Connect with us

science

Corona: Co czwarta fala robi w szkołach? | Niemcy | DW

Published

on

Umieszczenie danych jest w tym punkcie jasne. Od tygodni dzieci i młodzież w Niemczech są często szczególnie dotknięte zakażeniem COVID-19. Dane z Instytutu Roberta Kocha, krajowego organu ds. zdrowia w Niemczech, pokazują obecnie najwyższą zachorowalność po siedmiu dniach w grupie wiekowej od 10 do 14 lat. W dalszej kolejności następują grupy wiekowe od 5 do 9 lat i od 15 do 19 lat.

W praktyce oznacza to, że wykryta infekcja dotyczy obecnie studentów. W swoim aktualnym cotygodniowym raporcie sytuacyjnym Instytut Roberta Kocha informuje o 856 epidemiach w szkołach w ciągu ostatnich czterech tygodni. Liczby te są „wyższe niż we wszystkich poprzednich falach epidemii”. Powodem jest prawdopodobnie łatwiejsza przenośność wariantu delta i rozszerzone testowanie.

Innym powodem jest to, że szczepienie nie jest jeszcze dozwolone. W Niemczech jest to dozwolone tylko dla dzieci od dwunastego roku życia. To może się zmienić pod koniec roku. Ale nie ma jeszcze konkretnej daty. Dyskusje wciąż trwają.

Cel polityczny: zakaz zamykania nowych szkół

Ale politycy chcą teraz uniknąć zamykania szkół na całym świecie jako środek ostrożności. Kilka badań wykazało, że psychologiczne i społeczne konsekwencje zamykania koców są bardzo negatywne. Zostało to niedawno potwierdzone podczas dyskusji z prezydentem federalnym. Być może przez długi czas w czasie pandemii pedagogika została znacznie porzucona i niewiele uwagi poświęcono konsekwencjom, jeśli szkoła jako miejsce edukacyjne i społeczne przestała istnieć.

Dziewczyna korzystająca z laptopa przed sofą w nauce w domu

Eksperci twierdzą, że nauczanie w domu nie działa dobrze dla wielu

Bundestag wprowadził właśnie nowe przepisy dotyczące koronawirusa. Po tym czasie prawo nie pozwala już na zamykanie szkół ogólnokształcących. Odtąd każda nowa ustawa w polityce Corony będzie analizowana, aby zobaczyć, w jaki sposób uwzględnia potrzeby dzieci i młodzieży w otwartych szkołach, jak obiecała Catherine Goering Eckhardt z Partii Zielonych podczas debaty w Bundestagu.

READ  Super Moon: W kwietniu na niebie jest największy księżyc w pełni w roku

Niektóre szkoły są nadal zamknięte

Ale Corona nadal wpływa na codzienne życie szkolne. Na przykład w kraju związkowym Saksonia liczącym około czterech milionów mieszkańców. Saksonia jest obecnie ogólnokrajowym hotspotem czwartej fali – wskaźnik infekcji wynosi ponad 800 (stan na 21 listopada 2021 r.). Jeśli w porach roku zdarzają się kontuzje, należy nałożyć kwarantannę. Ale czasami to nie wystarczy.Saksońskie Ministerstwo Edukacji oferuje obecnie 129 szkół z tymczasowymi ograniczeniami nałożonymi przez ministerstwo. Dotyczy to niektórych grup, grup wiekowych lub całych szkół. Dla nich ponownie odwołano lekcje i szkołę.

Nie ma krajowych numerów zamknięcia szkół, ale istnieją inne wskazówki. Konferencja Ministrów Edukacji i Kultury podaje obecnie, że 45 500 dzieci i młodzieży jest zarejestrowanych jako zarażonych, a 87 000 z dziesięciu milionów znajduje się w kwarantannie. Poprzedni tydzień był świadkiem 23 000 przypadków korony i 54 000 przypadków kwarantanny.

„Istnieje prawo do bezpiecznej szkoły”

Jana Schroeder jest naczelnym lekarzem w Instytucie Higieny i Mikrobiologii Szpitalnej Fundacji Szpitala Matthiasa. Fundacja prowadzi szpitale, ośrodki medyczne i placówki opiekuńcze. Schroeder zajmuje się obecnie przede wszystkim wpływem epidemii na dzieci. „Nieszczepieni uczniowie mają prawo do bezpiecznej szkoły: ochrona przed infekcjami i edukacja nie wykluczają się wzajemnie i nie należy ich rozgrywać przeciwko sobie” – powiedział Schroeder DW.

