Connect with us

science

Badacz kroczy ścieżką tajemniczego blasku

Published

on

 1. Strona główna
 2. Wiedza

kreatura:

do: Tania Baner

Gdy słońce zaszło, żeglarze przywykli widzieć tajemniczy blask morza. Badacz próbuje wyśledzić to zjawisko. (obraz ikony) © IMAGO / zittto

Tajemniczy blask morza z opowieści marynarzy już tam jest. Badacz kroczy ścieżką przerażającego zjawiska.

Fort Collins – Od wieków żeglarze donoszą o tajemniczym blasku morza, którego powierzchnia promieniuje jednolitą jasną poświatą, opisywaną jako „jasne, surrealistyczne pole śniegu pod ciemnym, bezksiężycowym niebem”. Tak zwane „mleczne morza” to „ogromne przestrzenie jednolitego, stale świetlistego oceanu, który można zobaczyć w nocy” – wyjaśnia badacz Steven Miller z Colorado State University w Fort Collins. „Uważa się, że to zjawisko jest spowodowane przez bakterie luminescencyjne, ale szczegóły składu, struktury, przyczyn i skutków mórz mlecznych w przyrodzie pozostają w dużej mierze niejasne”.

Morza mleczne mogą obejmować tysiące kilometrów kwadratowych, ale są trudne do zidentyfikowania i badania: pojawiają się najwyżej dwa razy w roku. Tylko raz statek badawczy znalazł się w blasku morza – jak dotąd przeprowadzono niewiele badań nad tym zjawiskiem. „W przeciwieństwie do przejściowych błysków bioluminescencji z fitoplanktonu w wzburzonych wodach, morza mleczne świecą równomiernie w spokojnych wodach. Uważa się, że są one spowodowane blaskiem bakterii komunikujących się ze sobą i wyzwalających świecącą reakcję po osiągnięciu krytycznej populacji” – opisuje Miller. te zjawiska.

Tajemnicza nuta w morzu: woda staje się biała, morze się rozjaśnia

Badacz od lat śledzi zjawisko „Drogi Mlecznej”. Korzystając z danych satelitarnych, on i zespół badawczy byli w stanie: Wykrywanie morskiego blasku w morzu. Ale do tej pory naukowcy stracili ważny element układanki dla swojej pracy: fotograficzne obserwacje „mlecznych mórz” z kosmosu i jednocześnie z Ziemi. Ale teraz, po raz pierwszy, Millerowi udało się ustanowić połączenie między danymi satelitarnymi wskazującymi na blask morza a raportami i zdjęciami ludzi, którzy byli we właściwym miejscu we właściwym czasie: na środku „mórz mleka”.

READ  Te środki chronią przed rakiem na starość

W 2019 roku badacz wykorzystał satelity do wykrywania olśnienia morskiego na dużą skalę: rozprzestrzenił się na ponad 100 000 kilometrów kwadratowych powierzchni morza na południe od Jawy. Po raz pierwszy pojawiła się teraz relacja z „On Site”: członkowie załogi prywatnego jachtu Ganesha mogli na własne oczy zobaczyć tajemnicze zjawisko. W swoim nowym badaniu w magazynie Materiały Narodowej Akademii Nauk skrzynia Miller udokumentował doświadczenia załogi i porównał je ze zdjęciami satelitarnymi.

Sea Lights: Załoga jachtu obserwuje przerażające zjawisko

16-metrowy jacht Ganesha pływał z siedmioma członkami załogi, kiedy utknął na morzu we wschodnim Oceanie Indyjskim w sierpniu 2019 roku. Załoga statku obserwowała przerażającą poświatę na oceanie przez osiem godzin. W opracowaniu cytuje się dziennik jachtowy:

Budząc się o 22.00 morze było białe. Nie ma księżyca, morze wydaje się pełne planktonu, ale fala dziobowa jest czarna! To jak żeglowanie po śniegu!

Według załogi na jachcie cały ocean był jaśniejszy niż nocne niebo, a na horyzoncie widać było stałą poświatę. Załoga jachtu spróbowała wody w wiadrze – i ta woda też się błyszczała. Ale gdziekolwiek poruszyła się woda morska – statkiem lub wiadrem – blask znikał.

„Żeglarze Drogi Mlecznej”: Bakterie świecą i odbarwiają ocean

Nagrania z kamery GoPro i kilku smartfonów wyraźnie pokazują świecące morze rozciągające się od horyzontu po horyzont. Członek załogi próbował opisać przerażającą wizję oceanu w nagraniu: „Kolor i intensywność poświaty były podobne do świecących w ciemności gwiazd/naklejek lub świetlistej tarczy zegarka… poświata”.

