Connect with us

Top News

Corona Virus Live Ticker: +++ 00:15 Pierwsze apteki zapewniają Covbos +++

Published

on

Wirus Corona-livedicer
+++ 00:15 Pierwsze apteki oferowały Covbos +++

W poniedziałek leki rozpoczną wydawanie cyfrowych certyfikatów szczepionki koronowej. Osoby, które zostały w pełni zaszczepione przeciwko koronawirusowi, mogą następnie uzyskać zaświadczenie z kodem QR wymaganym do cyfrowej karty szczepień. Stowarzyszenia Farmaceutów cierpliwie proszą jednak o ograniczenie liczby aptek biorących udział w pierwszych dniach ze względów technicznych i organizacyjnych. Strona Mein-apothekenmanager.de ma ruszyć w poniedziałekW poszukiwaniu kodu pocztowego, Każda apteka na stronie oferuje cyfrową certyfikację szczepień.

+++ 23:40 Wydarzenia w Shelswick-Holstein są poniżej 9 +++
Siedem dni nowych infekcji koronowych spadło do dziewięciu w Shelswick-Holstein. Jak widać z danych Urzędu Stanu Cywilnego w Kilonii, obecnie wartość wynosi 8,9. Dzień wcześniej było to 9,2 nowych przypadków na 100 000 osób tygodniowo. W skali kraju wartość ta wynosi 17,3, według Instytutu Roberta Kocha.

+++ 22:29 Republika Południowej Afryki domaga się przestrzegania zobowiązań dotyczących szczepień G7 +++
Prezydent Republiki Południowej Afryki Cyril Ramaphosa wezwał kraje G7 do przestrzegania obietnicy zapewnienia większych funduszy na szczepionki dla biedniejszych krajów. „Musimy wypełnić znaczne luki finansowe w zakresie krytycznych dostaw, takich jak testy, leczenie, tlen i systemy opieki zdrowotnej” – powiedział Ramaphosa, prezydent Unii Afrykańskiej. Rząd Republiki Południowej Afryki ogłosił, że 16,8 miliardów dolarów (13,13,87 miliardów) luka finansowa w programie akceleracyjnym ACT Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) mającym na celu promowanie szczepionek koronowych, diagnoz i testów powinna zostać wkrótce zamknięta.

+++ 22:00 Francja podwaja obowiązek szczepień wobec biedniejszych krajów +++
W walce z epidemią Francja chce podać biednym krajom dwa razy więcej szczepionek niż pierwotnie planowano. „Francja podwoiła swoje zaangażowanie w tym zakresie, zwłaszcza w kwestii 30-60 milionów puszek, które mają być dostarczone do końca tego roku” – powiedział prezydent Francji Emmanuel Macron po trzydniowym szczycie G7.

+++ 21:34 Tylko jeden przypadek w McLenberg-Pomorze Zachodnie +++
Cztery z 16 krajów związkowych zgłaszają nowe ogniska w zakresie jednocyfrowym. Hamburg odnotował 7 nowych przypadków wyładowań koronowych, po 4 w Bremie i Shelswick-Holstein, a po jednym w McLenberg-Pomorze Zachodnie. Najwyższe wartości dobowe odnotowano w Nadrenii Północnej-Westfalii (331), Bawarii (261), Hesji (139) i Badenii-Wirtembergii (108).

+++ 20:57 Aktualne dane: Kraje centralne zgłaszają najmniejszą liczbę zgonów od października +++
Liczba zakażeń koronawirusem w Niemczech wzrosła do 3 715 392. Jak wynika z informacji władz państwowych oszacowanych przez Ntv.de, dodano 1142 nowe sprawy. Dzienny wzrost w stosunku do niedzielnego poziomu z zeszłego tygodnia: 6 czerwca urzędnicy stanowi zarejestrowali ponad 2000 nowych przypadków koronacji.

Liczba ofiar śmiertelnych z powodu wybuchu epidemii wzrosła o 17 do 89 832 – przy czym dziewięć krajów związkowych nie zgłosiło ani jednego zgonu. Wartość odpowiada najniższemu wzrostowi dziennemu w tym roku. Ostatnie nowo zarejestrowane zgony miały miejsce 18 października 2020 r. Obecnie dotyczy to około 47 800 osób.

