Connect with us

Economy

BMW Lipsk wstrzymuje produkcję z powodu braku chipów

Published

on

Producent samochodów cierpi na brak chipów BMW w Lipsk Wolniej. W saksońskim zakładzie produkcja była możliwa tylko w jeden z pięciu dni w tym tygodniu, powiedział w czwartek rzecznik Kay Licht. Powodem tego jest brak półprzewodników. Pisał o tym magazyn „Automobilwoche”. Z powodu wstrzymania produkcji nie udało się zbudować około 4000 samochodów.

Leicht powiedział, że BMW Lipsk jak dotąd przeszło przez kryzys chipów bez większych awarii. Liczono, że uda się utrzymać produkcję do poniedziałku, kiedy rozpocznie się trzytygodniowe święto fabryki. Ale w zeszły weekend ogłoszono, że nie można podłączyć ważnych komponentów.

Zwykle w zakładzie powstaje około 1100 pojazdów dziennie. W Lipsku produkowane są BMW serii 1, BMW serii 2 oraz samochód elektryczny i3.

Dotknęło to również Volkswagena

Brak półprzewodników sprawia obecnie problemy całej branży motoryzacyjnej. Także Volkswagen Z powodu niedoboru półprzewodników jaW pierwszej połowie roku nie można wyprodukować dużej liczby sześciocyfrowych pojazdów. Dyrektor ds. zakupów Murat Axel powiedział na walnym zgromadzeniu online, że brak chipów dotyka w różnym stopniu prawie całą grupę, zwłaszcza Chiny i prawie wszystkie marki samochodów.

Pomimo nieudanej produkcji firma samochodowa przestrzegała swoich celów sprzedażowych. W związku z tym dostawy grupy w 2021 r. – pod warunkiem skutecznego opanowania epidemii – powinny być znacznie wyższe niż w roku poprzednim.

READ  DAX WINS - E.ON rezygnuje z gazu dla nowych klientów - Dyskusja na temat wykorzystania mocy produkcyjnych we flagowej fabryce VW - SAP przekracza oczekiwania - Koncentracja na Apple, CropEnergies, HeidelbergCement, LVMH | biuletyn
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

N26 osiąga większą niż oczekiwano rundę finansowania – Gospodarka

Published

on

Neo-Bank N26 otrzymał duży zastrzyk środków. Pomimo gniewu na regulatora bankowego Baffina, jest on większy niż oczekiwano. Ale w pewnym momencie N26 musi pójść na ustępstwa wobec Baffina.

Continue Reading

Economy

Stresujące dane przemysłowe: Ceny ropy pod presją po nowych podwyżkach | biuletyn

Published

on

Wczesnym rankiem ceny ropy osiągnęły najwyższy poziom od kilku lat.

Wczesnym wieczorem cena beczki North Sea Brent (159 litrów) wyniosła 84,60 USD. To było o 26 centów mniej niż w piątek. Cena wcześniej wzrosła do 86,04 USD, najwyższego poziomu od trzech lat. Cena baryłki amerykańskiej ropy West Texas Intermediate (WTI) spadła o jeden cent do 82,27 USD. Wcześniej osiągnął najwyższy poziom od 2014 r., wynoszący 83,87 USD.

Reklama

l, złoto, handluj wszystkimi towarami z dźwignią (do 30)

Handluj towarami z wysoką dźwignią i małymi spreadami. Możesz zacząć handlować już za 100,00, aby skorzystać z efektu 3000 euro kapitału!

Uwaga dotycząca Plus500: 74% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz podjąć wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Plus500UK Ltd jest autoryzowany i regulowany przez Financial Conduct Authority (FRN 509909). Plus500CY Ltd jest autoryzowany i regulowany przez CySEC (nr 250/14).

Po południu rozczarowujące dane przemysłowe z USA zaważyły ​​na cenach ropy. Produkcja przemysłowa we wrześniu niespodziewanie spadła. Problemy z międzynarodowymi łańcuchami dostaw nadal wywierają presję na produkcję. Spadek produkcji przemysłowej ogranicza również popyt na surowce.

Początkowo ceny ropy kontynuowały niedawny wzrost. Osiem tygodni temu ceny miały tendencję do wzrostu, wywołane obawami inwestorów o niewystarczającą podaż przed zimą. W miarę jak wiodące kraje uprzemysłowione wychodzą z kryzysu gospodarczego w wyniku kryzysu koronowego, rosną obawy o deficyt podaży na rynku ropy.

Inwestorzy obserwują przede wszystkim niedobór gazu ziemnego, który zwiększył zapotrzebowanie elektrowni na ropę naftową. Na tym tle eksperci nie mogą wykluczyć kolejnego wzrostu cen ropy.

„Napięta sytuacja rynkowa, którą Organizacja Krajów Eksportujących Ziemię (OPEC) i Międzynarodowa Agencja Energii (IEA) widziały w swoich miesięcznych raportach w zeszłym tygodniu, kontrastuje z wczesnym zakończeniem wysokich cen ropy naftowej i produktów naftowych” – skomentował Raw. ekspert ds. materiałów Carsten Fritsch z Der Commerzbank in Trading.

READ  Telefonica Deutschland i 1 & 1 osiągają porozumienie w sprawie sporu dotyczącego sieci

Nowy Jork/Londyn (dpa-AFX)

Więcej informacji o cenie ropy (Brent)

Źródła obrazu: QiuJu Song / Shutterstock.com, B Studio / Shutterstock.com

Continue Reading

Economy

Dostawa teraz także do Polski

Published

on

Firma modowo-lifestyle’owa Breuninger wchodzi do Polski w październiku 2021 roku. Początkowo nie ma nawet kosztów wysyłki zamówień.

Podstawy w skrócie

  • Breuninger rozwija swój sklep internetowy.
  • Zgłoszenia są teraz przyjmowane z Polski.
  • Dla firmy jest to ważny krok w kierunku internacjonalizacji.

Breuninger jest jednym z odnoszących największe sukcesy dostawców e-commerce w sektorze premium w krajach niemieckojęzycznych.

Niemiecka firma zajmująca się modą i stylem życia rozszerzyła działalność na Austrię w 2017 r. i Szwajcarię w 2019 r.

Kolejnym krokiem jest teraz Polska: Breuninger zamierza po raz pierwszy oferować swoje usługi w krajach nieniemieckojęzycznych w październiku 2021 roku.

Sklep internetowy i obsługa klienta prezentowane są w języku polskim. Jak informowaliśmy w doniesieniu medialnym, dostępne będą metody płatności online P24 i BLIK. Po złożeniu zamówienia klienci mogą oczekiwać, że zamówiony towar dotrze w ciągu trzech do pięciu dni roboczych. Ponadto początkowo nie będą naliczane koszty wysyłki zamówień z Polski.

Breuninger stał się międzynarodowy

Holger Blecker, dyrektor generalny Breuninger, jest podekscytowany ekspansją do sąsiedniego kraju: “Z entuzjazmem i podekscytowaniem czekamy na naszą pierwszą ekspansję online poza region DACH. Nasza sąsiednia Polska jest bardzo interesującą, dynamicznie rozwijającą się i wysoce internetową powiązanym rynku.”

W związku z tym firma planuje stale poszerzać swoją strefę internetową w Europie o gamę marek premium, luksusowych i designerskich.


READ  Samoloty Airbus, Puma i Zalando obejmowały: Boris wymienia dziesięciu wspinaczy Dax
Continue Reading

Trending