Zdjęcia wykonane przez ekipę Ganesha. Po lewej: zdjęcie GoPro Środek: zdjęcie smartfona Samsung Po prawej: zdjęcie zmodyfikowane zgodnie z rzeczywistym postrzeganiem kolorów przez ekipę.
Zdjęcia wykonane przez ekipę Ganesha. Po lewej: zdjęcie GoPro Środek: zdjęcie smartfona Samsung Po prawej: zdjęcie zmodyfikowane zgodnie z rzeczywistym postrzeganiem kolorów przez ekipę. © Załoga Ganesha

Kapitan jachtu, Johan Lemmens, opisał badaczowi Millerowi, że blask pochodził z pewnej głębokości – około dziesięciu metrów pod powierzchnią wody. Kontrastuje to z wcześniejszym założeniem, że bakterie wytwarzające poświatę tworzą na powierzchni cienką warstwę zaburzoną przez ruch wody. Dzięki informacjom załogi Miller uważa, że ​​było to „źródło wolumetrycznej i/lub zanurzonej emisji bakterii”.

READ  Korona w Kolonii: liczba zachorowań wynosi nieco ponad 100 - taka jest obecna sytuacja w Fiedelen

Uczony Miller jest szczęśliwy i ma zupełnie nienaukowe marzenie

„Największym brakującym ogniwem w naszym badaniu z zeszłego roku był brak danych o glebie” – powiedział Miller w oświadczeniu wydanym przez jego uniwersytet. Ale obecne badanie dostarcza ich. To była ulga mieć tę wiadomość od załogi Ganesha”. Załoga statku skontaktowała się z Millerem po tym, jak dowiedziała się o obserwacji satelity Milk Sea w 2019 roku. „Ponieważ my w społeczności naukowej jesteśmy w stanie zobaczyć te zjawiska z kosmosu, mamy nadzieję ”- powiedział Miller. Że pojawia się więcej naocznych świadków i składa więcej elementów naukowej układanki”.

Badacz chce poświęcić się temu zjawisku i ma też zupełnie nienaukowy sen, który ujawnił w oświadczeniu ze swojej uczelni: „Przede wszystkim marzę, że pewnego dnia będę na statku, który pływa po ogromnym morzu ​mleko, w którym wszyscy zanurzamy się i pławimy w jego blasku!Wiem, że Niezbyt naukowe, ale co nas inspiruje?” (zakładka)

Morza są nadal w dużej mierze niezbadane, więc badaczy nie tylko zdumiewa Droga Mleczna: w lutym Tajemnicze zwierzę odkryte u wybrzeży Włoch.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

science

Witamina D może pomóc w leczeniu depresji, Gütsel Online, OWL live

Published

on

Zdesperowany: miliony ludzi na całym świecie cierpią na depresję. Zdjęcie: Daniel Richie

Witamina D może pomóc w leczeniu depresji

 • Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet Wschodniej Finlandii przyniosło poważne dowody

Kuopio, 12 sierpnia 2022

#witamina #Dr Według międzynarodowego metabadania może łagodzić depresję u dorosłych #badacz Zespół proponuje w ramach występu Uniwersytetu Wschodniej Finlandii. Eksperci ocenili dziesiątki badań z całego świata według kryteriów naukowych.

# Częściowo skuteczne leki przeciwdepresyjne

Objawy depresji powodują znaczne obciążenie chorobami na całym świecie. Skuteczność terapeutyczna obecnych leków przeciwdepresyjnych jest często niewystarczająca, dlatego badacze żywienia na przykład szukają nowych sposobów łagodzenia objawów. Według badacza Thomasa Mikoli witamina D reguluje funkcje ośrodkowego układu nerwowego, którego zaburzenia są związane z depresją. Ponadto badania przekrojowe wykazały związek między objawami depresyjnymi a niedoborem witaminy D.

Nowa #nie żyje #analityka O powiązaniach między suplementacją witaminy D a depresją jest największą opublikowaną do tej pory publikacją. Wcześniejsze badania sprawdzały skuteczność witaminy D w łagodzeniu objawów depresji u dorosłych w różnych grupach populacji. Wśród nich byli pacjenci z depresją, populacja ogólna oraz osoby z różnymi chorobami somatycznymi. Wyniki wykazały, że suplementacja witaminą D była skuteczniejsza niż placebo w łagodzeniu objawów depresji. Istniały znaczne różnice w stosowanych dawkach witaminy D, ale zwykle było to od 50 do 100 mcg na dzień.

