Connect with us

Economy

Chociaż nie ma jeszcze pozwolenia na budowę: Elon Musk świętuje przed fabryką Tesli

Published

on

Chociaż nie ma jeszcze pozwolenia na budowę
Elona Muska można świętować przed fabryką Tesli

Pomimo ostrej krytyki ze strony ekologów, Tesli udało się zbudować fabrykę Giga w rekordowym czasie. W końcu założyciel Tesli Musk ma potencjał 40 000 miejsc pracy. W sobotę zorganizował festiwal społecznościowy przed swoją nową firmą w Grünheide. Może będzie musiał wszystko odbudować.

Nagle między drzewami na autostradzie migocze szary olbrzym, niepozorny w odsłoniętej stali i betonie, ale ogromny. Kiedy Elon Musk prawie dwa lata temu ogłosił pierwszą europejską fabrykę Tesli pod Berlinem, w piaskach Brandenburgii rosły w najlepszym razie sosny. Teraz ogromna fabryka amerykańskiego pioniera technologii i szefa Tesli stała się rzeczywistością. Pierwsze samochody elektroniczne powinny zjechać z taśmy montażowej już za kilka tygodni. Kawałek blokady w kraju, w którym budowa pojedynczej turbiny wiatrowej często zajmuje sześć lat.

Musk chce, aby w sobotę obchodzono je wspólnym świętem, które w siedzibie firmy w Grünheide gromadzi do 9000 gości. Ekscentrycznemu miliarderowi udało się tym projektem poruszyć europejski rynek samochodowy. Szef Volkswagena Herbert Diess wyjaśnił rywalizację z Teslą na początku października, kiedy napisał na Twitterze: “Jesteśmy gotowi!” Raporty giełdowe Tesli, ewidencja sprzedaży i sprzedaży. Musk zachwycił polityków w Brandenburgii iw rządzie federalnym. Według burmistrza Grunheide, Arne Christiana, burmistrza Grunheide, Arne Christiana, fabryka samochodów jest dla tego regionu „wygraną na loterii”.

Nie wszyscy są entuzjastami budownictwa przemysłowego u bram Berlina. Steffen Schorcht z Inicjatywy Obywatelskiej Grünheide wygląda z niepokojem z pobliskiego mostu na masywnym placu budowy, gdzie obok prawie ukończonego głównego budynku nagi szkielet wystaje na szare październikowe niebo. Będzie to fabryka akumulatorów obok fabryki samochodów. Podobnie jak inni krytycy, Shortcht ostrzega przed szkodami dla środowiska. Nie tylko 90 hektarów lasów sosnowych zostało wyciętych pod nowe zakłady produkcyjne. Część budynków powstaje też w strefie ochrony wód, a Schorcht obawia się zanieczyszczenia i nadmiernego zużycia wody w fabryce.

Tesla zbudował miliony

W końcu Tesla chce wkrótce budować w Grünheide około 500 000 samochodów rocznie, zaczynając od Modelu Y. Możliwe wypadki, ruch dostawczy i pasażerski, zanieczyszczenie powietrza – wszystko to przyprawia krytyków o ból głowy. Przeciwnicy są szczególnie zdenerwowani podejściem firmy – taką szybkością, niespotykaną w przypadku dużych projektów w Niemczech. Musk nadal szedł zbyt wolno, a on naciskał i narzekał na długość procesu zatwierdzania. Ale wciąż może budować. Ponieważ istniał plan rozwoju witryny na około 20 lat, został on sporządzony dla BMW w tym czasie, zanim niemiecka firma podjęła decyzję przeciwko lokalizacji. A władze wydały tak zwane wczesne zgody dla Tesli, czego można oczekiwać pozytywnie dla projektu, chociaż przegląd środowiskowy jest nadal w toku.

Wciąż brakuje ostatecznej zgody na cały projekt, a nowa dyskusja na temat setek zastrzeżeń odbędzie się do połowy października. Pracownik budowlany ryzykuje rozebranie wszystkiego, jeśli władze odmówią. Ale Shortcht mówi, że Tesla „naprawdę zbudował duży trzycyfrowy milion dolarów”. Krytyka polega na tym, że fakty zostały tutaj stworzone w „szarej strefie prawnej”. „Praca skończona”, mówi Michael Gancho z Brandenburskiej Zielonej Ligi. Wszystkie dotychczasowe skargi nie przyniosły skutku. Zarówno zwolennicy, jak i krytycy oczekują, że wkrótce pojawi się zielone światło. Dietmar Wojdick, premier Brandenburgii SPD, ujął to w ten sposób: „Jeśli sesja przebiegnie pomyślnie, a zgłoszone zastrzeżenia zostaną dobrze uwzględnione, myślę, że jest możliwe, że rezolucja o aprobacie nadejdzie w tym roku”.