Wskaźnik infekcji (wartość R) jest podawany przez Instytut Roberta Kocha (RKI) jako 0,88 (poprzedni dzień: 0,88). 7-dniowa wartość R wynosi obecnie 0,82 (poprzedni dzień: 0,85). Według danych TVI, 1336 rządowych 19 pacjentów jest obecnie leczonych na oddziale intensywnej terapii w Niemczech, z czego 919 jest wentylowanych. Obecnie w niemieckich klinikach dostępnych jest około 4800 łóżek intensywnej opieki.

Więcej informacji o najważniejszych danych dotyczących korony znajdziesz tutaj Przeczytaj tutaj.

+++ 20:19 Dobrind ostrzega przed końcem potrzeby masek +++
Podczas dyskusji na temat rozwiązania problemu maski przewodniczący Komitetu Regionalnego CSU Alexander Dobrind ostrzegł. Dobrint mówi w ZDF, że należy ponownie sprawdzić proporcje aktywności koronowej. Tutaj trzeba odróżnić wnętrze od zewnętrza. „Mogę sobie wyobrazić, że unikniemy potrzeby noszenia masek tam, gdzie wciąż są na zewnątrz” – zapewnia Dobrind. Ta decyzja zostanie podjęta przez państwa centralne. Jednak biorąc pod uwagę dalsze zakaźne mutacje wirusów, zaleca ostrożność we wnętrzu. Więc nie należy być tutaj nieostrożnym. Przeczytaj więcej na ten temat tutaj.

Więcej informacji o najważniejszych danych dotyczących korony znajdziesz tutaj Tutaj Czytać.

Przeczytaj wszystkie poprzednie ulepszenia Jesteś tutaj.

READ  Oddział zachodni oczyszcza Polskę na solidny start | Wiadomości, sport, praca
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Reforma wymiaru sprawiedliwości w Polsce: zacofana połowa siły – polityka

Published

on

Polski premier Mathews Moravic chce ograniczyć spór z Unią Europejską. To zaskakująco inny ton niż Warszawa, która od dłuższego czasu rośnie. Kto jeszcze niedługo spodziewa się harmonijnego rozwiązania?

[Wenn Sie aktuelle Nachrichten aus Berlin, Deutschland und der Welt live auf Ihr Handy haben wollen, empfehlen wir Ihnen unsere App, die Sie hier für Apple- und Android-Geräte herunterladen können.]

Ale teraz Moraviki ogłosił, że zmieni dotychczasowe przepisy, które pozwolą mu regulować sędziów we własnym kraju. Nie należy się jednak zbyt szybko radować: spór o praworządność między Brukselą a Warszawą jeszcze się nie skończył.

Narodowo-Konserwatywna Partia „Prawo i Sprawiedliwość” (PiS) powołała w 2018 r. izbę dyscyplinarną w Sądzie Najwyższym w ramach reformy sądownictwa, która umożliwia odwoływanie sędziów i prawników. UE zagroziła nałożeniem za to grzywien. Wygasną 16 sierpnia, jeśli do tego czasu nie zostaną zawieszone przepisy dotyczące polskiego spornego systemu dyscyplinarnego.

Zagrożenie biletem parkingowym z brukselskich miejsc pracy

Podobno mgnienie oka działa z biletem z Brukseli. Nie ma innego sposobu na wyjaśnienie zwrotu. Ale to oczywiście manewr taktyczny. Nic się przecież nie zmieniło w podstawowej ocenie Moravikiego, że Bruksela w zupełnie niewłaściwy sposób ingeruje w polskie sprawy: jego zdaniem polska konstytucja ma pierwszeństwo przed prawem unijnym.

Z niecierpliwością oczekuje się, jak polski Trybunał Konstytucyjny zdecyduje pod koniec miesiąca w fundamentalnej kwestii, czy polskie prawo ma pierwszeństwo przed prawem europejskim. Moraviki zaapelował do Sądu Konstytucyjnego, który był wypełniony zwolennikami partii rządzącej, o wyjaśnienie sprawy na jego korzyść.

