Connect with us

Tech

Co potrafi nowy Ultrabook Apple’a?

Published

on

Co potrafi nowy Ultrabook Apple’a?

Nowy Apple MacBook Air zostanie wprowadzony na rynek z chipem M3 i kilkoma innymi ulepszeniami. Dzięki temu Apple rozwiązuje część irytacji poprzednich wersji, ale niektóre z nich nadal pozostają. Pokażemy Ci, co ma do zaoferowania nowy Ultrabook.

Konstrukcja MacBooka Air w 2024 roku pozostanie w dużej mierze taka sama. Po tym, jak Apple zbliżyło wygląd Ultrabooka do modelu Pro, kupujesz wysokiej jakości, kanciasty laptop z opcjonalnym matowym czarnym wykończeniem. Wariant kolorystyczny Midnight, który Apple dał nam do tego testu, ma teraz nową powłokę, która powinna zapobiegać odciskom palców.

Uzyskaj już teraz najniższą cenę na swojego nowego MacBooka

Slim Ultrabook – Mało portów

Dzięki obudowie o grubości 1,15 cm MacBook Air nadal będzie najcieńszym laptopem Apple w 2024 r. Dzięki solidnej aluminiowej obudowie sprawia wrażenie, jakby był wykonany z jednego kawałka. To, do czego Apple będzie niestety nadal dążyć w 2024 r., to ograniczony zestaw połączeń. W przeciwieństwie do modelu Pro, który ma teraz HDMI i czytnik kart SD, dostępne są tylko dwa porty USB-C, gniazdo jack 3,5 mm i opatentowany port ładowania MagSafe.

oferta

Oprócz designu MacBooka Air kolejna rzecz przyciągająca wzrok: w naszym przypadku 15,3-calowy wyświetlacz Liquid Retina. Zdekodowane logo Apple oznacza: Jasny panel IPS o jasności 500 nitów z podświetleniem LED i wyświetlaczem o przekątnej 38,91 cm. Rozdzielczość 2880 x 1864 zapewnia wysoką gęstość pikseli do 224 ppi. Obsługiwana jest także ponad miliard kolorów w dużej przestrzeni barw P3. Apple po raz kolejny przegapiło okazję na zintegrowanie technologii rozpoznawania twarzy Face ID z wycięciem. Na pewno znajdzie się tu miejsce, wszak technologię znajdziemy także w iPadzie Pro.

Recenzja MacBooka Air M3

Standardowa kalibracja ekranu wydaje się być porównywalna z kalibracją MacBooka Pro, choć porównanie będziemy musieli przeprowadzić później. Do pracy zawodowej Apple umożliwia przełączanie między profilami takimi jak Adobe RGB, sRGB lub standardami, takimi jak Rec.ITU-R BT.2020-1. Kolory i jasność możesz także dostosować za pomocą Asystenta. Rozdzielczość 2880 x 1864 gwarantuje także brak pikselizacji podczas codziennego oglądania na 15-calowym MacBooku Air. Chociaż gęstość pikseli 224 ppi jest całkiem przyzwoita do codziennego użytku, w modelach Pro uzyskasz nieco ostrzejsze wyświetlacze.

READ  Sonda NASA dokonuje niezwykłego odkrycia na Marsie

Nowy chip M3 wreszcie pozwala na użycie dwóch zewnętrznych wyświetlaczy. Następnie wewnętrzny wyświetlacz MacBooka Air wyłącza się, ale poprzednie modele Silicone nie miały konfiguracji z dwoma ekranami.

Wydajność M3 w nowym Apple MacBook Air

Nasz egzemplarz testowy miał konfigurację z 8 procesorami i 10 rdzeniami graficznymi, co czyniło go najpotężniejszą wersją obecnego MacBooka Air. Jeśli potrzebujesz niższej wydajności, możesz wybrać także wersję z 8-rdzeniowym procesorem graficznym. Zawsze istnieje silnik neuronowy z 16 rdzeniami.

Różnice w wydajności w obecnej generacji M3 są dość dramatyczne w standardach. Bo choć różnice w wydajności wielordzeniowej nie są zbyt duże, to w przypadku M3-Air trzeba zgodzić się na kompromisy, zwłaszcza jeśli chodzi o wydajność GPU. Nie jest to w żadnym wypadku zaskakujące, ponieważ modele Pro mają dostępną większą liczbę rdzeni graficznych:

Egzamin MacBooka Air M3 MacBooka Pro M3 Pro MacBook Pro M3 Max
Procesor Geekbench 6 (pojedynczy/wiele) 3153 / 12033 3130 / 14243 3092 / 19315
Karta graficzna Geekbench 6 30 457 43050 76507
Cinebencha R32 3314 punktów 5426 punktów 19671 punktów
Przeczytaj test AS SSD Benchmark 2.0 3050 MB/s 5000 MB/s 5600 MB/s
Zapis AS SSD Benchmark 2.0 3400 MB/s 5600 MB/s 7500 MB/s

