Connect with us

Top News

Atak na polityka Partii Zielonych: 66-latek ukarany grzywną | NDR.de – Aktualności – Dolna Saksonia

Published

on

Atak na polityka Partii Zielonych: 66-latek ukarany grzywną |  NDR.de – Aktualności – Dolna Saksonia

Stan na: 17 czerwca 2024 r., godzina 17:09

Sąd rejonowy w Getyndze skazał 66-letniego mężczyznę za napaść na parlamentarzystkę stanową Partii Zielonych Marie Kollenroth. Emeryt musi zapłacić karę i odszkodowanie.

Grzywna w wysokości 1600 euro i odszkodowanie w wysokości 600 euro – orzekł w poniedziałek sędzia Sądu Rejonowego w Getyndze. Sąd Okręgowy uznał mężczyznę winnym dwóch zarzutów ciężkiego uszkodzenia ciała i poniżenia. Pod koniec maja 66-latek zaatakował i zranił posłankę Marie Kollenroth na stoisku kampanii w Getyndze. W poniedziałek sędzia wysłuchał dowodów, że pod koniec maja oskarżony wielokrotnie uderzył 39-latkę w lewe ramię, a wcześniej ją obraził. „Wy brudni ludzie, wy zieloni” – powiedział w jej kierunku. Orzeczenie to nie weszło jeszcze w życie.

filmy

1 minuta

Poseł wypowiadał się w wywiadzie dla NDR po tym, jak mężczyzna zaatakował Marie Kollenrod (Zieloni) podczas kampanii wyborczej w Getyndze. (26.05.2024) 1 min

Minister sprawiedliwości: Przyspieszona procedura „dobra dla wszystkich zainteresowanych”

Prokuratura w Getyndze w oparciu o materiał dowodowy wniosła o przyspieszenie procesu. Minister sprawiedliwości Dolnej Saksonii Kathryn Wallmann (SPD) powiedziała w poniedziałek NDR Dolna Saksonia: „W postępowaniu, w którym jest przestępca, masz wszystkie dowody, musisz szybko zakończyć postępowanie. To dobrze. Wszyscy zaangażowani”. Wyjaśnił: „To dobrze dla oskarżonego, który wie, co się z nim dzieje, dla ofiary, która szybciej zostanie zaspokojona. Na pewno dla wymiaru sprawiedliwości, bo w każdej sprawie, którą zamknęliśmy, nie ma winy. W kupie”.

Mężczyzna chce udowodnić swoją niewinność za pomocą testu DNA

Mężczyzna, który śledził proces w dużej mierze bezinteresownie, wcześniej zaprzeczał popełnieniu przestępstwa. 66-latek powiedział w poniedziałek, że zarzuty są „po prostu bzdurą”. Przeprasza, jeśli dotknie polityka. Powiedział, że chce poczekać na badanie DNA. Dowodzi, że MB nie jest dotknięty. Podczas przesłuchania Kolenrad wydawał się zdenerwowany i unikał bezpośredniego kontaktu wzrokowego z mężczyzną.

READ  32-latek umiera po dźgnięciu nożem w Neustadt NDR.de - Aktualności - Dolna Saksonia

Atak miał miejsce na stoisku kampanii Partii Zielonych

Do ataku doszło 25 maja na stoisku kampanii Partii Zielonych. Kiedy 66-letni Kollenrod poszedł za nim, aby zrobić zdjęcie telefonem komórkowym, mężczyzna ponownie uderzył zielonego posła w lewe ramię, dopóki nie interweniowali świadkowie. W poniedziałek potwierdziło to dwóch świadków. Policja zatrzymała podejrzanego jakiś czas później w pobliżu miejsca zdarzenia. Kollenrod powiedział, że doznał obrażeń jednej ręki. Powiedział, że przez kilka dni po popełnieniu przestępstwa miał problemy ze snem i że przestępstwo będzie go niepokoić podczas przyszłych wydarzeń związanych z kampanią.

