Connect with us

science

Corona News: Wskaźnik infekcji w Niemczech wzrósł do 8,6 – 1456 nowych infekcji

Published

on

 • 4:30 rano: Ankieta: Dwie trzecie Niemców sprzeciwia się wakacjom w strefach ryzyka Corona.
 • 4:10 rano: : ➤ Siedmiodniowy wskaźnik infekcji w Niemczech rośnie skokowo
 • 03:45: Prezes Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Bach chce kibiców na igrzyskach, jeśli sytuacja w Coronie się poprawi.
 • 12:16: Biden chce wkrótce ogłosić decyzję w sprawie ograniczeń wjazdu do USA.

Aktualizacja taśmy na żywo Corona tutaj

➤ Siedmiodniowy wskaźnik infekcji w Niemczech rośnie skokowo

4:10 rano: Siedmiodniowy wskaźnik infekcji znacznie wzrósł. Według Instytutu Roberta Kocha (RKI) W piątek rano było 8,6 – dzień wcześniej wartość 8,0, a wcześniej 7,1. Według ostatniego spadku z 6 lipca, w ciągu siedmiu dni na 100 tys. mieszkańców przypadało jeszcze 4,9 nowych infekcji. Mają to władze służby zdrowia w Niemczech RKI W ciągu jednego dnia zgłoszono 1456 nowych przypadków korony. Wynika to z liczb z piątkowego poranka, które pokazują przypadek RKI– Tablice włączają się o 4:04 rano. Dla porównania: tydzień temu wartość wynosiła 949 trafień.

Wskaźnik infekcji był do tej pory podstawą wielu ograniczeń związanych z koronawirusem podczas pandemii, na przykład w ramach federalnego hamulca bezpieczeństwa, który wygasł pod koniec czerwca. W przyszłości należy brać pod uwagę inne wartości, takie jak hospitalizacja.

Według nowych informacji w ciągu 24 godzin w całych Niemczech zarejestrowano 18 zgonów. Tydzień temu zginęło 49 osób. RKI Od początku pandemii wykryto łącznie 3 741 781 przypadków SARS-CoV-2. Rzeczywista całkowita liczba jest prawdopodobnie znacznie wyższa, ponieważ wiele infekcji nie jest wykrywanych.

Podał liczbę tych, którzy go odzyskali RKI Z 3 638 200. Liczba osób, które miały lub miały udowodnioną historię infekcji SARS-CoV-2 Wzrósł do 91337.

Liczba reprodukcji, która ma kluczowe znaczenie dla szybkiego rozprzestrzeniania się koronawirusa, również dramatycznie wzrosła. Była to tzw. wartość R po RKI– Dane pochodzą z czwartku do 1,33 (dzień przed 1,18) i przez około dziesięć dni utrzymywały się powyżej wartości 1. Liczba ta oznacza, że ​​100 zarażonych teoretycznie zaraża kolejne 133 osoby. Jeśli wartość jest stale wyższa niż 1, liczba wystąpień wzrasta. Jeśli przez długi czas wynosi mniej niż 1, wskaźnik infekcji jest zmniejszony. Wcześniej wartość R była znacznie poniżej 1 przez około dwa miesiące.

READ  Zmiana klimatu: Republikanin z Teksasu pyta o manipulację orbitalną

Siedmiodniowy wskaźnik infekcji w Niemczech jest nadal jednocyfrowy, ale oznaki rosną. Jaką rolę odgrywa w tym najbardziej zaraźliwy wariant delta? Miniatura: Photo Alliance

Inne wiadomości dotyczące Corony:

Ankieta: Dwie trzecie w zamian za wakacje w obszarach zagrożonych koroną

4:30 rano: Dwie trzecie Niemców nie uważa tego za uzasadnione w jednym z warunków rządu federalnego” Korona– Wyjechać na wakacje do obszaru sklasyfikowanego jako obszar wysokiego ryzyka, takiego jak Hiszpania. W sondażu przeprowadzonym przez YouGov na zlecenie niemieckiej agencji prasowej 67 proc. odrzuciło wyjazdy turystyczne w te rejony. Tylko 25 procent stwierdziło, że uważa wakacje w niebezpiecznych strefach za dopuszczalne. 8 proc. nie podało żadnych informacji.

