Connect with us

Top News

Białoruska Dimonovskaya „bezpieczna”, wniosek o azyl w Polsce «kleinezeitung.at

Published

on

Po skrytykowaniu białoruskich władz sportowych Timanowska powinna zostać wydalona z Tokio. Sprinter sprzeciwił się decyzji politycznej i został nominowany do Agencji ONZ ds. Uchodźców. Teraz złożył wniosek o azyl w Polsce.

11:00, 2 sierpnia 2021

×

Artykuł jest oznaczony

Zawsze możesz znaleźć artykuły wymienione na Twojej liście lektur
Pamiętam. Możesz uzyskać dostęp do swojej listy lektur bezpośrednio poprzez nawigację po stronie.

Do czytania listy

Mówi się, że Christina Timanovska wraca na Białoruś, ponieważ skrytykowała swojego trenera w mediach społecznościowych (archiwum) C (c) Imago / Andreas Cora

Po próbie porwania białoruskiego biegacza Krystyna Dimonowska Coraz więcej krajów udziela pomocy uczestnikom olimpiady. Według Białorusinów związanych z Timanowską, sportsmenka miała zostać uprowadzona z Tokio do Olimpii przez dyktatorskie władze białoruskie, według partii opozycyjnych. Złożył wniosek o azyl w Polsce Naoczni świadkowie powiedzieli, że wszedł do polskiej ambasady w Tokio.

Polska wcześniej udzielała pomocy. Polak napisał na Twitterze, że jego kraj jest gotowy do pomocy sekretarz stanu Dimonovskaya. Marcina Prezydaksa, Niedzielny wieczór. Mówiono o wizie humanitarnej i możliwości kariery sportowej w Polsce. Czechy również wydały wizę. Ambasada Czech w Tokio poinformowała w poniedziałek, że prowadzi „poważne kontakty” z władzami Japonii.

ten Premier Słowenii Janez Jania Na Twitterze w poniedziałek napisał: “Christina jest mile widziana w Słowenii”. Francuski minister spraw zagranicznych Clement Bonn podkreślił w poniedziałek francuskiej zagranicznej stacji radiowej Radio France International (RFI), że przyznanie azylu politycznego Dimonowskiej jest „zaszczytem dla Europy”. Rzecznik ds. Zielonej Polityki Zagranicznej, Ewa Ernst-Digitzik, Prośba na Twitterze: „Austria może i powinna szybko pomóc”.

Wcześniej pojawiły się doniesienia z ugrupowania opozycyjnego o zaangażowaniu Timanowskiej Ambasada Austrii w Tokio Poszukiwał azylu. Nie zostało to jeszcze potwierdzone. – Sportowiec nie skontaktował się jeszcze z ambasadą austriacką w Tokio – powiedział rzecznik austriackiego ministerstwa spraw zagranicznych APA. Przewodniczący KO Carl Stokes Timanowska została nominowana do Agencji ONZ ds. Uchodźców.

Według szefa Austriackiego Komitetu Olimpijskiego Dimonovskaya będzie „zaoferowana pomoc i doskonała porada”. Obecnie nie ma mowy o wnioskach o azyl. Stokes potwierdził, że „ten trener reprezentacji VLV Philip Bright Pracowałem z nią przed meczem. Jednak obecnie nie ma kontaktu z Dimonowską i oczywiście nie bierze udziału w negocjacjach dyplomatycznych. Dotyczy to również OC. Nie jesteśmy w żaden sposób zaangażowani.

Jestem pod presją, a białoruska drużyna próbuje wypędzić mnie z kraju wbrew mojej woli.

Krystyna Dimonowska

Według Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) Dimonovskaya „Bezpieczny i rola”. Rzecznik MKOl powiedział, że sportowiec spędził noc w hotelu na lotnisku Haneda. Marka Adamsa. Według MKOl do NOK na Białorusi zwrócono się o pisemne oświadczenie. Powiedział, że najpierw należy poczekać na dokładne tło i szczegóły incydentu.

24-letni sportowiec reprezentuje rywalizujących białoruskich sportowców na wideo Białoruska Fundacja Solidarności Sportowej (BSSF) Powiedział w niedzielę, że został wydalony z Japonii wbrew swojej woli, po publicznej krytyce białoruskich działaczy sportowych. BSSF mówił o „gwałtownej” próbie wyjścia.

Adams nie mógł podać żadnych informacji o tym, jak zawodnik opuścił wioskę olimpijską i kto był z nim. Na lotnisku wróciła na japońską policję. Przedstawiciele MKOl i japońskiego OK rozmawiali z nią „bezpośrednio” tej nocy. „Zapewniła nas, że jest bezpieczna i pewna”.Rzecznik MKOl kontynuował.

Rozmawiali z nią ponownie w poniedziałek i powiedzieli, że nadal będą to robić wraz z władzami japońskimi, „Zrób kolejny krok w ciągu najbliższych kilku dni” Określić. Będą nadal rozmawiać z Timanovską o tym, co planuje zrobić i „wspierać” ją w jej decyzji.

