Connect with us

Top News

Corona Tigger: Od dziś mobilne grupy będą szczepić szkoły w SH NDR.de – Aktualności

Published

on

Stan: 19.08.2021 18:32

Na Live Ticker, NDR.de poinformuje Was dzisiaj – czwartek, 19 sierpnia 2021 – o skutkach infekcji koronawirusem dla Dolnej Saksonii, Shelswick – Holstein, McLenbergZachodniopomorskie i Hamburg. Zobacz wczorajsze wiadomości i wydarzenia do czytania W środowym blogu.

Najważniejsze są podsumowane:

 • Grupy mobilne zostaną zaszczepione po raz pierwszy dzisiaj W szkołach w SH
 • Surowe zasady dotyczące korony Aplikuj już dziś w regionie Hanoweru
 • Siedmiodniowa impreza w całym kraju wzrasta do 44,2
 • Potwierdzono nową infekcję koronową na północy: 280 cali Schellswick-Holstein

Tabele i grafiki: Tak przebiega kampania szczepień na Północy
Mapa: Nowe infekcje w północnoniemieckich dzielnicach


06:31 rano

Siedmiodniowa impreza w całym kraju wzrasta do 44,2

Robert Koch (RKI) ogłosił dziś rano 8400 nowych pozytywnych testów w ciągu 24 godzin w Niemczech. To o 2762 więcej niż w czwartek tydzień temu. Siedmiodniowe wydarzenie wzrasta do 44,2 – w porównaniu z 40,8 dnia poprzedniego. Kolejne 22 osoby zmarły z powodu wirusa.


05:54 rano

Od dziś mobilne zespoły będą szczepić szkoły w SH

Prawie trzy tygodnie po rozpoczęciu nowego roku szkolnego mobilne zespoły zajmujące się szczepieniami będą od dzisiaj jeździć do szkół w Szlezwiku-Holsztynie, aby zaoferować ulgi tym, którzy chcą się zaszczepić. Uczniowie i pracownicy szkoły będą mieli możliwość zaszczepienia się przeciwko koronie w 250 lokalizacjach. Do tego przeznaczona jest szczepionka firmy Biontech. Oferta jest dobrowolna. Standard Vaccine Authority zaleca teraz szczepionkę koronową dla wszystkich dzieci i młodzieży od dwunastego roku życia. Wcześniej ponad 10 500 dzieci i młodzieży w Skelsvik-Holstein zostało zapisanych do szkoły na szczepienie.

Wideo: Minister Edukacji promuje programy szczepień w szkołach Breen (1 min)


17:48

Pierwsze surowe zasady dotyczące korony obowiązują dzisiaj w rejonie Hanoweru

Częstość występowania zakażeń koronowych w regionie Hanoweru wynosiła ponad 35 przez trzy kolejne dni. Od dziś ponownie obowiązują surowe zasady dotyczące korony. Maksymalnie może się spotkać dziesięć osób z trzech domów. Dzieci, które zostały zaszczepione, wyzdrowiały i nie są liczone do 14 roku życia. W przeciwnym razie region korzysta ze swojej dyskrecji, powiedział lider regionalny Hugh Jacob (SPD).

READ  Loteria Corona w Polsce: pieniądze i samochody dla osób chcących się zaszczepić

17:45

Festiwal Bangia rozpoczyna się w Patnitz

Festiwal Bangia rozpoczyna się dzisiaj w Patnitz, niedaleko Ripnitz-Tomgarden. To jest do 22 sierpnia. Dzielnica Vorpommern-Rügen dała zielone światło, ponieważ związane z nią wartości wydarzenia koronowego były w stanie zrealizować koncepcję bez dalszych zmian. Planowane przez organizatorów zabiegi koronowe są już ostrzejsze niż obecny rząd. Każdy, kto kupi bilety na wydarzenie muzyczne i sportowe i nie został zaszczepiony ani wykupiony, musi przedstawić przy wejściu ważny negatywny test PCR.


