Connect with us

science

Corona, Niemcy: RKI odnotowuje 14909 nowych przypadków koronawirusa – zapadalność spada do 107,8

Published

on

panorama Liczby, karty i rysunki

RKI odnotowuje 14909 nowych przypadków koronawirusa – zapadalność spada do 107,8

„Wypadek w wyniku topnienia” – pokazuję aktualne liczby koronowe

Codziennie słyszymy o nowych przypadkach Corona. Ale co mają na myśli, skąd pochodzimy z epidemii? Jaki jest trend? Olaf Gersemann wyjaśnia i ocenia liczby zwięźle iz naciskiem każdego ranka. Wszystko, co musisz wiedzieć na 12 maja.

W Niemczech w ciągu 24 godzin odnotowano 14 909 nowych zakażeń i 268 zgonów więcej. Zmniejszono wartość trafienia ze 115,4 do 107,8. Przegląd rysunków i rysunków.

drWładze ds. Zdrowia w Niemczech zwracają się do Instytutu Roberta Kocha (RKI) w ciągu jednego dnia 14,909 W Coronie odnotowano nowe infekcje. Dla porównania: tydzień temu było to 18034 nowych infekcji.

Według RKI liczba nowych infekcji zgłoszonych w ciągu siedmiu dni przypadała na 100 000 osób w całym kraju w środę rano 107,8 (Poprzedni dzień: 115,4; poprzedni tydzień: 132,8).

Tutaj znajdziesz treści osób trzecich

Aby móc wchodzić w interakcje z lub przeglądać treści od dostawców zewnętrznych, potrzebujemy Twojej zgody.

W całych Niemczech zgłoszono w ciągu 24 godzin 268 Rejestruj nowe zgony. Tydzień temu było 285 zabitych.

Tutaj znajdziesz treści osób trzecich

Aby móc wchodzić w interakcje z lub przeglądać treści od dostawców zewnętrznych, potrzebujemy Twojej zgody.

RKI obliczano od początku epidemii 3.548.285 Udowodniona infekcja wirusem SARS-CoV-2. Faktyczna całkowita liczba prawdopodobnie będzie znacznie wyższa, ponieważ wiele infekcji nie jest rozpoznawanych. RKI podał liczbę tych, którzy wyzdrowieli 3.220.300 w. Wzrosła liczba osób, które zmarły z powodu zakażenia SARS-CoV-2 lub je potwierdziły 85,380.

narodowo Wartość R. z siedmiu dni Wymienione zgodnie z raportem zarządu RKI z wtorkowego wieczoru 0,83 (Poprzedni dzień: 0,88). Oznacza to, że teoretycznie 100 zarażonych osób zaraża 83 inne osoby. Wartość R przedstawia częstość występowania infekcji od 8 do 16 dni temu. Jeśli przez dłuższy czas jest mniejszy niż 1, proces infekcji ustępuje; Jeśli jest stale wyższy, liczba przypadków wzrasta.

Tutaj znajdziesz treści osób trzecich

Aby móc wchodzić w interakcje z lub przeglądać treści od dostawców zewnętrznych, potrzebujemy Twojej zgody.

Na około Co trzeci W Niemczech koronawirus został zaszczepiony co najmniej raz, według monitora szczepień RKI we wtorek. W związku z tym 33,3 procent ludzi otrzymało co najmniej jedną szczepionkę przeciwko Coronie.

Według RKI wszystkie agencje podały do ​​tej pory łącznie około 35,7 miliona szczepionek. Spośród nich około 27,7 miliona podano przy pierwszym szczepieniu i około 8 milionów przy drugim szczepieniu. W związku z tym odsetek szczepień całkowitych wzrósł do 9,6%. Według informacji w poniedziałek użyto 557612 strzykawek ze szczepionką. W ciągu dwóch dni w ciągu ostatnich kilku tygodni liczba dawek szczepionek zgłoszonych do RKI przekroczyła milion dawek w ciągu jednego dnia.

Wskaźnik szczepień różni się w zależności od stanu. Saarland ma najwyższy odsetek osób, które zostały zaszczepione przynajmniej po raz pierwszy – 37,5%. Brandenburgia i Saksonia są nieco za innymi krajami związkowymi, odpowiednio z wynikiem 29,2 i 29,1 procent.

