Connect with us

Top News

CDU: Friedrich Mers wzywa do wycofania delegacji Lashetta z Prezydium

Published

on

CDU: Friedrich Mers wzywa do wycofania delegacji Lashetta z Prezydium
Niemcy Kryzys związkowy

Mers wzywa do wycofania się przedstawicieli Lacheta z Prezydium CDU

Frederick Mers na swoim CDU Frederick Mers na swoim CDU

Frederick Mers widzi „pilną potrzebę” w swoim CDU

Źródło: Martin UK Lenkman / Weld

Według byłego przewodniczącego komisji parlamentarnej nie wystarczy zastąpić lidera CDU Armina Lashetta: Frederick Mers nalega na bardziej odległą reformę kosztem Baufier, Klugner & Co. Chrześcijańsko-demokratyczne podwójne przywództwo?

FFrederick Mers (CDU) spodziewa się zwolnić większość poprzedniego prezydium swojej partii dla nowych członków. Zwłaszcza pięciu przedstawicieli lidera partii Armin Skrępowany Uważa Mers.

Zapytany, czy szef CDU Baton-W்rttemberg Thomas Stroeple, minister rolnictwa Julia Klugner i premier Hessa Volker Bofier będą ponownie startować, Mells Welt powiedział AM Songtkowi: „Widzę potrzebę zastąpienia znacznej części Prezydium przez nowych członków. obejmuje nie tylko przewodniczącego i sekretarza generalnego, ale wszystkie inne stanowiska ”.

Czytaj więcej

Bez spójnego przekazu związek wpada w opozycję (od lewej): Dobrint, Mers, Brinkhaus i Rutzen

Klikner ogłosił swoją rezygnację z funkcji głowy państwa w Nadrenii-Palatynacie, ale nadal jest zainteresowany stanowiskiem zastępcy w partii federalnej. Stroble ma zostać ponownie wybrany na głowę państwa w Badenii-Wirtembergii, co jest warunkiem kandydowania do rządu federalnego. Bofier, szef rządu Hessa, jeszcze się nie ogłosił. Na razie innymi przedstawicielami Lacet są minister zdrowia Jens Spann, który podobno jest zainteresowany prezydencją, oraz Sylvia Brehr, posłanka dolnosaksońskiego Bundestagu.

Jak dotąd cała piątka delegatów to Niemcy Zachodni. W opinii Mersa tak być nie może. „Moim zdaniem bardzo ważne jest, aby Wschód znalazł się również wśród liderów wicepartyjnych”.

Czytaj więcej

Trudno wyjść (od lewej): Thomas Stroble, Volker Bofier, Wolfgang Schபிள்uble

Z powodu „aktualizacji”

Niezależnie od tego, czy sam Mers chce kandydować na prezydium, czy na stanowisko przewodniczącego, nadal jest mało widoczny. Ma jednak jasne wyobrażenie o tym, czym kierownictwo partii nie powinno być.

READ  Polska chce dostarczyć myśliwce w ciągu kilku tygodni

Jest przeciwny podwójnemu przywództwu, jak Brehre ujmuje to w sztuce: „Podwójne przywództwo jest zawsze bardzo skomplikowane w polityce. Nie sądzę, żeby to był dobry pomysł, ani jeśli chodzi o przywództwo w partii”. Ceremonia, której należy się trzymać.

„Proces może przebiegać szybciej”

Ogólnie rzecz biorąc, MERS zachęca do pośpiechu. Restrukturyzacja CDU powinna była nastąpić do końca roku. 65-latek, który już dwukrotnie przegrał swoją kandydaturę na lidera partii, zawiera ankietę członkowską, którą uważa za konieczną. Możesz także wybrać format cyfrowy.

30 października przywódcy partyjni będą dyskutować, czy przesłuchiwać członków. Decyzję podejmuje wówczas zarząd federalny. Nie mógł jednak zignorować głosów oddolnych.

Czytaj więcej

Kupon Tillmana, polityk CDU.  Federalny przywódca Związku Junga został sfotografowany na podwórku podczas meczu w Hanowerze

Czytaj więcej

Frederick Paul, przywódca Związku Jung w hrabstwie Wessel

W Adinaur House istnieją jednak spore wątpliwości, czy postulat zakończenia do końca roku badania członkostwa i restrukturyzacji w Mers jest realny. Ankieta rady dyrektorów zaplanowana jest na 2 listopada. W związku z tym powołanie, organizacja i wprowadzenie członków oraz ewentualne wybory uzupełniające szacuje się co najmniej sześć tygodni przed wyborami.

Prezentacja kandydatów nie jest nawet planowana. Nie wiadomo jeszcze, jak odbędzie się prezentacja, ponieważ potencjalny następca Lacheta nie został jeszcze ogłoszony. Kandydaci jednak zwracają uwagę.

