Connect with us

Top News

Autostrada 7 w Hamburgu zamknięta do poniedziałku NDR.de – Aktualności

Published

on

Stan: 05.09.2021 15:33.

W Hamburgu ten weekend jest szczególnie trudnym okresem dla podróżnych. Kolej strajkuje, a A7 na północ od tunelu LB jest zamknięta od piątkowego wieczoru – są długie korki.

Oczekuje się, że autostrada zostanie całkowicie zamknięta na 55 godzin między trójkątem Hamburg-Wolfsburg i Hamburg-Północny zachód do 5 rano w poniedziałek. Na obszarze między północno-zachodnim trójkątem a tunelem Stellington stosuje się asfalt odkrywkowy w celu zmniejszenia hałasu. W tym celu należy usunąć stare znaki, nowy asfalt na drodze i ponownie wykorzystać nowe znaki. Droga A23 w kierunku Hamburga jest zablokowana przed Idelstet.

Długie weekendowe korki

Dla kierowców samochodów osobowych i ciężarowych pełne zamknięcie oznacza: objazdy i korki. Ruch ustał już od sobotniego poranka. W ciągu dnia ruch był duży. Na A7, ale na śródlądowej drodze miejskiej między Idelstead a Volkspark, pokonywała tylko kilka kilometrów z prędkością pieszą. Trasy alternatywne w aglomeracji Hamburga są mocno zatłoczone. Również w niedzielę ruch na A7 i A23 został zablokowany na kilka kilometrów.

Około 1000 ciężarówek asfaltu

Planowanie budowy rozpoczęło się rok temu. Praca jest możliwa tylko przy dobrej pogodzie. Tak więc – mimo strajku maszynistów na kolei – przeprowadzka była wątpliwa. Wysiłek jest ogromny. Potrzebnych jest około 1000 ciężarówek asfaltu. Ponadto w ten weekend zarezerwowano cztery wytwórnie asfaltu.

Filmy

3 minuty

Autostrada w Hamburgu będzie całkowicie zamknięta przez pełne 55 godzin w weekend. Powód: Układany jest szeptany asfalt. 3 minuty

Powierzchowne zniekształcenia

Według północnego oddziału Autobahn GmbH, zrobimy wszystko, aby ruch na trasach objazdowych przebiegał jak najsprawniej. Transport krajowy powinien korzystać ze szczegółowych objazdów przez A1, A21 i B205.

Ale A21 jest również w budowie, dlatego autostrada na południe od Bad Checkburg może być używana tylko jako pas ruchu w każdym kierunku. Spodziewane jest zatory drogowe na A1 w południowo-wschodnim Hamburgu, ponieważ trwa budowa węzła Wedells (A255).

READ  Reguły Korony: które stany federalne planują teraz przejść na emeryturę

Objazdy dla ruchu miejskiego

Ruch wewnątrz miasta na północy i południu zostanie w weekend przekierowany do Edelstadt i Volksburg Driveways: U33 biegnie na północ z Hamburg-Volkspark do Cieśniny Kieler przez Schnuckenberg i Pinsburg, a stamtąd przez U35 do Holsteiner Chassis. Z Hamburg-Idelstadt przez Keelersteiner na południe od Keeler Stress na U44, a następnie z powrotem do A7 w Hamburg-Stellingen.

Jeśli chcesz przyjechać z północy A7 i jechać do Hamburga, możesz również skorzystać z obwodnicy lotniska B432 i B433 z Hamburg-Schnellson-Nord, a następnie skorzystać z Allstergruccassi. Lub z Hamburga-Schnellson do centrum miasta przez P447 przez Schleswig-Holstein, Friedrich-Ebert-Strauss, Colostrum, Loxster Stuart.