Białoruski Komitet Olimpijski (NOK) poinformował wcześniej w telegramie, że sportowiec został zbadany przez lekarza. Ze względu na ich „stan emocjonalno-psychologiczny” Nie bierz udziału w kolejnych konkursach. Dimonovskaya nazwała to „kłamstwem” na Instagramie. Powiedział stacji radiowej Euroradia: „Kazali mi spakować rzeczy i polecieć do domu”.

READ  Polska musi uznać prymat prawa unijnego
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim: Wypadek w złym kierunku – 3 zabitych! – Wiadomości krajowe

Published

on

Pforzheim (Badenia-Wirtembergia) – Poważny wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim. Powód: jazda pod prąd! Około 3.45 w niedzielę 35-letni mężczyzna wyjechał swoim peugeotem z parkingu Yes Campfellback w kierunku przeciwnym do drogi na autostradzie.

Zderzył się czołowo z kierowcą Renault i przejechał prawie cztery kilometry – w samochodzie jadło czterech młodych mężczyzn, z których dwóch zginęło na miejscu zdarzenia.

Frank Weber z policji w Pforzheim w BILD: „Kierowca Renault (28) i pilot (24) zginęli w ataku z przodu. Kolejni 28-latek i 33-latek siedział z tyłu pojazdu. zostały przewiezione do szpitali.”

Kierowca, który pojechał niewłaściwą drogą, również doznał poważnych obrażeń. Według policji inny kierowca początkowo skarżył się, że kierowca Peugeota jest podejrzany o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Weber: „Służby ratunkowe natychmiast zaczęły szukać samochodu, ale początkowo nie mogły go nigdzie znaleźć.

Według raportów BILD, musiało być kilka telefonów alarmowych, ponieważ przyczyna wypadku została później zauważona przez „niebezpieczny styl jazdy”.


Tylko kupa śmieci: na A8 zgubiony kierowca zderzył się z nadjeżdżającym samochodem, zabijając trzech, a dwóch poważnie raniąc.Zdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogą

Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogąZdjęcie: Marcus Rod / DBA


W tym Renault zginęły dwie osoby

W tym Renault zginęły dwie osobyZdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Dokładny przebieg wypadku jest teraz określony

Dokładny przebieg wypadku jest teraz określonyZdjęcie: 7aktuell.de/Alexander Hald

Autobahn 8 jest obecnie całkowicie zamknięty między Pforzheim-Ost i Pforzheim-Nord. Na służbie są ratownicy i policja.

Świadkowie, którzy mogą udzielić informacji o przebiegu wypadku lub stylu jazdy 35-latka, proszeni są o kontakt z Policją Drogową w Pforzheim pod numerem 07231 125810.

READ  Shooting Star Night 2021: Tutaj lepiej dziś widać scenę Perseidów
Continue Reading

Top News

Siostry Schmidtstorp wracają do Polski / Sumo srebro i brąz

Published

on

Daniela Schmidtstorp weszła na ring w kategorii wagowej 73 kg, rzucając na ring swoją przeciwniczkę Lenę Andrezek w pierwszej walce, dzięki czemu była w stanie wygrać walkę. Porażkę musiał przyznać Olivii Klegolskiej, która później w drugiej walce zdobyła złoty medal, ale w trzeciej walce potężnym kopnięciem rzucił na parkiet Agatę Sorosuchę. Zachował się srebrny medal w wadze -73 kg.

Kerstin Schmidtstorp i Johanna Schumann weszły na ring, aby zebrać kluczowe punkty rankingowe na Igrzyska Światowe 2022 w kategorii wagowej 80 kg. Johanna Sooman zmierzyła się z Ukrainką Anną Fomitską, tym razem Johanna nie znalazła przeciwko niej żadnej techniki i musiała zaakceptować porażkę. W kolejnej walce zmierzył się z Aleksandrą Grigile z Polski. Niestety Johanna doznała kontuzji kolana i została wykluczona z meczu. W długiej walce o sumo, Kerstin Schmidtstarp była w stanie rzucić na parkiet silną mistrzynię Europy juniorów Irinę Hrebenziu z harai koshi. W starciu z byłą mistrzynią Europy i świata Anną Alexandrovą z Rosji, przegrała i Kerstin Schmidtstarp musiała przejść do rundy pocieszenia, ale brąz wciąż był w zasięgu. Chęć odniesienia sukcesu i chęć konsolidacji ważnych punktów powstałych w ciągu trzech lat sprawiły, że Kerstin wyrosła poza siebie. Wygrała brązowy medal w meczu o brązowy medal z Aleksandrą Krikel z Polski.

„Kogut” w koszyku w ten weekend Jerk Frischmann z Babelsberg walczył do 115 kg. Jak zawsze Draw przywiózł mu Waję Duri z Ukrainy, a ten silny, młody zawodnik był magiczną atrakcją dla Jork na wiele meczów. Walki z nim nasilają się coraz bardziej, ale to nie wystarczy, by wygrać. Ale został wciągnięty do rundy komfortu i był w stanie ukończyć na 7. miejscu.