Woidke jest fanem projektu, który jego zdaniem „prowadzi do światowego zainteresowania Brandenburgią”. Państwo już obiecało 120 milionów euro na sfinansowanie fabryki akumulatorów. Do tego dochodzą fundusze z europejskiego joint venture. Według Federalnego Ministerstwa Gospodarki decyzja powinna zostać wydana przed końcem roku. Ministerstwo nie ma jeszcze nic do powiedzenia na temat zakresu. Według raportu „Tagesspiegel”, Tesla ma potencjał finansowania rządowego w wysokości około 1,1 miliarda euro.

Burmistrz jest fanem projektu

Tesla pierwotnie oszacował koszty budowy Grunheide na około 1,1 miliarda euro. Musk powiedział w zeszłym roku, że budżet zostanie przekroczony. Firmie nie jest łatwo wiedzieć, ile pieniędzy do tej pory płynie, ile osób buduje w Grünheide i ile osób zostało zatrudnionych przy produkcji. Na początku nie było odpowiedzi na pytania. Piżmo jest bardziej dużymi literami. Jego firma produkująca samochody elektroniczne jest obecnie warta 780 miliardów dolarów na giełdzie, czyli dwukrotnie więcej niż tradycyjni konkurenci. W trzecim kwartale przyniósł klientom na całym świecie 241 000 dobrych samochodów, czyli ponad połowę roku poprzedniego.

Sam fakt, że tylko w Grünheide zostanie wyprodukowanych 500 000 samochodów, świadczy o ambicji Muska. Na stronie internetowej Tesli uśmiechnięci ludzie, którzy noszą okulary ochronne, uśmiechają się na żądanie aplikacji: „Gigafactory Berlin-Brandenburg będzie najbardziej postępowym zakładem produkcyjnym pojazdów elektrycznych na świecie”. To tutaj powstają „uniwersalne” pojazdy. Nie mówi nic więcej.

Burmistrz Grünheide Christiani zatrudnia 3000 pracowników na początku produkcji i 12 000 przy pełnym obciążeniu dla budowanych obecnie systemów. Może to być 40 000 dziennie z innymi fazami ekspansji, więc jest to oficjalnie w planie rozwoju. 40 000 pracowników w małym miasteczku, które obecnie liczy 9 ​​000 mieszkańców – skąd ich bierzesz i gdzie ich umieszczasz? Czy ten projekt nie jest ekonomicznym meteorytowym uderzeniem społeczności w poetyckim krajobrazie wśród jezior i lasów i odrobiną rekreacji u bram stolicy? Christian uważa, że ​​jest to „stosunkowo wygodne” w swoim gabinecie na trzecim piętrze ratusza. Według badań 51 proc. poszukiwanych pracowników pochodzi z Berlina, 35 proc. z Brandenburgii, 8 proc. z Polski, a reszta to „pasażerowie zaawansowani”.

Jego społeczność ma ograniczoną przestrzeń iw najgorszym razie może wzrosnąć o 3000 mieszkańców. „Grunheid nie może i nie chce, aby Wolfsburg był drugi” – mówi bezpartyjny burmistrz, który sprawuje urząd od 2003 roku. Grunheid widzi jednak złote czasy. Pierwsza poprawa: pociąg do Berlina kursuje teraz co pół godziny. Następnie mówił o możliwościach pracy dla młodych ludzi, perspektywach dla rodzin, potencjale rozrodczym Ochotniczej Straży Pożarnej, planowanym centrum ratunkowym, przyciąganiu większej liczby inwestorów i planowanym uniwersytecie. Potem oczywiście podatek handlowy. „Przypuszczam, że pewnego dnia stanę się jedną z najbogatszych społeczności w Brandenburgii” – mówi Christiani Grunheide.

