Connect with us

science

Brema: To dlatego infekcja rośnie pomimo wysokiego wskaźnika szczepień

Published

on

proces infekcji
Pomimo wysokiego wskaźnika szczepień: dlaczego wskaźnik infekcji w Bremie jest powyżej średniej?

Pomimo wysokiego wskaźnika szczepień: Brema od siedmiu dni jest numerem jeden w kraju

© Mohsen Asanimagdam / dpa

Brema jest biegaczem numer jeden – zarówno pod względem liczby szczepień, jak i siedmiodniowej zachorowalności. Znowu złamałem znak 100. jaki jest powód?

74 procent populacji w najmniejszym landzie Niemiec zostało w pełni zaszczepionych przeciwko koronawirusowi, a nieco ponad 78 procent otrzymało pierwszą dawkę. (Przeczytaj tutaj, dlaczego szczepienia idą tak dobrze w Bremie.) Szczytowa wartość ostatnio przyniosła hanzeatyckiemu miastu wiele pozytywnych nagłówków. Jednak miasto świeci jak czerwona kropka na mapie Niemiec RKI. Ponieważ infekcja rośnie od tygodni. Według RKI stan osiągnął obecnie ogólnokrajowy limit ponad 100. Jak to możliwe?

To, co dzieje się w najmniejszej federacji republiki, zostało już zauważone przez świat na przykładzie Izraela. Na arenie międzynarodowej kraj był chwalony za postępy w szczepieniach, tymczasem liczba przypadków wzrosła dramatycznie od czerwca. Jak donosi Ęrzteblatt, wiele osób, które dwukrotnie zostały zaszczepione, już zachorowało. według Aktualne badanie Według naukowców z Politechniki w Hajfie zmniejszona ochrona immunologiczna może być główną przyczyną wysokiego wskaźnika infekcji. Zgodnie z tym, starsi dorośli, którzy otrzymali drugie szczepienie w marcu 2021 roku, byli o 60 procent lepiej chronieni przed infekcją niż ci, którzy byli już w pełni zaszczepieni w styczniu. Zwiększyła również o 70% ochronę przed przebiegiem poważnych chorób u osób, które zostały następnie zaszczepione. Od początku lipca Izraelczycy w wieku powyżej 60 lat mogą odnowić swoje szczepienia.

Bremerhaven zwiększa częstość występowania

Czy ten trend jest widoczny także w Bremie? Kraj w tym przypadku jest rodzajem szczególnego przypadku. Ogólnie wskaźnik infekcji wynosi 107, ale istnieje znacząca różnica między wskaźnikiem infekcji w Bremie i nieco bardziej odległym Bremerhaven. W samej Bremie liczba nowych infekcji na siedem dni i 100 000 mieszkańców wynosi nieco poniżej 84. W Bremerhaven liczba ta jest kilkakrotnie wyższa. Wskaźnik infekcji wynosi obecnie nieco poniżej 230 – co prowadzi do szybkiego wzrostu liczby przypadków w całym stanie.

Hajo Theeb, epidemiolog z Instytutu Leibniza, dostrzega trzy powody takiego stanu rzeczy. Z drugiej strony położenie portu przyczynia się do wzrostu liczby spraw. „W Bremerhaven jest wielu żeglarzy z różnych krajów, którzy spotykają się z ludźmi w pubach i innych miejscach” – mówi Zip. Zaledwie w zeszłym tygodniu miasto zgłosiło epidemię koronawirusa wśród załogi kontenerowca. ponownie Regionalne radio podało Putin en BeninW przyszłości miasto chce powstrzymać się od włączania w wypadki spraw na statkach w porcie. Zip dostrzega drugi powód rosnącej liczby spraw w okolicznej branży. Tam też ostatnio zgłaszano coraz większą liczbę infekcji.