Filmy

Grafika pokazuje zamknięcie Autophone-7.  Zrzut ekranu D ndr

1 minuta

Autostrada A7 w pobliżu Hamburga będzie zamknięta od 3 września (22:00) do 6 września (5 rano). Powodem jest praca asfaltowa. Tobiasz z propozycjami dywersji wszędzie. 1 minuta

Jeśli podróżujesz z A23 Hyde lub backbench do Hanoweru lub centrum, musisz opuścić Hamburg-Idelstadt i skorzystać z objazdu U44 do Kayler Stress Hamburg-Stellen. Nie zaleca się korzystania z trasy z Holsteinbeck-Grubண்டnter przez Gordnerstrace, Aldoner Strait i Finnberger Sussie do Stellingen, ponieważ poza miastem w rejonie Bெrberger Susssie znajduje się jednokierunkowa kontrola ulic.

Jeśli jedziesz z południa, możesz jechać A1 lub B75 przez mosty LB w kierunku centrum miasta. Można również skorzystać z tunelu A7 i LB.

Lotnisko w Hamburgu zaleciło pasażerom zaplanowanie większej ilości czasu na przylot i odlot ze względu na strajk GDL i zamkniętą autostradę.

Odwołanie: Zostaw swój samochód za sobą

Zasadniczo Autobahn GmbH zaleca unikanie samochodu w weekendy w Hamburgu, jeśli to możliwe. Jeśli to możliwe, korzystaj z transportu publicznego. Hamburger WorkersWerband oferuje darmowe przejazdy w niedziele w ramach oferty specjalnej.

Dodatkowe informacje

Korek przed tunelem LB w Hamburgu © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Photo Marks

Korki, place budowy, ostrzeżenia o zagrożeniach i blokady dróg – aktualna sytuacja na drogach w Hamburgu i okolicach. Dalej

Ten temat w projekcie:

Dziennik Hamburg 04.09.2021 | 19:30

Logo NTR
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Czy Hendrik Vost nie jest następcą Lashetta?

Published

on

Według doniesień medialnych Hendrik Vost Zainaugurowany jako nowy premier Nadrenii Północnej-Westfalii. Teraz sekretarz generalny CDU zaprzecza państwu.

CDU Nadrenii Północnej-Westfalii zdementowało medialne doniesienia o następcy Armina Lacheta na stanowisku premiera i głowy państwa CDU. Pojawiły się spekulacje, że władze stanowe CDU „jednogłośnie” wyraziły w poniedziałek wieczorem zainteresowanie tym, by po nim przyszedł minister transportu NRW Hendrik Vost.

Sekretarz generalny NRW-CDU Joseph Hoenzergen zaprzeczył temu we wtorek w Düsseldorfie i potwierdził w oświadczeniu procedurę stosowaną przez administratora stanu: „Witając ofertę administratora państwa Armina Lachetta, komisja parlamentarna ds. nadchodzącej reorganizacji przeprowadzi w tym tygodniu niezbędne rozmowy i dalej.”

Mapa drogowa do renowacji

Istnieje harmonogram restrukturyzacji treści i personelu. Nowa władza państwowa zostanie wybrana na konwencji partii państwowej 23 października w Peelfeld. Lashett „dużo wcześniej” przedłoży państwowemu komitetowi wykonawczemu plan pracowniczy, który zagwarantuje sukces NRW-CDU również w przyszłości.

Herbert Reul, minister spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii, ostrzegł przed podjęciem nadzwyczajnej decyzji w sprawie następcy. „Myślę, że łamanie karty do głosowania na kandydata powyżej kolana jest złe” – powiedział we wtorek Colner Stat-Answer. Partia jako całość musi stać za wspólnym rozwiązaniem. Jeśli lubieżny spadkobierca zostanie uznany za pilny, kandydaci opozycji na październikowej konwencji partii państwowej powinni się obawiać.

W okresie poprzedzającym wybory federalne Lacet ogłosił, że pojedzie do Berlina „bez biletu powrotnego” – nawet jeśli nie będzie prezydentem. Oczekuje się, że pozostanie premierem do 26 października sesji Bundestagu.

Według Niemieckiej Agencji Prasowej na posiedzeniu zarządu państwowego pojawiły się nazwiska niektórych następców – najprawdopodobniej Van Vost

READ  Reguły Korony: które stany federalne planują teraz przejść na emeryturę
Continue Reading

Top News

Granica z Białorusią: Polska chce przedłużyć stan wyjątkowy

Published

on

Stan na: 27.09.2021 20:36

Od miesięcy ludzie wjeżdżają nielegalnie do UE przez Białoruś. Polska obwinia za to białoruskiego władcę Łukaszenkę. Rząd w Warszawie chce przedłużyć stan wyjątkowy wzdłuż granicy.

