Connect with us

Top News

Corona: RKI widzi Niemcy w czwartej fali ++ Grecja nieco bardziej niebezpieczny obszar

Published

on

Berlin

  • W czwartek RKI odnotowało 8400 nowych infekcji, a zachorowalność nadal rośnie
  • Według RKI w Niemczech rozpoczęła się czwarta fala epidemii korony
  • Rząd federalny chce przekształcić niektóre części Grecji w obszary wysokiego ryzyka – obniżona ocena Wysp Kanaryjskich
  • Jeśli wariant delta zostanie zarażony pomimo zaszczepienia, obciążenie wirusem może być wyższe niż bez szczepienia
  • Wirusolog Christian Troston zalecił szczepionkę przypominającą
  • Prezydent Angela Merkel zaapelowała do Niemców o szczepienia

Berlin Kto potrzebuje? Korona– Szczepionka przypominająca – a kto może się bez niej obejść? Ta debata toczy się na sali od dłuższego czasu. Wirusolog Christian Troston Skomentował temat. On to ma Szczepionka przypominająca Dla większości ludzi jest to niepotrzebne: „Efekt ochronny na przykład szczepionek koronowych jest znacznie lepszy niż szczepionek przeciw grypie” – powiedział Troston. Jesienią należy szczepić tylko osoby wrażliwe, takie jak osoby starsze.

Jak powiedział Troston, obecnie konieczne jest „zamknięcie luki w szczepieniach między osobami powyżej 60 roku życia”. Nawet prezydent federalny Angela Merkel Zaapelował do niezaszczepionych Niemców o ponowne zaszczepienie. Kiedy odwiedzisz BiontechPowiedział, że zakład w Marburgu to szansa dla wszystkich Szczepionka koronowa Użyj go, aby chronić siebie i innych.


Stosuje się go również u osób, które nie zostały zaszczepione Pod koniec sierpnia bardzo trudno było uczestniczyć w życiu towarzyskim – Ona czegoś potrzebuje Liczba obowiązkowych testów wzrosła Przyjdź do niektórych wnętrz. Dalej KoronaSzybkie testy nie powinny być bezpłatne dla większości obywateli od 11 października. Powinno to pozwolić większej liczbie osób Szczepionka koronowa Być zmotywowanym. Poczytaj o tym: Ile kosztują testy koronowe?

Interaktywny: Ekspozycja koronowa w zależności od wieku
RKI zgłasza nowe liczby infekcji

READ  Polska stopniowo łagodzi ograniczenia koronowe | NDR.de - Nowości

Liczba nowych infekcji koronowych ponownie wzrosła w ciągu jednego dnia. Urzędnicy ds. Zdrowia powiedzieli Firma Roberta Kocha (RKI) 8400 nowych infekcji w ciągu jednego dnia. Tydzień temu wartość Niemiec wynosiła 5638 infekcji. Ostatnio, 21 maja, wartość wyniosła ponad 8000 nowych infekcji w ciągu 24 godzin.

Ponadto siedmiodniowa impreza nadal rosła do ponad 40 punktów. Więcej w tym zakresie: RKI wskazuje liczbę przypadków koronowych i wartość bieżącego zdarzenia


Corona News z czwartku, 19 sierpnia: RKI widzi początek czwartej fali

22:05: Według Instytutu Roberta Kocha (RKI) w Niemczech rozpoczęła się czwarta fala zakażeń koronowych. Według najnowszego raportu tygodniowego firmy, odsetek pozytywnych próbek w testach PCR w laboratoriach wzrósł do czterech do sześciu procent w ciągu tygodnia do połowy sierpnia. Młodzież jest szczególnie podatna na infekcje.

„To wyraźnie pokazuje początek czwartej fali, która przyspiesza, szczególnie z powodu infekcji wśród młodych dorosłych” – czytamy w raporcie. RKI Dla tych, którzy zostali w pełni zaszczepieni, naukowcy szacują, że jest to umiarkowane.

