Connect with us

Top News

Białoruś-Polska: dramat trwa na granicy

Published

on

Mężczyźni, kobiety i dzieci wciąż ryzykują życiem z Białorusi do UE w niskich temperaturach. Jednak zainteresowanie publiczne osłabło, a uwaga mediów w tym kraju od dawna się porusza. Z jednej strony wynika to z malejącej liczby uchodźców docierających do Niemiec szlakiem białoruskim. W październiku w niemieckiej policji federalnej było 5294 osób „Nieautoryzowane wpisy dotyczące Białorusi” W grudniu zarejestrowała tylko 521 nielegalnych przekroczeń. Ale jest jeszcze jeden czynnik wpływu: strategia polskiego rządu dotycząca blokowania pracowników pomocy humanitarnej i dziennikarzy wydaje się coraz bardziej sprawdzać.

Audyt według Strefy Zwolnień

Opiera się ona przede wszystkim na hermetycznie zamkniętej strefie zwolnienia ustanowionej we wrześniu ponad 400-kilometrową granicą. Rozciąga się na obszarze kraju do trzech kilometrów i jest hermetycznie monitorowany. Wchodząc do strefy zwolnienia dziennikarze i aktywiści są nawet straszeni 30-dniowa opieka. Dziennikarze nie mogą się z tym pogodzić Popychanie i łamanie praw człowieka Raport polskich funkcjonariuszy bezpieczeństwa.

Ponadto wojskowi nadal zastraszają dziennikarzy i działaczy: dopiero w połowie stycznia niektórzy dziennikarze przybyli na ratunek przez umundurowanych funkcjonariuszy za pośrednictwem organizacji uchodźców Ocalenie. Zagrożony odblokowanymi pistoletami, Skonfiskowano im telefony komórkowe i sprzęt ratunkowy. Ich telefony zostały zwrócone dopiero po wezwaniu policji. Na początku listopada organizacja „Reporterzy bez Granic” donosiła o brutalnych aresztowaniach i przymusach kilku dziennikarzy przez polskie wojska.

Paraliżująca biurokracja

Polityka nękania i oblężenia polskiego rządu skierowana jest nie tylko do dziennikarzy, ale także do znanych międzynarodowych agencji pomocowych. Na początku stycznia Lekarze bez Granic (MSF) ogłosili, że wycofują personel ratunkowy z obszaru przygranicznego. Rzecznik MSF powiedział, że „nie mogliśmy do nich dotrzeć”, chociaż „więcej osób” potrzebujących pomocy ukrywało się w dżungli. Organizacja od trzech miesięcy stara się o dostęp do obszaru przygranicznego, ale bez powodzenia.

READ  Słowacja rzuca wyzwanie Polsce i Lewandowskiemu

Poważne zastraszanie: Wolontariusze

Jednak nie tylko urzędnicy państwowi w ostatnich miesiącach uniemożliwiali wolontariuszom wykonywanie ich pracy. Część osób mieszkających na pograniczu spotkała się z wyraźną wrogością. Wysiłek „Medici na Gronici” zdał sobie sprawę z konsekwencji. Zespół 44 lekarzy szybko i nieoficjalnie udzielił pierwszej pomocy rannym i wyczerpanym uchodźcom. Inicjatywa wstrzymała pomoc humanitarną wkrótce po tym, jak ich osobiste samochody zostały zniszczone podczas nocnego ataku na ich bazę w połowie listopada. Doradca ds. bezpieczeństwa zdecydowanie im to doradził. W następnym ataku przemoc nie będzie już skierowana przeciwko samochodom, ale przeciwko lekarzom i pielęgniarkom. Kilka dni później trzech bandytów z okolicy zostało aresztowanych jako podejrzani o przestępców.

Istnienie „Medici na Gronici” pokazuje, jak bardzo potrzebna jest pomoc w nagłych wypadkach: lekarze wykonali ponad 100 nagłych operacji w ciągu sześciu tygodni. Po dniach i tygodniach spędzonych w zimnym lesie pomogli około 300 osobom cierpiącym na hipotermię, zmęczenie lub kontuzje. Jednak w przypadku co najmniej 21 osób pomoc nadeszła zbyt późno. Według zeszłorocznego spisu ludności Lekarze bez Granic, zginęli oni próbując wjechać do UE na granicy polsko-białoruskiej.

Chociaż ostatnio nie wspominano publicznie o zgonach na zewnętrznej granicy UE, od niedawna w mediach pojawia się słowo „pushback”: „pushback” W połowie tygodnia 2021 głosowano bzdury. Opisuje brutalne odpychanie uchodźców z Unii Europejskiej, na przykład przez granicę białoruską. Czyniąc to, trybunał arbitrażowy stawia to w zgodzie z niejasnymi i retorycznymi słowami przeciwko zasadom godności ludzkiej. Słowo „odpychanie” odnosi się również do transgranicznej taktyki tuszowania, która nie jest ogólnie omawiana w UE. Polskie władze codziennie wpychają ich w dżungle pogranicza.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

RWE buduje w Polsce łącznie 20 MW parków fotowoltaicznych

Published

on

| Oni są: Wiadomości Dow Jones … | Czas nauki to około 1 minuty.

|
Przeczytaj tekst
Zatrzymać
Pauza
Przystępować

Frankfurt (Dow Jones) Energy Group RWE rozszerza portfolio energii odnawialnej w Polsce. Według RWE, Grupa DAX otrzymała dwustronne umowy od polskiego rządu dotyczące rozróżnienia między parkami fotowoltaicznymi o łącznej mocy 20 MW (MWac).

