Connect with us

science

Choroba serca związana z niedoborem żelaza w średnim wieku – praktyka medyczna

Published

on

Choroba serca spowodowana niedoborem żelaza?

Wiele przypadków choroby wieńcowej w średnim wieku wydaje się być związanych z niedoborem żelaza. Według ostatnich badań kluczową rolę odgrywa nie tylko całkowity niedobór żelaza, ale także tzw. funkcjonalny niedobór żelaza. Tak więc zapobieganie niedoborom żelaza może znacznie zmniejszyć ryzyko choroby wieńcowej.

Obecne badanie z udziałem naukowców z Helmholtz Zentrum München oraz Centrum Serca i Naczyń UKE Hamburg ma na celu ustalenie, czy istnieje związek między niedoborem żelaza a wynikami leczenia chorób układu krążenia. Wyniki można znaleźć w czasopiśmie English Language Journal Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ESC) »ESC . niewydolność serca„Można czytać.

Czy niedobór żelaza powoduje choroby serca?

Autor badania, dr. Benedict Charg w jednym informacja prasowa Od Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Jednak coraz więcej dowodów na istnienie związku.

Wcześniejsze badania wykazały, że niedobór żelaza u osób z chorobami układu krążenia (takimi jak niewydolność serca) wiąże się z gorszymi wynikami, w tym pobytem w szpitalu i śmiercią, twierdzą naukowcy.

Korzyści z dożylnej terapii żelazem

Leczenie dożylnym żelazem poprawiło objawy, funkcję i jakość życia u pacjentów z niewydolnością serca i niedoborem żelaza, którzy uczestniczyli w badaniu FAIR-HF. Opierając się na tych odkryciach, badanie FAIR-HF-2 bada wpływ dożylnej suplementacji żelaza na ryzyko śmierci u osób z niewydolnością serca. Eksperci przeanalizowali, czy związek między niedoborem żelaza a wynikami leczenia można zaobserwować również w populacji ogólnej.

Identyfikacja istniejących czynników ryzyka sercowo-naczyniowego

Obecne badanie objęło łącznie 12 164 osób w średnim wieku 59 lat, a 55 procent uczestników stanowiły kobiety. We wstępnym badaniu czynniki ryzyka sercowo-naczyniowego i choroby współistniejące, takie jak: palenieI otyłośćI cukrzycowy Zespół powiedział, że wysoki poziom cholesterolu został wykryty poprzez dokładne badanie kliniczne, w tym próbki krwi.

Uczestnicy zostali następnie sklasyfikowani jako ubogi w żelazo lub nie ubogi w żelazo w oparciu o dwie definicje. Jedną z definicji był całkowity niedobór żelaza, w którym brane jest pod uwagę tylko zmagazynowane żelazo (ferrytyna). Druga definicja to funkcjonalny niedobór żelaza, który uwzględnia żelazo magazynowane (ferrytyna) i żelazo krążące do wykorzystania przez organizm (transferyna), wyjaśnili eksperci.

READ  RKI odnotowuje 808 nowych przypadków korony – wartość infekcji 5,2

„Bezwzględny niedobór żelaza jest tradycyjną metodą oceny stanu żelaza, ale nie uwzględnia krążenia żelaza. Definicja funkcjonalna jest dokładniejsza, ponieważ obejmuje zarówno wagę, jak i obejmuje tych, którzy mają odpowiednią podaż, ale nie mają wystarczającej ilości żelaza w krwiobiegu, aby organizm mógł prawidłowo funkcjonować” – wyjaśnia dr Itale.

Następnie uczestnicy zostali zapytani o wystąpienie choroba wieńcowa serca I atak mózguŚmierć pod nadzorem lekarza z powodu chorób sercowo-naczyniowych i zgon ze wszystkich przyczyn.

Kim są osoby wykluczone z badania?

