Connect with us

Top News

Benzyna i olej napędowy: ceny tankowania w Polsce mogą wkrótce dalej spaść

Published

on

Oczekuje się, że ceny benzyny w Polsce będą dalej spadać. Kolejna obniżka podatków w Polsce została ogłoszona po wejściu w życie obniżki podatku paliwowego 20 grudnia 2021 r. Podatek od sprzedaży paliw jest obecnie obniżony z 23 proc. do 8 proc.

Inicjatywa polskiego rządu wpisuje się w szereg działań mających na celu ograniczenie inflacji w kraju. W grudniu 2021 r. inflacja w Polsce wyniosła 8,6%. W Niemczech wartość ta wyniosła nieco ponad 5%.

Czytaj więcej: Najdroższy rok czołgów 2013 – jazda kolejką górską w cenie

Pakiet antyinflacyjny wciąż czeka na zatwierdzenie przez UE. W dniu 07.01. Nie jest jeszcze dostępny. Premier Polski Mateusz Morawiecki był w tym kontekście bardzo bojowy.

„Robię to, bo bardziej interesuje mnie to, co Polacy myślą o Gorlicach czy Szczecinku, Ełku, Rawiczu czy Siedlcach niż o europejskiej biurokracji w Brukseli czy Berlinie”.

Według rządu obniżki podatków są tylko tymczasowe

Jeśli ta obniżka podatku od sprzedaży benzyny i oleju napędowego wejdzie w życie w Polsce, będzie to równowartość 0,12-0,15 euro za 70-60 polskich artykułów spożywczych za litr. Wraz z obniżką podatków 20 grudnia Polacy mogą spodziewać się spadku cen benzyny ze średnio 5,85 zł za litr do 5 zł za litr. Odpowiada to 1,10 euro za litr benzyny.

Czytaj więcej: Tankowanie w Polsce jest znacznie tańsze

Według rządu obie obniżki podatków są tymczasowe i mają na celu ograniczenie dodatkowego obciążenia gospodarstw domowych. Mateusz Morawiecki powiedział, że polski budżet państwa utracił dochody w wyniku braku wpływów z podatku od sprzedaży w wysokości 1,5 mld szylingów kwartalnie. Odpowiada to 330 milionom euro. Polski rząd chce zrekompensować koszty tych i innych środków walki z inflacją sprzedażą obligacji emisyjnych, która przyniosła w ubiegłym roku 4,4 mld UR.

Koszty energii wzrosną

Według polskiego rządu rosnące koszty energii są w obecnej sytuacji najgorszymi czynnikami kształtującymi ceny. Ekonomiści Polskiego Forum Ekonomicznego (PIE) przewidują, że ceny energii elektrycznej w Polsce wzrosną w bieżącym roku o 10-15%. To ponad dwukrotnie więcej niż 6% w 2021 roku. „Największa inflacja jest związana z emisją CO2 i pośrednio ze wzrostem cen węgla”, mówi najnowszy raport inflacyjny PIE.

READ  Kryzys migracyjny w Polsce: Podróż do granicy wschodniej UE

Według polskiego Ministerstwa Finansów, ulgi podatkowe na paliwa mają na celu uwolnienie prywatnych rodzin na terenie tej grupy produkcyjnej. Jednak PIE przewiduje długoterminowe wzrosty cen dla wszystkich źródeł energii, które potrwają po 2022 roku.

Czytaj więcej: சேமி Oszczędzaj podczas jazdy – instruktor jazdy wyjaśnia, jak to działa

Jest więc mało prawdopodobne, aby ładunki rozpuściły się w ciągu 1-3 kwartałów. W związku z tym zapowiadane obniżki podatków mogą być bardziej potrzebne niż te zapowiadane przez polski rząd. Co więcej, według PIE wpływ kosztownych obniżek podatków prawdopodobnie będzie się zmniejszał w miarę upływu roku. Chociaż środki te mogą obniżyć inflację o co najmniej 1,2% w pierwszym kwartale, oczekuje się, że w kolejnym kwartale efekt ten wyniesie tylko 0,3%.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

RWE buduje w Polsce łącznie 20 MW parków fotowoltaicznych

Published

on

| Oni są: Wiadomości Dow Jones … | Czas nauki to około 1 minuty.

|
Przeczytaj tekst
Zatrzymać
Pauza
Przystępować

Frankfurt (Dow Jones) Energy Group RWE rozszerza portfolio energii odnawialnej w Polsce. Według RWE, Grupa DAX otrzymała dwustronne umowy od polskiego rządu dotyczące rozróżnienia między parkami fotowoltaicznymi o łącznej mocy 20 MW (MWac).

