Connect with us

science

Corona: Dortmund to gorący punkt w Zagłębiu Ruhry +++, kontuzje rosną bardzo szybko

Published

on

W Dortmundzkim pasku Corona znajdziesz wszystkie ważne wiadomości dotyczące zasad, występowania i wariantu omikron. Wskaźnik jest aktualizowany kilka razy dziennie.

Aktualizacja w sobotę (15 stycznia) 8:00: W dzisiejszych czasach przesłanie wydaje się powtarzać prawie codziennie: Ale Instytut Roberta Kocha (RKI) ponownie odnotował siedmiodniowy szczyt zachorowań w całym kraju. Aktualna wartość dla soboty to 497,1 (poprzedni dzień: 470,6). Jest to wynik 78 022 nowych infekcji zgłoszonych do RKI przez służby zdrowia.

Wskaźnik infekcji również rośnie w NRW: RKI zgłosiło 470,2 (poprzedni dzień: 441,6) i 17 817 nowych przypadków koronawirusa w najbardziej zaludnionym landzie w sobotę. W sobotę w ciągu 24 godzin zarejestrowano 8391 nowych infekcji. Oznacza to, że dzisiaj jest prawie 10 000 więcej pozytywnych wyników testów niż tydzień temu

Miasto Dortmund
Obecny siedmiodniowy wskaźnik zapadalności 634,7 (14 stycznia 2022)
tych Instytut Roberta Kocha (RKI)

Aktualizacja w piątek (14 stycznia) o 22:35: Wskaźnik infekcji w Dortmundzie wynosi obecnie około 635 przypadków. Jednak w jednej grupie wiekowej jest znacznie wyższy. Tymczasem siedmiodniowy wskaźnik infekcji w grupie wiekowej dzieci w wieku szkolnym i młodych dorosłych przekroczył granicę 1000. Frank Rinken, dyrektor ds. zdrowia w Dortmundzie, już to przewidział. Załóżmy, że po wakacjach wskaźnik infekcji wśród studentów może wynieść 2000 lub więcej.

Aktualizacja w piątek (14 stycznia) 21:11: Pandemia koronawirusa stawia na szali wiele relacji. Staje się to trudne, gdy jedna ze stron porzuca rzeczywistość i nagle wierzy w „alternatywne fakty”. Studentka z Bochum, sąsiedniego Dortmundu, założyła grupę samopomocy, ponieważ jej ojciec zaprzecza Coronie.

Dortmund to epicentrum Korony w Zagłębiu Ruhry

Aktualizacja w piątek (14 stycznia) o 20:15: Dortmund to epicentrum Corony w Zagłębiu Ruhry. Miasto ma najwyższy wskaźnik w regionie, z częstością 634,7. Za Dortmundem znajdują się miasta Herne, Essen i Oberhausen – wszystkie okręgi mają ponad 500. Jednak żadne inne miasto nie ma wartości większej niż Dortmund niż 600. Dortmund należy również do dziesięciu regionów o największej zachorowalności w Nadrenii Północnej-Westfalii .

Corona: inwentaryzacja lotniska w Dortmundzie po drugim roku epidemii

Aktualizacja w piątek (14 stycznia) o 19:00: Port lotniczy Dortmund zostaje ponownie otwarty po drugim roku epidemii Corony. I tym razem jest bardziej pozytywnie niż w zeszłym roku. Według lotniska powoli wyjdzie z dołka – w końcu w 2021 r. skorzystałoby z lotniska w Dortmundzie 1,7 mln pasażerów. To o 40 proc. więcej niż w 2020 r. Jednak do danych przed Coroną jeszcze długa droga. Według lotniska Ludger von Bieber, dyrektor generalny lotniska. Ale jesteśmy pewni nadchodzącego sezonu letniego.

READ  Możliwy krwawy deszcz na początku tygodnia - pustynny pył spotyka się z deszczem i burzami - meteorologia

Wirus koronowy: Departament Zdrowia Dortmundu ma ważną prośbę

Aktualizacja w piątek (14 stycznia) o 17:00: Departament Zdrowia Dortmundu wysyła pilny apel do wszystkich osób, które są obecnie testowane w kierunku koronawirusa za pomocą testu reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR). Od końca świąt Bożego Narodzenia władze codziennie otrzymują liczne telefony w sprawie wyników testów Corona.

