Connect with us

Economy

Boom budowlany: Po rekordowym majowym wzroście: Dlaczego cena drewna znowu spada, gdy pandemiczny boom słabnie | Wiadomość

Published

on

Popyt przewyższa podaż w czasach kryzysu
Wyższa produkcja prowadzi ponownie do niższej ceny
Inflacja rośnie w krótkim okresie

Reklama

l, złoto, handluj wszystkimi towarami z dźwignią (do 30)

Handluj towarami z wysoką dźwignią i małymi spreadami. Możesz zacząć handlować już za 100,00, aby skorzystać z efektu 3000 euro kapitału!

72% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz podjąć wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Boom w budowie i renowacji domów powoduje wzrost ilości drewna

Oprócz giełdy silny wpływ miał również kryzys koronowy na handel towarem. Podczas gdy na początku pandemii cena ropy spadła po raz pierwszy od czasu rozpoczęcia handlu kontraktami terminowymi w 1983 r. z powodu nagłego spadku popytu, cena złota osiągnęła nowy rekordowy poziom 2063,68 USD zeszłego lata, ponieważ wielu inwestorów byli. W metale szlachetne, które są uważane za „bezpieczne schronienie”, uciekł. W samym środku kryzysu wzrosło zapotrzebowanie na drewno, a wraz z nim cena zrównoważonego surowca. New York Times podaje jako główną przyczynę boom w budowie i remontach domów. Jednocześnie wiele publikacji i serwisów przetwarzających wciąż cierpiało z powodu ograniczeń nałożonych w celu powstrzymania wirusa lub przynajmniej nie było jeszcze w stanie w pełni wznowić pracy. Oznacza to, że popyt na drewno przekroczył rzeczywistą podaż. Kontrakty terminowe na tarcicę nadal rosły. W kwietniu cena akcji ponownie wzrosła, aw maju osiągnęła rekordowy poziom 1686,00 USD za 1000 stóp kwadratowych, co odpowiada 2359,74 centymetrom sześciennym. W marcu 2020 r., na krótko przed awarią Corony, cena tego wynosiła nieco poniżej 300 USD.

Tartaki naprawdę chcą sprostać zapotrzebowaniu

Ceny drewna ponownie spadły od majowego rajdu, kiedy to handlarze drewnem wznowili produkcję, a klienci odłożyli zakupy, aby skorzystać z niższych cen, dodał amerykański dziennik. Około 3000 tartaków w Stanach Zjednoczonych jest w tej chwili zajętych rękami. „Nikt nie jest w tej chwili niewykorzystany” – skomentował obecną sytuację Joe Hankins, dyrektor sprzedaży w tartaku Hankins Lumber. Inne fabryki reagują na dodatkowe zmiany lub ponownie uruchamiają zamknięte zakłady w celu zaspokojenia popytu. Ponieważ nawet jeśli cena tarcicy oddali się od rekordowego poziomu w maju, obecny poziom cen jest znacznie wyższy niż to, co traderzy uważali za możliwy kilka lat temu. W przyszłym roku cena wzrośnie między 700 a 800 dolarów, jak niedawno ogłosił Wall Street Journal na konferencji dyrektorzy producenta drewna PotlatchDeltic. Odnawialny surowiec był ostatnio sprzedawany po 779,30 USD (stan na 25 czerwca 2021 r.).

READ  Hamulce awaryjne: Aldi, Lidl, Rewe, Edeka - Co zmieni się w supermarketach w maju?

