Connect with us

Tech

Co oznacza nowe wyskakujące okienko na iPhonie?

Published

on

IOS 14.5 jest dostępny do pobrania od tego tygodnia. Każdy, kto zainstaluje aktualizację, najprawdopodobniej zobaczy jedno lub drugie nowe wyskakujące okienko. Dzięki temu aplikacje pytają, czy mają dostęp do działań użytkownika. TECHBOOK ODKRYŁ DLA CIEBIE NA CO JEST.

Wiele mediów informuje obecnie, że Apple zaprzestanie śledzenia. To nie jest całkowicie poprawne. W systemie iOS 14.5 użytkownicy iPhone’a mają najpierw możliwość ograniczenia śledzenia aplikacji. Do tej pory aplikacje potrafiły udostępniać sobie dane, niczego nie zauważając. Teraz Apple wykrywa ten proces i daje użytkownikom kontrolę nad nim. Aplikacje muszą teraz pytać, czy mogą korzystać z danych z innej aplikacji – możesz po prostu odmówić.

Nie oznacza to jednak, że nagle nie można już w ogóle śledzić aplikacji. TECHBOOK wyjaśnia, dlaczego.

IOS 14.5 ogranicza śledzenie aplikacji

Wraz z aktualizacją pojawia się nowa funkcja ochrony prywatności: Przejrzystość śledzenia aplikacji lub ATT. Starszy wiceprezes Apple, Craig Federighi, opisuje pracę dla Wall Street Journal w następujący sposób: „ATT daje użytkownikom wybór, czy chcą być śledzeni w aplikacjach i na stronach internetowych”.

Aplikacje, które chcą śledzić dane użytkownika, muszą teraz prosić o pozwolenie za pośrednictwem wyskakującego okienkaZdjęcie: TECHBOOK

IOS zawsze przypisywał identyfikator reklamodawcom (IDFA) do każdego iPhone’a. Ten identyfikator jest unikalny i umożliwia śledzenie aktywności użytkowników między aplikacjami. Na przykład, jeśli szukasz określonego artykułu w jednej aplikacji, może on pojawić się dokładnie jako reklama w innej aplikacji. Jedna aplikacja przekazuje informacje drugiej za pośrednictwem IDFA.

W iOS 14.5 identyfikator IDFA nie był już przekazywany automatycznie. Możesz też samodzielnie zdecydować, czy chcesz zezwolić aplikacji na dostęp do niej. W tym celu wyskakujące okienko pojawia się teraz za każdym razem, gdy aplikacja chce uzyskać dostęp do IDFA. Twórcy aplikacji nadal mają możliwość wyjaśnienia, dlaczego potrzebują IDFA. Niektóre aplikacje wyświetlają z wyprzedzeniem własny komunikat, który wyjaśnia cel danych.

READ  Demo Xbox: wieści o Diablo IV i nie tylko

Możesz również dezaktywować to zapytanie od podstaw w Ustawieniach. Jest to możliwe w Ustawieniach ścieżki> Ochrona danych> Śledzenie z opcją „Zezwól aplikacjom na żądanie śledzenia”. Na tej samej stronie możesz również znaleźć aplikacje, o których już podjąłeś decyzję. Umożliwia to późniejsze zatwierdzenie lub odrzucenie śledzenia. W przeciwieństwie do witryn, które ciągle wyświetlają wyskakujące okienka z żądaniem plików cookie, iOS pyta tylko raz na aplikację.

Wyskakujące okienko do śledzenia aplikacji w iOS 14.5
W ustawieniach możesz wysłać wyskakujące żądanie i ogólnie odrzucić śledzenieZdjęcie: TECHBOOK

Kontynuuj czytanie: iOS 14.5 już jest – czy powinienem od razu zainstalować aktualizację?

Apple nie może blokować wszystkich rodzajów śledzenia aplikacji w systemie iOS 14.5

Chociaż aplikacje mogą mieć zablokowany dostęp do IDFA, nadal mogą używać tak zwanych „odcisków palców” do tworzenia identyfikatorów śledzenia, które są niezależne od śledzenia w iOS. Odcisk palca działa z indywidualnymi profilami użytkowników, których można używać do identyfikacji osób w witrynach internetowych i aplikacjach.

Fakt, że firma Apple nie może zapobiec pobieraniu odcisków palców, jest niejako pomijana w niemieckim tłumaczeniu wyskakującego okienka („Odmowa śledzenia aplikacji”). W języku angielskim nazywa się to „Do Not Track Application”. To pokazuje, że śledzenia nie można całkowicie wyłączyć. Sformułowanie jest sprytnie dobrane, ponieważ Apple nie może zagwarantować w stu procentach, że aplikacja nie śledzi.

