Connect with us

science

Badanie koronowe: Czy wirus Epsteina-Barra rozwiąże zagadkę Long Covid?

Published

on

 • NSTim Vincent Gruby

  Blisko

Wiele osób skarży się na przedłużające się objawy choroby Covid po zakażeniu Corona. Naukowcy chcą teraz odkryć powiązanie z wirusem Epstein-Barr.

Frankfurt – Ponad 95 procent zdrowych dorosłych na świecie jest zarażonych wirusem Epsteina-Barra (EBV). Zwykle wirus po prostu śpi w ciele i pozostaje niezauważony. Ale choroba, stres i inne czynniki mogą reaktywować infekcję i powodować gorączkę gruczołową Pfeiffera. Naukowcy odkryli, że EBV u większości osób po zakażeniu Korona wirus aktywny. Czy rozwiązała się długa tajemnica Covida?

Już w badaniu przeprowadzonym w Renmin Hospital w Wuhan, gdzie zgodnie z aktualnym stanem wiedzy, wirus korony wybuchł pod koniec 2019 r., wskazywały na związek między wirusem Epsteina-Barra a koroną. W oparciu o obserwacje chińskiego zespołu badawczego amerykańscy i tureccy naukowcy zbadali teraz związek między wirusami – pod nadzorem Jeffreya Goulda ze światowej organizacji.

Objawy przewlekłej choroby Covid przypominają nam chorobę wywoływaną przez wirus Epsteina-Barra

Zauważamy, że wiele objawów przypisywanych Long-Covid jest bardzo podobnych do tych związanych z reaktywacją EBV. Opublikowane badanie. Lista objawów Long Covid jest długa. W ankiecie internetowej respondenci podali około 200 różnych objawów choroby. Poszkodowani zgłaszali między innymi następujące skargi:

 • Trudności z koncentracją
 • ‘zaćmienie mózgu’
 • Bół głowy
 • problemy z pamięcią
 • zmęczenie
 • zaburzenia wyszukiwania słów
 • Utrata zmysłu smaku i węchu
 • Zaburzenia snu
 • drętwienie
 • Dyskomfort w stawach i mięśniach

W nowym badaniu zespół przetestował 185 osób, które zaraziły się koronawirusem i od tego czasu opracowały Long-Covid-19. Wynik: prawie 30 procent losowo ankietowanych osób rozwinęło objawy 30 dni po zakażeniu, więc narzekali na Long-Covid. Kiedy naukowcy zbadali próbki krwi od tych uczestników, odkryli, że 66,7% miało infekcję EBV, która została reaktywowana. U osób bez choroby Long Covid reaktywowany wirus Epsteina-Barra jest wykrywany tylko w 10 procentach wszystkich przypadków.

READ  Przeciwciała można wykryć przez co najmniej dziewięć miesięcy - praktyka leczenia

Long Covid: Jaką rolę odgrywa wirus Epstein-Barr?

Na podstawie wyników badań Gold i jego zespół stawiają hipotezę, że infekcja MERS może prowadzić do reaktywacji wirusa Epstein-Barr. Naukowcy doszli do wniosku: „Te odkrycia sugerują, że wiele objawów Long Covid może nie być bezpośrednio związanych z Sars-CoV-2, ale raczej z reaktywacją EBV wywołaną przez Covid-19”.

Ponieważ objawy tych dwóch wirusów są bardzo podobne, naukowcy podejrzewają, że wirus Epstein-Barr jest odpowiedzialny za przynajmniej niektóre przypadki Long Covid. „Nawet jeśli reaktywacja EBV nie jest odpowiedzialna za wszystkie przypadki nawracającego zmęczenia lub mgły mózgowej po Covid-19, dane sugerują, że odgrywa ona rolę w wielu, a może nawet większości przypadków Long-Covid-19”.