Dziewięć systemów fotowoltaicznych o mocy 7 MW ma powstać na Pomorzu Zachodnim iw Wielkopolsce, a dwa średniej wielkości projekty fotowoltaiczne o łącznej mocy 14 MW mają powstać na Dolnym Śląsku. Zamówienie planowane jest na koniec 2023 roku.

Te projekty fotowoltaiczne umacniają naszą pozycję jako jednej z wiodących firm produkujących zieloną energię elektryczną w Polsce – powiedziała Agnieszka Woźniacki, prezes RWE Renewables’ Ownshore Development Europe, Scandinavia & Baltics. Projekty fotowoltaiczne nie mają dużej skali. Jednak w klastrach możemy usprawnić budowę i późniejsze operacje.”

Według kolejnych informacji, RWE obecnie buduje w Polsce 42 naziemne systemy fotowoltaiczne o mocy 32 MW, a budowa 29 MW rozpocznie się w tym roku.

Skontaktuj się z autorem: [email protected]

DJG / błąd / brb

Wyniki) Dow Jones Newswire

19 stycznia 2022 05:23 I ( 10:23 GMT)

Prawa autorskie (c) 2022 Dow Jones & Company, Inc.

READ  Zmieni się na BW - SWR Aktuell w 2022 r.
Continue Reading

Top News

Johnson & Johnson: Zasady dotyczące wzmacniaczy stanu są mylące

Published

on

Korona

Johnson & Johnson: Zasady dotyczące wzmacniaczy stanu

W pełni zaszczepione szczepionką Johnson & Johnson

W pełni zaszczepiony Szczepionką Johnson & Johnson

Każdy, kto został zaszczepiony szczepionką „Johnson” firmy Johnson & Johnson, potrzebuje tylko jednej strzykawki, aby udowodnić szczepionkę. Jednak w przypadku różnych szczepionek zaleca się drugą i trzecią dawkę.

Pokaż opis

Szczepienia przypominające są potrzebne po szczepieniu Johnson & Johnson – ale kiedy obowiązuje dawka przypominająca? Przegląd.

Berlin

  • Kraje związkowe mają różne podejścia do regulacji dopalaczy
  • Powoduje to zamieszanie wśród osób zaszczepiających
  • Szczepionki Johnson & Johnson Ile szczepionek potrzeba, aby utrzymać swój status przypominający? Możesz dowiedzieć się o różnych terminach tutaj

Po dokręceniu Korona– Działania 2G Plus dotyczą wielu dziedzin życia publicznego: w rezultacie wjazd jest dozwolony tylko dla osób zaszczepionych, przebadanych i odzyskanych. Obowiązuje wyjątek Środek pobudzający – Nie potrzebują testu.

Problem: Co? Johnson & JohnsonKraje związkowe mają różne definicje, kto jest szczepiony „Uniesiony”. ZDF „Dzisiaj” Zapytał o to ministerstwa zdrowia 16 krajów.


Szczepionka przypominająca: Johnson & Johnson nie ma takich samych zasad

Osoby zaszczepione szczepionką Johnson & Johnson uznano za w pełni zaszczepione po podaniu pojedynczej dawki. Załóżmy, że ci ludzie są po Kolejna dawka Można uznać za odpowiednio podwyższone, tylko częściowo poprawne.

Policz teraz Johnson & Johnson-Po w zasadzie dalszym szczepieniu zwiększona grupa ludności jest szczepiona tylko w następujących krajach związkowych: Hamburg, Hesja, Nadrenia-Palatynat i ்கியா.

Jednak w innych krajach związkowych szczepionka przypominająca może nie wystarczyć, aby przynieść korzyści osobom na duchu: Nadrenia Północna-Westfalia, Schellswick Holstein i Bayern pragnienie Dwa strzały przypominające Otrzyma. W Bawarii pierwszą szczepionkę przypominającą należy podać cztery tygodnie po podstawowej immunizacji, a drugą trzy miesiące później. Opinia i jasna definicja z innych krajów są w toku.
Szczepionkowy przełom: tutaj obowiązuje poziom wzmocnienia

Jednak różne ograniczenia dotyczą nie tylko osób zaszczepionych Johnson & Johnson: w niektórych stanach federalnych ludzie również stosują Zaliczki na szczepionki Jak podwyższony.

Wszystkie informacje w skrócie: Wydajność, skutki uboczne, dopalacze — wszystko o Johnson & Johnson

W Bawarii, Hamburgu i Nadrenii Północnej-Westfalii osoby, które zostały zaszczepione dwukrotnie, składają wniosek jeden po drugim. Infekcja koronowa Jak podwyższony. Z drugiej strony w Badenii-Wirtembergii, Hesji, Kraju Saary i Turyngii, nawet po opracowaniu szczepionki, ludzie muszą otrzymać dodatkową szczepionkę przypominającą, aby można było uznać, że są zachęcani.

