Connect with us

entertainment

Christopher Street Day w Monachium – Monachium

Published

on

„Marsz gejowski przez miasto” brzmiał nagłówek w tabloidzie z okazji pierwszej udokumentowanej „Demonstracji Stonewall” w czerwcu 1980 roku w Monachium. W tym czasie 200 protestujących z transparentami przeszło przez centrum miasta do Geschwister-Scholl-Platz. W tamtym czasie parada polityczna nie była tak kolorowa, jak w przypadku dzisiejszego CSD, popularnego festiwalu z żądaniami politycznymi, który niedawno przyciągnął 155 000 ludzi przed przymusową przerwą dla Corony. W tym roku monachijski Tydzień Dumy i Tydzień Dumy po raz pierwszy trwają dwa tygodnie, a wystawa sztuki odbywa się już w monachijskim studiu organizacji AIDS. Wraz z Christopher Street Day społeczność „LGBTQIA+” upamiętnia bunty przeciwko przemocy policyjnej na Christopher Street w Nowym Jorku w 1969 roku. (w zestawie) „+”) orientacji seksualnej dla równych praw i akceptacji społecznej.

procesja

Parada w sobotę 17 lipca jest tradycyjnie punktem kulminacyjnym uroczystości CSD, które w tym roku odbywają się pod hasłem „Mniej jestem, jesteśmy bardziej”. Chodzi o stawanie w obronie innych, zarówno w społeczeństwie, jak i poza nim. Dzięki wspólnemu ruchowi spójność staje się zauważalna dla wszystkich, którzy się poruszają: marsz z grupami takimi jak Dykes on Bikes na motocyklach, „Schwuhplattler”, aktywiści „Slut Walk” i tęczowy chór lub Melodiwa Zaczyna się o 12 w południe na Mariahilfplatz in der Au. Stamtąd parada ciągnie się cztery kilometry przez Glockenbachviertel i centrum miasta do Marienplatz. Festiwal Big Street odbywa się tam od 12:00 do 22:00.

Przebrani uczestnicy „2018 Christopher Street Day Walk” przez centrum Monachium.

(Zdjęcie: Kathryn Hess)

uliczna impreza

Oprócz parady w sobotę i niedzielę 16-17 lipca na Marienplatz odbędzie się CSD Street Festival. Od południa do północy jest barwny program: jest pokaz hiszpańskiej drag queen Ganesha Jones, znanej w monachijskim życiu nocnym ze swoich rytmicznych występów. Pojawi się także nominowany do „The Voice of Germany” Aron Pinter, który zyskał sławę dzięki temu talent show i formatowi Netflix „Sing on, Germany”.

Śpiewa także ukraińska piosenkarka popowa, rockowa i operowa Nikita Volkov. W Odessie był solistą Filharmonii, gdy z powodu wojny na Ukrainie musiał uciekać do Monachium. Jako członka społeczności gejowskiej, CSD dotyka go osobiście: „Wszyscy ludzie na tym świecie zasługują na wolność wyboru tego, kogo kochają i bycia tym, kim są”.

Dostępny jest również rap – gatunek nazywany czasem „LGBTQIA+”. Scena rapu i hip-hopu, zwłaszcza w Niemczech, wciąż często rzuca się w oczy ze względu na teksty antygejowskie i lesbijskie i jest uważana za trudny teren dla artystów społeczności. Queerowy raper Avery pokazuje w CSD, że rap może brzmieć zupełnie inaczej.

W niedziele jest przynajmniej pełny program: zaczyna się o 12 w południe z cystaza rowkowa, duża grupa kobieca z Monachium. Następnie odbędą się pokazy drag i koncerty, a o 16.20 odbędzie się zabawny top na wysokich obcasach: „wyścig pomp”. Kandydaci rywalizują o „złotą piętę” w grach zręcznościowych i szybkościowych na szpilce.

Pod hasłem "Mniej mnie, więcej nas": jeden z "Siostry odpustu wieczystego"bawarski klasztor, gotowy na uliczny festiwal.