READ  Weekendowy przegląd ekonomii i polityki / 25. i 26 września 2021
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Kaufland Supermarket przestrzega zasad 2G podczas zakupów

Published

on

  • zPatrick Friwahi

    Blisko

Z Hessen inny kraj związkowy umożliwił korzystanie z bazy 2G podczas zakupów. Kaufland wyjaśnia nazwą stażu, czy nastąpi reakcja na zabieg.

Neckarsulm – Coraz więcej krajów związkowych stopniowo wdraża model 2G w niektórych obszarach interakcji społecznych: oznacza to, że instytucje i firmy mogą same decydować, czy zezwolić na dostęp tylko osobom zaszczepionym i dojrzałym. W Dolnej Saksonii i Hesji supermarkety, dyskonty i inni sprzedawcy detaliczni mogą teraz odmówić wejścia osobom, które nie zostały zaszczepione przeciwko koronie.

Jednak trend wyraźnie pokazuje, że duże niemieckie sieci handlowe, takie jak Aldi, Lidl czy Edeka, sprzeciwiają się wykluczeniu odpowiednich klientów. Kaufland pozycjonuje się teraz również przeciwko aplikacji 2G. Firma w Badenii-Wirtembergii, powiązana z Grupą Schwartz, wyjaśniła w oświadczeniu, co następuje:

“Jako sprzedawca detaliczny żywności, który gwarantuje niezbędne dostawy, nie mają na nas wpływu przepisy 2G. Nie wdrożymy tego ani w Hesji, ani poza nią. W naszych oddziałach obowiązują znane zasady dotyczące odległości i higieny, a także wymagania dotyczące masek” – powiedziała rzeczniczka. . echo24.de*. Duże sieci supermarketów, takie jak Aldi, Rewe i Lidl, wcześniej wypowiadały się przeciwko korzystaniu z 2G*.

2G podczas zakupów? Co to oznacza dla supermarketów i sieci handlowych?

Dlaczego duże sieci handlowe wolą nadal polegać na modelu Corona, który jest obecnie ugruntowany – a konsumenci muszą nadal nosić maskę ochronną podczas wchodzenia do oddziałów – jest jasne: Z jednej strony mniejsza liczba odwiedzających nieuchronnie oznacza mniejszą sprzedaż. Niemieckie Stowarzyszenie Handlu Detalicznego (HDE) zauważyło kolejny negatywny wpływ na supermarkety: „Sprawdzanie rejestrów szczepień i testów doprowadzi do długich kolejek w tych branżach” – powiedział Funke Mediengruppe dyrektor zarządzający Stefan Ginth. Dlatego przy zakupach ani baza 2G, ani 3G nie mają sensu.

READ  Polska uderza w Nord Stream o 180-stopniowy zwrot w Stanach Zjednoczonych

Z kolei konsumenci wkrótce będą musieli zastanowić się nad zmianą swoich nawyków zakupowych z innego powodu: prawdopodobne są niebezpieczne zmiany w żywności. Na temat tego, co najlepsze przed historią. (PF)

Lista zasad: © Manfred Segerer / Imago

Continue Reading

Economy

W Polsce wchodzi w życie nowe prawo imigracyjne

Published

on

W Polsce weszła w życie zmiana prawa o cudzoziemcach, zgodnie z którą nielegalnych imigrantów można łatwiej wydalić z kraju. Tłem tego jest gwałtowny wzrost liczby nielegalnych wjazdów przez Białoruś.

Podstawy w skrócie

  • Zgodnie z poprawką do ustawy opublikowaną w Dzienniku Ustaw we wtorek komendant straży granicznej może wydalić zainteresowanego cudzoziemca z kraju, gdy tylko zarejestruje niedozwolone przekroczenie granicy.

Ponadto dowódca może uniemożliwić powrót do Polski i strefy Schengen przez okres od sześciu miesięcy do trzech lat.

W przyszłości urząd imigracyjny może odrzucić każdy wniosek o udzielenie ochrony międzynarodowej, jeśli wnioskodawca zostanie zatrzymany natychmiast po nielegalnym przekroczeniu granicy. Urząd nie musi rozpatrywać wniosku cudzoziemca o azyl, chyba że „przybył on bezpośrednio z kraju, w którym jego życiu lub wolności zagrażają prześladowania” i może przedstawić wiarygodne powody nielegalnego przekroczenia granicy.