Sąd Konstytucyjny może orzekać w duchu Moravików

Nie byłoby zaskoczeniem, gdyby Trybunał Konstytucyjny zakwestionował prymat postanowień traktatów UE. W rezultacie UE grozi legalnym upadkiem: jeśli każde państwo członkowskie podniesie własną konstytucję do ostatecznego poziomu, sędziowie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu wkrótce będą mogli zachować swoje stanowiska. Wdrażanie prawa unijnego należy pozostawić w gestii państw członkowskich.

READ  Polscy studenci zdobywają nagrody na Wystawie Naukowej Udiga College
Polska przystąpiła do Unii Europejskiej w 2004 roku. Nawet dzisiaj istnieje wśród ludzi ogromne poparcie dla społeczności.Fot. Wojtek Radwański / AFP

Trwający konflikt między Warszawą a Unią Europejską nie słabnie od czasu, gdy Moravic próbował przekonać swoich towarzyszy do kompromisu w sprawie kompromisu w Sądzie Najwyższym. Mentalne prawne przeciąganie liny między jego towarzyszami nie miało żadnego wpływu. Niemniej w wywiadzie udzielonym w ubiegły weekend szef rządu powiedział, że UE przyniesie jego krajowi korzyści płynące z wolnego handlu, wyższe dochody dla pracowników i rozwój firm. W tej sytuacji trzeba było zwrócić się do społeczności, premier wydawał się kontrowersyjny.

Moraviki wie, że atakuje nerwy. Członkostwo w Unii Europejskiej cieszy się powszechnym poparciem Polaków, którzy doskonale zdają sobie sprawę z ekonomicznych korzyści wspólnoty.

UE to więcej niż rynek

Jednak UE to coś więcej niż rynek. Sukces wspólnoty opiera się na rządach prawa 27 państw członkowskich. Polski rząd musi przestać podważać ten fundament. Ale Moraviki nie chciał nic o tym wiedzieć. Jego polityka podejmowania małych kroków w kontaktach z Brukselą i Luksemburgiem ma na celu jedynie uniknięcie przeszkód w ostatniej chwili. Ale to nie wystarczy, jeśli UE ma być w przyszłości wspólnotą prawną.

Continue Reading

Top News

Białoruska olimpijka Dimonovska może pojechać do Polski

Published

on

Białoruska olimpijka Kristina Dimonovska może podróżować do Polski. Łukaszenka chciał zmusić ją do powrotu na Białoruś.

Podsumuj najważniejsze informacje

  • Christina Dimonowska może podróżować do Polski.
  • Podobnie jak inni białoruscy sportowcy krytykował rządy Łukaszenki.
  • Chciał ją zmusić do powrotu na Białoruś po igrzyskach.

Białoruska uczestniczka olimpijska Kristina DimonovskayaCi, którzy zmuszeni są do wcześniejszego powrotu do Mińska, mogą pojechać do Polski.

Sportowiec jest już “w bezpośrednim kontakcie z polskimi dyplomatami w Tokio” – powiedział polski wiceminister spraw zagranicznych Marcin Pridak. – Dostała wizę humanitarną. 24-latek obawia się represji w swoim kraju po krytyce ze strony białoruskich władz.

Polska „zrobi wszystko, co w jej mocy, aby kontynuować karierę sportową” – powiedział Presidax. Mąż Dimonowskiej, Arsenij Zdanewicz, powiedział wcześniej: „Prawdopodobnie pojedzie do Polski”.

Spędziłem noc pod ochroną

Sprinter skrytykował białoruskich działaczy sportowych. Białoruski Narodowy Komitet Olimpijski zapowiedział, że Dimonovskaya zostanie wyeliminowana z konkursu ze względu na „stan emocjonalny i psychiczny”.

Sportowiec, który zaprzeczył zarzutom, poprosił o pomoc Międzynarodowy Komitet Olimpijski: „Jestem pod presją i próbują mnie wydalić z kraju wbrew mojej woli” – powiedział w filmie. Poniedziałkową noc spędził pod nadzorem w hotelu przy lotnisku w Tokio.

