Connect with us

Top News

CDU Link: Najpierw reklama, potem wstyd – polityka

Published

on

To mógł być nieszkodliwy żart: ekspert IT znalazł lukę w zabezpieczeniach aplikacji do kampanii wyborczej CDU, a partia szybko przełączyła się w tryb offline i przeprosiła za naprawienie szkody. Wszyscy uśmiechają się do związku, który przedstawia się jako partia cyfryzacji, ale nie jest w stanie odpowiednio chronić danych własnych sztabów wyborczych. Niemcy, cyfrowy kraj rozwijający się, są dobrze znane.

To nie jest nieszkodliwy żart. Z powodu braku bezpieczeństwa Ustalono berliński Państwowy Urząd Kryminalny – Ale nie przeciwko CDU, ale przeciwko Lilith Whitman, Kto zwrócił uwagę na problem w maju?. „W tym czasie zadzwonił do mnie federalny dyrektor wykonawczy Stephen Hennewick i zaoferował poradę konsultingową” — mówi Whitman. Po wyjaśnieniu, że nie chce pracować dla CDU, Hennevic zagroziła działaniami przestępczymi i w końcu złożyła jej skargę.

Ta aplikacja nosi nazwę „CDU Connect” i została stworzona przez PXN GmbH na potrzeby federalnej kampanii wyborczej w 2017 roku. CSU i ÖVP w Austrii korzystają z aplikacji opartych na tej samej strukturze oprogramowania. Każdy, kto zadzwoni do drzwi jednej ze stron i zdobędzie głos, może go użyć do zarejestrowania szczegółowych danych: Kto jest otwarty na której ulicy? Jaki jest wiek osoby i co myśli o danej imprezie? Za każdy wpis pracownicy kampanii zdobywają punkty i wspinają się na wewnętrzną listę najlepszych. Wiosną 2021 r. dane osobowe i zdjęcia ponad 18 tys. osób przemaszerowały po domach na rzecz CDU i pukały do ​​setek drzwi. Ponadto istniała baza danych z 1350 pracownikami, zawierająca ich adres, datę urodzenia i zainteresowania.

„To nieodpowiedzialne”

Te szczegóły są znane, ponieważ Whitman odkrył w maju, że dostęp do wszystkich danych można uzyskać za pomocą prostych zapytań w interfejsie programistycznym. Brak hasła lub innych ograniczeń technicznych. „To nieodpowiedzialne” – mówi Whitman. „Przechwytuje te ważne dane i opinię polityczną, nie martwiąc się o to, jak je chronić. Najwyraźniej CDU tak naprawdę nie rozumie bezpieczeństwa IT”.

READ  Komentarz: Polskie prawo rozgniewało Izrael

Poinformował o tym Federalny Urząd Bezpieczeństwa Informacji i berlińskiego inspektora bezpieczeństwa danych, wskazując jednocześnie na słaby punkt CDU. Po pobraniu aplikacji z sieci partyjnej i powiadomieniu ofiar, Whitman zwolnił Post na blogu, w którym opisała swoją postawę.

Działania te są zgodne z zasadą „odpowiedzialnej ekspresji”. Każdy, kto wykryje lukę w zabezpieczeniach, powinien najpierw skontaktować się z twórcą aplikacji i powiadomić odpowiednie władze. Możesz upublicznić tylko wtedy, gdy szkoda jest zamknięta lub nie ma poważnego ryzyka. Ma to na celu uniemożliwienie przestępcom wykorzystania dziury. W ten sposób IT zadomowiło się w społeczności. Dobroduszni hakerzy trzymają się tego, a firmy nie reagują na pozwy, ale czasami nawet płacą za napiwki, aby zapobiec złym rzeczom.

Uderza efekt Streisanda

Zapytany, CDU wspomina tylko o kilku wiadomościach na Twitterze, które Hennewick, federalny dyrektor wykonawczy, upuścił w środę. Pisze w nim między innymi, że błędem było wymienienie w ogłoszeniu nazwiska Whitmana. Wycofał więc skargę i przeprosił go przez telefon. Zastanawia się nad koncepcją. Jak sugerowały tweety Hennewick, jej nazwisko „nie zostało wymienione” w reklamie: „Title:” Reklama przeciwko Lilith Whitman i nieznany”. Więcej za to. “

Dla eksperta IT jest jasne, że CDU stara się tylko uniknąć negatywnych nagłówków poprzez przeprosiny. „Partia groziła mi wewnętrznie i publicznie upokarzała mnie. Armin Lachet mówił o hakerze w telewizji. Reklama zdecydowanie nie jest przypadkiem”. Według nich sprawa jeszcze się nie skończyła. Na razie proces wciąż trwa, więc Whitman zbiera Darowizny na ochronę karną.