Dziewięć systemów fotowoltaicznych o mocy 7 MW ma powstać na Pomorzu Zachodnim iw Wielkopolsce, a dwa średniej wielkości projekty fotowoltaiczne o łącznej mocy 14 MW mają powstać na Dolnym Śląsku. Zamówienie planowane jest na koniec 2023 roku.

Te projekty fotowoltaiczne umacniają naszą pozycję jako jednej z wiodących firm produkujących zieloną energię elektryczną w Polsce – powiedziała Agnieszka Woźniacki, prezes RWE Renewables’ Ownshore Development Europe, Scandinavia & Baltics. Projekty fotowoltaiczne nie mają dużej skali. Jednak w klastrach możemy usprawnić budowę i późniejsze operacje.”

Według kolejnych informacji, RWE obecnie buduje w Polsce 42 naziemne systemy fotowoltaiczne o mocy 32 MW, a budowa 29 MW rozpocznie się w tym roku.

Skontaktuj się z autorem: [email protected]

DJG / błąd / brb

Wyniki) Dow Jones Newswire

19 stycznia 2022 05:23 I ( 10:23 GMT)

Prawa autorskie (c) 2022 Dow Jones & Company, Inc.

READ  Granica z Białorusią: Polska chce przedłużyć stan wyjątkowy
Continue Reading

Top News

Johnson & Johnson: Zasady dotyczące wzmacniaczy stanu są mylące

Published

on

Korona

Johnson & Johnson: Zasady dotyczące wzmacniaczy stanu

W pełni zaszczepione szczepionką Johnson & Johnson

W pełni zaszczepiony Szczepionką Johnson & Johnson

Każdy, kto został zaszczepiony szczepionką „Johnson” firmy Johnson & Johnson, potrzebuje tylko jednej strzykawki, aby udowodnić szczepionkę. Jednak w przypadku różnych szczepionek zaleca się drugą i trzecią dawkę.

Pokaż opis

Szczepienia przypominające są potrzebne po szczepieniu Johnson & Johnson – ale kiedy obowiązuje dawka przypominająca? Przegląd.

Berlin

  • Kraje związkowe mają różne podejścia do regulacji dopalaczy
  • Powoduje to zamieszanie wśród osób zaszczepiających
  • Szczepionki Johnson & Johnson Ile szczepionek potrzeba, aby utrzymać swój status przypominający? Możesz dowiedzieć się o różnych terminach tutaj

Po dokręceniu Korona– Działania 2G Plus dotyczą wielu dziedzin życia publicznego: w rezultacie wjazd jest dozwolony tylko dla osób zaszczepionych, przebadanych i odzyskanych. Obowiązuje wyjątek Środek pobudzający – Nie potrzebują testu.

Problem: Co? Johnson & JohnsonKraje związkowe mają różne definicje, kto jest szczepiony „Uniesiony”. ZDF „Dzisiaj” Zapytał o to ministerstwa zdrowia 16 krajów.


Szczepionka przypominająca: Johnson & Johnson nie ma takich samych zasad

Osoby zaszczepione szczepionką Johnson & Johnson uznano za w pełni zaszczepione po podaniu pojedynczej dawki. Załóżmy, że ci ludzie są po Kolejna dawka Można uznać za odpowiednio podwyższone, tylko częściowo poprawne.

Policz teraz Johnson & Johnson-Po w zasadzie dalszym szczepieniu zwiększona grupa ludności jest szczepiona tylko w następujących krajach związkowych: Hamburg, Hesja, Nadrenia-Palatynat i ்கியா.

Jednak w innych krajach związkowych szczepionka przypominająca może nie wystarczyć, aby przynieść korzyści osobom na duchu: Nadrenia Północna-Westfalia, Schellswick Holstein i Bayern pragnienie Dwa strzały przypominające Otrzyma. W Bawarii pierwszą szczepionkę przypominającą należy podać cztery tygodnie po podstawowej immunizacji, a drugą trzy miesiące później. Opinia i jasna definicja z innych krajów są w toku.
Szczepionkowy przełom: tutaj obowiązuje poziom wzmocnienia

Jednak różne ograniczenia dotyczą nie tylko osób zaszczepionych Johnson & Johnson: w niektórych stanach federalnych ludzie również stosują Zaliczki na szczepionki Jak podwyższony.