Federighi twierdzi, że nie ma aplikacji należących do Apple, które obecnie wyświetlają wyskakujące okienko. Dzieje się tak, ponieważ żadna z aplikacji nie przesyła danych do stron trzecich.

Facebook walczy z ograniczeniami śledzenia aplikacji w iOS 14.5

Ale Apple próbuje przepisać zasady, aby dać sobie przewagę i ograniczyć innych ”, powiedział Facebook w oświadczeniu dla The New York Times:„ Bezpłatne, wspierane przez reklamy usługi mają fundamentalne znaczenie dla rozwoju i witalności internetu ”. Wcześniej w tym roku pojawiły się doniesienia, że ​​Facebook pracuje nad procesem sądowym.

READ  Pozostały czas - wyścig z czasem
Aplikacja żąda śledzenia danych
Aplikacje mają możliwość wyjaśnienia, do czego chcą dane użytkownika przed wyskakującym okienkiemZdjęcie: TECHBOOK

Firma obecnie korzysta z opcji powiadamiania użytkowników o wykorzystaniu ich danych, zanim pojawi się wyskakujące okienko. W oknie Facebook wyjaśnia, do czego potrzebuje danych użytkownika. W jednym Publikuj na swoim własnym blogu Firma pisze również: „Nowa prośba Apple wskazuje, że istnieje konflikt interesów między reklamami osobistymi a ochroną danych, podczas gdy w rzeczywistości możemy zrobić jedno i drugie”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tech

Zapowiedź nowego zestawu modemo-routera z Wi-Fi 6 i siecią mesh

Published

on

Wzrost portfela urządzeń Zyxel. za zaszyfrowaną nazwą DX3301-T0 Ukrywa router z modemem Wi-Fi 6. Jest skonfigurowany do dostępu DSL i oprócz obsługi QoS oferuje również opcję TV/wideo na żądanie, VoIP – i oczywiście Internet („usługi triple play”) . Jeden z nich obsługuje VDSL2, a tym samym „szybkie” połączenie internetowe.

DX3301-T0 jest fabrycznie wyposażony w Wi-Fi 6 2,4 GHz (2 x 2) i funkcję sieciową (Zxyel Mpro). Pozwala to na prędkość do 1200 Mb/s. Obsługiwany jest wielodostęp z ortogonalnym podziałem częstotliwości (OFDMA) i formowanie wiązki. Dostępne są cztery porty Gigabit Ethernet dla urządzeń przewodowych. Istnieje również port WAN dla modemu kablowego lub rozwiązania awaryjnego 5G. Urządzenie może być skonfigurowane jako most lub router z modemem – w trybie mostu tylko jako pośrednik między VDSL a Ethernetem. Możesz także zabrać ze sobą zaporę Professional Firewall.

Interfejs WAN

Port EthernetR (10/100/1000)

Port USB

VDSL

 • G.993.1 VDSL
 • G.993.2 VDSL2, Band 997, 998, na garnkach
 • Profile VDSL: 8a/b/c/d, 12a/b, 17a, 35b
 • Zay Victor

ADSL

 • 992.1 gramów (giga ton metrycznych)
 • G.992.2 (G.lite)
 • Zgodny z ANSI T1.413
 • G.992.3 (ADSL2)
 • G.992.5 (ADSL2+)
 • Obsługuje G.INP

Funkcje routera

 • IPv4 / IPv6
 • nat
 • Przystań
 • Typy połączeń WAN: DHCP, PPPoE
 • DHCP 60/121/125 .opcja
 • Serwer DHCP w sieci LAN
 • IGMP v1 / v2
 • Serwer proxy IGMP
 • Dynamiczny DNS

bezprzewodowy

 • Automatyczny wybór kanału
 • Multimedialne Wi-Fi (WMM)
 • planowanie bezprzewodowe
 • Bezprzewodowe zarządzanie mocą wyjściową
 • Wiele SSID do 4
 • Zabezpieczona konfiguracja Wi-Fi (WPS)
 • Blokowanie ruchu w BSS
 • Filtrowanie adresów MAC

VLAN

 • VLAN oparty na tagu/tagu 802.1q
 • Ustaw port VLAN na ETH
 • Połączona/routowana sieć VLAN

Ten artykuł zawiera linki partnerskie. Kliknięcie go przeniesie Cię bezpośrednio do dostawcy. Jeśli zdecydujesz się tam dokonać zakupu, dostaniemy niewielką prowizję. Dla Ciebie nic nie zmienia się w cenie. Dziękuję za wsparcie!

READ  Half-Life 2: Rumor: The Remastered Collection została odkryta


Continue Reading

Tech

Gra Terraria na PC dotyczy recenzji LEGO Ideas

Published

on

Lego Terrarium Pomysły (1)

W piątek wieczorem społeczność pomysłów wybrała projekt”terraria„Jako 26 kandydat w drugiej rewizji 2022. Komisja Rewizyjna w Billund będzie miała czas do września na przestudiowanie zasad. Wtedy rozpocznie się szczegółowa ocena i zostanie podjęta decyzja o wersji produkcyjnej. Podamy wszystkie szczegóły .