Whitman uważa, że ​​Chrześcijańscy Demokraci podziękowali mu za relacje w mediach. Między innymi Chaos Computer Club (CCC) upublicznił sprawę i stanął za Vitamanem. CDU jest teraz najwyraźniej przerażona efektem Streisanda: próba stłumienia niepożądanych informacji zostanie odwrócona. Tak właśnie stało się z reklamą.

READ  Ministerstwa Spraw Wewnętrznych: Setki przypadków podejrzeń o fałszywe ojcostwo

Whitman nawet nie wiedział, o co oskarża ją CDU. Podejrzewa, że ​​został oskarżony Tak zwane kolumny hakerskie Powinien zostać naruszony. CDU wprowadziła go w 2007 roku we współpracy z SPD. W związku z tym, jeśli złamiesz hasła lub napiszesz dla nich programy komputerowe, grozi Ci kara grzywny lub pozbawienia wolności do dwóch lat, jeśli chcesz „szpiegować i przechwytywać dane”.

CCC nie chce zgłaszać CDU żadnych luk w zabezpieczeniach

„W tym czasie CDU i SPD sprzeciwiały się krytyce przemocy i spodziewano się takiego przypadku” – mówi Whitman. W 2007 roku kilka stowarzyszeń ostrzegało, że bezpieczeństwo IT zagraża badaczom i hakerom o dobrych intencjach, którzy chcieli zapobiegać lukom. „Teraz wszystkim ludziom sama CDU potwierdziła, jak uzasadnione są te obawy” – mówi.

Hennewick, federalny dyrektor wykonawczy, mówi, że postrzega proces odpowiedzialnego ujawniania informacji jako „ważny element zwiększający bezpieczeństwo IT”. To świetny sposób na podniesienie świadomości ofiar na temat luk w zabezpieczeniach. CDU złożyło tylko jedną skargę, ponieważ „dane osobowe zostały również udostępnione przez osobę trzecią”. Ponadto te dziury zostały publicznie wskazane przed powiadomieniem strony. Dopiero podczas rozmowy telefonicznej z ekspertem IT Whitmanem dowiedziała się, że nie ma to z tym nic wspólnego.

Najpierw pokaż, potem info – Chaos jest w klubie komputerowym Efekty zostały już z tego wyciągnięte. „Aby uniknąć przyszłych konfliktów prawnych, niestety jesteśmy zmuszeni unikać zgłaszania luk w systemach CDU” – mówi rzecznik Linus Newman. Zamiast rozwiązać problem, partia atakuje tych, którzy go zwrócą. „CDU robi to nie tylko w tym względzie, ale także w obszarach cyfryzacji i innych ważnych obszarach problemów politycznych. W tym sensie to destrukcyjne podejście jest spójne”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Czy Hendrik Vost nie jest następcą Lashetta?

Published

on

Według doniesień medialnych Hendrik Vost Zainaugurowany jako nowy premier Nadrenii Północnej-Westfalii. Teraz sekretarz generalny CDU zaprzecza państwu.

CDU Nadrenii Północnej-Westfalii zdementowało medialne doniesienia o następcy Armina Lacheta na stanowisku premiera i głowy państwa CDU. Pojawiły się spekulacje, że władze stanowe CDU „jednogłośnie” wyraziły w poniedziałek wieczorem zainteresowanie tym, by po nim przyszedł minister transportu NRW Hendrik Vost.

Sekretarz generalny NRW-CDU Joseph Hoenzergen zaprzeczył temu we wtorek w Düsseldorfie i potwierdził w oświadczeniu procedurę stosowaną przez administratora stanu: „Witając ofertę administratora państwa Armina Lachetta, komisja parlamentarna ds. nadchodzącej reorganizacji przeprowadzi w tym tygodniu niezbędne rozmowy i dalej.”

Mapa drogowa do renowacji

Istnieje harmonogram restrukturyzacji treści i personelu. Nowa władza państwowa zostanie wybrana na konwencji partii państwowej 23 października w Peelfeld. Lashett „dużo wcześniej” przedłoży państwowemu komitetowi wykonawczemu plan pracowniczy, który zagwarantuje sukces NRW-CDU również w przyszłości.