Ministerstwo Zdrowia prosi jednak o powstrzymanie się od takich wezwań. Ze względu na dużą liczbę nowych infekcji w Dortmundzie obciążenie laboratoriów jest bardzo duże, co prowadzi do opóźnień w ocenie próbek testowych. Dlatego Frank Rinken, szef wydziału zdrowia, prosi mieszkańców Dortmundu o cierpliwość i niekontakt.

Corona w Dortmundzie: Szpitale zmieniają surowe zasady dla odwiedzających

Aktualizacja w piątek (14 stycznia) o 15:51: Szpitale w Dortmundzie i Frank Rinken, szef wydziału zdrowia, ponownie skomentowali zaostrzone zasady dotyczące wizyt, które obowiązywały tydzień temu. Rinken mówi, że nie jest to ogólny zakaz wizyt, ale wizyty powinny być poważnie ograniczone ze względu na obecną sytuację Corony. Do tej pory nie brakowało personelu. Jeśli chodzi o rozprzestrzenianie się wariantu omicron, najwyższym priorytetem jest ochrona pracowników przed infekcją. W związku z tym uzgodniono ustalenie ścisłych zasad dla odwiedzających szpital i ograniczenie liczby odwiedzających.

Corona w Dortmundzie: infekcja rośnie bardzo szybko – około 1000 nowych infekcji

Aktualizacja w piątek (14 stycznia) o 15:00: W ciągu ostatnich 24 godzin w Dortmundzie zarejestrowano 949 nowych przypadków korony. Tak więc wskaźnik infekcji skacze do 634,7. Dzień wcześniej wartość wynosiła 561. Jak podało miasto Dortmund, obecnie zakażonych patogenem jest ponad 6000 osób, a 79 pacjentów z koroną jest leczonych w szpitalu – 14 z nich jest na oddziale intensywnej terapii.

Wymagania dotyczące szczepień koronowych — Hendrik West (CDU) został zdemontowany przez kanclerza Schulze

Aktualizacja w piątek (14 stycznia) o 14:14: Wygląda na to, że kanclerz Olaf Schultz (SPD) został przekazany premierowi NRW, Hendrikowi Fustowi (CDU). Według doniesień medialnych, doradca polityczny Nowej Południowej Walii został opisany jako „amator w mundurze premiera”. ale dlaczego?

Jak donosi The Mirror, była to kwestia szczepień. Wüst’s Traffic Light Alliance naciskał na obowiązkowe szczepienia. Następnie Schulze-Fust wskazał, że powinien przedstawić propozycję pasującą do wszystkich szesnastu krajów.

READ  Tajemnicze ciało niebieskie: Naukowcy odkrywają hybrydę asteroidy i komety – Kosmos

Sygnalizacja świetlna nie chce obecnie składać własnego wniosku o obowiązkowe szczepienia – członkowie Bundestagu muszą przygotować wielostronny wniosek wraz z ministrem zdrowia Karlem Lauterbachem (SPD) i ministrem sprawiedliwości Marco Buschmannem (FDP).

Corona w Dortmundzie: Obiekty miejskie kontrolują bazę trzeciej generacji

Aktualizacja w piątek (14 stycznia) o 12:37: Według własnych informacji Stadtwerke Dortmund sprawdziło w czwartek (13 stycznia) zasady dotyczące 3G w transporcie lokalnym. Według tego ponad 95 procent osób prześwietlanych na stacjach Kampstraße i Reinoldikirche przestrzegało zasad Corony.

Dortmund dostaje nowe przepisy na zakup Corony

Aktualizacja w piątek (14 stycznia) o 12:28: W Dortmundzie zakupy w przyszłości powinny być łatwiejsze – pomimo Corony i pomimo surowych zasad. Od poniedziałku (17 stycznia) bransoletki wydawane osobom zaszczepionym i wyzdrowionym muszą być ważne przez cały tydzień, jak ogłoszono w mieście. W ten sposób osoby, które mogą dostarczyć odpowiedni dowód, unikają stania w długich kolejkach przy kontroli dostępu 2G w mieście.

Corona w Dortmundzie: Miasto jest siedliskiem infekcji

Aktualizacja w piątek (14 stycznia) 10:30: Liczba nowych przypadków koronawirusa w Nadrenii Północnej-Westfalii stale rośnie. Według danych Instytutu Roberta Kocha (RKI), siedmiodniowy wskaźnik infekcji w całym kraju wzrósł z 416,7 do 441,6 od czwartku do piątku. Jednak NRW wciąż pozostaje w tyle za krajową wartością 470,6 nowych infekcji na 100 000 ludności w ciągu tygodnia – nowy rekord.

