Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Bayern spełnia życzenia Nagelsmanna

Już niedługo Julian Nagelsmann obejmie swoją nową rolę w Bayernie Monachium. Kiedy nadejdzie czas, dwóch starych przyjaciół prawdopodobnie pomoże nowemu trenerowi, ponieważ osobiste życzenia 33-latka najwyraźniej zostały spełnione.

Według informacji “Sport 1”, Nagelsmann pozyskał swojego upragnionego asystenta trenera. Do tej pory było tylko pewne, że 33-latek zabierze ze sobą do Monachium analityka wideo Benjamina Glucka z RB Lipsk. Teraz duet podąży za nim.

Według raportu, Nagelsmann będzie mógł również współpracować z Xaverem Zembrodem i Dino Toppmöllerem w Monachium.

Wreszcie, zaangażowanie asystentów było zbyt skomplikowane i prawdopodobnie zbyt kosztowne dla klubowych oficjeli Bayernu Monachium, ponieważ muszą być zwolnieni, a Nagelsmann już kosztował rekord świata 20-25 milionów euro. Ale teraz zakręt.

Według „Sport1”, dyrektor finansowy Bayernu Jan Christian Driesen spełnił prośbę Nagelsmanna i był w stanie osiągnąć porozumienie z Oliverem Mintzlaffem, dyrektorem zarządzającym RB Lipsk. W związku z tym sześciocyfrowa suma powinna płynąć z Isar do Łaby dla Zembrod i Topmöller.

Surowa passa Lipska – zwłaszcza z Xaverem Zembrodem – nie była niespodzianką: w 2020 roku Sasi uwolnią 54-latka z Bayer Leverkusen na prośbę Nagelsmanna. W tym czasie napłynęły też opłaty transferowe, które klub chciał teraz zwrócić.

Schroeder nie jest już problemem w Bayern Monachium

W Bayernie po ostatnim sezonie nastąpiła duża zmiana na uboczu. Trener Hansi Flick opuścił klub, a wkrótce potem Miroslav Klose i Hermann Gerland. Teraz sztab szkoleniowy Bayernu Monachium na nowy sezon przybiera zupełnie inną twarz.Dzięki zaangażowaniu Zembrod i Topmöller Alfred Schreuder, który również jest w handlu, nie stanowi już problemu w Monachium. 48-letni Holender pracował już w Hoffenheim pod okiem Nagelsmanna jako asystent trenera, a po odejściu do Lipska początkowo objął stanowisko głównego trenera.

Wiosną 2020 roku Schroeder został ponownie wydany w Kraichgau. Od zeszłego lata jest związany kontraktem z FC Barcelona jako asystent Ronalda Koemana i pozostanie tam do dziś.

READ  Awans z nowym głównym trenerem?: Tym razem HSV powinien być oceniany przez Tima Waltera