Wszyscy zawodnicy zmierzyli się z wyzwaniem dywizji otwartej, w której wspólnie walczyły wszystkie kategorie wagowe. Daniela, która waży zaledwie 72 kg, była jednym z najlżejszych i najcięższym zawodnikiem turnieju został wylosowany. To właśnie sprawia, że ​​ta kategoria wagowa jest tak wyjątkowa, szybkość i zwinność Danieli mierzy się z wagą i wzrostem polskiej rywalki Susannah Kristek. To jest to, co publiczność chce zobaczyć i sprawić, by sumo było wyjątkowe i przyjemne. Daniela próbowała unikać przeciwnika i być nękana przez Suparisa (stopy/stopy z płaską dłonią na klatce piersiowej przeciwnika). Dopiero gdy Susanna Cristek ją złapała, Daniela została wyrzucona z ringu. Susannah Kristek jest aktualną bliźniaczą mistrzynią Europy juniorów w 2021 roku!

READ  CDU i CSU nadal przegrywają w referendum

Kerstin nie odniosła łatwego zwycięstwa z mistrzynią świata Herveid Ivaną Berezovską. Udało jej się jednak walczyć aż do małego finału w finale Hope, gdzie przegrała po wielkiej bitwie z Ukrainą przeciwko Victorii Sark. 5 miejsce w tak mocnej konkurencji, szaleństwo!

Jர்க்rg Frischmann walczył z ufnością o zwycięstwo nad Węgrem Patrickiem Pusasem, który nie wydawał się być kontuzjowany, a tym samym George wygrał, ponieważ Georgia była w finale przeciwko Kadyksowi. To naprawdę wyrzuciło komentarz z twarzy Jurki Subarisa. J ஜோrg przeszedł do rundy pocieszenia, wciąż mając nadzieję na zwycięstwo nad Cockpipe Miko-Logic of Poland. Niestety kolejny najsilniejszy Gruzin był w kolejnej walce i pozwolił eksplodować naszemu marzeniu o otwartym medalu z mężczyznami. Dobre 7 miejsce z emocjonującymi walkami to dobry wynik.

Na zakończenie imprezy jury nominowało sportowca, który miał odebrać targową nagrodę sportową ufundowaną przez Ambasadora Japonii z Polski! Brandenburg Sumotory Jurk Frishman otrzymał nagrodę, ponieważ traktuje swoich kolegów z drużyny z szacunkiem, niezależnie od tego, czy wygrają, czy przegrają. Ta nagroda jest warta więcej niż jakikolwiek złoty medal, twoje własne rozsądne zachowanie sportowe zostanie zauważone i będziesz postrzegany jako wzór do naśladowania.

Sędziami obok ringu były Elke Novak i Jana Harbart. Delegacji przewodniczyli dyrektor sportowy Wolfgang Jacquesward i trener Sandra Coppen-Jacquesward.

Od 11 rano 9 października Brandenburger będzie miał okazję zobaczyć fragmenty europejskiej elity walki sumo w Trifelderhall w Braisenberg und der Howell’s Wisenveck. Do tej pory zgłosiły się już Francja, Włochy, Rosja, Węgry, Polska, Wielka Brytania i Ukraina.

Continue Reading

Top News

Polska wygrywa ze standardowym pistoletem

Published

on

1. Tomas Partnick (POL), 2. Carls Olson (Szwecja), 3. Olson Stephen (DEN)

Polar Thomas Bartnik wygrał zimą finał Pucharu Europy ze standardową bronią na dystansie 300 metrów. Najlepsze szóste miejsce w Szwajcarii wywalczył Pascal Packman.

Od 24 do 26 września strzelnica Winter O’Hareball będzie mekką najlepszych europejskich snajperów na 300 metrów z ośmiu krajów. Tomas Bartnik wygrał trzyetapowy turniej z 591 punktami, więc Polak wyrównał rekord Europy ustanowiony przez Austriaka Bernharda Pickela. Srebro powędrowało do Danii ze Szwedem Carlem Olsonem (589) i Stephenem Olsonem o brąz (588). .

Najlepszy Szwajcar na szóstym miejscu
Siedmiu szwajcarskich snajperów rywalizowało ze standardowymi działami w piątek rano. Najlepszy był Pascal Packman na szóstym miejscu z 585 punktami. Pogman stracił kilka punktów, zwłaszcza na trybunie, dwie serie po 95 punktów w każdej. Gilles Dufox pozostaje w tyle z 583 pierścieniami. Sylvia Kignard i John Lokpihler zajęli odpowiednio 13. i 14. miejsce. Sandro Grouter, Sasha Tongi i Rafael Prouter zajmują 16, 20 i 21 miejsce.

Jutro, w sobotę, na pokazie zimowym odbędą się zawody z pistoletu 300m 3×40. Finał Pucharu Europy kończy się w niedzielę.

READ  Shooting Star Night 2021: Tutaj lepiej dziś widać scenę Perseidów
Continue Reading

Trending