Koronawirus na całym świecie

w Belgia Liczby koronowe maleją, ale nadal są znacznie wyższe niż w Niemczech. W ciągu ostatnich dwóch tygodni, według National Health Service we wtorek, wirus zainfekował średnio 364 osoby na 100 000 mieszkańców – spadek o 15 procent. W międzyczasie prawie co trzech Belgów zostało przynajmniej raz zaszczepionych przeciwko wirusowi.

Numery infekcji w w razie Pozostań na wysokim poziomie. Ministerstwo Zdrowia podało we wtorek 329,942 Nowe infekcje w ciągu 24 godzin. Zmarł w związku z wirusem 3876 Więcej ludzi. Ogólnie rzecz biorąc, kraj zamieszkały przez 1,3 miliarda ludzi ma obecnie prawie 23 miliony infekcji i 249 992 zgonów. Światowa Organizacja Zdrowia zaklasyfikowała typ wirusa, który po raz pierwszy został wykryty w Indiach, jako globalny problem.

Tutaj znajdziesz treści osób trzecich

Aby móc wchodzić w interakcje z lub przeglądać treści od dostawców zewnętrznych, potrzebujemy Twojej zgody.

Mała wyspa na Pacyfiku Nauru Według własnych informacji był to pierwszy kraj na świecie, który wprowadził dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi wszystkim dorosłym. „Grupa zadaniowa ds. Koronawirusa jest zadowolona z tego rekordu świata i dziękuje wszystkim mieszkańcom za ich wkład w ochronę Nauru przed koronawirusem” – powiedział w środę rząd. Według informacji otrzymanych w ciągu miesiąca 7392 Ludzie jako pierwsi zaszczepili AstraZeneca. Odpowiada to 108 procentom obywateli kraju – na miejscu zaszczepiono również obcokrajowców.

Wszyscy mieszkańcy powinni otrzymać drugą dawkę szczepionki w połowie lipca. Nauru jest jednym z nielicznych krajów na świecie, w którym nie odnotowano jeszcze żadnych przypadków koronawirusa. Kraj otrzymał dawki szczepionek w ramach międzynarodowego programu Covax, którego celem jest zapewnienie sprawiedliwej dystrybucji szczepionek na całym świecie.

READ  5 najważniejszych pytań dotyczących szczepionki przeciw grypie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

science

NASA zastanawia się nad sztucznym kraterem uderzeniowym na Księżycu

Published

on

Czas czytania: ok. 2 Minuty

Nowy krater podwójny na Księżycu dodaje więcej tajemnic do obiektu, który zderzył się tutaj 4 marca 2022 r., ale nie został zajęty przez żaden naród kosmiczny.
Prawa autorskie: NASA / Goddard / Arizona State University

Greenbelt (USA) – 4 marca 2022 r. na Księżyc uderzył „fragment rakiety”, którego misji do dziś nikt nie zna i którego posiadania odmawiają wszystkie znane narody podróżujące w kosmos. Teraz Lunar Reconnaissance Orbiter NASA odkrył krater uderzeniowy tajemniczego obiektu – co jest jeszcze bardziej zaskakujące.

„Zaskakujące jest to, że nie jest to tylko jedna dziura, ale dwie dziury” – wyjaśnia Komunikat prasowy z NASA Goddard Space Flight Center. Krater wschodni o średnicy 18 metrów przykrywa krater zachodni o wysokości około 16 metrów.

Szczegółowe powiększenie podwójnego otworu.  Prawa autorskie: NASA / Goddard / Arizona State University

Szczegółowe powiększenie podwójnego otworu.
Prawa autorskie: NASA / Goddard / Arizona State University

moja wiedza
„Rakieta” została odkryta w połowie lutego 2022 r., a jej dalszą trajektorię do uderzenia 4 marca 2022 r. można szybko dokładnie przewidzieć. Po raz pierwszy można było oczekiwać nieplanowanego uderzenia w naszego satelitę. Chociaż początkowo podejrzewano wystrzelenie rakiety SpaceX Elona Muska, astronom Bill Gray poprawił to założenie niedługo później i wyjaśnił, że jest to silnik wspomagający dla chińskiej misji księżycowej „Chang’e5-T1”. Jedyny problem z tą interpretacją: Chińska Agencja Kosmiczna również zaprzeczyła, że ​​​​powiedziano o rakiecie i wyjaśniła na konferencji prasowej 21 lutego 2022 roku, że górny stopień rakiety całkowicie spłonął w atmosferze tuż po wystrzeleniu.

