Connect with us

science

Corona Stream: Wybuch w klubie kultu dwóch wież po imprezie drugiej generacji

Published

on

Corona Stream: Wybuch w klubie kultu dwóch wież po imprezie drugiej generacji | wyrażenie

strumień koronowy Wybuch na imprezie 2G w kultowym klubie, przegrana władz

Kilkaset osób ustawia się przed Berghain. Pierwszy klub nocny po rozpoczęciu epidemii Corony będzie świętowany w Berghain Club z towarzyszącym mu Panorama Barem.

Kilkaset osób ustawi się w kolejce przed dwiema wieżami w październiku 2021 roku. Około dwa tygodnie po pierwszej długiej nocy kabaretowej w berlińskim klubie techno Berghain, rozprzestrzenianie się koronawirusa stało się wiadome.

Corona jest obecnie w Niemczech: tutaj można znaleźć przegląd wiadomości, numerów przypadków i incydentów związanych z epidemią w pasku wiadomości.

Co więcej, wypadki i numery spraw zajmują życie w Niemczech i na świecie. Kampania szczepień trwa – ale zawsze zdarzają się przełomy w szczepieniach. A co z liczbą ofiar śmiertelnych w Niemczech? Możesz przeczytać najnowsze informacje i wydarzenia dotyczące koronawirusa w naszym kanale informacyjnym.

Aktualizacja z 19 października: Wybuch korony po klubie nocnym w kultowym klubie, 88 zgonów i wzrost infekcji

 • Około dwóch tygodni po pierwszej od dłuższego czasu nocy klubowej w Berghain Tech Club w Berlinie, rozprzestrzenienie się wirusa Corona stało się znane. Według raportu Berliner Morgenpost na imprezie rannych zostało co najmniej 19 osób. Rzeczniczka regionu powiedziała we wtorek wieczorem, że 15 z nich mieszka w rejonie Friedrichshain-Kreuzberg. Dodała, że ​​cztery inne ofiary mieszkały w innych dzielnicach Berlina. Jak poinformowała rzeczniczka, do tej pory skontaktowano się z ok. 2500 osób. Dokonano tego za pomocą listy obecności wymaganej przez Ministerstwo Zdrowia po zapoznaniu się z pierwszym przypadkiem zakażenia koronowego.

  Okręg zalecił imprezowiczom samodzielne wykonanie testów, a jeśli pojawią się objawy, powinni wykonać test PCR. Według władz przyczyna epidemii pozostaje niejasna. W pierwszy weekend października zastosowano zasadę 2G Corona. „Rejestracja szczepień została – zgodnie z naszą najlepszą wiedzą – dokładnie sprawdzona przez Bergain” – powiedziała rzeczniczka. Na początku nie było żadnego komentarza od Berghaina.

  W okresie przygotowań do pierwszego klubu nocnego po zamknięciu Corony słynny klub techno, jak na ironię, zwrócił uwagę na bazę drugiej generacji poprzez wideoklip na swojej stronie internetowej. Z pomocą satyrycznego artysty Adesa Zabela vel Edith Schröder wyjaśniono kwestię, jak wejść do klubu, który słynie również ze ścisłej polityki drzwi („jak wejść do Berghain”). Oprócz informacji o cyfrowej karcie szczepień i rejestracji, Edith Schroeder, ubrana całkowicie na czarno, otrzymuje na końcu poradę: „A następnym razem założysz coś bardziej kolorowego”. szansa na akceptację.
 • Występowanie siedmiu dni w całym kraju w Nowe przypadki korony wzrosły do ​​75,1. Jak ogłosił we wtorek Instytut Roberta Kocha (RKI), powołując się na dane władz zdrowia, w ciągu jednego dnia 6771 nowych infekcji Zarejestrowany z wirusem Corona. W dniu poprzednim siedmiodniowa zapadalność wynosiła 74,4; Tydzień temu było 65,8. ten Liczba zgonów W Niemczech jest 88 przypadków infekcji koronowej do 94 716. Według RKI całkowita liczba zakażeń od początku epidemii wynosi 4 384 616, a liczba tych, którzy wyzdrowieli – około 4 164 600.
READ  Czy espresso pomaga w leczeniu choroby Alzheimera i Parkinsona? Badania dają nadzieję