Związek między Epsteinem Barrem a Coroną: przydatne badanie do badań

Chociaż badanie 185 uczestników jest bardzo małe, może być przydatne dla naukowców badających koronę. Według amerykańsko-tureckiego zespołu badawczego wiedza o powiązaniach między reaktywacją Sars-CoV-2 a EBV stwarza nowe możliwości diagnozy Long-Covid i możliwych metod leczenia. „Uważamy, że wskazane byłoby ustalenie, czy pacjenci zakażeni MERS-CoV wykazują oznaki reaktywacji EBV” – mówi badanie.

Nie ma szczepień ani bezpośredniego leczenia przeciwko wirusowi Epstein-Barr trtz: wewnątrz, jeśli pojawi się gorączka gruczołowa Pfeiffera, wszystko, co mogą zrobić, to złagodzić objawy. Ibuprofen lub paracetamol mogą być przydatne w łagodnych chorobach, podczas gdy lekarze stosują aktywne składniki gancyklowir lub acyklowir, aby powstrzymać namnażanie się wirusa w organizmie.

Były gracz BVB cierpiący na Long Covid – zdiagnozowano również wirusa Epstein-Barr بفيروسبفيروس

Coraz więcej dowodów na powiązanie między wirusami. Na przykład Marco Steppermann, były zawodowiec Borussii Dortmund, musiał rozwiązać kontrakt z angielskim klubem piłkarskim z powodu Long Covid. “W bardzo stresującej fazie podczas meczów i treningów ciągle dostawałem zawrotów głowy. Przez pół roku nie wiedziałem, co jest ze mną nie tak i nikt nie mógł mi pomóc” – powiedział Stepperman w rozmowie z “Sport Build”. zdiagnozowano wirusa Epstein-Barr pod koniec 2020 roku.

READ  Nowa maska ​​na twarz wykrywa SARS-CoV-2 i inne patogeny w oddychaniu – praktyka lecznicza

30-latek powiedział: „Lekarze zakładają, że ja również cierpię na Covid-19, długoterminowe konsekwencje zakażenia koroną”. Wielokrotnie cierpiał na silne bóle głowy, zawroty głowy i zmęczenie. (Tim Vincent Dickey)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Przypadki infekcji w Bremie: chociaż wskaźnik szczepień jest wysoki, wskaźnik infekcji przekracza 100

Published

on

To paradoks: chociaż Brema ma najwyższy wskaźnik szczepień w całym kraju, stan jest obecnie na szczycie listy wypadków. Wartość ta nie znajduje się w żadnym innym landzie, wskazując liczbę infekcji na 100 000 mieszkańców w ciągu ostatnich siedmiu dni, czyli ponad 100. FOCUS Online wyjaśnia, w jaki sposób taki wzrost infekcji może wystąpić pomimo wysokiego wskaźnika szczepień.

Wskaźnik szczepień w Bremie

Brema w całym kraju znajduje się na szczycie szczepień w każdym kraju związkowym. Łącznie 74,8 procent populacji jest tam w pełni zaszczepionych, co daje zaledwie 78,7. Istnieje kilka przyczyn wysokiego wskaźnika szczepień w kraju.

Senat Zdrowie, Kobiety i ochrona konsumenta Von Bremen wyjaśnił FOCUS Online, gdy został zapytany, że wynika to głównie z trzech powodów:

1. Bezpośrednie podejście

Bezpośrednio na początku szczepienia osoby z pierwszym priorytetem szczepienia zostały poinformowane o możliwych terminach. Mogli otrzymać kody terminów pocztą i w ten sposób umówić się na szczepienia. Wizyty były dostępne za kilka dni.

2. Oferty niskoprogowe

Stan ustanawiał również tymczasowe ośrodki szczepień, gdy wypadki były szczególnie wysokie na niektórych obszarach. Istnieją również mobilne zespoły szczepień. Od czerwca robili nawet szczepienia bez możliwej wizyty.

jasna komunikacja

Nie tylko kody pocztowe zostały wysłane, aby ułatwić dostęp do szczepionek. Według serwisu, kampania medialna kraju jest dostępna w siedmiu językach, aby dotrzeć do jak największej liczby obywateli. Informacje są dostępne w języku arabskim, niemieckim, angielskim, francuskim, paszto, perskim i tureckim.