Portret: ferulogen Jana Schroeder

Wirusolog Jana Schroeder mówi, że konsekwencje dla dzieci są nadal niejasne

Ponieważ istnieje obowiązek szkolny, państwo musi zagwarantować podstawowe prawo do nauki i integralność fizyczną jednostki. Kluczem do sukcesu jest utrzymanie niskiego poziomu wypadków w szkole. Schroeder skrytykował „zamknięcia i zamknięcia szkół zdarzają się, gdy rząd odkłada pracę, aż będzie za późno”. „Najlepszą profilaktyką przed zamknięciem szkół jest zapobieganie zakażeniom – a ochrona przed zarażeniem to także ochrona dziecka”.

READ  Obecna korona: wyborcy RKI otrzymują groźby śmierci - Polityka

Gmina: „To dużo pracy”

100-tysięczne miasto Cottbus położone jest na południu Brandenburgii – kolejny hotspot dla koronawirusa, obecny wskaźnik infekcji wynosi ponad 400. Sytuacja nie jest tu tak wyraźna jak w sąsiedniej Saksonii. – Na szczęście żadna szkoła nie została całkowicie zamknięta – mówi rzecznik miasta Jan Glosmann z DW. Obecnie dotyczy to około 30 szkół, świetlic lub ośrodków opieki pozaszkolnej. – Ale tylko w pojedynczych przypadkach – dodaje z satysfakcją. „Znamy pragnienie zdecydowanej większości rodziców i uczniów dotyczące kontynuowania wspólnej nauki i spotkań towarzyskich”. Nic nie można wykluczyć, powiedział Glusman.

Jan Glosman, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Cottbus

Rzecznik miasta, Jan Glosmann, mówi, że śledzenie kontaktów jest dużym wyzwaniem dla gminy

Ale utrzymanie otwartych szkół oznacza dużo pracy dla gmin. „Każdego dnia otrzymujemy wyniki testów na stole, musimy dzwonić do szkół, a szkoły dzwonią do nas, aby przekazać informacje”.

Gloßmann cieszy się, że dziesięciu żołnierzy armii niemieckiej wspiera teraz śledzenie kontaktów. Nie da się tego już osiągnąć bez pomocy z zewnątrz. Wszystko jest ćwiczone, ale wysiłek jest ogromny. Kto kontaktował się z kim, kiedy i gdzie, do kogo można dotrzeć i jak, kto jest kim, gdzie i w jaki sposób otrzymuje informacje, aby zostać w domu lub udać się na kwarantannę, jak to jest zorganizowane, czy dzieci są pod opieką? Czy rodzice są informowani i tak dalej.”

Jak niebezpieczna jest choroba Covid-19 dla dzieci?

Schroeder mówi, że obecnie w szkołach dochodzi do „powszechnej infekcji”. Jest to jednak moralnie nieuzasadnione. Około jeden procent dzieci musi iść do szpitala z powodu korony. Pozostaje również niejasne, jakie późne skutki może mieć infekcja. Jeden Badanie przeprowadzone przez TU Dresden wykazałoDzieci również cierpią z powodu długotrwałych konsekwencji COVID bardziej niż wcześniej zakładano. We wszystkich dziedzinach życia obowiązuje następująca zasada: „Lepiej bezpieczniej niż żałować”, mówi Schroeder, „z wyjątkiem dzieci podczas epidemii”.

READ  Hrabstwo Dillingen: Aktualizacja Corona: Wskaźnik infekcji w hrabstwie Dillingen nadal spada

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Badanie udowadnia bardzo wysoką ochronę przed koronami za pomocą masek FFP2

Published

on

NSOto powszechny obraz w dzisiejszych czasach: większość ludzi nosi maski FFP2, ale klips na nos zagina się zbyt wysoko i zbyt ciasno przylega do nosa, aby opierać się na obudowie, ale pozostawia nad nosem przestrzeń do oddychania. Prawie niweluje efekt maski. Zgodnie z najnowszymi wynikami badania Instytutu Dynamiki i Samoorganizacji Maxa Plancka (MPI) w Getyndze jest to zbyt dużo, jeśli siedzenie jest ustawione prawidłowo.

Hej kompleksowo

Korespondent polityczny w Berlinie, odpowiedzialny za Education Worlds.

jako dyrektor MPI Eberhard Bodenschitz w The American National Chronicle Akademia Nauk Zgłoszono, że ryzyko infekcji przy prawidłowo założonej masce FFP2 wynosi zaledwie 0,1%, jeśli osoba zarażona i osoba zdrowa spotykają się w pomieszczeniu zamkniętym przez dwadzieścia minut w niewielkiej odległości.

„Maska może idealnie dopasowywać się do kształtu twarzy, jeśli przed jej założeniem zgięcie jej metalowy wspornik w okrągły kształt litery W”, mówi Bodenschatz, dzięki czemu zakaźne cząsteczki aerozolu nie mogą już przedostać się przez maskę, a okulary nie są już zamglone. nad głową.