Jedna z sióstr odpustów wieczystych, opactwo bawarskie, ubiera się na uliczny festiwal.

(Zdjęcie: Kathryn Hess)

Galerie zdjęć

Wystawa fotografki z Ulm, Martiny Deutsch „Kobieta *.była ostatnia”, dotyczy kobiecości, a dokładniej różnych idei, jakie mają ludzie – oraz roli, jaką wiek i środowisko społeczne odgrywają w temacie kobiecości. Wystawa zostanie otwarta w sobotę 9 lipca o godzinie 18:00 w LeZ, monachijskim centrum gejowskim (Müllerstraße 26), z historykiem sztuki Larissą Ramschede.

Hypo-Kunsthalle jest również zaangażowana w CSD: najnowszy projekt polskiej artystki Seluii Makris przedstawia obrazy, które reinterpretują niektóre z najsłynniejszych obrazów w polskiej historii sztuki, aby skomentować trendy retro w jej ojczyźnie. Sztuka fotograficzna łączy w sobie elementy fotografii i malarstwa. Prace będą prezentowane w ramach aktualnej wystawy „Cichy buntownicy. Polska symbolika ok. 1900” od 12 lipca z bezpłatnym wstępem w holu Kunsthalle (Theatinerstraße 8).

teatr i opera

Na początku The Legacy Matthew Lopeza kadencja Baracka Obamy dobiega końca i nagle, wraz z wyborem Donalda Trumpa, w Ameryce nieuchronna jest ogromna zmiana: gejowski protagonista Eric Glass musi doświadczyć, jak zagrożone są wolności. było oczywiście dla niego, odkąd pamięta. Poprzez dwuczęściową sztukę Lopez oferuje darmową interpretację amerykańskiej powieści „Koniec Howarda” E.M. Forstera. Residenztheater pokazuje dwie części spektaklu, odpowiednio, w sobotę i niedzielę, 9 i 10 lipca o godz.

W swojej operze „Przebiegła mała lisica” kompozytor i tekstalista Leoš Janáček zanurza się w życiu i emocjonalnym świecie zwierząt: opisuje romans dwóch młodych lisów, ukazując w ten sposób w niezwykły sposób to, co ludzkie w zwierzęciu i żywiole. przeciwnie. Spektakl zostanie pokazany w Bawarskiej Operze Narodowej w poniedziałek 11 lipca o godzinie 19:00 oraz w sobotę 16 lipca o godzinie 20:00.

literatura

Wciąż rzadko można znaleźć literaturę gejowską na rynku książki. JFF – Institute for Media Education zaprojektował Queer Things wraz z monachijską biblioteką miejską i organizacjami queer: w tej sali odwiedzający mogą czytać książki dla dzieci, komiksy, powieści i literaturę o byciu gejem. Przedsiębiorcy w szczególności borykają się z problemami koincydencji różnych cech dyskryminacji u jednej osoby i związanym z tym wzrostem napiętnowania dotkniętych nią osób. Książki można czytać w Pixel² (Rosental 16) przez cały tydzień CSD Pride Week. Niektóre książki zawierają osobiste recenzje społeczności.

Pod hasłem "Mniej mnie, więcej nas": W 2021 r. CSD w Monachium zostało zdecentralizowane z powodu Corony, tak jak w przypadku czatu na żywo w Bellevue de Monaco.

W 2021 r. CSD w Monachium zostało zdecentralizowane z powodu Corony, podobnie jak w przypadku czatu na żywo w Bellevue de Monaco.

(fot. Stefan Rampf)

Zwiedzanie z przewodnikiem i wykłady

Czy są zwierzęta gejów lub lesbijek? Z okazji Tygodnia Dumy, Tierpark Hellabrunn w Monachium oferuje pięć specjalnych wycieczek na temat „Homoseksualizm w królestwie zwierząt” i dotyczy różnorodności zachowań homoseksualnych w przyrodzie.

