Connect with us

Tech

Astronomowie odkryli dziwną „czarną wdowę” – niezwykły układ „kanibalów” pulsarów i dwóch gwiazd

Published

on

Kosmiczny kanibal: astronomowie odkryli niezwykłego przedstawiciela „czarnych wdów” – pulsarów, które niszczą towarzyszące im gwiazdy. Przy okresie obiegu wynoszącym zaledwie 62 minuty pulsar i towarzysząca mu gwiazda są najbliższą i najszybszą parą tego rodzaju. Jednak brak promieni rentgenowskich, trzecia gwiazda w Bunde i pochodzenie tego układu w postaci kulistej masy, która migrowała przez galaktykę, czynią go tak tajemniczym, jak niezwykłym.

Przynosi również pająki o tej samej nazwie Kosmiczne czarne wdowy Śmierć ich astralnych partnerów. Te szybko obracające się pulsary tworzą układy podwójne z towarzyszącą im gwiazdą o małej masie, ale z czasem niszczą swojego gwiezdnego partnera. Powodem tego jest intensywne i wysokoenergetyczne promieniowanie pulsara i jego silne wiatry gwiazdowe, które stopniowo powodują erozję gwiazdy towarzyszącej. Jak dotąd znanych jest tylko dwadzieścia takich pulsarów „pająków”.

Telltale mrugnięcie

Ale astronomowie odkryli teraz „czarną wdowę”, co jest pod wieloma względami niezwykłe. Zaczyna się to od ich odkrycia: Kevin Bridge z Massachusetts Institute of Technology (MIT) w Cambridge i jego zespół odkryli układ pulsarów nie dzięki promieniom X i gamma pulsara, ale błyskowi towarzyszącej mu gwiazdy. Ponieważ strona zwrócona w stronę pulsara jest gorętsza niż strona zwrócona do niego, jego jasność powinna zmieniać się szybko i szeroko w zależności od kierunku.

W poszukiwaniu „pulsarów pająkowych” Bridge i jego zespół przeanalizowali dane obserwacyjne z Zwicky Transit Facility w Kalifornii, teleskopu, który skanuje duże połacie nieba pod kątem zmieniających się lub pojawiających się zjawisk. W danych dotyczących około 20 milionów gwiazd astronomowie szukali obiektów, których jasność zmienia się dziesięciokrotnie lub więcej w odstępach godzinnych lub krótszych.

Kanibal pulsarowy z bliskim towarzyszem

W rzeczywistości naukowcy znaleźli to, czego szukali: odkryli coś około 3000 lat świetlnych od nas, co staje się około 13 razy jaśniejsze co 62 minuty, a następnie ponownie zanika. Według astronomów ten wzór i cechy spektralne układu wskazują, że jest to układ podwójny, w którym jeden partner jest ogrzewany z jednej strony – jak w przypadku kosmicznej czarnej wdowy.

READ  Qualcomm: nowy SoC już wkrótce

„Wiemy na pewno, że to, na co patrzymy, to gwiazda, której dzienna strona jest gorętsza niż nocna i krąży wokół czegoś innego w ciągu 62 minut” – mówi Bridge. „Wszystko wskazuje na to, że to pulsar czarnej wdowy”. Jeśli tak, to system nazwany ZTF J1406 + 1222 byłby pierwszym pulsarem odkrytym przez obserwacje w świetle widzialnym. Będzie to również układ pulsarowy o najkrótszym znanym okresie orbitalnym.

Brakujące promieniowanie i strona trzecia

Ale to nie wszystko: „W tym systemie są pewne niezwykłe rzeczy, więc może to być również coś zupełnie nowego” – wyjaśnia Bridge. Do tej pory nie wykryto promieniowania rentgenowskiego ani gamma emitowanego z tego systemu, a także w zarchiwizowanych danych radiowych na tej pozycji nie można zidentyfikować źródła promieniowania. Nie jest jasne, dlaczego to promieniowanie, typowe dla pulsara, zniknęło z ZTF J1406 + 1222.

