Connect with us

science

Christian Drosten atakuje krytyków: „Głośna mniejszość wszystko na nowo interpretuje”

Published

on

Nauki Dyskusja o koronie

Drosten nie sądzi, że wirus automatycznie stanie się coraz bardziej szkodliwy

Ministrowie zdrowia chcą wprowadzić jesienne środki 1 lipca

Federalni i stanowi ministrowie zdrowia chcą wprowadzić środki związane z pandemią koronawirusa na przyszłą jesień 1 lipca. Do tego czasu dostępna będzie opinia ekspertów na temat skuteczności działań w ostatniej zimowej fali.

W wywiadzie wirusolog Christian Drosten szczegółowo skarżył się na ataki na niego. Jednocześnie ostrzega, że ​​nowy wariant wyładowania koronowego może być znowu bardziej niebezpieczny — i spodziewa się wielu nieobecności związanych z chorobami w miejscu pracy jesienią.

IOstrymi słowami wirusolog Christian Drosten otwarcie zaatakował swoich krytyków. Dyrektor Instytutu Wirusologii w Berlinie Charité powiedział w rozmowie z „Lustro”.

„Gdybym wiedział, ile negatywnych opinii pochodziłoby od bardzo głośnej mniejszości, jak pewne kręgi systematycznie próbowałyby zmienić opinię publiczną i polityczną w określonym kierunku, nie zrobiłbym tego”.

„Byłem naprawdę zszokowany” – mówi Christian Drosten, dyrektor Instytutu Wirusologii w Charité Berlin.

Źródło: dpa / Michael Kappeler

To naprawdę szokujące. Czasami czuje, że „ci z hałaśliwej mniejszości, którzy wszystko reinterpretują i zmieniają, po prostu mają moc przetrwania — być może także dlatego, że spędzają na tym cały dzień i nie mają nic lepszego do roboty”. Podczas gdy on i wielu innych naukowców nie byli już w stanie tego zrobić, desperacko potrzebowali i chcieli wrócić do normalnych procesów, „Ci ludzie nie milczą, zawsze są na scenie. Uważam, że to bardzo niepokojące”.

„Jako obywatel i naukowiec praca tego komitetu jest słaba”.

Drosten dodał, że błędem było odstąpienie od stanowiska w komisji ekspertów powołanej przez rząd federalny i Bundestag, która ma badać m.in. stopień realizacji środków ochrony przed koroną. . „Może powinienem był być silniejszy i powiedzieć: wiem, że nie jestem stronniczy, nie ma znaczenia, co pisze niektóre gazety – niech napiszą” – powiedział Drosten. Pomoc zagraniczna, której pilnie potrzebowała komisja ekspertów, która została powołana „politycznie i niezgodnie ze standardami naukowymi”, nie została udzielona, ​​ponieważ tylko osobiście wyznaczeni ludzie mogą pracować, poinformowano Drosten.

Przeczytaj także

Minister Zdrowia Karl Lauterbach

Tym samym zadanie nie mogło zostać zrealizowane – co dla Drostena było „jednym z głównych powodów” jego wycofania się z komisji. Fakt, że obecnie wiadomo również, że nieznany pisarz z imienia i nazwiska przyczynił się do raportu komisji, jest dla niego osobiście „nie do zaakceptowania”. W rezultacie dla niego „jako obywatela i naukowca praca tej komisji jest słaba”.

Mając na celu dalszy rozwój korony, Drosten spodziewa się, że prawdopodobnie nie będzie przeludnienia na oddziałach intensywnej terapii. Dodał jednak, że czynnik podwariantny BA.5 omikron może ponownie poważniej oddziaływać na dolne drogi oddechowe. „Koło znowu obraca się bardziej w kierunku choroby”.

Przeczytaj także

Karl Lauterbach (SPD), federalny minister zdrowia

Nie jest prawdą, że wirus automatycznie staje się coraz bardziej szkodliwy podczas ewolucji. To sprawia, że ​​jego troska o upadek jest jeszcze większa. Będzie dużo absencji z powodu choroby, co wywrze dodatkową presję na „już zmaltretowaną gospodarkę”. Jednak liczba osób, które poważnie zachorują i umrą, jest znacznie mniejsza niż w 2021 roku.

„Nie chcę, żeby doktor był obcy”.

