Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Corona: Bawaria rozluźnia kontrolę nad szczepiącymi – zjawisko monachijskie nadal się nasila

  • zKatrina kaucja

    Blisko

Sytuacja koronowa pozostaje napięta. Blokowanie w Bawarii będzie wkrótce trudne dla sprzedawców detalicznych i szkół.

  • Plik Corona *– Liczby rosną, bawarskie miasto jest najpopularniejszym miejscem w Niemczech (patrz pierwszy raport).
  • Liczba wydarzeń w Monachium wciąż rośnie, a miasto ogłosiło teraz, co to oznacza dla szkół i przedszkoli (patrz aktualizacja z 16 kwietnia, godz. 10:24).
  • Szkoły i sklepy w Bawarii są szczelnie zamknięte (patrz aktualizacja z 12 kwietnia, godz. 12:00).
  • Ten ticker się skończył, a wszystkie inne wiadomości o epidemii w Bawarii są nowe Pasek wiadomości.

+++++++++ Ten ticker już się skończył +++++++ Więcej informacji na temat sytuacji korony w Bawarii jest dostępnych Tutaj+++++++++++

Aktualizacja 12 kwietnia, godz. 12:00: Bawaria w przyszłym tygodniu zamyka szkoły i sklepy, ponieważ liczba koron koronowych dalej rośnie. Według danych Instytutu Roberta Kocha w piątek tylko trzy dzielnice: Miltonberg, Dirshenroot i Lindau oraz niezależne miasto Bamberg miały mniej niż 100 w ciągu siedmiu dni. Średnia krajowa wyniosła 180,4, a więc wyraźniejsza niż średnia krajowa wynosząca 160. Miasto Hoff nie jest już w czołówce, ale zostało przekształcone w najlepsze miejsce w Niemczech przez Grace (Turyngia).

W wielu bawarskich okręgach i okręgach miejskich od poniedziałku, w ramach przepisów dotyczących hamowania awaryjnego, spełniane są warunki, zgodnie z którymi szkoły często będą musiały przejść na nauczanie na odległość. Wyjątkiem są klasy maturalne, klasa IV i klasa 11 gimnazjum. Monachium ogłosiło już odpowiednie rozporządzenie w piątek rano (patrz poprzednia aktualizacja). Niezależnych Debata na temat otwarcia szkoły kończy się dopiero na 200 wydarzeniach na szczeblu federalnym * Obecnie w Bawarii obowiązuje limit 100, z którego w szkołach są uruchamiane hamulce awaryjne.

W handlu detalicznym warunki pełnego zamknięcia w piątek przyszłego tygodnia spełniły 23 dzielnice – czyli ponad 200 osób przez siedem dni przez co najmniej trzy dni. Możesz znaleźć przegląd zasad Tutaj. *

Corona: Bawaria łagodzi zasady dla szczepionych – impreza w Monachium wciąż rośnie, miasto ogłasza nowy regulamin przedszkola

Aktualizacja 16 kwietnia, godz. 10:24. Siedmiodniowe wydarzenia w Monachium nadal rosły, osiągając w piątek 158,5 (patrz poprzednia aktualizacja). Miasto ogłosiło teraz na Twitterze, co to oznacza dla przedszkoli i szkół w stolicy stanu: po ponad 100 takich wydarzeniach wszystkie przedszkola przejdą w przyszłym tygodniu na leczenie w nagłych wypadkach, a wiele szkół przejdzie na kształcenie na odległość. Wyjątki dotyczą ocen końcowych, klasy 4 i 11.

READ  Polska widzi powolny wzrost bezrobocia w Unii Europejskiej

Korona w Bawarii: fenomen Monachium znów rośnie

Aktualizacja 16 kwietnia, 06:07: Przez kilka dni miasto Hoff było największym hotspotem Corona w Niemczech, a teraz nastąpiła zmiana w stosunku do powyższego. Dzielnica Grace w Turyngii znajduje się na szczycie listy hotspotów z 474,3 wydarzeniami. Hoff City jest na drugim miejscu (460,4), a za nim Hoff County na czwartym miejscu (390,3). Dystrykt Dingolping-Landau (368,2) Niemcy mają szóste miejsce pod względem zapadalności.

W stolicy kraju związkowego Monachium wartość ta wynosiła 158,5 (poprzedniego dnia: 154,3). W całej Bawarii odbywa się 180,4 wydarzeń.