Rząd federalny Obecnie znajduje się na szczycie 122 krajów w całości lub w części w jednym z trzech krajów three Korona-Kategorie ryzyka. Wśród obszarów łatwego ryzyka są obszary wakacyjne, takie jak Hiszpania i Turcji. Portugalia i Cypr są oceniane jako regiony o wysokim wskaźniku z dużą liczbą infekcji. Osoby powracające z tych dwóch krajów, które nie zostały w pełni zaszczepione lub odzyskane, muszą zostać poddane kwarantannie przez 5 do 10 dni.

Osoby powracające z jedenastu krajów o wysokiej częstości występowania różnych regionów szczególnie niebezpiecznych wirusów poza Europą muszą zostać poddane kwarantannie przez 14 dni. Dotyczy to również tych, którzy zostali zaszczepieni i tych, którzy wyzdrowieli.

Według sondażu YouGov zdecydowana większość z 73% popiera zobowiązania do kwarantanny. 39, aby zachować je takimi, jakie są. Nawet 34% wspiera dokręcanie. Tylko 22 procent opowiada się za złagodzeniem lub wyeliminowaniem wymogów kwarantanny.

Rząd federalny złagodził już ograniczenia dotyczące podróżowania dla urlopowiczów i już planuje dalsze uproszczenia. Kategoria stref niebezpiecznych, w której obecnie sklasyfikowane są 82 kraje, prawdopodobnie zostanie usunięta 1 sierpnia wraz z nowym rozporządzeniem w sprawie wjazdu.

Prezydent MKOl Bach chce kibiców na Igrzyskach Olimpijskich, jeśli sytuacja w Koronie się poprawi

03:45: Według doniesień medialnych, przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach zwrócił się do rządu japońskiego o zawieszenie kibiców na igrzyskach, jeśli sytuacja poprawi się. KoronaPrzemyśl kontuzję. Jak donosiły w piątek japońskie media, powołując się na nienazwane departamenty rządowe, Bach wyraził pragnienie, aby podczas niedawnego spotkania z premierem Yoshihide Sugą przyglądali się widzowie. Zaledwie tydzień temu japoński rząd i organizatorzy postanowili wykluczyć kibiców z prawie wszystkich zawodów podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich.

READ  Gotha: Korzystając ze sztuczki stołowej, właściciel Covid hotspot omija federalne hamulce awaryjne

Suga podobno odpowiedział Bachowi, że rząd wraz z organizatorami, MKOl i Komitetem Paraolimpijskim dokonają przeglądu kwestii kibiców zgodnie z ustaleniami, pod warunkiem, że nastąpi znacząca zmiana w sytuacji infekcji.

Tokio znów jest w poważnych tarapatach na czas takich meczów jak KoronaWskaźniki infekcji ponownie znacząco rosną. W czwartek stolica odnotowała 1308 nowych infekcji w ciągu 24 godzin, najwyższy poziom od pół roku.

„Liczby nie rosną z tego powodu Igrzyska Olimpijskie“, potwierdził Bach po spotkaniu z Sugą.” Możemy śmiało powiedzieć, że zminimalizowaliśmy ryzyko tych meczów – powiedział. Korona-pomiary Olimpia W Tokio „to najbardziej rygorystyczne wydarzenie sportowe, jakie musi przejść”. Drogi muszą być otwarte Korona Igrzyska zostały przełożone na rok 23 lipca.

Prezes Niemieckiego Towarzystwa Medycznego Klaus Reinhardt wezwał do pogorszenia sytuacji osób nieszczepionych. Na przykład od jesieni bezpłatne testy koronacyjne nie powinny być dostępne dla osób, które nie są zaszczepione, aby zwiększyć zachętę do szczepienia się przeciwko koronie, mówi Reinhardt. Miniatura: Photo Alliance

Bawarski minister zdrowia widzi potrzebę reform w Stiko

01:05: Minister zdrowia Bawarii Klaus Hollitschek (CSU) uważa utworzenie federalnego organu ds. zdrowia za sprawę wartą rozważenia. „Po epidemii musimy poważnie zastanowić się, czy potrzebujemy krajowego instytutu, w którym moglibyśmy połączyć nasze kompetencje w dziedzinie zdrowia publicznego” – powiedział Ęrzte Zeitung. Holetschek jest rotacyjnym przewodniczącym Konferencji Ministrów Zdrowia (GMK).