Ostatecznie znaczenie ma również wiek i strategia testowania. Jak powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia w regionalnym radiu, coraz bardziej dotknięte są osoby w wieku od 20 do 40 lat – grupa wiekowa, która ma niski wskaźnik szczepień w porównaniu z innymi i jest bardzo mobilna. To tutaj leży Według RKI wskaźnik infekcji wynosi obecnie 316 .. Wyprzedzają je jednak osoby w wieku od 10 do 19 lat (346) i od 6 do 9 lat (374). Według Zeppa fakt, że wiele przypadków wykryto wśród dzieci w wieku szkolnym, może być również powiązany ze strategią rygorystycznych testów Bremerhaven. Ponieważ w porównaniu z Bremą istnieje szczególnie „zróżnicowana populacja” o „dużych podróżach”, którą władze ds. zdrowia szczególnie uważnie monitorują. Wskaźnik szczepień jest również powiązany ze statusem społecznym. Innymi słowy: w Bremerhaven duża część populacji pochodzi z rodzin gorzej wykształconych – dlatego nadal istnieje potrzeba zwiększenia udziału szczepień.

Nie musisz się martwić – o ile szpitale nie są przeciążone

Jednak epidemiolog z Bremy nie może potwierdzić rozwoju, jak pokazano w izraelskim badaniu. „Lekcja, jaką możemy z tego wyciągnąć, jest taka, że ​​wirus może nadal rozprzestrzeniać się nawet przy wysokim wskaźniku szczepień”, podsumowuje Zip. Jednak w całym stanie Brema należy pamiętać, że szczególnie dotknięte są osoby nieszczepione. Trudno jest obliczyć, jak wysoki jest wskaźnik zakażeń wśród zaszczepionych i nieszczepionych obywateli w kategoriach statystycznych, dlatego nie są dostępne żadne dane porównawcze. Ale dobrą wiadomością jest to, że na intensywnej terapii nie ma prawie żadnych przypadków. Ponieważ wskaźnik zakażeń wzrasta od kilku tygodni, wskaźnik hospitalizacji powinien również wzrosnąć. Jednak obecnie dzieje się tak tylko w niewielkim stopniu, więc Zeb ocenił obecne wydarzenia jako nie budzące większego niepokoju.

Zasoby: Putin na BeninieI Niemieckie Ęrzteblatt

READ  Implikacje genetyczne w Azji Wschodniej: epidemia korony 25 000 lat temu?
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Połączenie galaktyk karłowatych: naukowcy odkrywają charakterystyczne gromady kuliste

Published

on

połączenie galaktyk karłowatych
Naukowcy odkrywają charakterystyczne gromady kuliste

Wielki Obłok Magellana to galaktyka sąsiadująca z Drogą Mleczną. Tam naukowcy natknęli się na gromadę kulistą, jedyny świadek połączenia dwóch małych galaktyk. Odkrycie potwierdza regułę w kosmologii.

Gromada kulista NGC 2005 to dziwny gaz w Wielkim Obłoku Magellana, małej galaktyce sąsiadującej z Drogą Mleczną. Obserwacje przeprowadzone przez międzynarodowy zespół naukowców pokazują, że skład chemiczny jej gwiazd znacznie różni się od składu innych gromad gwiazd w galaktyce karłowatej. W związku z tym powinny to być pozostałości mniejszej galaktyki, która połączyła się z Wielkim Obłokiem Magellana, Tak więc naukowcy z czasopisma „Nature Astronomy”. Widzisz to jako afirmację „hierarchicznego scenariusza” kosmologii.

„Następnie obserwowane przez nas duże galaktyki osiągnęły swoją ogromną masę, łącząc się z wieloma mniejszymi galaktykami” – wyjaśniają Alessio Mucciarelli wraz z kolegami z Uniwersytetu Bolońskiego we Włoszech. „Ale ten proces powinien zachodzić również w galaktykach mniejszych satelitów, takich jak Obłoki Magellana”. Widać to w symulacjach komputerowych ewolucji kosmicznej – ale jak dotąd nie ma obserwacji, które dowodzą takich połączeń w galaktykach karłowatych.