Niezwykła trzecia strona również: dodatkowe dane obserwacyjne z Sloan Digital Sky Survey ujawniły, że szybko krążąca pobliska para krąży wokół trzeciej gwiazdy, która jest bardzo odległa. Ta bogata w minerały gwiazda karłowata znajduje się w odległości około 600 jednostek astronomicznych, a jej obrót zajmuje około 12 000 lat – a zatem jest znacznie bliżej spokrewniony niż wewnętrzna para.

Wyjątkowy wśród pulsarów

Astronomowie pokazują, że ta potrójna hierarchiczna konfiguracja, wraz z krótkim okresem orbitalnym pulsara i wewnętrznego partnera, odróżnia tę czarną wdowę od wszystkich dotychczas znanych pulsarów pająkowych. Ponadto analizy spektroskopowe wskazują, że ZTF J1406 + 1222 jest prawdopodobnie starszy od naszego Układu Słonecznego. Rodzi to pytanie, gdzie i jak powstał ten dziwny system.

Zespół wywnioskował na podstawie swoich danych, że pulsar i jego towarzysze pierwotnie znajdowały się w gromadzie kulistej na obrzeżach Drogi Mlecznej. Jednak ta gromada gwiazd musiała dotrzeć do centrum galaktyki, gdzie została rozerwana przez zaburzenia grawitacyjne. Astronomowie od dawna spekulują, że pulsary milisekundowe wykryte w pobliżu centrum galaktyki mogą również pochodzić z takich rozerwanych gromad kulistych.

READ  Galaxy 5G z poczwórnym aparatem — teraz w świetnej cenie

„Więc ten system jest unikalny dla czarnej wdowy, ponieważ wykryliśmy go w świetle widzialnym, ma dodatkowego odległego towarzysza i ponieważ wyszedł z centrum galaktyki” – mówi Bridge. „Wciąż wiele nie rozumiemy z tego systemu” (Nature, 2022; doi: 10.1038/s41586-022-04551-1)

Źródło: Massachusetts Institute of Technology

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tech

JAK WALCZYĆ OFFLINE W JEDNEJ GRZE • JPGAMES.DE

Published

on

Wydawca Nexon i deweloperzy Neople, Arc System Works i Eighting pokazują nam dzisiaj nowy zwiastun DNF . pojedynek. Widzimy w nim więcej lokalnych trybów dla pojedynczego gracza, które dotyczą po prostu walki. Oprócz darmowych bitew obejmuje to również Arcade i Survival. Ostatnio widzieliśmy jak Tryb opowieści A tryb ćwiczeń do złożenia.

2.5D Fighter został opracowany przy użyciu silnika Unreal Engine. możesz walczyć HałaśliwyA DetektywA GladiatorA strajkowiczA StróżA MordercaA Smoczy rycerzA czołoA KunoichiA krucjataA duch i mechanika.

Na podstawie Dungeon Fighter Online

DNF Duel to swobodna gra walki z RPG Dungeon Fighter Online. Została wydana w Korei Południowej w 2005 roku, ale teraz została wydana na całym świecie na PC i można w nią grać za darmo. Z dotychczasowymi przychodami 18 miliardów dolarów, DFO W Wikipedii Jest wymieniana jako czwarta najbardziej dochodowa seria gier za Mario, Pokemon i Call of Duty.

DNF Duel ukaże się 28 czerwca na PlayStation 4, PlayStation 5 i PC. Nawiasem mówiąc, istnieje komercyjna wersja na PlayStation 5 i PS4, możesz z niej korzystać Już zamów w przedsprzedaży na Amazon*.

Nowy zwiastun:

Przesyłając film, akceptujesz Politykę prywatności YouTube.
Ucz się więcej

pobierz wideo

Zdjęcia: pojedynek DNF, NixonNanas, system dziobowy działa, osiem

READ  Który z nowych kolorów i panelu bocznego DualSense lubisz najbardziej?
Continue Reading

Tech

Metaverse Fitness i Move to Earn: OliveX opiera się na blockchain, krypto i grywalizacji

Published

on

OliveX to firma zajmująca się cyfrowymi modami, skupiona na branży zdrowia i fitnessu. Korzystając z technologii blockchain i najnowszej technologii Metaverse, firma łączy fitness, nagrody w grach i krypto we współpracy z kilkoma partnerami z różnych branż. Ten trend ma również duży potencjał dla sceny startupowej.

