Connect with us

Economy

Białoruś: kapitulacja na granicy prowadzi tylko do nowej nędzy

Published

on

Opinia Herbert Roll i Serap Guler

Poddanie się na granicy prowadzi tylko do nowej nędzy

Sytuacja na zewnętrznej granicy UE z Białorusią jest trudna do zniesienia. Ale dzięki Polsce praworządność nie była tam przedmiotem nadużyć. W gościnnym artykule dwaj politycy CDU, Herbert Rolle i Serap Guller, opisują, co to oznacza dla przyszłej polityki imigracyjnej.

drZ ludzkiego punktu widzenia ostatnie obrazy granicy polsko-białoruskiej są trudne do zniesienia. Nędza, potrzeba i desperacja ludzi wyraźnie pokazują nam, jak ważne i konieczne jest, aby UE mówiła jednym głosem w kwestiach migracji, a przede wszystkim działała w sposób skoordynowany. Jasna i wspólna linia postępowania z imigracją powinna być kamieniem węgielnym niemieckiej i europejskiej polityki zagranicznej. Z drugiej strony niezgoda, egoizm i spory osłabiają UE i umożliwiają tylko takie podobne procesy, które teraz szokują nas na zewnętrznych granicach UE.

Oznacza to jednak oddzielenie migracji regularnej od migracji nieuregulowanej. Musimy dokonać wyraźnego rozróżnienia między polityką imigracyjną, która jest ważna dla naszego rynku pracy, polityką dotyczącą uchodźców wobec potrzebujących, a imigracją z innych powodów. Częściowo jest tak, że wielu ludzi, którzy przyjeżdżają do Niemiec, aby uciec od nędzy w swoich krajach ojczystych, nie jest wykwalifikowanymi pracownikami. Obecna sytuacja na granicy białorusko-polskiej może nie tylko nauczyć nas tego rozróżnienia, ale także wskazać drogę do rozsądnej polityki imigracyjnej.

Przeczytaj także

W ciągu ostatnich kilku miesięcy przez Białoruś początkowo na granicę z Polską dotarły tysiące migrantów z Bliskiego Wschodu. Stąd muszą – zgodnie z planem białoruskiego rządu – udać się do Unii Europejskiej, aby ubiegać się o azyl. Strategia strony białoruskiej ma na celu wykorzystanie niezgodności UE w kwestii imigracji jako środka nacisku na zniesienie nałożonych sankcji.

READ  Rynek nieruchomości w Europie: budownictwo nie wszędzie kwitnie

Tym razem jednak Polska i Unia Europejska były na krótko wstrząśnięte, ale w zasadzie nie dotknięte. Stało się tak dzięki rządowi polskiemu, który cały czas zabezpieczał granice zewnętrzne Unii i uniemożliwiał nielegalne przekraczanie granic, tym samym niwecząc na razie plan władz białoruskich.

Przeczytaj także

Migranci ogrzewają się ogniem

W końcu stało się jasne, że każdy, kto uległ takiej sytuacji, był współwinny. Ponieważ ta kapitulacja – także ze względów humanitarnych – prowadzi tylko do nowych sytuacji, nowych napływów uchodźców i nowej nędzy. Za każdym razem, gdy ludzie oddają się z powrotem w ręce przemytników, wielu z nich ryzykuje życiem, a nawet je traci. Tymczasem władze białoruskie również starają się trzymać ludzi z dala od granicy.

Przy okazji: to przynajmniej niesprawiedliwe, gdy część niemieckiego społeczeństwa krytykuje Polskę za tę konsekwencję w tym kontekście. Lepiej byłoby wesprzeć Polskę w jej dążeniach. W końcu najbardziej na tym korzysta nasz kraj.

Prawo nie ulega arbitralności

Z tego odcinka można wyciągnąć trzy główne lekcje.

Po pierwsze: tylko wtedy, gdy będziemy stale chronić nasze granice przed nielegalną migracją, przemytnicy ludzi zrozumieją, że ich brudna robota nie będzie miała nadziei na sukces. Na granicy z Polską Unia Europejska po raz pierwszy dała jasno do zrozumienia, że ​​nie zaakceptuje wykorzystywania nędzy uchodźców dla szans politycznych. Po raz pierwszy, zdaniem wielu, prawo i obowiązujące procedury konstytucyjne nie uległy arbitralności. Dobrze w ten sposób!