Mucciarelli i współpracownicy przebadali 11 gromad kulistych w Wielkim Obłoku Magellana i 15 gromad kulistych w Drodze Mlecznej, korzystając z własnych obserwacji i danych archiwalnych z Bardzo Dużego Teleskopu ESO w Chile. Gromady kuliste to niezwykle gęste gromady kilku tysięcy gwiazd. “Ze względu na swoją gęstość mogą przetrwać połączenia przez miliardy lat” – podczas gdy mniejsza galaktyka, która przebiła się przez większą, już w tym czasie rozpadła się bez śladu – twierdzą naukowcy.

„duże różnice chemiczne”

Zgodnie z oczekiwaniami skład chemiczny gwiazd w gromadach kulistych Drogi Mlecznej i Wielkiego Obłoku Magellana znacznie się od siebie różni, ponieważ obie galaktyki mają różne historie ewolucyjne. Mucciarelli postrzega to jako potwierdzenie, że gromady kuliste są dobrze przystosowane do badania ewolucji galaktyk. Istnieje jednak anomalia wśród gromad kulistych Wielkiego Obłoku Magellana: NGC 2005 nie pasuje do innych gromad galaktyki karłowatej.

„Oczywiste różnice chemiczne między NGC 2005 a innymi gromadami kulistymi pokazują, że musiały istnieć tutaj dwie bardzo różne ścieżki ewolucyjne” – powiedzieli Mucciarelli i współpracownicy. NGC 2005 nie mogła powstać w tym samym środowisku, co inne gromady gwiazd. Zamiast tego niższy udział ciężkich pierwiastków pokazuje, że NGC 2005 pochodzi ze znacznie mniejszej galaktyki, w której formowanie się gwiazd zachodziło wolniej niż Wielki Obłok Magellana.

Tak więc NGC 2005 jest jedynym zachowanym świadkiem połączenia małej galaktyki z Wielkim Obłokiem Magellana. Nie ma już śladu po samej małej galaktyce, ponieważ proces ten miał miejsce podobno miliardy lat temu. Zgodnie z przewidywaniami scenariusza hierarchicznego, nie tylko duże galaktyki, ale także galaktyki karłowate rosną w wyniku fuzji.

READ  Implikacje genetyczne w Azji Wschodniej: epidemia korony 25 000 lat temu?
Continue Reading

science

Leczenie raka lekami przeciwdepresyjnymi: badanie bada nową formę leczenia

Published

on

  • Nowa nadzieja dla raka okrężnicy i trzustki
  • umiejętność Leki przeciwdepresyjne spowalniają wzrost guza?
  • Leki przeciwdepresyjne na raka: Pierwsza obiecująca egzaminy z myszami

Obecne badania nad leczeniem raka w ramach badania pacjentów dają nadzieję na nową formę leczenia: Według szwajcarskich naukowców znany antydepresant „Prozac” może zapobiegać rozwojowi guzów okrężnicy i raka trzustki. Udowodniły to przynajmniej pierwsze obiecujące testy na myszach.

Leki przeciwdepresyjne na raka: mówi się, że Prozac spowalnia wzrost guza

Sprawę zbadał zespół badawczy z Uniwersytetu w Zurychu W niedawnym badaniuJak serotonina wpływa na komórki rakowe. Serotonina znana jest również jako „hormon szczęścia” i odpowiada przede wszystkim za nasz nastrój. Osoby z niskim poziomem serotoniny mogą cierpieć na depresję. Tak wiele popularnych antydepresantów zaczyna się tutaj. Często są inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny i zwiększają poziom serotoniny w mózgu.

Jednak większość serotoniny jest wytwarzana w wyściółce jelit i magazynowana w płytkach krwi. Inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) zwiększają poziom serotoniny w mózgu, zmniejszając w ten sposób poziom serotoniny w płytkach krwi. Naukowcy odkryli, że komórki rakowe wykorzystują serotoninę przekaźnikową do kamuflowania się przed komórkami odpornościowymi.