Founder's Summit 27 i 28 sierpnia

Kryptowaluty uderzają w branżę fitness

Kryptowaluta To zawsze było coś więcej niż ostatnie zjawisko marginalne: weszły one do głównego nurtu i dotarły do ​​coraz większej liczby różnych branż. Na przykład już odgrywają ogromną rolę w społeczności graczy, ale teraz dotarły również do branży fitness. W niektórych sklepach entuzjaści fitnessu mogą już zabrać ze sobą takie rzeczy, jak odzież sportowa lub sprzęt treningowy kup bitcoiny. Ale to nie wszystko, co wyraźnie pokazała firma OliveX. Pod hasłem „Move to Win” może powstać zupełnie nowa konstrukcja, która zdejmie z kanapy nawet tych, którzy nie lubią sportu i da im możliwość wymyślenia się na nowo.

Gry Blockchain przeżywają silny wzrost

kodowanie gier i BlockchainW ostatnich latach gry stały się coraz bardziej popularne w branży i stały się czymś więcej niż tylko przemijającym trendem. Wszechstronność branży gier nie jest już niczym nowym. Każdy, kto nie jest tutaj skupiony na innowacjach i zmianach, szybko zejdzie w dół. Aby osiągnąć ponadprzeciętny wzrost, deweloperzy muszą trzymać rękę na pulsie.

Szczególnie w ciągu ostatnich dwóch lat nastąpił boom w dziedzinie gier opartych na technologii blockchain. Technologia ta ma wystarczający potencjał, aby wywołać zmiany społeczne i umożliwić tworzenie nowych modeli biznesowych. Coraz więcej firm polega na grach opartych na technologii blockchain i opracowuje nowe aplikacje DApps (zdecentralizowane aplikacje), aby generować wyjątkowe wrażenia z gier.

W ciągu roku, mimo niesprzyjających warunków zewnętrznych, zanotowano wzrost o 2000 proc. Jeśli chodzi o prognozy, można się tutaj spodziewać więcej, ponieważ branża NFT również kwitnie. Metaverse umożliwia twórcom gier blockchain rozszerzenie ich innowacji, a chęć inwestorów do inwestowania jest wysoka.

READ  Chrome przywraca RSS z powrotem do przeglądarki i to dobrze

52% aktywności blockchain pochodzi z DApps do gier. W międzyczasie znani twórcy gier, tacy jak Ubisoft, dowiedzieli się już o tym temacie i bardzo prawdopodobne, że się w to zaangażują. Więc szanse na szybki rozwój są duże. Dzięki OliveX nowy kierowca jest teraz na dobrej drodze i umożliwia współistnienie gier, sprawności i nagród.

Zarabianie: wytycz nową ścieżkę dzięki fitnessowi Multiverse

Wszyscy gdzieś słyszeli o „meta” lub „metawersum”, ale wielu konsumentów nadal nie traktuje tego tematu poważnie. Ale pojawiają się już projekty Jak bardzo zmieni się życie ludzi w wyniku Metaverse?w sektorze gier, ale także w branży fitness.

Najnowocześniejsze technologie, takie jak blockchain i kryptowaluty, pomogły ułatwić i wspierać rozwój Metaverse. Dane mogą być wykorzystywane, udostępniane i przetwarzane w bezpieczny sposób za pośrednictwem usługodawców.

A co to wszystko ma wspólnego ze sportem? Move-to-Ear to jedna z najciekawszych innowacji opartych na technologii blockchain, która rewolucjonizuje świat fitnessu. „Ruch i wygraj” to nasza dewiza i nic więcej za nią nie stoi. Koncepcja zachęca do aktywności i ruchu, współpracuje z technologią czujników ruchu i tworzy zupełnie nowy świat gier dla aktywności fizycznej i lepszego zdrowia.

Pozyskiwane są tak zwane kody DOSE, które składają się z różnych substancji reporterowych (dopaminy, oksytocyny, serotoniny i endorfin). Te kody DOSE mogą być używane w społeczności, aby spersonalizować swoją postać, kupować zawartość, kupować NFT, a następnie swobodnie z nich korzystać.