Korona w Bawarii: Soder-minister apeluje o ułatwienie szczepień – upadek reguły izolacji

15 kwietnia, 18:16 Osoby, które zostały zaszczepione, nie muszą już być izolowane w Bawarii, nawet po bliskim kontakcie z chorymi na koronę. Jak powiedział minister zdrowia Klaus Holtsek (CSU), w czwartek wszedł w życie nowy dekret generalny z tą ulgą.

Nie ma potrzeby izolowania osób, które zostały zaszczepione od 15 dnia ostatniego szczepienia oraz populacji dotkniętej chorobą w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Jeśli infekcja trwa od dłuższego czasu, ale osoba była zaszczepiona, nie musi przebywać w izolacji. Z doświadczenia i wiedzy Roberta Kocha wynika, że ​​nie wszystkie z tych grup ludzi są zaraźliwe. Wszystkie inne „bliskie kontakty w potwierdzonych przypadkach” należy natychmiast umieścić w izolacji w domu na 14 dni, a odwiedzający nie mogą wychodzić ani przyjmować.

Aktualizacja 15 kwietnia, godz. 12.20: Bawarskie miasto Hoff jest najważniejszym punktem koronowym w Niemczech (patrz pierwszy raport). Teraz Bundeswehr pomaga tam się szczepić. Rzecznik Dowództwa Stanowego Carsten Spiring powiedział w czwartek, że personel będzie pomagał w istniejących centrach i mobilnych zespołach szczepień. Czas szczepień ma zostać wydłużony z godziny 7:00 do 23:00. Jednak Bundeswehra nie prowadzi własnego ośrodka w Hoff, który nie prowadzi działalności w Charland, w którym szczepi się przez całą dobę – podkreślił rzecznik.

Korona w Bawarii: parlamentarzyści stanowi będą musieli nosić maski podczas przyszłych spotkań

Parlamentarzyści Bawarii również powinni mieć taką możliwość podczas przyszłych posiedzeń Maski FFP * Odzież chroniąca przed infekcjami koronowymi. Rozkaz będzie obowiązywał od 19 kwietnia, ale zostanie poproszony o natychmiastową realizację, powiedział przewodniczący parlamentu stanowego Ills Einer na początku pełnej sesji w czwartek. Parlament spotkał się w czwartek z niewielką liczbą posłów.

„Wszyscy musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zmniejszyć częstość zakażeń koronawirusem” – powiedział polityk. Brytyjczycy obecnie w praktyce Mutanty wirusa * Jest wiele razy zaraźliwa. „W przypadku wyładowań koronowych wielu posłów i pracowników musi pozostawać w izolacji – pomimo odległości i wentylacji. Jako organ konstytucyjny musimy zminimalizować to ryzyko dla parlamentu” – podkreślił Einer.

READ  53 Żeglarze zginęli: Zaginiona łódź podwodna

Holetzek: Debata o relaksacji jest niezrozumiała

Aktualizacja 15 kwietnia, godz. 11:28.: Klaus Holtzek stanowczo odrzucił dyskusje na temat dalszego łagodzenia środków antykoronowych ze względu na liczbę infekcji. „To jest debata, której osobiście nie rozumiem” – powiedział w czwartek parlamentowi krajowemu w Monachium minister zdrowia Bawarii.

Liczba nowych infekcji koronowych w Bawarii wyniosła w czwartek 5458, w ​​porównaniu z 3973 tydzień temu. Wydarzenie siedmiodniowe to 178,4. Jeśli wzrost będzie się utrzymywał w ten sposób, łóżka do intensywnej terapii z opcjami wentylacji będą zmaksymalizowane.

Obecnie są 703 łóżka z opcjami wentylacji, o 43 procent więcej niż trzy tygodnie temu. 3 stycznia br. Na wysokości drugiej fali znajdowały się 822 łóżka. Co drugi pacjent z wentylacją umiera. „Pielęgniarki na tych oddziałach walczą o życie” – powiedział Holetsek.

Kryzys koronacyjny podsyca sprzeciw w rządzie Bawarii

Aktualizacja 15 kwietnia o godz. 10:26. Kryzys koronacyjny zaostrza nieporozumienia z bawarskim rządem: po tym, jak wolni wyborcy chcieli wnieść skargę konstytucyjną przeciwko planowanej federalnej przerwie w nagłych wypadkach, minister zdrowia Klaus Holtzek bronił nakazu godziny policyjnej: ważnym sposobem uniknięcia ograniczeń jest wprowadzenie trzeciej fali kontrole koronowe. Powiedział polityk CSU Oxburger Alzheimer’s (Czwartek). „Potrzebujemy znacznego i trwałego zmniejszenia liczby infekcji i ochrony naszego systemu zdrowotnego przed przeciążeniem”.