Wuppertal pozostaje najwyżej ocenianym miastem i jest jedynym miastem w NRW, które przekroczyło próg 700 (704,8). Miasta Leverkusen (696,7), Solingen (670,3), Krefeld (651,1), Dortmund (634,7) i stolicą stanu Dusseldorf (617,1). Na drugim końcu tabeli znajduje się obszar Recklinghausen o wartości 244,5.

Państwowe Centrum Zdrowia NRW (LZG) zgłosiło wskaźnik hospitalizacji w wysokości 2,95 (czwartek: 3,02). Wskaźnik ten odnosi się do liczby pacjentów z koroną hospitalizowanych w ciągu siedmiu dni na 100 000 populacji. Odsetek pacjentów z Covid-19 w całkowitej liczbie łóżek intensywnej opieki w NRW podano 8,25 procent (czwartek: 8,42 procent).

Dworzec Centralny w Dortmundzie: Ci, którzy odmawiają noszenia masek, bronią się przed bazą Corona

Aktualizacja w piątek (14 stycznia) o 9:12: Odmowa masek zaatakowała policję w czwartek po południu (13 stycznia) na głównym dworcu kolejowym w Dortmundzie. Urzędnicy wcześniej powiadomili 20-latka o obecnych wymaganiach dotyczących masek. Policja ogłosiła przeszukanie go, ponieważ odmówił podania swoich danych osobowych. Według policyjnego raportu miał on zaatakować funkcjonariuszy i „rozdawał nakrycie głowy”. Jednak podczas ataku nikt nie został ranny.

READ  Nowe badania pokazują: Mars prawdopodobnie jest zbyt mały, aby przechowywać wodę

Corona w Dortmundzie: nowa stacja testowa musi być idealna dla pasażerów

Aktualizacja w piątek (14 stycznia) o 7:30: W Dortmundzie, o tak Aktualności Ruhry Raport, nowe centrum szybkich testów zostało otwarte. Jest to idealne rozwiązanie dla podróżnych – zlokalizowane w Westfalendamm i obsługiwane przez MedCo Group. Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku od 6:00 do 21:00, sobota i niedziela od 8:00 do 21:00:

Wirus koronowy: najwyższe wskaźniki infekcji w Niemczech – a wartości Dortmundu rosną

Aktualizacja w piątek (14 stycznia) 6:37 rano: Według RKI, władze ds. zdrowia w Niemczech zgłosiły 92 223 przypadki infekcji w ciągu 24 godzin w piątek rano. W środę po raz pierwszy liczba ta przekroczyła 80 tys. Siedmiodniowy wskaźnik infekcji również osiągnął najwyższy poziom 470,6. Dla porównania: poprzedniego dnia wartość wyniosła 427,7. Tydzień temu ogólnopolska zachorowalność wynosiła 303,4 (poprzedni miesiąc: 375,0). Według RKI wskaźnik infekcji w Dortmundzie wynosi obecnie 634,7 (poprzednio: 558,3). W związku z tym dodano 956 spraw.

Dortmund: Targi nie mogą się odbyć z powodu Corona

Aktualizacja w czwartek (13 stycznia) o 21:00: Kolejna wpadka dla targów w Dortmundzie: „Creativa” nie odbędzie się w tym roku z powodu Corony. Termin największych targów kreatywnych w Europie przypada zwykle na marzec 2022 r. – teraz po raz drugi z rzędu trzeba je odwołać z powodu pandemii. Sabine Loos, Dyrektor Zarządzający Messe Dortmund, wyjaśnia tę decyzję: „Obecna sytuacja pandemii i wymagania obecnej imprezy nie pozwalają na pomyślne zorganizowanie wiodących targów z dziesiątkami tysięcy odwiedzających w marcu”.

Wirus koronowy w Dortmundzie: miasto jest gorącym punktem w NRW

Aktualizacja, czwartek (13 stycznia) o 20:00: Z 651 zdarzeniami (stan na 13 stycznia), Dortmund jest jednym z gorących punktów w NRW. Wynika to z informacji na stronie Corona-in-zahlen.de. Jedynie Wuppertal (693), Düsseldorf (692), Solingen (644) i Leverkusen (589) miały wyższy wskaźnik. Warrendorf, Mittmann i Krefeld mają wskaźnik infekcji przekraczający 500. Wszystkie inne hrabstwa NRW i niezależne miasta wciąż mają poniżej 500 lat.