Polska chce przedłużyć stan wyjątkowy na Białorusi, zewnętrznej granicy UE, o 60 dni. Wynika to z nielegalnych imigrantów z sąsiedniego kraju. Minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński powiedział w Warszawie, że zaproponuje rządowi zwrócenie się do prezydenta o przedłużenie. Sytuacja na granicy jest tragiczna. „Doszło do wielu prowokacyjnych incydentów z udziałem umundurowanych sił białoruskich i prób naruszenia integralności naszej granicy” – powiedział Kaminsky.

Polski rząd oskarża białoruskiego władcę Aleksandra Łukaszenkę o zorganizowane sprowadzanie uchodźców z obszarów objętych kryzysem na zewnętrzną granicę UE. Oprócz Polski na wzmożony napływ migrantów z granicy z Białorusią, zwłaszcza z Bliskiego Wschodu, narzekają także Litwa i Łotwa.

Polska próbowała 9400 przepraw

Polski parlament musi zgodzić się na przedłużenie stanu wyjątkowego na granicy. Kamiński mówi, że od początku sierpnia próbował ponad 9400 nielegalnych przejść. Transfer został zablokowany w około 8200 przypadkach. Około 1200 uchodźców zostało aresztowanych i wywiezionych do obozów bezpieczeństwa. Z grupy 200 imigrantów 50 miało powiązania z organizacjami islamskimi lub przestępczymi. „Są to młodzi, wyszkoleni na wojnie mężczyźni, którzy brali udział w organizacjach zbrojnych na Bliskim Wschodzie” – powiedział Kamiński.

2 września Polska ogłosiła na 30 dni graniczny stan wyjątkowy o szerokości 3 km i długości 418 km. Zakaz wstępu mają m.in. dziennikarze i organizacje pomocowe. Minister obrony Polski Mariusz Błaszczyk powiedział, że można wysłać więcej żołnierzy na granicę. Obecnie na służbie jest 2500 żołnierzy, 4000 funkcjonariuszy straży granicznej i 600 policjantów.

Białoruś reaguje na sankcje

Łukaszenka zapowiedział pod koniec maja, że ​​Białoruś nie będzie blokować dalszej imigracji do Unii Europejskiej. Zareagował na zaostrzenie zachodnich sankcji wobec swojego kraju. Unia Europejska (UE), Stany Zjednoczone i Wielka Brytania nałożyły sankcje na represje Łukaszenki po kontrowersyjnej reelekcji w sierpniu 2020 roku. Unia Europejska oczekuje teraz odwetu białoruskich władców. Uważa się, że władze białoruskie sprowadzały ludzi do kraju i przemycały przez granice krajów wschodnich UE.

READ  Polska: Jak UE i opozycja nagle pomagają Psu - komentarz

„Bardzo niekorzystna sytuacja”

Łukaszenka zaprzeczył oskarżeniu. Imigranci korzystali z ruchu bezwizowego na Białoruś, aby podróżować do Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii. Łukaszenko powiedział, że jego kraj dobrze traktował imigrantów i zapewnił im ubrania, drewno na opał i szalik. „Ale zimą zamarzają na śmierć”. Na granicy dochodzi do katastrofy humanitarnej.

Łukaszenka powiedział, że sytuację pogorszyły działania straży granicznej w sąsiednich krajach. Mówił o “bardzo niekorzystnej sytuacji” na granicy UE. Sąsiadujące państwa popadły w konflikt z Białorusią. Według niego, Białoruś od dwóch miesięcy opiekuje się 32 migrantami, którzy utknęli na granicy. „Nie chcesz zostać na Białorusi. Nalegasz na wyjazd do Niemiec” – powiedział Łukaszenka.