Drosten spodziewa się, że liczba nowych przypadków korony wzrośnie po wakacjach w Niemczech. Mam nadzieję, że wakacje szkolne spowolnią wzrost liczby przypadków. Ale od września obawiam się, że będziemy mieć zbyt wiele spraw”.

Tutaj znajdziesz treści stron trzecich

Aby wyświetlić osadzone treści, wymagana jest odwoływalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, ponieważ taka zgoda jest wymagana przez dostawców treści osadzonych jako dostawców zewnętrznych [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji ON, zgadzasz się na to (która może zostać odwołana w dowolnym momencie). Obejmuje to również zgodę użytkownika na przekazywanie niektórych danych osobowych do krajów trzecich, w tym do Stanów Zjednoczonych Ameryki, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO). Więcej informacji na ten temat znajdziesz. Zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie za pomocą przełącznika i opcji Prywatność na dole strony.

Zaleca noszenie kagańca w pomieszczeniach na zimę, która jest „najmniej bolesna”. Nie trzeba dodawać, że osoby starsze powinny być szczepione cztery razy, ale na dłuższą metę nieuniknione jest, że w pewnym momencie zarażą się koronawirusem. Stopniowo tworzy się specjalna ochrona błon śluzowych, która zwiększa odporność całej populacji. Jednak wirus również ewoluuje i coraz bardziej unika odpowiedzi immunologicznej. Zakłada się, że w pewnym momencie nowa równowaga ustabilizuje się.

Według samego Drostena nie jest jeszcze zarażony koronawirusem: „Jak dotąd miałem szczęście. Chociaż rzadko stawiam się w ryzykownych sytuacjach, nie jestem też zbyt ostrożny”. Jeśli jest w większej grupie, w której nikt nie nosi maski, nie nosi też maski: „Nie chcę, żeby doktor był obcy”.

READ  Dlaczego w Wielkiej Brytanii spada liczba przypadków koronawirusa? : Tajemniczy węzeł na opadającej krzywej w Wielkiej Brytanii - Polityka
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

science

NASA zastanawia się nad sztucznym kraterem uderzeniowym na Księżycu

Published

on

Czas czytania: ok. 2 Minuty

Nowy krater podwójny na Księżycu dodaje więcej tajemnic do obiektu, który zderzył się tutaj 4 marca 2022 r., ale nie został zajęty przez żaden naród kosmiczny.
Prawa autorskie: NASA / Goddard / Arizona State University

Greenbelt (USA) – 4 marca 2022 r. na Księżyc uderzył „fragment rakiety”, którego misji do dziś nikt nie zna i którego posiadania odmawiają wszystkie znane narody podróżujące w kosmos. Teraz Lunar Reconnaissance Orbiter NASA odkrył krater uderzeniowy tajemniczego obiektu – co jest jeszcze bardziej zaskakujące.

„Zaskakujące jest to, że nie jest to tylko jedna dziura, ale dwie dziury” – wyjaśnia Komunikat prasowy z NASA Goddard Space Flight Center. Krater wschodni o średnicy 18 metrów przykrywa krater zachodni o wysokości około 16 metrów.

Szczegółowe powiększenie podwójnego otworu.  Prawa autorskie: NASA / Goddard / Arizona State University

Szczegółowe powiększenie podwójnego otworu.
Prawa autorskie: NASA / Goddard / Arizona State University

moja wiedza
„Rakieta” została odkryta w połowie lutego 2022 r., a jej dalszą trajektorię do uderzenia 4 marca 2022 r. można szybko dokładnie przewidzieć. Po raz pierwszy można było oczekiwać nieplanowanego uderzenia w naszego satelitę. Chociaż początkowo podejrzewano wystrzelenie rakiety SpaceX Elona Muska, astronom Bill Gray poprawił to założenie niedługo później i wyjaśnił, że jest to silnik wspomagający dla chińskiej misji księżycowej „Chang’e5-T1”. Jedyny problem z tą interpretacją: Chińska Agencja Kosmiczna również zaprzeczyła, że ​​​​powiedziano o rakiecie i wyjaśniła na konferencji prasowej 21 lutego 2022 roku, że górny stopień rakiety całkowicie spłonął w atmosferze tuż po wystrzeleniu.