Kollenrad: „Atak na demokrację i na mnie jako kobietę”

Po wyroku w ciągu jednego dnia sprawy zostały zamknięte, a polityk został zwolniony wyrokiem skazującym. Była szczęśliwa, że ​​sąd w całości potępił zbrodnię. „Atak na mnie jako kobietę był zarówno atakiem na demokrację, jak i na prawicowe tendencje ekstremistyczne sprawcy” – powiedział Kollenrod. Ma nadzieję, że po formalnym zakończeniu zbrodnia wkrótce dojdzie do psychicznego zakończenia. Kollenrod zapowiedział także, że odszkodowanie trafi do Centrum Porad dla Kobiet i Archiwum Antyfaszystowskiego w Getyndze.

Sprawca, który zrobił zdjęcie ze swastyką

Po ataku Kollenrod złożył skargę z tytułu pogardy i uszkodzenia ciała. „Nie chcę być tak traktowany” – powiedział NTR Dolna Saksonia. Przestępca nie jest obcy wymiarowi sprawiedliwości. Napastnik został ukarany za używanie symboli organizacji niekonstytucyjnych. W lipcu 2020 roku sąd ukarał mężczyznę grzywną w wysokości 30 euro dziennie za pokazywanie na swoim zdjęciu profilowym w WhatsApp orła cesarskiego ze swastyką na wieńcu dębowym.

Więcej informacji

Dzień po napaści fizycznej na 66-letniego mężczyznę w Getyndze parlamentarzystka stanowa Marie Kollenrott (Zieloni) relacjonuje incydent.  © N.T.R

W Getyndze zaatakowano członka parlamentu krajowego. 66-latek nie jest obcy policji. (28.05.2024) Również

Ten temat w projekcie:

Witam Dolną Saksonię | 17 czerwca 2024 | 19:30 godz

Słowa kluczowe dla tego artykułu

Warzywa

logo NTR
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Zełenski idzie bez żołnierzy – pomaga przy polskim „Legionie”.

Published

on

Zełenski idzie bez żołnierzy – pomaga przy polskim „Legionie”.

Berlin. Ukraina ma większe problemy niż braki amunicji. Polska chce pomóc legionowi. Jak dobrowolna jest rekrutacja?

Continue Reading

Top News

Pchnięcie Wedla: Czterech podejrzanych ponownie ucieka

Published

on

Pchnięcie Wedla: Czterech podejrzanych ponownie ucieka

W szkole średniej w Wedel pod Hamburgiem wykładowca został dźgnięty nożem. Z obrażeniami zagrażającymi życiu trafił do szpitala. W centrum śledztwa znajduje się czterech braci z Syrii, ale nie muszą oni przebywać w areszcie.

Czterech podejrzanych braci znów jest na wolności po krwawym ataku na ośrodek edukacji dla dorosłych w Wedel pod Hamburgiem. Rzecznik Departamentu Policji Itzehoe powiedział, że nie było bezpośrednich podejrzeń wobec Syryjczyków w wieku 17, 19 i 21 lat, co umożliwiłoby wydanie nakazu aresztowania. To oni jednak znajdują się w centrum śledztwa.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że ​​67-letni wykładowca muzyki z Dornesch (dzielnica Pinneberg) został ciężko ranny po tym, jak w piątkowe popołudnie na parkingu Centrum Edukacji Dorosłych Wedel został ugodzony nożem przez dwóch mężczyzn. Rzecznik powiedział, że jego życiu zagraża niebezpieczeństwo.

Tło zbrodni jest nadal niejasne

Wkrótce po popełnieniu przestępstwa w Vedel aresztowano czterech braci. W piątek policja początkowo podała jedynie, że aresztowano dwóch 21-letnich braci. Dodał, że tło zbrodni jest nadal niejasne.

Rzecznik policji zapytany o relacje łączące sprawcę z ofiarą nie udzielił żadnych konkretnych informacji. – Może się znają – powiedziała po prostu. Nie chciała ani potwierdzać, ani zaprzeczać, że byli to uczniowie wykładowcy.

Burmistrz był tym zszokowany

Obecna burmistrz Weidel, Julia Fisouli-Alto (CDU), z przerażeniem zareagowała na weekendowy atak. „Jestem głęboko zszokowany i przerażony, że coś takiego wydarzyło się w naszym małym miasteczku” – powiedział. Twoje myśli i najgłębsze współczucie są z rannym mężczyzną i jego rodziną. Początkowo nie miał żadnych informacji o stanie 67-latka.