Wszystkie informacje w skrócie: Wydajność, skutki uboczne, dopalacze — wszystko o Johnson & Johnson

W Bawarii, Hamburgu i Nadrenii Północnej-Westfalii osoby, które zostały zaszczepione dwukrotnie, składają wniosek jeden po drugim. Infekcja koronowa Jak podwyższony. Z drugiej strony w Badenii-Wirtembergii, Hesji, Kraju Saary i Turyngii, nawet po opracowaniu szczepionki, ludzie muszą otrzymać dodatkową szczepionkę przypominającą, aby można było uznać, że są zachęcani.

Nie ma jeszcze oficjalnych informacji, kiedy należy wykonać szczepionkę przypominającą. Jednak jest Firma Roberta Kocha (RKI) Zmieniono swoje wytyczne dotyczące stanu wyzdrowienia: W związku z tym uważa się, że dana osoba wyzdrowiała tylko przez trzy miesiące – co musi być zgodne ze stanem dawki przypominającej poprzez poprawę szczepień. Kolejna szczepionka przypominająca wydaje się tak oczywista.

Zasady boostera i obowiązkowe testy: Inne wyjątki

w Baden-Wர்டrttemberg i Brema Poziom doładowania związany z obowiązkiem testowym 2G Plus jest zdefiniowany inaczej. Odzyskany Bez jakiejkolwiek ochrony szczepionkowej, ich Wykrywanie PCR Zakażenie koronawirusem już nie istnieje Trzy miesiące Uważa się, że w tych krajach związkowych nasiliło się zacofanie.

Zgodnie z zasadą 2G-Plus osoby, które zostały zaszczepione tylko dwa razy, w Badenii-Wirtembergii i Bremie, są uważane za zmotywowanych, jeśli były szczepione po raz ostatni. Szczepionka Mniej niż Trzy miesiące Za.

W obu tych krajach związkowych ludzie są zwolnieni z obowiązku testowego wynikającego z rozporządzenia 2G-plus. Szczepionka przypominająca Nie zalecany przez Stały Komitet ds. Szczepień (Stico). To zawiera Kobiety w ciąży i Pierwszy trymestr ciąży. (Dzień)

READ  Corona News Ticker: Otwarte odkryte baseny w Hamburgu | NDR.de - Nowości
Continue Reading

Top News

Obawy przed cyberatakami: ostrzeżenie Alfa-CRP w Polsce

Published

on

Za granicą Uważaj na cyberataki

Polski rząd wydał alarm Alfa-CRP w całym kraju

Premier Polski Mateusz Morawiecki

Premier Polski Mateusz Morawiecki

Co: pa / PAP

Po cyberatakach na ukraińskie serwery rządowe alarm Alfa-CRP będzie obowiązywał w Polsce do niedzieli – pierwszy z czterech w sumie poziomów alarmowych. Wynik ten wskazuje, że Polska rozważa cyberatak na kluczową infrastrukturę.

miWynika to z napiętej sytuacji w bezpośrednim sąsiedztwie Rosji. Od wtorku o 23:59 alert Alfa-CRP będzie obowiązywał w całej Polsce. Rząd ogłosił we wtorek wieczorem.

Według doniesienia premier Mateusz Morawiecki podpisał stosowne rozporządzenie po spotkaniu z ministrem spraw wewnętrznych i szefem krajowej agencji wywiadowczej ABW. Alpha-CRP to pierwszy z czterech poziomów alarmowych, które można uruchomić w przypadku zagrożenia cyberatakami.

Organy powinny poddawać monitoringowi, tj. przeglądowi, ważną infrastrukturę, taką jak połączenia telekomunikacyjne. „To sygnał dla służb bezpieczeństwa i całej administracji publicznej do szczególnej czujności” – czytamy w oświadczeniu Ministerstwa Cyfryzacji w Warszawie.

W raporcie stwierdzono, że posunięcie polskiego rządu było związane z atakami cybernetycznymi na serwery ukraińskiego rządu w ciągu ostatnich kilku dni. Poziom CRP ma charakter prewencyjny i powinien być stosowany początkowo do niedzieli.

W piątek w Polsce zgłoszono wyciek danych. Według serwisu Onet do 9 stycznia ponad 1,7 miliona szczegółów dotyczących polskiej armii zostało załadowanych na serwer i podobno pobrane. Powiadomienie o poziomie alarmowym CRP wskazuje, że polski rząd uważa, że ​​w najbliższych dniach można sobie wyobrazić cyberataki na kluczową infrastrukturę.

Czytaj

Najwyższy stopień pilności: istnieje pilna potrzeba pozostania wśród grup przestępczych

Oprócz infrastruktury telekomunikacyjnej obejmuje to dostawy energii. Decyzja zapada w czasie wzmożonych napięć między Rosją a Ukrainą w sąsiedniej Polsce. Moskwa przewiozła przez granicę na Ukrainę tysiące żołnierzy i ciężki sprzęt. Dyplomacja kryzysowa na Zachodzie nie pomogła jeszcze złagodzić napięć. Polska, zachodni sąsiad Ukrainy, również jest zagrożona wydarzeniami.

READ  Spotkanie stanów federalnych: Federalny Trybunał Konstytucyjny decyduje o przerwie w nagłych wypadkach w koronie
Continue Reading

Trending