Jak wynika z analizy, zachorowalność w Niemczech wzrosła od początku lipca, zwłaszcza wśród osób w wieku od 10 do 49 lat. Podobny wzrost zaobserwowano w tej grupie populacji latem 2020 r. – ale pięć tygodni później, tj. od końca września do początku października.
Rząd federalny chce przekształcić niektóre części Grecji w obszary wysokiego ryzyka

18:56: Zgodnie z planami Rząd centralny Niektóre części Grecji i wiele części Irlandii mają zostać zmodernizowane do obszarów wysokiego ryzyka. Jak wcześniej zapowiedziała redakcja, przeprowadzka dotknie nie tylko Kretę, ale także Wyspy Jońskie i południowe Morze Egejskie. Kosowo i Północna Macedonia również są modernizowane.

Jednocześnie rząd tego chce Części hiszpańskie Asturia, Kastylia, Katalonia oraz Wyspy Kanaryjskie i Walencja były wcześniej uważane za obszary wysokiego ryzyka i uległy ponownej degradacji. Brazylia i Urugwaj nie są już uważane za obszary wirusowe.

READ  Robert Lewandowski: Bayern Monachium składa szczególny hołd prezydentowi Polski Andrzejowi Duda

Pasażerowie przybywający z obszarów wysokiego ryzyka powinni przejść na dziesięć dni izolacji, jeśli nie są w stanie przedstawić świadectwa szczepienia lub wyzdrowienia. Samoizolację można zakończyć po pięciu dniach negatywnym testem na Govit-19.

Badanie: Osoby zaszczepione mają takie samo miano wirusa jak osoby nieszczepione

18:23: Według jednego z badań ludzie są po dwóch dawkach szczepionki Astrazeneca Lub Biontech/ Pfizer dobrze sobie z tym radzi Odmiana delta Korona wirus. Jednak naukowcy odkryli, że osoby zaszczepione mają podobnie wysoki wskaźnik infekcji koronowej. Wirusalista Jak ludzie, którzy nie zostali zaszczepieni. Jeśli są zakażone, osoby zaszczepione mogą być tak samo zaraźliwe jak osoby nieszczepione.
Stico: Szczepionki dla młodych ludzi przeciwko skutkom psychospołecznym

17:06: Wydając zalecenia dotyczące szczepień dla dzieci i młodzieży w wieku 12 lat i starszych z powodu infekcji, Standards Vaccine Commission monitoruje również ich udział w życiu społeczności. Oprócz przyjęcia na choroby i hospitalizacji, zmniejsza również ograniczenia społeczne i kulturowe
W opublikowanym w czwartek uzasadnieniu naukowym komisji czytamy w raporcie epidemiologicznym Instytutu Roberta Kocha o ograniczeniu udziału dzieci i młodzieży. Dalej Społeczne skutki psychologii Zakażenia, zwłaszcza izolacja, są istotne w tej grupie wiekowej niezależnie od indywidualnych infekcji. Zalecenia dotyczące szczepień są znane od poniedziałku, ale nadal brakuje szczegółowej przyczyny.

Komisja zaleca teraz, aby wszystkie dzieci w wieku 12-17 lat zostały zaszczepione szczepionką MRNA w dwóch dawkach od producenta. Biontech / Pfizer Lub Nowoczesny W odstępach od trzech do sześciu lub czterech do sześciu tygodni. Obie szczepionki są w zasadzie bardzo skuteczne i zgodnie z dostępnymi do tej pory danymi są uważane za bezpieczne. W tym kontekście Biontech-Pfizer ma już wiele dostępnych danych.

Według Komisji szczepionka jak dotąd potwierdziła jedynie bardzo rzadkie niepożądane skutki uboczne Zapalenie mięśnia sercowego Wiadomo, że występuje częściej u chłopców niż u dziewcząt. Choroba jest zwykle łagodna podczas leczenia szpitalnego. Wiedza o możliwych długoterminowych skutkach nie jest jeszcze znana.

