Connect with us

Economy

Badanie Commerzbanku: Zrównoważony rozwój to kluczowa kwestia na przyszłość ›My

Published

on

Simon Buch, dyrektor Oddziału Klientów Korporacyjnych w Bielefeld, z papierową kopią opracowania „Gospodarka w okresie przejściowym: Szanse na Zielony Ład”. Zdjęcie: Commerzbank

Zrównoważony rozwój jest głównym tematem napędzającym firmy średniej wielkości w Nadrenii Północnej-Westfalii – konsekwencje obecnej pandemii korony nic nie zmieniają: 85 procent ankietowanych firm uważa ten temat za ważny dla utrzymania wyników ekonomicznych w dłuższej perspektywie. Dwudzieste badanie Inicjatywy Commerzbanku www.unternehmerperspektiven.de z adresem Gospodarka w okresie przejściowym: szanse na „Zielony Ład”, Przygotowany przez firmę badawczą forsa na zlecenie inicjatywy ma szczególną przewagę nad poprzednikami: określa dwa okresy badania: przed wybuchem i na początku (11/19 – 03/20; 437 uczestników) oraz w środku epidemia korony (20.08 – 20.10; 154 uczestników); W celu zarejestrowania ewentualnych zmian w wynikach ankiety.

Jednak nie ma prawie żadnej różnicy w kluczowych punktach między badaniem wstępnym a dodatkowym: wyraźna większość uważa, że ​​trwałość jest niezbędna dla przetrwania w przyszłości (81% i 75%) oraz szansą na wzrost i konkurencyjność (72% i 62%). Termin ten jest używany nie tylko jako synonim ochrony klimatu i środowiska – trzy czwarte respondentów rozumiało go jako trójcę środowiska, ekonomii i odpowiedzialności społecznej. Firmy z optymizmem podchodzą do związanych z tym wyzwań: 78% uważa, że ​​są dobrze przygotowane do zrównoważonego ładu korporacyjnego.

Nadal brakuje konkretnych strategii zrównoważonego rozwoju

Niezależnie od ogromnego znaczenia tematu, jedna trzecia firm z NRW realizuje już określoną strategię zrównoważonego rozwoju, podczas gdy kolejna trzecia planuje. Powiedział, że „kwestia zrównoważonego rozwoju tymczasowo zajęła miejsce na tylnym siedzeniu w kwestiach operacyjnych zarządzania kryzysowego” Szymon ButchKierownik Oddziału Klientów Korporacyjnych w Bielfield.Ale ci, którzy mają już strategię zrównoważonego rozwoju, doceniają swoją wiodącą rolę. Potwierdzają to również wyniki: 42% (lub 57% w pierwszym badaniu) określiłoby własną firmę jako „firmę wczesną”. Zawieszenie strategii nie wchodzi w rachubę dla żadnej ze średnich firm w Nadrenii Północnej-Westfalii, nawet w warunkach Corony – 41% powyżej średniej utrzymało ją bez zmian. Dla 72% firm, które rozwijają się lub utrzymują swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój, kryzys klimatyczny jest jednym z największych wyzwań stojących przed średnimi przedsiębiorstwami.

READ  Biała woda: Paliwo Boxberg jest dobre dla klimatu

Również niechęć do szukania nowych obszarów pracy

Tylko 17% ankietowanych firm (lub 22% w badaniu wstępnym) stwierdziło, że otworzyło już i ustanowiło nowe obszary biznesowe. Ponad trzy czwarte z nich robi to we współpracy ze swoimi klientami. 22% ankietowanych wciąż poszukuje nowych obszarów pracy, a ponad połowa nie planuje żadnych zmian. “Z pewnością widzimy tutaj pole do poprawy. Dlatego naszym celem jest zapewnienie naszym klientom kompleksowego doradztwa w celu osiągnięcia zrównoważonego modelu biznesowego z naszej perspektywy jako partnera bankowego, a w szczególności zidentyfikowanie nowych czynników biznesowych” – wyjaśnia Lesbijka.