Lista zasad: © Bernd Thissen / dpa; Szkoła Wyższa; RUHR24.de

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Corona w samochodach: 2505 nowych obrażeń – siedem kolejnych zgonów | NDR.de – Aktualności

Published

on

Stan na: 19.01.2022 18:07

W Meklemburgii-Pomorzu Przednim władze odnotowały od poniedziałku 2505 nowych przypadków korony. 81 pacjentów z Covid jest leczonych na oddziałach intensywnej terapii w całym kraju. Siedmiodniowa częstość występowania nowych infekcji wynosi 608,4. Odsetek przyjęć do szpitali rządowych spada do 5,7.

Liczba nowych przypadków koronawirusa zarejestrowanych w Meklemburgii-Pomorzu Przednim wzrosła o 2505 od poniedziałku (od 16:25). To o 1163 więcej przypadków niż w zeszłym tygodniu. Eksperci spodziewali się ogromnego wzrostu ze względu na rozprzestrzenianie się wysoce zaraźliwego, ale łagodniejszego omikronu. Liczba zgonów wzrosła o siedem do 1599.

Więcej informacji

Wszystko, co musisz wiedzieć o nowej sygnalizacji świetlnej Corona, obowiązkowym teście i 2G w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. jeszcze

Według LAGuS od środy na północnym wschodzie podano 3 001 200 dawek szczepionki. W związku z tym 1 176 708 osób zostało zaszczepionych przynajmniej raz (wskaźnik szczepień wynosi 73,1%). 1 152 1650 osób zostało w pełni zaszczepionych (wskaźnik szczepień 71,5 procent). 737 989 osób otrzymało szczepienie przypominające (45,8 procent szczepień).

Wskaźnik hospitalizacji wynosi 5,7.

Wartość infekcji pacjentów z koroną przywiezionych do kliniki na leczenie w ciągu siedmiu dni na 100 000 populacji wynosi 5,7 (+0,2). Ogólnokrajowa sygnalizacja świetlna Corony nadal świeci na „żółto”, więc tak naprawdę wszędzie tam, gdzie do tej pory wdrożono zasadę 2G Plus, w przyszłości obowiązywać będzie tylko zasada 2G. Ponieważ jednak przepisy regionalne powyżej „żółtego” poziomu obowiązują obecnie we wszystkich powiatach i aglomeracjach stanu, złagodzenie nie jest jeszcze skuteczne. Według danych opublikowanych przez LAGuS i Ministerstwo Zdrowia, 242 (+8) osoby są obecnie leczone w szpitalu w całym kraju z powodu COVID-19.Według LAGuS, 81 (+3) z nich znajduje się na oddziale intensywnej terapii. Według rejestru intensywnej terapii (stan na środę 14:05), 48 (+1) pacjentów jest wentylowanych metodą inwazyjną.

Najwyższy wskaźnik przyjęć do szpitala występuje w regionie Voorpommern Rügen

Region Voorpommern-Rügen ma najwyższy wskaźnik hospitalizacji z 10,2. Kolejne miejsca zajmują miasto Rostock z 7,2, region Vorpommern-Greifswald z 6,8, Ludwigslust-Parsheim z 6,6, Schwerin z 6,3, region północno-zachodniej Meklemburgii z 3,2, region Jeziora Meklemburskiego z 3,1 i region Rostock z 2.3.

Nowy wskaźnik infekcji w północno-zachodniej Meklemburgii wyniósł 997,0

W kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie występowanie nowych infekcji przez okres siedmiu dni jest jedynie drugorzędnym kryterium określania środków ochrony przed koronami. Wzrasta do 608,4 (+74,3). Północno-zachodnia Meklemburgia miała najwyższy wskaźnik nowych infekcji i wyniósł 997,0, a najniższy – 491,6 – Zachodniopomorskie-Greeveswald. LAGuS nie pokazuje już wskaźnika infekcji w podziale na osoby zaszczepione i nieszczepione, ponieważ dane przekazane zbyt późno mogą skutkować „niepełnymi danymi”. Ponadto system LAGuS dokonał dalszych zmian w raporcie zarządczym i mapie etapów.

426 nowych infekcji w regionie Voorpommern-Greifswald

Powiat Vorpommern-Greifswald zgłosił najwięcej nowo zarażonych osób (426), następnie powiat Mecklenburg-Senblatt (371), na północny zachód od Meklemburgii (358), Ludwigslust-Parsheim (341), powiat Rostock (286), Vorpommern – Rugia (268) oraz miasta Schwerin (246) i Rostock (209).