Różnice w wydajności nadal nie są znaczące. Potwierdzam to wrażenie z codziennej pracy z MacBookiem Air M3. Programy otwierają się bez zauważalnych czasów ładowania, mogłem bez problemu korzystać z wymagającej dużej ilości pamięci RAM przeglądarki Arc opartej na Chromium z niezliczoną liczbą kart i nie ma żadnej różnicy w edycji zdjęć w porównaniu z moim „codziennym sterownikiem”. . Ogólnie rzecz biorąc, oba laptopy są na tym samym poziomie pod względem zauważalnej wydajności.

Recenzja MacBooka Air M3

Wi-Fi 6E i drogie przechowywanie

Na koniec jeszcze dwie rzeczy, które niepokoją mnie w wydajności MacBooka Air, gdyż laptop ten ukaże się w 2024 roku i współpracuje wyłącznie z Wi-Fi 6E. Chciałbym zobaczyć Wi-Fi 7 w tym arkuszu danych, ponieważ nowy standard bezprzewodowy powoli, ale niezawodnie trafia do routerów sieci domowej i smartfonów. Nie mam jednak nic do zarzucenia Bluetoothowi 5.3.

READ  Tryb samochodowy w Mapach Google zostanie wycofany w lutym 2024 r

Każdy, kto potrzebuje więcej pamięci od Apple, będzie musiał sięgnąć głęboko do kieszeni. Trzeba przyznać, że zintegrowane dyski SSD są naprawdę wydajne i zapewniają prędkość odczytu przekraczającą 3000 MB/s. W przypadku testowanego przez nas modelu z 10 rdzeniami graficznymi aktualizacja pamięci RAM z 16 GB do 24 GB kosztuje dokładnie 230 euro dodatkowo. Apple podaje tę samą cenę za aktualizację z 512 GB pamięci wewnętrznej do 1 TB pamięci wewnętrznej. W takim przypadku dysk SSD o pojemności 2 TB kosztuje 690 euro.

Zasilanie bateryjne nowego MacBooka Air

Pojemność baterii w MacBooku Air 2024 wynosi 66,5 watogodzin, czyli jest nieco większa niż w mniejszym modelu (52,6 watogodzin). Dzięki wydajniejszemu procesorowi czas odtwarzania powinien ustanowić nowy rekord w historii MacBooka Air — Apple mówi o imponujących 18 godzinach odtwarzania wideo.

W „prawdziwym” dniu pracy, składającym się z pisania SMS-ów w przeglądarce Google Chrome, słuchania muzyki na YouTube, korzystania z komunikatorów takich jak WhatsApp i Slack, a także krótkiej sesji grania w celu testowania, poziom naładowania MacBooka Air po dziesięciu godzinach pracy nadal wskazywał 15 procent . Dzieje się tak pomimo tego, że Apple domyślnie wyłącza tryb oszczędzania energii.

Recenzja MacBooka Air M3

Standard obejmuje najsłabszy obecnie zasilacz Apple do MacBooka, który wytwarza zaledwie 35 watów. Fakt, że oferuje dwa porty USB-C, jest miłym dodatkiem – ale jeszcze bardziej spowalnia czas ładowania, jeśli chcesz ładować dwa urządzenia jednocześnie. Jeśli na co dzień potrzebujesz krótszego czasu ładowania, będziesz musiał wydać kolejne 65 euro na szybką ładowarkę Apple – przynajmniej jeśli zdecydujesz się na podstawową wersję MacBooka Air. W przypadku wersji high-end możesz bezpłatnie dodać do swojego koszyka szybszy zasilacz. Zapewnia to dwukrotnie większą moc przy 70 W, ale ma tylko port USB-C.

READ  Asteroidy bliskie Ziemi dzisiaj: 9 krążowników orbitalnych zbliża się do Ziemi!

Wniosek dotyczący Apple MacBook Air

MacBook Air pozostanie maszyną premium nawet w 2024 roku i z SoC M3. To przewyższa większość konkurentów pod względem projektowania, produkcji, poziomu wydajności i żywotności baterii. Każdy, kto wyposaży MacBooka Air w wystarczającą wydajność i wystarczającą ilość pamięci, szybko staje przed trudną decyzją: czy nie powinien to być MacBook Pro? Największym problemem M3 Air jest to, że Apple MacBook Pro jest o wiele lepszy.