Niski popyt ze strony osób prywatnych i firm budowlanych

Sean Church z branżowej publikacji Fastmarkets Random Lengths podkreślił, że popyt ze strony wielu hobbystów spada od początku pandemii. „Sektor „zrób to sam” nie jest tak silny, jak rok temu, kiedy właściciele domów byli zamknięci i korzystali z pakietu stymulacyjnego i pieniędzy na podróż, aby dokonać wielu remontów w domu – powiedział redaktor The New York Times. Jego kolega Dustin Galbert również zgadza się z tą oceną w wywiadzie dla NPR i wskazuje, że ludzie, którzy mają trwającą kampanię szczepień, ponownie spędzają więcej czasu poza swoimi czterema ścianami. „Jeśli spędzasz mniej czasu w domu, prawdopodobnie wydasz mniej pieniędzy w domu” – powiedział analityk. „Ta transformacja, renowacja, boom remontowy – jakkolwiek chcesz to nazwać – również słabnie”. Ale mogą też pojawić się oznaki negatywnego rozwoju wśród firm budowlanych. Niektórzy budowlani obecnie opóźniają prace ze względu na wysokie ceny drewna i liczą na niższe ceny surowców w przyszłości. Może to zachęcić do dalszej spirali spadków w zakresie zrównoważonych materiałów budowlanych, w końcu sektor ten jest największym źródłem popytu na drewno. .

Brak równowagi prowadzi do wyższej inflacji w krótkim okresie

Według New York Times niektórzy obserwatorzy rynku uważają obecnie, że niedawny wzrost inflacji jest spowodowany przejściowym brakiem równowagi między podażą a popytem. Uważają oni za mało prawdopodobny niekontrolowany wzrost cen, napędzany dużą ilością pieniędzy, które amerykańska Rezerwa Federalna wpompowała w gospodarkę od początku pandemii. Najnowsze dane gospodarcze sugerują, że działania banku centralnego doprowadzą do inflacji – w końcu CPI wzrósł w maju o 5 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim, a więc najszybciej od 13 lat – ale wzrost cen może wzrosnąć. Prowadzi to również do samospełniającej się przepowiedni. Christina Huber z Invesco uważa, że ​​cena drewna wskazuje na to, że konsumenci postępują mądrze. „Nie mamy takiego szaleństwa, które prowadzi do trwałej inflacji” – cytował eksperta New York Times. „Dla mnie bardzo, bardzo różni się od lat 70-tych”.

READ  Wi-Fi 6E w Europie: Komisja Europejska zatwierdza zmniejszone pasmo

Sam Fed jest zdania, że ​​choć podaż i popyt prowadzą do wzrostu cen wielu towarów i materiałów, co również zwiększa inflację, uspokoją się, gdy gospodarka wróci do normy. „Spodziewamy się, że te wysokie poziomy inflacji, które obserwujemy teraz, zaczną zwalniać” – powiedział przewodniczący Jerome Powell na ostatnim posiedzeniu organu nadzoru monetarnego. „Zakładamy to. To byłoby jak handel drewnem”.

Zespół redakcyjny Finanzen.net

Więcej wiadomości o cenie drewna

Źródła obrazów: Maikid / iStockphoto, iStockphoto

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

IPO: Stawka Robinhood: Cathie Woods ARK stawia na nowego brokera pomimo flip-flopa w IPO | biuletyn Informacyjny

Published

on

?? Robinhood ze słabym IPO

?? Cathy Wood wciąż była obecna na IPO
?? Akcje Robinhood kupione za główne fundusze ETF

Broker giełdowy Robinhood zakończył swój pierwszy dzień notowań na giełdzie Nasdaq ze stratą na poziomie 8,37 proc. Debiut spółki na giełdzie był mieszany, ponieważ zainteresowanie akcjami spółki było już niskie. Zamiast oczekiwanej ceny 42 USD, Robinhood przyniósł swoje akcje inwestorom za jedyne 38 USD, a zatem musiał zadowolić się ceną emisyjną na dolnym końcu przedziału cenowego.