213 urazów w szkołach i 143 w żłobkach

W ciągu tygodnia LAGuS publikuje również dane dotyczące sytuacji w szkołach i żłobkach, a także w domach opieki. Według tego w środę w szkołach w Meklemburgii-Pomorzu Przednim (+26) było 213 aktywnych przypadków infekcji. Dotyczy to 779 uczniów (+216) i 30 nauczycieli lub personelu (+2). LAGuS zgłosiło aktywne zakażenia w 143 (+37) placówkach opieki dziennej i świetlicy. Dotyczy to 392 dzieci (+107) i 93 pracowników (+24). LAGuS zgłosiło 14 aktywnych przypadków z placówek opieki nad osobami starszymi (-2). Dotknęło 171 mieszkańców (+3) i 69 pracowników (-8).

Prawie 40 procent wszystkich populacji północnoniemieckich zostało wzmocnionych do końca 2021 r. Liczba pierwszych cotygodniowych szczepień wzrosła ponad dwukrotnie w połowie listopada, ale od tego czasu utrzymuje się na stosunkowo niskim poziomie. Tygodnik NDR pokazuje, jak zmienia się tempo pierwszych, drugich i przypominających szczepień w północnych landach Niemiec.

READ  Astronomia: Sieć neuronowa indeksuje 27 milionów galaktyk

Korona w MV

Trąbka leży na ziemi w cieniu trębacza. © Zdjęcie: Dawid-W

W wyniku epidemii korony w Niemczech branże kulturalne i kreatywne straciły więcej na sprzedaży niż sektor turystyczny. jeszcze

"zostaw odległość" Mówi znak na ulicy w Kopenhadze. © obraz sojusz / dpa Zdjęcie: Nick Potts

Pomimo wysokich wskaźników infekcji Dania łagodzi niektóre zasady dotyczące korony, w Polsce zrezygnowała Rada Ekspertów ds. Korony, a Austria planuje obowiązkowe szczepienia. jeszcze

Radiowóz z niebieskimi światłami zaparkowany na skrzyżowaniu w Rostocku. Protestujący przechodzą w tle, a na pierwszym planie widać kilku policjantów. © TeleNewsNetwork Zdjęcie: TeleNewsNetwork

Demonstracje dotyczące polityki Corony odbyły się w ponad 25 miastach. W Rostocku i Gremen nie było spokoju. jeszcze

Więcej informacji

znak mówi "2G - Zaszczepione - Odzyskane - Wymagany dowód". © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Sven Hobe

W kraju zostanie zmodyfikowana sygnalizacja koronowa, co ma kluczowe znaczenie dla zaostrzenia istniejących środków ochrony przed koronami. jeszcze

Szybki test koronowy znajduje się w dokumentacji. © NDR

Między innymi potrzebne są ponownie testy fryzjera i siłowni. Schwerin również znajduje się na „żółtym” samolocie. jeszcze

Zestaw zdjęć: Christian Drosten, butelka szczepionki Cocid 19, stara kobieta poddawana testom na koronawirusa. © Sojusz zdjęć, kolorowe pudełko Zdjęcie: Michael Kappeler

Pod koniec 2019 roku w Chinach wybuchła nieznana wcześniej choroba płuc. Kilka tygodni później pierwszy przypadek pojawił się na północy. jeszcze

Corona: Powinieneś o tym wiedzieć

serwis

Smartfon Tastatur. © iStockphoto Zdjęcie: Christian Naorocki

Ministerstwa, agencje i stowarzyszenia w zachodnim stanie Meklemburgia-Pomorze Przednie uruchomiły telefony i gorące linie dla obywateli, aby zadawać pytania dotyczące koronawirusa. Oto przegląd. jeszcze

Ten temat znajduje się w programie:

Radio NDR 1 MV | aktualności | 19.01.2022 | 18:00

NDR . logo
Continue Reading

science

Stłuszczenie wątroby pomimo zdrowej diety: naukowcy dokonują zaskakującego odkrycia

Published

on

Stłuszczenie wątroby może również prowadzić do raka wątroby na dłuższą metę. (Zdjęcie ikony)

© Zachary Schurer / D

Nawet u osób przestrzegających zdrowej diety można zdiagnozować stłuszczenie wątroby. Naukowcy badają teraz, co się za tym kryje.

Kassel – co czwarta osoba w wieku powyżej 40 lat w Niemczech cierpi na bezalkoholowe stłuszczenie wątroby. Według Niemieckiej Fundacji Wątroby około jedna trzecia dorosłych ma powiększoną wątrobę z powodu magazynowania tłuszczu. Stłuszczenie wątroby staje się coraz większym problemem u dzieci.