READ  Side Think Demo Berlin: Te wydarzenia są zakazane przez policję

Pitan ma dawkę przypominającą

16:05: Prezydent USA Joe Biden i jego żona Jill zostali jednym z nich Szczepionka przypominająca korona Dajmy. „Dostaniemy zastrzyki wzmacniające”, powiedział Biden w telewizji ABC w czwartek. Prezydent zwrócił uwagę na ogłoszenie przez amerykańskich urzędników służby zdrowia poprzedniego dnia, że ​​trzecia szczepionka zostanie podana wszystkim obywatelom USA od 20 września. Jest to uzasadnione ochronnym działaniem szczepionek zanikającym w czasie i rozprzestrzenianiem się zmienności delta.

Trzecia dawka szczepionki od Biontech / Pfizer i Nowoczesny Zgodnie z zaleceniami należy go podać po około ośmiu miesiącach od drugiego wstrzyknięcia. 78-letni Biden otrzymał pierwszą dawkę w grudniu 2020 r., a drugą w styczniu, mówiąc ABC, że ma „zbyt dużo czasu” na odnowienie.

Jednak plany dotyczące trzeciej szczepionki są kontrowersyjne Biedne kraje Wielu nie zostało jeszcze zaszczepionych. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzega, że ​​biedne kraje powinny znajdować się w centrum globalnej kampanii szczepień, aby uzyskać więcej szczepionek na pierwszą i drugą szczepionkę.


Merkel przybywa do Beyonc ze zaktualizowanym wezwaniem do szczepień

15:30: Prezydent Angela Merkel wykorzystała fabrykę szczepionek Biotech w Marbecku. Chce usłyszeć od wszystkich, którzy nie zostali jeszcze zaszczepieni, aby chronić siebie i innych. Szczepionek jest wystarczająco dużo, aby każdy mógł zaakceptować ofertę – i to dzięki zakładzie produkcyjnym w Marburgu. Kanclerz powiedział również, że sukces Beyoncக்க potwierdza znaczenie inwestowania w badania i rozwój.

Według współzałożyciela Biontech, Aslema Türeci, zakład w Marburgu „stał się jednym z największych zakładów produkcyjnych szczepionek mRNA w Europie i na świecie”. Według Torresiego firma wyprodukowała już ponad 500 milionów puszek, a do końca roku powinno to być nawet miliard puszek.

Wirusolog Trostan przeciwko szczepionce przypominającej dla wszystkich

13:02: Wirusologia Christian Troston Uważa się, że jesienią szczepionki przypominające Corona są niepotrzebne dla większości ludzi. „Efekt bezpieczeństwa Szczepionki koronowe Na przykład grypa jest znacznie lepsza niż szczepionki ”- powiedział niemieckiej agencji prasowej w Berlinie. I natychmiastowe pojawienie się nowego wyglądu Wariant wirusowySprzeciwiając się dostępnym szczepionkom, nie spodziewał się.

Dopiero w szczególnych okolicznościach, takich jak domy spokojnej starości, widzi już świeżość Ziele Użyteczne. „Pół roku później mija Szczepionka Nabyte poziomy przeciwciał, szczególnie u osób bardzo starszych, są znacznie obniżone. “


Z tego powodu w pewnym momencie można określić poziom wieku dla populacji Szczepionka przypominająca Staje się konieczne. “W którym Ziele Ale najpierw ważne jest, aby wypełnić luki w szczepieniach dla osób powyżej 60 roku życia Niedobór szczepionek Rozsądny zatem wirusolog.

Wszystkie poprzednie komunikaty koronacyjne

Dzień 12.42: Tutaj zaczyna się nowy blog z wiadomościami Corona. Możesz przeczytać wszystkie stare wiadomości w naszym poprzednim pasku informacyjnym Corona.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Linge poleca rozmowy: berlińska SPD i Zieloni negocjują sojusz

Published

on

Sugeruje przemówienia lewicowe
Berlińskie SPD i Green Alliance do rozmów

Państwowy Komitet Wykonawczy SPD w Berlinie postanawia rozpocząć negocjacje koalicyjne. Przyłączają się zielone partie. Trzeci lewy w lidze opowiada się za negocjacjami, ale głosuje dopiero we wtorek. Negocjacje mają się rozpocząć w piątek.