Po drugie: musimy nadal opierać się przyczynom ucieczki. Dopóki ludzie w swojej ojczyźnie cierpią z powodu słabej ekonomii, korupcji lub warunków politycznych, będą szukać szczęścia daleko i u nas w Europie i Niemczech – kto może ich winić? Musimy ściśle współpracować z głównymi krajami pochodzenia. Konkretnie oznacza to kontynuację polityki stabilności na Bliskim Wschodzie i nawiązanie bliskiego partnerstwa z krajami kontynentu afrykańskiego.

Po trzecie, polityka imigracyjna musi być rozumiana w sposób europejski. Same Niemcy nie mogą i nie rozwiążą problemów świata. Polska nie może i nie zrobi tego. Na szczeblu europejskim musimy nadal walczyć o w dużej mierze ujednoliconą politykę azylową, która przynajmniej szanuje nasze europejskie wartości. Nie wystarczy też po prostu zabrać ze sobą ludzi: dach nad głową i ciepły posiłek to nie udana imigracja, nie mówiąc już o polityce integracyjnej. Jeśli naprawdę chcemy wziąć odpowiedzialność, musimy być konsekwentni i uczciwi.

Oznacza to: potrzebujemy również skutecznej polityki integracyjnej. Integracja jest ściśle związana z imigracją. Bo tylko wtedy, gdy otworzymy prawdziwe perspektywy, możemy umożliwić ludziom godne życie, które spełnia żądania, które C stawia w imieniu naszej partii.

Serap Guler polityk CDU

Serap Guler jest członkiem Bundestagu i wspiera Helge Braun w jego kandydaturze na prezydenta Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej.

Źródło: dpa-infocom GmbH

Herbert Rolle jest ministrem spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii

Herbert Rolle jest ministrem spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii

Źródło: dpa-infocom GmbH

Uwaga: w pierwszej wersji współautorem był Helge Braun. Przepraszamy za ten błąd.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Dax kontynuuje sprzedaż z minusem ponad 600 punktów – testowany lead 15 000 punktów

Published

on

Düsseldorf Eskalacja konfliktu o Ukrainę kończy nadzieje, że giełdy znów odbiją się w górę po ciężkich stratach pod koniec zeszłego tygodnia. DAX był notowany w poniedziałek po południu na poziomie 15 059 punktów, co oznacza spadek o 3,3 procent i ponad 500 punktów.

Przy 14 952 punktach, benchmarkowy indeks Frankfurtu spadł do nowego minimum w tym roku, ponad 650 punktów poniżej poziomu zamknięcia na koniec tygodnia. W piątek wskaźnik giełdowy zamknął się na poziomie 15 603 punktów, co oznacza spadek o 1,9 proc.

Zwiększa to ryzyko spadku wiodącego indeksu poniżej poziomu 15 000, który istnieje od kwietnia ubiegłego roku i dlatego ma wiodący charakter. Utrzymanie się cen poniżej tego poziomu prawdopodobnie doprowadzi do długoterminowej wyprzedaży. Wtedy wszelka nadzieja na wiec pomocy to już przeszłość.

Zdaniem Martina Ochneidera, analityka technicznego w prywatnym banku Donner & Reuschel, „Tutaj oddziela się pszenicę od plew”. Co prawdopodobnie oznacza: jeśli nastąpi znaczny spadek do mniej niż 15 000 miejsc pracy, wielu nowych młodych traderów prawdopodobnie zdeponuje na giełdzie w ramach ożywienia korony.

Dzisiejsze najlepsze oferty pracy

Znajdź najlepsze oferty pracy teraz i
Zostaniesz powiadomiony e-mailem.

Niepewność inwestorów najbardziej widoczna jest w notowaniach rosyjskich akcji. W obawie przed zachodnimi sankcjami inwestorzy uciekają przed następującymi sytuacjami: wiodący indeks Moskwy spadł w poniedziałek o ponad dziewięć procent do najniższego od 13 miesięcy poziomu 1684 punktów.

To największy spadek cen od czasu krachu giełdowego związanego z koronawirusem w marcu 2020 r. Rosyjska waluta również znajduje się pod presją. Natomiast dolar kosztuje 79,47 rubla, najwyższy poziom od ponad roku. W efekcie Rosyjski Bank Centralny zawiesił na razie strategiczne zakupy walut obcych ze względu na osłabienie rubla.