Uważa również, że istnieje potrzeba zreformowania Stałego Komitetu ds. Szczepień (Stico). “Wszyscy członkowie Stiko są wolontariuszami. Nie żebym był źle zrozumiany: niezależność nauki jest naprawdę ważna. Ale możemy zapewnić członkom komitetu strukturę, która wspiera ich zawodowo w ich wolontariacie.”

W odniesieniu do zaleceń komisji dotyczących szczepień wezwał do lepszej komunikacji. Na przykład zmiana zaleceń dotyczących szczepionki Astrazeneca mogła doprowadzić do dużej niepewności. „Z punktu widzenia nauki zalecenia były z pewnością poprawne, ale z punktu widzenia tych, którzy muszą podejmować decyzje polityczne, było to bardzo trudne”. Należy więc rozważyć, jak wesprzeć Stiko.

READ  Ilość przeciwciał we krwi może się zmieniać po zakażeniu koroną

Biden chce wkrótce ogłosić decyzję w sprawie ograniczeń wjazdu do USA قريب

12:16: nasz prezydent Joe Biden Może chce dotrzeć do następnych dni الأيام Często Ekspresowe ograniczenia wjazdu dla osób z Niemiec i innych europejskich krajów strefy Schengen. W czwartek Biden powiedział po spotkaniu z politykiem CDU w Waszyngtonie, że kanclerz Angela Merkel poruszyła tę kwestię. Obecnie trwa dyskusja na temat tego, kiedy ograniczenia w podróżowaniu mogą zostać zniesione. Biden powiedział, że będzie mógł odpowiedzieć na to pytanie w najbliższych dniach. „Czekam na wiadomość od naszych pracowników z naszego zespołu Covid, kiedy to powinno się zdarzyć”.

Merkel powiedziała, że ​​skontaktowała się z Bidenem w sprawie wersji Delta Korona wirus Wymieniać się. To jest nowe wyzwanie. Teraz należy podjąć zrównoważoną decyzję, która nie zostanie cofnięta po krótkim czasie.

Unia Europejska już w zeszłym miesiącu wezwała państwa członkowskie do stopniowego znoszenia ograniczeń dla podróżnych ze Stanów Zjednoczonych i kilku innych krajów. Niemcy zezwolili wówczas na wjazd ze Stanów Zjednoczonych, między innymi, „dla wszystkich dozwolonych celów pobytu, w tym turystyki”. W przeciwnym kierunku, czyli wjazdu do Stanów Zjednoczonych, nadal obowiązują surowe wymagania.

Wszystkie raporty Corona z 15 lipca można znaleźć tutaj

Więcej na temat koronawirusa:

Z materiałami dpa, afp, sid i apa.

Francja i Grecja wprowadziły w poniedziałek obowiązkowe szczepienia przeciwko Coronie dla pracowników służby zdrowia i opieki, a Niemcy dyskutują o takim posunięciu nauczycieli. Bez względu na miejsce przymusowe szczepienia są postrzegane na całym świecie jako sposób na walkę z epidemią. Nasz przegląd pokazuje kraje, które już je wdrożyły.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Saksonia: ponad 10 zdarzeń – Drezno zaostrza zasady dotyczące korony

Published

on

Niemcy występowanie więcej niż 10

Ponownie załóż maskę – Drezno musi zaostrzyć zasady koronacji

Czy uraz pozostaje czynnikiem decydującym?

RKI trzyma się wartości infekcji jako wiodącego wskaźnika dalszych działań w pandemii koronawirusa. Cor . . Należy jednak uwzględnić również takie parametry, jak liczba zgonów i zajętość oddziałów intensywnej terapii. .

W tym momencie znajdziesz treści z Podigee

Aby wchodzić w interakcje lub przeglądać treści z Podigee i innych sieci społecznościowych, potrzebujemy Twojej zgody.

Saksonia była pierwszym krajem związkowym, który złagodził wymagania dotyczące masek w handlu detalicznym. Ponieważ wskaźnik infekcji w Dreźnie przekroczył granicę 10 dni, miasto ponownie zaostrza środki. Wracają również zobowiązania testowe.

drDrezno jest pierwszym regionem Saksonii, który ponownie zaostrzył przepisy dotyczące koronawirusa. Od soboty maski należy ponownie nosić podczas zakupów w stolicy stanu oraz w niektórych innych miejscach. Powód: wskaźnik infekcji koronowej przekroczył krytyczny poziom 10 w czwartek piąty dzień z rzędu. Ponownie obowiązują ograniczenia dotyczące kontaktów, poinformowała administracja miasta. Maksymalnie może się spotkać dziesięć osób.