Zaangażowanie w zrównoważony rozwój to duży problem obrazowy

W oczach większości firm możliwości podjęcia działań na rzecz zrównoważonego rozwoju są ściśle związane z ich rozgłosem. Prawie połowa widzi na pierwszym miejscu możliwość wzrostu wizerunku i lojalności klientów. 4 na 5 firm uważa, że ​​zwiększy to ich odpowiedzialność społeczną. Z drugiej strony, nie tylko rozwój nowych obszarów biznesowych, ale także inne ważne czynniki przedsiębiorcze, takie jak promocja innowacji produktowych (40%) czy lepsza zdolność kredytowa (24%) są wyraźnie drugorzędnymi czynnikami. Firmy pytane o działania, które już zostały wdrożone, często wymieniają klasyczne tematy związane z efektywnością, takie jak oszczędzanie materiałów eksploatacyjnych, recykling czy usprawnianie procesów biznesowych. Wyjątkiem są firmy ze strategią zrównoważonego rozwoju, ponieważ prawie każda firma średniej wielkości promuje zarządzanie innowacjami poprzez środki zrównoważonego rozwoju. Jednak gotowość do inwestowania jest generalnie wysoka, zwłaszcza w większych firmach (50-100 mln euro), które zwiększyły swoje inwestycje w zrównoważony rozwój w ciągu ostatnich dwóch lat (badanie ogólnokrajowe). W dodatkowej ankiecie badanie koncentruje się również na przeszkodach. Na pytanie, dlaczego firmy zachowują się ostrożnie, jeśli chodzi o środki zrównoważonego rozwoju, prawie połowa wskazała na złożoność programów finansowania i ogólną niepewność, jeśli chodzi o obliczanie wydatków i dochodów. 64% uważa, że ​​ramy prawne są niebezpieczne.

READ  Globalne minimalne podatki: jak do tej pory wielka technika zaoszczędziła na podatkach

Potrzebujesz porady w banku

Jedną z wymienionych wad jest duże zainteresowanie poradami ze strony banków. Nawet w czasie kryzysu nadal istnieje duże zapotrzebowanie na porady dotyczące finansowania i informacje na temat wszystkich aspektów zrównoważonego rozwoju. Banki są wyraźnie poszukiwane w tym temacie, dlatego stale rozwijamy nasze zrównoważone rozwiązania w zakresie inwestycji, finansów i systemów.

Mamy już duże doświadczenie w wielu aspektach zrównoważonego rozwoju, na przykład w zakresie zielonych obligacji, zielonych finansów czy emisji praw do emisji. W pierwszym kwartale roku byliśmy już odpowiedzialni za 33 zrównoważone obligacje o łącznej wartości 39 miliardów euro”.

Perspektywy Przedsiębiorczości i Inicjatywa Studiów

Inicjatywa MŚP Perspektywy Przedsiębiorczości jest forum przedsiębiorczości publicznej od 2006 roku. Raz w roku przeprowadza ankietę wśród 2000 właścicieli i menedżerów poziomu 1 w firmach różnej wielkości i ze wszystkich sektorów. Reprezentatywne ankiety przeprowadzane są przez firmę Forsa. Przedstawiciele biznesu, stowarzyszeń, polityki i nauki omówią wyniki w publicznych dyskusjach panelowych.

www.unternehmerperspektiven.de.

Commerzbank

Commerzbank jest wiodącym bankiem dla średnich firm i silnym partnerem dla około 30 000 grup klientów korporacyjnych oraz około 11 milionów klientów prywatnych i komercyjnych w Niemczech. Bank oferuje kompleksową ofertę usług finansowych w dwóch obszarach działalności – klientów indywidualnych i korporacyjnych oraz klientów korporacyjnych. Commerzbank obsługuje około 30 procent niemieckiego handlu zagranicznego i jest reprezentowany na arenie międzynarodowej w bankowości korporacyjnej w około 40 krajach. Bank koncentruje się na niemieckich firmach średniej wielkości, dużych korporacjach i klientach instytucjonalnych. W zakresie biznesu międzynarodowego Commerzbank wspiera klientów w relacjach biznesowych z Niemcami oraz firmami z wybranych branż przyszłości. W ramach integracji comdirect klienci prywatni i komercyjni korzystają z usług jednego z najnowocześniejszych banków internetowych w Niemczech w zakresie spersonalizowanego doradztwa na miejscu. Polska spółka zależna mBank SA to innowacyjny bank cyfrowy, który obsługuje około 5,7 mln klientów indywidualnych i korporacyjnych, głównie w Polsce, Czechach i na Słowacji. W 2020 roku Commerzbank osiągnął łączny dochód w wysokości około 8,2 miliarda euro, zatrudniając prawie 48 000 pracowników.