Berlińska SPD wyjaśniła drogę do rozmów koalicyjnych z Zielonymi i Lewicą. Trzy tygodnie po wyborach do berlińskiej Izby Reprezentantów SPD ogłosiło, że ich zarząd państwowy jednogłośnie opowiedział się za rozpoczęciem negocjacji z obiema partiami przed zakończeniem posiedzenia komisji. Po chwili dołączyli Zieloni. Na wieczornym posiedzeniu Komitetu Krajowego nie było zdania odrębnego i tylko jeden bojkot decyzji o rozmowach koalicyjnych.

Na spotkaniu prezydent Green State Werner Graf powiedział: „Pokazano, że jest to sojusz, który może z głębi serca powiedzieć, że jest lepiej dla Berlina”. SPD, Zieloni i lewica rządzą Berlinem od 2016 roku. Lewica zdecyduje na nadzwyczajnej konferencji partyjnej we wtorek, czy kontynuować poprzednią koalicję. Na wieczornym spotkaniu lewicowe kierownictwo państwowe zarekomendowało rozpoczęcie rozmów koalicyjnych z SPD i Zielonymi.

Prezydent stanu SPD Francisco Jiffy powiedział po spotkaniu władz stanowych jego partii, że rozmowy koalicyjne powinny rozpocząć się w tym tygodniu. Na koniec należy omówić finansowanie: „Oficjalny start to piątek” – powiedział Giffy. Następnie ma powstać 16 specjalnych grup roboczych.

„Budżet, struktura finansowa, możliwości finansowe”

– Ustalimy harmonogram i ponownie zajmiemy się bardzo szczegółowo kwestią finansową, aby ustalić strukturę – powiedział polityk SPD, który chce zostać burmistrzem Berlina. „Świadomie powiedzieliśmy, że budżet, struktura finansowa i rentowność finansowa powinny być na początku tych rozmów koalicyjnych”. Ponadto, zdaniem Giffeya, wszystkie wytyczne ze wspólnego dokumentu przeglądowego muszą być „uzasadnione”.

Pod koniec piątkowych rozmów przeglądowych SPD, Zieloni i Lewica zaakceptowały 19 wytycznych. Zgodzili się w nim upoważnić kadrę nauczycielską, dać policji więcej stanowisk, więcej mieszkań, sprawną administrację i „dekadę inwestycji”.

Ponadto nowy Senat ma powołać komisję ekspercką do zbadania, jak można przeprowadzić referendum w sprawie wywłaszczenia dużych firm mieszkaniowych. W wyborach do Izby Reprezentantów zdecydowana większość wyborców głosowała za referendum.

READ  Side Think Demo Berlin: Te wydarzenia są zakazane przez policję
Continue Reading

Top News

Wszystko jest w porządku: premier RP przed Parlamentem UE – polityka

Published

on

© AFP

Korona orzechowa

Polski premier Morawicz staje w obliczu konfrontacji z parlamentem UE. Musi być przygotowany na wymianę ciężkich ciosów.

Matthias jest poza kwestią Moraviki. Polski premier będzie rozmawiał o praworządności w swoim kraju z parlamentarzystami UE w Strasburgu we wtorek.

Ponieważ parlamentarzyści w tych dniach ponownie wywierają na Polskę coraz większą presję, szef rządu musi być przygotowany na zadanie dotkliwego ciosu. Większość sądownictwa parlamentarnego zagłosowała za przyjęciem przez Komisję Europejską ostrego stanowiska wobec kraju.

Tłem kontrowersji jest orzeczenie polskiego Trybunału Konstytucyjnego. 7 października uznał, że niektóre części prawa unijnego są niezgodne z polską konstytucją. Orzeczenie kwestionuje kamień węgielny europejskiej wspólnoty prawniczej, która wywołała silny sprzeciw w Brukseli.

Polski konserwatywny rząd PiS od lat przeprowadza restrukturyzację polskiego sądownictwa. W wyniku reform Komisja Europejska wszczęła już szereg spraw o naruszenie przeciwko Warszawie i złożyła pozew w Europejskim Trybunale.