Aktualizacja z 18 października: Wskaźnik zakażenia koroną w Turyngii pozostaje najwyższy – tak wygląda sytuacja w Niemczech

 • Który stan federalny ma obecnie najwyższy wskaźnik infekcji koronawirusem? Smutny faworyt: Turyngia. Instytut Roberta Kocha (RKI) podał w poniedziałek liczbę nowych infekcji na 100 000 mieszkańców w ciągu tygodnia 138,9 w. W niedzielę wskaźnik infekcji koronawirusem nadal wynosił 135,6. W całych Niemczech w poniedziałek ta wartość wyniosła 74,4. Według RKI, od niedzieli władze służby zdrowia w Turyngii zgłosiły 133 nowe infekcje. Według informacji w tym okresie nie było nowych zgonów związanych z chorobą Covid-19. Poziomy ostrzeżenia o koronie obowiązują teraz we wszystkich regionach Turyngii i niezależnych miastach.
 • Siedmiodniowy wskaźnik infekcji w Niemczech wzrósł szósty dzień z rzędu i wynosi obecnie 74,4. Instytut Roberta Kocha (RKI) ogłosił również w poniedziałek rano, powołując się na dane władz ds. zdrowia, że ​​w ciągu jednego dnia zarejestrowano 4056 nowych infekcji wirusem Corona. W dniu poprzednim wskaźnik zapadalności siedmiodniowej wynosił 72,7; Tydzień temu było to 66,5. Wartość wskazuje liczbę nowych infekcji na 100 000 mieszkańców w ciągu tygodnia. Liczba zgonów w Niemczech z powodu zakażenia wirusem Corona wzrosła o dziesięć do 94 628. Według RKI całkowita liczba infekcji wykrytych od początku epidemii wynosi 4 377 845, a liczba wyleczonych około 4 155 000.

Aktualizacja z 17 października: znowu więcej nowych infekcji w Niemczech

 • Instytut Roberta Kocha (RKI) podał wartość nowych infekcji na 100 000 mieszkańców i tydzień później Niedzielny poranek o 72,7 w. Dla porównania: dzień wcześniej wartość wynosiła 70,8, tydzień temu 66,1 (miesiąc poprzedni 74,7). Organy służby zdrowia w Niemczech zgłosiły do ​​RKI 8682 nowe przypadki korony w ciągu jednego dnia. Świadczą o tym liczby odzwierciedlające stan deski rozdzielczej RKI o 4:05 rano. Tydzień temu wartość wynosiła 7612 trafień. Według nowych informacji w ciągu 24 godzin w całych Niemczech odnotowano 17 zgonów. Tydzień temu zginęły 24 osoby. RKI zliczył 4 373 789 infekcji wykrytych przez Sars-CoV-2 od początku epidemii. Rzeczywista całkowita liczba jest prawdopodobnie znacznie wyższa, ponieważ wiele infekcji nie jest wykrywanych.

Aktualizacja z 16 października: wskaźnik infekcji w Niemczech nieznacznie wzrósł

 • narodowo Siedmiodniowy wskaźnik infekcji nowym koronawirusem wzrósł do 70,8. Jak ogłosił w sobotę Instytut Roberta Kocha (RKI), powołując się na dane władz służby zdrowia, w ciągu jednego dnia 10949 nowych przypadków wirusa koronowego zarejestrowany. W dniu poprzednim zapadalność siedmiodniowa wyniosła 68,7; Tydzień temu było to 64,4. Wartość wskazuje liczbę nowych infekcji na 100 000 mieszkańców w ciągu tygodnia. ten Liczba zgonów w Niemczech z powodu zakażenia wirusem Corona wzrosła o 75 do 94 601. Według RKI całkowita liczba infekcji od początku pandemii osiągnęła 4 365 107, a liczba tych, którzy wyzdrowieli, wynosi około 4 141 500.
READ  Umbrella™ Tongue, Lip & Cheek Astringents - ZWP online - Portal informacyjny dla branży stomatologicznej

Aktualizacja z 15 października: dzieje się mało rozpędu, Biontech ubiega się o zatwierdzenie szczepionki na koronawirusa dla dzieci w wieku pięciu lat i starszych w Unii Europejskiej