Zespół przeanalizował związek między niedoborem żelaza a występowaniem choroby wieńcowej, udaru, układu sercowo-naczyniowego i śmiertelności z jakiejkolwiek przyczyny po uwzględnieniu wieku, płci, palenia, cholesterolu, ciśnienia krwi, cukrzycy, wskaźnika masy ciała i stanu zapalnego. Jeśli uczestnicy mieli już chorobę wieńcową lub udar na początku badania, zostali wyłączeni z analizy wcześniejszych chorób.

Na początku badania 60 procent uczestników miało całkowity niedobór żelaza, a 64 procent miało funkcjonalny niedobór żelaza. W okresie obserwacji z medianą 13,3 roku odnotowano 2212 zgonów (18,2%). Spośród nich łącznie 573 osoby (4,7 procent) zmarło z powodu chorób układu krążenia. Choroba wieńcowa i udar zostały zdiagnozowane odpowiednio u 1033 (8,5 procent) i 766 (6,3 procent) uczestników.

Zwiększone ryzyko funkcjonalnego niedoboru żelaza

Według naukowców funkcjonalny niedobór żelaza wiązał się z 24% zwiększonym ryzykiem choroby wieńcowej, 26% zwiększonym ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych i 12% zwiększonym ryzykiem śmiertelności z jakiejkolwiek przyczyny w porównaniu z osobami bez funkcjonalnego niedoboru żelaza.

Nie ma związku między stanem żelaza a udarami

Całkowity niedobór żelaza wiązał się z 20-procentowym wzrostem ryzyka choroby wieńcowej w porównaniu z brakiem całkowitego niedoboru żelaza, ale nie był związany ze śmiertelnością. Zespół poinformował, że nie ma związku między stanem żelaza a występowaniem udaru mózgu.

5,4 procent wszystkich zgonów jest spowodowanych funkcjonalnym niedoborem żelaza

Eksperci w końcu obliczyli, że około 5,4 procent wszystkich zgonów, 11,7 procent zgonów sercowo-naczyniowych i 10,7 procent nowych diagnoz choroby wieńcowej było związanych z funkcjonalnym niedoborem żelaza w ciągu dekady.

READ  Trochę więcej relaksu: przypadek lat pięćdziesiątych w Monachium

„Ta analiza wskazuje, że około 5% zgonów, 12% zgonów z przyczyn sercowo-naczyniowych i 11% nowych diagnoz choroby wieńcowej nie miałoby miejsca w następnej dekadzie, gdyby na początku badania nie było niedoboru żelaza”. Dr powiedział. Przekątna.

Niedobór żelaza w wieku średnim jest powszechny

Badania wykazały, że niedobór żelaza był szeroko rozpowszechniony w badanej populacji w średnim wieku, przy czym prawie dwie trzecie wykazywało funkcjonalny niedobór żelaza. Lekarz śledzi, że osoby z niedoborem żelaza są bardziej narażone na choroby serca i umierają w ciągu 13 lat. W przyszłości planowane są dalsze badania mające na celu zbadanie ustalonych relacji w młodszych, pozaeuropejskich kohortach. (jak)

Przeczytaj także:

Informacje o autorze i źródle

Ten tekst jest zgodny z wymogami specjalistycznej literatury medycznej, wytycznymi klinicznymi oraz aktualnymi badaniami i został przeanalizowany przez lekarzy.

Zasoby:

  • Benedikt Schrage, Nicole Rübsamen, Francisco M. Ojeda, Barbara Thorand, Annette Peters i wsp.: Związek niedoboru żelaza z przypadkami choroby sercowo-naczyniowej i śmiertelnością w populacji ogólnej; w: ESC Heart Failure (veröffentlicht 05.10.2021), ESC . niewydolność serca
  • Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne: Niedobór żelaza w średnim wieku wiąże się ze zwiększonym ryzykiem chorób serca (veröffentlicht 06.10.2021), Wyjście

ważna uwaga:
Ten artykuł ma wyłącznie charakter ogólnych wskazówek i nie jest przeznaczony do samodzielnej diagnozy ani samoleczenia. Nie zastąpi wizyty u lekarza.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Geny prowadzą do ciężkich cykli w Covid i rozwoju choroby Alzheimera, badanie pokazuje Corona

Published

on

  • zJulian Guttmann

    Blisko

Nowe wyniki badań nieustannie pomagają lepiej zrozumieć COVID-19. Naukowcy niedawno odkryli, który gen promuje ciężkie cykle koronowe.