Saksonia była pierwszym krajem związkowym, który złagodził wymagania dotyczące masek w handlu detalicznym. Od 16 lipca klienci mogą chodzić do sklepów bez maski – jeśli infekcja jest mniejsza niż 10 i jeśli pozwala na to odległość. Wolno było też chodzić bez maski po barach, hotelach czy miejscach kultury. To znowu w Dreźnie. Wracają też zobowiązania testowe.

Jako drugi z 13 regionów Saksonii, Lipsk zmierza do przekroczenia granicy 10. W czwartek kontuzja w Misstadt wyniosła 13,3. Była to najwyższa wartość w Saksonii, ale próg 10 przekroczyła dopiero po raz drugi z rzędu. W całej Saksonii wskaźnik infekcji w czwartek wyniósł 6,5. Wartość każdego na obszarach miejskich lub wiejskich ma znaczenie.

Przeczytaj także

Ogranicz nieszczepione

Saksońskie stowarzyszenie branżowe z zadowoleniem przyjęło wymóg wygodnej maski jako ulgę. „Oczywiście chcielibyśmy, aby liczba infekcji pozostała niska i nie wzrosła, więc zwolnienie z wymogu maski trwa dłużej” – powiedziała w czwartek dyrektor generalna Renee Glaser. Sektor detaliczny jest jednak gotowy, aby nadal przyczyniać się do walki z pandemią. . Wielu klientów dobrowolnie nosi maskę w ciągu ostatnich kilku dni.

Jednak z punktu widzenia detalisty ważna jest w przyszłości zmiana mikrosystemu o różnym poziomie infekcji – podkreślił Glaser. Przy ocenie sytuacji należy uwzględnić wypadki i inne czynniki, takie jak obłożenie szpitala.

READ  Gotha: Korzystając ze sztuczki stołowej, właściciel Covid hotspot omija federalne hamulce awaryjne
Continue Reading

science

Omega 3 więcej niż Omega 6 – Ćwiczenia lecznicze

Published

on

Właściwa dieta na migreny

Amerykański zespół badawczy donosi, że zmiana diety może zmniejszyć nasilenie bólu głowy. W szczególności ważną rolę powinien odgrywać zrównoważony stosunek między kwasami tłuszczowymi omega-3 i omega-6. Ci, którzy spożywają odpowiednią ilość kwasów omega-3 w swojej diecie, mogą zmniejszyć częstotliwość bólów głowy.

Naukowcy z University of North Carolina School of Medicine wykazali w badaniu, w jaki sposób zmiana diety z naciskiem na zbilansowaną konsumpcję kwasów tłuszczowych zmniejsza bóle głowy u osób cierpiących na migrenę przez okres 16 tygodni. Wyniki badań zostały niedawno opublikowane w słynnym czasopiśmie specjalistycznym”BMJ” przyjść.

Dieta może wpływać na migreny

Migrena to jedna z najczęstszych dolegliwości, które regularnie występują na całym świecie. Dostępne terapie są często niewystarczające, aby zapewnić pełną ulgę cierpiącym. Według zespołu badawczego dieta może zapewnić dodatkowy sposób, w jaki osoby cierpiące na migrenę mogą wpływać na nasilenie i częstotliwość ich bólów głowy.

Za dużo kwasu linolowego, za mało omega-3

Wiele osób otrzymuje z diety więcej kwasów tłuszczowych omega-6 (kwas linolowy) niż omega-3 (kwas eikozapentaenowy i kwas dokozaheksaenowy). Jednym z powodów jest to, że kwas linolowy znajduje się w olejach roślinnych, które są wykorzystywane w wielu wytwarzanych produktach.

Dla porównania produkty bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, takie jak tłuste ryby morskie (na przykład śledź lub łosoś), są spożywane mniej. Jednak prawidłowy stosunek kwasów tłuszczowych jest ważny dla organizmu, ponieważ oba kwasy tłuszczowe są prekursorami cząsteczek sygnałowych, które zwiększają lub łagodzą ból.

Przetworzona żywność często zawiera kwas linolowy

„Nasi przodkowie jedli bardzo różne ilości i rodzaje tłuszczu niż dzisiejsi ludzie” – wyjaśnia główna autorka badania Daisy Zamora. Zdaniem naukowca liczba wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, których nasz organizm sam nie wytwarza, dramatycznie wzrosła, ponieważ oleje zawierające kwas linolowy znajdują się w wielu przetworzonych produktach spożywczych, takich jak chipsy ziemniaczane, krakersy i musli.