Friedrich Merz wygłasza przemówienie podczas Dnia Niemiec w Związku Junga

Trzy tygodnie po historycznie słabych wynikach CDU i CSU w wyborach federalnych, Unia Junga zbiera się z okazji Dnia Niemiec. Organizacja młodzieżowa chce teraz przetworzyć wyniki wyborów, zobacz przemówienie Fredericka Mersa tutaj.

Mers ma tutaj praktyczną pozycję: „Wszyscy potencjalni kandydaci są na tyle dobrze znani, że przez kilka tygodni nie będziemy już musieli przepuszczać karawany przez Niemcy, aby proces, w tym udział członków, mógł przebiegać szybko”. Odrodzenie Jensa, polityk zagraniczny Norbert Rodgen i przewodniczący komisji sejmowej Ralph Brinkos Grał.

Mers ogłosił niedawno, że lider partii powinien zostać przewodniczącym komisji parlamentarnej w Bundestagu. Teraz edytuje to oświadczenie. „W tej szczególnej sytuacji, w jakiej się dzisiaj znajdujemy, może być sensowne, aby przynajmniej przez jakiś czas nie trzymać z jednej strony kierownictwa partii i komisji sejmowej”.

Brincos został wybrany do 30 kwietnia, po czym chce kontynuować. To, że Mers edytuje teraz swoje stanowisko, może wiązać się z tym, że nie chce oficjalnie dać swojemu konkurentowi strategicznej przewagi. Przewodniczący komisji sejmowej może również bezpośrednio odpowiadać na wypowiedzi rządu Lidera Opozycji oraz Kanclerza i Pełnomocników Gabinetu. Oznacza to, że zajmuje ważną pozycję w oczach opinii publicznej.

Tutaj znajdziesz treści stron trzecich

Aby skontaktować się lub wyświetlić treści od dostawców zewnętrznych, potrzebujemy Twojej zgody.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Wspomnienie 32-latka: Ratownicy odnajdują zaginionego górnika w wypadku w polskiej kopalni

Published

on

Wspomnienie 32-latka: Ratownicy odnajdują zaginionego górnika w wypadku w polskiej kopalni

32 lata samoświadomości
Ratownicy odnajdują zaginionego górnika w wypadku w polskiej kopalni

Posłuchaj artykułu

Ta wersja audio została wygenerowana sztucznie. Więcej informacji | Wyślij komentarz

W kopalni węgla kamiennego w Rydłowie na południu Polski doszło do opadu skał. Przyjaciel ginie w akcji. Teraz ratownicy odkryli w kopalniach kolejną minę. 32-latek powinien zostać szybko wyciągnięty na powierzchnię.

Dwa dni po wypadku górniczym na południu Polski, w wyniku którego jedna osoba zginęła, a kilka zostało rannych, zespoły ratownicze odnalazły wciąż zaginionego górnika. Mężczyzna jest przytomny i jest obecnie wydobywany na powierzchnię – powiedział dziś prezes zarządu kopalni PGG Leszek Pietraszek.

Ratownicy dotarli do 32-letniego kolegi po południu. Mógł mówić, ale miał problemy z oddychaniem. Lekarz udzielił mu pierwszej pomocy i przygotował do wyniesienia na powierzchnię – powiedział Pietrasek.

Do wypadku doszło w czwartek w kopalni węgla kamiennego w Rydłowie na Śląsku, po osunięciu się skał na głębokości 1150 metrów pod ziemią. Zespół ratunkowy w ciągu kilku godzin uratował 76 z 78 górników. Innego można uratować dopiero po śmierci. Szef kopalni powiedział, że stan odnalezionego górnika jest stabilny, komunikuje się z zespołami ratowniczymi i został już przebadany przez podziemnego lekarza.

Erupcje skał to nagłe ruchy i zapadnięcia się zagłębień skalnych, które nie są spowodowane trzęsieniami ziemi wywołanymi tektonicznie. Częstą przyczyną są eksplozje w górnictwie. Ponieważ burze skalne są trudne do przewidzenia, stanowią one poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa górników i ludzi zamieszkujących obszary górnicze.

READ  Warszawa występuje w piątek jako nieoficjalny rzecznik rządu USA w Europie
Continue Reading

Top News

Ministrowie obrony Stanów Zjednoczonych i Rosji rozmawiają przez telefon

Published

on

Ministrowie obrony Stanów Zjednoczonych i Rosji rozmawiają przez telefon

Stan na: 13 lipca 2024 r., 10:36

Po szczycie NATO ministrowie obrony Stanów Zjednoczonych i Rosji rozmawiali przez telefon. Podobno obaj rozmawiali o łagodzeniu ryzyka „możliwej eskalacji” ze strony Rosji.

USA chcą przerzucić systemy uzbrojenia do Rosji w Niemczech. Sekretarz obrony USA Lloyd Austin i jego rosyjski odpowiednik Andriej Biełousow właśnie rozmawiali przez telefon. „Omawiano kwestię zapobiegania zagrożeniom bezpieczeństwa i ograniczania ryzyka możliwej eskalacji” – podało rosyjskie Ministerstwo Obrony. Próba połączenia telefonicznego nadeszła z Moskwy.