Na początku notowań były jeszcze trzy sygnały, że ceny na niemieckiej giełdzie wkrótce znów wzrosną:

READ  Nowe sztuczki negatywnego zainteresowania

1. Skanowanie emocji wskazuje na ruch przeciwny

Obecny przegląd nastrojów na DAX przeprowadzony przez Handelsblatta potwierdza oczekiwanie, że odwrócenie trendu jest prawdopodobne, ale odwrócenie trendu nie jest jeszcze widoczne. Ekspert od sentymentu Stefan Hebel przewidział wyprzedaż, jak w ostatni piątek ubiegłego tygodnia. Jednak ten poślizg nie wywołał wystarczającej paniki, aby stworzyć trwałe dno dla niemieckiego indeksu wiodącego. Według analizy sentymentu panika wśród inwestorów jest ważnym wskaźnikiem trwałego odwrócenia trendu.

2. Eksperci inwestycyjni zarabiają i wspierają rynek

Piątkowy spadek cen, który osiągnął najwyższy poziom 2,5 proc., zachwycił także wielu specjalistów od inwestycji. Ponieważ według ankiety przeprowadzonej przez Giełdę Papierów Wartościowych we Frankfurcie wśród inwestorów instytucjonalnych i prywatnych 15 proc. profesjonalistów stawiało wcześniej na niższe ceny. To nie jest dziwne. Ponieważ aby przewyższyć swój punkt odniesienia, wielu profesjonalistów musi wygenerować dodatkowy zwrot, spekulując na niższych cenach w celu uzasadnienia kosztów inwestycji.

Ale niesamowite jest to, że profesjonaliści doszli do sedna ze swoimi domysłami. Po ocenie ankiety ekonomista behawioralny Joachim Goldberg przewidział, że wielu profesjonalistów rozwiązałoby swoje krótkie prognozy na 15 500/15 450 pozycjach. Dax ślizgał się dokładnie w tym obszarze w piątek.

Sprzedaż tej spekulacyjnej pozycji krótkiej jest obecnie uważana za wsparcie dla rynku. Ponieważ szorty działają jak zwarcie w funduszu hedgingowym. Na początku krótkiej spekulacji Dax jest sprzedawany na rynku terminowym i odkupywany, gdy się rozpuści.

3. Wskaźniki techniczne wskazują na powrót do zdrowia

Ubiegłotygodniowy handel był katastrofą dla amerykańskich giełd. Technologia Nasdaq 100 spadła o ponad 7 procent w ciągu zaledwie czterech dni handlowych po wakacjach w ostatni poniedziałek. Tak więc wskaźnik giełdowy jest uważany za wyprzedany, tj. spadł z bardzo małą prędkością. Powinno to spowodować odwrotny ruch.

READ  Eurogrupa spiera się o rosnące ceny energii

Dla Thomasa Altmana z domu inwestycyjnego QC Partner, Nasdaq 100 jest podobnie wyprzedany, jak w szczytowym momencie wyprzedaży Covid 19 w 2020 roku. „Obecnie ożywienie jest bardziej normą niż niespodzianką” – powiedział wcześniej ekspert rynku pieniężnego. rozpoczyna się handel.

Nieprawdziwe jest również rzekome niebezpieczeństwo, że wzrost stóp procentowych będzie ciążył na giełdzie. Doświadczenie giełdowe pokazuje, że rynki są bardziej niestabilne w okresie poprzedzającym takie podwyżki stóp procentowych.

Ale przynajmniej z pierwszą podwyżką stóp, ta niepewność się skończyła. Tak będzie w Stanach Zjednoczonych w marcu. Pierwsze sygnały o zasięgu szczytu zostaną prawdopodobnie podane w środę w tym tygodniu po posiedzeniu Rezerwy Federalnej USA. Na początkowym etapie wyższe stopy procentowe należy postrzegać korzystniej, jeśli towarzyszy im zwiększony wzrost gospodarczy.

Spójrz na poszczególne wartości

Energia Siemensa: Zejście trwa. Akcje grupy zajmującej się technologiami energetycznymi są obecnie notowane po 17,80 euro, najniższym poziomie od czasu debiutu giełdowego w 2020 r. W piątek nagłówki odnotowały największą dzienną stratę w historii firmy, wynoszącą około 17 procent, z powodu bieżących problemów w firmie zajmującej się energetyką wiatrową Siemens Gamesa. Akcje Gamesy wzrosły w poniedziałek w Madrycie o 1,4 proc. Eksperci Deutsche Banku liczą na pełnoprawne przejęcie Siemens Energy i rekomendują kupno akcji.