READ  mikroRNA jako biomarkery do wczesnego wykrywania chorób neurodegeneracyjnych

Jak Omega 3 i Omega 6 działają w organizmie?

Według naukowców omega-6 i omega-3 pełnią ważne funkcje w ludzkim organizmie. W najlepszym razie kwasy tłuszczowe są ze sobą w zrównoważonym związku. Omega-6 wydaje się promować przewlekły bólPodczas gdy wykazano, że omega-3 zapobiega stanom zapalnym. Ponieważ wiele osób spożywa duże ilości przetworzonej żywności, spożywają one znacznie więcej kwasu linolowego niż kwasu eikozapentaenowego (EPA) i kwasu dokozaheksaenowego (DHA).

Zmiana diety na migreny

Aby sprawdzić, czy zmiana diety może mieć wpływ na bóle głowy, w ciągu 16 tygodni zaobserwowano 182 osoby cierpiące na migrenę. Badaniem kierował Doug Mann, profesor neurologii i chorób wewnętrznych z University of North Carolina School of Medicine.

Porównanie trzech diet

Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy. Pierwsza grupa otrzymywała dietę zawierającą średnią ilość kwasów omega-3 i omega-6, jaką spożywałaby osoba mieszkająca w Stanach Zjednoczonych. Druga grupa jadła więcej omega-3, a proporcja omega-6 nie uległa zmianie, w trzeciej grupa omega-3 wzrosła, a omega-6 spadła.

W trakcie badania zapewniono dwie trzecie dziennego zapotrzebowania na suplementy. Wszyscy badani musieli prowadzić elektroniczny dziennik, w którym odnotowywano częstotliwość i nasilenie bólów głowy.

obiecujące wyniki

„Wyniki są bardzo obiecujące” – mówi Zamora. Uczestnicy, którzy przestrzegali jednej z dwóch diet o wyższym poziomie omega-3, odczuwali mniejszy ból niż osoby z grupy kontrolnej. Efekt był bardziej wyraźny w grupie z wysokimi poziomami omega-3 i niskimi omega-6.

Kilku uczestników, którzy przyjmowali więcej kwasów omega-3, udokumentowało o dwóch do czterech mniej bólów głowy każdego miesiąca. Dodatkowo czas bólu głowy został skrócony o 1,3 do 1,7 godziny w dni z bólem głowy. Niektórzy uczestnicy ograniczają środki przeciwbólowe.

Podobny efekt do leku

„Myślę, że ta zmiana diety może mieć ogromny wpływ” – potwierdza Zamora. Obserwowany efekt jest podobny do niektórych leków stosowanych regularnie w migrenowych bólach głowy.

READ  Ilość przeciwciał we krwi może się zmieniać po zakażeniu koroną

Nie badano żadnego suplementu diety

„W tym badaniu kwasy tłuszczowe omega-3 pochodzą z ryb, a nie z suplementów” – dodaje współautor badania Keturah Faurot. Tak więc wyników nie można po prostu przenieść na stosowanie suplementów diety.

Pojęcie dotyczy innych zespołów bólowych?

Według Zamory hipoteza, że ​​niektóre kwasy tłuszczowe zmniejszają lub zwiększają ból w organizmie, może być również przeniesiona na inny przewlekły ból, a nie tylko na bóle głowy. Grupa robocza chce teraz przetestować zmiany w diecie u innych pacjentów z przewlekłymi zespołami bólowymi. (FP)

Informacje o autorze i źródle

Ten tekst jest zgodny z wymogami specjalistycznej literatury medycznej, wytycznymi klinicznymi oraz aktualnymi badaniami i został przeanalizowany przez lekarzy.

autor:

Redaktor dyplomowy (FH) Volker Plasic

puchnąć:

 • University of North Carolina School of Medicine: Zmiana spożycia niektórych kwasów tłuszczowych może zmniejszyć nasilenie bólu głowy (veröffentlicht: 01.07.2021), news.unchealthcare.org
 • Christopher E. Ramsden, Daisy Zamora, Kitura R Fauro i wsp.: Zmiany w diecie kwasów tłuszczowych n-3 i n-6 w celu zmniejszenia bólu głowy u dorosłych z migreną: randomizowane badanie kontrolowane; W: thebmj, 2021, bmj.com
 • Federalne Centrum Żywienia (BZfE): Kwasy tłuszczowe Omega-3 przeciw bólom głowy? (Opublikowano: lipiec 2021), bzfe.de

ważna uwaga:
Ten artykuł ma wyłącznie charakter ogólnych wskazówek i nie jest przeznaczony do samodzielnej diagnozy ani samoleczenia. Nie zastąpi wizyty u lekarza.