Zapasy Cathy Wood Zapasy Robinhood

Trzeciego dnia notowań akcje Robinhooda nadal były notowane poniżej ceny emisyjnej – chociaż firma uzyskała ostatnio znaczny wzrost. Gwiazda inwestora Cathy Wood nabyła 1 297 615 akcji nowego brokera dla flagowego funduszu ETF ARK Innovation. Wynika to z codziennej aktualizacji handlowej firmy inwestycyjnej. Po pierwszym dniu notowań w czwartek, 1,3 miliona akcji Robinhooda na rachunku powierniczym ARK zostało wycenione na 45,2 miliona dolarów.

Od piątku ARK Innovation ETF posiada łącznie 3 623 092 akcji Robinhood, co stanowi 0,55 procent całkowitego udziału funduszu. Ogólnie rzecz biorąc, w piątek akcje zostały wycenione na 126 milionów dolarów.

Inni inwestorzy są mniej przekonani do akcji Robinhood

Jak dotąd słabe wyniki Robinhooda na giełdzie pokazują, że nie wszyscy uczestnicy rynku podzielają optymizm Cathy Wood co do akcji Robinhood. Nawet w okresie poprzedzającym IPO podniesiono głosy, które były bardzo krytyczne wobec modelu biznesowego i roli, jaką Robinhood odegrał pod względem szumu wokół akcji memów, takich jak GameStop. Na krótko przed wejściem na giełdę spółce udało się rozstrzygnąć spór z amerykańskim regulatorem finansowym Finra o zapłatę grzywny. Agencja celowała w Robinhood za rzekomo wprowadzających w błąd klientów, zbyt luźne kontrole ryzykownych zakładów giełdowych i awarie techniczne, a kara wyniosła 57 milionów dolarów i była najwyższa, jaka kiedykolwiek została nałożona przez agencję.

READ  Meme Share: AMOM-ETF: AI zależy od postów AMC, a nie od Facebooka i spółki. | biuletyn Informacyjny

Jednak przeciwko brokerowi nadal toczy się kilka procesów sądowych i dochodzeń, których wynik jest obecnie niejasny. Ponadto model pay-to-order, na podstawie którego Robinhood zarabia pieniądze, spotkał się z ostrą krytyką. W Europie taka praktyka biznesowa jest przedmiotem zainteresowania organów nadzoru, a liczba krytyków modelu biznesowego rośnie również na krajowym rynku amerykańskim. W najgorszym przypadku mogą wystąpić ograniczenia w amerykańskim modelu biznesowym, co może poważnie obniżyć dochody Robinhooda.

Intencje Wooda są niejasne

Gwiazda inwestora nie ogłosiła, dlaczego Cathy Wood nabywa udziały w nowym brokerze w kontekście mocno krytykowanego modelu biznesowego i toczących się spraw sądowych. Udało mu się jednak dotrzeć do pierwszej oferty publicznej giełdy kryptowalut Coinbase i po gwałtownej korekcie na akcjach Coinbase był stale kilkakrotnie kupowany.

Strategia wczesnego inwestowania w obiecujące firmy była czymś, co Cathy Wood odniosła w zeszłym roku ogromny sukces dla swojej firmy inwestycyjnej ARK. W 2020 r. to producent samochodów Tesla znacznie poprawił wyniki funduszu. Zobaczymy, czy ten sukces można powtórzyć za pomocą Coinbase i Robinhood.

Zespół redakcyjny Finanzen.net

Więcej wiadomości o Robinhood

Bildkilin: Cindy Ord/Getty Images dla Bloomberg Businessweek, OpturaDesign/Shutterstock.com

Continue Reading

Economy

Megapack w nowej dużej baterii Tesla w Australii usunięty po 3 dniach> teslamag.de

Published

on

Firma energetyczna Neoen ogłosiła w środę swoją nową wiktoriańską dużą baterię w Australii, zajęło to zaledwie 205 dni od rozpoczęcia pracy, aby zainstalować nowy system baterii z megapakietów Tesli. Jest to jeden z największych systemów magazynowania litowo-jonowego na świecie i, podobnie jak inne projekty Neoen, ma na celu uczynienie energii elektrycznej czystszą, bezpieczniejszą i bardziej przystępną cenowo. Jednak w piątek podczas testów wybuchł pożar, zanim system był w pełni operacyjny. Aktualizacja: Australijska Straż Pożarna podała czas lokalny w poniedziałek po południu (patrz niżej) po trzech dobrych dniach, pożar był pod kontrolą.