320 milionów osób dotkniętych

Mikołaj mówi, że wyniki nie są jasne. Dlatego badania nad wpływem dawek witaminy D na osoby z depresją sugerują, że są one przyjmowane jako uzupełnienie standardowego leczenia lekami. Rozwiązanie problemu będzie błogosławieństwem dla ludzkości, ponieważ depresja cierpi na głos Światowa Organizacja Zdrowia Ponad 320 milionów ludzi na całym świecie.

READ  Wirus koronowy: wysoki wskaźnik infekcji – obowiązują nowe ograniczenia dotyczące kontaktu
Continue Reading

science

Łazik Curiosity NASA: przyrząd pomiarowy w Kilonii dostarcza nowych wyników | NDR.de – Aktualności

Published

on

Stan: 19.08.2022 05:00

Dziesięć lat temu, w sierpniu 2012 roku, sonda kosmiczna NASA Curiosity wylądowała na powierzchni Marsa. Na pokładzie miernik promieniowania z Uniwersytetu w Kilonii. Teraz naukowcy prezentują zaskakujące wyniki.

autorstwa Stelli Kennedy

Z czapką na włosach, fartuchem ochronnym i plastikowymi ochraniaczami na buty – tylko tak możesz wejść do pokoju. W czystym pomieszczeniu do badań kosmicznych na Uniwersytecie Christiana Albrechta w Kilonii obowiązuje ścisły obowiązek higieny. mówi Robert Wimmer Schwingruber, profesor fizyki w Kilonii i członek zespołów badawczych NASA zajmujących się Marsem. „To byłby wstyd.”

W ciągu dnia na Marsie jest więcej promieniowania kosmicznego

Małe uproszczenie: tutaj, na Wydziale Astrofizyki Uniwersytetu w Kilonii, pracują nie mniej niż badania nad Marsem. Opracowany przez badaczy z Kilonii radiometr, łatwe w użyciu metalowe urządzenie przypominające kształtem rakietę kosmiczną, znajdował się ostatnio na pokładzie statku kosmicznego Curiosity NASA. Zaprezentowane przez nią odkrycia były również zaskakujące dla badaczy z Kilonii: „Odkryliśmy, że promieniowanie kosmiczne na Marsie jest znacznie bardziej zmienne niż wcześniej zakładaliśmy” – wynika z raportu Wemmer-Schoengruber.

Profesor fizyki w Kilonii, Robert Wimmer Schwingruber, jest zadowolony z wyników zaprezentowanych przez radiometr.

Na przykład w ciągu dnia promieniowanie jest większe niż w nocy, a według fizyka Keila słońce również odgrywa istotną rolę w atmosferze Marsa. „Widzimy, że podczas rozbłysków słonecznych promieniowanie wzrasta”. W zależności od fazy Słońca, tzw. cyklu słonecznego, naukowcy określili bardzo różne wartości promieniowania. Ogólnie rzecz biorąc, ekspozycja na promieniowanie na Marsie jest około 100 razy wyższa niż ekspozycja na promieniowanie na Ziemi. W rezultacie astronauci będą musieli chronić się przed wysokim promieniowaniem w jaskiniach lub na klifach, twierdzi Wimmer-Schweingruber. Z drugiej strony skafander kosmiczny zapewnia niewielką ochronę przed promieniowaniem, „które przenika całe ciało i może wszędzie spowodować szkody”.

READ  Te środki chronią przed rakiem na starość

Czy na Marsie było życie?

Robert Wimmer Schwingruber mówi, że Mars ma pole magnetyczne podobne do Ziemi. Mówi, że ponieważ istnieje taka osłona promieniowania kosmicznego, możliwe jest, że Mars może kiedyś żyć. „Ale nie wiemy, bo ślady tego życia są teraz niszczone przez promieniowanie” – dodaje. Dlatego nowe sondy Marsa będą musiały być teraz głęboko wykopane, aby znaleźć potencjalne ślady. „To, jak głęboko będziemy kopać, zależy od naszego odkrycia” – mówi naukowiec. Teraz będziesz wiedział, że będziesz musiał przekopać się na głębokość dwóch metrów, aby odkryć jakiekolwiek ślady. Mówi, że sonda kosmiczna NASA Curiosity zdołała osiągnąć tylko dwa cale.

Ochrona w zbiorniku na wodę w drodze na Marsa

Naukowcy z zespołu badawczego w Kilonii organizują wideokonferencję. © NDR Zdjęcie: Stella Kennedy

Naukowcy z Kilonii organizują konferencję wideo z międzynarodowymi badaczami Marsa z NASA.