 • Producent szczepionek Maines Biontech, wraz z amerykańskim partnerem Pfizer, złożył wniosek o zatwierdzenie szczepionki na koronawirusa dla dzieci w wieku 5-11 lat w Unii Europejskiej.. W piątek obie firmy ogłosiły, że przedłożyły dane z badania klinicznego Europejskiej Agencji Leków (EMA). Były to więc te same dane, które tydzień temu przesłano na podobny wniosek w USA. Według własnych informacji firmy przetestowały swoją szczepionkę w badaniu rekrutacyjnym na ponad 2000 dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Dawkę zmniejszono do dziesięciu mikrogramów na wstrzyknięcie. Podawana jest osobom starszym 30 mikrogramów. Badani dobrze tolerowali lek i wykazywali reakcję immunologiczną podobną do tych w wieku od 16 do 25 lat.
 • Szczepionka koronowa firm Pfizer i Biontech jest warunkowo zatwierdzona w Europie dla osób powyżej 12 roku życia. W przypadku osób dorosłych szczepienie przypominające jest również dozwolone sześć miesięcy po otrzymaniu drugiej dawki, ale postępowanie zostanie określone przez krajowe organy ds. zdrowia. W Niemczech Stały Komitet ds. Szczepień (Stiko) w zeszłym tygodniu zalecił szczepienie przypominające przeciwko koronie dla osób w wieku powyżej 70 lat.
 • W Niemczech od siedmiu dni kontuzja jest nieco dynamiczna. Instytut Roberta Kocha (RKI) podał wartość nowych infekcji na 100 000 mieszkańców i tydzień później Piątek rano o 68,7 w. Dla porównania: dzień wcześniej wartość wynosiła 67,0, tydzień temu 63,8 (w poprzednim miesiącu: 77,9). Niemieckie organy ds. zdrowia zgłosiły RKI 11 518 nowych przypadków koronawirusa w ciągu jednego dnia. Świadczą o tym liczby odzwierciedlające stan deski rozdzielczej RKI o 4:21 rano. Tydzień temu wartość wynosiła 10 429 trafień. Według nowych informacji w Niemczech w ciągu 24 godzin odnotowano 65 zgonów. Tydzień temu było 86 zgonów. RKI naliczył 4354158 infekcji wykrytych przez Sars-CoV-2 od początku epidemii. Rzeczywista całkowita liczba jest prawdopodobnie znacznie wyższa, ponieważ wiele infekcji nie jest wykrywanych.

Aktualizacja z 14 października: RKI osiąga wysokie wyniki u dzieci i nastolatków; Wymagania dotyczące paszportu koronowego w pracy; 12 382 nowych infekcji