Płomień i dym z akumulatora megapack

Australijska gazeta 7News poinformowała o wybuchu pożaru. Zamieściła na Twitterze kilka zdjęć lotniczych, pokazujących ogromne paczki Tesli, dwie z rzędu, w kilku rzędach. Z jednego z nich otoczonego kilkoma płomieniami i gęstym dymem. Straż pożarna jest na miejscu i stara się zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia na inne jednostki, napisał @7NewsMelbourne w piątek czasu niemieckiego.

Wkrótce potem Straż Pożarna Stanu Wiktorii potwierdziła wypadek. Napisała, że ​​w płonącym kontenerze transportowym znajdowała się 13-tonowa bateria litowa. Specjalna załoga wyposażona jest w środki ochrony dróg oddechowych. Operacja, wspierana przez policję i siły medyczne, potrwa kilka godzin. Informacje nie ujawniają liczby zaangażowanych strażaków. Nie powinno być żadnych obrażeń.

Świergot

Pobierając Tweet, akceptujesz Politykę prywatności Twittera.
Ucz się więcej

Pobierz zawartość

Według Newena Duża wiktoriańska bateria składa się z 212 megapaków firmy Tesla Daje to do 300 megawatów mocy i 450 megawatogodzin. Po zakończeniu instalacji w zeszłym tygodniu Tesla zaczęła podłączać system do sieci i testować go.

Drugi co do wielkości projekt Tesli w Australii

W trakcie tej pracy musiał wybuchnąć ogień w jednej z ogromnych belek wielkości. Według jednego Relacja z The Sydney Morning Herald Ostrzeżono mieszkańców okolicy o obecności toksycznych oparów. Tak więc baterie Tesli zostały odłączone od sieci energetycznej, a zasilanie w Victorii nie zostało naruszone.

READ  Meme Share: AMOM-ETF: AI zależy od postów AMC, a nie od Facebooka i spółki. | biuletyn Informacyjny

Wielka Bateria w stanie to drugi co do wielkości projekt Tesli i Neoen w Australii (powyższy obrazek to grafika komputerowa planowanego stanu końcowego). Wcześniej obie firmy miały Od 2017 roku wybudowano park magazynowy Hornsdale ReserveZ mocą 100 megawatów przez długi czas był to największy tego typu system na świecie.

Aktualizacja: Australijska straż pożarna poinformowała, że ​​pożar Megapack został sklasyfikowany w poniedziałek, krótko po godzinie 15:00 czasu lokalnego, jako „pod kontrolą”. Wszystkie drzwi uszkodzonego ogromnego kontenera zostały otwarte i nie znaleziono śladów ognia. W przypadku ponownego zapłonu niektórzy strażacy i pojazdy muszą pozostać na miejscu przez dodatkowe 24 godziny. Zgodnie z dotychczasową wiedzą, płonąca jednostka Tesli powinna zacząć rozprzestrzeniać się na jednostkę bezpośrednio za nią. Na początku nic nie było wiadomo o prawdziwej przyczynie.

Continue Reading

Economy

Sterowniki Tesli nieumyślnie aktywują drogiego autopilota: czy to możliwe?

Published

on

Z Christian Lutz AM 02.08.2021

Tesla

Twierdzi się, że po dwukrotnym pociągnięciu dźwigni zmiany biegów właściciel Tesli aktywował specjalną, pełną funkcję samodzielnego prowadzenia. Zgodnie z jego zeznaniami, równowartość 12 000 euro została obciążona jego kartą kredytową bez żadnych dodatkowych środków bezpieczeństwa. Ale wielu ekspertów wątpi, czy jest to naprawdę możliwe.