Naukowcy z Instytutu Maxa Plancka znaleźli teraz nowy znak wskazujący na rozwój stłuszczenia wątroby. Szczególnie wybuchowy: występuje również u osób bardzo zdrowo odżywiających się.

Stłuszczenie wątroby: objawy i oznaki – na co zwracać uwagę

Ale czym właściwie jest stłuszczenie wątroby? Według przewodnika MSD: „To wyraźne nagromadzenie niektórych lipidów (trójglicerydów) w komórkach wątroby”. Dzieli się ją z grubsza na niealkoholowe stłuszczenie wątroby (NAFL) i alkoholowe stłuszczenie wątroby (AFL), ponieważ duże spożycie alkoholu może prowadzić do tego obrazu klinicznego, który jednak stosunkowo szybko ustępuje wraz z abstynencją. Problem ze stłuszczeniem wątroby polega na tym, że często pozostaje ona bezobjawowa lub objawy są słabe i niespecyficzne. Możliwe znaki to:

 • zmęczenie
 • Łagodny ból brzucha
 • Lekarz może zdiagnozować powiększoną wątrobę

Stłuszczenie wątroby: poważne konsekwencje, gdy wątroba staje się stłuszczona

Jak podkreśla MSD Guide to Medical Information Portal, należy rozróżnić rozpoznanie stłuszczenia wątroby. W przypadku chorób związanych z alkoholem następuje regresja po około sześciu tygodniach od rozpoczęcia abstynencji. Długotrwałe uszkodzenia są nadal możliwe przy długotrwałej konsumpcji. Jest to jeszcze bardziej niebezpieczne, jeśli nie można ustalić przyczyn stłuszczenia wątroby.

Stłuszczenie wątroby może również prowadzić do raka wątroby na dłuższą metę. (zdjęcie archiwalne)

© Arne Dedert / dpa

Ponieważ wątroba jest wtedy poważnie uszkodzona przez dłuższy czas. Długotrwałe spożywanie alkoholu lub niektórych leków zwykle prowadzi do stanu zapalnego, który z kolei prowadzi do marskości wątroby. Jeśli wątroba jest w stanie zapalnym i uszkodzona przez długi czas, mogą tworzyć się blizny (zwłóknienie). Kiedy bliznowacenie rozwinie się do punktu, w którym zmienia się struktura wątroby, nazywa się to marskością, zgodnie z definicją w przewodniku MSD. W samych Stanach Zjednoczonych ponad 30 000 osób umiera każdego roku z powodu powikłań marskości wątroby. Stłuszczenie wątroby może również prowadzić do raka wątroby na dłuższą metę.

READ  Możliwy krwawy deszcz na początku tygodnia - pustynny pył spotyka się z deszczem i burzami - meteorologia

Czynniki ryzyka stłuszczenia wątroby: kogo dotyczy?

Przyczyny stłuszczenia wątroby są różne. Oprócz alkoholu i niektórych leków, takich jak kortykosteroidy, przyczyną może być również otyłość. Według przewodnika MSD ważną rolę odgrywają również toksyny i zaburzenia metaboliczne, takie jak insulinooporność. Przyczyną może być również ciąża. Połączenie nadwagi i insulinooporności może prowadzić do zwiększonej akumulacji tłuszczu w komórkach wątroby. Naukowcy z Instytutu Maxa Plancka zidentyfikowali teraz inny czynnik.

Ponieważ: Nawet szczupłe osoby o normalnej wadze, które stosują zdrową dietę, mogą być dotknięte stłuszczeniem wątroby. Naukowcy podejrzewali, że rolę mogą odgrywać dwa specjalne geny. w Twoim badanieOpublikowane w Nature, pracowały z myszami, danymi pacjentów, tkankami ludzkimi i przeszczepionymi organoidami wątroby. Te ostatnie to specjalne hepatocyty (hepatocyty), które znajdowały się w trójwymiarowych mikrostrukturach. Wykorzystali to do badania genów i ich zmian. Z wyraźnym wynikiem.

Stłuszczenie wątroby pomimo zdrowej diety: nowe badanie dostarcza informacji

Utrata lub mutacja tych dwóch genów u dobrze odżywionych myszy doprowadziła do gromadzenia się tłuszczu w wątrobie i nasilenia stanu zapalnego. Zmiana w genach zwiększyła ryzyko rozwoju zapalenia wątroby i stłuszczenia wątroby u ludzi. Ponadto znacznie wzrosło ryzyko zachorowania na raka wątroby.