Dzięki odpowiednim aplikacjom kryptowaluty można zbierać, wypełniając jednostki ruchu. Użytkownicy ćwiczą, zapisują i śledzą ich ruchy, a w zamian zarabiają kryptowaluty. Jest to trochę podobne do gry na zysk, ale znacznie zdrowsze i bardziej aktywne.

Rysunek 2: Pixabay © fantasycoins CCO Public Domain

OliveX: firma z misją

Kiedy firma fitness ma plan, ruszają. OliveX jest liderem na rynku, jeśli chodzi o wykorzystanie nowoczesnej technologii blockchain dla większej przyzwoitości. Mówiąc najprościej, użytkownicy powinni być nagradzani za utrzymanie formy. Nowoczesny blockchain ma na celu wspieranie graczy w tym. CEO i założyciel OliveX, Keith Romgan, jest fanem sportu i ćwiczeń, a także nowych technologii.

READ  Te innowacje czekają na nas w wersji 2.20

Misją OliveX jest zgromadzenie miliarda ludzi i umożliwienie im zdobycia tokenów kryptograficznych i NFT poprzez ćwiczenia fizyczne. Kluczem do sukcesu jest symbioza blockchain, gier i fitnessu.

Nawet gdyby Roman wiedział Ta gałąź gra, aby zarobić Robi prawdziwe zamieszanie, ma duże ambicje. Ale o to właśnie chodzi w OliveX. Zawsze stawiaj czoła nowym wyzwaniom, podejmuj wyzwania i wyznaczaj sobie cele. Inwestorzy wydają się podzielać tę wizję, OliveX był w stanie zebrać około 5,7 miliona dolarów w 2021 roku i wykorzystać je do opracowania zamierzonego produktu Dustland Runner.

Podsumowując: Move-to-Earn wnosi ruch do branży fitness

Więcej ćwiczeń dla branży fitness? Move-to-Earn to projekt przeznaczony do tego, który prawdopodobnie stanie się wirusowy, tak jak w tym czasie Play-to-Earn. Ludzie uwielbiają podejmować wyzwania, a kiedy ćwiczą za opłatą, mają nawet pozytywne skutki uboczne. Firmy takie jak OliveX często muszą pokonać pewne przeszkody, ale mają największe szanse na zostanie jednym z najbardziej znanych i największych liderów w branży.

Continue Reading

Tech

Po ostatniej zbiorczej aktualizacji opcjonalnej system Windows 11 wymaga Microsoft Update podczas uruchamiania

Published

on

Powitanie,

Jestem tylko trochę zirytowany.
Jak wspomniano wcześniej, system Windows 11 wymaga hasła Microsoft do uruchomienia po najnowszej zbiorczej aktualizacji opcjonalnej.
Maska wprowadzania jest wyświetlana najpierw z dwiema opcjami:
Obok niego pin i hasło Microsoft.

W przypadku Pin, … na przykład Pin Windows, żadne wpisy nie są akceptowane.
Z drugiej strony jest to kolumna Microsoft Password.

Po kilku próbach uruchomiłem ponownie i bez ponownego uruchamiania pojawiła się stara maska ​​wprowadzania resetowania systemu Windows 10.
Po prostu restartuję.

Następnie, to znaczy po prawdziwym ponownym uruchomieniu, pojawił się normalny ekran startowy ze znanym wpisem kodu PIN dla systemu Windows 11, który również zawierał i zezwalał na zwykłe wprowadzenie kodu PIN systemu Windows.

ciekawski.

Byłem zszokowany. Jak masz uzyskać hasło Microsoft bez dostępu, jeśli radykalnie odmówiono ci dostępu do systemu Windows?
Albo ujmijmy to w ten sposób.

Jak dotąd nie było tak niegrzecznego zachowania ze strony Microsoftu.
Jeśli normalny kod PIN systemu Windows 11 nie pojawia się przy drugiej próbie uruchomienia, siedzisz przed zablokowanym systemem Windows.

Ty też masz ten problem?
Przepraszam, nie mam w tej chwili numeru KB pod ręką i muszę od razu iść.

READ  Japonia: „Demon Slayer” nie znajduje się już w pierwszej dziesiątce najlepszych kinowych list przebojów
Continue Reading

Trending