 • Instytut Roberta Kocha (RKI) rejestruje się w poszczególnych regionach Niemiec Szczególnie wiele urazów koronowych wśród dzieci i młodzieży. W ośmiu regionach siedmiodniowy wskaźnik infekcji wynosi obecnie ponad 500 przypadków w wieku od 10 do 19 lat, RKI napisała na Twitterze w czwartek wieczorem w celu oceny w nowym raporcie tygodniowym Corona. RKI też o tym mówił 636 zgłoszono ucieczkę ze szkoły Za ostatnie 4 tygodnie – ze względu na możliwość późnych rejestracji, ostatnie 2 tygodnie nie mogą być oceniane w szczególności. Nie podano bardziej szczegółowych informacji o powiatach i ich numerach. Minęło trochę czasu Wiele przypadków korony, szczególnie u dzieci i młodzieży w wieku szkolnym jest znaleziony. Wirus jest regularnie testowany w przedszkolach i szkołach. Do tej pory szczepionki Covid-19 zostały zatwierdzone dla dzieci w wieku 12 lat i starszych. Wskaźnik zaszczepienia dzieci w wieku 12-17 lat jest znacznie niższy niż wskaźnik zaszczepienia dorosłych. Dzieci i nastolatki rzadziej poważnie zachorują na Covid-19 niż osoby starsze, ale wciąż pozostają pytania dotyczące długoterminowych konsekwencji.
 • w Włochy Wydarzy się w piątek Paszport koronowy w pracyz obowiązującego. Oznacza to, że tylko ci, którzy mogą udowodnić szczepienie koronowe, wyleczenie lub negatywny wynik testu koronowego, mogą wydawać się skuteczne. Jeśli przychodzisz do pracy bez przewodnika, podejmujesz ryzyko Kara do 1500 euro. Jeśli trzymasz się z dala od pracy, ponieważ nie możesz pokazać dokumentu, musisz przyjść urlop bezpłatny Oblicz. Jeśli nie chcesz być zaszczepiony, musisz na własny koszt wykonać badanie koronacyjne i odnawiać je co 48 godzin. Wymóg posiadania paszportu Corona dotknie w przyszłości około 23 milionów pracowników we Włoszech. W ciągu ostatnich kilku tygodni doszło do gwałtownych protestów przeciwko nowej regulacji.
 • gdy Wypadki siedmiodnioweZ W Niemczech następuje ruch w górę. Instytut Roberta Kocha (RKI) podał wartość nowych infekcji na 100 000 mieszkańców i tydzień w czwartek rano 67,0 w. Dla porównania: dzień wcześniej wartość wynosiła 65,4, tydzień temu 62,6 (w poprzednim miesiącu 81,1). Niemieckie służby zdrowia powiadomiły RKI w ciągu jednego dnia 12 382 nowych przypadków korony. Świadczą o tym liczby odzwierciedlające stan deski rozdzielczej RKI o 4:14 rano. Tydzień temu wartość wynosiła 11 644 trafienia.
 • W całych Niemczech, według nowych informacji, w ciągu 24 godzin 72 zgony zarejestrowany. Tydzień temu było 68 zgonów. RKI wyliczył 4342640 wykrytych infekcji Sars-CoV-2 od początku epidemii. Rzeczywista całkowita liczba jest prawdopodobnie znacznie wyższa, ponieważ wiele infekcji nie jest wykrywanych.
 • Liczbę pacjentów z koroną przyjętych do przychodni na 100 tys. mieszkańców w ciągu siedmiu dni – najważniejszy czynnik dla ewentualnego zaostrzenia ograniczeń koronowych – RKI ustaliła w środę na 1,90 (wtorek: 1,70). Nie podaje się progu krajowego, od momentu krytycznego spojrzenia na sytuację, do wystąpienia hospitalizacji, m.in. ze względu na znaczne różnice regionalne. Poprzedni rekord wynosił około 15,5 w okresie świątecznym.
 • RKI określił liczbę osób, które wyzdrowiały na 4 125 100. Liczba osób, które zmarły lub miały potwierdzoną infekcję SARS-CoV-2 wzrosła do 94 461. (dpa/afp)
READ  Socjologia klasy wyższej: klasa o najwyższych dochodach nie jest badana

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Nowy rekord w eksperymencie z energią termojądrową

Published

on

Nowy rekord w eksperymencie z energią termojądrową

początek Fuzja Rialty Ustanawia nowy rekord. wraz z Uniwersytet Wisconsin Najsilniejsze stabilne pole magnetyczne uzyskano w eksperymencie plazmowym.

Zrobiono to w tym celu UderzyćObiekt eksperymentalny uniwersytetu służy do badań nad energią termojądrową. Powstała w nim plazma potrafi wytrzymać silne pole magnetyczne 17 Tesli Trzymać. Istnieją już eksperymentalne elektromagnesy posiadające siłę pola 18 i 20 Tesli Urzeczywistnienie tego – jednak nie przechwycono jeszcze żadnej plazmy o tej mocy.

Tak niezwykle silne magnesy są niezbędne do: Reaktory tokamakowe. W tych reaktorach termojądrowych plazma powstaje w wyniku stopienia jąder atomowych Ponad 100 milionów stopni Celsjusza Robi się gorąco. Bez pola magnetycznego doszłoby do destabilizacji i przepalenia ścian reaktora.

➤ Przeczytaj więcej: Chiny osiągają przełom w dziedzinie „sztucznego słońca”

Placówka testowa WHAM

Lustro magnetyczne: wąskie gardło w polu magnetycznym

Aktualny rekord został ustanowiony przy użyciu magnesów wykonanych z nadprzewodników wysokotemperaturowych (HTML) paragon. Nazwa jest tu myląca: wysoka temperatura odnosi się do temperatury krytycznej zwykłych nadprzewodników, które mają wysoką przewodność bliską właściwościom Zero absolutne (-273,15°C). Zakres temperatur dla HTSL wynosi obecnie od -196,2°C do -135°C.