Eksperci nie tylko nie spodziewali się podwójnego krateru, ale także wykazali, że „część rakietowa” musiała być na końcu dość masywna. „Zazwyczaj zużyta masa rakiety jest skoncentrowana na końcu silnika, ponieważ reszta rakiety to w większości teraz pusty zbiornik paliwa” – powiedział NASA. „Ale ponieważ pochodzenie tej struktury rakiety nie jest jeszcze znane, podwójny krater może stanowić wskazówkę dotyczącą pochodzenia obiektu”.

READ  Zgony w kolejkach pogotowia: zdarza się ponad 400 osób – Wielka Brytania zmaga się z nową falą Corony – Polityka

www. Grenzwissenschaft-aktuell.de
+ tutaj Możesz to zrobić Bezpłatny codzienny newsletter GreWi prośba +

W rzeczywistości podwójny krater utworzony przez znane części rakiety nie jest jeszcze znany. Na przykład cztery kratery wykonane przez jednostki SIV-B misji Apollo 13, 14, 15 i 17 były dość masywne (patrz następny rysunek) i, co nie mniej ważne, były znacznie większe i miały średnicę około 35 metrów.

Kratery uderzeniowe jednostek Apollo 13, 14, 15 i 17 SIV-B | Prawa autorskie: NASA

Kratery uderzeniowe jednostek SIV-B na Apollo 13, 14, 15 i 17.
Prawa autorskie: NASA

Cokolwiek uderzyło w księżyc, pozostawiło podwójny krater, którego kształt pozostaje tajemnicą.

Inne wiadomości na ten temat
Aktualizacja: W ten sposób skała staje się „Domem Księżyca” – i na odwrót 7 stycznia 2022
Księżycowa tajemnica rozwiązana: chiński „księżycowy dom” skurczył się do „królika” 7 stycznia 2021
Chiński moduł księżycowy do zbadania „tajemniczej chaty” po drugiej stronie księżyca 5 grudnia 2021
„Wizja statku kosmicznego” — dlaczego powinniśmy szukać rozproszeń 6 lutego 2019

źródło wyszukiwania: NASAA Chińskie Ministerstwo Spraw ZagranicznychA Projekt Pluton

© Grenzwissenschaft-aktuell.de

Continue Reading

science

„Niepokojące” pokarmy: badania ostrzegają – 5 może prowadzić do demencji

Published

on

Dla wielu z nas jedna rzecz jest szczególnie ważna, jeśli chodzi o jedzenie: powinno być szybkie, wygodne i smaczne. żywność wysoko przetworzona Dokładnie tak postępowało w życiu codziennym. Można go przygotować w międzyczasie iw krótkim czasie i zapewnić uczucie sytości, przynajmniej na krótki czas. Nie wiadomo, czy są w dobrym zdrowiu. Fakt, że oprócz nadwagi może również prowadzić do demencji, jest nowym odkryciem naukowym.

Uważaj na wysoko przetworzoną żywność? Tak mówią badania

Naukowcy z Ohio State University odkryli możliwy związek między wysoko przetworzoną żywnością a rozwojem utraty pamięci i demencji w eksperymentach na myszach. Według 2021 opublikowanych w Brain, Behavior and Immunity nauka Zwierzęta podzielono na dwie grupy – małą i dużą – i karmiono odpowiednią karmą.

Po czterech tygodniach starsze myszy nie przeszły zestawu testów poznawczych. Wykazali częściową utratę pamięci. Nie pamiętali, gdzie przed chwilą byli, lub zapomnieli o oznakach strachu w obliczu niebezpieczeństwa. Ktoś powiedział, że takich reakcji nie można zaobserwować w małej grupie myszy preparaty Uniwersytet.

Wysoko przetworzona żywność użyta w badaniu obejmowała żywność często przeznaczoną do długoterminowego przechowywania żywności:

  • Czipsy
  • Inne przekąski
  • Mrożony makaron błyskawiczny
  • mrożona pizza
  • Pyszne produkty mięsne z konserwantami

Badacz klasyfikuje efekty jako „niepokojące”.

Ruth Barrientos, profesor nadzwyczajny psychiatrii i zdrowia behawioralnego oraz jedna z głównych autorek badania, wyjaśnia powagę obecnych ustaleń:

„Fakt, że tak szybko obserwujemy te efekty, jest nieco niepokojący. Odkrycia sugerują, że spożywanie przetworzonej żywności może prowadzić do znacznych i nagłych deficytów pamięci – a wraz z wiekiem gwałtowny spadek pamięci jest bardziej prawdopodobny, aby przekształcić się w chorobę neurodegeneracyjną, taką jak jak choroba Alzheimera”.