Eksperci nie tylko nie spodziewali się podwójnego krateru, ale także wykazali, że „część rakietowa” musiała być na końcu dość masywna. „Zazwyczaj zużyta masa rakiety jest skoncentrowana na końcu silnika, ponieważ reszta rakiety to w większości teraz pusty zbiornik paliwa” – powiedział NASA. „Ale ponieważ pochodzenie tej struktury rakiety nie jest jeszcze znane, podwójny krater może stanowić wskazówkę dotyczącą pochodzenia obiektu”.

READ  RKI Weekly Balance: niski poziom koronawirusa, więcej przypadków grypy - Wikipedia

www. Grenzwissenschaft-aktuell.de
+ tutaj Możesz to zrobić Bezpłatny codzienny newsletter GreWi prośba +

W rzeczywistości podwójny krater utworzony przez znane części rakiety nie jest jeszcze znany. Na przykład cztery kratery wykonane przez jednostki SIV-B misji Apollo 13, 14, 15 i 17 były dość masywne (patrz następny rysunek) i, co nie mniej ważne, były znacznie większe i miały średnicę około 35 metrów.

Kratery uderzeniowe jednostek Apollo 13, 14, 15 i 17 SIV-B | Prawa autorskie: NASA

Kratery uderzeniowe jednostek SIV-B na Apollo 13, 14, 15 i 17.
Prawa autorskie: NASA

Cokolwiek uderzyło w księżyc, pozostawiło podwójny krater, którego kształt pozostaje tajemnicą.

Inne wiadomości na ten temat
Aktualizacja: W ten sposób skała staje się „Domem Księżyca” – i na odwrót 7 stycznia 2022
Księżycowa tajemnica rozwiązana: chiński „księżycowy dom” skurczył się do „królika” 7 stycznia 2021
Chiński moduł księżycowy do zbadania „tajemniczej chaty” po drugiej stronie księżyca 5 grudnia 2021
„Wizja statku kosmicznego” — dlaczego powinniśmy szukać rozproszeń 6 lutego 2019

źródło wyszukiwania: NASAA Chińskie Ministerstwo Spraw ZagranicznychA Projekt Pluton

© Grenzwissenschaft-aktuell.de

Continue Reading

science

„Niepokojące” pokarmy: badania ostrzegają – 5 może prowadzić do demencji

Published

on

Dla wielu z nas jedna rzecz jest szczególnie ważna, jeśli chodzi o jedzenie: powinno być szybkie, wygodne i smaczne. żywność wysoko przetworzona Dokładnie tak postępowało w życiu codziennym. Można go przygotować w międzyczasie iw krótkim czasie i zapewnić uczucie sytości, przynajmniej na krótki czas. Nie wiadomo, czy są w dobrym zdrowiu. Fakt, że oprócz nadwagi może również prowadzić do demencji, jest nowym odkryciem naukowym.

Uważaj na wysoko przetworzoną żywność? Tak mówią badania

Naukowcy z Ohio State University odkryli możliwy związek między wysoko przetworzoną żywnością a rozwojem utraty pamięci i demencji w eksperymentach na myszach. Według 2021 opublikowanych w Brain, Behavior and Immunity nauka Zwierzęta podzielono na dwie grupy – małą i dużą – i karmiono odpowiednią karmą.

Po czterech tygodniach starsze myszy nie przeszły zestawu testów poznawczych. Wykazali częściową utratę pamięci. Nie pamiętali, gdzie przed chwilą byli, lub zapomnieli o oznakach strachu w obliczu niebezpieczeństwa. Ktoś powiedział, że takich reakcji nie można zaobserwować w małej grupie myszy preparaty Uniwersytet.

Wysoko przetworzona żywność użyta w badaniu obejmowała żywność często przeznaczoną do długoterminowego przechowywania żywności:

  • Czipsy
  • Inne przekąski
  • Mrożony makaron błyskawiczny
  • mrożona pizza
  • Pyszne produkty mięsne z konserwantami

Badacz klasyfikuje efekty jako „niepokojące”.

Ruth Barrientos, profesor nadzwyczajny psychiatrii i zdrowia behawioralnego oraz jedna z głównych autorek badania, wyjaśnia powagę obecnych ustaleń:

„Fakt, że tak szybko obserwujemy te efekty, jest nieco niepokojący. Odkrycia sugerują, że spożywanie przetworzonej żywności może prowadzić do znacznych i nagłych deficytów pamięci – a wraz z wiekiem gwałtowny spadek pamięci jest bardziej prawdopodobny, aby przekształcić się w chorobę neurodegeneracyjną, taką jak jak choroba Alzheimera”.