READ  Konkurencja w witrynie niszczy demokrację

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

IPO: Stawka Robinhood: Cathie Woods ARK stawia na nowego brokera pomimo flip-flopa w IPO | biuletyn Informacyjny

Published

on

?? Robinhood ze słabym IPO

?? Cathy Wood wciąż była obecna na IPO
?? Akcje Robinhood kupione za główne fundusze ETF

Broker giełdowy Robinhood zakończył swój pierwszy dzień notowań na giełdzie Nasdaq ze stratą na poziomie 8,37 proc. Debiut spółki na giełdzie był mieszany, ponieważ zainteresowanie akcjami spółki było już niskie. Zamiast oczekiwanej ceny 42 USD, Robinhood przyniósł swoje akcje inwestorom za jedyne 38 USD, a zatem musiał zadowolić się ceną emisyjną na dolnym końcu przedziału cenowego.

Zapasy Cathy Wood Zapasy Robinhood

Trzeciego dnia notowań akcje Robinhooda nadal były notowane poniżej ceny emisyjnej – chociaż firma uzyskała ostatnio znaczny wzrost. Gwiazda inwestora Cathy Wood nabyła 1 297 615 akcji nowego brokera dla flagowego funduszu ETF ARK Innovation. Wynika to z codziennej aktualizacji handlowej firmy inwestycyjnej. Po pierwszym dniu notowań w czwartek, 1,3 miliona akcji Robinhooda na rachunku powierniczym ARK zostało wycenione na 45,2 miliona dolarów.

Od piątku ARK Innovation ETF posiada łącznie 3 623 092 akcji Robinhood, co stanowi 0,55 procent całkowitego udziału funduszu. Ogólnie rzecz biorąc, w piątek akcje zostały wycenione na 126 milionów dolarów.

Inni inwestorzy są mniej przekonani do akcji Robinhood

Jak dotąd słabe wyniki Robinhooda na giełdzie pokazują, że nie wszyscy uczestnicy rynku podzielają optymizm Cathy Wood co do akcji Robinhood. Nawet w okresie poprzedzającym IPO podniesiono głosy, które były bardzo krytyczne wobec modelu biznesowego i roli, jaką Robinhood odegrał pod względem szumu wokół akcji memów, takich jak GameStop. Na krótko przed wejściem na giełdę spółce udało się rozstrzygnąć spór z amerykańskim regulatorem finansowym Finra o zapłatę grzywny. Agencja celowała w Robinhood za rzekomo wprowadzających w błąd klientów, zbyt luźne kontrole ryzykownych zakładów giełdowych i awarie techniczne, a kara wyniosła 57 milionów dolarów i była najwyższa, jaka kiedykolwiek została nałożona przez agencję.

READ  Polski handel rośnie: rekord eksportu dzięki niemieckim klientom

Jednak przeciwko brokerowi nadal toczy się kilka procesów sądowych i dochodzeń, których wynik jest obecnie niejasny. Ponadto model pay-to-order, na podstawie którego Robinhood zarabia pieniądze, spotkał się z ostrą krytyką. W Europie taka praktyka biznesowa jest przedmiotem zainteresowania organów nadzoru, a liczba krytyków modelu biznesowego rośnie również na krajowym rynku amerykańskim. W najgorszym przypadku mogą wystąpić ograniczenia w amerykańskim modelu biznesowym, co może poważnie obniżyć dochody Robinhooda.

Intencje Wooda są niejasne

Gwiazda inwestora nie ogłosiła, dlaczego Cathy Wood nabywa udziały w nowym brokerze w kontekście mocno krytykowanego modelu biznesowego i toczących się spraw sądowych. Udało mu się jednak dotrzeć do pierwszej oferty publicznej giełdy kryptowalut Coinbase i po gwałtownej korekcie na akcjach Coinbase był stale kilkakrotnie kupowany.

Strategia wczesnego inwestowania w obiecujące firmy była czymś, co Cathy Wood odniosła w zeszłym roku ogromny sukces dla swojej firmy inwestycyjnej ARK. W 2020 r. to producent samochodów Tesla znacznie poprawił wyniki funduszu. Zobaczymy, czy ten sukces można powtórzyć za pomocą Coinbase i Robinhood.