Ruth Barrientos, adiunkt psychiatrii i zdrowia behawioralnego (Wydział Medycyny Behawioralnej, Uniwersytet Stanowy Ohio)

Według badań zapobieganie jest nadal możliwe

Jak naukowcy odkryli w tym samym czasie w swoich badaniach, obserwowane efekty można osłabić poprzez dodanie kwasu tłuszczowego omega-3 DHA. To zapobiegłoby utracie pamięci i prawie całkowicie zmniejszyłoby towarzyszące efekty zapalne. W związku z tym zalecenie Barrientos dotyczące działania to:

„(…) Być może możemy ograniczyć w naszej diecie przetworzoną żywność i zwiększyć spożycie pokarmów bogatych w kwasy tłuszczowe omega-3 DHA, zapobiegając w ten sposób lub spowalniając ten proces.”

Ruth Barrientos, adiunkt psychiatrii i zdrowia behawioralnego (Wydział Medycyny Behawioralnej, Uniwersytet Stanowy Ohio)

Co to jest żywność wysoko przetworzona?

Żywność wysoko przetworzona często zawiera znacznie więcej składników i może być spożywana bezpośrednio z podgrzewaniem lub bez. Ponadto w produktach znajduje się wiele dodatków, takich jak aromaty, barwniki i konserwanty. Niektóre z tych pierwiastków, takie jak azotyn sodu (E250) z przetworzonych kiełbas, mogą tworzyć substancje rakotwórcze w organizmie.

READ  Oparzenie brzytwy u mężczyzn: najważniejsze wskazówki dotyczące jej leczenia

Ogólnie rzecz biorąc, przetworzona żywność powinna być spożywana w rozsądnych ilościach. Ich gęstość odżywcza jest zwykle bardzo niska, a zawartość kalorii jest często bardzo wysoka. Jest też dużo tłuszczu, węglowodanów, soli i cukru. Dostarczają mało białka i błonnika nasyconego. Brak regularnych ćwiczeń w tym samym czasie może prowadzić do przybierania na wadze i otyłości, jak np. Eatsmarter wspomniany.

Źródła: Brain, Behavior and Immune: „Dieta DHA zapobiega upośledzeniu funkcji poznawczych i ekspresji genów zapalnych u starszych samców szczurów karmionych dietą bogatą w rafinowane węglowodany”, Ohio State University, Whitesmarter.

Wojna szaleje na Ukrainie od 24 lutego 2022 roku. tutaj Czy możesz pomóc osobom dotkniętym chorobą?

Chcesz przeczytać od nas więcej? Śledź nas w Google News.


Continue Reading

science

Badanie: „Stara infekcja” prawie nie chroni przed nowymi wariantami Corona

Published

on

cWedług nowego badania pacjenci Orona, którzy wiosną zostali zakażeni wariantami wirusa omicron BA.1 lub BA.2 nie wykazali znaczącego wzrostu ochrony przed zakażeniem w porównaniu z obecnie dominującym wariantem BA.5.

Naukowcy z Niemieckiego Ośrodka Naczelnych w Getyndze wraz z kolegami z Hannover Medical School i Friedrich-Alexander University w Erlangen-Nuremberg wykazali, że przeciwciała nabyte w „starych infekcjach” wskazują słabo lub wcale na infekcję BA.4. Centrum Piątek blokuje BA.5. Tak więc BA.4 i BA.5 nazywane są wariantami ucieczki immunologicznej.

Przeczytaj także

Warianty patogenów powstają, ponieważ wirusy popełniają błędy podczas reprodukcji. Błędy te prowadzą do mutacji, które zmieniają białka wirusowe, w tym kolce białek powierzchniowych, które są głównym celem odpowiedzi przeciwciał.

Jeśli te mutacje skutkują słabym wiązaniem przeciwciał z białkiem wypustkowym, warianty te mogą również rozprzestrzenić się na populacje, które zostały już immunizowane w wyniku szczepienia lub szczepienia i wcześniejszej infekcji.

Przeczytaj także

Pediatra Jacob Musk obecnie leczy kilku pacjentów, którzy mieli wariant omikronowy

READ  Koronawirusy: czy są bardziej zaraźliwe, gdy krążą powoli?
Continue Reading

Trending