Nowe odkrycia dotyczące promieni kosmicznych przynoszą również więcej wiedzy na temat załogowych lotów na Marsa: ponieważ można chronić się przed promieniowaniem, chroniąc się, prawdopodobnie zbudowano by miejsce na sondzie lecącej na Marsa, która ma dużo materiału ochronnego, Wimer – mówi Schoengruber. „Na przykład może to być zbiornik na wodę zbudowany jak wydrążony cylinder. Następnie wchodzisz do tego zbiornika na wodę i jesteś chroniony przed promieniowaniem”. Aby przewidzieć idealny czas na takie podróże, inni badacze pracują obecnie nad przewidywaniem rozbłysków słonecznych. „Okazuje się, że jest to bardzo trudne” – mówi fizyk. „Musisz zrozumieć, co jest w słońcu od A do Z, a nie jesteśmy jeszcze daleko”.

Domy ze ścianami z pyłu marsjańskiego o grubości 80 cm

Na pytanie, czy w przyszłości można żyć na Marsie, profesor fizyki jest pewien: „Jest wystarczająco dużo ludzi, którzy zapłaciliby za życie na Marsie”. Ale jak to życie będzie wyglądało dalej, jest niepewne. Według Wimmer-Schweingrubera na Marsie można żyć tylko w dobrze chronionych pomieszczeniach. W każdym razie ludzie potrzebują nie tylko grubej skóry, ale przede wszystkim domów o grubych ścianach. Innym odkryciem naukowców z Kilonii jest to, że domy wymagały ścian z marsjańskiego pyłu o grubości 80 cm, aby chronić promieniowanie.

READ  Paranormalna wiedza naukowa o tym, jak choroba Alzheimera rozwija się w mózgu

Odosobniony, czysty pokój na Uniwersytecie w Kilonii, ze sterylną atmosferą, może być idealnym miejscem do wyobrażenia sobie takich domów na Marsie. Każdy, kto znów na zewnątrz zdejmie sukienkę i kapelusz, instynktownie odetchnie z ulgą: Witamy z powrotem na Ziemi.

Więcej informacji

Graficzna reprezentacja Mars

Pozdrowienia w NASA USA i Uniwersytecie w Kilonii: Ciekawość wylądowała rano na Marsie. Również na pokładzie: specjalny sprzęt od naukowców z Kilonii. jeszcze

Zdjęcie selfie łazika Curiosity NASA na Marsie w marcu 2013 r. © NASA/JPL-Caltech/MSSS

6 sierpnia 2012 r. maleńkie laboratorium wylądowało na Czerwonej Planecie – powód do świętowania również dla naukowców z północnych Niemiec. jeszcze

Ten temat znajduje się w programie:

Magazyn Szlezwik-Holsztyn | 18.08.2022 | Jest 19:30

NDR . logo
Continue Reading

science

Nowe, mylące badania – czy leki przeciwdepresyjne są pomocne?

Published

on

 1. Strona główna
 2. Globalizm

kreatura:

do: Jennifer Collin

Leki przeciwdepresyjne: Czy SSRI naprawdę pomagają w leczeniu depresji? © Alexander Limbach / Imago

Nowe badanie pokazuje, że depresja nie jest spowodowana brakiem serotoniny. Czy więc leki przeciwdepresyjne (SSRI) są niepotrzebne? To nie jest takie proste.

Brema – Jedna na pięć osób przynajmniej raz w życiu doświadczy depresji. w Niemcy Obecnie dotyczy to 11,3 proc. kobiet i 5,1 proc. mężczyzn. Obecnie do sześciu procent cierpi na jeden Depresja letnia – szczególnie dla kobiet między 20 a 40 rokiem życia. Ale jest pomoc. Wykazano, że psychoterapia i antydepresanty pomagają w leczeniu objawów, takich jak smutek, pustka i bezwartościowość.

Dlatego poniższe wiadomości mogą zaskoczyć osoby, które skutecznie opanowały depresję. Najczęstszymi lekami przeciwdepresyjnymi są selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Ponieważ naukowcy z Wielkiej Brytanii chcą odkryć, że depresja nie jest spowodowana brakiem serotoniny w mózgu. Ale właśnie tam pojawia się leczenie SSRI.

Czy osoby z depresją wyobrażają sobie, że leki łagodzą ich objawy? Czy antydepresanty nie pomagają w leczeniu depresji?

Objawy depresji: nowe, mylące badania – czy antydepresanty są kiedykolwiek pomocne?

Psychiatrzy przepisują leki z grupy SSRI na depresję od lat 90., w oparciu o przekonanie, że depresja jest spowodowana brakiem równowagi chemicznej w mózgu. Co oznacza: depresja ma za mało serotoniny we krwi. Ich obszerne badania nie znalazły „jasnych dowodów” na to, co jest znane w kręgach zawodowych jako „hipoteza serotoniny”, mówią teraz naukowcy z University College London. Tak piszą uczeni w magazynie Psychiatria molekularna.