Zespół redakcyjny Finanzen.net

Więcej wiadomości o Robinhood

Bildkilin: Cindy Ord/Getty Images dla Bloomberg Businessweek, OpturaDesign/Shutterstock.com

Continue Reading

Economy

Megapack w nowej dużej baterii Tesla w Australii usunięty po 3 dniach> teslamag.de

Published

on

Firma energetyczna Neoen ogłosiła w środę swoją nową wiktoriańską dużą baterię w Australii, zajęło to zaledwie 205 dni od rozpoczęcia pracy, aby zainstalować nowy system baterii z megapakietów Tesli. Jest to jeden z największych systemów magazynowania litowo-jonowego na świecie i, podobnie jak inne projekty Neoen, ma na celu uczynienie energii elektrycznej czystszą, bezpieczniejszą i bardziej przystępną cenowo. Jednak w piątek podczas testów wybuchł pożar, zanim system był w pełni operacyjny. Aktualizacja: Australijska Straż Pożarna podała czas lokalny w poniedziałek po południu (patrz niżej) po trzech dobrych dniach, pożar był pod kontrolą.

Płomień i dym z akumulatora megapack

Australijska gazeta 7News poinformowała o wybuchu pożaru. Zamieściła na Twitterze kilka zdjęć lotniczych, pokazujących ogromne paczki Tesli, dwie z rzędu, w kilku rzędach. Z jednego z nich otoczonego kilkoma płomieniami i gęstym dymem. Straż pożarna jest na miejscu i stara się zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia na inne jednostki, napisał @7NewsMelbourne w piątek czasu niemieckiego.

Wkrótce potem Straż Pożarna Stanu Wiktorii potwierdziła wypadek. Napisała, że ​​w płonącym kontenerze transportowym znajdowała się 13-tonowa bateria litowa. Specjalna załoga wyposażona jest w środki ochrony dróg oddechowych. Operacja, wspierana przez policję i siły medyczne, potrwa kilka godzin. Informacje nie ujawniają liczby zaangażowanych strażaków. Nie powinno być żadnych obrażeń.

Świergot

Pobierając Tweet, akceptujesz Politykę prywatności Twittera.
Ucz się więcej

Pobierz zawartość

Według Newena Duża wiktoriańska bateria składa się z 212 megapaków firmy Tesla Daje to do 300 megawatów mocy i 450 megawatogodzin. Po zakończeniu instalacji w zeszłym tygodniu Tesla zaczęła podłączać system do sieci i testować go.

Drugi co do wielkości projekt Tesli w Australii

W trakcie tej pracy musiał wybuchnąć ogień w jednej z ogromnych belek wielkości. Według jednego Relacja z The Sydney Morning Herald Ostrzeżono mieszkańców okolicy o obecności toksycznych oparów. Tak więc baterie Tesli zostały odłączone od sieci energetycznej, a zasilanie w Victorii nie zostało naruszone.

READ  Globalne minimalne podatki: jak do tej pory wielka technika zaoszczędziła na podatkach

Wielka Bateria w stanie to drugi co do wielkości projekt Tesli i Neoen w Australii (powyższy obrazek to grafika komputerowa planowanego stanu końcowego). Wcześniej obie firmy miały Od 2017 roku wybudowano park magazynowy Hornsdale ReserveZ mocą 100 megawatów przez długi czas był to największy tego typu system na świecie.

Aktualizacja: Australijska straż pożarna poinformowała, że ​​pożar Megapack został sklasyfikowany w poniedziałek, krótko po godzinie 15:00 czasu lokalnego, jako „pod kontrolą”. Wszystkie drzwi uszkodzonego ogromnego kontenera zostały otwarte i nie znaleziono śladów ognia. W przypadku ponownego zapłonu niektórzy strażacy i pojazdy muszą pozostać na miejscu przez dodatkowe 24 godziny. Zgodnie z dotychczasową wiedzą, płonąca jednostka Tesli powinna zacząć rozprzestrzeniać się na jednostkę bezpośrednio za nią. Na początku nic nie było wiadomo o prawdziwej przyczynie.

Continue Reading

Economy

Sterowniki Tesli nieumyślnie aktywują drogiego autopilota: czy to możliwe?