Magnesy HTSL przeznaczone są do Lustro magnetyczne użytkownik. Pole magnetyczne jest silniejsze na krawędziach niż w środku. Możesz sobie wyobrazić ścieżkę linii pola magnetycznego jak wąskie gardło. Stąd też wzięła się technologia Butelka magnetyczna O imieniu.

➤ Przeczytaj więcej: Fuzja jądrowa z paliwem ciekłym może rozwiązać duży problem

Ze względu na zwiększoną siłę pola magnetycznego na wąskich krawędziach cząstki w polu są spowalniane i zawracane w kierunku środka. Tutaj mówimy o jednym Efekt lustra – Stąd nazwa lustro magnetyczne.

Lustro magnetyczne wypróbowano już w latach 80. XX wieku do kontrolowania plazmy. Ale technologia została zapomniana. Jednak zdaniem Realty postęp w technologiach HTSL zapewnił, że lustro magnetyczne stanie się realną technologią umożliwiającą uzyskanie energii termojądrowej.

READ  Socjologia klasy wyższej: klasa o najwyższych dochodach nie jest badana

Krok w stronę gęstszej plazmy

Silne pole magnetyczne utrzymywało się przez mniej niż sekundę, co jest normalne przy obecnym stanie badań naukowych nad energią termojądrową. Obecny rekord to pierwszy krok Więcej rekordów będzie pociągać. Potężne pole magnetyczne zostanie połączone z innymi innowacjami, takimi jak wysokowydajne grzejniki plazmowe i zaawansowane systemy kontroli plazmy. Oczekuje się, że pozwoli to na przechowywanie dzienników WHAM Gęstość plazmy To ma miejsce.

Im gęstsza plazma w reaktorach termojądrowych, tym intensywniejsze są reakcje termojądrowe. To oznacza więcej produkcja energii. Obecna praktyczna zasada jest następująca: każde podwojenie natężenia pola magnetycznego powoduje zwiększenie mocy reaktora 16-krotnie. To z kolei stanowi ważny krok w kierunku doprowadzenia energii termojądrowej do dojrzałości komercyjnej.

➤ Przeczytaj więcej: Kiedy w końcu otrzymamy prąd z syntezy jądrowej?

Nawet wtedy wiele problemów pozostaje do rozwiązania i taka sama liczba rozwiązań musi zostać zintegrowana z systemami funkcjonalnymi. Niektóre firmy starają się być pomiędzy 2030 i 2035 Podłączenie prototypów elektrowni termojądrowych do sieci elektroenergetycznej. Eksperci spodziewają się jednak, że tak będzie przynajmniej do tego czasu 2050 Minie trochę czasu, zanim reaktory termojądrowe rzeczywiście staną się wydajne, tj. wyprodukują więcej energii, niż jest to konieczne do zapalenia plazmy i utrzymania jej w polu magnetycznym.

Kliknij tutaj, aby zapisać się do newslettera

Continue Reading

science

Z szansy skorzystało 2500 osób – Sudtirol News

Published

on

Z szansy skorzystało 2500 osób – Sudtirol News

Od: Łukasz

Bolzano – Szybkie i łatwe zaszczepienie jak największej liczby osób przeciwko KZM było mottem dni otwartych organizowanych przez Południowe Tyrolskie Przedsiębiorstwo Medyczne. Inicjatywa ta spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem mieszkańców, gdyż z możliwości zaszczepienia się na kleszcze skorzystało około 2500 osób.

Firma Medyczna Południowego Tyrolu zaprosiła w sobotę 20 lipca 2024 r. na bezpłatne szczepienie przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu. Wszyscy zainteresowani obywatele mogli skorzystać ze szczepienia w godzinach od 8:30 do 15:00 w Bolzano, Meran, Szpitale Brixen i Bruneck bez wcześniejszej rejestracji.