Kiedy koronawirusy przenikają do organizmu, ludzie reagują zupełnie inaczej. Niektóre z nich są tylko lekkie objawy przeziębienia* Pojawiają się i po kilku dniach ponownie odzyskują sprawność, inni poważnie chorują. Naukowcy na całym świecie próbują dowiedzieć się, jakie czynniki sprzyjają tak niebezpiecznej, a nawet zagrażającej życiu ścieżce. Brytyjscy naukowcy byli w stanie ustalić związek między poważnymi chorobami Covid-19 a określonym genem. Gen OAS1 (syntetaza oligoadenylanowa 1) ma również promować powszechną postać demencji Alzheimera, donoszą brytyjscy eksperci od demencji i genetyka.

Zespół kierowany przez Naciye Magusali z Institute for Dementia Research na University College London zajmował się przede wszystkim kwestią genów zwiększających ryzyko demencji. w Twoim Na specjalistycznym portalu mózg Opublikowane badanie Napisali: „Na podstawie genotypowania 1313 osób ze sporadyczną chorobą Alzheimera i 1234 osób z grupy kontrolnej byliśmy w stanie potwierdzić, że wariant OAS1, rs1131454, wiąże się ze zwiększonym ryzykiem choroby Alzheimera”. Dodała, że ​​ten gen jest również powiązany z ciężką chorobą koronową.

Ankieta na temat szczepień przeciwko koronie

Możesz być zainteresowanym także tym: Szczepionka przeciw grypie jest dostępna w dużych dawkach: eksperci zalecają specjalną grupę szczepień w celu pomocy szpitalnej

Choroba Alzheimera i ciężkie cykle koronowe: czy gen sprzyja jej rozwojowi?

Na podstawie wyników swoich badań brytyjscy naukowcy doszli do wniosku: „Ogólnie nasze dane wskazują na związek między genetycznym ryzykiem choroby Alzheimera a podatnością na krytyczną chorobę Covid 19 skoncentrowaną na OAS1”. To odkrycie będzie miało znaczenie dla przyszłych metod leczenia choroby Alzheimera i Covid-19. Może więc w przyszłości opierać się na wynikach badania Lek na Alzheimera* i Covid-19. Jak dotąd nie ma leków, które mogłyby leczyć choroby.

READ  Trochę więcej relaksu: przypadek lat pięćdziesiątych w Monachium

To, że do tej pory osoby z chorobą Alzheimera umierały z powodu korony, przypisuje się osobom starszym i złej kondycji osób zakażonych. jak Focus.de Więcej informacji jednak – na podstawie opublikowanego brytyjskiego badania – gen ryzyka OAS1 może być również odpowiedzialny za zgon.. Aby potwierdzić tę tezę, muszą nastąpić dalsze badania. (jg) * Merkur.de to oferta firmy IPPEN.MEDIA

Continue Reading

science

Ostrzeżenie przed huraganem w czwartek! Te główne miasta są dotknięte – meteorologia

Published

on

W czwartek wczesnym rankiem od 3 nad ranem wiatry na zachodzie stają się coraz silniejsze. Od Kolonii do Stuttgartu występują intensywne porywy dochodzące do 100 km/h. Wiatry wzmagają się aż do 6 rano: wtedy wiatry o prędkości do 110 km/h wieją na zachodzie i docierają na niziny. Huragany przelatujące nad górami z prędkością 120 km/h lub większą. Burza dociera do Monachium, Norymbergi, Erfurtu i Lipska o 9 rano. Poczujesz też wiatr w Berlinie i Dreźnie.

Bądź na bieżąco z aktualną pogodą i pobierz darmową aplikację TWC tutaj.