Herbert Reul, minister spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii, ostrzegł przed podjęciem nadzwyczajnej decyzji w sprawie następcy. „Myślę, że łamanie karty do głosowania na kandydata powyżej kolana jest złe” – powiedział we wtorek Colner Stat-Answer. Partia jako całość musi stać za wspólnym rozwiązaniem. Jeśli lubieżny spadkobierca zostanie uznany za pilny, kandydaci opozycji na październikowej konwencji partii państwowej powinni się obawiać.

W okresie poprzedzającym wybory federalne Lacet ogłosił, że pojedzie do Berlina „bez biletu powrotnego” – nawet jeśli nie będzie prezydentem. Oczekuje się, że pozostanie premierem do 26 października sesji Bundestagu.

Według Niemieckiej Agencji Prasowej na posiedzeniu zarządu państwowego pojawiły się nazwiska niektórych następców – najprawdopodobniej Van Vost

READ  Call of Europe: Młodzi Polacy i Niemcy spotykają się w Semnitz
Continue Reading

Top News

Granica z Białorusią: Polska chce przedłużyć stan wyjątkowy

Published

on

Stan na: 27.09.2021 20:36

Od miesięcy ludzie wjeżdżają nielegalnie do UE przez Białoruś. Polska obwinia za to białoruskiego władcę Łukaszenkę. Rząd w Warszawie chce przedłużyć stan wyjątkowy wzdłuż granicy.

Polska chce przedłużyć stan wyjątkowy na Białorusi, zewnętrznej granicy UE, o 60 dni. Wynika to z nielegalnych imigrantów z sąsiedniego kraju. Minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński powiedział w Warszawie, że zaproponuje rządowi zwrócenie się do prezydenta o przedłużenie. Sytuacja na granicy jest tragiczna. „Doszło do wielu prowokacyjnych incydentów z udziałem umundurowanych sił białoruskich i prób naruszenia integralności naszej granicy” – powiedział Kaminsky.

Polski rząd oskarża białoruskiego władcę Aleksandra Łukaszenkę o zorganizowane sprowadzanie uchodźców z obszarów objętych kryzysem na zewnętrzną granicę UE. Oprócz Polski na wzmożony napływ migrantów z granicy z Białorusią, zwłaszcza z Bliskiego Wschodu, narzekają także Litwa i Łotwa.

Polska próbowała 9400 przepraw

Polski parlament musi zgodzić się na przedłużenie stanu wyjątkowego na granicy. Kamiński mówi, że od początku sierpnia próbował ponad 9400 nielegalnych przejść. Transfer został zablokowany w około 8200 przypadkach. Około 1200 uchodźców zostało aresztowanych i wywiezionych do obozów bezpieczeństwa. Z grupy 200 imigrantów 50 miało powiązania z organizacjami islamskimi lub przestępczymi. „Są to młodzi, wyszkoleni na wojnie mężczyźni, którzy brali udział w organizacjach zbrojnych na Bliskim Wschodzie” – powiedział Kamiński.

2 września Polska ogłosiła na 30 dni graniczny stan wyjątkowy o szerokości 3 km i długości 418 km. Zakaz wstępu mają m.in. dziennikarze i organizacje pomocowe. Minister obrony Polski Mariusz Błaszczyk powiedział, że można wysłać więcej żołnierzy na granicę. Obecnie na służbie jest 2500 żołnierzy, 4000 funkcjonariuszy straży granicznej i 600 policjantów.

Białoruś reaguje na sankcje

Łukaszenka zapowiedział pod koniec maja, że ​​Białoruś nie będzie blokować dalszej imigracji do Unii Europejskiej. Zareagował na zaostrzenie zachodnich sankcji wobec swojego kraju. Unia Europejska (UE), Stany Zjednoczone i Wielka Brytania nałożyły sankcje na represje Łukaszenki po kontrowersyjnej reelekcji w sierpniu 2020 roku. Unia Europejska oczekuje teraz odwetu białoruskich władców. Uważa się, że władze białoruskie sprowadzały ludzi do kraju i przemycały przez granice krajów wschodnich UE.

READ  Altor jest twardy: od końca października szczepione są tylko te w hotelach - gospodarka

„Bardzo niekorzystna sytuacja”

Łukaszenka zaprzeczył oskarżeniu. Imigranci korzystali z ruchu bezwizowego na Białoruś, aby podróżować do Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii. Łukaszenko powiedział, że jego kraj dobrze traktował imigrantów i zapewnił im ubrania, drewno na opał i szalik. „Ale zimą zamarzają na śmierć”. Na granicy dochodzi do katastrofy humanitarnej.