Aktualizacja z 31 lipca 2021:

Spór wybuchł pod tweetem Dominca Preussa: amerykańscy kierowcy Tesli sugerują, że “podwójne dotknięcie” w ich Modelu 3 aktywuje tempomat lub standardowego “autopilota” w nowszych samochodach, w zależności od wyposażenia. Tak więc dźwigni zmiany biegów nie można użyć do rozpoczęcia zakupu pakietu FSD (Full Autonomous Driving).

W odpowiedzi Prius spekuluje, że jego teść mógł wywołać zakup w innej procedurze, ale nadal skarży się, że jego karta kredytowa została obciążona bez potwierdzenia lub wprowadzenia hasła lub kodu PIN. Oświadczenie Tesli USA wciąż czeka.

Wiadomość oryginalna:

Amerykański Dominic Prius opisuje na Twitterze, jak doszło do incydentu. Albo on, albo jego teść spowodowali zakup błędami w obsłudze. W Modelu 3 jeden z nich “podwójnie kliknął” dźwignią zmiany biegów dwa razy z rzędu, w tym momencie autopilot powinien zostać aktywowany. Jeśli nie jest jeszcze zainstalowany, zostanie zażądana płatna aktualizacja i zostanie ona skonfigurowana automatycznie. Koszty wyniosły około 12 tysięcy euro. Według Preussa do zamówienia nie jest wymagane żadne dalsze potwierdzenie, hasło ani zatwierdzenie karty kredytowej od użytkownika.

Zwrot w ciągu kilku dni

Właściciel Tesli odkrył paskudną niespodziankę na wyciągu z karty kredytowej. Na obronę Tesli należy zauważyć, że po aktywacji zostanie wysłany e-mail o zakupie autopilota. Dodatkowo, po niezamierzonym uaktualnieniu w aplikacji Tesla, Preuss był w stanie cofnąć zakup i otrzymał pełny zwrot pieniędzy w ciągu kilku dni.

Na Twitterze wymienia również koszt różnych funkcji aktualizacji dla swojego modelu Tesla 3, zbudowanego w 2018 roku: poprawa przyspieszenia od 0 do 100 km/h w 3,7 zamiast 4,2 sekundy kosztuje jednorazową opłatę 2000 USD, autopilot z wykrywaniem ruchu Pomoc w zakresie ruchu i wyznaczania tras wynosi 3000 USD. W pełni autonomiczna jazda, wymagająca do działania autopilota, kosztuje dodatkowe 10 000 USD. Czyli te dwa miejsca pracy z podatkiem wynoszą 12 000 euro, o których mowa powyżej.

Przegląd możliwości autopilota Tesli.

TeslaPrzegląd możliwości autopilota Tesli.

Kierowcy Tesli w Niemczech nie muszą się martwić o przypadkowo zamówione i zwrócone płatne dodatki. Niezależnie od dobrej woli Tesli i zaangażowanej firmy obsługującej karty kredytowe, w Niemczech w przypadku zakupów w sklepie, które nie są dokonywane w sklepie, Prawo sprzedaży na odległość. Daje to kupującemu prawo do zwrotu towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny. Ponieważ zdalne potwierdzenie funkcji autopilota również będzie musiało zostać uwzględnione, powrót tej opcji w 14-dniowym oknie czasowym nie powinien stanowić problemu.

Również interesujące: przegląd wszystkich testów Tesli

Czy jesteś również fanem samochodów elektrycznych Elona Muska? A może myślisz o zakupie Tesli? Nasze testy i filmy dostarczą Ci wszystkich informacji potrzebnych do oszacowania zakupu.

Dla wszystkich testów Tesli na EFAHRER.com

READ  Wi-Fi 6E w Europie: Komisja Europejska zatwierdza zmniejszone pasmo
Continue Reading

Trending