Maksymalne wiatry spodziewane są między godziną 12.00 a 17.00. O ile na zachodzie prędkość wiatru spada już od godziny 12, o tyle na wschodzie i być może także na południu na nizinach pojawiają się pierwsze huragany dochodzące do 120 km/h. Burze huraganowe kojarzą się z deszczem. Występują opady i burze, w których silne wiatry przebijają ziemię. Na wysokości około 600 metrów wieją wiatry o prędkości do 130 km/h. To jest powód, dla którego huragan uderzył w ziemię.

W Berlinie nie można wykluczyć huraganów

Często zdarza się, że na dużych wysokościach wieje silny wiatr lub huragan, ale w miejscach południowo-zachodnich atmosfera często jest uwarstwiona w stabilny sposób. Potem, że tak powiem, blokuje drogę wiatrowi. Jednak w tym przypadku samolot jest w eksploatacji, który w czwartek przelatuje nad Niemcami i uruchamia falę powietrzną. Następnie rdzeń wiertniczy, a przynajmniej mocny basen, wędruje przez północne Niemcy. Potem na południe od niej pada deszcz i burze. Jest więc niestabilność w polu silnych wiatrów i silnych wiatrów uderzających o ziemię. Jest to również powód, dla którego północ przesuwa się stosunkowo lekko. z Flensburg Parzysty Hanower Jest też wietrznie, ale podmuchy wiatru osiągają tylko 80 km/h.

z TuryngiaI Saksonia-Anhalt I Saksonia nawet po Brandenburgia I Berlin Niezwykle podatny na burzę. Huragan Berlin i. może też wybuchnąć Drezno Spotyka się. Wiatr słabnie tylko wieczorem.

READ  Niedobór witaminy D jako ryzyko korony - spożycie przemysłowe osłabia szlak Covid-19

Istnieje ryzyko chaosu drogowego w czwartek rano

Ponieważ drzewa wciąż mają dużo liści, są bardziej podatne na pękanie przez wiatr. Huraganowe wiatry zniszczą wiele drzew, co oznacza, że ​​w czwartek drogi będą zamknięte. Ponadto mogą istnieć ogromne ograniczenia w ruchu kolejowym i lotniczym. Czwartek nie jest dobrym dniem na podróż. Należy unikać lasów i gór.

Kiedy pada, spodziewaj się najsilniejszych wiatrów. Czwartkowa burza może szybko zagrażać życiu. Nawet kilka dni po tak silnej burzy drzewa wciąż mogą spadać lub łamać się grube gałęzie. Dlatego parków i lasów należy unikać jeszcze przez kilka dni. Ważne jest, aby być ostrożnym.

Niebezpieczeństwo burz na wybrzeżu Morza Północnego

Nawet jeśli wiatry na północy nie są tak silne jak na południu, jedna lub więcej burz wystąpi w czwartek i piątek ze względu na kierunek wiatrów. Nie ma niebezpieczeństwa silnej burzy, ale w wielu miejscach woda dotrze do znaków sztormowych.

Przewidywana trasa pociągu może się zmienić!

Ważne jest, aby wiedzieć, że modele pogodowe również mogą się bardzo zmienić. W takich przypadkach, na kilka godzin przed nadejściem burzy, często nie jest do końca pewne, jak będzie wyglądała dokładna ścieżka huraganu. Różnica 50 km również robi dużą różnicę. Dlatego ważne jest, aby monitorować pogodę. Ponieważ w takich warunkach pogodowych można ostrzegać na dużym obszarze, ale często w bardzo krótkim czasie pojawiają się szczegółowe ostrzeżenia o niewielkich rozmiarach. Sytuację należy potraktować poważnie. Proszę dbać o siebie.

Możesz być zainteresowanym także tym:

Lato się skończyło i znowu robi się chłodniej. Patrząc na rachunek za prąd, nie wszyscy w tym samym czasie włączają ogrzewanie. Ale dzięki tym 3 wskazówkom nie musisz zamarzać zimą i możesz zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.

Oryginalna wersja tego posta „Czwartkowe ostrzeżenie przed huraganem! Dotyczy to głównych miast” pochodzi z kanał pogodowy.

READ  Przerwa letnia następuje po opadach śniegu na nizinach - Meteorologia