Funkcje Apple MacBook Air

  • Piękny design i nienaganne wykonanie
  • Świetny wariant kolorystyczny do korekcji kolorów w edycji zdjęć i wideo
  • Wysoki poziom wydajności podstawy M3
  • Szybkie dyski SSD i szybka pamięć RAM
  • Świetna żywotność baterii

Wady Apple MacBook Air

  • Niska różnorodność połączeń dzięki tylko dwóm portom USB-C
  • Niestety znowu bez Face ID (ale z kamerą internetową 1080p)
  • WiFi 7 będzie bardziej przyszłościowe
  • Ulepszenia pamięci są drogie i dostępne tylko w fabryce
  • Szybkie ładowanie tylko za pomocą opcjonalnej szybkiej ładowarki (koszt 65 EUR)

Nowy MacBook Air 15 Koszty w Internecie Około 1500 euro.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Google tworzy grupę roboczą ds. bezpiecznej sztucznej inteligencji

Published

on

Google tworzy grupę roboczą ds. bezpiecznej sztucznej inteligencji

„Sztuczna inteligencja potrzebuje bezpiecznych ram i standardów aplikacji, które nadążą za szybkim rozwojem” – twierdzi Google. Aby sprostać tym wyzwaniom, ma zostać utworzona nowa organizacja: Koalicja na rzecz bezpiecznej sztucznej inteligencji (CoSAI), która została powołana w czwartek. Oprócz Google członkami założycielami są Amazon, Anthropic, Chainguard, Cisco, Cohere, GenLab, IBM, Intel, Microsoft, NVIDIA, OpenAI, PayPal i Wiz. (Wiz to start-up zajmujący się bezpieczeństwem IT, którego przejęciem jest zainteresowany Google).

reklama

Najwyższa Komisja Kontroli i Kontroli Finansowej Chciałbyś współpracować z nauką, innymi organizacjami i ogólnie branżą IT i początkowo kierować trzema grupami roboczymi: zabezpieczyć łańcuch dostaw AI (bezpieczeństwo łańcucha dostaw oprogramowania dla systemów AI), przygotować bezpieczeństwo IT na zmieniające się scenariusze zagrożeń dzięki sztucznej inteligencji, a także do zarządzania bezpieczeństwem sztucznej inteligencji.

Ta druga grupa powinna np. opracować system definicji, aby ludzie w branży mniej o sobie mówili. Lista zadań do wykonania obejmuje także listy kontrolne i ustandaryzowane systemy oceny służące do oceny gotowości na problemy związane z bezpieczeństwem w aplikacjach AI, zarządzania nimi i monitorowania ich oraz raportowania problemów związanych z bezpieczeństwem.

Aby wzmocnić bezpieczeństwo IT w walce z atakami wykorzystującymi sztuczną inteligencję, druga grupa robocza CoSAI stworzy ramy, które pomogą obrońcom IT zdecydować, czy zainwestować w środki łagodzące. Pierwsza grupa robocza opracuje instrukcje w oparciu o doświadczenia z wykorzystaniem klasycznego oprogramowania. Przewodniki te mają pomóc Ci dowiedzieć się, jak wygląda dana sztuczna inteligencja (pochodzenie i utworzenie) oraz w jaki sposób może ona wchodzić w interakcje z ofertami stron trzecich w celu wnioskowania o zagrożeniach.

Inne inicjatywy CoSAI Jesienią Google rozszerzył swój program nagród za błędy o produkty AI, aby zachęcić strony trzecie do badania luk w zabezpieczeniach AI. W czerwcu poprzedniego roku firma danych Bezpieczny framework dla sztucznej inteligencji Opublikowano we współpracy z partnerami z branży Dobrowolne zobowiązania dotyczące sztucznej inteligencji opublikowany.

READ  230 000 fanów Steam już oczekuje rozpoczęcia wczesnego dostępu • JPGAMES.DE

Polecane treści redakcyjne

Po Twojej akceptacji, zewnętrzny kwestionariusz (Opinary GmbH) zostanie przesłany tutaj.

Zawsze przesyłaj ankiety


(S)

Continue Reading

Tech

Dołączone procesory graficzne RDNA 3: Zgadnij o nowych kartach graficznych

Published

on

Dołączone procesory graficzne RDNA 3: Zgadnij o nowych kartach graficznych

Ten rok był jak dotąd skąpy w wydawaniu nowych kart graficznych obecnych generacji. Dopiero w styczniu 2024 roku Nvidia i AMD zdecydowały się na rozbudowę Ada Lovelace i RDNA 3. Pod koniec roku plotki spodziewają się także premiery kolejnych generacji Blackwell (Geforce RTX 5000) i RDNA 4 (Radeon RX 8000). Jednak obecnie lista niestandardowych projektów sporządzona przez partnera zarządu firmy Acer w Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej (EEC) pokazuje, że RDNA 3 może pójść jeszcze dalej.

Czy pojawią się jeszcze trzy nowe modele RX-7000?