Część trzecia serii „Homoseksualizm w religiach Abrahamowych” dotyczy tematu tabu dotyczącego homoseksualizmu i tożsamości homoseksualnych. W wykładzie zostaną zinterpretowane relacje historyczne oraz wiele tekstów literackich z Biblii hebrajskiej, Nowego Testamentu i Koranu. Muzułmański badacz religii i mediów Ali Ghandour będzie przewodniczył wieczorem w czwartek 14 lipca o 19:00 w Ewangelickiej Akademii Miejskiej (Herzog-Wilhelm-Straße 24).

Film

Nominowany do Oscara film Große Freiheit (2021) Sebastiana Meese rozgrywa się w latach 50. i 60., kiedy praktyki homoseksualne były jeszcze zakazane na mocy art. 175 niemieckiego kodeksu karnego. Film opowiada historię młodego geja, który z powodu swojej orientacji seksualnej naznaczony jest kilkoma okresami w więzieniu. Film zostanie pokazany we wtorek, 12 lipca, w otwartym kinie „Kino, Monde i Stern” w Westpark w Monachium dla widzów od 16 roku życia.

W Holy Trinity (2019) reżyserka Molly Hewitt umieszcza aktorów w fikcyjnym świecie, w którym alternatywna kultura i seksualność są normą. Święta Trójca to satysfakcjonujący thriller o dziwności. Film zostanie pokazany w Aids-Hilfe Studio (Lindwurmstraße 71) w oryginalnej wersji angielskiej dla wszystkich widzów powyżej 18 roku życia, wstęp jest bezpłatny.

Imprezy

CSD daje również imprezowiczom wiele możliwości: można zatańczyć w Harrym Klein – instytucji świata elektrycznego w Monachium: impreza „Garry Klein” odbywa się tam dwa razy w ciągu dwóch tygodni Pride. Środa 13 lipca i sobota 16 lipca. 16 lipca, w dniu parady wojskowej, która jest prawdopodobnie najsłynniejszą imprezą CSD, odbywa się na Marienplatz „Rathaus Clubbing”. Ostatnie bilety do tańca administracji miejskiej są dostępne 16 lipca od godziny 11:00 w stoisku informacyjnym CSD w Fontannie Ryb za 29 euro. Uroczystości dla miłośników basenowych imprez odbędą się w czwartek 14 lipca: odbędą się uroczystości na najstarszym krytym basenie w Monachium – secesyjnym Müller’schen Volksbad, wybudowanym w 1901 roku. Koncert artysty z Monachium poliester. Bilety do nabycia od niedzieli 10 lipca w Sklep internetowy basenów Monachium można zakupić.

CSD Monachium, Pride Weeks, sobota 2 lipca do niedzieli 17 lipca, w różnych miejscach w Monachium, informacje i cały program na www.csdmünchen.de

READ  Zmarł w wieku 41 lat: zmarł aktor „Bones” Heath Freeman
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

entertainment

Energia wiatrowa: tak mogą wyglądać turbiny wiatrowe przyszłości! | pieniądze

Published

on

Ściana, która generuje prąd |

Tak mogą wyglądać turbiny wiatrowe przyszłości!

Nawet przy delikatnym wietrze powinny oszczędzać energię elektryczną!

Jednym z tematów Zoffa jest wykorzystanie darmowej energii wiatru: dla niektórych jest to prawdopodobnie najbardziej obiecujące odnawialne źródło energii. Dla innych brzydkie gigantyczne turbiny wiatrowe psują przyrodę, a grunt musi być uszczelniony betonem. A potem często wieje spokojny wiatr i stoją nieruchomo…

Wielokrotnie nagradzany „panel wiatrowy” polskiego start-upu Opole (Oppeln) może pomóc: innowacyjna konstrukcja ma na celu uczynienie energetyki wiatrowej tańszą, prostszą i wydajniejszą. Rozwiąż problemy związane z panelami słonecznymi i konwencjonalnymi turbinami wiatrowymi.

Przede wszystkim będziesz miejski: wąskie pionowe (ch) turbiny wiatrowe są umieszczone obok siebie w kompaktowej ramie, którą można następnie zainstalować jako część ogrodzenia lub wolnostojącą.