17:40

Usługa: Określ wartość wydarzenia dla swojego miejsca zamieszkania

Siedem dni nowych infekcji koronowych przenosi się do północnych Niemiec. Jeśli chcesz wiedzieć, co dzieje się w Twoim mieście lub dzielnicy, wpisz tutaj swój kod pocztowy:


17:40

280 nowych infekcji w SH – częstość występowania ponownie nieznacznie wzrosła

Siedmiodniowe wydarzenia w Szlezwiku-Holsztynie nieznacznie wzrosły. Jest to 51,2 nowych infekcji koronowych na 100 000 mieszkańców w ciągu tygodnia, jak wynika z danych z Rejestru Państwowego (poprzedni dzień: 50,5; poprzedni tydzień: 48,5). W całym kraju w ciągu jednego dnia zgłoszono 280 nowych infekcji. 50 rządowych 19 pacjentów jest obecnie leczonych w szpitalach – o cztery więcej niż poprzedniego dnia. 16 z nich przebywało na oddziale intensywnej terapii (+1), a ośmiu pacjentów wymagało wentylacji (-1).

We Flensburgu wartość wydarzenia ponownie znacząco wzrosła: ze 116,5 poprzedniego dnia do 123,1 teraz. Jednak w stolicy stanu Keel siedmiodniowa impreza spadła z 98,1 do 88,3. Newmanster (68,6) jest na trzecim miejscu. Powiat Astolstein ma najniższą siedmiodniową imprezę – 17,5.


17:40

Zapoznałeś się z biuletynem NDR

Dzięki Newsletterowi NTR będziesz na bieżąco nawet w tych niespokojnych czasach. Podsumowujemy najważniejsze wydarzenia dnia i wyjaśniamy nowe odkrycia naukowe. Biuletyn NDR będzie rozsyłany każdego popołudnia od poniedziałku do piątku – możesz go teraz zaprenumerować.


17:40

Pasek na żywo NDR.de zaczyna się w czwartek

Nauczyciele NDR.de życzą miłego poranka i miłego dnia! W czwartek 19 sierpnia poinformujemy Was o skutkach zakażenia koronawirusem w północnych Niemczech. W Tickerze można znaleźć wszystkie ważne wiadomości i treści programów radiowych i telewizyjnych NDR.

FAQ, podcast i tło

Ręka młodej kobiety jest otynkowana. Nasze Colorbox Zdjęcie: Sasaba Deli

Wirusolog Christian Troston przedstawia ekspercką wiedzę na temat aktualizacji podcastu o wirusie koronowym – z wirusologiem Sandrą Cheese. Przegląd wszystkich rozdziałów znajduje się tutaj. Dalej

Widok na ruchliwy chodnik z ulicznym jedzeniem. Alliance Image Alliance Zdjęcie: Jonas Walsberg

Wartość wydarzeń w Niemczech w ostatnim czasie ponownie wzrosła. Kraje północne podejmują jeszcze bardziej otwierające kroki. Dalej

Kropla zwisa z czubka igły. Słowo, które się za tym kryje "Szczepionka". Alliance Image Alliance / Friso Gentsch / dpa Zdjęcie: Friso Gentsch

Trwają działania w ośrodkach szczepień, procedurach i instytucjach na Północy. Priorytet jest anulowany. Jak działa rejestracja? Przegląd. Dalej

Galeria zdjęć: Christian Troston, butelka szczepionki Coccid 19, stara kobieta testowana na koronę. Alliance Image Alliance, Colorbox Zdjęcie: Michael Capeller

Pod koniec 2019 roku w Chinach rozprzestrzenia się nieznana wcześniej choroba płuc. Pierwszy przypadek ma miejsce kilka tygodni później na północy. Dalej

Asystent laboratoryjny siedzi pod mikroskopem w ciemnym laboratoryjnym mikro kolorowym pudełku

Epidemia korony drastycznie zmieniła codzienne życie. Co jeszcze wziąć pod uwagę? Jakie badania są prowadzone? Pytania i odpowiedzi. Dalej

Blogi z wirusem Corona do przeczytania

Logo NTR
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Granica z Białorusią: Polska chce przedłużyć stan wyjątkowy

Published

on

Stan na: 27.09.2021 20:36

Od miesięcy ludzie wjeżdżają nielegalnie do UE przez Białoruś. Polska obwinia za to białoruskiego władcę Łukaszenkę. Rząd w Warszawie chce przedłużyć stan wyjątkowy wzdłuż granicy.