Łukaszenka powiedział, że sytuację pogorszyły działania straży granicznej w sąsiednich krajach. Mówił o “bardzo niekorzystnej sytuacji” na granicy UE. Sąsiadujące państwa popadły w konflikt z Białorusią. Według niego, Białoruś od dwóch miesięcy opiekuje się 32 migrantami, którzy utknęli na granicy. „Nie chcesz zostać na Białorusi. Nalegasz na wyjazd do Niemiec” – powiedział Łukaszenka.

Organizacje pozarządowe ostrzegają przed kryzysem humanitarnym

Kościół katolicki w Polsce wezwał do zwrócenia większej uwagi na sytuację uchodźców. „Trudna sytuacja tych ludzi jest naszym losem” – powiedział abp Wojciech z Gwinei. „Nawet jeśli nadal są brutalnie wykorzystywane w walce politycznej, nie możemy przestać traktować ich jak naszych braci”.

Organizacje pozarządowe ostrzegały niedawno przed kryzysem humanitarnym na obszarach przygranicznych spowodowanym spadającymi temperaturami. Oskarżają też rząd w Warszawie o uniemożliwienie ludziom ubiegania się o azyl z naruszeniem prawa międzynarodowego. Co najmniej sześciu migrantów zginęło w ciągu ostatnich dwóch miesięcy na granicach UE z Białorusią.

Continue Reading

Top News

Po rezygnacji z CDU – były lider partii Rehberg przejmuje NDR.de – Aktualności – McLenberg – Zachodniopomorskie

Published

on

Status: 27.09.2021 19:50

Po „katastrofalnym” wieczorze dla CDU w wyborach stanowych w MV Michael Zack i Wolfgang Waltmல்லller zrezygnowali z funkcji lidera partii i sekretarza generalnego. Eckhardt Rehberg jest tymczasowo odpowiedzialny i gotowy do wznowienia współpracy rządowej.

Po przegranej w wyborach landowych CDU w Meklemburgii-Pomorzu Przednim będzie musiało zająć kilka czołowych miejsc. Prezydent stanu Michael Zack oraz były przewodniczący komisji parlamentarnej i sekretarz generalny Wolfgang Waltmல்லller zrezygnowali ze swoich stanowisk dzień po wyborach. W niedzielę CDU uzyskało najgorszy wynik w wyborach stanowych w kraju – 13,3 proc.

Przyszłość państwowej CDU jest otwarta

W osobistym oświadczeniu Zack powiedział, że wyniki wyborów mówią jasnym językiem. On jest odpowiedzialny za koniec. W swoim oświadczeniu Zack mówi o nowym początku pod względem kadrowym i właściwym trendzie politycznym w nadchodzących wyborach federalnych. Zach wróci do Vorpommern-Greifswald jako starosta.

Rehberg: CDU jest gotowe do rządu

Przez pewien czas były przywódca stanu Eckhard Rehberg przejmie stanowisko głowy państwa po odejściu z mody. Mimo osobistej niepewności CDU będzie gotowa do wznowienia współpracy rządu z SPD. Według Rehberga, rozszerzony szef partii w poniedziałek wieczorem przemawiał za zbadaniem rozmów z socjaldemokratami, a SPD powinna przekazać je CDU.

Dodatkowe informacje

Michael Zack, przewodniczący stanowej CDU, rezygnuje po podjęciu decyzji o porażce wyborczej. Sekretarz generalny CDU Wolfgang Waltmல்லller również ustępuje. Dalej

Dzień po wyborach federalnych premier Berlina i McLeanberg-Pomorza Zachodniego Manuela Svesick (SPD) wystąpi na scenie w Willy Brand House.  © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Brita Peterson

Premier Swazik SPD jest w najlepszej formie od 2002 roku. Z drugiej strony CDU uległo awarii. Dalej

Olaf Scholes, minister finansów i kandydat SPD na prezydenta, jedzie samochodem po rundzie ZDF w Berlinie Top Candidates w wyborach federalnych w 2021 roku.  © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Wolfgang Kumm

Według wstępnej oficjalnej decyzji SPD będzie silną siłą. Ale CDU i CSU pracują nad utworzeniem rządu. Dalej

Stół barowy i urna wyborcza przed flagą Meklemburgii-Pomorza Przedniego.  Ot Fotolia.com, iStockphoto Zdjęcie: Martina Berg, ericsphotography

Wiadomości, informacje ogólne, analizy i portrety: W naszym dokumencie zbieramy wszystkie raporty dotyczące Roku Superwyborczego w MV. Dalej

Ten temat w projekcie:

NDR 1 Radio SN | 27.09.2021 | 8:00.

Logo NTR
READ  Czy w Polsce odbędą się przedterminowe wybory parlamentarne?
Continue Reading

Trending