Proces infekcji w Bremie

Przy tak wysokim wskaźniku szczepień można założyć, że liczba infekcji jest niewielka – wręcz przeciwnie. Z częstością 112,8, Brema również we wtorek znalazła się na szczycie wszystkich krajów związkowych. Państwo-miasto zgłosiło ostatnio 47 nowych infekcji dziennie.

W Bremerhaven wskaźnik infekcji we wtorek wyniósł 285,9. Tym samym region jest najsilniejszy w kraju Korona dotknięty.

READ  Koniec pandemii AIDS do 2030 roku? Po prostu tak ciężko!

Interpretacja paradoksu Bremy

Kolejne pytanie, jak wyjaśnić tę rozbieżność Senatowi ds. Zdrowia, Kobiet i Ochrony Konsumentów, do tej pory pozostawało bez odpowiedzi. Jednak eksperci już skomentowali ten temat i wymienili możliwe przyczyny:

1. Lokalizacja

Na przykład epidemiolog Haju Zeb z Instytutu Leibniza w rozmowie z “ścisły”Z drugiej strony położenie Bremy może z kolei przyczynić się do procesu zarażenia – ponieważ państwo znajduje się w porcie. „W Bremerhaven jest wielu żeglarzy z różnych krajów, którzy mieszają się z ludźmi w pubach i innych miejscach” – powiedział naukowiec.

Kilka tygodni temu rozprzestrzenienie się Corony na statku towarowym w Bremerhaven stało się znane, podobnie jak regionalny nadawca Putin i śródlądowe wzmiankowany. Z tego powodu miasto postanowiło nie uwzględniać epidemii w porcie przy obliczaniu wskaźnika infekcji. Jednak w ten sposób może następować przenoszenie zakażenia na populację.

Jednak sama sytuacja Bremy nie może być odpowiedzialna za liczbę infekcji. W końcu istnieją inne nadmorskie miasta, takie jak Hamburg. Tam jednak wskaźnik infekcji we wtorek wynosi tylko 54,1.

2. Nowy rok szkolny

W wywiadzie dla regionalnego radia rzecznik miasta Bremy Volker Heigenmuser powiedział na początku września, że ​​wzrost zachorowań wynika prawdopodobnie między innymi z osób powracających z podróży. To prawda, że ​​są Wakacje letnie W Bremie od 1 września – ale to mogło spowodować łańcuchy infekcji. Zwłaszcza, że ​​dzieci, które teraz wracają do szkoły, nie mogą być jeszcze zaszczepione przeciwko Coronie.

Jak rzecznik Ministerstwa Zdrowia Putin i śródlądowe W ciągu tygodnia większość infekcji była spowodowana przez dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Dla ciebie wskaźnik infekcji w tym czasie wynosił do 374.

3. Zmniejszony efekt szczepienia

Regionalny nadawca w Bremie identyfikuje inną możliwą przyczynę infekcji: u niektórych osób ochrona szczepień może być zmniejszona. Wirusolog Andreas Dutzauer powiedział, że liczba osiągnięć w dziedzinie szczepień rośnie. W przypadku młodych dorosłych odsetek wzrósł z 0,1 do 0,3 proc. W przypadku osób starszych odsetek ten wynosi ponad 3 proc.

READ  Nowa maska ​​na twarz wykrywa SARS-CoV-2 i inne patogeny w oddychaniu – praktyka lecznicza

Ponieważ szczepienia dają wielu poczucie bezpieczeństwa, niektórzy z nich ignorują zasady. Dlatego Dotzauer opowiadał się za wprowadzeniem szczepień osób trzecich dla osób powyżej 60 roku życia.

Continue Reading

Trending