Organizacje pozarządowe ostrzegają przed kryzysem humanitarnym

Kościół katolicki w Polsce wezwał do zwrócenia większej uwagi na sytuację uchodźców. „Trudna sytuacja tych ludzi jest naszym losem” – powiedział abp Wojciech z Gwinei. „Nawet jeśli nadal są brutalnie wykorzystywane w walce politycznej, nie możemy przestać traktować ich jak naszych braci”.

Organizacje pozarządowe ostrzegały niedawno przed kryzysem humanitarnym na obszarach przygranicznych spowodowanym spadającymi temperaturami. Oskarżają też rząd w Warszawie o uniemożliwienie ludziom ubiegania się o azyl z naruszeniem prawa międzynarodowego. Co najmniej sześciu migrantów zginęło w ciągu ostatnich dwóch miesięcy na granicach UE z Białorusią.

Continue Reading

Top News

Po rezygnacji z CDU – były lider partii Rehberg przejmuje NDR.de – Aktualności – McLenberg – Zachodniopomorskie

Published

on

Status: 27.09.2021 19:50

Po „katastrofalnym” wieczorze dla CDU w wyborach stanowych w MV Michael Zack i Wolfgang Waltmல்லller zrezygnowali z funkcji lidera partii i sekretarza generalnego. Eckhardt Rehberg jest tymczasowo odpowiedzialny i gotowy do wznowienia współpracy rządowej.

Po przegranej w wyborach landowych CDU w Meklemburgii-Pomorzu Przednim będzie musiało zająć kilka czołowych miejsc. Prezydent stanu Michael Zack oraz były przewodniczący komisji parlamentarnej i sekretarz generalny Wolfgang Waltmல்லller zrezygnowali ze swoich stanowisk dzień po wyborach. W niedzielę CDU uzyskało najgorszy wynik w wyborach stanowych w kraju – 13,3 proc.

Przyszłość państwowej CDU jest otwarta

W osobistym oświadczeniu Zack powiedział, że wyniki wyborów mówią jasnym językiem. On jest odpowiedzialny za koniec. W swoim oświadczeniu Zack mówi o nowym początku pod względem kadrowym i właściwym trendzie politycznym w nadchodzących wyborach federalnych. Zach wróci do Vorpommern-Greifswald jako starosta.

Rehberg: CDU jest gotowe do rządu

Przez pewien czas były przywódca stanu Eckhard Rehberg przejmie stanowisko głowy państwa po odejściu z mody. Mimo osobistej niepewności CDU będzie gotowa do wznowienia współpracy rządu z SPD. Według Rehberga, rozszerzony szef partii w poniedziałek wieczorem przemawiał za zbadaniem rozmów z socjaldemokratami, a SPD powinna przekazać je CDU.

Dodatkowe informacje

Michael Zack, przewodniczący stanowej CDU, rezygnuje po podjęciu decyzji o porażce wyborczej. Sekretarz generalny CDU Wolfgang Waltmல்லller również ustępuje. Dalej

Dzień po wyborach federalnych premier Berlina i McLeanberg-Pomorza Zachodniego Manuela Svesick (SPD) wystąpi na scenie w Willy Brand House.  © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Brita Peterson

Premier Swazik SPD jest w najlepszej formie od 2002 roku. Z drugiej strony CDU uległo awarii. Dalej

Olaf Scholes, minister finansów i kandydat SPD na prezydenta, jedzie samochodem po rundzie ZDF w Berlinie Top Candidates w wyborach federalnych w 2021 roku.  © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Wolfgang Kumm

Według wstępnej oficjalnej decyzji SPD będzie silną siłą. Ale CDU i CSU pracują nad utworzeniem rządu. Dalej

Stół barowy i urna wyborcza przed flagą Meklemburgii-Pomorza Przedniego.  Ot Fotolia.com, iStockphoto Zdjęcie: Martina Berg, ericsphotography

Wiadomości, informacje ogólne, analizy i portrety: W naszym dokumencie zbieramy wszystkie raporty dotyczące Roku Superwyborczego w MV. Dalej

Ten temat w projekcie:

NDR 1 Radio SN | 27.09.2021 | 8:00.

Logo NTR
READ  Polska: Jak UE i opozycja nagle pomagają Psu - komentarz
Continue Reading

Trending