Projekt już powstał JaoGosma przesyłanie zostało zakończone. Nie mogliśmy dowiedzieć się niczego o tej osobie, więc przeprowadzamy małe badania dotyczące pojawiania się pomysłów. Konto stało się dniem głosowania Kolekcja 90. rocznica, tj. 18 stycznia 2021 r. i wkrótce pełen życia. Do tej pory wkłady w „zwykłe” działania, konkursy i projekty pomysłów nie cieszyły się zbytnią uwagą. Oprócz obecnego projektu inny model przekroczył dotychczas limit 1000 głosów.

Formularz Terraria został przesłany do społeczności pomysłów 28 stycznia 2022 r. i otrzymał około 1000 głosów w pierwszym miesiącu. W połowie kwietnia 2022 roku model miał już 5000 zwolenników i liczba ta rośnie 153 dni Projekt został podniesiony powyżej magicznego progu przeglądu. Decydujące wsparcie nadeszło z kanału YouTube gry chibi, który prezentuje model milionowi naśladowców. JaoGosma to nie obchodzi. Pierwsze wejście do „Klubu 10k Members” powinno być powodem do świętowania.

Przyjrzyjmy się bliżej modelowi: za wzór do projektowania służy gra komputerowa Terraria z otwartym światem, wydana w 2011 roku. Widzimy, jak wychodzi scena 1970 sztuk wykonane z Dwa mini kształty To było zaplanowane. Z opisu dowiadujemy się, że model składa się z dwupiętrowego domu, a także piwnicy, stawu i małej jaskini.

Jaskinia podzielona jest na dwie części, z których obie kończą się podziemnym jeziorem. Skrzynia i kryształ życia również znajdują się po prawej stronie. Podobnie jak w przypadku formy do gier, model został zaprojektowany tak, aby miał dwuwymiarowy wygląd i miał głębokość sześciu sprężyn. Projekt jest wbudowany w wąską przestrzeń na wysokości. Nie możemy ocenić, czy technika budowy ma wpływ na stabilność. Na podstawie zdjęć szacujemy wymiary łącznie z podstawą na około 38cm szerokości, 6cm głębokości i około 40cm wysokości.

READ  Sonda Mars dokonuje nieoczekiwanego odkrycia pod „Wielkim Kanionem” czerwonej planety

Pomysły Lego Terrarium (2)

gra z otwartym światem terraria Został wydany według Wikipedii w 2011 roku pod nazwą „Re-Logic” i początkowo był dystrybuowany za pośrednictwem portalu Steam. Całość utrzymana jest w dwuwymiarowej grafice, ale czasami wykorzystuje się również trzeci wymiar. W ciągu dziewięciu dni sprzedano ponad 200 000 sztuk. Gra znalazła się nawet na szczycie rankingów sprzedaży. Na początku 2012 roku programiści wstrzymali na razie kolejne aktualizacje, ale wiosną 2013 roku poprosili społeczność o sugestie dotyczące kontynuacji. Gra została również wydana w tym samym czasie na XBox i Play-Station Network.

W kwietniu 2020 roku gra może już spojrzeć wstecz na około 30 milionów sprzedanych egzemplarzy i dostępnych na największych systemach. Prasa komercyjna otrzymywała tytuł niezmiennie dobre recenzje. Aby dać ci krótki obraz gry, mamy plik Ogłoszenie o wydaniu przełącznika 2019 wybierać.

Pomysły Lego Terrarium (3)

Oto pomysły, które chcesz przekonać w drugiej recenzji 2022:

Może cię to trochę zaskoczyć, ale tytuł nic dla mnie nie znaczył aż do dzisiaj. Pod względem merytorycznym, więc nie chcę komentować realizacji. Osobiście nie przepadam za mocno spiętrzonym interfejsem. Zastanawiam się też, czy model przejdzie test stabilności. Ponieważ nie mam punktów odniesienia, powstrzymam się od potencjalnego zakupu.

Chcemy teraz zadać sobie pytanie, jak LEGO może ocenić projekt. Przeglądając archiwum pomysłów, szybko znajdujemy projekty związane z grą wideo. Ostatnie przykłady to Goose Untitled, Between Us i Fall Guys lub Animal Crossing. Wszystkie propozycje zostały odrzucone w Billund. Ponadto Legend of Zelda miało kilka nieudanych prób.

