubel. Dziękuję za wsparcie, jakiego udzielił w tym okresie Lider Bundesstock. Posłowie to pochwalili. „Wszyscy mamy takie same prawa jak członkowie parlamentu i prezydent musi je monitorować”. Schubel zakończył przemówienie i otrzymał brawa.

Wolfgang Schäuble: Starszy prezydent otrzymał wiele braw za swoje pożegnalne przemówienie.  (Źródło: dpa / k Needfeld)Wolfgang Schäuble: Starszy prezydent otrzymał wiele braw za swoje pożegnalne przemówienie. (Źródło: K. Needfeld / DPA)

O 11.30 Infekcja koronowa Odbyły się równie kontrowersyjne dyskusje. Demokracja parlamentarna zdała bezprecedensowy test. „To doświadczenie będzie dla nas bardzo przydatne w przypadku innych globalnych wyzwań”. Ale: „Polityka nie wszystko dobrze wie”. Posłowie powinni zawsze brać pod uwagę interes publiczny. „Każdy z nas po prostu nie reprezentuje części populacji”.

READ  „Mężczyźni i kobiety to to samo”: Polska i Węgry ogłaszają szczyt UE

11.15 Prezydent Shouble oficjalnie rozpoczyna spotkanie. Powitał prezydenta federalnego Franka-Waltera Steinmeiera, prezydent Angelę Merkel i byłą przewodniczącą Bundestagu Ritę Sasmood. W oczach parlamentu Schoupell mówi: „Oto miejsce, w którym możemy się spierać”. To jest scena polityczna, na której otwarcie dyskutuje się o różnych poglądach. „Musimy szukać kontrowersji we wspólnocie i przedstawiać je publicznie w parlamencie”. Polityka nie służy egoizmowi grupy społecznej.

11:00: spotkanie otwiera Wolfgang Schௌuble. Następnie skomentował to Bernd Baumann, kierownik parlamentarny komisji sejmowej AfD. W tej sprawie poszukuje starszego członka Bundesstocku Aleksander CowlandW trakcie spotkania następca Schäuble przewodniczy posiedzeniu do czasu wyboru, a sam Schäuble nie pełni funkcji starszego lidera. Carsten Schneider, parlamentarny dyrektor wykonawczy komisji sejmowej SPD kategorycznie odrzuca ten wniosek i opowiada się za Schubel jako starszym liderem. Większość członków Puntestock również odrzuciła wniosek w sondażu. Schäuble, jako starszy prezes, będzie przewodniczyć posiedzeniu do czasu ustalenia następcy.

Continue Reading

Top News

Moraviki ostrzega UE, aby nie rozpoczynała „trzeciej wojny światowej”

Published

on

Sąsiednie państwa Szef Rządu RP

Moraviki ostrzega UE, aby nie rozpoczynała „trzeciej wojny światowej”

Cięcia finansowe?  Bronimy naszych praw w każdy możliwy sposób” – powiedział Mateusz Morawiecki

Cięcia finansowe? Będziemy bronić naszych praw w każdy możliwy sposób” – powiedział Mateusz Morawiecki

Źródło: AFP

W tym momencie zobaczysz treść z Podigee

Aby komunikować się z Podigee i innymi sieciami społecznościowymi lub je wyświetlać, potrzebujemy Twojej zgody.

Czy UE powinna ciąć, czy przestać finansować Polskę w kontrowersji o praworządność? Premier Polski Mateusz Morawiecki ostrzega przed takimi scenariuszami – i grozi spowolnieniem.

iW sporze o praworządność polski premier Mateusz Morawiecki mówił o „trzeciej wojnie światowej” i ostrzegał UE przed wstrzymywaniem obiecanych środków dla swojego kraju.

„Kiedy rozpoczną III wojnę światową, będziemy bronić naszych praw w każdy możliwy sposób” – powiedział Moraviki brytyjskiej gazecie. „Czasy finansowe”. Nie wykluczył też, że Warszawa może zablokować ważne projekty unijne, takie jak zmiany klimatyczne.

Tłem dla obecnych kontrowersji jest orzeczenie polskiego Trybunału Konstytucyjnego, zgodnie z którym istotne części prawa unijnego są niezgodne z Konstytucją RP. Decyzja ta jest uważana przez Komisję Europejską i wiele państw za zbyt skomplikowaną, ponieważ mogłaby dać narodowo-konserwatywnemu rządowi PiS powód do ignorowania niepożądanych orzeczeń Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (ETS).

Ponadto Warszawa od lat jest krytykowana za reformę polskiego sądownictwa. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula van der Leyen zapowiedziała, że ​​zablokuje miliardową pomoc koronową dla Polski do czasu wycofania niektórych reform sądownictwa.

Moraviki postrzega to jako „praktykę przypominającą dyktando”

Moravic powiedział, że Komisja Europejska narusza europejskie prawo, nie zatwierdzając ani nie odrzucając pomocy Corona dla jego kraju. Polska jest gotowa czekać na te pieniądze. „Wtedy to rozumiemy. Jest wiele dowodów na to dyskryminacyjne traktowanie i podejście podobne do podejścia Komisji Europejskiej”. Moraviki wspomniał również w wywiadzie o tzw. funduszach synchronizacyjnych przeciwko nierównościom gospodarczym i społecznym w krajach UE. .

Czytaj więcej

Angela Merkel zrobiła to, co zawsze robiła przez 16 lat: próbowała ochłodzić sytuację

W wywiadzie Moraviki oskarżył UE o wysuwanie żądań wobec swojego kraju „z pistoletem przy głowie”. Wskazał, że ETS już wcześniej występował o sankcje wobec Polski z uwagi na fakt, że organ regulacyjny, który karze sędziów, nadal działa wbrew odmiennemu orzeczeniu ETS.

Szef polskiego rządu ponownie zapowiedział rozwiązanie kontrowersyjnej komisji dyscyplinarnej.

READ  Wir UE: Parlament wywiera presję na Polskę i Węgry – ale najpierw Niemcy
Continue Reading

Trending