Mistrz dostawy: Wśród wartości indywidualnych negatywną uwagę przykuły stawki usług dowozu żywności. Spadł do najniższego poziomu od kwietnia 2020 r., a ostatnio notowany był o ponad siedem procent. Delivery Hero cierpi z powodu wyprzedaży akcji technologicznych i długoletnich zwycięzców Corona.

Commerzbank: Bank zapowiedział kolejne opłaty związane z kredytami walutowymi w Polsce. Dodatkowe rezerwy w wysokości 436 mln euro w czwartym kwartale zmniejszą zyski. Bank nadal jednak spodziewa się dodatniego wyniku skonsolidowanego za 2021 r. Udział 3,6 proc. na czerwono.

Lufthansa: Według poinformowanych źródeł spółka zamierza przejąć udziały we włoskich państwowych liniach lotniczych ITA. Dwie osoby zaznajomione z tą sprawą powiedziały Reuterowi, że chodziło o zakup 40 proc. udziałów w następcy Alitalii, która zbankrutowała w 2017 roku. Akcje spadły o 3,9 proc.

READ  Austriacka sieć energetyczna: rynek energii elektrycznej staje się coraz bardziej europejski | przemysł energetyczny | Sektory przemysłu

Oto strona z tym Oczywiście Dax, oni są tutaj Aktualne szczyty i klapy w Dax.

Continue Reading

Economy

Sprzedaż w DAX: Kto jest mądry, sprzedaje?

Published

on


Raport rynkowy

Stan: 24.01.2022 08:05

Specjaliści z Wall Street, tak zwani „smart money”, uciekają z akcji. Po niedawnej wyprzedaży na początku nowego tygodnia, ponownie zagrożony jest również DAX spadkami cen.

DAX prawdopodobnie rozpocznie nowy tydzień handlowy z dyskontem. Banki i brokerzy ocenili niemieckie 40 benchmarków na 0,4 procent na 15 540 punktów. Wyprzedaż wywołana obawami o stopy procentowe już w piątek ogarnęła DAX; Ostatecznie na wykresie było minus 1,9 procent do 15 604 punktów.

Wskaźnik DAX przed sprzedażą?

Na DAX na początku nowego tygodnia uwaga skupia się na 200-dniowej średniej kroczącej, która obecnie wynosi około 15 600 punktów. Jeśli DAX spadnie poniżej tej średniej ruchomej z ostatnich 200 dni handlowych, zostanie wysłany silny sygnał sprzedaży. Wtedy na niemieckim rynku akcji robi się bardzo niekomfortowo.

Obniżka cen Netflix

Negatywne prognozy dla handlu DAX pochodzą z Wall Street. Spadek cen Netflixa przeraził w piątek wielu inwestorów, a pod presją znalazły się w szczególności akcje spółek technologicznych. Gazety Netflixa spadły aż o 25 procent i osiągnęły najniższy poziom od prawie dwóch lat, wynoszący 380 USD.

Dow Jones i Nasdaq są głęboko na minusie

Indeks Dow Jones zamknął się o 1,3 proc., osiągając 34 265 punktów. Indeks technologii Nasdaq spadł o 2,7 procent do 13 768 punktów. Indeks Standard & Poor’s 500 stracił 1,9 proc. do 4397 punktów.

Szczególnie uderzające: znowu straty cenowe spadły, tak jak poprzedniego dnia, zwłaszcza w ciągu ostatnich dwóch godzin handlu – to znaczy, gdy duża liczba profesjonalistów i inwestorów instytucjonalnych („smart money”) jest w ruchu.

Udział Evergrande wzrasta w ujęciu procentowym w dwucyfrowych

Na giełdzie w Hongkongu zadłużona chińska grupa mieszkaniowa Evergrande wzrosła o około 12 procent. Tłem jest opublikowany w piątek doniesienia medialne, zgodnie z którymi rząd prowincji Guangdong zamierza do marca przedstawić plan restrukturyzacji.