Według startowej komisji Wiatrowy system sprawnie generuje energię elektryczną ze słabych wiatrów na lądzie panujących w Europie. W związku z tym panele wytwarzają energię elektryczną nawet wtedy, gdy wiatr wieje z prędkością zaledwie jednego metra na sekundę.

mały, ale potężny

Ułamkowe 1000 metrów kwadratowych – np. na posesji lub na dachu budynku – panele mogą generować 40 kW; Firma reklamuje, że może osiągnąć moc 200 kilowatów na kilometr wzdłuż autostrady. Klient komercyjny, który zbuduje z niego ogrodzenie na obszarze jednego hektara, może wygenerować do 400 kilowatów energii elektrycznej.

„Panel wiatrowy został zaprojektowany w taki sposób, że nie ma absolutnie żadnych wad” – powiedział w 2020 roku, po dwóch latach początkowego rozwoju, kierownik projektu PW Tomasz Gruszka dla platformy informacyjnej Emerging Europe.

Według notatek z Polski, urządzenie właśnie zajęło drugie miejsce w konkursie na rozwiązania czystej energii organizowanego przez Bank ING Polska, z pulą nagród w wysokości 300 000 zł (ok. 62 700 euro).

READ  Bridget Jones wróciła! Z synem i Hugh Grantem w bagażu? | zabawa

cichy i trwały

„Panele antenowe są ciche, niezwykle trwałe i odporne na trudne warunki pogodowe, nie psują krajobrazu, są estetyczne, bezpieczne dla ptaków i ludzi, szybkie i łatwe w montażu oraz wysoce skalowalne.”

System można zintegrować z systemami energii słonecznej iw ten sposób generować dodatkową moc, gdy nie jest to możliwe – tj. w nocy i przy pochmurnej pogodzie.

Nie wiadomo jeszcze więcej o cenie. Jednak według PW panele imponują swoją trwałością szacowaną żywotnością na 50 lat, co oznacza, że ​​początkowa inwestycja amortyzuje się po trzech do czterech latach.

Gdy produkt stanie się dostępny na rynku, Wind Panel ma nadzieję wyprodukować panele o różnych rozmiarach dla wszystkich możliwych potrzeb.

Polska pilnie potrzebuje alternatywnego wytwarzania energii

Najpierw chcesz pozyskać klientów przemysłowych. Zakładając pomoc finansową, produkt musi w końcu przejść do masowej produkcji.

Sama Polska pomoże: nie tylko dlatego, że ponad 70 proc. energii elektrycznej nadal wytwarza się z węgla (najwyższa wartość w UE), dlatego reorganizacja polskiej energetyki jest konieczna ze względu na ochronę klimatu.

Również wśród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast Europy 33 znajdują się w Polsce…

Continue Reading

entertainment

Katastrofa ekologiczna: co doprowadziło do śmierci ryb w Odrze? – zabawa

Published

on

Pierwsze wyniki z Polski

W czwartek wieczorem minister środowiska Anna Moskowa poinformowała o odkryciu toksycznych alg w próbkach wody. Nazywa się je złocistymi glonami i są zabójcze dla ryb i małży. Polskie Ministerstwo Środowiska i odpowiedzialny instytut początkowo nie były w stanie stwierdzić, czy prymnesium parvum tak.

Szukaj odpowiedzialnych

Polski rząd zakłada winnego za środowisko. – Niewykluczone, że do rzeki wrzucono ogromną ilość chemicznych odpadów, z pełną świadomością zagrożeń i konsekwencji – powiedział w piątek (12 sierpnia) premier Mateusz Morawiecki. Polska policja zaproponowała nagrodę w wysokości 210 000 euro za informację o sprawcy. Prokuratura przesłuchała do tej pory ponad 200 świadków i przeprowadziła kilkanaście wizyt terenowych na Odrze – do tej pory nie ma gorących dowodów.