Rząd w Warszawie i Unia Europejska oskarżają gubernatora Białorusi Aleksandra Łukaszenkę o uporządkowane przenoszenie uchodźców z regionów objętych kryzysem na zewnętrzne granice Unii Europejskiej. Łukaszenka ogłosił pod koniec maja, że ​​Mińsk nie zabroni migrantom kontynuowania podróży do Unii Europejskiej – w odpowiedzi na surowe sankcje Zachodu wobec byłej republiki radzieckiej.

Sejm uchwalił nowelizację ustawy imigracyjnej w połowie października, a niedawno podpisał ją prezydent Andrzej Duda. Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) wyraził głębokie zaniepokojenie, że podstawowe prawo do azylu jest podważane.

Więcej na ten temat:

Rząd Parlament Komisja Europejska Migracja


READ  Weekendowy przegląd ekonomii i polityki / 25. i 26 września 2021
Continue Reading

Economy

Partia bilansów: DAX idzie naprzód z wielkim rozmachem

Published

on


Raport rynkowy

Stan: 26.10.2021 13:23

Zainspirowani mocnymi raportami spółki, inwestorzy modernizują swoje portfele inwestycyjne. Ale inwestorzy nie powinni zbytnio zaniedbywać, ponieważ nadal istnieją problemy, które mogą doprowadzić do spadku sentymentu.

DAX ponownie przekroczył 15 700 punktów: około południa wzrósł o około jeden procent do 15 750 punktów. Oznacza to, że wiodący niemiecki indeks pewnego ranka pozostał w tyle za dwiema zaokrąglonymi markami.

„To właśnie napływ dobrych wyników kwartalnych napędza obecnie rynek akcji” – komentuje Yushin Stanzel, główny analityk rynku w CMC Markets. W ciągu ostatnich kilku tygodni pojawiły się negatywne nastroje na temat inflacji i strachu przed stopami procentowymi, które w bieżącym sezonie sprawozdawczym otwierają teraz nowe horyzonty, zdaniem eksperta, „ponieważ firmy wydają się lepiej radzić sobie z aktualne ogólne warunki rosnących cen surowców i wąskie gardła w dostawach, których się obawiają.” Inwestorzy”.

„Jak dotąd dane są mocne, ponieważ wyniki ponad 80 procent amerykańskich firm przekroczyły oczekiwania” – mówi Olivier de Berranger z francuskiego funduszu LFDE.

Czy zbliża się koniec roku?

Z technicznego punktu widzenia sytuacja na DAX powinna być znacznie jaśniejsza po skoku powyżej 15 700 punktów, obserwatorzy rynku. Andreas Büchler z Index Radar mówi: “Niemiecki indeks giełdowy bije tymczasowe maksima z poprzednich tygodni i znów zmierza w kierunku swoich rekordów. Tam inwestorzy będą musieli znów uzbroić się w cierpliwość, ale wtedy jako bonus możliwy jest rajd na koniec roku”. .

Jednocześnie inwestorzy nie powinni ignorować problematycznych aspektów obecnej sytuacji rynkowej: na ogólny rozwój rynku wpłyną również ostatnio poruszane tematy – mówią eksperci Helaba. Analitycy zajmują się problemem łańcucha dostaw, sytuacją na chińskim rynku nieruchomości, ciągłym rozwojem epidemii korony i obawami inflacyjnymi.

Perspektywy gospodarcze są słabsze

Jak donosi agencja informacyjna Reuters, mogą również zagrozić trudności gospodarcze: rząd federalny znacznie obniży swoją prognozę wzrostu (PKB) na 2021 r. do 2,6 procent, Reuters cytuje dwóch wtajemniczonych. Ustępujący federalny minister gospodarki Peter Altmaier (CDU) chce jutro przedstawić prognozy w Berlinie. Pod koniec kwietnia podniósł ją za rok i przewidział 3,5-procentowy wzrost.

Wpasowują się w to również aktualne dane ekonomiczne. Nastroje w niemieckim przemyśle eksportowym znacznie się pogorszyły w październiku ze względu na utrzymujące się niedobory materiałów, podał Instytut Ifo. Wskaźnik oczekiwań eksportowych spadł o 7,5 do 13,0 punktów. To najgorsza wartość od lutego 2021 roku.