Polska chce przedłużyć stan wyjątkowy na Białorusi, zewnętrznej granicy UE, o 60 dni. Wynika to z nielegalnych imigrantów z sąsiedniego kraju. Minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński powiedział w Warszawie, że zaproponuje rządowi zwrócenie się do prezydenta o przedłużenie. Sytuacja na granicy jest tragiczna. „Doszło do wielu prowokacyjnych incydentów z udziałem umundurowanych sił białoruskich i prób naruszenia integralności naszej granicy” – powiedział Kaminsky.

Polski rząd oskarża białoruskiego władcę Aleksandra Łukaszenkę o zorganizowane sprowadzanie uchodźców z obszarów objętych kryzysem na zewnętrzną granicę UE. Oprócz Polski na wzmożony napływ migrantów z granicy z Białorusią, zwłaszcza z Bliskiego Wschodu, narzekają także Litwa i Łotwa.

Polska próbowała 9400 przepraw

Polski parlament musi zgodzić się na przedłużenie stanu wyjątkowego na granicy. Kamiński mówi, że od początku sierpnia próbował ponad 9400 nielegalnych przejść. Transfer został zablokowany w około 8200 przypadkach. Około 1200 uchodźców zostało aresztowanych i wywiezionych do obozów bezpieczeństwa. Z grupy 200 imigrantów 50 miało powiązania z organizacjami islamskimi lub przestępczymi. „Są to młodzi, wyszkoleni na wojnie mężczyźni, którzy brali udział w organizacjach zbrojnych na Bliskim Wschodzie” – powiedział Kamiński.

2 września Polska ogłosiła na 30 dni graniczny stan wyjątkowy o szerokości 3 km i długości 418 km. Zakaz wstępu mają m.in. dziennikarze i organizacje pomocowe. Minister obrony Polski Mariusz Błaszczyk powiedział, że można wysłać więcej żołnierzy na granicę. Obecnie na służbie jest 2500 żołnierzy, 4000 funkcjonariuszy straży granicznej i 600 policjantów.

Białoruś reaguje na sankcje

Łukaszenka zapowiedział pod koniec maja, że ​​Białoruś nie będzie blokować dalszej imigracji do Unii Europejskiej. Zareagował na zaostrzenie zachodnich sankcji wobec swojego kraju. Unia Europejska (UE), Stany Zjednoczone i Wielka Brytania nałożyły sankcje na represje Łukaszenki po kontrowersyjnej reelekcji w sierpniu 2020 roku. Unia Europejska oczekuje teraz odwetu białoruskich władców. Uważa się, że władze białoruskie sprowadzały ludzi do kraju i przemycały przez granice krajów wschodnich UE.

READ  Korona w MV: 585 nowych infekcji, cztery kolejne zgony | NDR.de - Nowości

„Bardzo niekorzystna sytuacja”

Łukaszenka zaprzeczył oskarżeniu. Imigranci korzystali z ruchu bezwizowego na Białoruś, aby podróżować do Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii. Łukaszenko powiedział, że jego kraj dobrze traktował imigrantów i zapewnił im ubrania, drewno na opał i szalik. „Ale zimą zamarzają na śmierć”. Na granicy dochodzi do katastrofy humanitarnej.

Łukaszenka powiedział, że sytuację pogorszyły działania straży granicznej w sąsiednich krajach. Mówił o “bardzo niekorzystnej sytuacji” na granicy UE. Sąsiadujące państwa popadły w konflikt z Białorusią. Według niego, Białoruś od dwóch miesięcy opiekuje się 32 migrantami, którzy utknęli na granicy. „Nie chcesz zostać na Białorusi. Nalegasz na wyjazd do Niemiec” – powiedział Łukaszenka.

Organizacje pozarządowe ostrzegają przed kryzysem humanitarnym

Kościół katolicki w Polsce wezwał do zwrócenia większej uwagi na sytuację uchodźców. „Trudna sytuacja tych ludzi jest naszym losem” – powiedział abp Wojciech z Gwinei. „Nawet jeśli nadal są brutalnie wykorzystywane w walce politycznej, nie możemy przestać traktować ich jak naszych braci”.