W tym miejscu nie chcemy zapominać, że samodzielna seria LEGO Minecraft wywodzi się z pomysłów. trwało długo Maine Craft Nawet standardowe pomysły. Projekt wywiadu potrzebował tylko dwóch dni, aby przełamać limit recenzji. Została wydana w czerwcu 2012 LEGO Minecraft Mikroświat 21102 A jesienią 2013 roku rozpoczęła się seria LEGO Minecraft. Ponadto od stycznia 2022 roku jesteśmy w stanie to zrobić LEGO Ideas 21331 Jeż Sonic kupić.

READ  Czarna dziura zjada gwiazdę neutronową - pierwsze fale grawitacyjne od gwiazdy neutronowej zderzającej się z czarną dziurą

W zestawie LEGO możemy odkryć kilka zestawów związanych z grami wideo. Oprócz wiecznie zielonego Minecrafta LEGO próbowało swoich sił w 2019 roku Uwaga i obserwuj Niezależny oddział jest notowany od 2020 roku LEGO Super MarioKtóra była jedną z najbardziej udanych gier w Ameryce Północnej w roku swojej premiery. Duńczycy potwierdzili, że LEGO ma inne ambicje w sektorze gier komputerowych w kwietniu 2022 roku, kiedy KIRKBI i Sony ogłosili Zainwestować po około 1 miliarda dolarów w Epic Games.

Według Wikipedii Terraria jest jedną z 10 najlepszych Jedna z najlepiej sprzedających się gier wideo. Jest to również obsługiwane przez wyszukiwania Google. Otwarty świat 2D jest prawie równy „Sonic the Hegdehog” i jest znany na całym świecie. Na Twitchu musimy trochę dłużej poszukać, zanim dowiemy się o tytule. Gra jest obecnie wymieniona na dole 100 najlepszych gier strumieniowych.

Celem projektu jest przede wszystkim pełnienie funkcji makiety ekspozycyjnej. Zabawa jest ograniczona, ale zestaw może znaleźć swoje miejsce na półkach lub w gablocie ze względu na bardzo wąską konstrukcję. Wielokrotnie pomysły udowadniały, że można dokonać poważnych modyfikacji, aby projekt stał się dostępny na rynku. Potencjalny potencjał sprzedażowy zapewnia duża baza fanów. Jeżeli model nie koliduje z wewnętrznymi planami i nie koliduje z własnymi dwiema klasami, to implementacja może być możliwa.

Co powiesz o modelu? Znasz grę komputerową, czy jest to dla Ciebie nowy obszar? Jak wykonywane są sceny z gry? Czy możesz poznać grę lub coś ulepszyć? Podoba Ci się model wyświetlacza, czy brakuje Ci więcej opcji rozgrywki? Jak oceniasz możliwości? Napisz nam swoją opinię w komentarzach.

Continue Reading

Tech

Autonauts vs Piratebots ukaże się pod koniec lipca

Published

on

Curve Games i Denki z przyjemnością ogłaszają wydanie gry Autonauts vs. Piratebots na Steamie 28 lipca 2022 roku. Aby uczcić tę wiadomość i zobaczyć jedyny w swoim rodzaju Denki Core, symulację zarządzania i automatyzacji oraz kolejną odsłonę serii Autonauts, która zdobyła nagrodę BAFTA, sprawdź nowy zwiastun tutaj!

Autonauci kontra Piratebots to zupełnie nowa gra strategiczna i automatyzacyjna dla początkujących i weteranów. Zostań przywódcą własnego losu w tej aroganckiej symulacji, która zawiera głęboką kampanię w proceduralnie generowanych światach. Gracze muszą wykorzystać myślenie branżowe, budowanie świata i RTS, aby odzyskać osady Autonautów przed piracką kradzieżą, jednocześnie poprawiając swoje umiejętności kodowania botów.

Użyj kodowania i automatyzacji, aby przeszukiwać świat w poszukiwaniu zasobów, tworzyć ciężko pracujące boty i szkolić ich na odważne boty obronne, które będą walczyć z przerażającymi robotami hakerskimi. Buduj silne mury obronne i rozstawiaj uzbrojone wieże, aby powstrzymać nieustępliwe pirackie roboty. Uratuj ważne nowe technologie przed Piratbotami o czarnych sercach, aby wypędzić je z Ziemi, jednocześnie ratując inne boty.

Autonauci kontra zbieracze. Piratebots łączy bardzo uroczą artystyczną atmosferę z innowacyjnym i intuicyjnym systemem programowania w stylu Scratch, aby wyjątkowa automatyzacja gry była dostępna dla każdego. Teraz masz szansę zaprogramować i dowodzić całą armią uroczych robotów samoobrony, aby pokonać hordy bezwzględnych i twardych pirackich robotów!

Czego więcej można chcieć od buntu botów, który pojawi się na Steamie 28 lipca 2022 roku.

Co myślisz na ten temat?

Kocham go!

Kocham go!

Nie za dobrze!

Nie za dobrze!

READ  Pozostały czas - wyścig z czasem
Continue Reading

Trending