Polska i Czechy udzieliły sportowcom azylu po ujawnieniu zarzutów. „Igrzyska to nie polityka, reżim jest całkowicie haniebny” – powiedział czeski minister spraw zagranicznych. Dimonowska ma wyjechać do Polski w tym tygodniu, polskie media zacytowały słowa MSZ.

2000 białoruscy sportowcy przeciwstawiają się reżimowi

władze białoruskie Rząd od miesięcy rozprawia się z krytykami. Od zeszłorocznej kontrowersyjnej reelekcji mają miejsce masowe protesty Władca Aleksander Łukaszenko Został brutalnie pobity i zmiażdżony.

To MKOl Prezydent Łukaszenka i jego syn Wiktor unikali wszystkich grudniowych imprez olimpijskich. Komitet odpowiedział na skargi białoruskich sportowców z powodu ich poparcia Opór Zobacz uprzedzenia. Podobnie jak 2000 białoruskich sportowców, Dimonowskaja musi podpisać nowy list i uwolnić nowych więźniów wyborczych i politycznych.

Organizacja Praw Człowieka Amnesty International „Nic dziwnego, że sportowcy, którzy wyrażają swoje opinie, są celem zemsty” – powiedział. Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowanie potępiło wszelkie formy nękania i zastraszania społeczeństwa obywatelskiego „w tym sportowców”. „Wzywamy władze Białorusi do poszanowania podstawowych praw demokratycznych” – powiedział rzecznik w Berlinie.

Więcej w tym zakresie:

Międzynarodowa Amnestyjna MKOl Olimpia 2021


READ  Corona: Bawaria rozluźnia kontrolę nad szczepiącymi - zjawisko monachijskie nadal się nasila
Continue Reading

Top News

Auto Explosion: Osoba została poważnie ranna i pierwszy asystent go wyrzucił!

Published

on

W Hart, niedaleko Kolonii, jedna osoba została poważnie ranna w wyniku eksplozji samochodu. Pierwszy ratownik wyrzucił go z gaśnicą.

Serce / Kolonia – W wypadku samochodowym Hart był z mężczyzną (55) Kolonia W poniedziałek wieczorem doszło do urazów zagrażających życiu.

Jedna osoba (55) została ciężko ranna w pożarze pojazdu. Vincent Kemp

Według doniesień TAG24 samochód nagle zapalił się około 18:15 na poboczu drogi w dzielnicy Alstadden-Barbach.

„Świadek zgłosił eksplozję” – powiedział wieczorem TAG24 rzecznik policji okręgowej Rain-Erft-Greece.

Właściciel samochodu był w tym czasie w samochodzie i zapalił się.

Fajerwerki i wężowe linie: parada ślubna tworzy totalny chaos w ruchu
Raport policyjny
Fajerwerki i wężowe linie: parada ślubna tworzy totalny chaos w ruchu

Pierwszy asystent (46) odpowiedział i mógł pomóc przy gaśnicy z pobliskiej piekarni. Usunął mężczyznę.

Jednak właściciel doznał groźnych dla życia oparzeń i został przewieziony helikopterem do specjalistycznego szpitala.

Asystent doznał drobnych poparzeń. „Obecnie jest leczony w szpitalu” – powiedział Policja.

Spalony samochód został odholowany.

Spalony samochód został odholowany. Vincent Kemp

Inne Automatyczny Znajdował się z tyłu drugiego samochodu i zapalił się.

Oba pojazdy należą do towarzyszy Strażacy Wyłączony.

Kilka metrów za płonącym samochodem jechał publiczny autobus.

Na imprezie nasila się spór o związek: mężczyzna (26) popędził w kierunku grupy osób w swoim samochodzie
Raport policyjny
Na imprezie nasila się spór o związek: mężczyzna (26) popędził w kierunku grupy osób w swoim samochodzie

Jak dowiedział się TAG24 od podróżnych i innych świadków, wielu duchownych obserwowało na miejscu.

Policja wszczęła dochodzenie. „Obecnie prowadzimy śledztwo we wszystkich kierunkach i niczego nie wykluczyliśmy” – powiedział rzecznik.

READ  Polska: Rząd podnosi zarzuty przeciwko niemieckiemu wymiarowi sprawiedliwości za wydawanie wyroków przeciwko Dariuszowi Oko .owi
Continue Reading

Trending