Zainteresowanie szczepieniami na kleszcze było zachęcająco duże – ogółem 2458 osób skorzystało z zaproszenia. W Okręgu Zdrowia w Bolzano granicę tysiąca przekroczono 1038 dawek szczepionki, w Merano było ich łącznie 550, w Bruncu 522, a w Brixen co najmniej 348 osób skorzystało z wezwania do szczepienia.

Dyrektor generalny Christian Koffler jest bardzo zadowolony z powodzenia dnia szczepień: „Mieszkańcy Południowego Tyrolu bardzo potrzebują ochrony przed kleszczowym zapaleniem mózgu. Ze względu na duże zapotrzebowanie przygotowaliśmy w tym roku specjalną ofertę szczepień kilka dni Chciałbym bardzo podziękować pracownikom regionów Czterem pracownikom służby zdrowia, których wielkie zaangażowanie przyczyniło się do osiągnięcia tak przyjemnego sukcesu dni otwartych.

„Większość osób, które skorzystały z dnia otwartego, po raz pierwszy zaszczepiła się na kleszcze” – powiedziała Silvia Spertini, wiceprezes firmy ds. higieny i zdrowia publicznego. „Zaszczepiliśmy głównie osoby dorosłe, ale także część dzieci. Osoby, które dzisiaj zostały zaszczepione po raz pierwszy, mogą otrzymać drugą dawkę przypominającą podczas kolejnego dnia otwartego we wrześniu.

O tym, jak ważna jest skuteczna ochrona, świadczy fakt, że tylko w zeszłym roku w Południowym Tyrolu zgłoszono siedem przypadków kleszczowego zapalenia mózgu. Jest to ostra choroba wirusowa, która atakuje centralny układ nerwowy i może być śmiertelna.

READ  Ale jakie witaminy tak naprawdę istnieją?

21 września br. Towarzystwo Medyczne Południowego Tyrolu organizuje kolejny dzień otwarty szczepień na kleszcze. Następnie ponownie będzie można bezpłatnie i bez wcześniejszej rejestracji wykonać pierwsze szczepienie na kleszcze lub zaktualizować ochronę szczepieniową.

Continue Reading

science

Ziemska atmosfera okazała się najlepszą tarczą ochronną przed pobliskimi supernowymi

Published

on

Ziemska atmosfera okazała się najlepszą tarczą ochronną przed pobliskimi supernowymi
 1. Strona główna
 2. Dowiedzmy się

Naciska

Teoretycznie supernowa może stanowić poważne zagrożenie dla życia na Ziemi. Jednak naukowcy wykazali teraz, że masowe wymieranie prawdopodobnie nie będzie rezultatem.

FRANKFURT – Kiedy masywna, masywna gwiazda dobiega końca swojego cyklu życia, żegna się z eksplozją – tak zwaną supernową. Teoretycznie ilość emitowanego promieniowania gamma i promieni kosmicznych może znacząco zagrozić życiu na Ziemi. Jednak nowe badania pokazują, że ziemska atmosfera stanowi skuteczną tarczę ochronną przed niebezpiecznym promieniowaniem z kosmosu.

Chociaż supernowa może stanowić zagrożenie dla życia na Ziemi, eksplozja pobliskiej gwiazdy prawdopodobnie nie doprowadzi do masowego wymierania. (Ilustracja) © IMAGO/imageBROKER/Doukdouk

Ziemska atmosfera jest najlepszą ochroną przed supernową bliską Ziemi

Jedno z nich zostało opublikowane w czerwcu w czasopiśmie Nature Communications Earth and Environment Zostań Opublikowano symulacje wpływu pobliskiej supernowej na ziemską atmosferę i klimat. Są one niezwykle rzadkie w naszym bezpośrednim otoczeniu. Geologiczny Dochodzenia Zwracamy jednak uwagę, że w ciągu ostatnich 10 milionów lat wiele z tych masywnych eksplozji gwiazd miało miejsce blisko Ziemi, w odległości do 300 lat świetlnych. Supernowa „Requiem”, która ma nastąpić w 2037 r., znajdowała się w znacznie większej odległości od Ziemi.

W skład zespołu badawczego weszli Theodoros Christoudias z Instytutu Cypryjskiego i Dominik Stolzenberg z Politechniki. WiedeńJego praca zakłada stukrotny wzrost ekspozycji na promieniowanie z pobliskiej eksplozji gwiazdowej. Wykorzystali złożony model układu ziemskiego (ESM) do zbadania wpływu supernowej na naszą planetę.