„W świetle alarmującego wzrostu spożycia tłuszczu i cukru na całym świecie ważne może być zidentyfikowanie osób, które ze względu na mutacje genetyczne już mają predyspozycje do środków terapeutycznych i zarządzania chorobami”, Meritxell Huch, jeden z autorów badania, wyjaśnia w oświadczeniu instytutu. Jednak konieczne są dalsze badania, aby opracować leki i opcje leczenia, które mogą pomóc tym osobom. (wolny)

Informacje zawarte w tym artykule nie zastępują wizyty u lekarza. Tylko eksperci mogą postawić prawidłową diagnozę i rozpocząć odpowiednie leczenie. Powinieneś wcześniej omówić leki lub suplementy diety z lekarzem.

Continue Reading

science

Corona w samochodach: 2778 nowych obrażeń – rekordowy wzrost | NDR.de – Aktualności

Published

on

Stan: 18.01.2022 17:18

W Meklemburgii-Pomorzu Przednim władze odnotowały od poniedziałku 2778 nowych przypadków korony. 78 pacjentów z COVID jest leczonych na oddziałach intensywnej terapii w całym kraju. Siedmiodniowa częstość występowania nowych infekcji wynosi 534,1. Liczba przyjęć do szpitali rządowych spadła do 5,5.

Liczba nowych przypadków koronawirusa zarejestrowanych w Meklemburgii-Pomorzu Przednim wzrosła o 2778 od poniedziałku (od 16:40). To 1040 przypadków więcej niż w zeszłym tygodniu i najwyższy wzrost od początku pandemii. Eksperci spodziewali się ogromnego wzrostu ze względu na rozprzestrzenianie się wysoce zaraźliwego, ale łagodniejszego omikronu. Liczba zgonów wzrosła o dziesięć do 1592.

Więcej informacji

Wszystko, co musisz wiedzieć o nowej sygnalizacji świetlnej Corona, obowiązkowym teście i 2G w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. jeszcze

Według LAGuS od poniedziałku na północnym wschodzie podano 2 975 931 dawek szczepionki. W związku z tym 1 174 812 osób zostało zaszczepionych przynajmniej raz (wskaźnik szczepień wynosi 72,9 procent). 1.148.600 osób zostało w pełni zaszczepionych (wskaźnik szczepień 71,3%). 718 155 osób otrzymało szczepienie przypominające (44,6% wskaźnik szczepień).

Wskaźnik infekcji szpitalnych 5,5

Wartość infekcji pacjentów z koroną przywiezionych do kliniki na leczenie w ciągu siedmiu dni na 100 000 mieszkańców wynosi 5,5 (-0,1). Ogólnokrajowa sygnalizacja świetlna Corony nadal świeci „na żółto”, więc tak naprawdę wszędzie tam, gdzie do tej pory wdrożono zasadę 2G Plus, w przyszłości obowiązywać będzie tylko zasada 2G. Ponieważ jednak przepisy regionalne powyżej „żółtego” poziomu obowiązują obecnie we wszystkich powiatach i aglomeracjach stanu, złagodzenie nie jest jeszcze skuteczne. Według danych opublikowanych przez LAGuS i Departament Zdrowia, 234 (-6) osób jest obecnie leczonych w szpitalu z powodu COVID-19. Według LAGuS 78 (+-0) z nich znajduje się na oddziale intensywnej terapii. Według Rejestru Intensywnej Terapii (we wtorek 14:05), 47 (+2) pacjentów jest wentylowanych metodą inwazyjną.

Najwyższy wskaźnik przyjęć do szpitala występuje w regionie Voorpommern Rügen

Region Voorpommern-Rügen ma najwyższy wskaźnik hospitalizacji wynoszący 8,9. Za nimi plasują się Ludwigslust-Parchim z 7,1, Rostock z 6,7, Vorpommern-Greifswald z 6,4, Schwerin z 6,3, Northwest Mecklenburg z 4,4, Rostock z 3,2 i Mecklenburgische Seenplatte z 1,9.

Nowy wskaźnik infekcji w północno-zachodniej Meklemburgii wyniósł 917,9

W kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie występowanie nowych infekcji przez okres siedmiu dni jest jedynie drugorzędnym kryterium określania środków ochrony przed koronami. Wzrasta do 534,1 (+63,0). Północno-zachodnia Meklemburgia miała najwyższy wskaźnik nowych infekcji i wyniósł 917,9, a najniższy – 386,8 w Zachodniopomorskim-Greeveswald. LAGuS nie pokazuje już wskaźnika infekcji w podziale na osoby zaszczepione i nieszczepione, ponieważ dane przekazane zbyt późno mogą skutkować „niepełnymi danymi”. Ponadto system LAGuS dokonał dalszych zmian w raporcie zarządczym i mapie faz.