W USA kontrakty terminowe wskazują obecnie, że Wall Street otworzy się mocniej również we wtorek. Wczoraj indeksy Dow Jones i Standard & Poor’s osiągnęły rekordowe poziomy 500. Po zamknięciu giełdy w USA swoje bilanse przedstawią spółki technologiczne Alphabet i Microsoft oraz Twitter i Visa.

Ceny ropy nieco spadły w dzisiejszych notowaniach, ale nadal są bliskie wieloletnich szczytów. Ponieważ pomimo niedawnego wzrostu popytu, sieć naftowa OPEC+ prawdopodobnie tylko z wahaniem się rozwija.

Obserwatorzy zakładają, że OPEC+ ponownie zwiększy produkcję tylko o 400 tys. baryłek dziennie na posiedzeniu w przyszłym tygodniu. Saudyjski minister energii, książę Abdulaziz bin Salman, podkreślił niedawno ostrożne stanowisko tego bogatego w ropę kraju.

Silny popyt we wszystkich segmentach nieoczekiwanie przyczynił się do wzrostu latem wysokich zysków UPS dla usług kurierskich UPS w USA. W trzecim kwartale wynik wyniósł 2,3 miliarda dolarów, o 19 procent więcej niż w Coronie latem 2020 roku. Sprzedaż wzrosła o dziewięć procent do 23,2 miliarda dolarów, a więc była również wyższa niż sądzili eksperci.

Szczególnie silnie wzrosła sprzedaż w działalności zagranicznej konkurencyjnej Deutsche Post. Ale nastąpił również trend wzrostowy w logistyce łańcucha dostaw. W tradycyjnym biznesie na krajowym rynku amerykańskim grupa skorzystała z faktu, że jej klienci płacili średnio o 12 procent więcej za paczkę w porównaniu z poprzednim rokiem.

Jeśli chodzi o sprzedaż masową w trzecim kwartale, Facebook nie spełnił oczekiwań analityków. Spodziewali się średnio dobrych 29,5 miliardów dolarów, Facebook zdołał wzrosnąć o 35 procent do 29 miliardów dolarów. Wynik netto był taki, że Facebook zarobił około 9,2 miliarda dolarów – wzrost rok do roku o 17 procent. W przyszłości firma chce strategicznie skupić się przede wszystkim na młodszych użytkownikach.

Tesla ustanowił jednocześnie dwa rekordy: producent samochodów elektrycznych przekroczył wartość rynkową 1 biliona dolarów i po raz pierwszy przekroczył granicę 1000 dolarów z ceną akcji. Oznacza to, że na giełdzie amerykańska grupa jest warta prawie dwa razy więcej niż BMW, Daimler, Volkswagen, Toyota, General Motors (GM), Ford i Stellantis razem wzięte.

READ  Hoyerswerda: Paliwa alternatywne są dobre dla klimatu

Cena zamknięcia wyniosła nieco poniżej 1025 USD, co oznacza wzrost o 12,6 procent. Jednym z powodów tego wzrostu jest: Zamów 100 000 samochodów w wypożyczalni Hertz. Szef Tesli, Elon Musk, był zaskoczony rozwojem na Twitterze: problemem jego grupy nie jest tak naprawdę popyt, ale zwiększona produkcja.

UBS zasługuje na więcej

W trzecim kwartale UBS po raz kolejny skorzystał na korzystnych warunkach rynkowych i przede wszystkim na pozytywnych nastrojach inwestorów. Nie tylko wyraźnie przekroczyła i tak mocne liczby z poprzedniego roku, ale także wyraźnie przekroczyła oczekiwania rynku. Najważniejsze było to, że największy szwajcarski bank zarobił w kwartale letnim 2,28 miliarda dolarów. Eksperci oczekiwali znacznie niższego wyniku. W tym samym kwartale ubiegłego roku, podobnie jak w poprzednim, bank zarobił nieco ponad 2 mld USD. Przychody rok do roku wzrosły o prawie 2% do 9,13 mld USD.

Założyciel Amazona Bezos planuje stację kosmiczną

Firma kosmiczna założyciela Amazona, Jeffa Bezosa, planuje własną stację kosmiczną. Blue Origin ogłosiło, że stacja kosmiczna o nazwie „Orbital Reef” zostanie zbudowana z kilkoma partnerami, w tym Boeingiem, i zostanie uruchomiona w latach 2025-2030. „Orbital Reef” ma zapewnić miejsce dla maksymalnie dziesięciu osób, a także służyć jako rodzaj „obiektów przemysłowych”, a także będąca punktem centralnym dla kosmicznych turystów.