Na tej liście znajduje się wiele niestandardowych projektów kart graficznych, które są już dostępne, ale firma Acer wspomina także o trzech innych modelach, które nie są jeszcze dostępne na rynku, ale gdzie indziej nie ma o nich żadnych informacji lub jest ich niewiele. Na liście EEC można znaleźć kompilacje Predator Bifrost i Nitro Custom dla różnych procesorów graficznych Arc Alchemist i RDNA 3 firm Intel i AMD.

Odkryj karty graficzne z serii Radeon RX 7000 na Amazon

Nowością są Radeon RX 7700, 7800 i 7900 bez przyrostka XT. Na razie wspomniane modele dostępne są wyłącznie w wersjach XT, natomiast Radeon RX 7600 to jedyna generacja procesorów graficznych wypuszczona przez AMD bez XT. Ponieważ nie należy się już spodziewać premiery tych modeli, można założyć, że Acer chce się zabezpieczyć, podając dowolne nazwy procesorów graficznych, na wypadek gdyby AMD tutaj podjęło działania.

Radeon RX 7990 XTX: aktualizacja RDNA 3 do 405 W?

Jednak projektant chipów może nadal pozostawić lukę otwartą i rozważyć wypuszczenie jej w późniejszym terminie. Istnieje również duża rozbieżność w liczbie różnych modeli 2 i 3 opartych na RDNA. Wydanie Radeonów RX 7700, 7800 i 7900 wydaje się obecnie mało prawdopodobne. Firma Seasonic niedawno rozpoczęła spekulacje na temat wskaźników TDP na temat tego, czy AMD może zaktualizować wysokiej klasy RDNA 3.

READ  W bazie Steam › Macerkopf pojawiają się dwa nowe komputery Mac

źródło: Europejska Wspólnota Gospodarcza


Continue Reading

Tech

Renowacja iPoda z Apple Watch: TinyPod jest już dostępny

Published

on

Renowacja iPoda z Apple Watch: TinyPod jest już dostępny

W USA realizowany jest ciekawy stary projekt: tak zwany TinyPod ma na celu przekształcenie Apple Watch w rodzaj mini-iPoda za pomocą specjalnego etui. Komputerowy zegarek umieszczono w kopercie bez paska, który z kolei powinien móc mechanicznie przekierować cyfrową koronkę Apple Watcha na kółko przewijania z przodu. Teraz firma stojąca za TinyPod zaczęła publikować więcej szczegółów na temat różnych modeli i przyjmować pierwsze zamówienia. Zostanie on jednak dostarczony dopiero jesienią.

reklama

Jak wynika ze strony internetowej i maila do zainteresowanych, będzie to TinyPod W dwóch opcjachKażdy będzie dostępny w trzech rozmiarach. Standardowy TinyPod kosztuje 89,99 USD plus podatek od wysyłki i importu i jest wyposażony w wyżej wymienione kółko przewijania. Etui jest wykonane z tworzywa sztucznego i posiada także przyciski identyczne z przyciskami sterującymi Apple Watcha.

Istnieją również otwory na głośniki i mikrofon, a miejsce ładowania zegarka jest odsłonięte z tyłu, dzięki czemu można kontynuować ładowanie urządzenia za pośrednictwem MagSafe. TinyPod oferuje w sumie trzy wersje oparte na różnych rozmiarach Apple Watch: 41/40 mm, 45/44 mm i 49 mm dla Apple Watch Ultra 1 i 2. Dostępny latem tego roku w cenie 39,99 dolarów plus podatek od sprzedaży, wysyłka i import, TinyPod lite to po raz kolejny tylko etui na Apple Watch, który wydaje się być wykonany z rozciągliwego materiału. Tutaj przyciski zegarka również pojawiają się jako przyciski z jednej strony, ale z drugiej strony są po prostu skierowane na zewnątrz obudowy. Brakuje kółka przewijania.

Twórca TinyPod i szef małej firmy z Nowego Jorku Były inżynier projektant w komunikatorze Snap, szczególnie dumny z kółka przewijania. „Tak, faktycznie się przewija. Dzięki starannie napędzanym elementom wewnątrz kółko TinyPod ma bezpośredni kontakt z koroną zegarka Apple Watch”. Oznacza to, że można w naturalny sposób przewijać cały system operacyjny – piszą twórcy TinyPod.

READ  Asteroidy bliskie Ziemi dzisiaj: 9 krążowników orbitalnych zbliża się do Ziemi!

Ideą TinyPod jest przekształcenie Apple Watch w zupełnie nowe urządzenie, które dzięki małemu ekranowi i pełnemu pakietowi aplikacji, w tym do komunikacji, może być używane jako prosty zamiennik smartfona, który mieści się w kieszeni. Oczywiście nadal można normalnie nosić Apple Watch na nadgarstku, ale pomysł wydaje się kuszący. Nadal nie jest jasne, kiedy będzie można przetestować TinyPod.
(licencjat)

Continue Reading

Trending