591 nowych urazów w północno-zachodniej Meklemburgii

Okręg północno-zachodniej Meklemburgii zgłosił 591 nowo zarażonych osób, następnie Ludwigslust Parchem (531), Rostock (410), Pomorze Zachodnie (351), Pojezierze Meklemburskie (300), Pomorze Zachodnie – Greifswald (255) i Rottock (226). ) i Schwerin (114).

187 przypadków infekcji w szkołach i 106 w żłobkach

W ciągu tygodnia LAGuS publikuje również dane dotyczące sytuacji w szkołach i żłobkach, a także w domach opieki. Według tego, we wtorek było 187 aktywnych przypadków infekcji w szkołach w Meklemburgii-Pomorzu Przednim (-4). Dotyczy 563 uczniów (+18) i 28 nauczycieli lub personelu (+4). LAGuS zgłosił aktywne zakażenia w 106 (+4) placówkach w żłobkach i świetlicach. Dotyczy to 285 dzieci (+53) i 69 pracowników (+12). LAGuS zgłosił 16 aktywnych (+2) przypadków placówek opieki nad osobami starszymi. Dotyczy to 168 mieszkańców (+8) i 77 pracowników (+1).

Prawie 40 procent wszystkich populacji północnoniemieckich zostało wzmocnionych do końca 2021 r. Liczba pierwszych cotygodniowych szczepień wzrosła ponad dwukrotnie w połowie listopada, ale od tego czasu utrzymuje się na stosunkowo niskim poziomie. Tygodnik NDR pokazuje, jak zmienia się tempo pierwszych, drugich i przypominających szczepień w północnych landach Niemiec.

READ  Dlaczego niektórzy ludzie nigdy nie dostają wirusa?

Korona w MV

"zostaw odległość" Mówi znak na ulicy w Kopenhadze. © obraz sojusz / dpa Zdjęcie: Nick Potts

Pomimo wysokich wskaźników infekcji Dania łagodzi niektóre zasady dotyczące korony, w Polsce rada ekspertów ds. koronacji podała się do dymisji, a Austria planuje obowiązkowe szczepienia. jeszcze

Radiowóz z niebieskimi światłami zaparkowany na skrzyżowaniu w Rostocku. Protestujący przechodzą w tle, a na pierwszym planie widać kilku policjantów. © TeleNewsNetwork Zdjęcie: TeleNewsNetwork

Demonstracje dotyczące polityki Corony odbyły się w ponad 25 miastach. W Rostocku i Gremen nie było spokoju. jeszcze

Dziecko płynące w kierunku mężczyzny. © Imago Pictures Zdjęcie: Becky

Baseny, ośrodki społeczne i kulturalne oraz instytucje kulturalne mogą zostać ponownie otwarte, ale wiele teatrów pozostaje na razie zamkniętych. jeszcze

Więcej informacji

znak mówi "2G - Zaszczepione - Odzyskane - Wymagany dowód". © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Sven Hobe

W kraju zostanie zmodyfikowana sygnalizacja koronowa, co ma kluczowe znaczenie dla zaostrzenia istniejących środków ochrony przed koronami. jeszcze

Szybki test koronowy znajduje się w dokumentacji. © NDR

Między innymi potrzebne są ponownie testy fryzjera i siłowni. Schwerin również znajduje się na „żółtym” samolocie. jeszcze

Zestaw zdjęć: Christian Drosten, butelka szczepionki Cocid 19, stara kobieta poddawana testom na koronawirusa. © Sojusz zdjęć, kolorowe pudełko Zdjęcie: Michael Kappeler

Pod koniec 2019 roku w Chinach wybuchła nieznana wcześniej choroba płuc. Kilka tygodni później pierwszy przypadek pojawił się na północy. jeszcze

Corona: Powinieneś o tym wiedzieć

serwis

Smartfon Tastatur. © iStockphoto Zdjęcie: Christian Naorocki

Ministerstwa, agencje i stowarzyszenia w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie uruchomiły telefony i infolinie dla obywateli, aby zadawać pytania dotyczące koronawirusa. Oto przegląd. jeszcze

Ten temat znajduje się w programie:

Radio NDR 1 MV | aktualności | 18.01.2022 | 17:30

NDR . logo
Continue Reading

Trending