Przemysł na horyzoncie

Śledczy badają także obiekty przemysłowe w pobliżu rzeki. W dniach, gdy pojawiły się pierwsze oznaki śmiertelności ryb, w mediach społecznościowych w Polsce obwiniono papiernię w Oławie na Dolnym Śląsku, na południe od Wrocławia. Firma zaprzecza. W oświadczeniu z zeszłego tygodnia napisano, że elektrownia „nie ma nic wspólnego z katastrofą ekologiczną na Odrze i nie przyczyniła się w żaden sposób do jej wystąpienia”.

Eksperci, tacy jak profesor chemii Marcin Drag z Wyższej Szkoły Zawodowej we Wrocławiu (Breslau), podejrzewają, że rzeka była zanieczyszczona odpadami górniczymi na Śląsku z powodu dużej zawartości soli. Zdaniem opozycyjnego posła Piotra Borysa, państwowa spółka górnicza regularnie odprowadza do Odry ścieki solankowe z ogromnego zbiornika retencyjnego w okolicach Glugo – ale uzyskała na to również zgodę Urzędu Wodnego.

READ  Minsky Nuyed przedstawia więcej filmów w marcu
Continue Reading

entertainment

Piosenkarka „Mama” Henji: Wolałbym mieć czworo wnucząt niż dziewczynę Rozrywka

Published

on

„Mama” gwiazda Heintje |

Wolałbym mieć czworo wnucząt niż dziewczynę

W otoczeniu wnuków znów czuje się młody.

W zeszłym tygodniu świętowano imię piosenkarza Heina Simmonsa henji 67. urodziny mamy Były dziecięcy gwiazdor spotkał swoją rodzinę z 33-letnią córką Giną na belgijskiej wsi. Był też syn Henty (30) z dziećmi Colin (5) i Kylie (2), syn Pascal (40) oraz synowie Gina Romy (6) i Łukasz (4).

Musician to BILD: „Często organizujemy miłe zjazdy rodzinne. Wszyscy mieszkamy niedaleko siebie i lubimy się odwiedzać.”

Heintje (wówczas 15 lat) w 1970 roku na pokazie. Trzy lata temu zasłynął piosenką „Mama”.

Zdjęcie: dpa

Od rozwodu w 2014 roku cieszy się samotnym życiem – ma szczęście, że ma czwórkę wnucząt. Henji: „Ale to nie znaczy, że odrzucam nowy związek. Ponieważ lubię kobiety…”

Nadal zwraca uwagę na swój wygląd, właśnie schudł 25 kilogramów. Henji: „Zmieniłem dietę, przeszedłem ze 115 kg do 90. Oboję się bez słodyczy i innych tuczących pokarmów.”

Szczęśliwa rodzina: syn Hendrik Hendrik (po lewej) i synowa Danny (z tyłu), partnerka Hendrik Jenny (po lewej) i córka Henty'ego Jenna (w środku), Heine Simmons z wnukami (od lewej) Romy, Kylie, Luke i Colin

Szczęśliwa rodzina: syn Hendrik Hendrik (po lewej) i synowa Danny (z tyłu), partnerka Hendrik Jenny (po lewej) i córka Henty’ego Jenna (w środku), Heine Simmons z wnukami (od lewej) Romy, Kylie, Luke i Colin

Zdjęcie: hgm. kompresja

dwa lata temu Piosenkarz stracił dziewczynę, Mamę Joannę (86) i zmarł po zarażeniu koroną.

Henji: „Moja rodzina jest dla mnie najważniejsza. Daje mi stabilność. Mogę być sam, ale nie jestem sam. Żal mi ludzi, którzy na starość nie mają nikogo. stan życia”.

Henji jest bardzo zadowolony ze swojej czwórki wnucząt: „W nich znam siebie. Są szczęśliwi, kiedy śpiewam im piosenki na gitarze”.

I oczywiście w rodzinnych tradycjach zabrzmi też jego największa piosenka: „Mama”.

READ  Nasze rekomendacje na weekend 28-31 lipca 2022
Continue Reading

Trending