Z drugiej strony, przy źle dopasowanej masce ryzyko infekcji, według obliczeń badaczy z Getyngi, wynosi około czterech procent. W przypadku maski chirurgicznej wystarczy dobre dopasowanie, aby zmniejszyć ryzyko infekcji maksymalnie o dziesięć procent. Maska uszczelniająca FFP2 chroni nos i policzki 75 razy lepiej niż maska ​​dopasowana chirurgicznie.

Continue Reading

science

Ciągłe wapowanie ma wpływ na potencję – MANN.TV

Published

on

Badanie dotyczące e-papierosów: „vapery” częściej cierpią na zaburzenia erekcji W nowym badaniu na temat e-papierosów i „vapingu” zbadano możliwe powiązania między zaburzeniami erekcji u mężczyzn, którzy palą tytoń przy użyciu nietradycyjnych metod. Można wykazać, że użytkownicy e-papierosów są bardziej narażeni na rozwój zaburzeń erekcji niż użytkownicy e-papierosów.

W badaniu przeprowadzono wywiady z ponad 13 000 mężczyzn w wieku powyżej 20 lat. Codzienne „dzienniki” wykazywały 2,2 razy więcej zaburzeń erekcji niż mężczyźni, którzy nie używali e-papierosów – niezależnie od tego, czy faktycznie na tych mężczyzn miały wpływ inne czynniki ryzyka. Również u uczestników badania, którzy nigdy nie byli dotknięci chorobą sercowo-naczyniową, stwierdzono:

Continue Reading

science

Koronawirus w Berlinie: wskaźnik infekcji spada do 351,4 – Większe obłożenie łóżek intensywnej opieki medycznej – Berlin

Published

on

W Brandenburgii brakuje szczepionek – minister: szczepień może być znacznie więcej

w Brandenburgii Wzrasta liczba chętnych do szczepienia, Ale wciąż brakuje szczepionki. Zdaniem minister zdrowia Ursuli Nunemacher (Zieloni) rozwój liczby szczepień jest zachęcający. „Niestety widzimy w wielu kampaniach szczepień Aby więcej osób zainteresowanych mogło zostać zaszczepionych, gdyby więcej szczepionek było dostępnych lokalniepowiedziała w piątek. Rząd federalny powinien udostępnić więcej dawek szczepionki, zwłaszcza od Biontech/Pfizer. aktualny Legalizacja tej szczepionki to „prawdziwy problem szczepień”, Zakonnice też. Dostępne są wystarczające ilości szczepionki Moderna.

Rzecznik ministerstwa, Gabriel Hess, powiedział, że szczepionki Biontech będą prawdopodobnie dostępne w racjonowaniu w nadchodzących tygodniach.

Brandenburger Hartmann-Bund skrytykował dystrybucję i legalizację szczepionki Biontech przez rząd federalny. „Najważniejszą rzeczą jest teraz szybkość i ci, którzy nie są jeszcze zaszczepieni” – powiedział przewodniczący Hanjo Pohle. Lekarz zaszczepił się w swojej klinice i musiał odwołać dwa semestry z powodu braku szczepionki. ten Częstość występowania infekcji u osób młodych jest obecnie znacznie wyższa niż u osób starszych, zachować ostrożność. Musisz być teraz zaszczepiony Ale do tego potrzebna jest szczepionka Biontech, Nawet Polak. Z Moderną, zgodnie z zaleceniami Komitetu Stałych Szczepień (Stiko), szczepienia są możliwe tylko dla osób powyżej 30 roku życia.

ten Według Ministerstwa Zdrowia liczba szczepień przeciwko Coronie w kraju stale rośnie. W ciągu ostatnich siedmiu dni podano ponad 142 000 szczepionek przeciwko koronawirusowi. Oferta szczepień jest obecnie poszerzana w całym kraju.

Niezależne miasto Frankfurt nad Odrą otworzyło w piątek na terenie targów lokalne centrum szczepień. Teltow-Fläming w środę (1 grudnia) otworzył Centrum Szczepień Luckenwalde we Fläminghalle, a okręg Dahme-Spreewald otworzył ponadregionalne centrum szczepień na byłym lotnisku Schönefeld.

w Obecnie 62,4 proc. Brandenburgii jest w pełni zaszczepionych. kraj w Porównanie krajowe jest przedostatnie w rankingu. W grupie wiekowej od 12 do 17 lat 34,3% zostało w pełni zaszczepionych, 65,6% w grupie wiekowej od 18 do 59 lat i 81,8% w grupie wiekowej powyżej 60 lat. Według danych około 320 000 osób otrzymało już szczepienie przypominające. (dpa)

READ  Infekcja koronowa może powodować cukrzycę – praktyka gojenia

Continue Reading

Trending