Tymczasem Amazon obserwuje Ziemię: Według doniesień prasowych brytyjskie władze szpiegowskie wynajęły Amazon Web Services (AWS) do przetwarzania tajnych materiałów. Celem jest większe wykorzystanie analizy danych i sztucznej inteligencji (AI) do szpiegostwa, pisze Financial Times. Gazeta, powołując się na osoby zaznajomione z rozmowami, poinformowała, że ​​w umowie z jednostką usług w chmurze Amazon.com zostaną zapisane dane wszystkich władz lokalnych w Wielkiej Brytanii.

Deutsche Wohnen niedługo opuści DAX. Po zakończeniu drugiego okresu akceptacji Vonovia, największa niemiecka firma wynajmująca, zajmuje 87,6 procent poprzedniego drugiego miejsca w branży. Tym samym, free-floating Deutsche Wohnen jest zbyt mały, aby znaleźć się w indeksie 40 największych spółek notowanych w Niemczech. W takich przypadkach Deutsche Börse zwykle odpowiada w ciągu kilku dni.

READ  Polska uderza w Nord Stream o 180-stopniowy zwrot w Stanach Zjednoczonych

Podczas ustalania indeksu we wrześniu, hamburski producent dóbr konsumpcyjnych Beiersdorf popełnił błąd z powrotem do indeksu DAX. Może teraz przenieść się do Deutsche Wohnen. Vonovia wydała do tej pory około 17 miliardów euro na akcje Deutsche Wohnen i zarządza 568 000 mieszkań po masowej fuzji dwóch grup DAX.

Inwestor nieruchomości Adler Group chce rozstać się z kolejnym pakietem nieruchomości, aby zmniejszyć swoje zadłużenie. Adler podpisał list intencyjny z funduszem inwestycyjnym w kluczowych punktach sprzedaży blisko 15 tys. mieszkań, głównie w Niemczech Wschodnich. Wartość uzgodnionej nieruchomości to ponad miliard euro. Nabywca, który nie nazywał się Adler, chciał przyjrzeć się bliżej pakietowi nieruchomości. Celem jest sfinalizowanie transakcji do początku 2022 roku.

Grupa Adler jest pod podwójną presją: z jednej strony inwestorzy domagają się umorzenia długów. Z drugiej strony brytyjski krótki sprzedawca Fraser Perring podniósł zarzuty wobec firmy, która obniżyła ceny akcji Adlera.

Wzrost popytu sprawia, że ​​producent zapachów i smaków, firma Symrise, ma wiatr w ogon. W trzecim kwartale grupa osiągnęła organiczny wzrost sprzedaży o 8,3%. Dziewięć miesięcy później wzrost wyniósł 9,2 proc. Po uwzględnieniu przejęcia działalności perfumeryjnej amerykańskiej firmy Sensient oraz zmian kursów walutowych, sprzedaż w wysokości 2,88 miliarda euro wzrosła o 6,7% w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku. Dlatego Symrise podnosi swoje cele w zakresie wzrostu.

Co planuje Novartis z firmą Sandoz?

Firma farmaceutyczna Novartis poddaje próbie swoją niespokojną spółkę zależną Sandoz. Szwajcarzy ogłosili strategiczny przegląd generycznej spółki zależnej. Celem jest „maksymalizacja wartości dla naszych akcjonariuszy”. Jak już zostało powiedziane, opcje wahają się od utrzymania pracy w grupie po rozstanie. W ostatnim trzecim kwartale sprzedaż Novartis wzrosła o sześć procent. W sumie zyski wzrosły o 43 procent do 2,8 miliarda dolarów.

Holding handlujący elektroniką Ceconomy wraz ze swoimi sieciami Media Markt i Saturn zwiększył sprzedaż w roku podatkowym 2020/21 pomimo zamknięcia oddziałów podczas kryzysu Corona. Dzięki boomowi w biznesie internetowym Düsseldorf Holding zwiększył swoje przychody o 2,5% do 21,4 miliarda euro. Sprzedaż internetowa wzrosła o 64,9% do 6,9 miliarda euro.

Continue Reading

Trending