Rzecznik Pentagonu powiedział reporterom, że Austin podkreślił „znaczenie utrzymywania linii komunikacji” z Moskwą w czasie konfliktu na Ukrainie i po szczycie NATO w Waszyngtonie.

Rozmowa telefoniczna nadeszła wkrótce po szczycie NATO

Powód rozmowy nie został ujawniony. Jednak na marginesie szczytu NATO w Waszyngtonie dowiedziano się, że USA chcą od 2026 roku przesunąć systemy uzbrojenia w Niemczech, aby lepiej odstraszać Rosję. Należą do nich rakiety manewrujące typu Tomahawk o zasięgu do 2500 km, technicznie broń nuklearna, a także wielozadaniowe rakiety SM-6 i nowo opracowana broń hipersoniczna. W czwartek kanclerz Olaf Scholes bronił tej decyzji jako „bardzo dobrą decyzję”, która „ma charakter odstraszający” i „zachowuje pokój”.

Kreml potępił porozumienie jako krok „w kierunku zimnej wojny”. Ostatni oficjalny dialog ministrów obrony Rosji i Stanów Zjednoczonych odbył się 26 czerwca. Według Moskwy Piełozow „podkreślił ryzyko dalszej eskalacji” w związku z „dostawami amerykańskiej broni” do Kijowa.

Zełenski szuka większego wsparcia w Stanach Zjednoczonych

Tymczasem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski po szczycie NATO w Stanach Zjednoczonych nadal apelował o wsparcie dla swojego kraju. Na spotkaniu z gubernatorami stanów amerykańskich w Salt Lake City (Utah) rozważał możliwości pogłębienia stosunków między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi – napisał na platformie Zełenski, aby w przyszłości rozszerzyć współpracę naszych agencji bezpieczeństwa i uczestniczyć w odbudowie. Ukrainy.”

READ  Czyli rejestracja nowego numeru Corona dla Berlina - BZ Berlin

Zełenski w przemówieniu do gubernatorów powiedział, że Ukraina nie potrzebuje zagranicznych żołnierzy. „Jedyne, o co prosimy, to odpowiednie wsparcie – systemy przeciwlotnicze dla naszych miast, broń dla mężczyzn i kobiet na pierwszej linii frontu, aby pomóc chronić i odbudowywać normalne życie”. Stany Zjednoczone są jak dotąd największym zwolennikiem Ukrainy.

Continue Reading

Top News

Görlitz: Görlitzer odnajduje w Polsce skradzione Porsche: wróciło

Published

on

Görlitz: Görlitzer odnajduje w Polsce skradzione Porsche: wróciło

Görlitzer odnajduje w Polsce skradzione Porsche: wróciło

Złodzieje kradną Porsche Cayenne w Görlitz. Mam pojazd. Niewinny. Co jeszcze wynika z raportu policji w Görlitz?


2 minuty

Symboliczne zdjęcie
© dpa

Nieznani sprawcy ukradli Porsche przy Antonstrasse w Görlitz w czwartek około godziny 13:10. Właściciel znalazł swój czarny pojazd w Polsce i natychmiast powiadomił policję. Funkcjonariusze policji kryminalnej z Görlitz ściśle współpracują ze swoimi polskimi kolegami i udało im się zlokalizować i zabezpieczyć Kane’a przetrzymywanego w Bolesławcu. Polscy kryminaliści zabezpieczyli dowody pojazdu, a następnie przekazali Porsche właścicielowi za 35 000 euro. Sprawca nie został zidentyfikowany. Rzecznik policji w Görlitz ogłosił to w piątek.

Niezidentyfikowani ludzie przebili wszystkie cztery opony samochodu

W czwartkowy wieczór niezidentyfikowani ludzie przecięli cztery opony samochodu osobowego Renault Megane przy Brautwiesenstrasse w Görlitz. Rzecznik policji w Görlitz powiedział, że na chwilę obecną nie wiadomo, w jaki sposób opony uległy uszkodzeniu. Szkoda materialna wyniosła 800 euro. Śledztwo prowadzi Okręgowy Wydział Kryminalny w Gorlicach.

Poszukiwany mężczyzna powinien trafić do więzienia

W czwartkowy wieczór funkcjonariusze z dzielnicy Corlitz w ramach patrolu spotkali się z Polakiem poszukiwanym listem gończym. Policja zatrzymała 68-latka o godzinie 20:40 i zabrała go do zakładu karnego.

Nieznane osoby kradną rowery elektryczne i akcesoria

Między środą a czwartkiem nieznane osoby ukradły dwa e-rowery z przedmieść Kraschwitz. Oskarżony zabrał także dwa drążki pod siodła i dwa siodła. Wartość kradzieży wyniosła około 2200 euro. Tak powiedział rzecznik policji w Görlitz. Obecnie szukają jednośladów.

READ  Warszawa występuje w piątek jako nieoficjalny rzecznik rządu USA w Europie
Continue Reading

Trending