W jaki sposób antydepresyjna fluoksetyna, lepiej znana jako Prozac, może pomóc w walce z rakiem? Ponieważ antydepresanty obniżają poziom serotoniny w płytkach krwi, nowotwory nie mogą już używać substancji przekaźnikowej. W eksperymentach na myszach naukowcy odkryli, że wzrost guza znacznie spowolnił u myszy i że więcej limfocytów T migrowało do guzów, aby walczyć z rakiem.

Blokery serotoniny pomagają zidentyfikować komórki rakowe

„Leki przeciwdepresyjne i inne blokery serotoniny powodują, że komórki odpornościowe ponownie rozpoznają komórki rakowe i skutecznie je eliminują” – wyjaśnia jeden z naukowców biorących udział w badaniu. Może spowolnić wzrost raka okrężnicy i trzustki u myszy.

Porada dla książek: komórki rakowe nie lubią jagód — sprawdź Amazon

„Nasze wyniki dają nadzieję pacjentom chorym na raka, ponieważ stosowane leki zostały już zatwierdzone do użytku klinicznego” – mówi badacz Pierre-Alain Clavin. Mam nadzieję, że rozpoczną się również badania kliniczne leki przeciwdepresyjne na raka Zacznij wkrótce.

READ  Biontech: szczepionka osłabiająca układ odpornościowy

Interesujące również: Antybiotyki zwiększają ryzyko raka okrężnicy: badanie pokazuje związek

Artykuł zawiera linki afiliacyjne

*Uwaga: W redakcji zawsze szukamy produktów przydatnych dla naszych czytelników. Linki podane w tym artykule i oznaczone ikoną koszyka na zakupy lub gwiazdką są nazywane linkami partnerskimi/linkami sponsorowanymi. Jeśli klikniesz na jeden z tych linków i dokonasz z niego zakupu, otrzymamy prowizję od sprzedawcy. To nie zmienia ceny dla Ciebie. Nasze raporty redakcyjne są przede wszystkim niezależne od obecności lub wysokości prowizji.

Continue Reading

science

Statek kosmiczny NASA dokonuje ekscytującego odkrycia na Marsie: „Jedna z największych rozwiązanych zagadek”

Published

on

Łazik „Persevere” dokonał przełomowego odkrycia na powierzchni Marsa. (obraz archiwalny)

© UIG / Imago

Podczas swojej misji na Marsa łazik „Perseverent” NASA dokonuje „kluczowej obserwacji”, która zdumiewa badaczy.

CAssel/Pasadena – łazik „Perseverance” NASA czeka na ważne misje w Mars*. Musi między innymi szukać oznak wczesnego życia drobnoustrojów na Czerwonej Planecie oraz badać geologię i dawny klimat Marsa. Łazik odpowiedział już na ważne pytanie pierwszymi obrazami, które wysłał z powrotem na Ziemię, jak donosi teraz NASA. Nagrania i towarzyszące im badania zostały opublikowane w czasopiśmie naukowym.

„Jest to główna obserwacja, która zapewnia nas raz na zawsze, że w kraterze Jezero istniała delta jeziora i rzeki” – powiedział naukowiec Nicholas Mangold, główny autor badania, w wiadomości z NASA. Dziś krater Jezero, w którym Perseverance wylądował w lutym 2021 roku, jest bardzo suchy. Ale kiedy pojawiła się tam woda, eksperci wywnioskowali z nagrań łazika marsjańskiego. Tak więc krater Jezero 3,7 miliarda lat temu był jeziorem zasilanym przez małą rzekę.

Łazik „Wytrwały” NASA: Krater Jezero na Marsie był kiedyś jeziorem

Nagrania pokazują również ekspertom, że jezioro musiało być potężną powodzią. Według naukowców, którzy pracowali z Mangoldem nad swoimi badaniami, powodzie te niosły duże kamienie przez wiele kilometrów wzdłuż rzeki i osadzały je w jeziorze, gdzie do dziś można je znaleźć.