Czy osoby z depresją przyjmują SSRI, nawet jeśli wydaje się to sarkastyczne, tylko dla zabawy? Czy możesz sobie wyobrazić efekt, fikcyjny efekt słowa kluczowego? Czy stoi za tym lobby farmaceutyczne?

Czy SSRI pomagają w leczeniu objawów depresji? Eksperci się nie zgadzają

Jedno jest pewne: eksperci i psychiatrzy nie są zgodni co do tego, czy depresja jest spowodowana brakiem serotoniny w mózgu. Co więcej, czy SSRI rzeczywiście pomagają osobom dotkniętym chorobą.

READ  Wirus koronowy: wysoki wskaźnik infekcji – obowiązują nowe ograniczenia dotyczące kontaktu

David Natt kieruje Centrum Neuropsychofarmakologii w Imperial College London. On i jego zespół zbadali uwalnianie serotoniny w mózgu. Sprzeciwiamy się stwierdzeniom jego kolegów. „Odkryliśmy zmniejszoną zdolność do wydzielania serotoniny u osób z depresją”. Co oznacza: SSRI powinny pomóc. Ponieważ SSRI zapewniają, że mniej serotoniny jest rozkładane w mózgu i dlatego są coraz bardziej dostępne dla pacjenta jako posłaniec szczęścia.

Z drugiej strony naukowcy z Hiroshima University w Japonii odkryli w 2018 roku, że SSRI nie działają na osoby, które doświadczyły traumy w dzieciństwie. Powodem tego jest to, że różne wzorce obwodów mózgowych i różne regiony są aktywne dla różnych przyczyn depresji. SSRI pomagają komuś z depresją, ale nie komuś innemu. To pokazuje złożoność układu serotoninowego w mózgu, pisze. Czas online.

Czy masz objawy depresji? Polegaj na połączeniu psychoterapii i antydepresantów

Obecnie w poście gościnnym Psychologia dzisiaj Psychiatra Gregory Scott Brown napisał o przepisywaniu leków, które mają rozwiązać wszystko na raz. To nie może działać. Opowiada o swojej depresji, w której pomogły mu leki przeciwdepresyjne. Ale tylko po to, aby „lepiej radzić sobie z objawami” – a nie je leczyć.

Być może na tym polega problem z antydepresantami. Problemy, ruminacje i zwątpienie nie znikają. Podczas gdy SSRI pomagają złagodzić objawy depresji:

Objawy depresji: to najczęstsze objawy

 • Główne objawy depresji
 • Obniżony nastrój i depresja
 • Utrata zainteresowania i szczęścia
 • Brak jazdy i zmęczenie
 • Wtórne objawy depresji
 • Zmniejszona koncentracja i uwaga
 • Niska samoocena i pewność siebie
 • Wina i bezwartościowość
 • Przesadne obawy o przyszłość lub „zagładę i mrok”
 • myśli samobójcze
 • Zaburzenia snu
 • brak apetytu

Depresja: więcej niż leki na proces gojenia

Ale jeśli naprawdę chcesz wyleczyć swoją depresję, musisz zrobić coś więcej niż tylko polegać na lekach. Musi dbać o siebie, ćwiczyć, spotykać się z przyjaciółmi i zmieniać szkodliwe wzorce myślowe na dłuższą metę. Istnieją teraz pojedyncze aplikacje Zdrowie psychiczne opłacane przez ubezpieczenie zdrowotne.

READ  Wydarzenie w 2100: Schwegen w epicentrum Corona

Podsumowując, można powiedzieć: Nawet eksperci w przeciwieństwie do Objawy zawału serca albo objawy raka jelita grubego Nie zgadzam się, czy depresja jest spowodowana brakiem serotoniny w mózgu – i czy można ją dobrze leczyć za pomocą SSRI. Nawet jeśli SSRI pomagają ludziom wyjść z depresji, osoby cierpiące przez długi czas mogą pozostać wolne od objawów, po prostu zmieniając szkodliwe nawyki. Oznacza to, że musisz popracować nad sobą. To trudniejsze niż połknięcie pigułki.

Czy masz złe myśli, jesteś przygnębiony i możesz popaść w depresję? Że nie jesteś w tym sam! Zadzwoń na infolinię Niemiecka Fundacja Pomocy w Depresji. Tel: 0800/33 44 533. Możesz uzyskać pomoc tutaj.

Continue Reading

Trending