Organizacje pozarządowe ostrzegały niedawno przed kryzysem humanitarnym na obszarach przygranicznych spowodowanym spadającymi temperaturami. Oskarżają też rząd w Warszawie o uniemożliwienie ludziom ubiegania się o azyl z naruszeniem prawa międzynarodowego. Co najmniej sześciu migrantów zginęło w ciągu ostatnich dwóch miesięcy na granicach UE z Białorusią.

Continue Reading

Top News

Po rezygnacji z CDU – były lider partii Rehberg przejmuje NDR.de – Aktualności – McLenberg – Zachodniopomorskie

Published

on

Status: 27.09.2021 19:50

Po „katastrofalnym” wieczorze dla CDU w wyborach stanowych w MV Michael Zack i Wolfgang Waltmல்லller zrezygnowali z funkcji lidera partii i sekretarza generalnego. Eckhardt Rehberg jest tymczasowo odpowiedzialny i gotowy do wznowienia współpracy rządowej.

Po przegranej w wyborach landowych CDU w Meklemburgii-Pomorzu Przednim będzie musiało zająć kilka czołowych miejsc. Prezydent stanu Michael Zack oraz były przewodniczący komisji parlamentarnej i sekretarz generalny Wolfgang Waltmல்லller zrezygnowali ze swoich stanowisk dzień po wyborach. W niedzielę CDU uzyskało najgorszy wynik w wyborach stanowych w kraju – 13,3 proc.

Przyszłość państwowej CDU jest otwarta

W osobistym oświadczeniu Zack powiedział, że wyniki wyborów mówią jasnym językiem. On jest odpowiedzialny za koniec. W swoim oświadczeniu Zack mówi o nowym początku pod względem kadrowym i właściwym trendzie politycznym w nadchodzących wyborach federalnych. Zach wróci do Vorpommern-Greifswald jako starosta.

Rehberg: CDU jest gotowe do rządu

Przez pewien czas były przywódca stanu Eckhard Rehberg przejmie stanowisko głowy państwa po odejściu z mody. Mimo osobistej niepewności CDU będzie gotowa do wznowienia współpracy rządu z SPD. Według Rehberga, rozszerzony szef partii w poniedziałek wieczorem przemawiał za zbadaniem rozmów z socjaldemokratami, a SPD powinna przekazać je CDU.

Dodatkowe informacje

Michael Zack, przewodniczący stanowej CDU, rezygnuje po podjęciu decyzji o porażce wyborczej. Sekretarz generalny CDU Wolfgang Waltmல்லller również ustępuje. Dalej

Dzień po wyborach federalnych premier Berlina i McLeanberg-Pomorza Zachodniego Manuela Svesick (SPD) wystąpi na scenie w Willy Brand House. © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Brita Peterson

Premier Swazik SPD jest w najlepszej formie od 2002 roku. Z drugiej strony CDU uległo awarii. Dalej

Olaf Scholes, minister finansów i kandydat SPD na prezydenta, jedzie samochodem po rundzie ZDF w Berlinie Top Candidates w wyborach federalnych w 2021 roku. © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Wolfgang Kumm

Według wstępnej oficjalnej decyzji SPD będzie silną siłą. Ale CDU i CSU pracują nad utworzeniem rządu. Dalej

Stół barowy i urna wyborcza przed flagą Meklemburgii-Pomorza Przedniego. Ot Fotolia.com, iStockphoto Zdjęcie: Martina Berg, ericsphotography

Wiadomości, informacje ogólne, analizy i portrety: W naszym dokumencie zbieramy wszystkie raporty dotyczące Roku Superwyborczego w MV. Dalej

Ten temat w projekcie:

NDR 1 Radio SN | 27.09.2021 | 8:00.

Logo NTR
READ  Federalny Sąd Finansowy: ofiary oszustw są bez wątpienia opodatkowane wyimaginowanymi zyskami
Continue Reading

Top News

Węgry i Polska zgłaszają obawy związane z wyjściem z UE

Published

on

READ  Mały ruch graniczny rozpoczął się cicho | M.D.R.T.E.
Continue Reading

Trending