To nie przypadek, że „wytrwałość” trafia w dziesiątkę tuż po jej przybyciu. Miejsce lądowania w kraterze Jezero zostało wybrane przez ekspertów NASA na podstawie podejrzeń, że kiedyś tam płynęła woda. Nagrania z orbiterów Marsa wykazały wcześniej, że krater Jezero wygląda jak suche jezioro* Połączony z deltą rzeki.

Misja na Marsa: odkrycie łazika NASA nie było przypadkiem

„Łazik rozwiązał jedną z największych zagadek, nie ruszając się nigdzie”, mówi planetolog Benjamin Weiss. „Dopóki tam nie dotarliśmy, pytanie zawsze brzmiało: czy krater kiedykolwiek był jeziorem?”

READ  Lekarz. środkowy. Wywiad z Yael Adler: Półpasiec: ekspert wyjaśnia przyczyny i objawy - Rozrywka

Eksperci od Marsa uważają, że woda na powierzchni Czerwonej Planety kiedyś istniała, ale wyschła około 3,5 miliarda lat temu. W tym czasie, zgodnie z obecnym stanem badań, Mars tracił swoje pole magnetyczne i stopniowo tracił atmosferę. Załóż inną teorię Mars był zbyt mały, by utrzymać wodę na stałe*.

Tak wygląda dzisiaj krater Jezero na Marsie. Statek kosmiczny NASA „Perseverance” wylądował w suchym jeziorze.

© NASA/JPL

Statek kosmiczny NASA na misji na Marsa: „Wytrwałość” ma odwiedzić dawną deltę rzeki

Tymczasem łazik Perseverance przebył około 2,6 kilometra w głąb krateru Jezero, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zobaczysz również skały, które zebrał z daleka, aby z bliska rozwiązać zagadkę jeziora. Łazik ma udać się do dawnej delty rzeki, aby pobrać tam próbki gleby. Eksperci uważają, że osady z dawnego jeziora mogą zawierać ślady minionego życia w wodzie. Dlatego „wytrwałość” powinna również zbierać takie próbki. „Teraz mamy okazję poszukać skamieniałości” – wyjaśnia Tanya Bosak z Massachusetts Institute of Technology.

Próbki gleby zebrane przez Perseverance będą przechowywane przez łazik na Marsie, a przyszła misja zwróci próbki z Marsa na Ziemię, gdzie mogą być bezpośrednio badane przez naukowców. “Zdobycie kamieni, w których mamy nadzieję znaleźć ślady życia, zajmie trochę czasu. To maraton z ogromnym potencjałem” – kontynuował Boussac.

Wyobrażasz sobie krater Jezero na Marsie badany zgodnie z najnowszymi odkryciami.

© NASA / JPL-Caltech / MSSS / LPG

Łazik marsjański NASA: „Wytrwałość”: próbki gleby do wysłania na Ziemię

Do tego czasu jednak badania muszą opierać się na „wytrwałości” i starszym łaziku NASA Curiosity, który prowadzi badania w innym regionie Marsa. „Lepsze zrozumienie krateru Jezero jest kluczem do zrozumienia zmieniającej się hydrologii na tym obszarze” – powiedział wytrwały naukowiec Sanjeev Gupta w oświadczeniu NASA. „Może to dostarczyć cennych informacji o tym, dlaczego cała planeta wysycha”.

READ  Corona: Eksperci odkrywają zupełnie nowego wirusa w Malezji

Wszystkie ważne wiadomości Z newsletterem otrzymasz astronomię i podróże kosmiczne* Bezpośrednio w Twojej skrzynce pocztowej.

Weiss ma też inną nadzieję: możliwe, że znajdziemy czas w skale, kiedy krater „przeniósł się z nadającego się do zamieszkania środowiska podobnego do Ziemi do tego zdewastowanego pustkowia”, wyjaśnia. Te ruiny mogą służyć jako zapisy tego przejścia. Nigdy wcześniej nie widzieliśmy tego nigdzie indziej na Marsie. (zakładka) *ojciec jest pokazem IPPEN.MEDIA.

Continue Reading

Trending