[Wenn Sie die wichtigsten Nachrichten aus Berlin, Deutschland und der Welt live auf Ihr Handy haben wollen, empfehlen wir Ihnen unsere runderneuerte App, die Sie hier für Apple- und Android-Geräte herunterladen können.]

Większość eurodeputowanych w Parlamencie Europejskim krytycznie odnosi się do tego, że polskie prawo zapewnia swego rodzaju darmową przepustkę do rządów prawa i możliwość pożegnania się ze wspólnie uzgodnionymi przepisami europejskimi. W wyniku orzeczenia Polska ma obie nogi poza europejskim systemem prawnym. W takim przypadku byłoby niesprawiedliwe, aby polski rząd płacił europejskie pieniądze” – powiedziała Katrina Barley (SPD), niemiecka eurodeputowana. „Przewodnicząca komisji Ursula van der Leyen musi wreszcie zainicjować stosowne naruszenia wobec Polski i posłużyć się rządami prawa”.

Recenzja Konserwatywnej EPP

Podobne żądania płyną ze strony konserwatywnej grupy EPL. Mechanizm ten funkcjonuje od początku roku i pozwala odbiorcy ograniczyć lub opóźnić wypłatę środków z funduszy unijnych, jeśli w kraju nie ma zastosowania praworządność.

READ  Polska stopniowo łagodzi ograniczenia koronowe | NDR.de - Nowości

[Behalten Sie den Überblick: Jeden Morgen ab 6 Uhr berichten Chefredakteur Lorenz Maroldt und sein Team im Tagesspiegel-Newsletter Checkpoint das Aktuellste und Wichtigste aus Berlin. Jetzt kostenlos anmelden: checkpoint.tagesspiegel.de]

Prezydent Angela Merkel wypowiedziała się ze zdziwieniem, biorąc pod uwagę silną presję ze strony parlamentu UE, aby podjąć zdecydowane działania przeciwko Polsce. Wezwał Komisję Europejską do powstrzymania się na razie od stosowania nowych przepisów prawnych, pomimo rosnącej presji społecznej.

Jej zdaniem można poczekać na wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (ETS) w sprawie polityka Sistu, Węgier i Polski. „Mamy duże problemy, ale radzę rozwiązać je w dialogu i znaleźć kompromisy” – powiedziała Merkel.

[Mehr aus der Hauptstadt. Mehr aus der Region. Mehr zu Politik und Gesellschaft. Und mehr Nützliches für Sie. Das gibt’s jetzt mit Tagesspiegel Plus. Jetzt 30 Tage kostenlos testen]

W przeciwieństwie do Angeli Merkel większość parlamentarzystów UE nie chce czekać na orzeczenie sądu luksemburskiego, którego można się spodziewać dopiero za kilka miesięcy. Boją się bardzo szybko opuścić kosmitę. Powód: Warszawa z niecierpliwością czeka na pomoc koronową, którą UE blokuje. W grę wchodzi dużo pieniędzy. Polska otrzyma dotację w wysokości 28 mld euro i pożyczkę w wysokości 34 mld euro.

Polska nadal jest “lojalnym członkiem UE” – obiecał w poniedziałek premier Moravici w liście otwartym do Komisji Europejskiej, Rady i Parlamentu Europejskiego. Ostrzegł jednak, że związek nie będzie wkrótce federacją niepodległych państw, ale instytucją kierowaną przez firmy, które będą unikać „wszelkiej demokratycznej kontroli”.

Continue Reading

Top News

Granica polsko-białoruska: „Błagaliśmy z obu stron”

Published

on

Stan: 18.10.2021 11:33

Polska chce zbudować ogrodzenie na granicy z Białorusią. 31 migrantów utknęło na granicy – na dwa miesiące. Boją się, że już nigdy nie opuszczą tej strefy żywi.

Isabel Sayani, Bamdat Esmeili i Olaf Bok

Przez siedem tygodni na granicy polsko-białoruskiej utknęło 26 mężczyzn i pięć kobiet. Ponieważ Polska ogłosiła cały obszar przygraniczny jako wyjątek, agencje pomocowe nie mają do nich dostępu, a dziennikarze nie mają stamtąd wstępu. „Błagaliśmy obie strony o pomoc, inaczej byśmy zginęli” – powiedział w rozmowie telefonicznej mężczyzna z Afganistanu.