Popyt na złoto i dolara we wczesnym obrocie

Istnieje zapotrzebowanie na dolara amerykańskiego jako „bezpieczną przystań” w azjatyckim handlu forex. Z drugiej strony euro straciło 0,2 proc. do 1,1322 dolara. Tymczasem ceny złota wzrosły o 0,2% do 1839 USD za uncję. Żółty metal szlachetny porusza się w trendzie wzrostowym od grudnia.

Infineon przewiduje koniec kryzysu chipowego w 2023 roku

Producent półprzewodników Infineon spodziewa się, że kryzys chipów w przemyśle samochodowym zakończy się najpóźniej w przyszłym roku. „Przypuszczam, że będziemy w stanie dobrze pokryć popyt w 2023 roku. Nadal będziemy mieć silny limit mikrokontrolerów, które zleciliśmy na zewnątrz w 2022 roku”, powiedział Peter Schaefer, prezes Automotive w Infineon firmy Automobilwoche.

Lufthansa jest zainteresowana następcą Alitalii ITA?

Według doniesień prasowych, Lufthansa może ubiegać się o 40% udziałów w ITA Airways, które zastąpią Alitalię. A włoska gazeta „Il Voglio” podała, powołując się na niewymienione z nazwy źródła, że ​​obie strony były bliskie porozumienia. Plan, który może zostać ogłoszony w najbliższych dniach, podlega zatwierdzeniu przez Unię Europejską.

TUI widzi siebie na dobrej drodze

TUI wraca na właściwe tory prawie dwa lata po pandemii korony. Między innymi „niezwykle pozytywny rozwój” w Anglii zachęca firmę, wspieraną miliardami pomocy rządowej, do jej oczekiwań co do znacznej poprawy sprzedaży i wyników operacyjnych w bieżącym roku obrotowym, powiedział dyrektor finansowy Sebastian Ebel z Bursen-Zeitung.

Continue Reading

Economy

30 nowych modeli do 2030 r.: Renault, Nissan i Mitsubishi planują cyberatak

Published

on

30 nowych modeli do 2030
Renault, Nissan i Mitsubishi planują cyberatak

Mobilność elektryczna rośnie, a Renault, Nissan i Mitsubishi również chcą skorzystać z tego jeszcze w przyszłości. Przy miliardowych inwestycjach planują wspólnie opracować kilka nowych modeli. Ich cel: uczynić samochody elektroniczne bardziej konkurencyjnymi – zwłaszcza pod względem ceny.

Według poinformowanych źródeł producenci samochodów Renault, Nissan i Mitsubishi chcą potroić swoje inwestycje we wspólny rozwój samochodów elektrycznych. Dwie osoby zaznajomione z projektem powiedziały agencji Reuters, że sojusz francusko-japoński chce ogłosić plan w przyszły czwartek, który przewiduje ponad 20 miliardów euro w ciągu najbliższych pięciu lat.

Do 2030 r. ponad 30 nowych pojazdów na baterie zostanie opracowanych na podstawie pięciu wspólnych platform. Pieniądze są doliczane do 10 miliardów euro, które grupa już wydała na energię elektryczną. Przedstawiciele Nissana, Renault i Mitsubishi nie odpowiedzieli od razu na prośby o komentarz.

Plan, nazwany „Sojuszem do 2030”, ma na celu „zacieśnienie współpracy” między producentami samochodów. Jeden z informatorów powiedział, że mają „wspólną wizję elektryczności i połączonej mobilności”. Oczekuje się, że pięć wspólnych platform obejmie 90% pojazdów elektrycznych, które firmy planują opracować i wprowadzić na rynek do 2030 roku.

Producenci samochodów mają nadzieję, że dzięki współpracy będą mogli w przyszłości sprawić, że samochody elektryczne będą bardziej przystępne cenowo. Zgodnie z założeniami do 2025 r. samochody elektryczne w klasie kompaktowej powinny kosztować tyle samo, co samochody benzynowe lub wysokoprężne. Oczekuje się również, że sojusz będzie udostępniał technologię litowo-jonowych akumulatorów litowo-jonowych opracowaną przez Nissana.

Szefowie trzech firm motoryzacyjnych pierwotnie chcieli przedstawić swoje wspólne plany na imprezie w Japonii zeszłej jesieni. Wtajemniczony powiedział, że ze względu na falę Corona w kraju, występ został przełożony na ostatni tydzień stycznia.

READ  Austriacka sieć energetyczna: rynek energii elektrycznej staje się coraz bardziej europejski | przemysł energetyczny | Sektory przemysłu
Continue Reading

Trending