Nie ma jeszcze oficjalnych informacji, kiedy należy wykonać szczepionkę przypominającą. Jednak jest Firma Roberta Kocha (RKI) Zmieniono swoje wytyczne dotyczące stanu wyzdrowienia: W związku z tym uważa się, że dana osoba wyzdrowiała tylko przez trzy miesiące – co musi być zgodne ze stanem dawki przypominającej poprzez poprawę szczepień. Kolejna szczepionka przypominająca wydaje się tak oczywista.

Zasady boostera i obowiązkowe testy: Inne wyjątki

w Baden-Wர்டrttemberg i Brema Poziom doładowania związany z obowiązkiem testowym 2G Plus jest zdefiniowany inaczej. Odzyskany Bez jakiejkolwiek ochrony szczepionkowej, ich Wykrywanie PCR Zakażenie koronawirusem już nie istnieje Trzy miesiące Uważa się, że w tych krajach związkowych nasiliło się zacofanie.

Zgodnie z zasadą 2G-Plus osoby, które zostały zaszczepione tylko dwa razy, w Badenii-Wirtembergii i Bremie, są uważane za zmotywowanych, jeśli były szczepione po raz ostatni. Szczepionka Mniej niż Trzy miesiące Za.

W obu tych krajach związkowych ludzie są zwolnieni z obowiązku testowego wynikającego z rozporządzenia 2G-plus. Szczepionka przypominająca Nie zalecany przez Stały Komitet ds. Szczepień (Stico). To zawiera Kobiety w ciąży i Pierwszy trymestr ciąży. (Dzień)

READ  Albania kontra Transmisja na żywo w Polsce dzisiaj
Continue Reading

Top News

Obawy przed cyberatakami: ostrzeżenie Alfa-CRP w Polsce

Published

on

Za granicą Uważaj na cyberataki

Polski rząd wydał alarm Alfa-CRP w całym kraju

Premier Polski Mateusz Morawiecki

Premier Polski Mateusz Morawiecki

Co: pa / PAP

Po cyberatakach na ukraińskie serwery rządowe alarm Alfa-CRP będzie obowiązywał w Polsce do niedzieli – pierwszy z czterech w sumie poziomów alarmowych. Wynik ten wskazuje, że Polska rozważa cyberatak na kluczową infrastrukturę.

miWynika to z napiętej sytuacji w bezpośrednim sąsiedztwie Rosji. Od wtorku o 23:59 alert Alfa-CRP będzie obowiązywał w całej Polsce. Rząd ogłosił we wtorek wieczorem.

Według doniesienia premier Mateusz Morawiecki podpisał stosowne rozporządzenie po spotkaniu z ministrem spraw wewnętrznych i szefem krajowej agencji wywiadowczej ABW. Alpha-CRP to pierwszy z czterech poziomów alarmowych, które można uruchomić w przypadku zagrożenia cyberatakami.

Organy powinny poddawać monitoringowi, tj. przeglądowi, ważną infrastrukturę, taką jak połączenia telekomunikacyjne. „To sygnał dla służb bezpieczeństwa i całej administracji publicznej do szczególnej czujności” – czytamy w oświadczeniu Ministerstwa Cyfryzacji w Warszawie.

W raporcie stwierdzono, że posunięcie polskiego rządu było związane z atakami cybernetycznymi na serwery ukraińskiego rządu w ciągu ostatnich kilku dni. Poziom CRP ma charakter prewencyjny i powinien być stosowany początkowo do niedzieli.

W piątek w Polsce zgłoszono wyciek danych. Według serwisu Onet do 9 stycznia ponad 1,7 miliona szczegółów dotyczących polskiej armii zostało załadowanych na serwer i podobno pobrane. Powiadomienie o poziomie alarmowym CRP wskazuje, że polski rząd uważa, że ​​w najbliższych dniach można sobie wyobrazić cyberataki na kluczową infrastrukturę.

Czytaj

Najwyższy stopień pilności: istnieje pilna potrzeba pozostania wśród grup przestępczych

Oprócz infrastruktury telekomunikacyjnej obejmuje to dostawy energii. Decyzja zapada w czasie wzmożonych napięć między Rosją a Ukrainą w sąsiedniej Polsce. Moskwa przewiozła przez granicę na Ukrainę tysiące żołnierzy i ciężki sprzęt. Dyplomacja kryzysowa na Zachodzie nie pomogła jeszcze złagodzić napięć. Polska, zachodni sąsiad Ukrainy, również jest zagrożona wydarzeniami.

READ  Trzech przeciwników EM, trzy liczby - dotychczasowe wyniki z Niemcami, Białorusią i Polską
Continue Reading

Trending