Fisauli-Aalto podziękował służbom ratunkowym. Ciekawie jest zobaczyć, jak różne zespoły policji, służb ratunkowych i straży pożarnej sprawnie współpracują, aby ratować i chronić życie ludzkie. Wedel leży w dzielnicy Pinberg w Szlezwiku-Holsztynie i bezpośrednio od zachodu graniczy z Hamburgiem.

READ  Wybory w Polsce: Wywiad z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim - Polityka

nie/ylau

Continue Reading

Top News

Polskie Linie Lotnicze Lot modernizują i rozbudowują salonik biznesowy w Warszawie

Published

on

Polskie Linie Lotnicze Lot modernizują i rozbudowują salonik biznesowy w Warszawie

Dobra wiadomość dla osób często podróżujących i podróżujących służbowo: Polskie Linie Lotnicze LOT całkowicie wyremontują i znacznie powiększą salonik biznesowy Polonez w strefie Schengen na Lotnisku Chopina, globalnym węźle linii lotniczej.


Prace rozpoczęły się w tym miesiącu i zakończą się w grudniu 2024 roku. Salon będzie miał nowoczesny wystrój, który łączy w sobie funkcjonalność i wygodę, odzwierciedlając jednocześnie nową tożsamość marki linii i polską gościnność. Jednocześnie salon powiększy się o ponad 150 mkw. do łącznej powierzchni 860 mkw.

Na warszawskim lotnisku Polskie Linie Lotnicze LOT, będące członkiem Star Alliance, koordynują większość lotów krajowych i międzynarodowych. Przykładowo goście z Niemiec, Austrii i Szwajcarii mogą szybko i łatwo przesiąść się linią lotniczą w Warszawie na dalsze loty na przykład do Polski i Europy, ale także do krajów bałtyckich, Azji Środkowej, Bliskiego Wschodu i Indii, na Daleki Ameryka Wschodnia i Północna.

Salonik Polonaise Business Lounge znajduje się w strefie odlotów bezpośrednio za kontrolą bezpieczeństwa. Otwarte codziennie od 5:00 do 23:00. Dodatkowi członkowie ze statusem Lat Business Class, Miles i Honor Circle, Senator lub Regular Flyer oraz goście ze statusem Star Alliance Gold mają prawo dostępu. Goście mogą tu korzystać z wielu udogodnień, w tym bezpłatnego Wi-Fi, ciepłych i zimnych posiłków oraz przekąsek, dwóch barów, pryszniców i bezpłatnych zabiegów w Salon Yonelle Spa.

„Naszym jasnym celem jest płynna kontynuacja tej działalności dla naszych gości nie tylko w powietrzu, ale także na ziemi. Dlatego jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością uczynienia naszego salonu biznesowego w strefie Schengen na Lotnisku Chopina jeszcze piękniejszym, wygodniejszym i przestronnym” – mówi Amit Ray, dyrektor ds. globalnej sprzedaży korporacyjnej i strategicznej, DACH Markets, Włochy i Indie. Dużo polskich linii lotniczych. „Jeśli chodzi o Polskie Linie Lotnicze Lot, w zeszłym roku ogłosiliśmy remont poczekalni biznesowej Polonaise, otwarcie własnej poczekalni na lotnisku Chicago O’Hare oraz całkowite przeprojektowanie wnętrza naszego Boeinga Dreamlinera. Flota do przeprojektowania”.

READ  Magazynowanie gazu w Europie: prace konserwacyjne obecnie we Francji, Polsce, Holandii

Poza salonikiem biznesowym Polonaise, Polskie Linie Lotnicze LOT obsługują salonik biznesowy LOT Mazurek w strefie non-Schengen Lotniska Chopina w Warszawie. Oferuje podobny kompleksowy zakres usług i jest otwarty codziennie od 6:15 do 23:00.

Źródło: Informacja prasowa LOT

Continue Reading

Trending