Continue Reading

science

Wskaźnik zakażenia koroną wzrasta do 74: surowsze przepisy w Lüneburgu | NDR.de – Nachrichten – Dolna Saksonia

Published

on

Stan: 27.07.2021 07:35

Region Lüneburg ma najwyższy siedmiodniowy wskaźnik infekcji w Niemczech – 74. Na dzień dzisiejszy wdrożono środki ochrony przed koroną Krok 3. Istnieją wyjątki dla handlu detalicznego i turystyki.

Hrabstwo korzysta z możliwości nowej regulacji stanu koronawirusa. Stanowi to, że poszczególne regiony mogą zostać zwolnione z bardziej rygorystycznych przepisów, jeśli nie przyczyniają się one wyraźnie do wzrostu liczby infekcji. Dla Lüneburga oznacza to: hotele, pensjonaty lub kempingi mogą nadal działać zgodnie z koncepcją czystości. Oprócz testowania w dniu przyjazdu, testowanie jest wymagane dwa razy w tygodniu. Handel detaliczny zostanie również zwolniony z bardziej rygorystycznych zasad Corona, w odstępstwie od planu rządu stanowego krok po kroku nie będzie obowiązkowych testów na zakupy w Lüneburgu.

Dodatkowe informacje

Jeśli infekcja wynosi 10 lub więcej, obiekty te zostaną zamknięte. Nowa kampania szczepień rozpoczyna się w sierpniu. (27.07.2021) więcej

Indywidualne regulacje w skrócie

 • spotkania wewnątrz i na świeżym powietrzu razem z Jedna rodzina i dwie osoby z innego domu (Reguła podwójnej rodziny) jest dozwolona. Dotyczy to również specjalnych uroczystości w domu. Dzieci do 14 roku życia nie są liczone, to samo dotyczy tych, które zostały w pełni zaszczepione i wyzdrowiały dzięki odpowiednim dowodom. Nawet dziesięcioro dzieci w wieku do 14 lat może spotykać się na zabawowych spotkaniach
 • lokale gastronomiczne Pozostań otwarty, wstęp dozwolony wewnętrzny Ale to tylko połowa pojemności Przygotuj je i ciesz się ich gośćmi wyłącznie przy stołach. wnętrze jest Negatywny wynik testu – alternatywnie dowód szczepienia lub wyleczenia – Wymagane, również zaczyna się za 23:00 Obowiązuje czas zakazu. Przy stołach dozwolone jest tylko jedzenie na wynos, ale testowanie nie jest wymagane.
 • Zamknięte prywatne uroczystości w branży restauracyjnej Tylko na zewnątrz i z zastrzeżeniem zasady podwójnego łóżka. Wszyscy goście muszą mieć negatywny wynik testu lub dowód szczepienia lub wyleczenia. Dopóki siedzenie nie jest zajęte, należy przestrzegać wymagań dotyczących odległości i maski.
 • Kluby i dyskoteki Zamknięte.
 • dla Obiekty kulturalne i rekreacyjne, takie jak kina, teatry, ogrody zoologiczne i muzea Stosowane są surowsze zasady, w tym niektóre Przyleganie i testowanie maski.
 • Domy spokojnej starości i domy opieki Dozwolone tylko z Negatywny wynik testu – Alternatywnie udowodnić szczepienia lub wyleczenie – i maska można zwiedzać.

Ukończenie szkoły wydaje się być motorem infekcji

Fakt, że wartości w okolicy Lüneburga dramatycznie wzrosły, wynika w dużej mierze z ceremonii ukończenia szkoły średniej w Bardwick. Według hrabstwa świętowała osoba zarażona. Najwyraźniej osoba nie była świadoma infekcji.

Powiat wzywa do szczepień

Według powiatu przeciętny wiek pacjenta wynosi obecnie 23 lata. Dlatego prowincja wyraźnie zaprasza młodzież i młodych dorosłych do przychodzenia do ośrodka szczepień i szczepień.