Published

on

Z Christian Lutz AM 02.08.2021

Tesla

Twierdzi się, że po dwukrotnym pociągnięciu dźwigni zmiany biegów właściciel Tesli aktywował specjalną, pełną funkcję samodzielnego prowadzenia. Zgodnie z jego zeznaniami, równowartość 12 000 euro została obciążona jego kartą kredytową bez żadnych dodatkowych środków bezpieczeństwa. Ale wielu ekspertów wątpi, czy jest to naprawdę możliwe.

Aktualizacja z 31 lipca 2021:

Spór wybuchł pod tweetem Dominca Preussa: amerykańscy kierowcy Tesli sugerują, że “podwójne dotknięcie” w ich Modelu 3 aktywuje tempomat lub standardowego “autopilota” w nowszych samochodach, w zależności od wyposażenia. Tak więc dźwigni zmiany biegów nie można użyć do rozpoczęcia zakupu pakietu FSD (Full Autonomous Driving).

W odpowiedzi Prius spekuluje, że jego teść mógł wywołać zakup w innej procedurze, ale nadal skarży się, że jego karta kredytowa została obciążona bez potwierdzenia lub wprowadzenia hasła lub kodu PIN. Oświadczenie Tesli USA wciąż czeka.

Wiadomość oryginalna:

Amerykański Dominic Prius opisuje na Twitterze, jak doszło do incydentu. Albo on, albo jego teść spowodowali zakup błędami w obsłudze. W Modelu 3 jeden z nich “podwójnie kliknął” dźwignią zmiany biegów dwa razy z rzędu, w tym momencie autopilot powinien zostać aktywowany. Jeśli nie jest jeszcze zainstalowany, zostanie zażądana płatna aktualizacja i zostanie ona skonfigurowana automatycznie. Koszty wyniosły około 12 tysięcy euro. Według Preussa do zamówienia nie jest wymagane żadne dalsze potwierdzenie, hasło ani zatwierdzenie karty kredytowej od użytkownika.

Zwrot w ciągu kilku dni

Właściciel Tesli odkrył paskudną niespodziankę na wyciągu z karty kredytowej. Na obronę Tesli należy zauważyć, że po aktywacji zostanie wysłany e-mail o zakupie autopilota. Dodatkowo, po niezamierzonym uaktualnieniu w aplikacji Tesla, Preuss był w stanie cofnąć zakup i otrzymał pełny zwrot pieniędzy w ciągu kilku dni.

Na Twitterze wymienia również koszt różnych funkcji aktualizacji dla swojego modelu Tesla 3, zbudowanego w 2018 roku: poprawa przyspieszenia od 0 do 100 km/h w 3,7 zamiast 4,2 sekundy kosztuje jednorazową opłatę 2000 USD, autopilot z wykrywaniem ruchu Pomoc w zakresie ruchu i wyznaczania tras wynosi 3000 USD. W pełni autonomiczna jazda, wymagająca do działania autopilota, kosztuje dodatkowe 10 000 USD. Czyli te dwa miejsca pracy z podatkiem wynoszą 12 000 euro, o których mowa powyżej.

Przegląd możliwości autopilota Tesli.

TeslaPrzegląd możliwości autopilota Tesli.

Kierowcy Tesli w Niemczech nie muszą się martwić o przypadkowo zamówione i zwrócone płatne dodatki. Niezależnie od dobrej woli Tesli i zaangażowanej firmy obsługującej karty kredytowe, w Niemczech w przypadku zakupów w sklepie, które nie są dokonywane w sklepie, Prawo sprzedaży na odległość. Daje to kupującemu prawo do zwrotu towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny. Ponieważ zdalne potwierdzenie funkcji autopilota również będzie musiało zostać uwzględnione, powrót tej opcji w 14-dniowym oknie czasowym nie powinien stanowić problemu.

Również interesujące: przegląd wszystkich testów Tesli

Czy jesteś również fanem samochodów elektrycznych Elona Muska? A może myślisz o zakupie Tesli? Nasze testy i filmy dostarczą Ci wszystkich informacji potrzebnych do oszacowania zakupu.

Dla wszystkich testów Tesli na EFAHRER.com

READ  Globalne minimalne podatki: jak do tej pory wielka technika zaoszczędziła na podatkach
Continue Reading

Trending