Doszli do wniosku, że „atmosfera i pole geomagnetyczne planety skutecznie chronią biosferę przed skutkami supernowych” – powiedział Stolzenberg austriackiej agencji prasowej. Abba. Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba pomógł niedawno odkryć tajemnicę legendarnej supernowej.

Ochrona przed promieniami UV: Warstwa ozonowa może być bardziej odporna niż oczekiwano

W szczególności ziemskie pole magnetyczne chroni przed promieniowaniem kosmicznym, a warstwa ozonowa odgrywa kluczową rolę w ochronie Ziemi przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Pochłania większość niebezpiecznych promieni ultrafioletowych i zapobiega ich przedostawaniu się do powierzchni Ziemi. Jowisz, największa planeta Układu Słonecznego, ma również działanie ochronne na Ziemię.

READ  Meteorolog Jung - „Zaczynając od początku”

Jeśli supernowa pojawi się w odległości do 300 lat świetlnych, oprócz możliwego ochłodzenia w wyniku zwiększonego tworzenia się aerozolu, zwiększone narażenie na promieniowanie supernowej może również prowadzić do zubożenia warstwy ozonowej w stratosferze. Prowadziłoby to do zwiększonego narażenia powierzchni Ziemi na promieniowanie ultrafioletowe.

Graficzny wpływ pobliskiej supernowej na ziemską atmosferę i organizmy żywe na planecie
Grafika przygotowana przez badaczy kosmosu pokazuje potencjalny wpływ pobliskiej supernowej na atmosferę i klimat. © Christodias i in./Komunikacja dotycząca Ziemi i Środowiska

Jednak obecne badanie pokazuje, że warstwa ozonowa jest bardziej odporna na pobliskie supernowe, niż wcześniej sądzono. Maksymalne średnie zubożenie warstwy ozonowej w stratosferze wyniosłoby około dziesięciu procent. Według portalu wiedzy odpowiada to mniej więcej globalnemu spadkowi, który jest również spowodowany zanieczyszczeniem atmosfery spowodowanym przez człowieka Wszechświat dzisiaj trzyma się.

Intensywne promieniowanie supernowej może spowodować gwałtowny spadek temperatury na Ziemi

Stolzenburg wskazuje na Abba Zaznaczył, że wzrost ilości aerozoli w atmosferze będzie także skutkiem intensywnego promieniowania. Prowadziłoby to do zwiększonego tworzenia się chmur, a tym samym niższej temperatury powierzchni. Ale tylko na skalę obecnego kryzysu klimatycznego i – jak podkreśla naukowiec – „z przeciwnymi znakami”.

Możliwe jest również, że spotkanie naszego Układu Słonecznego z obłokiem międzygwiazdowym doprowadziło do epoki lodowcowej na Ziemi setki milionów lat temu. I nawet to Możliwe, że Mars ma wpływ na klimat Ziemi.

Autorzy badania podkreślają jednak: „Nasze badanie nie uwzględnia bezpośrednich zagrożeń dla zdrowia ludzi i zwierząt wynikających z narażenia na zwiększone promieniowanie jonizujące”. Jednak oba czynniki mogą mieć wpływ na życie na Ziemi. Poszczególne organizmy mogą być narażone na ryzyko dla zdrowia w wyniku zwiększonego promieniowania.

Masowe wymieranie jest „mało prawdopodobne” pomimo jego negatywnego wpływu na życie na Ziemi

Jednak badacze uważają masowe wymieranie za „mało prawdopodobne”. „Pobliska supernowa [hätte] Rzeczywiście konsekwencje dla życia na Ziemi i jednostek [würden] „Możemy paść ofiarą wysokiego poziomu promieniowania, ale być może nie całe życie na Ziemi zostanie zniszczone” – powiedział Stolzenberg. Abba.

„Atmosfera i pole geomagnetyczne naszej planety skutecznie chronią biosferę przed uderzeniami pobliskich supernowych, umożliwiając ewolucję życia na Ziemi w ciągu ostatnich setek milionów lat” – podsumowali naukowcy. Supernowa na początku swojej historii. (G)

Continue Reading

Trending