Dodatkowe informacje

Minister zdrowia Dolnej Saksonii Daniela Behrens (SPD) jest gościem w studiu Hallo Niedersachsen. © NDR

Ale jednocześnie minister zdrowia dał do zrozumienia, że ​​testy to tylko migawka. jeszcze

Mężczyzna przechodzi test koronowy w centrum szybkich testów w Hanowerze. © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Julian Stratenschulte

Administracja wojewódzka czeka jednak na reakcję władz stanowych. Oczywiste jest, że dyskoteki będą musiały zostać zamknięte. (26.07.2021) więcej

Kobieta sortuje probówki z wymazami z gardła, które są testowane na obecność koronawirusa. © obraz sojusz / dpa / dpa-Zentralbild Zdjęcie: Hendrik Schmidt

Według rzeczniczki rządu, Pörksen, rządy federalne i stanowe pracują nad nowymi standardami, które mogą obowiązywać jeszcze w sierpniu. (20.07.2021) Inne

Kalendarz z przewidywanymi koronawirusami (montaż) © PantherMedia, Colourbox Zdjęcie: belchonock

W wielu miejscach Dolnej Saksonii ponownie wzrasta liczba przypadków infekcji koronowej. Przegląd. jeszcze

Archiwa

Ludzie w dyskotece © Colourbox Zdjęcie: ArenaCreative

Bojkot opiera się na rozporządzeniu Corona. Proces infekcji musi być wyraźnie zidentyfikowany w okolicy. jeszcze

Kolaż przedstawia model nanociał obok lamy. © Instytut Chemii Biofizycznej im. Maxa Plancka / Thomas Güttler / Carmen Rotte Zdjęcie: Thomas Güttler / Carmen Rotte

Naukowcy z Getyngi opracowali małe przeciwciała przeciwko koronawirusowi. Nanociała pochodzą z alpak. jeszcze

Logo Volkswagena na siedzibie firmy w Wolfsburgu

Zysk pierwszych sześciu miesięcy przekroczył już wynik z poprzedniego roku. Ale grupa ma jeden problem. jeszcze

Kilka osób tańczy w nocnym klubie. © obraz sojusz / dpa Zdjęcie: Horst Osinger

Według władz 75 z tych gości zostało zaszczepionych w klubie w Osnabrück, a 13 wyzdrowiało. jeszcze

Na stole z maską FFP2 leży smartfon odblokowany aplikacją Luca. © Picture Alliance / Geisler-Fotopress / Christoph Hard Zdjęcie: Christoph Hard

Jest to wynik losowych kontroli podczas rejestrowania kontaktów. Policja wydała ostrzeżenia. jeszcze

Hanower: Kelner podaje kawę dwóm gościom na tarasie kawiarni na Lister Meile. © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Julian Stratenschulte

W 2020 roku w branży hotelarskiej w Dolnej Saksonii zatrudnionych było około 126 000 pracowników – o 17 procent mniej niż w roku poprzednim. jeszcze

Mężczyzna zostaje zaszczepiony przeciwko wirusowi Corona poprzez wstrzyknięcie sobie lewego ramienia. Zdjęcie: Tim Schamberger / dpa

Od dziś na miejscu jest zespół z centrum szczepień. Miasto chce zaproponować szczepienia osobom poniżej 30 roku życia. jeszcze

Fankulisse na stadionie Hannover 96 © Picture Alliance / CITYPRESS 24 Zdjęcie: Hermann Hay / CITYPRESS24

Pomimo zwiększonej liczby kontuzji, drużyna drugiej ligi może w sobotę zagrać z Rostockiem przed 22 000 widzów. jeszcze

Uczniowie w klasie siedzą przed otwartymi piórnikami. © zdjęcie sojusz Zdjęcie: Sebastian Gollnow

Uczniowie pracują nad swoim „czasem skupienia” i problemami motywacyjnymi związanymi z COVID-19. jeszcze

W każdej chwili do słuchania

Stary dźwig na terenie portu w Lueneburgu. © NDR Zdjęcie: Julius Matuschik

8 minut

Możesz usłyszeć, co jest ważne w Twojej okolicy, w regionalnych wiadomościach o 15:00 na NDR 1 Dolna Saksonia. 8 minut

Ten temat znajduje się w programie:

NDR 1 Dolna Saksonia | Region Lüneburg | 28.07.2021 | 6:30 rano.

NDR . logo
Continue Reading

Trending