Holetzek powiedział, że skuteczność kontroli wyjścia została mocno potwierdzona z naukowego punktu widzenia. „Pierwsza fala epidemii pokazuje, że środki, które zmniejszają wiarygodnie obserwowane interakcje, wraz z bardziej rygorystycznymi kontrolami, odgrywają znaczącą rolę w kontrolowaniu epidemii”.

Korona w Bawarii: Wolni wyborcy chcą, aby „federalna przerwa nadzwyczajna” się wymknęła

Z drugiej strony partnerzy koalicyjni wolnych wyborców chcą przechylić „federalny hamulec bezpieczeństwa” w Carlsruhe. „Wprowadzając poprawkę do ustawy o ochronie chorób zakaźnych, prezydent Angela Merkel i czarno-czerwony rząd federalny chcą zmniejszyć uprawnienia stanów” – powiedział w środę wieczorem lider partii i minister gospodarki Hubert Ivanker. Bez wyznaczonego terminu cisza nocna zaplanowana na 21:00 mogła trwać kilka miesięcy. To jest „okropne i niebezpieczne”, Ivankar wyjaśnił w wywiadzie Merkur.de. *

Bawarskie miasto jest gorącym punktem w Niemczech – zamieszanie wokół nowej zasady: „Nie możemy mediować”

Pierwszy raport 15 kwietnia, godz. 9.42: Monachium – The Corona *Liczby rosną. Bawarskie miasto Hoff to kraj o zasięgu ogólnokrajowym Wydarzenie siedmiodniowe * z 567,4. Hoff County zajmuje trzecie miejsce z wartością 474,7. W stolicy kraju związkowego Monachium wydarzenia te wciąż się nasilają. Według Roberta Kocha występ poprzedniego dnia wyniósł 147,1.RKI *) Wartość czwartkowa 154,3. 178,4 dla całej Bawarii.

READ  W Polsce liczy się całe życie!

Korona w Bawarii – zamieszanie wokół nowej zasady: „Nie możemy tego zrozumieć”

Z powodu rosnącej liczby koronów rząd federalny chce powołać prezydenta Angela Merkel Surowe zasady. Zaostrzenie przepisów antyepidemicznych ustalone przez rząd ma również wpływ na pogrzeby. I są nie do przyjęcia w oczach sprawców.

Krytykujesz planowane powściągliwość dla uczestników pogrzebów. „Po doświadczeniach z ostatnich kilku miesięcy, z bardzo różnymi zasadami w każdym kraju związkowym, nie możemy zrozumieć tej ogólnej liczby 15 bez uwzględnienia odpowiednich warunków lokalnych bez żadnych innych preferencji i nie zgłosiliśmy tego w sposób, który jest zrozumiałe dla pogrążonych w żałobie krewnych Bawarskiego Stowarzyszenia Undertaker w Swinfurcie. ”Przewodniczący Ralph Michael.

W przypadku ponad 100 wydarzeń koronacyjnych: na pogrzeb może wziąć udział tylko 15 osób

Zaostrzenie ustawy o ochronie chorób zakaźnych, zgodnie z uchwałą rządu federalnego, oznacza, że ​​jeśli wystąpi ponad 100 nowych infekcji koronowych na 100 000 osób w ciągu siedmiu dni, maksymalnie 15 osób będzie mogło uczestniczyć w pogrzebie. „W praktyce oznacza to, że niektórym rodzinom nie wolno zabierać na pogrzeb własnych dzieci i wnuków” – powiedział Michael, wiceprezes Federalnego Stowarzyszenia Niemieckich Przedsiębiorców Pogrzebowych. „Nawet rodzeństwo zmarłego nie powinno uczestniczyć w pogrzebie”.

Krewni znajdują się w wyjątkowych okolicznościach po śmierci ukochanej osoby – podkreślił Michael. „Planowane ścisłe ograniczenie żałoby gości i wykluczenie krewnych może prowadzić do ogromnej irytacji i wielkiego zrozumienia”. Według niego w Niemczech codziennie umiera 2500 osób. „Sytuację tę należy wziąć pod uwagę w odniesieniu do osób, które zginęły wraz z rządem 19 i ich krewnych oraz wszystkich pogrzebów, które obecnie odbywają się codziennie”. Undertaker zażądał następnie zniesienia zakazu dla 15 uczestników. . *Merkur.de/bayern Oferta od IPPEN.MEDIA

Lista rubryk: © Nicholas Armor / DBA / DBA-Builtfunk