W ostatnich tygodniach wzrosła liczba nielegalnych przekroczeń na tej zewnętrznej granicy UE. W miniony weekend w ciągu 24 godzin było 700 osób. Polski parlament zatwierdził teraz rządowy plan budowy ogrodzenia granicznego wzdłuż całej granicy Białorusi.

– Możesz to zrobić, to twój kraj – mówi jeden z zatrzymanych z Afganistanu. „Ale to niezgodne z prawem i przeciwko ludzkości, gdy trzymają nas za tym ogrodzeniem. Nie dali nam nic do jedzenia ani picia od dwóch miesięcy”. Białoruska straż graniczna nie zostawiła ludzi i nie wpuściła Polaków do kraju, choć twierdzą, że już pozwolono im składać wnioski o azyl.

„Trzy osoby siedzą na zewnątrz, dwie osoby śpią”

Wszyscy są słabi, Masood powiedział przez telefon: „Kiedy wezwaliśmy pomoc, nikt nas nie prosił. Było bardzo zimno. Nie wiedzieliśmy, co robić”. Ma przeziębienia i siniaki, które można usłyszeć.

Mówi, że wokół nich zbudowano ogrodzenie o wysokości od dwóch do trzech metrów. Uwięzieni ludzie będą mieli w sumie siedem namiotów, każdy z miejscem dla dwóch osób. — Ale nie są przyjazne zimą i nie są przeznaczone dla uchodźców. Podzielimy się z pięcioma. Trzech siedzi na zewnątrz, dwóch śpi, a potem zmieniamy się. Temperatury spadają, a zimno coraz bardziej zagraża ludziom.

READ  Corona News Ticker: Home Office powinno być nadal możliwe | NDR.de - Aktualności

Masood mówi, że Afgańczycy z Białorusi mogli przynieść im ciepłe ubrania tylko raz. Jednej osobie udało się uciec z powrotem na Białoruś z granicy. Teraz obawia się deportacji do Afganistanu.

Bez pomocy humanitarnej, tylko ogrodzenie

Już kilka tygodni temu sytuacja unieruchomionych ludzi była napięta – od tego czasu nic się nie poprawiło: „Białoruscy żołnierze bronią nas i przysyłają nam własny chleb: trzy bochenki dziennie. Dzielimy się nimi” Masood. „Możesz dowiedzieć się, jak jest niski”. Z paczki 500 gramów pszenicy zrobili zupę, co dałoby im trzydzieści jeden.

W związku z napiętą sytuacją na granicy z Białorusią polski rząd chce teraz postawić „solidną barierę”. Projekt o wartości 366 mln euro zatwierdziła już pierwsza izba parlamentu. Żołnierze zbudowali już 2,50-metrowe ogrodzenie o długości około 90 km, które zostało rozbudowane, a później zastąpione systemem umocnień z systemem inwigilacji – polska opozycja nazywa to „murem”.

Minister obrony Marius Blascock napisał w weekend na Twitterze: „Bez dobrej współpracy między ogrodzeniem a żołnierzami i strażą graniczną będziemy mieli kryzys migracyjny jak w 2015 roku”.

“Zabierz nas gdziekolwiek”

Rzecznik komisji powiedział, że UE nie sfinansuje budowy ogrodzenia. Najwyraźniej jednak pogarszająca się sytuacja w Brukseli jest dobrze znana. Afgańczyk, głos z ogrodzonego terenu na granicy, jest uprzejmy. Mówi, że nie rozumieją sporu między dwoma krajami, Polską i Białorusią. „Prosimy ich, aby rozwiązali swoje problemy politycznie. Uniknęliśmy wojny. To nie nasza wina”.

Zapytany, co było ważne do powiedzenia, niechętnie odpowiedział: „Ktoś słyszy nasz głos. System pomocy. To nieważne. Możemy umrzeć z zimna, a nie z głodu. Zabierz nas gdzieś. Najważniejsze, że jesteśmy zależni od życia ”.

Continue Reading

Trending