Ruth Barrientos, adiunkt psychiatrii i zdrowia behawioralnego (Wydział Medycyny Behawioralnej, Uniwersytet Stanowy Ohio)

Według badań zapobieganie jest nadal możliwe

Jak naukowcy odkryli w tym samym czasie w swoich badaniach, obserwowane efekty można osłabić poprzez dodanie kwasu tłuszczowego omega-3 DHA. To zapobiegłoby utracie pamięci i prawie całkowicie zmniejszyłoby towarzyszące efekty zapalne. W związku z tym zalecenie Barrientos dotyczące działania to:

„(…) Być może możemy ograniczyć w naszej diecie przetworzoną żywność i zwiększyć spożycie pokarmów bogatych w kwasy tłuszczowe omega-3 DHA, zapobiegając w ten sposób lub spowalniając ten proces.”

Ruth Barrientos, adiunkt psychiatrii i zdrowia behawioralnego (Wydział Medycyny Behawioralnej, Uniwersytet Stanowy Ohio)

Co to jest żywność wysoko przetworzona?

Żywność wysoko przetworzona często zawiera znacznie więcej składników i może być spożywana bezpośrednio z podgrzewaniem lub bez. Ponadto w produktach znajduje się wiele dodatków, takich jak aromaty, barwniki i konserwanty. Niektóre z tych pierwiastków, takie jak azotyn sodu (E250) z przetworzonych kiełbas, mogą tworzyć substancje rakotwórcze w organizmie.

READ  Corona: Badacz mózgu wyjaśnia, dlaczego jesteśmy tak agresywni podczas epidemii – dowody

Ogólnie rzecz biorąc, przetworzona żywność powinna być spożywana w rozsądnych ilościach. Ich gęstość odżywcza jest zwykle bardzo niska, a zawartość kalorii jest często bardzo wysoka. Jest też dużo tłuszczu, węglowodanów, soli i cukru. Dostarczają mało białka i błonnika nasyconego. Brak regularnych ćwiczeń w tym samym czasie może prowadzić do przybierania na wadze i otyłości, jak np. Eatsmarter wspomniany.

Źródła: Brain, Behavior and Immune: „Dieta DHA zapobiega upośledzeniu funkcji poznawczych i ekspresji genów zapalnych u starszych samców szczurów karmionych dietą bogatą w rafinowane węglowodany”, Ohio State University, Whitesmarter.

Wojna szaleje na Ukrainie od 24 lutego 2022 roku. tutaj Czy możesz pomóc osobom dotkniętym chorobą?

Chcesz przeczytać od nas więcej? Śledź nas w Google News.


Continue Reading

science

Badanie: „Stara infekcja” prawie nie chroni przed nowymi wariantami Corona

Published

on

cWedług nowego badania pacjenci Orona, którzy wiosną zostali zakażeni wariantami wirusa omicron BA.1 lub BA.2 nie wykazali znaczącego wzrostu ochrony przed zakażeniem w porównaniu z obecnie dominującym wariantem BA.5.

Naukowcy z Niemieckiego Ośrodka Naczelnych w Getyndze wraz z kolegami z Hannover Medical School i Friedrich-Alexander University w Erlangen-Nuremberg wykazali, że przeciwciała nabyte w „starych infekcjach” wskazują słabo lub wcale na infekcję BA.4. Centrum Piątek blokuje BA.5. Tak więc BA.4 i BA.5 nazywane są wariantami ucieczki immunologicznej.

Przeczytaj także

Warianty patogenów powstają, ponieważ wirusy popełniają błędy podczas reprodukcji. Błędy te prowadzą do mutacji, które zmieniają białka wirusowe, w tym kolce białek powierzchniowych, które są głównym celem odpowiedzi przeciwciał.

Jeśli te mutacje skutkują słabym wiązaniem przeciwciał z białkiem wypustkowym, warianty te mogą również rozprzestrzenić się na populacje, które zostały już immunizowane w wyniku szczepienia lub szczepienia i wcześniejszej infekcji.

Przeczytaj także

Pediatra Jacob Musk obecnie leczy kilku pacjentów, którzy mieli wariant omikronowy

READ  Niedoczynność tarczycy: 4 objawy niedoczynności tarczycy
Continue Reading

Trending